Victoria water Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 Augustus 1938 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART AALSMEER DE SNIJBLOEMENHANDEL. badgasten en sportliefhebbers uit de omge ving, V.V.V., bewondering hebbend voor dit J denkbeeld, omdat een goed beoefende sport Gedurende de af„eloo^n week heeft de „erbroedering moet brengen, heeft gemeend bloemenhandel aan de vellngen ta deze ge- wn wissel beker voor den winnaar van de meente over het algemeen het kenmerk van rorl(je beschikbaar te moeten stellen Deze groote lusteloosheid gedragen. Door de va- cantles was de afzet toch al sterk inge krompen. doch de zeer warme weersom standigheden waren oorzaak, dat op meer dere dagen de handel bijna niet mogelijk was, omdat verschillende bloemsoorten zeer snel ontwikkelden en dus zoo goed als on geschikt voor den verkoop bleken te zijn De gevolgen bleven dan ook niet uit: voor zoover nog verhandelbaar werden voor het meerendeel der producten, zoowel uit de kassen als vrije natuur, lage prijzen be steed Hoewel van Am. anjers de toevloed nog steeds zeer groot was, kon toch eenige vermindering van het aanbod geconstateerd worden: de warmte van den laats'en tijd heeft deze kasbloemen tot snelle ontwikke ling doen komen, terwijl nu de periode weer is aangebroken, waarin de anjer over haar grootsten groeikracht heen raakt en er langzamerhand minder van gesneden kan worden Gebrek intusschen aan anjers zal er wel niet komen, daarvoor heeft de cul tuur zich de laats'e jaren teveel uitge breid! Wat de prijzen betreft, welke ln de afgeloopen week voor deze bloemen betaald werden, deze waren over het algemeen voor den kweeker teleurstellend: enkele koopjes brachten het soms nog tot plm. 4 cent, doch de massa, voor zoover dan nog ver koopbaar, had slechts geringe waarde. Met de rozen was het al weinig beter gesteld, ook dit kasproduct noteerde veel al zeer lage priizen Jap. leliekelken konden lang zamerhand iets in opbrengst verbeteren; de ierie kelken golden tot plm. 5 cent per rtuk. Dahlia's, bij gToo'e hoeveelheden aan gevoerd. hadden in het gunstigste geval geringe waarde, doch veel van deze veld bloemen draaiden door. Zinnia's werden, eveneens tegen lage prijzen verhandeld. Lathyrus was weinig gevraagd en heel laag in opbrengst. Gladiolen waren nog bij flinke hoeveelheden aanwezig. Deze bloe men blijken door den handel wel gewild te zijn en vooral als het warm is. Is de gladiool een van de best houdbare produc ten. De prijzen, welke voor deze bloemen betaald werden, waren ook aan den lagen kant: er is thans weinig afzetmogelijkheid. Aan de veilingen van potbloemen en -plan ten was de aanvoer op meerdere dagen van poote beteekenis. Campanula's 'Ster van Bethlehem) komen er bij massa's, ook de bloeiende begonia's en cyclamen worden in steeds meerdere mate aangeboden. De .Sterren" waren veelal goedkoop; van dit product is blijkbaar het aanbod te groot :eworden. Met de begonia's en cyclamen ine het wat beter in verband met de prijzen. Ook aan deze afdeeling was de toestand van den handel weinig opgewekt. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Gerrit z. van J. Dekkers tn G. Biesheuvel; Marjo Hendrlka d. van W Seefjes en H. C. van Westeren; Wilhelmina Maria d. van Th. c. A. Blom en M. H. Kolk. Overleden: Jacoba Broer, 75 jaar. echtgenoote van C. de Groot: M. Boer. 10 maanden d. van D. Boer en I. Harten; f. oe Koning, 64 jaar. weduwe van W .van Drunen. Ondertrouwd; J. KI. Gipon 28 jaar en H. K. Kersken 28 jaar; J. Kooij 29 jaar on A. Tas 24 jaar. Gehuwd: J. S. de Boer 26 jaar en A. B. Heil *6 jaar; A. H. Goebel, 23 jaar en J. M. Kleinstra 24 jaar. beker moet 3 maal achter elkander of 5 maal in het geheel door denzelfden win naar gewonnen worden alvorens de beker eigendom wordt. Het volgend jaar. aldus spr. moet de winnaar dus den beker ter beschikking stellen, indien een ander win naar van de ronde wordt. Wij hopen, aldus spr., dat de beker, door V.V.V. voor dit sportieve doel beschikbaar gesteld, zal bijdragen om de vele jeugdige sportbeoefenaars nog zeer vele malen te Katwijk aan Zee bijeen te brengen. De voorzitter van „Katwijk", de heer A. Visser, sprak namens het bestuur hartelijke woorden van dank. Men vroeg zich af, wat kan voor plaatsgenooten en badgasten méér gedaan worden? Dank zij den heer Huysman kwam men in contact daarover bij het bestuur van V.V.V. Spr. hoopte, dat deze wedstrijd nog vele jaren om den wisselbeker zal gehouden worden en met goed succes. Spr. bracht hulde aan de activiteit van het bestuur van V.V.V., en dankte het voor de aanbieding van den wisselbeker. De vorm van dezen beker verschilt van die der meest gangbare en is mooi verzil verd met Inscriptie ter herinnering aan dezen wedloop en is vervaardigd bij van I Rossum du Chattel te Leiden. Vanaf morgen is deze te bezichtigen in de étalage van den boekhandel „de Vol harding" in de Voorstraat. BADGASTEN KOMEN EN GAAN. bakken rukten en ze op de straat wierpen. De caféhouder stelde van een en ander de politie in kennis. Uit de bocht gereden. Des nachts reed een auto op den Oude Zeeweg, vermoedelijk doordat de bestuur der daar onbekend was met de situatie, uit de bocht. Met groote vaart kwam de wagen tegen de daar staande boomen terecht, met het gevolg dat de auto totaal versplinterd werd. De bestuurder bekwam gelukkig geen letsel. NOORDWIJKERHOUT. Op liet muziek- en zangconcours te Bodegraven behaalde „Jeanne d'Arc" het hoogste aantal punten (365) en verwierf daarmede een eersten prijs en fraaien be ker en een directeursprijs. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Franciscus Adrianus Johannes, z. ♦an Johannes van Rooden en Theodora Cornelia PUnaker Theresia Wilhelmina Maria, d. van vluirinus Johannes Smit en Maria Theresia Suij- lerland Margaretha Maria Agnes, d. van Johannes Petrus Koop en Alida Christina de Groot. Getrouwd: Gerardus de Groot en Gerarda «elena Weijers Hendrikus Wassenaar en Jo hanna Cornelia Wijngaarden Adrianus van 'Llerop en Johanna Rovers. Tweede kapelaan in dc Zflk. In de parochie van de Zilk is de benoe ming van een tweeden kapelaan te ve?