CHIEF WHIP LAATSTE BERICHTEN De Leidsche Bioscoop-Programma's Zaterdag 13 Augustus 1938 De strijd in Spanje gezonde sportgezonde buiten lucht als toppunt van genot de beste sigaret voor Uw gezondheid LUCHTVAART KWALITEITS- NAAIMACHINES F. MEERPOEL SPORT Binnenland Nieuwe teleurstelling op de Karimata. Nieuw decreet van Göring. Uit Boekarest wordt vernomen, dat de besprekingen tusschen Hongarije en de Kleine Entente inzake een toekenning aan Hongarije van het recht zich te bewapenen en de regeling van het lot der Hongaarsche minderheden in de landen der Kleine En tente. op actieve wijze worden voortgezet. In bevoegde kringen vermoedt men noch- ihans, dat deze onderhandelingen nog niet voldoende zijn opgeschoten om voor het oogenblik de hoop te wettigen, dat een be sluit kan worden genomen vóór het einde van de reis van admiraal Horthy naar Dultschland en de conferentie der Kleine Entente te Bied. ENGELAND. Voorzorgen tegen luchtaanvallen - Militairen niet naar Duitscliland. De minister van gerondheid heeft in een rondzendbrief de gemeentelijke autoritei ten en de besturen en directies van de ziekenhuizen ervan in kennis gesteld, dat met eenige uitzonderingen alle zie kenhuizen in geval van nood, in staat moe ten zijn een deel van de ruimte en van het materiaal ter beschikking van de re geering te stellen voor de behandeling der slachtoffers van luchtaanvallen. De minister verzoekt daartoe de noodige maatregelen te nemen. Het Engelsche ministerie van oorlog pu bliceert een gedetailleerde lijst van de ge bieden in Dultschland, die verboden zijn voor officieren of minderen der geregelde militaire strijdkrachten, zulks gelijk gemeld, met het oog op de uitvoering van verster kingswerkzaamheden. Het ministerie heeft bepaald, dat Britten, die zich naar Duitsch- land willen begeven, het bewijs moeten ver zorgen, dat zij niet tot het leger behooren. Deze certificaten zullen op de Duitsche ambassade te Londen worden ingewisseld tegen een doorlatend bewijs, dat de vergun ning inhoudt in bedoelde gebieden te ver- toeven. FRANKRIJK. Toezicht op vreemdelingen wordt nog meer verscherpt. De minister van blnnenlandsche zaken heeft nieuwe maatregelen genomen ter verscherping van het toezicht op vreemde lingen in Frankrijk. Deze maatregelen heb ben o.a. betrekking op de grenspolitie, de contra-spionnagediensten en de luchtpo litie. PALESTINA. DE HEERSCHENDE ONRUST. VEREENIGDE STATEN. De activiteit der nationaal-socialisten - Organisaties voor spionn&ge en sabotage. Voor de congrescommissie van onderzoek naar de niet-Amerikaansche activiteit van de German American Settlement League, een nationaal-socialistische organisatie, welke op Long Island (New York) een kamp heeft ingericht, heeft de detective John Metcalfe een verklaring afgelegd. Metcalfe had zich onder een anderen ngam bij de organisatie aangesloten, om voor de commissie een onderzoek in te stel len. Hij zeide, dat het doel was een uitge breid net van spionnen in de Ver. Staten te organiseeren en een nuttig werkende or ganisatie voor sabotage tot ontwikkeling te brengen. Metcalfe schatte het aantal leden van den bond op 25.000. Voorts onthulde Metcalfe dat de vroegere Duitsche ambassadeur te Washington, Luther, naar Dultschland werd terugge roepen, omdat hij niet voldoende samen werkte met de .German American Bund", de vereeniging van Duitschers in de Ver. Staten. Hij is teruggeroepen op verzoek van den leider van dezen bond, Fritz Kuhn. Roosevelt is van zijn vacantiereis van vijf I weken te Washington teruggekeerd. 5704 DE PAUS EN HET BEWIND TE BURGOS. Uit Burgos wordt gemeld, dat de paus zijn apostolischen zegen gegeven heeft aan de werken van bijstand voor de soldaten en de instellingen van maatschappelijke hulp in het Spanje van Franco. In een schrijven van kardinaal-staatssecretaris Paeelli prijst de Heilige Stoel den Christe- ltjken geest van deze instellingen. Nieuwe opmarsch der rechtschen. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco heeft medegedeeld, dat de rechtsche troepen aan de Ebro hun op marsch hebben voortgezet en den tegen stand van de regeeringstroepen hebben ge broken De vijand liet duizenden dooden op het slagveld achter. Aan het front in Es- tremadura zijn de bergen Gama en Gava- zuela bezet, alsmede de Sierra de Torroza en de Sierra Cas Cabras en het dorp de Buey. VLIEGTUIG MET TWAALF PERSONEN IN MEXICO VERMIST. Een vliegtuig van de Mexlcaansche Lucht vaartmaatschappij met acht passagiers en een bemanning van vier personen aan boord, wordt sedert twaalf uur vermist. Volgens het ïaatste draadlooze bericht, dat van het vliegtuig is op gevangen. vloog het In hevig noodweer boven Puerto. Een onderzoek is ingesteld. Het toestel was op weg van Villa Hermosa naar Mexico. en toch niet duur I I Dan naar: ALLÉÉN BREESTRAAT 171 - TEL. 7657. Levering uit voorraad ADLER - LADA PFAFF - DÜRKOPP - HUSQVARNA. 5759 Clngez. Med.) MEXICO. Gevecht tusschen politieke tegenstanders - Elf dooden In een gevecht tusschen agrariërs en leden van het vakverbond te Gheran in den staat Michaocan zijn elf personen ge dood en vijftien gewond. Onder de slacht offers zijn ook vrouwen en kinderen Het gevecht is ontstaan door een geschil over het bezit van landerijen, welke ver deeld waren overeenkomstig het agrarische programma van de regeering. De strijd duurde twee uur en werd eerst door de aankomst van troepen geëindigd. ZEILEN. De zeilweek te Sneek. Aan den vooravond. (Van onzen eigen verslaggever). Sneek, Vrijdagavond. De Hollanders, die voor het eerste deel van de Sneekweek hebben Ingeschreven zijn goed „over" gekomen en in de jacht haven, waar het nu overstelpend druk is, zingen zij niet den laagsten toon. Gelijk wij reeds eerder hebben gemeld zijn er in Sneek ditmaal nog al wat Hollanders van van de partij, vooral in de regenboog klasse, waarvoor meer dan twintig schepen een te groot veld vormden om die in een klasse te laten starten. Men heeft nu twee af deelingen gevormd. In de eerste de sterkste Friezen tegen de sterkste Hollan ders; in de tweede de mindere krachten, al zijn dat zeker niet allen B-zeilers. De zes best geplaatste zeilers van iedere afdee- ling in de races van Zaterdag en Zondag zullen Maandag, in een veld van twaalf schepen derhalve, om den hoofdprijs varen In I vinden wij van .den Hollandschen kant o m. Zulderbaan, Van der Mey. De Wit, Bergsma, en Warring met de Friezen D Er werd niets meer gevonden. Het heeft er allen schijn van, dat er bij het zoeken naar het Lutlne-goud een nieuwe teleurstelling is gekomen. Het is met de „Karimata" als met het mensche- lijk humeur. „Ups" volgen op „downs" en „downs" volgen op „ups". Talrijk waren de muntstukken, die Donderdag naar boven waren gebracht, doch tharas zijn de kansen weer gekeerd. Er is sinds gistermiddag niets meer gevonden, ook geen wrakhout. Nog gaat men voort met het graven bui ten het afgepaalde gebied, omdat men geen risico wil loopen. Blijven de resultaten eoh- ter negatief dan zal men de „Karimata" wellicht nog heden over een afstand van 70 a 80 meter terughalen en rechts van het afgegraven gebied, in de nabijheid van de plaats waar de eerste staaf goud gevon den is, opnieuw aan den arbeid gaan. Om te zien of de „Karimata" zonder moeite verhaald kan worden over dezen afstand heeft men gistermiddag den bag germolen een zestigtal meters achteruit ge haald, hetgeen zonder moeilijkheden in zijn werk ging. De verwachting is daarom, dat mocht (Ingez. Med.) Vrolijk, Van Dijk. Oppenhuizen, Hendriks, Kuipers enz. Het zal dus een heele toer worden om in deze afdeellng tot de eerste zes te behooren. In II is o.a. ingedeeld onze stadgenoot Ranselaar met de