LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 17 Augustus 1938 UIT DE BONTE WAERELD Laatste Berichten Binnenland Buitenland SPORT Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LOSSE MUMMERS VAN ONS BLAD BEURSOVERZICHT s—i Het bezoek van H.M. de Koningin aan Rotterdam. In verband met het voorgenomen bezoek van EM de Koningin aan Rotterdam op 2 september vernemen wit. dat Hare Male. stelt zich per auto van Den Haas naar de Maasstad zal begeven, waar zü via de Wil- lemslaan naar de Westerkade rijdt. Daarna gaat de Koningin te voet. naar de Veerhaven, waar zij aan boord gaat van de .Stad Rotterdam" om de versiering van de Maas in oogenschouw te nemen en de her bouwde „Vloot van Piet Hein" te bezich tigen. De Koningin vertrekt tenslotte per trein van het Maasstation af. HOOG bezoek aan de asscher's diamant mij. te amsterdam. Hedenmorgen hebben de sultan van Deii, en diens zonen een langdurig bezoek ge bracht aan de diamantslijperij van boven genoemde maatschappij, in gezelschap van den heer John A. de Goeijen. Zij werden ontvangen door den heer A. Asscher, die hen rondleidde en de bewer king. die de ruwe diamant in de verschil lende afdeelingen ondergaat, heeft laten zien. Daarna werd hen een bijzonder fraaie collectie ruwe en geslepen diamant ge toond, waarvoor zij, evenals voor het be drijf, blijk gaven van hun zeer groote belangstelling. de tromp. Hr. Ms. flottielje-leider „Tromp" zal mor gen om 2 uur bij de Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij in Amsterdam ln dienst worden gesteld. Vice-admiraal A. Vos, hoofd van de 4de afdeeling a (materieel zeemacht) bij het departement van defensie, die bij deze ge legenheid den minister van defensie zal vertegenwoordigen, zal het schip overdagen aan den aangewezen commandant, kapi tein ter zee L. A. C. M. Doorman, aanrijding tusschen motorrijder en fietser. Gistermiddag heeft op de Laan van ïeerdervoort, hoek Laan van Eik en Dui mt te Den Haag een ernstige aanrijding sats gehad tusschen een motorrijwiel en en wielrijder. De motor werd bereden door in 21-jarigen C. J. M. uit Loosduinen. Deze Khijnt den 39-jarlgen wielrijder S. B. uit ie Cederstraat geen voorrang verleend te bebben, met gevolg, dat de wielrijder tegen den grond sloeg. Hij liep een hersenschud- dlng op en brak zijn rechtersleutelbeen. De Geneesk. Dienst vervoerde het slacht dier naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. locomotief gekanteld te eindhoven. Bij het vertrek van een goederentrein van het rangeerterrein der Nederlandsche spoorwegen te Eindhoven, botste de loco motief tegen een rangeermachine, welke op een zijlijn te dicht bij een wissel was geplaatst. De locomotief van den goederentrein verloor het bovenstel en kantelde om. De machinist en de stoker konden zich tijdig in veiligheid stellen door van de machine te springen, voordat de twee loco motieven met elkaar in botsing kwamen Ook de rangeermachine werd ernstig beschadigd. Men is direct met het oprutmingswerk begonnen. Aangezien de botsing niet op een lijn voor doorgaand verkeer is gebeurd, ondervindt de treinenloop geen stagnatie. brand bij schagen. Vanochtend negen uur is door hooibroel brand ontstaan in de boerderij van T. B. Verduik te Burgerbrug, nabij Schagen. De brand greep, aangewakkerd door den fei len wind, zoo snel om zich heen, dat de be- 'oners zich ternauwernood konden redden, te boerderij is geheel afgebrand. De win tervoorraad en landbouwwerktuigen gin gen verloren. Verzekering dekt de schade. GENERAAL PERSHING IN FRANKRIJK. Vanochtend is generaal Pershing aan van de „Manhattan" te Havre aan komen. Hij werd