- *achten in verband met de uitbreiding van deze parochie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Volkszang. De volkszang werkt aanstekelijk. Nadat men aan het zeedorp op een feestavond van V. v. een volkszangavond organiseerde, heeft ook het bestuur der Oranjevereeni- 8»ng besloten tot het houden van een volks- ^ngavond ter gelegenheid van de te hou den Jubileumfeesten. ■7 Een collecte, gehouden na een lief- dadigheidspredikatie op IJ. Zondag in de Kerkdiensten door pastoor Hesp bracht 1.280op. Een Bloempjesdag, gehouden ten bate jan „Herwonnen Levenskracht" bracht J o6.25 op. Hulde aan de ijverige jonge dames! KATWIJK AAN ZEE. De wisselbeker van V.V.V. 'v'00r i.De Ronde van Katwijk Zee" De wiaselbeker van V.V.V., beschikbaar testeld voor den wedloop „De ronde van jjatwijk aan Zee", die Vrijdagavond a.s. om W ,a®ht gehouden zal worden, werd in informatiebureau van V.V.V. gister- ®*J ter hand gesteld aan het bestuur tiati f voetbalvCT „Katwijk", die het ini- voor dezen wedloop genomen heeft. het bestuur van V.V.V. waren aan- v1X1 rriUer B. G. Lammens en de Kat -L?»J Hysman Sr- Het bestuur van jy-atwijk" was vertegenwoordigd door de raai bisser, Th. Admiraal, J. C. Adml- M. Verloop en H. M. Tjebbes. Ve heer Lammens sprak namens V.V.V. jk,™??oening vit. dat de voetbalver. Jaioa enderafdeellng van de Chr. bw?,or3aivsatie het sympathieke denk- tatisehad „De ronde van Katwijk torde te or6aniseeren, waaraan kan deelgenomen door plaatsgenooten, Tot nu een aantal van 12.000. Wanneer in onze badplaats half Augus tus ls aangebroken, komt er eenige dagen een kenteringsperiode. Half Augustus be ginnen in vele dorpen en steden de scholen weer en zoo zag men vele badgasten met koffers gepalet en beladen naar de tram trekken, dikwijls tot aan het station bege leid door hen. bij wie men gedurende een langeren of korteren tijd aangename uren doorgebracht heeft! Ook vele auto's met keffers en strandstoelen achterop, zag men heengaan De Van Gend en Loos vracht auto's brachten wagens vol goed weg. Daartegenover staat, dat half Augustus óók een tijdstip is. waarop vele nieuwe badgasten arriveeren om nog een paar weken aan het zonnige strand te kunnen doorbrengen. Zoo was het gisteren ook druk met vele nieuwe gasten! Het aantal ingeschreven badgasten zal dan ook in de eerstkomende dagen een stijging ondergaan. Tot nu toe waren ruim 12.000 badgasten geregistreerd. De bijzondere collecte ln de Herv. Kerk ten behoeve van de Chr. Jeugd organisatie gehouden heeft opgebracht f. 160.92; die voor de halfweezen- en zie kenzorg f. 73. LEIDSCHENDAM. Gevonden. Bos sleutels, sok met ophouder, bo6 sleu tels. Adres bureau van politie. Burgerlijke Stand. Bevallen: S. van den Dool geb. Bregman z.: A. J. van Leeuwen geb. Rutten d.; J. Pieterse geb. Bollenboom d.; J. Vry geb. Notenboom z.; M. van Leeuwen geb. Boot z. Overleden: A. J. Enze 19 Jaar m. Maandag 22 en Dinsdag 23 dezer wordt ten bate van de Blindeninrichting te Wolfhezen alhier een collecte gehouden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Johanna d. van A. Pauw en J. Haasnoot; Marlnus Cornells z. van A. Schoneveld en F. v. Iterson; Cornells z. van J. Ravensbergen en L. Schoneveld. Ondertrouwd: A. Durieux jm. 31 jaar en L. v. d. Eijkel Jd. 30 jaar; C. Pauw jm. 22 jaar en E. van 't Wout r!. 20 i^ar P. dn Crolx jm. 26 jaar en M. v. Iterson jd. 25 jaar. Getrouwd: J. J. Dreef jm. 22 jaar en P. Bloe- mendaal jd. 30 