LOEB WONING INRICHTING BREESTR. - 161 - REISPROBLEMEN? ELTAX 666 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 16 Augustus 1938 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje SPORT RECHTZAKEN informeer clan bij voor a contant en op gemakkelijke betalings voorwaarden ZUID-SLAVIË. De reis van Matsjek naar Belgrado. De reis van Matsjek naar Belgrado Is een gevolg van het accoord, dat op 3 Oct. 1937 onderteekend is door de leiders var. de Kroatische en Servische opposities. In de eerste plaats heeft Matsjek's komst een symbolische beteekenis: zij kenmerkt de toestemming der Kroaten In de eenheid van cien Zuid-Slavischen staat onder zekere oorwaarden die de historische individua liteit van het Kroatische volk waarborgen. Bovendien bevestigt zijn komst, dat de Kroatische oppositie heeft besloten met de huidige oppositie en niet met de regecring samen te werken. In concreet opzicht zul len het bezoek en de besprekingen, die ge voerd zullen worden, geen andere resul taten hebben dan de publicatie van een resolutie-manilest, dat naar den letter en den geest in overeenkomst is met het ac coord van 8 Oct. en waarin de Servische en Kroatische volken opgeroepen worden zich aaneen te sluiten tegen de huidige regee- ring om beslist terug te keeren tot een de mocratisch. parlementair regime: de oppo sitie ontkent n.!„ dat het tegenwoordige regime deze eigenschappen bezit. Het manifest zegt verder: Drie jaar ge- icaen is de regeering van Stojadinowitsj aan het bewind gekomen. In haar eerste verklaringen zeide de regeering. dat zij ge vormd was om het absolutisme te liquidec- ren. een democratische regime in te stel len en de voorwaarden in het leven te roe pen voor een accocrd mét het Kroatische volk. Geen dezer beloften is gehouden. De machthebbers hebben zich gerechtvaardigd door te beweren, dat het Servische volk veen overeenstemming wenschte met het Kroatische volk. Toen echter alle partijen, die het Servische volk vertegenwoordigen, ondanks de hinderpalen, die de regeering in den weg wierp, het accoord van 8 Oct, sloten, waarbij de Kroaten de monarchie en de dynastie buiten discussie plaatsten, stelde de regeering zich aan het hoofd van al degenen, die zich tot taak hebben ge steld zoo lang mogelijk het regime van dictatuur en geweld van zes Januari 1929 te handhaven. Alle kleine naties, aldus vervolgen de op stellers van dit document, zullen haar be slaan en haar vrijheden moeten gaan ver dedigen. Daarom moeten wij vreezen. dat dc gebeurtenissen ons verrassen voordat de betrekkingen tusschen Serven en Kroa ten geregeld zijn en dat de staat niet zou beschikken over de kracht, die hij noodig zal hebben. Alleen uit een nationaal re gime. met gelijke krachtsinspanning van Serven en Kroaten, kan de staat voldoende moreele politieke en militaire kracht put ten om het hoofd te bieden aan de geva ren die van alle kanten dreigen. Daarom Is het noodig alle hinderpalen uit den weg te ruimen, die een vrije organisatie der na tie beletten in eendracht en in een goed- gcorganiseerden en tevreden staat. Daar om vragen wij allen Serven en Kroaten nun gelederen te sluiten en door een vast beraden strijd en een Volhardenden en on- wrikbaren wil dit opgelegde anti-nationale regime op te heffen. Door dien strijd, ge richt tegen alle hinderpalen, zullen wij aan alle tegenstanders van het nationale ac coord den werkelijken wil van Serven en Kroaten toonen om de grondwet, die op 3 Sept. 1931 afgekondigd is, te herstellen, ten einde vervolgens in een wetgevende ver gadering. die vrijelijk zal zijn gekozen, een volledi" nationaal accoord tot stand te brengen. Het document is onderteekend door de leiders der vijf Servische en Kroa tische oppositiepartijen. DUITSCHLAND. Oostenrijksche rechters ontslagen