begroet door verschei dene vooraanstaande personen. De gene- i^engt een ^zoek aan Frankrijk in un kwaliteit van voorzitter van de com- 'sae voor de oorlogsgraven om een bezoek brengen aan de begraafplaatsen, waar amerikaansche gesneuvelden in den rri°S zijn begraven. werstroomingen in beieren. Tengevolge van de hevige regens van de »in ndagen hel5l'en zich het Zuiden „i Dhitschland overstroomingen voor- merwuHi meer van Constanz is aan- it ngestegen en op vele plaatsen zijn ïjtsr5 overstr°omd. In Lindau staat het ongeveer een meter hoog ln de '^A°°de EL ruls, de brandweer en leden irvt en 8-®- hebben ononderbroken ge- '(tije om de menschen uit de huizen te Landshult ls de Lech buiten de 1,,® Betreden, hooischelven zijn weg- en landerijen staan onder water, WtrS. yorarlberg het verleer door de sRoomingen wordt bemoeilijkt. ZEILEN. Klein programma in Sneek. Geen éénmanswindje. (Van onzen eigen verslaggever). Veel te beleven viel er op den vierden dag van de Sneekweek niet. De Dinsdag pleegt een rustdag te zijn tusschen de Sneeker Zellclub en de Koninklijke en er staan maar een paar nummers op het program ma. Eenmanswedstrljden ln regenbogen en N.N. 16 quadraatmeters bijv., waarvoor het echter te hard woel, zoodat er maar twee manswedstrijden van werden gemaakt. Een regenboog en een 7.10 M. geven voor twee man nog moeite genqcg bij het Zuid westelijke briesje, dat gisteren vergezeld van een paar regenbuitjes, over het Snee ker meer blies. Zomersch was het daar hee- lemaal niet, maar wat geven zeilers om regen en wind? Ook de niet officteele regenboogwedstrij den hebben het Frlesche overwicht niet kunnen verstoren, zelfs niet nadat het Hol - landsche contingent was versterkt door Jan Helnen in de Printer en Kris Kiewit in de Saenden. Hofstra startte in de Hennie van zijn „baas" zoo goed, dat hij al direct onbereikbaar was Zuiderbaan heeft in den strijd om de tweede plaats lang een rol ge speeld. maar behalve Hofstra zag hij toch Van Dijk en den jongen Oppenhuizen voor zich eindigen. Goed werk deed de Sneeke- naar Moedt, die als eenige de race in z'n eentje uitzeilde, ondanks het feit, dat hij veel te laat was gestart en geen schijn van kans meer had. Het briesje zorgde natuur lijk voor averij. Van der Sluis brak zijn fokkeval. Minder prettig was het voor Sluizer. die door het breken van zijn voor stag zijn mast overboord zag gaan. Dat hij op den dag voor Hardzeildag een nieuwen mast zal krijgen ls niet waarschijnlijk en naar Sneek gaan en niet zeilen op Woens dag is toch wel het toppunt van pech. De N.N. 30 M2.-klasse zeilde wel een één mans wedstrijd. Dr. Van der Meer tegen mr. Hoekstra voeren een spannende race, die maar net door de Li werd gewonnen. Verder wat beslissingen in clubkampioen schappen. waarvoor de animo door het stormpje maar zeer gering was. Corrie van Gooi kon het ditmaal niet bolwerken. Zij had te veel doek weggedraaid en kwam daardoor sterk in het nadeel tegen haar van top zeilende tegenstanders. De uitslagen waren: Regenboogklasse: 1. Hennie, sl. G. Hof stra; 2. Windekind, st. D. Oppenhuizen Jr.; 3. Schelm, st. P. van Dijk; 4. Swan, st. H. Zuiderbaan. Noord Nederlandsche 30 M2.