laar; A. Jansen jm. 27 Jaar en M. J. Vooys jd. 27 Jaar; L. Verhaar jm. 30 jaar en M Hogewoning jd. 28 jaar. Onder groote belangstelling gaf het muziekgezelschap „Wilhelmina" in samen werking met de Harmonie te Katwijk een concert op het Rapenburg. Een gevarieerd programma van hoofd zakelijk marschmuziek werd vlot afge werkt. De collecte ten bate van den auto tocht voor ouden van dagen heeft f. 208.43 opgebracht. In deze gemeente zijn 280 kostelooze rijwielplaatjes uitgereikt. SASSENHEIM. Woningbouw. Door de Rotterdamsche Bouwmaat schappij is aan de firma M. en A. van Breda opgedragen, het maken van een rlo- leering. aan dc bestrating van de Emma- laan. alsmede het bouwen van 4 blokken middenstandswoningen, waarvan een aan de Julianalaan 1, de Emmalaan 2 en de Wilhelminalaan 1. In totaal worden er 15 woningen gebouwd. Door B. cn W. is reeds vergunning voor dezen bouw verleend. Aanrijding. In de Hoofdstraat werd een zoontje van den bakker Oorschot, die met een fiets reed, waarop een bakkersmand. aangereden door een auto. Met een gecompliceerde beenbreuk werd hij naar het St. Elisabethgesticht te Lei den overgebracht. Door de politie werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Aan den Menneweg viel een jongen uit een boom en kwam met zijn arm in prik keldraad terecht. Met ernstige verwondin gen aan den arm werd hij naar dokter Hueber gebracht, die de wonden hechtte. De speldjesdag ten bate van „Hulp in Nood" heeft f. 52.70 opgebracht. LISSE. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN PASTOOR VAN ZUYLEN. Drukbezochte receptie. In aansluiting op het reeds gepubliceer de over de viering van het zilveren jubi leum van pastoor Van Zuyien, maken wij nog melding van de gehouden receptie. Hierbij werd het woord gevoerd door ka pelaan Van Ingen. die namens de geheele parochie de drie nieuwe klokken als feest geschenk aanbood. Op de druk bezochte receptie waren o.m. aanwezig burgemeester en mevr. Van Wijn bergen. vertegenwoordigers van den R.-K. Volksbond, De Hanze, L.T.B., Vrouwenbond, Raadsleden, notaris A. van Pelt en vele anderen. Burgemeester Van Wijnbergen voerde als voorzitter van het eere-comité het woord. Deze uitte zijn blijdschap over het herstel van den jubilaris en het feit, dat hij dit zilveren feest nu te midden van de paro chianen vieren mag. Namens de geheele parochie wenschte hij den jubilaris geluk met dit jubileum. Hierna maakten allen ebruik van de gelegenheid om den jubi laris persoonlijk geluk te wenschen. De fe- licitatieregisters werden door zeer velen geteekend. De jubilaris dankte in gevoelvolle woor den voor de vele blijken van hartelijke ■belangstelling. Het zilveren priesterfeest werd besloten met een gezelligen feestavond. De werkloosheid. Het werkloozencijfer in deze gemeente ls thans lager dan in de laatste zes jaren het geval is geweest. Thans staan ingeschreven in totaal 70 werkloozen. Ter vergelijking laten wij de cijfers der vorige jaren vol gen: in 1937: 105; in 1936: 138; in 1936: 168; in 1934: 181: in 1933: 183; in 1932: 134. Gevonden. Pak fietsbanden, plank van vrachtauto, zak cement, kettinkje, bruin lederen porte- monr.aie, kindermantel. NOORDWIJK. Baldadigheid. Een caféhouder aan den Ouden Zeeweg had in letterlijken zin de bloemetjes buiten gezel Eenige andere personen hadden het zelfde gedaan in figuurlijken zin en waren daardoor zóó baldadig geworden, dat zij de VOORHOUT. Oud-burgemeester Bulten neemt afscheid van ,J5t. Caecilia". De pl. muziekver. ,JSt. Caecilia" kwam in de groote zaal van het Parochiehuis bij een, om afscheid te nemen van oud-burge meester G. Bulten als beschermheer harer vereenlging. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer G. Witteman, dankte de heer Bulten het bestuur voor de uit- noodigijig, om afscheid te nemen. Ik heb, aldus sj>r.. steeds alles gedaan wat in mijn vermogen lag, om uwe vereeniging te steu nen, zoowel fiancieel als moreel. De voorzitter dankte den heer Bulten, voor het vele, dat deze in het belang der vereen. ,.St. Caecilia" heeft gedaan, spe ciaal in de afgeloopen jaren. Hierop volgde een persoonlijk afscheid van den heei Bul ten, waarna deze de zaal verliet om huis waarts te keeren. De secretaris bracht zijn jaarversia; uit. waarin de groote dankbaarheid aan den directeur, den heer Bolderdijk. wel bij zonder tot uiting kwam. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er dit jaar een batig saldo is van f. 59.73. Ver volgens werden de periodiek aftr. leden B. Zwetsloot en G. Witteman bij acclamatie herkozen. Het bestuursvoorstel om de con tributie met 5 ct. per week te verlagen, werd voorloopig voor één jaar aanvaard. Hierna sluiting. Collecten. In den loop van Juli werd in de Ned, Herv. Kerk bijeengebracht voor de Diaco nie f. 23.87 en voor de Kerk f. 35.83'/!. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich boven onze gemeente ontlastte, werd een koe van de wed. v. d. Poel door den bliksem getroffen en gedood. belanghebbenden, die plannen zouden heb ben deel te nemen aan den optocht „Voor heen en thans", die op 6 September a.s. bij gelegenheid van het 40-jarig regeerings- Jubileum van H. M. de Koningin ln deze gemeente zal worden gehouden. HET GOUDEN PRIESTERFEEST VAN MGR. TASKIN. Een onvergetelijke dag! Gisteren was het. gelijk gemeld, de dag waarop mgr. H. J. M. Taskin. president van het Theologicum alhier. Proost van het Kathedrale Kapittel 50 jaren geleden tot priester werd gewijd. Des morger.s om half elf droeg de jubi laris een Pontificale Hoogmis op in tegen woordigheid van den bisschop van Haar lem, mgr. J. V. Huibers en het voltallig Kapittel. Het zangkoor was het bekende „Schola Cantorum" dat onder leiding van dr. L. Cat op voortreffelijke wijze de mis gezangen uitvoerde. Na een gemeenschap pelijke lunch hield de jubilaris om één uur receptie voor de studenten, waarbij de Prefect ven de Congregratie een toespraak hield. Van twee tot-half vier was er gele genheid den jubilaris te complimenteeren waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt. Het was een voortdurend komen en gaan van geestelijke en wereldlijke autori teiten. Wij merkten o.a. op oud-minister prof. mr. P. J. M. Aalberse en verscheidene Kamerleden en den burgemeester Om half vier celebreerde de jubilaris een plechtig danklof. Na het diner werd door de studenten een revue opgevoerd waarin het leven van den