V ictorto water Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 12 Augustus 1938 THIJS IJS EA DE TOOVER SLANG EK Voorbereiding der feestelijkheden. Werkcomité benoemd. In de raadzaal werd onder leidln? van cs M. C. v.d Loo een vergaderine gehou den. waarbij de burgemeester en wethou der Kralt aanwezig waren. Unaniem was de vergadering van mee ding. dat ook in onze gemeente het a.s. Regcerings-Jnbileum feestelijk herdacht moet worden en allen waren bereid daartoe h'un medewerking te verleenen Tenslotte werd een werkcomité aange wezen. dat een orogramma zal ontwerpen. Dit comité bestaat uit de heeren P, Kort p. Oudshoorn, Alb. D. de Haan. P, v. Delft en J. Rodenburg. Aubade. Het défilé voor de Koningin. Op 6 September a.s. zal onder leiding tan ds. v d. Loo door alle jeugdvereenigin- gen hier ter plaatse een aubade gebracht worden aan den burgemeester. Deze zal dan een vlag uitreiken aan drie oersonen, welke namens onze gemeente zullen deel nemen aan het delllé te Amsterdam Onder leiding van den Commandant tan de brandweer, den heer G Vos, had aan de Vliet de beproeving der brand- bluschmiddelen olaats. Het materiaal bleek uitstekend te voldoen. SASSENHEIM. HISTORISCH OPENLUCHTSPEL. De plannen voor een openluchtspel tij dens de Oranjefeesten nemen vasteren vorm aan. Men ls voornemens op te voeren ,De mislukte inneming van Lochem". De opvoering zal geschieden onder leiding van den heer M. J. A. Post. Reeds hebben velen zich voor medewerking opgegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Hendrika d. van L P Oudshoorn en T. W. van Nassau; Pieterneila d. van I. de Bruijne en M. van der Schuit: Oerardus Johannes Hendrikus z. van A W* Wesscling en J. N. Verkade. Overleden: C. van Deursen, 78 jaar. echtge noote van J. van Gtnhoven. Ondertrouwd: N. Heemskerk, 27 jaar en A Rulgrok. 22 jaar. Loop der Bevolking. Gcevstigd: A. van 't Wout. Zullhofstraat 11 van Llsse: J. van der Mee. PI. Schoutenstraat 12. van Haarlem; M H. R. Sattcr. 3eukenlaan 10. van Lelden; A. Filippo. Kerklaan 55. van Heemstede. Vertrokken: J. Schmohl en gezin. Iepenlaan 17 naar Leiderdorp: H. Hanssens. Rijksstraat weg 39 naar Urk; K. v. d. Klooster. Pi Schou tenstraat 14 naar Vlaardlngen: C. M. Nooder- meer en gezin, v. Heemstrastraat 12 naar Noordwijkerhout: H. Stoks. PI. Schoutenstraat 6. naar Arnhem: A. Kroes en gezin. Kerklaan 4 naar Llsse. Morgen zal alhier een speldjesdag ge houden worden ten bate van het Onder steuningsfonds „Hulp in Nood". VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. J. Hoogervorst te Oegstgeest en A L. Jansen; J. Gravekamp en J. den Duik te Den Haag. De collecten In de Herv. Kerk heb ben in Juli opgebracht voor de diaconie 1.52 65; voor de kerk f.92 91, in de bus sen f 13.67 en de maandelijksche collecte f. 19.71'/». BODEGRAVEN. HET ZANGLUSTCONCOURS GEËINDIGD. VOORHOUT. Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor der posterijen alhier werd in den loop der maand Juli op spaar bankboekjes ingelegd f. 3094.25 en terug betaald f.3981. Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald f. 886.75. WARMOND. Drie dagen Oranjefeest. Een prachtig programma. Het 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin ls voor de Oranje-com- inlssic aanleiding geweest om aan de tra- ditioneele Konlnginnefeesten een bijzonder cachet te geven. De feestelijkheden zullen plaats vinden op 6, 7 en 8 September a..s. Op 6 September, de nationale feest dag. zal des morgens om negen uur een kinderoptocht plaats vinden, waaraan de kinderen van alle openbare lagere scholen zullen deelnemen. Met medewerking van de beide muziekkorpsen zullen de kinderen «n rondgang maken door het dorp om hierna aan den Burgemeester, als ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin een hulde van de Warmondsche jeugd te bren gen. De Burgemeester zal met de beide wethouders en de leden van den Raad op hc' bordes van het gemeentehuis deze hulde in ontvangst nemen, en de kinderen toespreken. Vervolgens zullen de kinderen zich weer haar hun scholen begeven, waar hun een tractatie en een blijvende herinnering In den vorm van een wandbordje met inscrip tie zal worden uitgereikt. Bij voldoende medewerking zal des middags een grooten optocht worden gehouden onder het motto ..Voorheen en Thans". Hierbij zal getracht worden een beeld te geven van de ontwik keling van het maatschappelijk en cultu rele leven gedurende de laatste eeuw. De optocht zal zooals trouwens het motief zeeds aangeeft, hoofdzakelijk bestaan uit tegenstellingen. Wat wij er persoonlijk van hebben kunnen zden belooft deze optocht, wanneer voldoende deelname verzekerd is, een groot succes te worden. °oor een paar notabelen uit het dorp wordt des avonds aan de ingezetenen een Prachtig vuurwerk aangeboden, dat zal worden ontstoken op het terrein gelegen 'chter de Ned. Hervormde Kerk De tweede dag staat geheel in het teeken 'an de volksspelen en het progTamma dat hiervoor is samengesteld Is vrijwel gelijk- 'Uidend aan dat van andere Jaren. Het „tobbetje steken" vormt als steeds de hoofdschotel. De derde dag wordt geheel in beslag ge- homen door de overbekende harddraverij °P korte baan. die dit jaar wederom zal worden gehouden op het terrein van de 'oetbalvereeniging S.M.C. Als het weer medewerkt zijn wij er van overtuigd dat «armond weer een drietal prettige dagen e wachten staat, en dat Warmond feest 'leren is ook buiten de grenzen der gemeente alom bekend, getuige de zeer eie vreemdelingen die onze gemeente wens de Oranjefeesten bezoeken. Prestaties boven het middelmatige. Het concours van „Zanglust" is een suc ces geworden. De hoop dat het gepresteer de boven het middelmatige zou liggen is ruimschoots in vervulling gegaan. Slechts 1 derde prijs moest worden uitgereikt; het meerendeel der vereenigingen ging met eer. tweeden prijs naar huis. Enkele ver eenigingen wisten zelfs een zeer hoog aan tal punten te behalen. Na een mooien Woensdag bleef het ook gisteren tot ongeveer 4 uur uitstekend weer. maar toen brak een onweersbui los, zooals wij ze in Bodegraven slechts zelden hebben. Men moest hals over kop vluch ten onder het zeildoek van tenten of de overkapping van de tribune. De tenten wa ren echter niet bestand tegen het weer; de slgarenstand b.v. werd volkomen in el kaar geworpen door een rukwind. Bijna 2 uur lang kon men op het terrein niets beginnen en dat terwijl men toch al tot halfnegen bezet was. Het werd dan ten slotte ook ruim 9 uur eer het concours gesloten kon worden. Aan het slot sprak de heer Boosman hartelijke woorden van dank, speciaal tot de jury en in het bijzonder tot het jury- lio. den heer K. J. de Beun. die als direc teur der vereeniging zoo'n werkzaam aan deel aan de voorbereidingen had genomen. Met dank aan de leden, die geholpen had- den bij de organisatie van het concours, werd dit tenslotte gesloten. De muziekver. Crescendo gaf een slot- concert. dat opnieuw door zeer velen werd bijgewoond, terwijl tenslotte een mooi vuurwerk werd afgestoken door den on dernemer van het amusementspark. De uitslag van gisteren luidt: Kinderkoor Zangvogeltjes, Bunschoten, 3e afd 318 p., Ie pr, Chr. Mondacc.ver. Excelsior. Jun. afd.. Zeist. 