-klasse (één- manswedstrijd) 1. LI, st. dr. W. van der Meer; 2, Tjerk Hiddes, st. mr. W. Hoekstra. FrieslandHolland Daar Jaap de Vries verhinderd ls heeft de Hollandsche regenbogenploeg voor den kamp tegen Friesland een wijziging onder gaan. Als vijfde zal Jan Loopuyt voor Hol land zeilen in zijn oude 37, nu de Jan van Gent van dr. Van der Zijpp uit Sneek. Loopuyt's tweede man, Brouwer, is ook van de partij, zoodat van een verzwakking van het Hollandsche team ln dit geval geen sprake ls. hoe goed de Zaankanter De Vries ook pleegt te zeilen. Maar de kansen van Holland blijven laag genoteerd. FrieslandHolland wedstrijd der regenbogen. Men telefoneert ons hedenmiddag: Bij stormweer is hedenmorgen de eerste wedstrijd FrieslandHolland in de regen boogklasse gezeild. De uitslagen waren: Friesland 1. Hennie. st. M. Hendriks; 2. Schelm, st. P. van Dijk; 4 Dolfijn, st. K. Vrolijk; Windekind, st. D. Oppenhuizen en Waterrot, st. S. Kuipers moesten opgeven wegens averij. Holland: 3. Swan, st. H. Zuiderbaan; 5. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey; 6. Saen den. st. L. de Wit; 7. Jan v. Gent, st. J. Loopuyt; 8. Duke, st. J. C. van der Velde. Friesland 26.1 punt en Holland 26 punten roosevelt verdedigt zich. In een persconferentie heeft president Roosevelt vraagstukken van blnnenland- sche politiek behandeld. Hij rechtvaardigde zijn ingrijpen in de politiek van de Staten met de verklaring, dat hij als leider van de democratische partij verantwoordelijk is voor het verwezenlijken van het verkie zingsprogramma, op grond waarvan hij tot president is gekozen. italiaansche tempel in spanje. De Italiaansche academie heeft een prijs vraag uitgeschreven voor plannen van een Italiaanschen tempel, welke in Spanje zal worden gebouwd ter eere van de gesneuvel de Italianen, op de plaats, waar de meeste Italianen zijn gesneuveld voor de verdedi ging van de Latijnsche beschaving en de onafhankelijkheid van Spanje. de besprekingen in tsjecho- slowakije. In tegenstelling met de verwachting, ls vanochtend geen bespreking gehouden tus schen de regeering en de vertegenwoor digers van de Sudeten-Duitschers, Deze bespreking is uitgesteld tot van middag. Vanochtend werden de vertegen woordigers van de regeering door lord Runciman en zijn medewerkers in hotel Alcron ontvangen. In welingelichte kringen verluidt, dat het uitstel van de besprekingen van de regeering met de Sudeten noodzakelijk was om technische redenen. In ieder geval is het van belang, dat de vertegenwoordigers van de regeering eerst een onderhoud heb ben gehad met lord Runciman en zijn medewerkers, alvorens de vertegenwoordi gers van de Sudeten-Duitsche partij wer den ontvangen. De Sudeten-Duitschers moeten antwoorden op de voorstellen, welke de minister-president Donderdag j.l. heeft gedaan. „Ik doe het voor mijn plezier, maar an ders was het hier niet uit te houden!" HAARLEMMERMEER. Aangereden. Op den Hoofdweg alhier kwam een man, de 50-jarige A. H.. die daar rechts van den weg liep, in aanraking met een op een passeerende vrachtauto liggende op zij ge schoven plank, met het gevolg dat hij tegen den grond sloeg en een schouder fractuur bekwam. Na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, werd hij per auto naar zijn woning gebracht. Vinger afgekneld. Terwijl de heer S. achter een woning aan den Sloterweg bezig was met het ln orde maken en beproeven van een motor, had hij het ongeluk met zijn linkerhand in aanraking te komen met het in beweging zijnde raderwerk, niet het gevolg dat een der vingers nagenoeg geheel werd afge kneld. De ontboden geneesheer, die een voor loopig verband legde, achtte verdere be handeling in een ziekenhuis noodzakelijk. Gouden echtvereeniging. Op 28 Augustus a.s. zal het 50 jaren ge leden zijn. dat het echtpaar J. W. Jeurissen en J. G. v. d. Bosch, wonende in de Den- r.enlaan te Zwanenburg nabij Halfweg al hier, in het huwelijk trad. Aan blijken van belangstelling zal het den noe krassen oudjes op dien dag wel niet ontbreken. De a.s. Oranjefeesten. Het Oranje-comité te Abbenes heeft de ter gelegenheid