SCHUDT UW LEVER WAKKER Ons Kort Verhaal Ernstig ongeluk aan boord van een walvischvaarder LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 16 Augustus 1938 Derde Blad No. 24045 79sfe Jaargang GEMENGD NIEUWS buitenlandsch gemengd. wielrennen. SPORT waterpolo. zwemmen EuropaVereenigde Staten. Venetiaansch avontuur biljarten. Rijdend treinstel raakte onklaar bij Ede. Door trekken aan de noodrem bleven ongelukken uit. Spoorbaan ontzet. Gistermiddag omstreeks half zes na men reizigers, die zich in het achterste treinstel van trein 534, komende uit Arnhem, bevonden, waar, dat er iets niet in orde was. Onder de rijtuigen liet zich een hevig gekraak hooren. Een der passagiers trok aan de noodrem, waar op de trein spoedig stil stond. Men bevond zich toen nabij het station Ede. Het onderzoek, dat het treinpersoneel instelde, bracht aan het licht, dat een balk van een der truekstellen was afgebroken en in den grond was gedrongen. Het. was het stooten en bonken van deze gebroken balk, dat de reizigers hadden gevoeld. Het defecte treinstel werd afgekoppeld en de reizigers, die zich hier bevonden werden zooveel mogelijk in de voorstellen onder gebracht, waarna de ingekorte trein met vertraging zijn reis vervolgde. De passagiers, die geen plaats hadden kunnen vinden, begaven zich te voet naar het station Ede. waar zti wachtten op een Inmiddels uit Arnhem ontboden extra tteinstel. Daar de losgeraakte balk de spoor baan over een afstand van 1700 meter had ontzet, werd de exlratrein uit .Arnhem over het linkerspoor naar Ede gedirigeerd. Ook het verdere treinver keer werd tijdelijk over een spoor on derhouden. hetgeen uiteraard eenige vertraging in den dienst ten gevolge had. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze atroom van gal onvoldoende Is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber ln. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrü te doen stroomen en U zult weer geheel fit zUn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Loverpilletjes bU apothekers en drogisten, f. 0.75. 2412 tiugez. Med.) Padvinder in zee verdronken Een ander kon nog juiat gered worden. Naöi] het Weeterslae te Den Burg (Texel) Ia gistermiddag een omstreeks achttienjarige jongen in zee verdronken. Het slachtoffer maakte deel uit van een troep R.K. padvinders uit Bloemendaal, die Caar met vacantie vertoeft. Hii had zich met, zijn broer te ver in ree tewaagd en werd door den stroom medegesleurd. Reeds dadelijk had men op het strand het ongeluk bemerkt. Twee Texelsche jon- I *ns begaven zich te water en slaagden er i den eenen Jongen te redden. Den 18-1. 'loer kon men niet meer bereiken. Vlieg bijen van De Mok hebben de omgeving gezocht doch zonder resultaat, zoodat ungenomen wordt, dat de jongen verdron- «n is. IN ZWEMBAD VERDRONKEN. Gisteravond 8 uur werd tijdens een on- terllngen oefenwedstrijd te Kampen in het iwembad de Steur vermist de 28-jarige K d£ Leeuw. Nadat verschillende malen ge doken was, werd het lichaam opgehaald, vergeefs werd langen tijd kunstmatige ademhaling toegepast. Oorzaak van het on- feval is vermoedelijk hartverlamming. Msb. