Het défilé van den Bijz. Vrijw. Landstorm LEiDSCH DAGBLAD - Tweede B.sd Maandag 29 Augustus 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCKERIJ-BERICHTEN LUCHTVAART Een imposant schouwspel Uit de Omstreken BINNENLAND. De wapenschouw der weermacht. 'Aankomst der Koninklijke familie. (Vervolg van pag. 3 van het le Blad). Reeds gerulmen tijd voor den aanvang van het défilé van de Nederlandsche weer macht voor H. M. de Koningin was het buitengewoon druk op de Van Alkemade- laan te Den Haag. Auto's reden af en aan cm de genoodigden, die op de tribune een plaats hadden, af te zetten. Aangezien de auto's slechts langzaam opschoten, had bet publiek volop gelegenheid de inzitten den in hun gala-kleedl] of in Jacquet ge kleed, te bewonderen. Dit was een van die schaarsche dagen, dat de heeren meer bekijks hebben dan de dames! Het publiek was in het algemeen niet karig met toejuichingen. Alle bekende autoriteiten werden bejubeld, waarmede de duizenden niet alleen uiting gaven aan hun vreugde over dezen dag, welke zoo veel beloofde, maar waarmede zij ook den tijd kortten. Het was duidelijk dat de meesten van ben reeds lang op hun plaatsen stonden, bereid deze te verdedigen tegen late op- dringers. Duizenden en duizenden stond langs de Van Alkemadelaan geschaard en op de daarachter gelegen duintoppen. Ongeveer 300 meter van de kruising Van AlkemadelaanPompstationsweg was een baldakijn opgezet voor de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bomhard. Naast dit baldakijn, aan de zuidzijde van den weg. waren de tribunes voor de ge noodigden. Deze boden een kleurrijken aanblik Het was een afwisseling van goud, van epauletten en ridderorden en breede linten van grootkruizen. De Indische zelf- bestuurders waren, voor zoover zij niet een rana in het leger hadden. In hun lnheem- sche hofgewaden gekleed. De sultan van Pontianak reed in een groote glanzende limousine met den gouden pajong voor en had Ieders belangstelling. Vele leden van het corps diplomatique woonden het deflté ook bij In de auto van den Er.gelschen gezant en van lady Montgomery reden de militaire- en marine-a'taché's mede in hun flonkerende uniformen. Wie er waren. Op de tribune der autoriteiten bevonden rich o.m. de ministers Colijn, Van Dijk, Weiter, Patijn, Goseling, Slotemaker de 'ruïne, De Wilde, van Buuren, Steenberghe (11 Romme, de deken en tal van leden van het corps diplomatique, de Ned. gezant te Farijs, Jhr. dr. J. Loudon, vice-president en leden van den Raad van State, president, r.ce-presidenten en leden van den Hoogen Raad, procureur-generaal en advocaten- generaal bit den Hoogen Raad, de voorzit ters van de Eerste en de Tweede Kamer, oud-ministers, de commissarissen der Ko- ringin in de provincies Zuid-Holland, Lim burg, Noord-Brabant en Utrecht, verschei dene opperofflcleren en oud-opperofficie- len, o.w. generaal Snijders vlagofficieren, leden van de hofhouding, de Indische zelf- testuurders en deputaties, de burgemees ters van Amsterdam, Rotterdam. 's-Gra- renhage, Utrecht en van verscheidene an dere groote gemeenten, leden van den Raad van Defensie. Kamerleden, Wethouders, Staten- en Raadsleden, secretarissen-gene raal van departementen van algemeen be duur, enz., de meesten vergezeld van hun dames. Om kwart over één komt de Koninklijke militaire kapel voorbij met de diepe trom men. Om half twee ls de drukte der aan rijdende auto's verminderd De genoodig den hebben zich stipt gehouden aan het verzoek om half twee aanwezig te zijn. Het b een goede bepaling geweest, want de Haagsche politie geassisteerd door man schappen van de militaire politie te paard, heeft de