Planetta-plein te Weenen. Vijf Oostenrijksche rechters zijn ontsla gen omdat zij tijdens het bewind van Schuschnigg te strenge straffen hebben uitgesproken over nationaal-socialisten. Z.j zuilen geen pensioen genieten. Alle vijf wa ren deze rechters werkzaam in Stiermar ken en Karlnthie. Verder wordt gemeld, dat aan de presidenten van de verschil lende gerechtshoven een vertrouwelijke me- dedeeling is gedaan, waarin de macht van de Gestapo uiteen wordt gezet. Hieruit blijkt, dat de Gestapo arrestaties kan ver richten zonder gerechtelijk vonnis. Perso nen, die voor een gewoon misdrijf door de Gestapo zijn gearresteerd, mogen niet zon der toestemming van de Gestapo uit de hechtenis worden ontslagen, zelfs wanneer 7ij onschuldig woTden bevonden door den rechter. Alleen de Gestapo heeft het recht over het lot van deze menschen te beslis sen Ook wordt gezegd, dat de Gestapo zijn gevangenen kan onderbrengen in de ,,ewone gevangenissen. De mededeeling is onderteekend door den Oostenrijkschen minister van justitie. Hu- bcr. als vertegenwoordiger van den rijks minister van justitie. Een der pleinen van Weenen zal genoemd worden naar Otto Planetta, een van dc nationaal-socialisten, die is opgehangen wegens den moord op Dollfuss in 1934. Op een van de naambordjes zal komen te staan: ..Otto Planetta 1899—1934 strijder voor het groote puitschland". ITALIË. De rassenstrijd. De „Regime Fascista" zet den strijd tegen allen, die het niet eens zijn met het ras- beginsel en het antisemietisme. voort. Van daag keert het blad zich tegen de protes tanten die veel belangstelling hadden voor de rede van den Paus. waarin deze de nieuwe leer veroordeelt. Het Evangeli sche orgaan ,.La Luce" zoo schrijft de ..Regime Fascista". heeft dezer dagen heete tranen vergoten over de zonen Israels, aan wie de menschheid alles dankt. Ook de Italiaansche protestanten waren geroerd door de woorden van den Paus en ook zij verklaarden tegen de rassenleer te zijn. Nu ae protestanten hun meening in deze zaak bekend hebben gemaakt, zal men ze nauw keurig in het oog moeten houden. ENGELAND. Nieuwe ambassadeur te Moskou benoemd - Betooging tegen Japan. Sir William Seeds, vroeger Britseh am bassadeur te Rio de Janeiro, is benoemd tot. Engelsch ambassadeur te Moskou. Hii volgte Viscount Chilton op, die aan hel einde van het jaar uit zijn functie zal treden. Het „China Campaign Committee" heeft de Japansche ambassade te Londen een be tooging gehouden en in Hydepark een pro test vergadering cm den boycott te eischen van Japansche producten. De politie had de omgeving der ambas sade afgezet om incidenten te voorkomen. Een Japannees heeft uit handen van mej. Sheridon Jones, die in het bestuur zitting heeft, eenige pamfletten gerukt en ver scheurd. Hii werd naar het politiebureau Marylebone overgebracht, waar bleek, dat hii majoor Takahasi is. de aan de ambas sade van Japan toegevoegde militaire attaché. Door tusschenkomst van den eersten secretaris der ambassade werd de majoor weer op vrije voeten gesteld. Mej. Jones heeft tegenover de pers ver klaard dat het. pamflet een brochure is, ge titeld „de strijd van China voor de vrij heid". Zii bevat redevoeringen en bood schappen van Tsjang Kai Sjek. PALESTINA. De terreur duurt voort. Uit Jeruzalem wordt gemeld dat het op treden van de terroristen gistermorgen wederom een aantal ernstig gewonden heeft gemaakt. Bij Tellitvinski ontplofte een mijn waardoor drie Joden ernstig werden ge kwetst. Een passagier in een autobus op weg van Tel Aviv naar Richonlesion werd gewond door een revolverschot dat door een terrorist op den weg werd afgevuurd. Voorts werd een Jood gewond die van een Arabier een mand met rozijnen kocht waarin een bom verborgen zat. Ook een vrouw werd hierbij gewond. In de buurt