van net 40-jarig Regee- ringsjubileum van de Koningin te organi- seeren feestelijkheden bepaald op Maan dag 29 en Dinsdag 30 Augustus, terwijl de te Nieuwvennep geconstitueerde Oranje- vereeniging „Beatrix" besloten heeft deze feesten te houden op Woensdag 7 en Don derdag 8 September a.s. HILLEGOM. Laagste cijfer der werkloosheid. Voor het eerst na het intreden van de groote crisis ls het aantal werkloozen tot beneden de 100 gedaald. Volgens de laatste staat waren er 96 werkloozen. NOORDWIJKERHOUT. De R.K. „St. Jeanne d'Arc" zamelde op een tocht door het dorp f.41 in tot stijving der kas. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De collecten voor de Ned. Herv. Kerk over Juni brachten in deze gemeente op f. 69.34 Die voor de restauratie f. 45.81. Het busje plaatsengeld f. 28.90. Over de maand Juli werd voor de Diaconie ontvangen f. 134.34. De collecte voor de Hervormde School bracht op f. 38.97. Verjaringsfonds f. 13. Plan 1936 f. 5.35. De offerblokken be vatten f. 13.95'/i. De collecte voor de Egyp- te-zendlng bracht f. 13.06 op. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Marljtje d. van J. Jansen en A. J. v. Waas: Joannes Josephus z. van F. J. J. Blokhuizen en M. Spierenburg: Adriana Trijntje d. van G. Mechelse en C. de Koning. OUDE-WETERING. Te water geraakt. Gistermorgen geraakte het zoontje van den hoofd-onderwijzer De J. alhier in een onbewaakt oogenblik te water. Daar nie mand het ongeluk zag gebeuren, zou de kleine het er zeker slecht hebben afge bracht. als hl] zich niet had weten vast te klampen aan het vischwant, dat Gebr. Kraan ten behoeve van de palingvisscherij in de Wetering hebben uitstaan Op zijn luid geroep kwam ten slotte hulp opdagen en kon hij op het droge worden gebracht. Korten tijd na het bovenvermeld onge val kwam de knecht van slager Van St. eveneens in de Wetering terecht, doordat hij. toen hij met een mand vleesch in een roeiboot wilde gaan. misstapte en met vleesch en al onder dompelde Ook deze drenkeling was weer spoedig op het droge. WADDINXVEEN De maandelljksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft op gebracht f. 89.30. Gistermiddag had de ohauffeur V. uit Rotterdam het ongeluk met een vier per- soons auto ln den Noordelijken Dwarsweg alhier de macht over het stuur te verliezen en tegen een der langs den weg staande boomen te botsen. Van de vier Inzittenden werden drie ge wond. De chauffeur bekwam een enkel fractuur en klaagde over pijn in de borst. Belde dames klaagden over zware hoofd pijn, terwijl een van haar bovendien nog een armfractuur opliep. Dokter Hemminga liet de slachtoffers per auto naar hun woonplaats vervoeren. De auto afkomstig uit de garage „De Schle" te Rotterdam werd geheel vernield en later per kraanwagen naar Rotterdam gesleept. WOUBRUGGE. Door den heer W. Brouwer, architect te Alphen aan den Rijn, had in hotel Swama de aanbesteding plaats voor het verbouwen van de voormalige graanmaal- derij van den heer N, Bouthoorn, ln twee woonhuizen. Er werd als volgt ingeschre ven: Metselwerk J. Moree f.1098, G. A. van Wingerden f. 1495. Timmerwerk G. van der Laan f. 2075. Loodgietrswerk C Slin gerland f.345, A. Vermaas f.360, J. van Raad f. 346. Schilderwerk A Buis f370, W. G. Terhorst f.420. C. Wijsman f.480. De gunning werd aangehouden. Geslaagd te Den Haag voor de hoofd akte de heer W. D. J. van Beyeren, alhier. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. I. WIJTENBURG, Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWH, Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VA{I ZWICHT. Breestraal no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 - Oegslgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORDWIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. gasmaskers uit de 16de eeuw. Wanneer men meent, dat gasmaskers een uitvinding van den laatsten oorlog zijn. dan vergist men zich geweldig. Engelsche geneeskundigen uit de 16de eeuw hebben reeds het idee gehad het inademen van schadelijke vergiften te verhinderen door een kunstmatigen neus en een daarbij be- hoorende sluiting voor den mond. Zulke neuzen werden bij epidemieën al gemeen gebruikt, daar men meende, dat de ziekte door de lucht verspreid werd en cloor de ademhalingsorganen in het lichaam ■kwam. Daar men de ziektekiemen echter niet kende, beperkte men zich ertoe ze te verjagen door middel van sterk geurende plant-extracten. Men ging namelijk van de primitieve veronderstelling uit, dat de geur van planten immuniseerend werkte. De apparaten werden dus geparfumeerd. In de kunstmatige neuzen stopte men een in plantenextract gedoopte prop; maar het gevolg daarvart was. dat het ademen zelf bijna geheel onmogelijk werd. Zooals op platen uit dien tijd te zien is, zagen de menschen, die zoo'n primitief „gasmasker" droegen, er uit als menschen. die met een vaischen neus op naar een Carnaval gingen. AMSTERDAM. 16 Aug. In de Ver. Staten begint men zich ongerust te maken over de prijsdaling der bodempro ducten. De buitengewoon groote oogsten van verscheidene landbouwvoortbrengselen werden zeer gunstig geïnterpreteerd, ten aanzien van de ontwikkeling van het economische leven in de herfstmaanden. Daar de prijzen van bijna alle toonaangevende producten aanzienlijk zijn gedaald, zullen de inkomsten van de be volking in de landbouwdistricten veel kleiner zijn dan men aanvankelijk had gedacht en dit wordt natuurlijk in nadeeligen zin uitgelegd. Het valt van hieruit moeilijk te beoordeelen. hoever de draagwijze van de prijsdaling op de goederenmarkten is. De oogsten zullen echter dit jaar zóó overvloedig zijn. dat de inkomsten van de boerenbevolking in de Ver. Staten, on danks de prijsdaling toch nog een geweldig kapitaal zullen vertegenwoordigen en waar schijnlijk veel grooter zullen zijn dan de laatste jaren het geval is geweest. De landbouwers zijn trouwens verzekerd van flinke voorschotten op het eventueel niet on middellijk te verkoopen gedeelte der oogsten, zoodat het tenslotte met die vermindering van de koopkracht nog wel los zal loopen. Daartegenover staat echter, dat de regeering zich waarschijnlijk voor grooter uitgaven zal zien geplaatst, dan zij aanvankelijk had ge raamd. Waar de rekening van de Amerikaan- sche schatkist volgens de taxatie, in het zoo Juist aangevangen fiscale jaar met een aan zienlijk deficit zal worden afgesloten, opent zich thans reeds het vooruitzicht, dat het te kort wederom veel grooter zal zijn, dan volgens de officieele cijfers werd aangegeven Deze kwestie baart in de Ver. Staten natuurlijk zorg. want de staatsschuld is tijdens het be wind van Roosevelt geweldig gestegen en het zal wel niet zoo lang meer duren, alvorens die schuld 40 milliard dollar zal beloopen. Hieraan zitten natuurlijk de noodige consequenties vast en in tal van Amerikaansche persorganen wordt dan ook herhaaldelijk gewezen op de gevaren, die aan het regelmatig en sterk aan zwellen van de openbare schuld vastkleven. Dit is een factor, die ten aanzien van de ont wikkeling op de fondsenmarkt niet buiten be schouwing kan blijven, doch waarvan het ge wicht moeilijk kan worden bepaald. Intusschen blijft het verloop van Wallstreet onregelmatig en van een krachtig herstel is nog niets te be merken. De middagbeurs. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche Ef fectenbeurs bewoog zich heden ln zeer rustige banen. Hoewel de handel nog weinig te betee- kenen had, was het algemeene beurssentiment vriendelijker geworden. Klaarblijkelijk sproot dit voor uit de iets aangenamer beoor deeling van den politieken toestand in Europa, en uit het lichte herstel in Wallstreet. In de Amerikaansche shares was overigens niet veel te doen. doch enkele der toonaangevende aan- deelen. zooals btfv. de Staalwaarden en Ana conda's, alsmede General Motors gaven toch wat meer affaire te aanschouwen dan gisteren het geval was. De stemming was daarbij vast en bijna al gemeen werd boven de vorige prijzen gehan deld, terwijl de koersen onder beurstijd hier en daar zelfs een kleine neiging tot aantrek ken aan den dag legden. De verbeterde tendens te Londen was hieraan, naar het scheen, niet geheel vreemd. De handel op de locale afdeelingen van de markt was onbeteekenend. Voor sommige fond sen kon bepaald van een stagnatie der affaire worden gesproken. Zoo werden de Philipsaan- deelen die prijshoudend werden ingezet, onder beurstijd nog maar sporadisch met een enkel stukje tegelijk verhandeld. Op de Petroleummarkt was het niet veel be ter gesteld; Koninklijken waren goéd prijshou dend. doch de omzetten waren minimaal. De Amerikaansche petroleumaandeelen golden iets hooger. De scheepvaartmarkt was stil. De stemming was echter prijshoudend en de leidende aan- deelen werden meerendeeels wat hooger afge daan. Suikeraandeelen hadden een beperkte markt; H.VA s en de aandeelen Vorstenlandsche Cul tuur Mij., die nu en dan nog teekenen van aan wezigheid gaven, waren prijshoudend. Tabakken lagen geheel buiten de belangstel ling, desniettemin kwamen voor de Sumatra- aandeelen hoogere noteeringen tot stand. De affaire op de rubberafdeeling beperkte zich tot Amsterdam Rubbers, die zich enkele procenten konden verbeteren: verscheidene minder courante soorten werden hooger geno teerd. De beleggingsmarkt had een stil voorkomen. De stemming was goed prijshoudend. Voor obli- gatiën uit enkele Jongere emissies kon een fractioneele verbetering worden waargenomen. De 33'j oCt obligatiën lagen iets zwaarder in de markt, doch waren niet of niet noe menswaardig veranderd. Van de Oude Schuld waren de 3 pCt. obligatiën goed gedisponeerd. Fransche fondsen waren weinig veranderd, doch lagen iets aangenamer in de markt. wisselkoersen. Londen 8.93 5/16 (8.93 3/4)Berlijn 73.37'/2 ("73.50 Parijs 4.99 3 8 (4.99Vs); Brussel 30.80 (30.87Zwitserland 41.91 (42.—): Ko penhagen 39.90 (39.921/*); Stockholm 46.071 't (46.10); Oslo 44.92l/s (44.95); New York 1 82 15/16 (1.835/16); Praag 6.33 (6-33'/t); Lire 7.75. Prolongatie Part. disc. 1/8 Daggeld 1/4, Registermarken 33, Crediet. Sperrmarken 8 5/8 Effectensperrmarken 6Va, Reismarken 48. Bankpapier 25 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 17 Aug. Ter veemarkt aan gevoerd 230 vette kalveren. 1ste kwal. 6270, 2de kwal. 54—60. 3de kwal. 4352 per K.G. lev. gew.; 69 graskalveren. f. 8-14 p. stuk; 136 varkens, vleeschv.. wegende van 90110 KG. 6670 ct.. zware varkens 6465 ct.. vette var kens 6664 ct. per KG. slachtgewicht. Aange voerd 1 wagon geslachte runderen uit Dene marken. BENTHUIZEN. 16 Aug. Aanvoer 1275 kip eieren, pr. f. 3.754.25 per 100 stuks. BOSKOOP. 