rest vam den tijd noodig om het Publiek binnen afgepaalde ruimte te bren gen. De electrische trein suist aan de over zijde in de richting Scheveningen voorbij en uit de ramen hangen de reizigers, die slechts een flits van de enorme menschen- massa te zien krijgen, en ook slechts een Hauwen indruk van de niet-ingedeelde ofiicieren, die in breede rijen aan de over zijde van het baldakijn, maar op eenigen zlstand daarvan, van den Pompstationsweg a'. zijn opgesteld. BIJ hen voegen zich ver schillende deputaties van militaire ver enigingen met hun vaandels. Over dit spel van kleuren, over de af wachtende stemming van de duizenden, die van Scheveningen tot den Benoordenhout- scheweg in dichte rijen staan, straalt de zon, nu een dan achter de wolken ver dwijnend. Onder het Koninklijk baldakijn hebben zich de leden van Hr. Ms. Militair Huls Jpgesteld en ook de chef van den genera- len staf luitenant-generaal Reynders en M chef van den marinestaf, vice-admiraal 'trstner Benige stalknechten van de Ko- ilbgin staan opgesteld terzijde van. dit Paviljoen. Naast het paviljoen wacht Hr. Ms. eerste stalmeester, Jhr. Verheyen, den stoet af. Om tien minuten voor twee marcheert Je eerewaoht langs het defileerpunt. ZIJ bestaat uit een halve compagnie adelborsten (n een halve compagnie cadetten, beide met hun vaandels. °ij de eerewacht ls de Koninklijke Mili tie Kapel Ingedeeld met de diepe grena diers-trommen. Recht tegenover het Ko- hmklijk paviljoen stelt de kapel zich op fn ter weerszijden de beide halve eomcag- hlen. De Koningin komt. Breeles te twee uur komt H. M. de Ko- d'igin, vergezeld van prinses Juliana en Prins Bemhard op het kruispunt van de an Alkemadelaan en den Pompstatlons- '5 uit de richting Rulgenhoek aan. Be Koningin en prinses Juliana zijn ge- 'den in een 0pen calèche met 4 paarden ®t!Pannen. Jean Batten op Ypenburg gearriveerd. De bekende Nieuw-Zeelandsche vliegster Jean Batten is gistermiddag om halfzes met haar toestel, de Percival Gull, G-ADPR. op het vliegveld Ypenburg geland, nadat zl] om 4.06 uur (Ned. tijd) van het vliegveld Lympne in Engeland was vertrokkeh. Men weet, dat Jean Batten record! louc^ster is, niet alleen van vele vrouwelijke, doch ook van absolute vliegrecords. In 1934 vloog zij in 14 dagen en 22^ uur van Engeland naar Australië; in 1935 maakte zij deze vlucht in 17 dagen en 15 uur; in hetzelfde jaar vloog zij ook van Engeland naar Brazilië in ruim twee (lagen. Maar het groote jaar was tenslotte 1936, toen zfj in wereldrecordtijd van Engeland naar Nieuw-Zeeland vloog in 11 dagen en 45 min., netgeen de eerste directe vlucht Engeland— Nleuw-Zeeland was. Daarbij maakte zij tevens een recórd EngelandAustralië, door dezen afstand in 5 dagen en 21 uur te vliegen. De terugweg vloog zü in 5 dagen en 18 uur en dit was de eerste tocht in deze richting door een vrouw ondernomen. Zij deelde ons mede voo-looDi" geen plannen te hebben voor nieuwe recordvluchten. EEN VLIEGTUIG DOORMIDDEN GEBROKEN. KcDrt voor vertrek voor Oceaanvluclit. De Albatros, een Engelsch vliegtuig, dat een tocht over den Atlantischen Oceaan zou ma ken, is in tweeën gebroken bi) daling op het vliegveld Hatfield. De Albatros had Juist de laatste proefvlucht gemaakt voor een groote tocht over den Oceaan zou worden ondernomen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Het toestel had een lading benzine inge nomen, welke ongeveer het dubbele wa-s der hoeveelheid, welke als maximum was toege staan. VLIEGONGEVALLEN. Een Pransch militair vliegtuig is tijdens een nachtvlucht bij Pau neergestort. De vier in zittenden zijn in de vlammen omgekomen. Ook een tweede militair