Witte Raaf. het oude scheepje van Warring. Verder Maas van De Kaag. Poorter uit Alkmaar, Meyer van de H.J.C. en Bliek- man van de Koninklijke en De Kaag. Fa voriet in deze afdeeling zijn Maas en Bllckman, al krijgen zij vooral aan Nieveen een kwaden tegenstander. De bekendste drakenzeilers zijn: Heinen, Van Licnden en Van Hattem. Verder zal de Pampuszeiler Reitsma van De Kaag het probeeren in een vergroote B. M Over de bezetting der vrijbuiterklasse schreven wij reeds eerder. Van den Berg. Dorsman en Fontein zullen zich met de Friezen meten. In de Olympiajollenklasse vinden wij de Loosdrechtenaren Van Veen en Quarles van Ufford, den Amsterdammer Bolle- meyer, den Zaankanter Van Lijnen Noo- men, en den Kaagman Key. In de 12 voetsjollenklasse krijgen de Hollanders het niet gemakkelijk tegen Schaap en Edel. Voornamelijk Jongere zei iers komen in deze klasse aan bod: de Loosdrechtenaar Lekkerkerker en vier Kaaglleden: Tims. Van Dalen, Van Kam pen en Bier. al zeilt laatstgenoemde tegen woordig onder de kleuren van de Haar- lemsche Jachtclub. WIJ geven vooral Tim» een kans. men inderdaad van plaats veranderen, dit weinig stagnatie in den baggerarbeid van de „Karimata" zal veroorzaken. Door een bijzondere streaming is van nacht weer een (landverschuiving ontstaan tengevolge waarvan de baggermolen weer een eindje achteruit moest worden ge bracht. DDODELIJK ONGELUK TE LEIDSCHENDAM. Hedenochtend heeft aan den Westvllet- weg onder Leidschendam een ernstig on geluk met doodelijken afloop plaats gehad. Voor het magazijn van de P.T.T. was men bezig met het laden van kabels. De 40- jarlge gehuwde arbeider G. S-, wonende in de Heemskerkstraat te Loosduinen sprong bij het verzetten van een haspel op de rijdende auto en kwam daarbij te vallen. De man kreeg de voorwielen van de auto over de borst, welke werd Ingedrukt Een kwartier na het ongeluk is S. over leden. VAN EEN TRAPLEER GEVALLEN. De echtgenoot* van den heer G. Schel dingen te Koudekerk had het ongeluk bij het ramen zeemen van de trapleer té vallen. Zij brak daaibij haar pols en be kwam eenige hoofdwonden DUITSCHLAND. Het aanleggen van graanvoorraden. Tegen verraad van geheimen. Bij decreet van Göring wordt be paald, dat opslagplaatsen voor gTaan zullen worden ingericht. Deze maatre gel wordt gemotiveerd met den „uit stekenden oogst van dit jaar". Dit decreet, aldus Havas. maakt deel uit van de reeks „politieke militaire" maatregelen, welke Duitschland sinds eenige maanden neemt, om naar men zegt, „aan alle gebeurlijkheden, welke zich zouden kunnen voordoen het hoofd te bieden, ondanks de vredesliefde van Duitschland", Ondanks de inrichting van opslagplaat sen en koelhuizen, schijnt he/t, dat Dultschland voor het oogenblik een tekort aan opslagruimte heeft voor de producten, welke het in voorraad wil hebben. Algemeen is men van opvatting, dat de voorraden le vensmiddelen en grondstoffen eventueel toereikend zullen zijn voor een normaal verbruik voor den duur van drie maanden. In de laatste jaren heeft men in Duitsch land 45 groote koelhuizen gebouwd, waar aanzienlijke hoeveelheden eieren, varkens- vleesch, boter en groenten zijn opgeslagen. De spoorwegen hebben tal van koelwagens doen vervaardigen. Naar bekend wordt, zal het nieuwe Duit sche strafwetboek ook bepalingen tegen het verraad van handelsgeheimen bevatten. Verraad van economische geheimen aan het buitenland zal gestraft worden met gevangenisstraf en in ernstige gevallen met tuchthuisstraf. Weer vele dooden - Arabieren ontvoerd. De terroristen bedreigen gelijkelijk Jo den en gematigde Arabieren. Een van deze laatsten. Sjeik Ibrahim Abdoel Razzak, lei der van de verdedigingspartij van Palesti na, is uit een dorp bij Ramallah ontvoerd, terwijl elders vier mannen en een vrouw werden ontvoerd. Te Jaffa heeft de politie twee agenten van de