jubilaris gedurende zijn 50-jarig priesterschap werd weergeven. Het was voor den jubilaris een onver- getelijken dag waarbij duidelijk gebleken is de hoogachting die men hem allerwege toedraagt! Wij vermelden nog. dat mgr. Taskin van den Paus een felicitatie-schrijven mocht ontvangen. ZEVENHOVEN. Uitstapje. Onder leiding van mej. C. v. d. Vaart maakte de naai- en knipvereen. per boot een reisje naar Katwijk aan Zee. De korenbouw in vollen gang. De korenbouw is in vollen gang; men is met het dorschen der erwten begonnen. De opbrengst van dit gewas is zeer bevredi gend. Ook de karwij is zeer goed en de tarwevelden zijn met zware halmen bela den. Alleen de gerst is bijna geheel verlo ren gegaan door den storm. FEEST TER GELEGENHEID VAN HET REGEERINGSJUBILEUM. Het feest ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van H. M. Koningin Wil helmina, is op het feestterrein. Vele vermakelijkheden waren daar aan wezig, benevens een dansvloer. Er was veel publiek, ook uit de omgeving. Gisteren werd het ingezette feest voort gezet. 's Middags ging men in optocht, be geleid door het fanfarecorps uit Aarlan- derveen, door het dorp naar het feestter rein. Daar aangekomen opende de burgemees ter de feestelijke bijeenkomst met een hartelijke toespraak. Het terrein was met een massa feest gangers gevuld. Voor de tweede maal is hier ingebro ken. en wel bij den landbouwer S. Daar de bewoners wakker werden, koos men het hazenpad. PRIM KT HET ECHTE t Natuurlijke Bronwater 5816 DE GEZONDSTE TAFELDRANK (Ingez. Med.l VOORSCHOTEN. Bezoek van den Saltan van Pontianak. Gisteren bezocht de Sultan van Pontia nak met zijn echtgenoote, zoon en schoon zoon de fabrieken der Kon. Ned. Edelme- taalbedrijven alhier. Nadat het gezelschap door de heeren C. J. A. Begeer en D. Vos ontvangen was. werd de N.V. ZUverfabriek „Voorschoten" be zichtigd. waar het vervaardigen van zilve ren schepwerk en servieswerk getoond werd. Ook de ateliers der N.V. ..Konink- lijke-Begeer". waar de penningen en me dailles vervaardigd worden en de „Dutch Chain Works", de fabriek van gouden en zilveren kettingen en ringen, werden met zeer veel belangstelling in oogenschouw genomen. WARMOND. HET REGEERINGSJUBILEUM. Dc a.s. optocht „Voorheen en thans". De Oranje-commissie zal heden (Dins- buitenstaanae bloemetjes van het café uit dag lavend in Hotel de Stad Rome zitting den met vruchtbaren grond gevulde bloem- I houden om inlichtingen te verstrekken aan DE POSTVLUCHTEN. Inplaats van de „Reiger"' is vanmorgen de ..Wielewaal"' van het vliegveld TJililitan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 286 KG. post, 14 KG. pakketpost en 34 KG. vracht. Voor tusschentrajecten zijn tien passagiers ge boekt. terwijl twee passagiers voor tusschen trajecten wegens plaatsgebrek moesten worden geweigerd. De ..Wielewaal" vertrok iets later dan de dienstregeling aangeeft, daar het vliegtuig on- üerdeelen meeneemt voor de „Ibis", die te Penang is opgehouden door een storing in het hydraulische systeem. GEBOREN: Hillegonda Johanna Margaretha, D. van J. M. v. Eijken en C. A. M. Dingjan Catharlna Wilhelmina, D. van C. H. Mechelse en F. W. v. Weeren Johannes Antonius. Z. van J. van