vliegtuig, dat een nachtvlucht maakte, is verongelukt. Ook hierbij zijn vier menschen om het leven ge komen. In dichten mist zijn bij Zilina in Slowakije twee militaire vliegtuigen tegen elkaar gebotst en omlaag gestort. De vier inzittenden zijn om het leven gekomen. Zaterdagmiddag is in Zwitserland een esca drille van vijf vliegtuigen, dat op weg was naar Lugano, waar een luchtvaartdag werd gehou den, in het kanton Schwyz in een dllcken mist geraakt, tengevolge waarvan vier der toestellen tegen de bergen te pletter vlogen. De zes in zittenden van drie dezer machines werden ge dood en de beide inzittenden van het vierde toestel ernstig gewond. DE „L. Z. 130" NADERT ZIJN VOLTOOIING. Het luchtschip „L. Z. 130" nadert zijn vol tooiing. Het schip, dat eerst met helium zou worden gevuld, is inmiddels in verband met de weigering van Amerika inzake de levering van helium, geschikt gemaakt voor waterstof- vulling. Veiligheidsmaatregelen ztfn getroffen om het ontsnappen van het vrije waterstofgas in het luchtschip te voorkomen en de mogelijkheid voor het in brand geraken van het gas uit te schakelen. Midden September zal het luchtschip zijn proefvaart maken. Ir. DE KOK NAAR IND1Ë. Naar wij vernemen zal ir. J. E. F. de Kok. directeur-generaal van de Koninklijke, medio September met zijn eigen vliegtuig een tocht maken naar Britsch-Indië, Singapore en Ned - Indlë. Wellicht zal de he-?r De Kok ook een bezoek brengen aan Australië of aan de Philippijnen. Zooals gewoonlijk zal hij ook op deze reis vergezeld zijn van den heer H. Schmidt Crans. Aan H.M. werd een prachtig bord van Delftsch blauw ten geschenke gegeven. Omtrent het Zaterdag te Den Haag ge houden défilé van den Bijz. Vrijw. Land storm voer H. M. de Koningin kunnen nog de volgende bijzonderheden worden ge meld: F°eis lang voor 2 uur werden de ver schillende afdeelingen van den Bijzon- deren Vrljwllllgen Landstorm, die voor H. M de Koningin zouden deflleeren, op den Leldschestraatweg opgesteld. Voor het Huis ten Bosch was het een druk af- en aanrijden van auto's, waarin de autoriteiten gezeten waren, die het aefllé zouden bijwonen. Om crie uur werden de groote deuren van bc' bordes geopend en toen verscheen H. M, ds Koningin cm de hulde van de landstormers ln ontvangst te nemen. Hare Majesteit was gekleed ln een licht-lila mantel waarop een donkere vos. en droeg een lila heed met pleureuse. Aan haar linkcrz'jde nam plaats reserve-generaal- matcor H. de Jongh, inspecteur van den Landstorm, die II M. over de verschillende groeren zou Inlichten. Ter rechterzijde van de trappen stonden luitenant-generaal b. d. L. F. Duymaer van Twist, voorzitter, de heeren J. R. Snoecl; Henkemans. G. A. Ridder van Rappard en reserve-kapitein G. F. Boulogne, secretaris van de Nationale Landstorm Commissie. Hier hadden eveneens plaats genomen de ministers H. van Bneyen, J. J. C. van Dijk en mr. J. A. de Wilde. Het défilé van de Landstormers duurde precies 25 minuten. Na afloop v.nn het aefllé betuigde H. M. de Koningin haar tevredenheid tegenover reserve-generaal-majoor II de Iongh, waarna de leden va nde Nationale Land storm Commissie aan de Koningin werden voorgesteld. De. secretaris, rsserve-kapitein G. F. Boulogne, bood aan de Koningin een bord van Delftsch blauw aan. Het bord beeft een diameter van 53 centimeter en stelt voor de familiegroep van H. K. H. Prinses Juliana, Z. K. H. Prins Bemhard en de jonge Prinses Beatrix. Het werd in opdracht van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm vervaar digd en bewerkt door den plateelschil der Schuytenburg. Dit voorbeeld van portretschilderkunst op Delftsch blauw