4e afd. 301 p., Ie pr. Gem. Koor Togido, Aelst (gem. Poede- rooijen, 3e afd. 301 p.. Ie pr. Chr. Gem. Koor Soil Deo Gloria. Herwijnen, 2e afd., 305 p. Ie pr. Fanfare Viribus Unitis, Wil- nls, 2e afd., 309 p., Ie pr. Mondacc.ver. Concordia, Wemeldinge. 4e afd., 294 p„ 2e pr Dubbel Gem. kwartet Zangkunst. Haarlem, 2e afd.. 291 p., 2e pr. Gemengd koor Con Amore, Almkerk, N.B., le afd., 290 p.. 2e pr. Geref. Gem Zangver. Looft den Heere, 's-Gravenzande. le afd., 316 p., le pr. Gemengd koor Hosanna, Haaften le afd., 290 p.. 2e pr. Dameskoor Hosanna, Ameide, le afd., 301 p., le pr. Gemengd koor Zanglust. Bergen op Zoom, 3e afd. 325 p le pr. Chr. Dameskoor Irene, Herwij nen. afd. uitmuntendheid, 295 p., 2e pr. Dameskoor ..Het Lied" Leerdam, aid. uit muntendheid, 295 p., 2e pr. Harmonie St. Jeanne d'Arc. Noordwijkerhout, eere-ald., 293 p 2e pr. Chr. Gem. Zangver De Lof- stem. Zoeten (Geld.), eere-afd., 293 p. 3e pr Mannenkoor Zang veredelt. Wateringen eere-afd 300 p., ie pr Gem. Zangver. Concordia. 's-Gravenzande, afd. uitmun tendheid. 341 p.. le pr. Gemeng koor Hal leluja. Vianen. superieure afd., 320 p., le pr. Mondacc.ver. Bravo, Loosduinen, 3e afd. 294 p 2e pr. Fanfare Kunst na Arbeid, Zegveld, 2e afd 300 p.. le pr. Harmonie Crescendo Alphen a. d. Rijn, superieure afd. 324 p.. le pr. Fanfare Oefening baart kunst, Driebruggen, 3e afd.. 302 p., le pr. Damesmondacc.gezelschap Hohner Klan ken Gouda 4e afd.. 301 p.. le pr. Gem. Zangver Amicitia. Nieuwkoop, sup. afd., 291 p.. 2e pr Chr. Gem. Zangver. Excel sior Nieuwerbrug. 336 p afd. uitmuntend heid le pr Dubbel mondacc.club Excelsior, Zeist. 2e afd 316 p.. le pr. Chr. Mondacc. Orkest Excelsior, Zeist, sup. afd. 301 p. le prijs. c Eere-prijzen: Afd. Muziek Harmonie St. Jeanne d'Arc. Noordwijkerhout. Afd. Zang, Gemengd koor Excelsior, 's-Graveland. Marschwedstrijd. Eereprijs: Chr. Mu ziekver. S.D.G.. Bodegraven. .Eereprijs 4, afd. zang en muziek: Kna- pencoips Kunst na Arbeid, Vreeswijk Directeursprijzen: St. Jeanne d Arc, Noordwijkerhout (muziek). Excelsior, 's-Graveland (zang). Verstkomende vereen. Mondac. Concor dia, Wemeldinge. Marschwedstrijd Donderdag: Mondacc. ver. Concordia. Wemeldinge. 96 p le pr. Fanfare Oefening baart Kunst, Driebrug gen 94 p le pr Mondacc.ver. Bravo, Loos- auliien, 93 p„ le pr. Fanfare Kunst na Ar beid. Zegveld, 87 p., 2e pr. Harmonie Cres cendo, Alphen a. d. Rijn, 98 p., le pr. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Gjjsbertus z. van A. G. Ptfnacker en F. Roos: Marianne d. van W. G. van Dissel en A. Sterk. Getrouwd: J. van Dam, 32 jaar en P. de Bruijn 25 Jaar Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. Dam, van Delfzijl: B. Lens- sinck van Linschoten, Weijland 3; A. Koning van St. Laurens. Weijland 38; J. Francken van Wassenaar, Meije 21; C. J Bunnlk van Alphen a. d. Rijn. Meije 83; J. A Pellikaan, van Zwam- merdam. Burg. le Coultrestraat 9. Vertrokken: C. Hanselaar. echtgenoote vast C. Costerus naar Utrecht. Broerestraat 25; Th. H Korse naar Soest. Soeserberg, Rademaker- straat 9; C. W. v. d. Maas naar Alphen a. d. Rijn Oudshoornscheweg 86; A. Veerman, naar te AarW. Noorlander en gezin, naar Woerden Oranjestraat 7. Geen foto. dan een bloedneus De heer Ndie met zijn beide zoons door de Kerkstraat fietste, werd daar aange houden door een paar straatfotograven, die hem vroegen een foto van hem te mo gen maken. De heer N. weigerde, wat niet erg naar den zin der fotomenschen was, zoodat er harde woorden vielen van weers kanten en tenslotte een handgemeen ont stond. waarbij de heeT C. N. een bloedneus opliep Tegen den hardhandigen fotograaf werd proces-verbaal opgemaakt. Donderdagavond geeft ,Söli Deo Glo ria" een concert op de Nieuwe Markt, De heer C. Burggraaf, onderwijzer aan de Chr. ULO school slaagde voor de acte Engelsch MO. GOUDEN PRIESTERFEEST VAN MGR. TASKIN. Op Maandag 15 Augustus as. zal mgr. H. J. M. Taskln, president van het Theolo- gicum alhier zijn gouden priesterfeest her denken. Reeds Zondagavond zal mgr. Tas- kin door ingezetenen onzer gemeente plechtig worden ingehaald. Mgr. Taskin die in gezelschap zal zijn van den Bisschop van Haarlem zal te circa half zeven War mond langs het Warmonderhek binnen komen. waar hij toegesproken zal worden door den burgemeester dezer gemeente. Hierna zal een feestelijke rondgang plaats vinden door het dorp. waaraan alle in deze gemeente bestaande R.K. organisa- saties en vereenigingen haar medewerking zullen verleenen. Prof, de Korte zal bij aankomst aan het Seminarie een begroetingsrede uitspreken, waarna in de kapel van het Seminarie een plechtig lof zal worden gecelebreerd. Maandagmorgen draagt mgr. Taskln een Pontificale Hoogmis op terwijl de jubilaris receptie houdt van twee tot half vier uur. BOSKOOP. 6 EN 7 SEPTEMBER ORANJEFEESTEN. Op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Septem ber zal in onze gemeente het 40-Jarig re geeringsjubileum van H. M. de Koningin feestelijk worden herdacht. Boskoop's Oranjecomité wekt reeds thans de burgerij op om de gemeente in die dagen een zoo veel mogelijk feestelijk aanzien te doen geven. Daarbij wordt in de eerste plaats gedacht aan straat- en gevelversieringen. Het spreekt van zelf dat overal de vlag gen worden uitgestoken. Past op uw rijwielplaatje. Toen de heer De B. zijn rijwiel even aan het Zuiderbad onbeheerd had laten staan, kwam hij bij terugkomst tot de minder aangename ontdekking dat een onbe voegde zich over zijn belastingmerk had ontfermd. HAZERSWOUDE. HOOIBERG AFGEBRAND. Blikseminslag de oorzaak. Tijdens het korte doch hevige onweer dat zich gistermiddag boven onze ge meente ontlastte, sloeg de bliksem in een hooiberg van den landbouwer J. van Dorp in het Rietveld. Binnen korten tijd stond de berg in lichterlaaie. De motorspuit was spoedig aanwezig. De berg met een kostelijken voorraad hooi gevuld, werd een prooi der vlammen, doch de woning is gespaard. Uitstapje. De Christ. Jonge Meisjesvereeniging „Fébe" maakte per autobus een uitstapje. Eerst werd gereden naar Den Haag. waar het Vredespaleis werd bezocht. Verder ging de reis naar Ypenburg en daarna weer terug naar L>en Haag waar een be zoek aan de Bijenkorf wérd gebracht, waarna de tocilt werd voortgezet naar Hoek van Holland, doch daar werd de vreugde wel wat gestoord, doordat regen en onweer storend werkten. Niettemin werden de druivenkassen bezocht en na tuurlijk ook druiven gegeten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hester. D. van Johan de Wit en Gees je Schone wille. Ondertrouwd: Willem Rademaker 32 j. en Wilhelmina Klazina Groen 29 j. Jacob Bij- leveld 23 J. en Elisabeth van der Meijden 24 j. LEIDERDORP. De bloempjescollecte gehouden alhier en te Zoeterwoude (H.R.' ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" uitgaande van het Chr. Nat. Vakverbond heeft opgebracht f. 48.09. 5654 IN SMAAK EN KWALITEIT is *n blijft ONOVERTROFFEN (Ingez. Med.) LEIMUIDEN. Instelling tusschen fonds en operatiefonds. De Vereeniging voor Ziekenhuisverple- glng hield ln café Sneeboer haar alge- meene ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. Rietdijk opende de vergadering waarna de notulen werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat het den laatsten tijd nog al een voorkomt, dat voor patiënten opname ln het Academisch Ziekenhuis te Leiden niet mogelijk is wegens plaatsgebrek. Patiënten moeten dan in een andere inrichting worden op genomen, en hier moeten de operatiekos ten en de nevenkosten worden betaald. Het is nu de bedoeling van het- bestuur om een tusschen fonds in het leven te roepen en daaruit indien noodig. een ultkeering aan leden te doen, die in een dergelijk ge val komen te verkeeren. Met algemeene stemmen werd besloten een dergelijk fonds in het leven te roepen Verder werd besloten tot het instellen van een opcratiefonds. De patiënt heeft het voordeel, dat hij de inrichting zelf kan kiezen en niet eerst door het Academisch Ziekenhuis afgewezen behoeft te zijn. Aangezien de deelname in dit fonds niet zoo heel groot zal zijn, wordt besloten dit risico over te dragen aan het streekver- band ..de Rijnstreek". Het ligt in de bedoeling de nieuwe rege ling in werking te doen treden per 2 Sep tember as. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. J. Krielen 24 j. van Haar lemmermeer en M. E. Jansen 22 j. NIEUWKOOP. Vaart verdieping:. De Minister van Sociale Zaken hee't aan den polder Nieuwkoop en Noorden een overheidssubsidie toegezegd van ten hoogste f. 1300 voor het in werkverschaf fing uitdiepen van een tweetal vaarten. Regeeringsjubileum. De inzameling voor het Comité ter vie ring van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin heeft de mooie som van f. 450 opgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Herma Gerarda Cornelia d. van W. H. de Rijk en P. J. Spekman; Johannes, z. van N. van der Voorn on N. van der Hoorn; Cor nells. z. van F. Verdutfn en T. Koole. Overleden: J. van der Laan. 77 jaar. weduwe van Joh. Kwakkenbos. NIEUWVEEN. HET FEESTPROGRAMMA VOOP 30 AUGUSTUS. Het programma voor het jubileumfeest is thans vastgesteld. Het luidt als volgt: 8 uur 30: klokluiden; 9 uur: kinder optocht; 9 uur 30: aubade van de school kinderen: 10 uur: kinderspelen op het feestterrein (voetbalveld V.V.N.); 1 uur: groot bloemencorso en vakoptocht vooraf gegaan door een escorte ruiterij. Opstelling van den stoet bij het voormalig station. Te volgen route: Kerkstraat, Dorpstraat, Blokland. Amstel. Tolhuis. Kattebrug, Nieuwveen; 6 uur 30: voetbalmatch: 8 uur 30: openlucht bioscoop: 10 uur 30: schitte rend vuurwerk. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. Zappey naar R'dam: C. H. Kouwenhoven naar Utrecht; G. Schoten naar Amsterdam. Ingekomen: K. J. Smit uit Raalte; M. v. Zanten uit Utrecht; G. Schoten uit Amsterdam. l' Burgerlijke Stand. Overleden: H. v. Harter 93 jaar. Geboren: Adrianus Cornells z. van J. J. Ver haar en C. Schijf; Gcrrlt z. van T. v. d. Leden en M. v. d. Voorst. NOORDEN. COÖP. BRANDWAARBORG- MAATSCHAPPIJ. Jaarverslag 1937. Verschenen is het jaarverslag 1937 van de Coöp Brandwaarborg-Maatschappij Noorden-Nieuwkoop, waaraan wij het vol gende ontleenen. Het aantal leden vermeerderde in 1937 met 40 en bedraagt thans 789. Slechts één brand van beteekenis kwam onder de leden voor. waarvan de verzekering in hoofdzaak gedekt werd door reassurantie. Bedroeg de reserve op 31 December 19M f. 82.253.77, een jaar later was deze geste» gen tot f. 87.046.-22. De vrije reserve is f. 84.212.54. De bruto-winst op de geïnde premies bedroeg f. 10.664.35 en de netto-winst f. 2381 31. Aan herverzekering werd uitbe taald f. 3324.44 en aan brandschaden f. 1052.56. Fundeering van ouden molen blootgelegd. Blijkens een kaart van 1647 heeft vroe ger te Slikkendam een watermolen ge staan. Bij het graafwerk ten behoeve van den sluisbouw is men thans gestuit op de fun deering van dezen molen en wel op de plaats waar kort geleden nog de schuur be- hoorende bij de oude sluiswoning stond. Ook een gedeelte van de wachtdeur was nog aanwezig. Uit de fundeering blijkt overduidelijk, dat de molen van zeer solide constructie geweest moet zijn. 9. Toen Thijs en Paddekwist bij den kabouterkoning kwamen moesten zij wel even wachten, want Zijne Majesteit was juist ver diept in zijn gedachten maar hij was al spoedig klaar en wenkte: „Kom nu maar". De beide vrienden kwamen nader en zij bogen, lang en diep, tot de koning hen weer recht-op riep; Paddekwist begroette hem en Thijs werd aan hem voorgesteld, zeer waardig. De koning was heel vriendelijk cn aardig en zei:: „Wel jullie moeten mij waarschijn lijk over iets zeer ernstigs spreken ik luister al. dus ik verzoek je om nu maar van wal te steken'. Paödekwistje schraapte eerst zijn keel en vertelde toen heel het geval van heks Hatasaka die eieren uit vogelnesten stal. TER AAR. DE BOONEN DRAAIEN DOOR. Ondanks het feit, dat de boonen er over het algemeen slecht voorstaan, zoodat geen groote oogst te verwachten is, draaien ver schillende partijen boonen aan de veiling door. Een zeer groot gedeelte dezer boonen vanzelfsprekend geen eerste kwaliteit wordt verkocht voor veevoeder. Ook augur ken kunnen in sommige gevallen den richt prijs niet halen en komen dan ln aanmer king voor vernietiging, daar deze nergens anders voor bruikbaar zijn dan voor men- schelijk voedsel. De markt wordt veelal be- heerscht door de vraag uit het buitenland. Wordt er niet voor Duitschland gekocht, dan valt meestal een inzinking te consta- teeren. daar het binnenland alles blijkbaar niet kan opnemen, hetzij door overproduc tie, hetzij door te lage koopkracht van het groote publiek. Met dat al zijn voor de tuin ders weer buitengewoon slechts bedrijfsult- komsten te verwachten. HET ORANJEFEEST IN SEPTEMBER. Door het Oranjecomité zijn in de dezer dagen gehouden vergadering verschillende sub-commissies Ingesteld voor de organisa tie van bepaalde onderdeden, zoo b.v. voor den optocht, voor het klaarmaken van