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is te Heerenveen de 66-ja- nge weduwe G. de Wilde door een loco motief van de Nederlandsche Tramweg- maatschappij overreden en op slag ge dood. Door het ontbreken van ooggetuigen tast men over de toedracht van het ongeluk in het duister. PUNT VAN RIEK DOOR HET LICHAAM GEDRONGEN. Gistermiddag omstreeks half drie wa- I ren enkele arbeiders bezig met het bin- I nenhalen van rogge voor den landbouwer J ten Brink te Assen. Een der helpers, de 35-jarige R. Hartlief uit Assen, liet zich ™gs een met rogge beladen wagen zak- 'dn. Hij kreeg hierbij de punt van een hek in het lichaam. Deze drong hem zoo diep in den buik, dat de punt aan de rug- oi he' "chaam kwam. Onmiddellijk schoten de andere mannen 'de, waarna dokter Nienhuis de eerste hulp weende. Het slachtoffer werd naar het "Hhelminaziekenhuis overgebracht. Het ongeluk is. naar wij later verna men, nog betrekkelijk goed afgeloopen. het slachtoffer maakt het. naar omstan digheden, goed. GROOTE PARTIJ OPIUM ACHTERHAALD. Het departement van financiën deelt mede, dat een partij opium ter waarde n 600.000 dollar is achterhaald aan ™°rd van een schip, dat in de haven van Brooklyn (V. St.) voor anker lag. Dit is de deiangrijkste hoeveelheid opium die in de laatste 10 jaar Is aangehaald. VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. hkn visschersvaartuig is in de nabijheid 'an Brest op de rotsen geloopen en ver gaan vier van de twaalf opvarenden ver- ARBEIDERS VERMOORD. Zaterdagochtend is een trein, waarmede MIJNONGELUK IN SAKSEN. In een mijn te Ehrenfriedersdorf (Sak sen i is een ernstig ongeluk gebeurd. Op 150 meter diepte is het water een schacht binnengedrongen, toen men met dynamiet aan het werk was Vijf en twintig arbeiders werden opgesloten. Tien mijnwerkers kon den zichzelf redden, vier werden ongedeerd naar boven gebracht. De anderen geven klopteekens, zoodat men ze levend hoopt te kunnen bevrijden De reddingspogingen worden met koortsachtige haast voort gezet. Nader wordt gemeld: Het reddingswerk is vanochtend zoover gekomen, dat nog slechts vier arbeiders worden vermist. Men vreest evenwel, dat zij niet meer levend geborgen zullen kun nen worden. OMGEKOMEN TUDENS WITTEBROODS WEKEN. De 21-jarige erfgenaam van de Dodge- automobielen-fabriek. Danny Dodge, is tijdens zijn wittebroodsweken verdronken. HU is 2 Augustus J1 ln het huwelijk ge treden en bracht zijn wittebroodsweken door m een vacantiekamp bij Little Current in Ontario. Bij een dynamiet-ontplofflng in het kamp werd hij gewond, tegelijk met ziln echtgenoote en drie anderen. Toen hij ln een bootje naar het ziekenhuis werd vervoerd, is hij uit het bootje gevallen en verdronken. NOODWEER IN KOREA. In Noord-Korea hebben hevige regens talrijke overstroomingen veroorzaakt. Ten gevolge van het breken van een dam is het water een steenkolenmijn bij Kaigando binnengedrongen, waardoor meer dan veertig mijnwerkers werden gedood of ern stig gewond. Door het Instorten van hui zen zijn tien personen om het leven geko men, talrijke spoorlijnen en telefoon-ver - bingen zijn verbroken. DUITSCH SCHIP GEZONKEN. Tengevolge van een botsing met het Britsche schip „Tangwell" op de Hoangho bij Sjanghai is vanochtend het tweedui zend ton metende Duitsche schip ..Hansa" gezonken. De kapitein en het grootste deel van de bemanning en de Chineesche pas sagiers zijn door de ..Tangwell" aan boord genomen. Amsterdamsch koopman en een Noorsch matroos door gas bedwelmd en gestikt. Aan boord van den onder Engelsche vlag varenden Noorschen walvischvaar der „Terje Viking", liggende in het Hendrikdok van de Amsterdamsche droogdokmaatschappij te Nicuwendam, is gisteravond een zeer ernstig onge luk gebeurd. Twee personen, de 56-jarige Amster damsche opkooper L. Matteman en de 1 30-jarige Noorsche matroos H. Seeberg zijn hierbij om het leven gekomen. Omstreeks vijf uur gistermiddag kwam de opkooper aan boord van den walvischvaar der om zooais deze kooplui wel meer doen eens rond te neuzen of er op het schip niets van zijn gading was. In een der traantanks, die niet ln gebruik is, ontdekte de koopman een