van Hebron werd een groep van 105 arbeiders, die daar aan den .weg werkten, bedreigd door een bende gewa pende Arabieren die hen het werk deden stopzetten. De toeziende ingenieur en eenige opzichters werden ontvoerd. Voorts zijn drie Joden gewond toen een bom welke onder hun auto was bevestigd ontplofte. Het militaire hof te Jeruzalem heeft een Arabier ter dood veroordeeld die in de buurt van Tel Aviv was aangetroffen met een bom in zijn bezit. Het doodvonnis is gisteren voltrokken. Gistermiddag zijn zes Joden gedood er- twee Jodinnen gewond bij den berg Kaï'mel. Zij reisden per autobus en vielen in een hinderlaag. Britsche troepen, welke de terroristen inmiddellijk nazetten, doodden zeven bandieten. VEREENIGDE STATEN. Radiorede van Huil. In een radiotoespraak heeft Huil o.a. verklaard, dat het. in de nabije toekomst voor de mogendheden niet rneer mogelij): zal zijn om den weg te kiezen, welken zii willen gaan. de een den weg van het ge weld en de ander den weg van de rede. Allen moeten één enkelen weg volgen. Huil wees er op, dat het Amerikaansche volk hef gevaar van den huidigen toestand begrijot. want indien de huidige gang naar den chaos voortgaat, zal het gevaar nog ver ontrustender worden en zal de wereld worden meegesleurd m een woest conflict op economisch, politiek en militair gebied. Tenslotte waarschuwde Huil de auto ritaire staten: „het wordt steeds meer duidelijk, dat de groote meerderheid van de menschheid heeft besloten te leven in een wereld, waar geen anarchie wordt geduld, waar dc wet zal heer- schen en waar de economische en cultureele en vreedzame betrekkingen niet verontrust zullen worden. ZEILEN. Hollandsche Vrijbuiters winnen in Sneek. Hoofdprijs der regenbogen voor Van Dijk. Succesjes in B.M.- en jollenklasse. (Van onzen eigen verslaggever.) De derde dag van het Sneeker zeilfeest heeft nog beter zeilweer gebracht dan de tweede. Een vroolijk zonnetje, niet al te warm en een dot wind pal uit het Noor den. zoodat het lange been van de Grosse- palen maar de Provinciale betonning in den wind moest worden opgeklopt. Maar zoo vroolijk als de zon echter aan den Frieschen hemel, zoo duister was het met de presta ties der Hollandsche regenboogzeilers. Wij kunnen bogen op daverende successen in deze klasse. Hollandsche regenboogzeilers waren eertijds voor de Friezen ongenaak baar. maar laten wij ruiterlijk bekennen, dat het nu precies andersom is. Laten wij echter eerst de zonzijde van dezen derden Sneekdag opzoeken. Dat was de overwinning van Holland in den groepswedstrijd der vrijbuiters. Het re sultaat van de tweede race was 138 en het eindresultaat 2319 voor Hol land. Dit succes is in de eerste plaats te danken aan den Loosdrechtenaar Van der Berg. die in de Thedo minuten voor zijn tegenstanders binnen kwam, zoowel in den open als in den groeps wedstrijd. Maar ook de Kaagzeilers Fonteyn en Dorsman hebben het hunne bijgedragen tot dat succes. Dorsman kon door pas op het laatste oog. lik herstelde averij aan de Jan Brass eerst twee minuten na dc rest starten. Des ondanks was bij het ingaan van de De grensregeling tussehen Mantsjoekwo en Rusland. Naar verluidt zullen spoedig de onder handelingen tusschen Litwinof en Sjige- mltsoe beginnen betreffende de samenstel ling van de grenscommissie. wier taak het zal zijn de grens bij Tsjangkoefeng af te bakenen. Haar taak zal beperkt blijven tot het omstreden gebied aan de Oostelijke grens tusschen Mantsjoekwo en de Sovjet- Unie. Wanneer deze commissie haar taak met succes ten uitvoer legt. zal men haar werkzaamheden uitbreiden tot andere dee- len van de grens tusschen Mantsjoekwo en de Sovjet-Unie. ofschoon daaromtrent door Japan geen verbintenissen aanvaard zijn. Naar verluidt blijft Japan zich verzetten tegen het opnemen van