kwam tot dusverre bi.i „De Porceleyne Fles" niet voor. De rand van het bord is kunstig met bloemmotie ven bewerkt. Aan de achterzijde van het bord is de volgende opdracht aangebracht: 1398—1938 Ter gelegenheid van het veertig-jarig regeeringsjublleum van Hare Majesteit Koningin Wllhelmina Hoogstdezelve eer biedig aangeboden door den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm, met betuiging van groote dankbaarheid en onverzwakte trouw. Hieronder ls aangebracht het embleem van den B. V. L. Toen de plechtigheid was afgeloopen, hief de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, jhr mr. dr. H. A. van Karneveek, „Leve de Koningin" aan, waarmede alle aanwezigen luide in stemden. Met dit indrukwekkend défilé, dat toch niet meer is geweest dan een vertegen woordiging van den B.V.L.. ls slechts 3 pCt. van de totale sterkte van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm voorbijgetrokken. Oogenblikkelijk na afloop van het défilé reden vele militairen en oud- militairen voor, die dragers zijn van de Militaire Wlilems Orde. Zij werden door H, M. de Koningin in het Huis ten Bosch ontvangen. Ook hier schitterden de uni formen der hooge officieren en de drukte nam toe, omdat de politie de afzettingen thans had vrijgegeven. Het open plein voor het Huls ten Bosch stroomde vol en velen bleven nog lang staan in de hoop, dat H. M. Zich nog even naar buiten zou begeven. Dit gebeurde echter niet en na de ontvangst., vertrokken de ridders M.W.O. van wie er ook velen te voet waren ge komen. Nog zeer lang bleef het buitengewoon druk ln de omgeving van het palels. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 30 AUGUSTUS. Katwijk-aan-Zee Geref. Gem. (Remise- straat) Nam. 8 uur, ds. Lamaln van Rotter dam. Waddlnxveen Gebouw Centrum: Nam. halfacht, ds. Dé Rover van Vlaardingen. Beroepen Oldebrock NED. HERV. KERK. Te Opheusden, J. Lekkerkerker te DS. A. M. W. ODÉ. Naar wij vernemen Is ds. A. M. W. Odé, N.-H. predikant te Goes, t.ot voor kort te Koudekerk a. d. Rijn, met vacantle van huls zijnde, door een ernstige ongesteld heid getroffen zoodat zijn opname in het Diaconessenhuis te Leiden noodzakelijk was. Hij heeft bereids aldaar een operatic ondergaan. GROOTE GEREF. JEUGDLANDDAG TE BODEGRAVEN. Toespraak van Minister De WUde. Onder het mooist denkbare weer voor een dergelijke samenkomst werd Zaterdag middag te Bodegraven de groote landdag van de Geref Jeugd gehouden in den boomgaard van den heer Van Dieenen aan de Noordzijde. Stroomen bezoekers en hon derden per flets, kwamen Bodegraven bin nen, zoodat naar schatting een goede 1000 personen den Landdag meemaakten. Deze werd geopend met een concert van S D.G., waarna de voorzitter een kort ope ningswoord sprak over „Feestvieren", waar in hij wees op den voortgaanden strijd, de donkere wolken over Europa, maar ook op de zegeningen, die ln het bijzonder onder de regeering van Koningin Wllhelmina waren ontvangen, waarom, men nu dank baar kon feestvle'-en. Dit zou nu geschie den, door ln trouw aan den Heere de trouw aan Oranje te vernieuwen. Vervol gens sprak ds. J. B v. Sijs, van Amster dam over Het beeld der vaadren". Spr. weer op de trouw der vaderen en ging te rug naar Calvijn, Augustlnus, de kerk- en aartsvaders om ln die lijn te laten zien het blijvende beginsel van het Calvinisme. De vaderen kwamen op voor de eere Gods Speciaal wees spr. op het geslacht der Oranje's met den Vader des Vaderlands aan het hoofd, dat boog voor God. Hij wees op de Inzinking in ons volksleven, die Hoe de Staat New-York zijn grootste industrie helpt. De zuivelindustrie is de grootste In dustrie in den StaaFNêw-York. Het is dan ook te begrijpen dat hiervoor een krachtige verbruiks-ontwikkelende reclame wordt gemaakt. Onlangs besloot de Commissie, hier mede belast, tot haar vijfde campagne waarvoor $310.000 bijeen werd ge bracht en wel door een heffing van 3/4 dollarcent per 100 Lb. verkochte melk. Tot op heden heeft het Bureau voor Melkreclame ongeveer 1.000.000 aan het primaire reclamemiddel, dagblad reclame, besteed en blijkens de con tinuatie der campagne niet zonder resultaat. 