hoeveelheid oud-roest en oud touwwerk. Om dezen ouden rommel van dichtbij te bekijken en nader op hun waarde te taxeeren, daalde hij in de 10 meter diepe traantank af, zonder echter den kapitein van het schip of een der an dere opvarenden van zijn voornemen in kennis te stellen. Nauwelijks was de koopman een tiental treden in het ruim afgedaald, toen hij het evenwicht verloor en naar beneden stortte, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een Noorsch matroos, die het ongeluk zag gebeuren en die den koopman te hulp wilde komen, onder ging hetzelfde lot. Ook hij viel naar beneden op het moment, dat hij nog maar enkele treden in de tank was afgedaald. Een tweede matroos, die eveneens te hulp was gesneld en zich ook naar beneden wilde begeven, ontdekte nog juist bijtijds, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn. Reeds was hij enkele treden van het trapje afgedaald.' toen hij een eigen aardige gaslucht waarnam. Onmiddel lijk begreep hij toen. dat zoowel de koopman als zijn kameraad door dit gas bedwelmd waren geraakt toen zij zich naar den bodem van de tank wil den begeven. Deze tweede matroos wist zich nog juist bijtijds te herstellen. Hij werkte zich met een uiterste krachtsinspan ning naar boven, waar hij bewuste loos op het dek neerviel. Inmiddels hadden ook andere opvarenden bemerkt, dat er bij de bewuste tank iets niet in orde was Velen snelden te hulp en nadat men gasmaskers had gehaald, daalden enkelen in de traantank af. De twee slachtoffers werden naar boven gehaald. Hoewel onmiddellijk kunstmatige ademhaling werd toegepast, bleken de le vensgeesten bij belden reeds geweken te zijn. Door de Amsterdamsche brandweer is een monster van het gas genomen, dat onderzocht zal worden. De lijken van de twee slachtoffers zijn in den loop van den avond naar het Binnengasthuis vervoerd. SWIFT. Drie A-klassers bekampten elkaar in den 100 K.M -wegwedstrijd, waarin dikwijls zeer fel werd gereden. W. Severijnen moest al gauw ..lossen" en loezien dat De Vink en Van der Meer een grooten voorsprong namen. Na een 3-tal ron den zag Severijnen kans om lets van zijn ach terstand in te loopen; maar hij mocht niet het genoegen smaken deze geheel te doen verdwij nen. C. de Vink had in de negende ronde een zware Inzinking, wat voor Van der Meer aan leiding was om weg te spurten. Hij werd eerste in een tijd van 2.53.33. W. Severijnen 2de, C. de Vink 3de. De B-klassers kwamen met vier man aan den start, waar direct al een afviel door pech. De meeste strijd werd geleverd door J. de Boer en H. Hols wilder. Eerstgenoemde had met het pechduiveltje te kampen, zoodat hij weer zijn plaats verspeelde. H. Holswilder werd onbe dreigd winnaar. K. Kapaan bezette de derde plaats. Zeven C-klassers bonden den strijd aanvoer een 30 K.M.-wedstrijd. Ook in deze categorie was er direct pech. Het nieuwe lid H. Flippo was hier het slachtoffer. Nieuwenburg won dezen wedstrijd met gering verschil op Herreur. L. v. d. Meer werd 3de. terwijl R. van der Voort op de 4de plaats terecht kwam. Deze renner maakte in de 4de ronde een buiteling over een prikkel draadversperring en kwam zoo in het weiland terecht. 