opstandelingen gearresteerd. In verband met den aanval op de Barclay Bank, hebben de autoriteiten de stad Na bloes een collectieve boete van 10.000 pond sterling opgelegd. In het gebied van Tiberias is een ge vecht geleverd tusschen een militaire pa trouille en een gewapende bende. Vier ter roristen werden gedood, één gevangen ge nomen. Rebellen zijn in het dorp Waladii bin nengedrongen, waar zy den belastingont vanger plunderden. Zij slaagden er ech ter niet in, meer dan 12 pond sterling mee te nemen. Andere oproerlingen hebben twee sta tions, in Lusa en Jeruzalem in brand ge stoken. Tijdens gevechten met militairen en politie zijn acht bandieten gedood. BOLIVIA. DE REGEERING AFGETREDEN. Een nieuwe gevormd. De regeering van Bolivia is afgetreden om den president der republiek in de ge legenheid te stellen een nieuwe regeering te vormen, nu het geschil met Paraguay tot een oplossing is gekomen. De nieuwe regeering ls reeds gevormd. Hierin heeft DIez Medina de portefeuille van buitenlandsche zaken en Gabriel Gon- salvez de portefeuille voor binnenlandsche raken. Minister van financiën is Mendoza Lopez en minister van landsverdediging generaal Rivera. I Rex-Theater. „Stormduivels" is de bekroonde film, waarin de beste lndivi- dueele prestatie van het Jaar 1937 voor komt. Het is de schitterende creatie van den Portugees Manuel, waarmee Spencer Tracy zijn absolute en onbetwiste supe rioriteit heeft weten uit te drukken. Zijn prachtige Manuel, de goedgeloovlge en kin derlijk-naïeve visscher, heeft een onuit- wischbaren indruk bij ons achtergelaten, maar ook het verhaal zelf, dat in strakke lijnen gehouden is, is zuiver weergegeven. En de cameraman heeft in dit zeemans verhaal een schat van mogelijkheden ont dekt, die hij tenvolle benut heeft. Want hoe beheerscht hij de materie en hoe heeft hij er zijn artistieke visie in weten te leg gen. In het kort verteld, geeft de film weer de opvoeding van het verwende million- nairszoontje Harvey, dat door Manuel van den verdrinkingsdood gered is en nu door hem aan boord het leven van den zeeman leeit kennen Verbluffend is hei aanpas singsvermogen van den knaap, Freddie Bartholomew speelt hem met alle finesses in zijn spel. De mooiste opnamen worden geleverd door den strijd tusschen twee schoener, die elk het eerst de haven wil len binnenloopen Schitterend is de climax bewaard, als de tuigage de spanning niet verdragen kan, en de mast naar beneden komt, juist wanneer Manuel erin zit. En Harvey, dankbaar voor den steun van Ma nuel in zijn leven, gedenkt den braven dcode en de film eindigt met oen ont roerende hulde aan de visschers, die nooit terugkwamen. Spencer Tracy is overweldigend, zooais we reeds schreven, en de kleine Freddie Bartholomew Devestlgt opnieuw zijn groot talent. Lionel Barrymore tenslotte is een u'tstekend zeeman in dit romantische ver haal. De tweede film ls „Een liefdeslied per radio", een geestige geschiedenis met Vir ginia Bruce en Ted Lewis in de voornaam ste rollen. Lido-Theater. Zooveel namen, die een belofte van amusement en ontspanning inhouden, verschijnen in de rolbezetting dat we al bij voorbaat verzekerd zijn van een aardlgen avond. Wat een „Enkele reis naar Hollywood" allemaal kan beteekencn. zien we als de winnares van een filmprijs- vraag er haar zinnen op heeft gezet om, evenals zoovele anderen, ln Hollywood haar kansje te wagen. Haar vriend (Jack Haley) doet zijn best een „kruiwagen" te veroveren, mar hij raakt in de meest ne telige conflicten verward en zoo is de be kende ster Ricardo Lopez (Mischa Auer, geestig en verfijnd als steeds) een welkome hulp voor Cecilia. De twee ontmoeten el kaar als een vliegmachine een noodlan ding maakt en Cecilia, die twee biljetten naar Hollywood cadeau krijgt, Lopez als medepassagier ontdekt. Hij is buitenge woon charmant en