6350 er was na den bloeitijd van het Calvinisme en op de opleving, dank zij de nieuwe doorwerking van de beginselen van Calvijn. De kracht der Vaderen moet óók de kracht der jongeren -zijn. ZIJ bestaat ln geloofs gehoorzaamheid en die geeft licht, ook in een donkere toekomst. In plaats van de door ongesteldheid ver hinderde mevr. v. AlkemadeKwakkel- stein, sprak de presidente van den Meisjes- bond mej. Parmentier uit Oegstgeest over „Oranje". Zij besprak de spontane volte vreugde bij de verlovipg en het huwelijk onzer Prinses, vervolgens het regeeren bij de Gratie Gods en wees als tegenstelling op Jerobeam, die weigerde bij Gods gratie te regeeren. Als wij nu Oranjefeest vieren, denken wij aan Willem van Oranje, die zich gaf voor ons volk en danken wij. dat Koningin Wilhelmina even blijmoedig er kende dat God de bron van Haar kracht is. Zoo kunnen wij straks blijmoedig feest vieren. Met groot enthousiasme werd na de pauze de komst van Minister de Wilde be groet, die zich tot de jongeren richtte en wees op het roepende werk, nu de vacan tia voorbij is Dat werk moet gezien wor den ln het licht der roeping Gods. Onze Koningin gaf een voorbeeld van plichts betrachting, Haar leven ls een voorbeeld van Christelijk geloof. Het werken moet een lust zijn, vooral voor Gods kinderen en omdat het kan geschieden ln de kracht Gods. De laatste rede werd gehouden door ds. C. Veenhof van Haarlem, die sprak over „Alles of niets", Hij wees op het gewel dige, dat God ons riep tot Zijn dienst in dezen grooten tijd. in een periode van op leving onder de jeugd na verslapping, in een tijd, waarin een strijd op leven en dood wacht. Óp kernachtige wijze teeken- de hij het doel Gods met Zijn schepping, de plaats van den Christus als de tweede Adam, die de vernieuwde schepping tot God zal wederbrengen, vervolgens de plaats van de Kerk in die vernieuwde schepping, als de nieuwe menschheid, die mag lachen om allen, die zich ondernemen God tot den kroon te steken, om tenslotte te wij zen op de plaats van ieder persoonlijk in die kerk, in die wereld, als instrument in Gods hand. Christus heeft ons geheel ver lost en geen centimeter van ons leven gaat buiten Hem om. Het is alles of niets. Ter afwisseling werd gezongen, terwijl mej. Metselaar uit Gouda op zeer verdien stelijke wijze enkele Oranjeliederen en uit- nemenden humor declameerde. Het was een uitnemend geslaagde dag. BINNENGEKOMEN SCHETEN. Van de harlngvisscherlj kwamen te Vlaar dingen binnen: VL 80. C. van Oosten, met 20 last: VL. 40, A. Don, met 21 last: VL. 204. W. van Zelm met 31 last: VL. 180. A. van Haren, met 14';. last: KW. 4. C. Ouwehand. met 21 last; KW. 86. A. van Beelen. met 28 last; KW. 138. J. van der Plas. met lS'.i last; KW. 110: C. v. Duiven- bode, met 29 lastK'.V. S3. J. van Dulvenbode met 24 last; KV'. 46. A. Hazenoot. met 23 las: Vertrokken ter haringvisscherijVL. 