een neutraal lid in de commissie, aangezien het dit niet noodig acht. De berichten omtrent de evacuatie door Japan, hebben te Tokio verrassing gewekt, aangezien herhaaldelijk verklaard was. dat Tsjangkoefeng strategisch onmisbaar is voor Japan Welingelichte kringen zien hierin het bewijs, dat Japan van meening zijnde, dat zijn militaire prestige veilig is, tot iederen prijs een heropleving van het incident wil vermijden. De strijd om Hankau. Nu de Japansche opmarsch langs den spoorweg Kioe-Kiang-Nan Tsjang tot staan gebracht is, aldus meldt het Chineesche persbureau, is het centrum der krijgsbedrij ven verplaatst naar Joel Tsjang. ten Westen van Kioe Kiang Japansche ver sterkingen worden in allerijl naar het Westen gezonden, terwijl ook de Chineezen zich daar concentreeren. Intusschen wordt van Chineesche zijde nader gemeld, dat ook de Japansche op marsch langs den Zuidelijken oever van de Jang Tse ten Oosten van Joel Tsjang tot staan is gebracht. Verklaard wordt, dat de Chineezen krach tige stellingen innemen in de heuvels bui ten Joei Tsjang. De Japansche opmarsch naar Joei Tsjang volgde, naar een Ohineesch communiqué omtrent de krijgsverrichtingen bevestigd, op de mislukte pogingen, om ir. andere sectoren vorderingen te maken. Sjaho en Nan Tsjang Poe ten Zuiden van Kioe Kiang zijh door de Chineezen heroverd. De Japanners trekken hier in de richting van Kioe Kiang terug, waar zij inderhaast ver sterkingen aanleggen. Men gelooft, dat zij bij de laatste ge vechten zware verliezen geleden hebben. Gisteren zijn minstens 4000 Japansche ge wonden in verscheidene transporten stroomafwaarts gebracht. Op den Noordelijken oever van de Jang Tse ontwikkelt de toestand zich snel in het voordeel der Chineezen. De steden Tal Hoe en Soe Soeng ten Oosten van Hwang Mei, zijn reeds heroverd. Een Japansch detache ment. dat bij Hwang Mei is achtergebleven, is volkomen omsingeld. Ook in Sjangtoeng zijn de Chineesche troepen uiterst bedrijvig. Twee detache menten hebben bij verrassing een aanval op de hoofdstad Tsinan gedaan. Zij dron gen op den avond van 12 Augustus de poor ten binnen en leverden in de straten een verwoed gevecht. Zij trokken zich terug toen de Japanners versterkingen kregen. De Chineezen zouden slechts 60 man aan dooden en gewonden verloren hebben tegen de Japanners 200. Chineesche militaire autoriteiten zijn van meening, dat. hoewel aan beide oevers van de Jangtse de strijd voort duurt, de Japanners hun voornaamste offensief op Hankau zullen uitstellen tot den herfst. Men is verder van meening, dat de Ja pansche aanvallen er slechts opgericht zijn, vast te stellen, hoe sterk de Chineesche troepen zijn, die de stad verdedigen. In sommige kringen schat men hun aantal op ongeveer een millioen. tweede ronde vierde en bij de finish derde. Fonteyn werkte zich van de laatste naar de vierde plaats in de teamrace en werd in den open wedstrijd derde achter Van der Berg en Stall- mann. De andere groepswedstrijden leverden overwinningen voor Friesland op. In de B.M.-klasse met 2114 op Groningen: in de N.N. 16 M2.-klasse in een verhouding Friesland-Groningen-Overijsel-Holland van 98-91-46-34. Dat Friesland een protest ver loor op Zondag, hetgeen in punten scheel de, was dus van weinig invloed. Reitsma uit Oegstgeest. die in de laatste race de Hollandsche ploeg completeerde, kon de positie maar weinig verbeteren. In sommige klassen zijn de resultaten met vrij groote zekerheid te voorspellen. Jan Heinen in de Drakenklasse bijv. Deze Kaagman zeilt onverstoorbaar, overtreedt nooit de zeilregels en heeft een goedmoedig lachje voor den minder strikten zeiler. In de Olympiajolien-klasse zal het tijdens deze Sneekweek Corrie van Gooi heeten- Deze jongedame uit Hommerts zeilt uit stekend en is haar mannelijken concurren ten uit Friesland en Holland baas. In de B.M.