5de werd N.N.. 6de A. Bruinlnx. De juniores lieten bijna allen verstek gaan. Alleen F. Holswilder was er. Heden en Donderdagavond te 7.15 uur wordt er weer gereden. DE ZIJL I—HAARLEM I 0—3. Gisteravond speelde De Zijl I haar derden neder laag wedstrijd tegen Haarlem I. Het is een van beide kanten forsch gespeelde wedstrijd ge worden met Haarlem Iets meer ln den aan val. Wanneer scheidsrechter N. J. Moonen het sein geeft om te beginnen trekt Haarlem over donderend ten aanval, doch het is de Zijl-ach terhoede. waarin vooral keeper Kloots zich goed weert, die voorloopig doelpunten weet te voor komen. Als echter Blansjaar het water moet verlaten weten de gasten hun numerieke meer derheid in een doelpunt om te zetten. Het spel wordt er dan niet fraaier op. Er wordt her haaldelijk te forsch gespeeld. Even voor de rust weet Haarlem den voorsprong tot 20 op te voeren. Na de pauze is het direct Haarlem die door goede aanvallen de thuisclub geheel op eigen helft terug dringt, maar na eenlgen tijd weet de Zijl iets meer in den aanval te komen, waardoor het spel meer gelijk op gaat. Als echter Haarlem nog een doelpunt weet te scoren speelt de Zijl een verloren wed strijd. Even later kondigt Scheidsrechter N. J. Moonen. die niet onverdienstelijk floot het einde aan. Vooraf werd nog de wedstrijd tusschen de reserve-zeventallen gespeeld welke in een 31 overwinning voor de gasten eindigde. Kees Hoving driemaal tegen Peter Fick. De internationale zwembond (F.I.N.A.) heeft naar aanleiding van de resultaten, behaald op de Europeesche kampioenschappen, de Euro- peesche ploeg samengesteld, welke in den we relddeelenwedstrijd tegen de Vereenigde Staten op 20 en 21 Augustus a.s. in het Olympisch Zwemstadion te Berlijn zal uitkomen. De Europeesche kampioen op de 100 meter borstcrawl. Kees Hoving, zal Zaterdag tweemaal en Zondag eenmaal aan den start moeten ver schijnen en alle drie keeren zal hij het tegen niemand minder dan Peter Flck. den wereld recordhouder op de 100 meter, moeten opnemen. Allereerst zal onze landgenoot Zaterdag in den sprint tegen den Amerikaan moeten zwem men. Omtrent den uitslag behoeft men zich geen illusies te maken, maar Hoving heeft te Wembley op meer dan verrassende wijze be wezen een zware tegenstander te kunnen zijn en ongetwijfeld zal de Rotterdammer dan ook zoo goed als hem mogelijk is. partij geven. Verder staat Hoving opgesteld als eerste man op de 4 x 100 meter borstcrawl estafette, welke eveneens Zaterdag verzwommen wordt. En weer komt hij dan tegen Fick uit. En ten slotte fun geert de Rotterdammer nog als slotman op de 400 meter wisselslag estafette, welke Zondag op het programma staat en voor de derde maal zal hy dan den wereldrecordhouder als tegenstan der ontmoeten. VOETBAL. A.S.C.R.C.H. A.s. Zaterdag om 5 uur speelt A.S.C. thuis een vrlendschappeiyken wedstrijd tegen de Haarlemsche 2de klasser R.C.H. Naar wij vernemen is het verdere oefenpro gramma van de rood-zwarten voor de a.s. competitie als volgt: Zondag 28 Aug. A.S.C.—de Spartaan: 4 Sept. Bloemendaal-tournooi; 11 Sept. A.S.C.Bioe- mendaal. Voorts bestaat nog de mogelijkheid dat een wedstrijd tegen de nieuwe Haagsche 2de klas ser B.M.T. wordt vastgesteld. R.B.F.—WERNINK. Donderdag te kwart voor zeven spelen boven genoemde sportvereeniglngen een vriendschap- pelijken wedstrijd op het N.A.SB.-terrein aan het Zwarte Pad. WEDSTRIJDEN K.S.V. Vrijdagavond te 7 uur speelt K.S.V. op het A.Z.L.-terrein tegen een elftal der Roode Kruis, transportcolonne. Morgenavond te 7 uur speelt C.G.W. I tegen K.S.V. op het terrein aan het Zwarte Pad. ttis arbeiders aan den Chapparo-spoor- J* m Hen Mexicaanschen staat Michoa- "aar hun werk werden gebracht, door Bewapende bende aangevallen. De vX.werd tot staan gebracht en de aan- van sck°ten 26 arbeiders, die lid wai-en een bepaalden vakbond, neer. De OVOTHa u-iel lUCil VttdtUV. '8en werden vrijgelaten. Men v «aten ^eeniging. veronderstelt, dat de bandieten en gehuurd door een concurreerende K. STEIN. Kletterend sloeg de regen tegen de por tierraampjes. toen we het station Mestre, en daarmee het