het terrein en de verpachting van standplaatsen voor kramen enz voor de volks- en kinder spelen enz. Het programma ls aangetast aan het resultaat van de collecte. Van drie jeugdvereenlglngen zijn vertegenwoordigers aangezocht om de gemeentevlag over te brengen naar Amsterdam, bij gelegenheid van de huldiging van H.M. de Koningin op 6 September a.s. Het laat zich aanzien, dat men er in slagen zal in de rij der feest vierende gemeenten een goed figuur te slaan. Naar Artis. Onder auspiciën van het T.A.M.A.-comité ls Woensdag en Donderdag een tweetal reizen per boot naar Amsterdam gemaakt, waar een bezoek aan Artis werd gebracht. Het prachtige zomerweer en de goede acco- modatie aan boord, gepaard aan een uit stekende regeling van deze reizen door het actieve comité, hebben er toe medegewerkt dat groot en klein deze dagen volop heb ben genoten. Het blijkt dat het organisee- ren van reizen binnenkort wordt een uitstapje naar Apeldoorn en omgeving on dernomen door het zegelsparend publiek ten zeerste wordt geapprecieerd. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, Z. van W. M, Neeleman en M. H. Bos Anthonle. Z. van J. Hoogen- doorn en D. C. Voshol Johanna Maria Cor nelia. D. van G. van Harskamp en E. C. Wol- linsky. Overleden: Maria v. d. Berg 3 j. Ondertrouwd: J. Hoogendoorn en J. van Triet J. P. van Stijn en J. Verlee L. C. A. Lepelaars en J. Verzijden P. K. Baas en E. v. d. Laan. Getrouwd: A. Zijderhand en J. G. de Wilde. Locoburgemeester Herfst zal op Dins dag a.s. spreekuur houden ten raadhuize van 1011 uur voor zaken de gemeente betreffende en van 1112 uur voor het Burgerlijk Armbestuur. Gevonden Dameshoed: armband horloge; ceintuur; portemonnaie met in houd. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Willem Gerrit Adriaan Uithol 35 j. en Dirkje van 'tWout 26 j. Geboren: Theodorus Cornelis, Z. van C. J. Hoogeveen en M. A. Borst Antonie Willem, Z. van P. G. Ver kade en G. M. Boer. Overleden: Margaretha van den Ouweland, echtgenoote van G. Borst 74 j. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Zonneveld van Benthuizen; P. Bourdoux en gez. van Den Helder en W. Cnossen van Alkmaar. Vertrokken: A. R. van Welie naar Dirksland. De heer H. Temming, volontair ter secretarie alhier, is met ingang van 15 Augustus a.s. benoemd tot ambtenaar belast met de uitvoering van de steun regeling te Hoeven (N.B.). ZWAMMERDAM. Polder Broekvelden en Vettenbroek. Het bestuur van den polder Broekvelden en Vettenbroek onder deze gemeente, heeft wegens den minder gunstigen financieelen toestand, voor het Jaar 1938 ontheffing verkregen van de verplichte aflossing op de rentelooze geldleening groot f. 140.000, ver strekt door het Rijk, de provincie Zuid- Holland en het Hoogheemraadschap Rijn land. tot herstel van de groote dijkdoor braak en de daardoor veroorzaakte over strooming van dien polder in den winter van 1926. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena en Maria Christina d. van Jacobus Willem Bogaards en Geertruida Bitter; Margaretha d. van Hendrik Willem van der Vis en Neeltje Baars. Overleden: Maria Christina Bogaards. 3 d.: Aartje van Peet. 67 jaar. echtgenoote van Jan Rodenburg; Reinier van der Louw. 79 jaar. echtgenoot van Catharina Neeltje Semcin. eerder weduwnaar van Hendrika Johanna Verbeek. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7