Zanten en C. W. C. Staats Hessel Willem, Z. van D. J. v. Dijk en E. Kramer Lulof, Z. van L. Beumer en F. Kelder Charlotta, D. van N. Belj en M. C. Meijers Jacobus. Z. van H. Brandt en J. Bolstier Hans Abra ham Pieter Machiel, Z. van C. Pont en M. v. Maasdam Margaretha Johanna. D. van K. M. v Kampen en C. J. Monshouwer Hen drikus Johannes Marinus, Z. van H. J. M. Borsboom en P. M. v. d. Reest Willem Ma rinus. Z. van W. Broer cn B. C. de Wit Cornells Marlnus, Z. van A. A. v. d. Hoven en K. A. v. d. Werff Johanna. D. van J. Mantel en G. H. Feenstra Pietertje, D. van J. Cederhout en H. Bloemendaal. ONDERTROUWD H. J. Sloos jm. 24 j. en A. E. Poelman jd. 22 jaar. GEHUWD: H. H. B. v. Buel wedn. en S. Spoelstra Jd. A. A. J. Gijbeis Jm. en B. M. Jaspers Jd. A. Kettenis jm. en G. Immink Jd. L. de Groot jm. en C. van Tol jd. OVERLEDEN: W. C. Schlagweln, hsvr. van J. Verhoog 68 J. J. H. du Chattel. Wedn. 81 j. A. J. Ver meulen, gesch. M. 72 j. A. F. C. Martens. Z. 4 j. C. Ramakekrs, hsvr. van C. M. de Boer 38 j. G. Groenendijk, M. 72 j. GEVESTIGD: K. v. Beek, reiziger. Stadhouderslaan 25 M. A. P. P. Booms. R.K. priester, Haarlem- merstr. 104 106 L. M. v. NordenBouwman, H. de Vriesstr. 27 P. A. G. Bussing en fam.. mach. bankwerker. Anna Paulownastr. 43 B. G. M. van Cleef. winkplbediende. Haarlem- merstr. 172 W. H. v. Dommelen. Zoeterw. Singel 84 M. J. v. Dijk. Meezenstr. 2 A. C. H. de Jong—Fruijtier. Rijnstr. 2 A. van Ginkel en fam., zadelmaker, Coornhertstr. 38 C. Groene weg. dienstbode, Roodborststr. 41 M. A. Hoogenraat. opperman, Os- en Paarden- laan 4 M. Huiser, magazijnbediende, Nieuwe Rijn 34 A. v. Iterson en fam., schoenmaker, H. Rijndijk 162 J. RoelandseDe Jeu, Ce- lebesstr. la W. M. de JonghDe Jongh, Utr. Jaagpad 16 G. v. Kouteren, koopman. Kaarsenm.str. 20 S. Langhout, dienstbode. Zoeterw. Singel 76 C. A. v. d. Meulen. H. de Grootstr. 16 C. J. A. Muller. Fruinlaan 9 W. A. Noordzij, directeur N.U.L.O.-school, Kamerllngh Onneslaan 52 A. IJzerman— Pielanen, Hermanstr. 7 W. du Pon, Plantage 4 A. H. Portielje. heilgymnaste. Papengr. 7 F. H. Rauter. dlenstb.. Lorentzkade 50 P. J. FelisRos. Kooilaan 19 S. Sosroad- mldjojo. Merelstr. 41 Wed. A. Zegveld Steeds. Witte Singel 77 C. Th. Tielenburg en fam., best. Ned. Metaalbew.bond. Vondel laan 17 J. M. F. Verbejg. Levendaal 81 W M. G. Viereijzer. serg. capt.. Morschstraat 62 6* J. Chr. L. K. van WeliJ en fam.. landb.-ineenieu'-. Jac. Caislaan 53 A. J. Zwartendijk, Morschsingel 9. VERTROKKEN Wed. W. H. A. VarossieauAffourtit, Am sterdam. Amstelveenscheweg 1006b T. Bak ker en fam., Haarlemmermeer, IJweg 759 L. J. E. Beurschgens, Rotterdam, Noordsingel 33a T. H. H. Boeve, Eibergen. A 542 W. J. Borgerhoff Mulder. Den Haag, De Milde- straat 31 C. M. Brlët, Haarlem. Zuiderhout- laan 2 H. Broekema, Oegstgeest, Emmalaan 52 P. F. Broexman, Borculo, D 51 H. F. Bruitsman en fam.. Kampen, Buiten Nieuw- straat 511 H. Cremer, Leiderdorp, Lindelaan 6 K. A. Dondorff. Odoorn. Exloo T. B. v. Egmond en fam., Rijnsburg, Smidsteeg 10 M. J. v. Eijken, Oegstgeest, Laan van Oud Poel geest 18 J. Fekkes. Amsterdam. Marnixstr. 381a A. Gertenaar en fam.. Leiderdorp. Ko- ningstr. 