vasteland verlieten, om over den kilometer-langen dam de 118 eilandjes te bereiken, waarop Venetië ge bouwd is. Vaalgrauw kwam de oude Dogen- slad uit een gordijn van regen opduiken, en het was met een rilling van onbehagen, Cat ik tenslotte den trein verliet. Ik had even werk met mijn koffers, en toen ik door een levende haag van schreeu wende hotelportiers het station uitstapte, had ik nog juist gelegenheid een overvolle vaporetto voor mijn neus te zien wegvaren. Als mieren krioelden evenwel de gondels bij de aanlegplaats, en ik besloot daarom van een dergelijk romantisch vaartuig ge bruik te maken. Ik zocht er één uit. die er het minst verwaarloosd uitzag, en de meeste kans op een eenigszins drogen overtocht bood, doch juist toen ik wilde instappen, bleek dezelfde gondel nog door een ander te zijn gekozen. Want ik zag een sierlijk voetje zich strekken om het wankele vaartuigje te betreden, en zich daarna aarzelend weer terugtrekken. Even blikte ik opzij, en ik keek in twee helder blauwe oogen. die me op dat moment een weinig onzeker uit een frisch meisjesgelaat aanstaarden. Beleefd trad ik achteruit, haar den voorrang gevend. ..Maar u was, geloof ik, eerstzei haar zachte stem ln het Duitsch. „Er zijn er nog zooveel", lachte ik, een beweging makend in de richting van de ijverig-roepende en gesticuleerende gonde liers. „Dank u". antwoordde ze, met een zweem van een glimlach om haar mond, en dan verdween ze onder het druipende zeildoek, dat een beschutting tegen den regen moest j vormen. Even keek ik haar na. en ik vergat, dat f c;e regen nog altijd op me neergutste. Pas toen een wat brutaler gondelier me bij den arm greep, verdween het visioen van jeugd en frischheid, waarvan ik een kort oogen- blik een glimp had gezien, en ijlings zocht cok ik de gebrekkige bescherming van het overdekte gondeltje op, dat inmiddels de "laats van het andere vaartuig had inge nomen. Het ding zag er vies en nat uit, en het gevoel van onbehaaglijkheid, dat mjj. even had verlaten, keerde terug. Daar lag het beroemde Canal Granoé voor me, maar grauw en verveloos scheen de eens zoo rijke paleizen mij toe. Was dit Venetië, be zongen in duizenden toonaarden, geprezen om haar onvergetelijke pracht? Was dat grijze, melancholieke huis het beroemde Ca d'Oro? En die brug even verder, druipend van regen, moest dat de schitterende Ponte dit Rialto verbeelden? Druppels vielen in mijn hals en ik hui verde. We sloegen een klein kanaaltje in, en nog vervallener nog troosteloozer werd ailes. „Pletspletsweerklonk een tonig de riem van den gondelier in het water, en zijn toonloos „Ahooooi wanneer we een bocht naderden, klonk mij als een dooden roep in de ooren. Eindelijk bereikten wij de Riva degli Schiavoni, en snel schoot ik het Hotel Sa- voia binnen. Maar zelfs de warme ont vangst van de maitre d'hötel Albertani vermocht mijn sombere stemming niet te verbeteren. Mijn entrée in de Dogenstad was een deceptie Toen ik, na mij op mijn kamer wat op geknapt te hebben, in de eetzaal voor het diner plaats nam, wachtte mij een aan gename verrassing. Twee tafeltjes verder zatzij. Ze herkende mij, en beant woordde mijn groet met datzelfde stille glimlachje. Klaarblijkelijk was haar keus op hetzelfde hotel gevallen, en ik weet niet. waarom mij dat gelukkig stemde. Den volgenden dag zag ik haar op de Piazza San Marco, toen zij de duiven voer de. Venetië had revanche genomen en stra lend stond de zon aan een azuren firma ment. Zij zag er uit als een plaatje in een magazine, en over haar haar lag een gou den glans. Duiven zaten op haar armen en schouders en heel haar jong gezicht straal de. Ik