-klasse valt verder een succesje te melden van den Amsterdammer Bollemeyer den Noord-Hollandschen kampioen. Hij werd derde. En in de 12 voetsjollenklasse hield de Loosdrechtenaar Lekkerkerker de eer van deze zijde van de Zuiderzee hoog. Hij werd tweede tusschen de Snee- kerzeilers Schaap en Edel. Dit resultaat was te merkwaardiger, om dat men op den toren bij den start der jol len met den tijd in de war was. Het geheele veld was over de lijn tot het schot viel, maar men riep maar niemand terug. Lek kerkerker was echter zooveel te vroeg, dat hij uit zichzelf terugging, hetgeen een stukje scheelde. Dat hij desondanks derde werd, pleit voor zijn zeilen. De Hollandsche regenboogzeilers doen het niet in Sneek. In de afdeeling voor den hoofdprijs kwamen slechts vier Hollanders uit tegen acht Friezen. Ran selaar bleef achteraf toch in II. Dc hoofdprijs werd gewonnen door Piet van Dijk in zijn roode Schelm en in I Luchtbombardementen. Terwijl aan het front weinig verandert, worden de luchtbombardementen van Valencia en andere kustplaatsen geregeld voortgezet Te Valencia zijn aaarbil „neu tralen" getroffen. Een radiotelegrafist, Amery genaamd, lid van de bemanning van het Engelsch schip Hillfern", is op de kade gedood Voorts is een waarnemer der nlei- inmengingscontrole. Christian Schmidt. Duitsche van origine, gewond aan boord van het Britsche s.s. „Fredavore". Geen van genoemde schepen bekwam echter schade. Tijdens de luchtaanval is voorts het Engelsche ss Jtoemi Julia" onder de wa terlijn getroffen. Het schip verkeert in zinkenden toestand. Niemand aan boord werd echter getroffen. Ook de gezagvoerder van het Britsche s.s .Fredavore" is. naar door het Spaansche persagentschap wordt medegedeeld, gewond. Fransch schip op een mijn geloopen. Het Fransche s.s. Artois. metende 400 ton, is. naar Reuter meldt, ten Zuiden van Gibraltar op een mijn geloopen en gezon ken. De bemanning is door twee redding booten in veiligheid gebracht en door het. Duitsche stoomschip Theresa aan boord genomen. Uitwisseling van gevangenen Officieel wordt medegedeeld, dat de beide Spaansche partijen toegestemd hebben ir. de aanstelling van een commissie van drie leden, die aangewezen zullen worden door de Engelsche regeering ten behoeve van dc uitwisseling van krijgsgevangenen en an dere desbetreffende problemen. De commis sie zal onder leiding staan van veld maarschalk Sir Philip Ohetwodp en ge domicilieerd zijn te Toulouse, waar, naar verwacht wordt ook de beide Spaansche partijen zullen ziin vertegenwoordigd. Dc werkzaamheden der commissie zullen van zuiver humanttairen aard zijn. Alle cate gorieën gevangenen zullen in liet werk der commissie betrokken worden, met inbegrip van leden der strijdende troepen, politieke leiders en uitgewekenen. Naar Reuter ver neemt omvatten de voorwaarden ook de buitenlandsche gevangenen, ofschoon die- niet. in het bijzonder genoemd zijn. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal van dekzeil. Van den expediteur T. Weesenburg te Hazerewoude, had de timmerman G. B., die geen vaste woonplaats heeft, een dek zeil gestolen. Op 7 Juli had de politie hem het zeil getoond, dat bij W. was gestolen, zooals hem later was gebleken. Verdachte zei. dat hij het zeil wilde ge bruiken om er onder te schuilen. De Officier van Justitie deelde mede, dat verdachte reeds 22 maal is veroordeeld, ook in Duitschland. Hij is bij nagenoeg alle Rechtbanken in Nederland reeds „op be zoek" geweest. In verband met deze omstandigheden vorderde de Officier tien maanden gevan genisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Inbraak voor 80 cent. De schippersknecht Th. G. P. A., zonder vaste woonplaats, had door middel van in braak in de woning van den arbeider G. v. d. Does te Zoeterwoude. een busje met een inhoud van 80 cent gestolen. Dat was de spaarpot van de kinderen geweest. Verdachte zei dit te hebben gedaan, om dat hij zonder middelen van bestaan was. Het rapport over verdachte kwam tot de conclusie, dat A. verminderd toereken baar is. Reeds negenmaal is verdachte ver oordeeld De Officier vorderde een jaar gevange nisstraf en voor landlooperij drie dagen hechtenis en opzending naar een Rijks werkinrichting voor den tijd van een jaar. Uitspraak over 14 dagen. 