196. NOORDWIJK. De gemeentebegrooting 1938 niet goedgekeurd. B. en W. stellen voor in beroep te gaan. Zooals uit de Raadsagenda blijkt, hebben Ged. Staten dezer provincie thans definitief hun goedkeuring aan Noordwljk's gem'eehtébëgrootlng 1938 onthouden. Men kent de bezwaren van Ged. Staten. Zij zijn door dit college reeds eerder gquit en ,te dezer plaatse reeds eerder in den breede uiteengezet. Het gaat voorn, uitsluitend om verhoo- ging van de keurloonhefing voor vee en vleesch en de afvoering van den post „verstrekking van koffie aan den bur gemeester en de ambtenaren ter secre tarie, op het politie-bureau en op het bureau van openbare werken". Besloot de raad in zijn vergadering van 7 April jl„ overeenkomstig het advies van B. en W. aan deze wenschen niet tegemoet te komen, thans handhaven B. en W. an dermaal hun standpunt, weshalve zij den raad in een gemotiveerd advies andermaal voorstellen aan de verlangens van Ged. Staten niet te voldoen. Hetgeen beteekent, dat B. en W. den raad voorstellen tegen de beslissing van Ged. Staten ln beroep te gaan bij de Kroon. Nog zij hierbij aangeteekend. dat een ver hooging van de keurloonheffing overeen komstig den wensch van Ged. Staten (wat neerkomt op het ln overeenstemming bren gen van onze keurloonen met die der cen trale gemeente Katwijk), een hoogere op brengst voor de gemeente beteekent van slechts f. 500 terwijl de afvoering van den gewraakten post „koffie" een mindere uitgave voor onze gemeente beduidt van f 285.— in totaal. Met belangstelling moge worden tegemoet, gezien, of ook de Raad thans zijn eerder ingenomen standpunt zal handhaven. haar effecten te gelde moeten make*, waarna zij ten slotte het bedrag in con tanten aan den agent heeft ter hand ge steld. Deze is kort daarna ontslagen en heeft het groote geldsbedrag niet aan de maatschappij afgedragen, doch onder zich gehouden Toen de vrouw na geruimen tijd niets van de verzekering hoorde, kreeg zij argwaan en wendde zich tot de politie. Deze arresteerde den gewezen verzeke ringsagent en bij huiszoeking bleek, dat de man reeds f. 900.— van de gestorte som had opgemaakt. De rest werd in zijn woning teruggevonden. Bij zijn insluiting erkende hij. dat hij het geheele bedrag onder zich wilde houden en ten eigen bate aanwenden. JUBILEUM-TOURNOOI VAN „JONG-OEGSTGEEST." Verschillende geslaagde wedstrijden. Het was een goede gedachte van de Sport club „Jong Oegstgeest". om de herdenking van het 40-jarig Regeerlngsjubileum van H. M. de Koningin in te zetten met een „Jublleum-Tournool". Zaterdagmiddag om 2 uur werd op het sportterrein aan den Hofdijk dit tournooi geopend door den heer J. W. Jansen Schoonhoven en het zingen van het „Wilhelmus". Het programma bevatte een serie voet balwedstrijden tusschen de sportclubs: Phebe. Nomateg, Pniël en Rehoboth (K V. R.) uit Leiden en Jong Oegstgeest 1 en 2. De jeugdige sportbeoefenaars hebben el kaar enthousiast bekampt. waarbij meer malen heel goede prestaties werden gele verd. De uitslagen zijn als volgt: S.J.O. I—Nomateg 1—0; S.J.O. n—Pniël 01; Rehoboth (K.V.R.)Nomateg 21; PhebeS.J.O. II 60: PhebePniël ls met strafschoppen door Pniël gewonnen. Reho both K.V.R.)S.J.O. I moest ook met strafschoDpen worden uitgemaakt. Hierin werd S.J.O. I winnaar. OEGSTGEEST. VERZEKERINGSAGENT AANGEHOUDEN. Was bezig f. 5000.van een lijfrente op te maken. De Haagsche politie heeft den 37-jarigen verzekeringsagent W. A. M. aangehouden, die tot voor kort in dienst was van een te Rotterdam gevestigd levensverzekeringsbe drijf. Als agent van deze maatschappij heeft hij bij een bewoonster van onze ge meente een lijfrente afgesloten, waarvoor zij f. 5000.