dwaalde door Venetië met haar beeld voor oogen. Ik zag nu de paleizen heel anders dan den vorigen dag, en met volle teugen ge- nooit ik van de pittoreske schoonheid van de oude stad, romantisch als geen andere. Hoe veel prachtvoller waren nu die oude ka naaltjes. de nauwe, kromme straatjes, die bouwvallige huizen. En hoeveel grootscher het beroemde Canal Grande met de eeuwenoude paleizen! Opnieuw speelde het toeval een groote rol, toen het mij weer met haar samen bracht. Dat was toen ik een fotohandel binnenging, waar zij juist haar belichte filmpjes had gebracht. Het gaf mij gele genheid. enkele woorden te wisselen en te herinneren aan onze eerste ontmoeting. Het leek heel gewoon, dat wij de zaak ge- 1 lijktijdig verlieten, en niets was natuur lijker, dan dat wij samen op één der terras sen van de prachtige Piazza San Marco een kopje thee gebruikten Van dat moment af „deden" wij Ve netië samen. Als goede kennissen, die slechts één doel kenden: het bewonderen van de oude Dogenstad. We bestegen den Campanille. bezochten den Lido. het Dogen paleis de Chiesa di San Marco, de Santa Maria della Salute, de PesceriaVier dagen nam dat in beslag. „Venetië is sprookjesachtig" vond ze, „jammer, dat ik morgen weer vertrekken moet". „Eén ding hebben we nog niet meege maakt" zei ik zacht. Vragend keek ze me aan. „Een gondelvaart bij avond" vervolgde ik. We stonden op de Ponte di Rialto, en aroomerig staarde ze over het breede ka naal. het stille glimlachje om haar mond. „Dat zou romantisch zijn", zei ze kalm, in haar zangerig Duitsch ze was een Oostennjksch. had ze me verteld „Ve netië bij avond in een gondel". We spraken er verder niet over, maar dienzelfden avond, toen we weer samen door de stad zwierven, keken we elkaar eens glimlachend aan. telkens, wanneer de gondeliers hun dringend-uitnoodigend „Góndola.... gondola...." in onze ooren riepen. Een vreemde stemming maakte zich van ons meester, toen we Instapten, zon der dat er verder iets tusschen ons gezegd was, en onwillekeurig schoven we dicht naar elkaar toe op het smalle bankje. Het was een heerlijke avond, overal flonkerden lichtjes, rhythmisch klonk het geplas van den riem achter ons, de gondelier neuriede een melancholiek liedje, In de verte lagen te lagunen. Toen vonden onze monden elkaar, en de avond was als een sprookjeWe ken den elkaar niet, maar de romantiek hield ons in een ijzeren greep gevangen, en we konden niet anders dan wij deden. Het was een avond van schoonheid. Den volgenden morgen, in het nuchtere licht van den nieuwen dag ontmoetten we elkaar weer en namen wij afscheid. We bekeken elkaar met eenigszins vreemde oogen, beiden een weinig verlegen. „Ik moet weer naar Weenen terug" zei ze „Mijn plan is naar Nice te gaan", ant woordde ik, „Het was een prettige vacantie. Ik ben blij, dat ik je ontmoet heb", bekende ze. „Wij moeten elkaar eens schrijven" „Ja we zullen elkaar schrijven", gaf ze toe, zonder overtuiging. En zoo ging ze Nooit heeft een brief van haar mij be reikt en nooit heb ik haar geschreven. Het sprookje heeft geen voortzetting gehad en vas daarom misschien zoo mooi! (Nadruk verboden) (Auieursrecht voorbehouden) KAMPIOENSCHAP DRIEBAXDEXSPEL. Gisteravond werden onder groote belangstel ling de laatste partijen gespeeld voor het Drie bandenkampioenschap. waarvoor door den heer J. Th. Beuk een wisselbeker was beschikbaar ge steld. Nadat volgens het vastgestelde program ma deze partijen waren gespeeld, werd dit kam pioenschap door J. Th. Beuk gewonnen, doch daar deze buiten mededinging had medege- speeld werd de beker, na een openingswoord van de Voorz. van den L.B.B.. door