Uit de Omstreken LEIÖSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 23 Augustus 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Middag- en Avondconcert „NIEUW-BRITTENBURG" De viering der Jubileumfeesten LUCHTVAART RECHTZAKEN WEERBERICHT. Reclame-campagne voor aardappelen AGENDA Neem 'n Het programma samengesteld De K.N.I.L.M.-proefvlucht naar Saigon. Arxeta meldt heden: Vandaag ls van Tjili- litan het K.N I.L.M.-toestel vertrokken, dat een proefvlucht ial maken op de nieuwe lijn naar Saigon. De PKAPJ, die in den gewonen Ujn-dienst naar Singapore ging. vertrekt met het oog hierop een half uur vroeger dan ge woonlijk. Gezagvoeder is de heer Meyers, tweede be stuurder de heer Dunlop, mecanicien de heer Van den Broeke, terwijl als marconist de heer Eilbracht zich aan boord bevindt. Voorts wordt de reis meegemaakt door den wnd.-chef van den vliegdienst van de KN.I.L.M.. den heer Wittert van Hoogland, en door den agent van de K.N.I.L.M. te Medan. den heer Mljnlieff. Bij het vertrek was ook de wnd.-vertegen woordiger van de K.NTL.M.. majoor Versteeg, aanwezig. Het vliegtuig zal heden te 5 uur in den middag te Saigon arriveeren en morgen naar Tjililitan terugvliegen. De in beslag genomen benzine. Vliegtuig op Neukölln neergestort. Zeven dooden en gewonden. Uit Berlijn wordt gemeld, dat een vliegtuig in de wijk Neukölln neerge stort is. Drie voorbijgangers werden gedood en vier gewond. De beide in zittenden bleven ongedeerd. Het betreft hier een vliegtuig van de luchtmacht, dat wegens motordefect een noodlanding moest maken. Het raakte een dak en bleef met een vleugel in de etalage van een winkel hangen, waarna het tegen het huis viel. De winkel en het vliegtuig werden vernield. Eenige der slachtoffers stonden in den winkel. Veroordeeling van de Mexican Eagle. De president van de rechtbank te Dor drecht, mr. Bent vort van Valkenburg, heeft vanochtend in kort geding uitspraak ge daan in de zaak van de Propetrol en Pe- trolest tegen de Mexican Eagle, over de in beslagneming van duizend ton benzine. De president was van oordeel, dat de Mexican Eagle haar eigendomsrechten op deze benzine niet voldoende aannemelijk had gemaakt en dat in kort geding geen onderzoek kon worden ingesteld naar de doo.- de Mexican Eegle aangevoerde schijn- on tekening. Voorts was de president van oordeel, dat de Propetrol en Petrolest met connosse- menten voldoende hun voorloopige eigen domsrechten op deze benzine hadden be wezen. Daarom vorderde de president on middellijke opheffing van het beslag en veroordeeline van de Mexican Eagle in de kosten van het geding. AALSMEER: HET BLOEMENCORSO. TWEE FRANSCHE VLIEGTUIGEN IN BOTSING. Zes dooden. In de tweede zaak namelijk den eisch van de Algemeene Rotterdamsche maat schappij voor handel en crediet. reedster van de belde lichters Centrost 1" en .Cen- was de president van oordeel dat de eisch trost 3". waarn de benzine werd vervoerd, fen van het beslag en het betalen van een tot vrijgeving van de schepen, het ophef- schadevergoedinc door de Mexican Eagle van honderdvijftie gulden per dag niet ontvankelijk was. De eischeres werd ver oordeeld in de kosten van dit geding. Gisteravond om kwart voor tien zijn twee bommenwerpers bij het militair vliegveld van Bron in Frankrijk op 1000 m. hoogte tegen elkander gebotst. Zij zijn beide brandend om laag gestort. De zes inzittenden zijn in de vlam men omgekomen. De personen, die onmiddellijk te hulp snelden, konden slechts de verkoolde lijken bergen. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur is de „Buizerd" met gezagvoerder Geyssendorffer van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 106.685 K.G. vracht. 316.128 K.G. briefpost en 13.650 K.G. pakketpost. Vijf passagiers maken de reis mede. nJ. twee Amsterdam—Alexandrië. 1 Amsterdam—Bagdad en twee AmsterdamJodphur. terwijl verder geboekt is door een passagier voor het traject LeipzigSydney, 1 AlexandriëBagdad en 1 LyddaBagdad. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 767. Hedenmiddag 2 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766,7 te Rochefort. Laagste barometerstand 747,8 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige»! Noordelijke tot Oostelijke wind. Heldere, koude nacht met dauw. Overdag licht tot half bewolkt. Droog weer. Iets warmer. BUTTENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Over de Noordzee ontwikkelde zich een hoo- gedrukgebied dat zich ook over Scandinavië en de Oostzee zal uitbreiden en een gunstige in vloed op de weersontwikkeling zal hebben. De hooge druk belette reeds het doordringen van de Oceaandepressie, welke naar IJsland trok, waar h\J eenigen regen en krachtige Zuidoosten wind brengt. De hooge druk over Frankrijk en de Golf van Biscaye nam een weinig in beteekenis af hetgeen eveneens een goede factor in de weers ontwikkeling beteekent. Over de randstaten, Duitschland en Centraal Europa ligt nog een storing welke daar vrij veel regen bracht. De temperaturen zijn over uitgestrekte gedeelten van het waarnemings gebied gestegen, doch blijven hier en daar nog ver onder normaal. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ridders van den weg. J. W. M. S.. kantoorbediende uit Rotterdam, moest terechtstaan omdat hij met zijn auto de veiligheid van het verkeer bij de Haagsche Schouw op zeer ernstige wijze in gevaar had gebracht, doordat hij met zoo'n groote snelheid 120—130 KM.) had gereden, dat hij b{j het afgaan van de brug H. Schouw zijn stuur niet meer meester was en zonder noodzaak naar links was uitgeweken, waardoor hij in botsing was gekomen met de auto van den heer A. Dreef uit Leiden, die geheel rechts in de richting Leiden reed. De auto werd hierdoor ernstig beschadigd, waarvoor de heer Dreef een civiele vordering k f 49 indiende, benevens een civiele vordering a f. 155,77. De kantonrech ter wees den heer D. er op. dat als de vorde ring a f 49 werd toegewezen, hij van de vor dering van f. 155,77 moest afzien, waarop de heer D. de vordering introk en die langs civle- len weg zal invorderen. Het O. M. vond het een bijzonder ernstige overtreding en eischte f.100 boete of een maand hechtenis. De kantonrechter, mr. Llg- tenberg. wees direct vonnis en veroordeelde ver dachte tot f. 75 boete of 25 dagen hechtenis. H. M. C., uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto. komende van den Leidschen weg. bij de Vink op een militaire co lonne was ingereden. Het O. M. eischte f. 10 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak con form. G. J v. V. uit Den Haag. moest terecht staan, omdat hij, komende met zijn auto van den Hoogen Morschweg te Oegstgeest, geen voorrangsweg zijnde, den doorgang voor een auto op den rijksweg niet had vrijgelaten, waarvan een ernstige botsing het gevolg was. Het O. M. eischte f.25 boete of 10 dagen hech tenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hech tenis. C. B. en C. J. E. van der S.. landarbeiders uit Noordwijkerhout moesten terecht staan omdat zij, hoewel zij geen jachtacte hadden en de jachttijd gesloten was. 5 hazen en 2 eenden hadden vervoerd. Bij de behandeling der zaak bleek hoe op zeldzaam wreede wijze het wild werd bemachtigd. Met een maaimachlne wordt het lange gras. waarin het wild zit. gemaaid, waarbij ook de pooten van de hazen en een den geheel worden afgemaald, zoodat de die ren niet kunnen vluchten. Verdachte beweerde niet geweten te hebben, dat het wild in het gras zat. Het O. M. eischte f. 10 boete of 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen wild. Uitspraak con form. J. A. U., chauffeur uit Den Haag. moest te recht staan, omdat hij met te groote snelheid een bocht op den Wytenbachweg te Oegstgeest geDasseerd was. waardoor hil in botsing was gekomen met een autobus, die geheel rechts passeerde. De bestuurder van de autobus, de heer A. v. Duren uit Leiden, verklaarde, dat verdachte recht od hem afkwam; door de bot sing was de autobus ernstig beschadigd. Wèl was door den regen de wee ere glad geweest. Verdachte