introduceert haar en haar zuster (Patsy Kelly in een voor haar zoo bij uitstek geschikte rol) ln filmkrin gen. Dit heeft echter nog niet het zoozeer gewenschte resultaat: een proef opname; de vriend wordt door een misverstand gebom bardeerd tot chauffeur van een lilm-stu- dio, hij komt de groeiende intimiteit van Lopez en de wel zeer naieve Cecilia wreed verstoren en de filmheld voelt zich nu verplicht iets te „doen" om zijn bruut op treden goed te maken. Er wordt inderdaad een proefopname gemaakt. Maar juist nu zij dé kans krijgt, waarop zij reeds zoo lang hoopte, dreigt Cecilia door zenuwen geplaagd, die grondig te verknoeien. Dan komt de alles-begrijpende Jim toch nog weer als de reddende engel. Hij suggereert haar de omgeving, zooals zij zich die droomde, en. haar „song" wordt een SUCC6S Deze film, vol humor. o.a. doen Oliver Hardy en Stan Laurel een duit in het lach- zakje, wordt door de goede rolbezetting een aardig en amusant geheel. Voor de pauze geeft „Kerels geven geen kamp" een uitstekend en meeslepend beeld van wat er zoo al op en om de ren baan te beleven valt. Paardenrennen, bookmakers-intrigues, jockey's, enthousiast publiek—. De jeugdige Mickey Rooney en Frankie Darro spelen de hoofdrollen, ge assisteerd door Aubrey Smith als eigenaar van een renstal en Judy Garland als een jonge tooneelspeelster-in-den-dop. Deze beide Metro-films zijn de moeite waard! Trianon-Theater. De Wiener Sanger- knaben hebben bij hun succesvol optre den ln ons land meer dan eens bewezen, dat zij niet alleen voortreffelijk kunnen zingen, doch dat zij ook handige acteurtjes zijn. In „Konzert In Tirol" stellen de jon gens leerlingen voor van een dorpsschool, die voor hun zang- en skileeraar door het vuur gaan. Overal voeren zij kattekwaad uit. behalve bij Toni Kern, der. jongen zangleeraar, die met hun stemmen wonde ren weet te bereiken. Toni is verliefd op de dochter van een armen boer, welke laatste echter voor zijn candidaat-schoon- zoon niets voelt. HIJ heeft een betere par tij voor zijn dochter uitgezocht: een rijken kruidenier. Inmiddels heeft Toni kennis gemaakt met een knap meisje, dat haar vacantie in het dorp doorbrengt en elke gelegenheid aangrijpt om met hem samen te zijn Natuurlijk wordt het boerenmeisje, Lenl, jaloersch. Na een zangrepetitie vertelt Toni de ge- heele situatie aan Leni. Zü ontmoeten el kaar in een schuur; beiden zijn verheugd, dat alle misverstanden uit den weg zl.jn geruimd, doch dan breekt er brand uit in de schuur en Leni's vader is gedupeerd. Toni wordt van brandstichting verdacht en zelfs gearresteerd. Zijn leerlingen laten hem echter niet in den steek en organi seeren een groot concert om van de op brengst daarvan een goeden advocaat voor hun leeraar in den arm te kunnen nemen. Zij oogsten een enorm succes, dat zijn hoogtepunt bereikt, wanneer Toni en Ler.i gearmd de zaal binnen komen. U ziet het: de inhoud van deze film is zeer eenvoudig, doch zij biedt door het su blieme jongenskoor zeer veel te genieten van prachtige zangkunst. Bert Wheeler en Robert Woolsey, zijn hier nog vrij onbekend. Zij verdienen dit piet want als komieken hebben zij stellig recht tot de besten onder hun collega's te worden gerekend. Het verhaal, waarin zij hun grappen vertoonen speelt zich af in Amerika, ln den tijd der goudzoekers. „Hoe langer hoe gekker", heet de geschie denis. waarin zij optreden, een titel die niet slecht gekozen ls. Casino-Theater. Beide films zijn deze week opgebouwd cm een uiterst actueel on derwerp. „China Clipper" ls een vliegfllm, waarin de ploniersvluchten over de Stille Zuidzee voor de directe luchtverbinding van Amerika met Manilla, verwerkt zijn Op dit thema rust een sympathiek gege ven, met geestdrift en vaart uitgewerkt, en spannend tot den laatsten meter, Het is de oorlogsvlieger Dave Logan, die zoozeer