den heer J. Th. Beuk uitgereikt aan B. Teegelaar. die als tweede was geëindigd. De tweede prijs, even eens door den heer Beuk beschikbaar gesteld, werd gewonnen door A. Verstraaten. Terwijl de prijzen, beschikbaar gesteld door A. Verstraa ten. gewonnen werden door hemzelf en B. Teegelaar. waarna Verstraaten dezen prijs we derom gaf voor de hoogste serie in een onbe kende beurt, waardoor B. de Roo in het bezit kwam van dezen prijs. De uitslagen van de partijen luiden: E. Bakker 25 39 4 0.641 A. Verstraaten 30 39 5 0.769 B. de Roo 30 45 3 0.666 H. C. Rietbergen 20 45 3 0.444 T. d. B. 30 78 3 0.384 N. N. 28 78 3 0.358 J. Th. Beuk 30 42 5 0.714 B. Teegelaar 27 42 4 0.642 De eindstand luidt: J. Th. Beuk B. Teegelaar A. Verstraaten B. de Roo E. Bakker N. N. H. C. Rietbergen 7 T. d. B. 7 0 0 0.736 0 1 0.824 0 2 0.670 0 3 0.597 0 4 0.535 0 6 0564 0 6 0393 0 6 0.368 DUIVENSPORT. P.-V. „DE UIVER". Wedvlucht van Quievrain 14/8. losgelaten 8 uur. Eerstaankomende duif 11.54.30 uur. laatste aankomende duif 1.00.11 uur. J. J. Philippo 1, 7. 10. 12. 22; J. v. d. Steen 2; Th. v. Alphen 3. 29; J. Benning 4. 15. 24; A. Hazenvoet 5. 21; A. Fasal 6, 17. 23; J. v. Leeu wen 7. 8: H. v. Alphen 11. 18; J. Fakkel 13: A. La nee] 14; A. Dubbelaer 16; H. vyibrief 17; J. Sülz 20. 27; K. Stikkelorum 25; N. de MeiJ 26, 30; F. Wassenburg 28. WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht met jonge duiven vanuit Quie vrain (afstand pLm. 199 K.M.). Aldaar werden de duiven in vrijheid gesteld te 8 uur met, Zui delijken wind terwijl de wind bij aankomst Noord was. De eerste duif bereikte het hok te 11 uur 3 min. 46 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1104 Meter per mi nuut. De laatste prijswinnende vogel werd ge constateerd te 12 uur 39 min. met 41 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 712.46 Meter per minuut. De uitslag was: le J. J. Pennaarts. 2e en 4e C. Versteeg Jr.. 3e. 8e. 9e K. I. Waasdorp. 5e. 7e. 12e, 13e, 14e en 16e L. H. de Kleine. 6e en 17e P. Bouwmans. 10e, He. 15e, 18e en 19e J. H. M. Brouwer. DE VRIENDENCLUB. Wedvlucht van Cineij, afstand 212 KM. met jonge duiven. Dit werd weder een vlucht vol spanning daar de duiven wegens het slechte weder in België niet op Zondag gelost konden worden en eerst gister met Noordenwind om 11.25 uur werden vrijgelaten. De uitslag is als volgt: Joh. Vogelenzang 1, A. v. d. Made 2. 7. 16 en 28; W. Abrahams 3. 6 en 36; P. Onderwater 4 en 25; G. A. L. v. d. Rey- den 5, 9 en 32; A. v. Rosbergen 8. 12 en 34; S. IN. v. Leeuwen 10. 21 en 22; L. Gijsman 11; T. I B. Delsasso 13 en 30; W. Prins 14 en 35; C. Vlaardingerbroek 15; W. Ie Mair 17 en 23; N. v. d. Linden 18 en 19; Joh. Neuteboom 20; Chr. v. d. Pluym 24; G. P. Onvlee 26 en 33; A. P. v. d. Voort 27 en 31: W. Themmen 29. De le duif werd geconstateerd om 15 uur 15 minuten en 32 seconden en maakte een snel heid van 918.90 meter per minuut. De laatste puntenwinnaar kwam om 15 uur 55 minuten 15 seconden en maakte 783.30 meter p. minuut. De eereprijs geschonken door den heer W. le Mair. won Vogelenzang met No. 1 en de taart voor de 3 eerstgetoonde A. v. d. Made met de Nos. 2. 7 en 16. Punten voor aangewezen duiven be haalden P. Onderwater 52. G. A. L. v .d. Reyden 51. W. Abrahams 50. S. N. v. Leeuwen 49. N. v. d. Linden 48. Joh. Neuteboom Jr. 47. W. Them men 46. A. v. Rijsbergen 45 en W. Prins 44. In het vereenigingsconcours stonden 182 duiven, voor het rayon 70 en voor T.B.C. 28 duiven. Hedenavond inkorven voor Dordrecht, oud en jong en Vrijdagavond voor Marbehan (vereeni- ging en rayon 6).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9