verklaarde met 50 KM. snelheid ge reden te hebben. Door de gladheid van den weg was hij echter geslipt. Het O. M. eischte f20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak f.15 boete of 5 dagen hechtenis. De commissie, belast met het organisee- ren van het bloemencorso alhier, in ver band met de festiviteiten, welke gehouden zullen worden op 8 en 9 September a.s., ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin, heeft haar plannen gereed. Het- corso, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld, zal in zoo uitgebreid mogelijk aantal gToepen onder verdeeld worden en heeft plaats op 9 Sep tember. De bedoeling is, dat de stoet een rondgang door onze geheele uitgestrekte gemeente zal maken, zoodat de burgerij ook in alle uithoeken het ongetwijfeld schoone schouwspel zal kunnen gadeslaan. Het „Fanfarecorps Uiterweg" (directeur de heer A. Meijers) behaalde op het Fede ratief Concours te 's Hertogenbosch in de afdealing Uitmuntendheid een lsten prijs met 106 punten. HAARLEMMERMEER. Stagnatie in den korenbouw. Het loopt tal van landbouwers in Haar lemmermeer wel tegen met den korenbouw, die door den regenval opnieuw gestagneerd ls. Er zijn wel eenige boeren, die den graan oogst al geheel achter den rug hebben, doch als men zoo hier en daar in dezen polder eens rondkijkt, dan staat er nog heel wat gemaaid koren op het land en is naar schatting de helft nog niet binnen gehaald. Een gelukkige omstandigheid ls het. dat broeierig weder nogal uitgebleven is. hetgeen er toe medegewerkt heeft dat de geleden schade nog niet groot is. Met een paar weken droog weer kan er van den oogst nog heel veel terecht ko men. Intusschen is het al te voorzien, dat het daarmede dit Jaar geen vroegertje zal zijn. Lastige sinjeurs. Gistermiddag werd te Hoofddorp de hulp der politie ingeroepen voor twee zwervers, die onder den invloed van sterken drank verkeerden en het dorp in opschudding brachten. De lastige sinjeurs werden on der grooten toeloop van nieuwsgierigen vooral van de jeugd door de politie agenten meegenomen en in het arrestan tenlokaal opgesloten. GEMEENTERAAD. Conversie geldlcening - Crediet voor de feestelijkheden - Uitbreidingsplan Zwanenburg - Overplaatsing Cursus Nijverheidsonderwijs. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Af wezig wegens ongesteldheid weth. De Zeeuw en de heer Troost. Gelezen werd een adres van den Bond van Hotel- en Koffiehuishouders en Slij ters om soepele toepassing van de veror dening op de heffing van legesgelden, ver makelijkheidsbelasting en sluitingsuur. Op voorstel van den voorzitter gesteld in han den van B. en W. ter afdoening. Verder werden om advies in handen van dit college gesteld een adres van het be stuur van de bijzondere school aan den Aaismeerderweg tot het beschikbaar stel len van gelden voor de aanschaffing van kachels en een adres van de samenwer kende onderwijzersvereeniglngen om aan den Minister te verzoeken te bevorderen dat de leerlingenschalen voor de lagere- en ulo-scholen worden verbeterd en ver laagd. Goedgekeurd werd een voorstel tot het converteeren van twee geldleenlngen. een van f. 60.000 en een van f.48000 Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. om handelende in den geest van een desbetreffende circulaire van Ged. Staten van gemeentewege gelden be schikbaar te stellen voor de feestelijkhe den, ter gelegenheid van het 40-Jarlg Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Medegedeeld werd, dat er noodlg zullen zijn 4500 herinneringsgeschenken en wel voor de leerlingen op de ulo-scholen 150, voor die op de openbare lagere scholen 1220 en voor die op de bijzondere lagere scholen 1220, waarvan de gezamenlijke kas ten op ongeveer f750 zijn te ramen. Voorts dat het plan bestaat om de omgeving van het raadhuis feestelijk te verlichten, waar voor plm. f. 200 noodlg zal zijn. De Raad ging er mede accoord dat ter WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs; Z.Z.O., 14 gr. C„ motregen. Londen: O.N.O.. 10 gr. C.. ochtendmist. Berlijn: N.N.W.. 14 gr. C.. mooi. Nice: N„ 22 gr. C., fraai. LUCirrTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 7.EE Voor Woensdag. Vjn. te 2 u. 03 min.; nam. te 14 u. 37 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 16Vfc gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 8.40 njn. tot 5.26 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 38 Augs. op: 3 u. 16; onder; 18 u. 37. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 24 AUGUSTUS. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19) Nam. 81/4 uur. dienst. Boskoop Geref. Gem.: Nam. half acht, ds. Ligtenberg van Lisse. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) Nam. 8 uur, ds. Weijtlng van Rljssen. Noordwijk aan Zee Geref. Bond Juliana - weg 77): Nam. 8 uur. ds. Remme van A'dam. Rijniaterwoude Chr. Geref. Kerk: Nam. 8 uur, ds. du Marchie van Voorthulzen van Urk. Waddinxveen Gebouw Centrum: Nam. halfacht, ds. de Rover van Vlaardlngen. Bedankt voor Kooten (toez.) H. F. C. de Boer te Marssum. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar üpendam M. Foeken, cand. en hulppred. te Wijk aan Zee en Duin. Bedankt voor Soest H. Vogel te Loppersum. Aangenomen naar Santpoort (als hulppred.) GEREF. KERKEN. D. Wijnbeek, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Hornhulzen-Kloosterburen J. M. v. Krimpen, cand. en hulppred. te Deventer. DS. D. LIGTER. Morgen viert ds. D. Ligter, Geref. predi kant te Nleuwerbrug (Z.H.) zijn zilveren ambtsjubileum. Dirk Ligter werd 7 Dec. 1882 te Breda waar zijn vader kapitein-administrateur van den landmacht was. geboren. Hij be zocht het gymnasium en studeerde aan de Theol. School beide te Kampen, om in 1913 candidaat te worden. 24 Aug. van dat jaar De reclamecampagne voor aardappe len, afkomstig uit de Staat Maine, werd in 1937 door „Maine Development Commission" in Detroit, uitsluitend in dagbladen gevoerd. Het waren slechts betrekkelijk kleine annonces, doch zij werden vaak ge plaatst. In het laatste kwartaal van 1936 be droeg de verkoop 84 wagonladingen. Door de dagbladreclame steeg deze in het laatste kwartaal van het vorig jaar tot 362 wagons. Wat beduidt die verkoopsstijging van 331 Ten eerste dat Maine goede aardap pelen teelt, en ten tweede dat dag bladreclame een krachtig reclame- middel ls. 6069 aanvaardde hii zijn ambt te Zuidbroek, welke standplaats in 1915 met Pieterburen werd verwisseld Sinds 16 Juni 1918 dient j de jubilaris zün tegenwoordige gemeente. Ds. Llgter, die voorzitter is van de com missie van toezicht op het L.O. in de ge meente Waarder. vervult voor de classis Woerden enkele deputaatschappen. De ju- i bilaris ls voornemens a.s. Zondagmorgen een gedachtenisrede uit te spreken. zake de noodige voorbereidende maatrege len worden getroffen en stond voor het beoogde doel een crediet toe van f. 950. Tegen het ontworpen en ter inzage ge legen uitbreidingsplan voor het dorp Zwa nenburg werden eenige bezwaarschriften in gediend. Wijl echter het onderzoek daar van door verschillende omstandigheden nog niet ls voltooid, achtten B. en W. het gewenscht gebruik te maken van de in de woningwet verleende bevoegdheid om de beslissing over dit plan één maal voor ten hoogste drie maanden te verdagen. Dit werd goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan het bestuur van de Middenstandsver- eeniging „Haarlemmermeer" de noodige medewerking te verleenen tot verplaatsing van den cursus voor Nijverheidsonderwijs (vakschooli voor meisjes, van Nieuwven- nep naar Zwanenburg en voor dit doel op dc gebruikelijke voorwaarden af te staan drie leslokalen in het gebouw van de vroe gere openbare school en het noodige cre diet toe te staan om deze lokalen geschikt te maken voor de nieuwe bestemming. Goedgekeurd werd een aanvrage om een Rijksvoorschot ingevolge de Landarbeiders- wet ten behoeve van A. van Loon aan den Lisserdïjk. KATWIJK. Stichting fabriek. Hedenmiddag is men onder leiding van den heer Slingerland, bouwkundige te Lel