9389 (Ingez. Med.) waren de prijswinnaars louter Friezen. In afdeeling II won Dirk Oppenhuizen, was Zuiderbaan tweede en kwam de rest van de prijzen weer aan Friezen. Van der Mey en de andere Hollanders konden ook hier niets klaar maken. Het overwicht der Friesche regenboogzeilers is wel heel groot. Voor den regenbogen- kamp ziet het er erg donker uit. Hieronder volgen de voornaamste uit slagen van den laatsten dag van het feest der Sneeker Zeilclub. Vrij bul teridasse: 1. Thedo, st. J. R. van der Berg (Loosdrechti2. Belhamel, st. I E Stalimann; 3. Graaf de Lumey. st. L. J. Fonteyn (De Kaag) Regenboogklasse I: 1. Schelm, st. P. van Dijk; 2. War Dy. st. G. J. A. Ndeveen; 3. Louisa H, st. R. Moedt; 4. Waterrot, st. S. Kuipers. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen (De Kaag); 2. Hermes, st. W. H. van Linden (De Kaag); 3. Thedo n, st. A. Carpentier (De Kaag). Regenboogklasse II: 1. Windekind, st. D. Oppenhuizen; 2. Swan, st. H. Zuiderbaan (De Kaag); 3. Bruiser, st. R. A. van der Sluis; 4. Piet Hein, st. O. W. Mulder Olympiajoilenklasse1. Fram, st. mej. C. van Gooi; 2. Koerrat, st. A. T van Veen (Loosdrecht)3. Trewes, st. S. H. van der Meer; 4. Wildebras, st. D. Bakker. B.M.-klasse: 1. Wiepkje, st. J. van der Meulen; 2. Anna II, st. S. Sytsma; 3. Joop, st. J C. C. Bollemeyer (Amsterdam)4 Swealtsje II, st. C. Wierda. 12 Voetsjollenklasse: 1. Ree. st. C. W. Schaap; 2. Fox, st. C. H. Lekkerkerker (Loosdrecht)3. Frits, st. C. Edel. 5817 (Ingez. Med.) WIELRENNEN. Het toumooi om de wereldkampioenschappen. Nederlandsche ploeg officieel samengesteld. Naar wij vernemen is de Nederland sche ploeg voor de wereldkampioen schappen officieel door de Nederland sche Wielren Unie als volgt samen gesteld: Amateur sprint: H. Ooms (Haarlem), J. J. van der Vijver (Roosendaal), J. Derksen (Alkmaar); reserve: P. W. H. Smits (Tegelen). Professional sprint: A. G. van Vliet (Woerden), J. J. N. Kremers (Tilburg), J. C. Peperkamp (Den Bosch). Stayers: C. Wals (Tilburg) en D. P. Groene wegen (Amsterdam). Amateur wegrenners: J. J. Hofstede (Gouda), J. J. Demmenie (Rotterdam), H. de Hoog (Amsterdam), J. M. Ban ken (Ubach over Worms, Limburg); reserves: J. Engel (Amsterdam) en A. Pijnenburg (Tilburg). Professional wegrensers: Th. Middel kamp (Kieldrecht), G. B. M. Schulte (Den Bosch), P. van Nek (Nieuwen- dam), J. Braspennincx Jr. (Princen- hage); reserve C. Valentijn (St. WU- lebrord). DUIVENSPORT. STRIJD EN VRIENDSCHAP. Wedvlucht vanaf Clney. afstand 221 K.M. Losgelaten v.m. 11,25 uur. In concours 138 dui ven. De aankomst was als volgt: 1. A. Been Jr.; 2. Joh. Baarsen Dz. 3. K. Leeghwater Pz.; 4. D. Baardse Jz.: 5. Joh. Baarsen Dz. Aankomst le duif n.m. 3.21.15 uur. 5e 3.30 uur. Voor de nationale T.B.C.-vlucht. uitgeschre ven door „De Luchtbode" te Tlel .werd door Joh. Baarsen Dz. de eerste duif getoond n.m. 3.25 uur. WATERPOLO. L.Z.C. I—G.Z.C. I AFGELAST. De voor hedenavond vastgestelde wedstrijd LZC I—GZC I is afgelast. De wedstrijd LZC II—H.Z. en P.C. V gaat echter wèl door. „Mijnheer de redacteur. Ik heb een ver heugende mededeeling voor uw lezers de komeet zal niet in 9748 maar in 9749 met de aarde in botsing komen!" 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2