onder den indruk is gekomen van het suc ces van Lindbergh, dat hij zijn idealen zet op een luchtverbinding met het Verre Oos ten voor groote vliegbooten, die veel pas sagiers en vracht kunnen vervoeren. Met enkele enthousiasten, die hij om zich heen verzamelt, weet hij, ondanks alle tegen slagen, zijn pogingen door te zetten en met schier onmenschelijke Inspanning slaagt hij erin de start voor de China Clipper tot een feit te maken. Hier vindt de camera een gereede aanleiding voor een onover troffen, suggestief aantal beelden tijdens de gevaarlijke vlucht. Nu eens zitten we in de cockpit, waar de bemanning zich be ijvert om het gestelde doel te bereiken, dan weer zien we de gespannen gezichten in de radiokamer, waar Dave en zijn hel pers stap voor stap de verrichtingen vol gen. De spanning bereikt zijn hoogtepunt, wanneer de natuurelementen in den vorm van regen- en donderbuien de Clipper overvallen. Niettemin gelukt de reis en de behouden aankomst brengt een zichtbare ontspanning teweeg bij het medelevende publiek. Pat o'Brien speelt de rol van Dave en hij doet dit zelfbewust en energiek Ook Boulder Dam", de tweede film, ver dient groote belangstelling, want Boulder Dam, het wonder van moderne techniek, is de grootste stuwdam ter wereld, waar op Amerika terecht trotsch is en tegen deze bouwwerken als achtergrond speelt zich een sterk verhaal af. Luxor-Theater. Georg Jacoby regis seerde de Duitsche film „Gasparone" en dat garandeerde bij voorbaat eenige uren van prettige ontspanning! Jacoby heeft er slag van fraaie revue-scènes tot in fines ses tot haar recht te doen komen. Hij brengt voortdurend nieuwe vondsten, zon der er bepaald de aandacht op te doen vallen, hij houdt van goeden humor en geeft den artisten volop gelegenheid zich uit te leven. Daardoor vliegt ook voor den toeschouwer bij „Gasparone" de tijd als het ware om Wie die Gasparone is, moet men trouwens maar raden. Men weet dat ledereen hem vreest, men hoort de gru welijkste beschuldigingen aan zijn adres en voelt overal een onbeschrijfelijke vrees voor dezen roover-hoofdman, die na langen tijd van afwezigheid is terug gekeerd en door tallooze overvallen van zijn aanwezigheid blijken doet. Vruchte loos zoekt de politie naar hem en zü11 bende. Commissaris Leo Slezak, een prach tig type, kan zich opwinden zoo hij wil, de bendeleider blijft verscholen! En als men dan eindelijk na angstige avonturen den dader te pakken meent te hebben, moet men tot de conclusie komen dat men zich tenslotte toch nog vergist heeft, dat Gasparone niet bestaat en zijn naam slechts ln de herinnering teruggeroepen is door een smokkelaar, die zich op d|e wijze voor verdenking probeert te vrij waren De film Gasparone wordt ons opgediend in den vorm eener operette en zij is. tin telend van leven. Vele bekende artisten werken er in mede. De meest komische van hen ls stellig Leo Slezak, de populaire Weener film-acteur, maar naast hem toont ook onze landgenoot Johan Heesters, dal hij behalve zingen ook uitstekend acteeren kan, terwijl Maria Rökk (als de onstuimige zangeres), Oskar Sima (als de smokkelaar en Rudolf Platte (als diens helper) leder op hun beurt ln bijzondere scènes de aan dacht op zich vestigen. De film ls verae rijk aan Schlagers, geeft magnifieke dans scènes en prettige muziek Van meer sensationeelen aard ls de Amerikaansche rolprent „Vleugels boven Honoloeloe", welke zich afspeelt op n sprookjes-eiland Hawaii. Vliegtuigen dave ren daar onophoudelijk door het lucnd' ruim, ongelukken zijn er tevens aan o orde van den dag. En In die sfeer spw zich de geschiedenis af van een nog leus dig en veelbelovend piloot, wiens carrie vernietigd dreigt te worden door een vrou die eigen belangen bij die van het vane land vóór meent te moeten laten gaan 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2