— zou storten. Om dit te kunnen doen heeft de vrouw een groot aantal van Omstreeks kwart over acht uur is onder groote belangstelling een gecostumeerden voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Oegst geest en Leiden, die eindigde met een ge lijk spel Il. Na afloop van de wedstrij den ls een kampvuur ontstoken, waarom heen zich alle deelnemers schaarden. Namens het bestuur van de Oranjever. heeft daarbij de voorzitter, de heer D. G. Sanders, het woord gevoerd waarbij hij het 10-j. jubileum van H. M. de Koningin her dacht heeft. Hierna reikte de heer Sanders de prijzen uit: le pr„ S.J.O.. zilveren wisseibeker: 2e pr. Rehoboth 'K.V.R.), zilveren lauwer krans: 3e pr. Nomateg. zllv. medaliie: 4e pr.. Pniël. zllv. medaille. Een kort maar aardig vuurwerk bracht een aangename afwisseling. Vervolgens sprak de heer F. Hederik, voorzitter van de K V. Rehoboth een her denkingsrede uit. waarop als bevestiging werd gezongen „Mijn schild ende betrou wen". De dagsluiting werd uitgesproken door den heer J. de Jager, naar aanleiding var. de tekstwoorden „Hij die U roept is ge bouw en zal het ook voleindigen" waarna gezongen werd Gez. 180 1. Een taptoe besloot dit zoo bij uitstek geslaagde tournooi. Het uitstekend ver zorgde muzikale gedeelte door het Geluids technisch Bureau ,-Elra" alhier, gaf een aangename afwisseling. De Middenstandsweek. Naar de commissie voor de Midden standsweek ons mededeelde, zullen deze week t. m. Donderdagavond dezelfde fees telijkheden worden voortgezet als Zaterdag J.l. zoodat men er verzekerd van kan zijn dat de vroolijklieid iederen dag ten top gevierd zal worden. Tevens zal de oud-Hollandsche sfeer be houden blijven als reclame voor het zaken leven. De bewoners van het eerste gedeelte van den Terweeweg namen het zeer loffelijke initiatief om daar een heel aardige Oranje- verslering aan te brengen. Dit loffelijk streven verdient zeer zeker navolging! VOORHOUT. Het mond- en klauwzeer heerscht in hevige mate. Bij enkele veehouders in onze gemeente Informeerden wij naar het thans heer- schende mond en blauwzeer. Zij verklaar den ons, dat de ziekte hier in zéér ernstige mate heerscht. Bij meerdere van hen ls de geheele veestapel, waaronder óók hetjenge vee en de varkens, die hoofdzakelijk aan klauwzeer lijden hevig aangetast. Voor ve len beteekent dit een groote schadepost, ook al omdat de gevolgen dezer ziekte meestal ernstiger zijn dan de ziekte zélf ZOETERWOUDE. De a.s. Jubileumfeesten De commissie tot organisatie van de feesten tot viering van het Regeerlngs jubileum van H. M. de Koningin heeft alle voorbereidingen tot ln de kleinste za ken getroffen. Er Is gewoekerd met het betrekkelijk kleine geldsbedrag dat bijeengebracht was. De Sint Jansfanfare heeft met opoffe ring van alle geldelijke voordeelen voor de beide feesten haar medewerking toegezegd en zeker nieuwe sympathieën verworven. Ook de medewerking van de Zoeterwoud- sche Mbtorclub ls een evenement voor deze feestviering. Dit gedeelte van het programma zal zeker groote belangstelling wekken. De door deze club uitgeschreven wedstrijd is een hindernis-race waarbij de deelnemers o.a. een kinderwagen moeten meesleepen en den inliggenden passagier aan den galg moeten ophangen, een dool hof moeten doorrijden enz. enz. Er zijn 23 deelnemers ingeschreven, w.o. bekende mo torrijders. Bovenal is de medewerking van de jeugdorganisaties van alle richtingen te prijzen die den folkloristischen optocht een eenvoudig, maar zeer bijzonder karakter zal geven. De costuums en wagendecors zijn voor een overgroot gedeelte eigen werk en daardoor nog meer te waardeeren stuk zelfwerkzaamheid van leiders en leden. Ook de gondelvaart heeft door voldoen de medewerking doorgang kunnen vinden en, belooft een mooi stuk van het feest te worden. Na afloop van deze gondelvaart wordt 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7