den, begonnen met den bouw van een fa briek ter verwerking van stadsvuil tot mest. De fabriek zal verrijzen aan den Valken- burgscheweg, tegen de grens van de ge meente Valkenburg. Half October moet de fabriek, waarin voorloopig 4 a 5 arbeiders ie werk zullen worden gesteld, gereed zijn. Het zal een seizoenbedrijf worden, waarin hoofdzakelijk gewerkt wordt van September tot half April. De heer Nic. B alhier beklaagde zich bij de politie dat onbevoegden zich peen toeëigenden van zijn land langs den Noord- wijkerweg. Heden. R(jnsburg: Ontspanningslokaal, bijeen, komst Gemeente Gods. 8 uur nam. DAGELIJKS. onder leiding van den Vlolist PETER SPEE CAFÉ-RESTAURANT 6083 Boulevard 33Katwijk aan Zee Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam- „Ieder beeft voor mijn commando". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorsteUlne en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur i Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur I „Het gelukkigste huwelijk". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam- „Heidl, het stiefkind". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon- dag doorl voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u" Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam- „Goud". 1 Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlstraat: lederen werkdaz I 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Een dag op de renbaan". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulo der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der I apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 t/m. Vrijdag 26 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek M. Boekwijt, Breestraat 74, tel. 552 bi| Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenprjn' 6071 (Ingea. Med.) KATWIJK AAN ZEE. Door de welwillende medewerking der Oranjevereeniging zijn ïéij thans in staat om het programma der feestelijkheden ter gelegenheid van het regeeringsjublleum van II. M. de Koningin te publiceeren. Het programma luidt: 31 Augustus: 8 uur nam.: Concert van de muziekvereen. „U. N. I." In de muziektent aan den Boulevard. Ont steken van den Vreugdevuurboom op het Kon. Emmaplein. 1 September: Muzikale rondwande ling van de Mondaccordeonclub „D V. H." door het Zuidelijk dorpsgedeelte; na afloop concert in de muziektent op den Boulevard. 2 Sept.: Muzikale rondwandeling van de Mondaccordeonclub „Concordia" door het Noordelijk dorpsgedeeite; na afloop concert in de muziektent. 6 Sept. Feestterrein „Het witte hek", ingang Remisestraat. 7 uur v.m.: Herauten te paard kon digen den feestdag aan. 7.30 uur: Concert door de muziekver. „U. N. I." vanaf den torentrans der Nieuwe Kerk 7.30 uur: Muziekuitvoering door ,.D. V. H." voor de patiënten van het Zee- hospitium. 8.15 uur: Aankomst van alle school kinderen op het feestterrein .Het witte hek". 8.30 uur: Vertrek naar het Raadhuis met muziek, alwaar door den burge meester de Gemeentevlag in tegenwoor digheid van alle Jeugdorganisaties aan een drietal vertegenwoordigers daarvan plechtig zal worden overhandigd. Deze vlag zal door de afgevaardigden naar Amsterdam worden overgebracht, waar deelgenomen zal worden aan het défilé voor H. M. de Koningin. 9.30 uur: Verschillende kinderspelen in schoolverband. Voor deze spelen zijn 1400 prijzen beschikbaar gesteld. 11 uur: Volksspelen. Hardrijderij met hindernissen op het losse paard; ring steken voor meisjes op versierde fiet sen (aan de Parklaan); hardrijderij met hindernissen per fiets door slagers jongens. bakkerknechts, enz. (wit jasje verplicht); hindernisbaan loopen voor jongens en meisjes boven 16 Jaar: boeg- sprietloopen voor Jongens. (Gedurende alle spelen muziek van de ,U. N. I.) 2 uur nam.: Vrije optocht (geen re clame. Opstelling: Wyborghstr. Remi sestr. en Fockstraat. 4.30 uur: Demonstraties te paard, door de Landelijke Rijver. „Koningin Emma" te Wassenaar, Muziek van „U. N. I.". De demonstratie bestaat uit: Stoelendans, Caroussel, Voltige te paard. behendigheidswedstrijd en springcaroussel. 