67 R. P. de Geus. Den Haag. C. v. d. Lijnstr. 152 H. L. Goldscheider. Parijs, Av. Malshoff 157 J. D. Groeneveld en fam.. Den Haag. Zutphenschestraat 20 J. Hartog en fam.. Sliedrecht. aan boord ligpl. bij de Hooipers A. Hessing, Voorburg. Qosteinde 239 C. D. Hoekveen en fam.. Wassenaar. Van Z. v. Nyeveltstraat. 320 W. O. v. d. Berg—v. d. Horst. Katwijk, Noordwijkerweg 25 J. H. C. Horstmann en fam., Den Haag, v. Diemenstr. 128 W. H. v. d. Jaagt. Genève, Zwits.. Boul. James Fagy 10 A. Kleijne «en fam., Hillegom, Leidschestraat 142 H. Kors- wagen en fam.. Katwijk. Noordw.weg 54 G. v. Kouteren. Woerden, Molenstr. 14 J. H. Muller en fam.. Rotterdam. Gr. Florisstr. 112a A. Poortman. Oegstgeest. Warmonderweg 80 A. Pruis. Leiderdorp. Lindelaan 8 G. J. v. Rodenrijs, Leidschendam. Damlaan 56 A. A. v. Rooijen. Schiedam. Tulnlaan 92 A. Sieders. Oegstgeest. Endegeesterstr.weg 5 C. M. v. d. MeiiSlootjes en fam., Den Helder, v. d. Duyn v. Maasdamstr. 12 M. H. Smit. Oegstgeest. Warmonderweg 28 B. Soppe, Heerlen, Sittardschew. 139 A. v. Houten Stikkelorum, Den Haag, Alb. Thiimstr. 134 C. Taffijn en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 38 H. «t. Ulenberg. Katwijk. Noordwijkerweg 52 J. F. Gertenaar—v. d. Veen. Leiderdorp. pe „v5" is. vanochtend te 6 uur van Schip- g; Hengellaan 2 C. M. A. Wamsteker. Oegst geest. Konin"inn«laan 15 G. Waijers. Rijs wijk. Z.-K.. Pr. Mariannelaan 326 W. F. Wiethoff. Oegstgeest. Emmalaan 89 - W. Wiet- hoff, Oegstgeest. Emmalaan 89. ue „VU-Ltv Viuiuuntcuu te V UUl au hol naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de 1 heer Frenken. Zes passagiers maken de reis mee. Voor de tusschen-trajecten hebben drie passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 187 K.G. vracht, 335 K.G. briefpost en 3 K.G. pakketpost meegenomen. HET VLIEGTUIGONGELUK IN DE BAAI VAN RIO. Het Duitsche „Condor"-vliegtuig. dat gisteren in de baal van Rio is verongelukt, behoorde aan de „Condor Nord BraslT'-Maatschapplj. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. Al leen merkt men op. dat het toestel is vertrok ken niettegenstaande een dichte mist boven het land hing. Visschers hebben gezien, hoe het toestel om zijn eigen as draaide, omlaag stortte en in de golven verdween. Zij hebben de pas sagiers tijdens den val hooren gillen. Duikers hebben verklaard, dat het wrak van het vliegtuig in tweeën is gebroken en vijf meter onder water ligt. Het stoffelijk overschot van zes inzittenden Ls gevonden, de drie overi gen worden nog gezocht. VLIEGTUIG BIJ GENÈVE VERONGELUKT. Bij het vertrek van het vliegveld Cointrin bij Genève is een vliegtuig verongelukt. De inzittenden waren een Fransche bestuurder en drie Fransche passagiers. Het vliegtuig, dat naar Lyon zou gaan. verloor snelheid toen het vijftig meter hoog was en viel op een vleugel. Een der inzittenden, de bestuurder, is gedood, de anderen zwaar gewond. DE VLIEGERS VAN DE „CONDOR" BIJ HITLER. In tegenwoordigheid van Göring en Milch heeft Hitler gisteren de bemanning van dc „Condor" ontvangen en gelukgewenscht. „Ik zou graag een jumper van mijn maat willen zien." „Ja, mevrouw, dat zou ik ook wel eens willen!" 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7