16 Aug. - Pechtold 18—27 ct.; Wendland 2024 ct.; Hadleyy 1633 ct.: Clau dius Pernet 1014 ct.; Briarclif 2532 ct.; Butterfly 1520 ct.; Steward 1217 ct.; Wilh. Kordes 1014 ct.; Mme Jules Bouché 1216 ct.; Rosalandia 19—30 ct.; Florex 13—25 ct.; Phoebe 1519 ct.: Dorus Rijkers 4060 ct.; Chas B. Kilham 13—16 ct.; Edith Helen 23— 28 ct.; Aug. Noack 1418 ct,; Else Poulsen 20 35 ct.; Gloria Mundi 4248 ct.; Ellen Poulsen 1927 ct.; Paul Grampel 3337 ct.; Rosa Mundi 6270 ct.; Mevr. v. Straaten van Nes 3542 ct.; Ingar Ohlson 28—36 ct.: Queen Mary 1619 ct.: Mac Keiler 1015 ct.; Vier- landen 19—32 ct.; alles per bos van 20 stuks; Dahlias per bos 10 st. 69 ct.; Witte Lelies 10 st. 6090 ct.; Roode Lelies 10 st. 2030 ct.; Gerbera 10 st. 1015 ct.; Clematis Duranüi 10 st. 1621 ct.: Clematis Prins Hendrik 10 st. 5970 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 10 st. 5872 ct.; Perziken per stuk 23 ct. KATWIJK A. D. RIJN, 16 Aug. Eigenheimers f.0.55—0.80 per 25 KG.; idem Drielingen f 0.30 0.45 per 25 KG.; Bospeen f. 6.308.60; Kroten f. 0.550.60; Peen per kist f. 0.751.15. KOUDEKERK A. D. RIJN, 16 Aug. E.V.K.R. Aanvoer 3800 kipeieren: boter 50 pond. Kip eieren f. 3.804.10 per 100; eendeieren f. 2.80 per 100; boter f. 0.610.64 p. p.; Kaas f. 0.17 0.29 p. p.; kippen f.0.700.90 p. st.; hanen f. 0.70—1 p. st.; Konijnen f. 0.171.00 p. stuk. LEIDSCHENDAM, 16 Aug. Engelsche kom kommers 1ste soort f. 2.403.60, 2de srt. f. 1.20 2; 3de soort f.1, wankleurige f. 1.201.50; Gele komkommers 1ste soort f2.402.90. 2de soort f. 1.401.60. 3de soort f.1; Kropsla. 1ste soort f. 1.603.10. 2de soort f. 11.40; Stoofsla f.24; Peen f. 4.506.80; Bloemkool. Ie soort f.45.20, 2de soort f. 2.102.80. uitschot f. 1.50: Tomaten, midd. f.2, groote ronde f.22.20, 2öe soort f.2, bonken f.22.10: Andyvie per 100 f. 0.501.30; Spinazie 4 Ko. 724 ct.: Postelein f. 3.605.20: Rabarber per 100 bos f.23; Snij- boonen f.912; Spercieboonen f.68; Selderie f0.701.10; Tuinboonen f.23; Doperwten f.811; Meloenen f.725; Druiven f.2122. NAALDWIJK. 16 Aug. Alicante 37—44 ct.: Champion 6367 ct.; Colman 3639 ct.; Mus- caat 75 ct. per KG.: Dubbele boonen f. 1.05 1.10; Tomaten 5253 ct.; B 5051 ct. per bak; netmeloenen 1824 ct.. Idem II 21 ct.; Suikermeloenen 35 ct.. alles per stuk. Snijbloemenveiling 16 Aug Begonia 5—25 ct.; Palmen f. 0.651.80; Bromelia f 0.651.10; Asplenium 1560 ct.; Saint Paulia 1314 ct.; Gesneria 612 ct.; Varens 38 ct. per pot; Rosalandia f. 1.802.10: Queen Marv f. 1.40 2.60: Edith Helen f.2—2.60; Better Times f. 2.10—2.90; Spectrum f. 1.10—1.90; wit f. 1.10— 2.50; geel f. 2.90; Robert Allwood f. 1.60 p. 100. NOORDWIJKERHOUT, 16 Aug. Veiling „De Eendracht". Bramen f. 0.700.78 per slof van 3 KG.: Snijboonen f. 0.501.60; Stamheerenb. z. dr. f0.951.50; Stokheerenb z. dr. f0.85 1.45: Enkele heerenb. m, dr. f.0.801 25: Ren tegevers f. 1.301.60: Tuinboonen f. 0.700.75: Dubb boonen f. 0.651.08, alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 16 Aug. Aardbeien 16 ct. per doosje; Meloenen 525 ct. per stuk: Sla f 0.605.20 per 100 krop: Snijboonen f. 0.50 —1.20; Prlnsesseboonen f. 1.25 per 10 KG.; Augurken: grof f. 1.451.50: bommen f.0 46; Stippel f. 0.410.44; Baster f. 1.35 per 25 KG. TER-AAR, 16 Aug Snijboonen 50—92 ct.; Prlnsesseboonen f0.60115: Witte Pronkb- f 0.300.33 Spekboonen f 0.500.61 per kist van 4 KG Tomaten f. 2—2.40. AueurV^en Bast. f.1 40—1.65: Grof f. 1.25—1 50; Stlpp. f.0.38: Komk. f. 0.25 alles per 25 KG. VEUR. 17 Aug. Eierenveiling Café ..Het Wa pen van Veur" Aangevoerd: 21528 kippeneieren f. 4.405 50: 418 hpnr»enoieren f. 2.403: 545 eendeneieren f.33 25; 70 ganzeneieren f.5; 261 kinDen f 0 300 75 92 eenden f 0.250 50 31 kr>Y»Iinen f. 0901.70; 12 dU'Ven f. 0.10O 40. WOERDEN. 17 Aug Aanvoer 470 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f. 23—24.50; 2e kw. f. 21—22.50; zware tot f. 24. Handel matig.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3