7.30 uur: Concert van „U. N. I." in de muziektent op het feesttterrein. 8 30 uur: Lichtstoet met muziek van „U. N. I.", ,.D. v. H." en „Concordia". Opstelling: Wyborghstr., Remisestr., en Fockstr. Na den optocht muziek door „U. N. I." in de muziektent op het feestterrein. 10.30 uur: Zeer groot Vuurwerk, als slotnummer van de Jubileumfeesten. Voor zoover geen andere plaatsaan duiding is vermeld zijn alle feestelijk heden op „Het witte hek" Teneinde de uitvoering van het feestprogramma mogelijk te maken is een collecte noodig, welke op 31 Aug. a.s. gehouden zal worden met belang- looze medewerking van den heer H. P. Bloot, door beschikbaarstelling van zijn muzickwagen. Deze collecle wordt ten zeerste aanbevolen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat waar de Oranjevereeniging zoo'n prachtig pro gramma heeft opgesteld, verwacht wordt I dat alle Katwijkers eensgezind aan het wel slagen van de feestelijkheden zullen mede werken. Even vanzelfsprekend ls het. dat elk huis tijdens de feestweek met een vlag getooid ls. Tot ons groot genoegen vernamen w|),L dat de moeilijkheden die waren ontstaan I door de overeenkomst Oranjevereen Kat-1 wijksche Post, betreffende de berichten over het feestprogramma, zijn opgelost. De Visscherijfilms trekken veel belang stelling. Gisteravond had voor een geheel bezette j zaai van Prot. Belangen wederom de V.Y.V, I voorstelling plaats van de Visscherijfita. I Wegens de zeer groote belangstelling is be-1 sloten om morgenavond om 8 uur een der- de voorstelling te geven. De motorbatterlj van 7 veld van hel Korps Rijdende artillerie, welke zal deel nemen aan de wapenschouw ter gelegen heid van het 40-jarig Jubileum van HM I de Koningin, zal van Zaterdag 27 tot Maandag 29 Aug. een bivak betrekken on het militair oefenterrein alhier. Op het Zulderstrand is een rookbom van een vliegmachine aangetroffen, die het politiebureau gedeponeerd ls LEÏDSCHENDAM. Drie vingers afgekneld. De 38-jarige heler J. B. de Korte alhier, I geraakte te Voorburg bij het werk dat aan de Broeksloot aldaar door de Intern. Be- tonmij. Stulemeyer uit Breda wordt uitge voerd, met, zijn hand tusschen een machi ne bekneld, waardoor drie vingers werden afgekneld. NOORDWIJK. BLOEMBOLLENCULTUUR. Voor het voorstel van het H.B. Gisteravond vergaderde B.B.C. onder voor zitterschap van den heer J. C. v. d. Neer in hotel „Het Hof van Holland,', waarvoor j een zeer goede belangstelling bestond In zijn openingswoord memoreerde o« voorzitter den ongewonen tijd voor de bloe misten om te vergaderen, doch spr. kon zich volkomen vereenigen met het stand- punt van het H.B. om thans te onderzoe ken wat er in het vak leeft. Op de vorige vergadering was een besluit gevallen dat het vak geen maatregelen meer wensente. maar sindsdien is veel gewijzigd, het bui tengewoon goede gewas van dit jaar heelt de verrassing meegebracht, dat men nood gedwongen het laatst ingenomen stand punt zal moeten herzien en het H.B. wes de meening toegedaan, dat in het belang van het vak zeker weer eenige maatregete» zullen moeten worden vastgesteld en spr- hoopte dat allen zich zouden scharen acn- ter Jiun H.B., door het steunen van de gc* stelde motie. Van de plaatselijke Mlddenstandsorgan satie was een verzoek ingekomen om dewerklng aan de te houden Ned. Fati kaatweek van 29 Aug6 Sept. ®e werd hiervoor een verguld zilveren m daille beschikbaar te stellen en na het1 stalleeren van een tweetal nieuwe le° kwam de Beschrijvingsbrief van de I Alg. Verg. ter tafel. Als eenigst belangen agendapunt komt hierop voor het volge de voorstel: .m. Het hoofdbestuur acht het, nu dc 0 standigheden in het Bloembollenvak n zijn meening hebben uitgewezen, dat u dvijfsmaalregelen onmogelijk gemist au nen worden, noodlg, dat de algemeene gadering zich er over uitspreekt, of zu j meening deelt. Na lezing van het v°?rhe[ met de uitvoerige toelichting, werd 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6