TRIUMPH BUITENLAND IN SMAAK ROOKT 1 CENT VIRGINIA LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Vrijdag 12 Augustus 1938 De strijd in het Verre Oosten De strijd in Spanje I VEREENIGDE-V/A55CHERIJEN VITTE - SINGEL 13 - LEIDEN BURGERS Dierenpark EL TAX 666 SPORT DE ALGEMEENE TOESTAND. I, De militaire voorbereidingen in Duitsch- land houden de opnbare meening in Frank- Na den wapenstilstand Polen en den rijk bezig, aldus meldt Havas. Volkenbond Poolsch scepticisme over Donnadieu schrijft in de „Echo de Paris" Runeiman's taak De Duitsche voor- dat alles doet vreezen, dat Duitschland bin- bereidingen Macdonald over Palestina hen enkele weken een demonstratie van zijn Het uitblijven van Franco's antwoord Horthy naar Duitschland. De wapenstilstand tusschen Japan en Rusland heeft natuurlijk algemeen groote voldoening gewekt. Intusschen mag men zich niet verhelen, dat de moeilijkheden geenszins opgelost zijn en eerst thans bewezen moet worden, of de diplomaten het eens kunnen wor den over de problemen, die de militairen reeds met de wapenen bezig waren uit te vechten. Men moet niet vergeten, dat de soldaten van belde landen vlak tegenover gebrek a,an elkaar aan de grenzen staan, omdat er nog S2» 2» iif ïï1, u°a €e^ °?rl?g geen geneutraliseerde grensstrook is. zoo- i,nlf ,nfi J? B J1 Dultsch" dat een onverwacht schot plotseling weer la?f S' Dp *unnT brenBeP veel onheil kan veroorzaken. Wij hopen,schrljf' madame Tabouis intusschen, dat het den regeeringen geluk- da'df "a,Vaanschf en Du'tsche legermacht ken mag de militairen in bedwang te ™r^n' Zy wijst hierbij op houden. bezoek van Balbo aan Duitschland. Ten Voordat men het eventueel werkelijk v*n. Mussolini de eens zal zijn, moet er nog veel gebeuren „10 5? deelgenomen aan de a-i.v-v manoeuvres wordt lilt. Rnmp 9 9n Ha .Tonr" maximum kracht wil geven. Henlein en anderen hebben met een openhartigheid, waarvoor men hen moet danken, verklaard, dat op een of andere wijze het vraagstuk der Sudeten vóór het najaar zal .zijn opge lost. Hieruit kunnen de ernstigste gevolgen voortvloeien. Claude Vivieres schrijft in „l'Oeuvre" meer optimistisch. De voorbeelden van China en Spanje hebben een zwaren slag toegebracht aan het Duitsche dogma van een bliksemsnellen oorlog, welke des te meèr TS JECHO-SLOW AKI JE. De Sudeten-Duitschers klagen aan. Bij de begrafenis van Wenzel Bayerle. 5645 (Ingez. Mcd.) en tot zoolang zal men goed doen, niet te optimistisch te zijn. Semi-officieelwordt uit Warschau medegedeeld, dat Polen voornemens is, zijn vertegenwoordiger bij den volken bond te Genève terug te trekken. Men gelooft, dat de reden hiervan Is. dat Polen vreest, betrokken te zullen worden in de internationale verwikkelingen, die uit de Tsjecho- Slowaaksche kwestie zouden kunnen voortvloeien. Havas meldt, dat. men in welin gelichte kringen bevestigt, dat de Poolsche regeering besloten heeft, deze heeft zich nooit uitgesproken binnenkort de permanente delegatie gunste van een oorlog bij den Volkenbond, welke gepresi- manoeuvres wordt uit Rome aan de „Jour' en de „Echo de Paris'' gemeld, dat hier sprake is van een waarschuwing aan de groote democratieën, die rekenen op hun massa goud, ijzer en benzine voor een oorlog van langen duur. Door hun afnemend ge boortecijfer zijn zij arm aan menschen. Volgens de „Giornale d'Italia" stelt Italië een snellen, hevigen oorlog hiertegenover. Voor Italië beteekent „gereed zijn'' in staat te zijn tot een onmiddellijk groot offensief. De „Manchester Guardian" schrijft echter dat niets erop wijst, dat Duitschland een algemeene mobilisatie zou voorbereiden. Het is niet te ontkennen, dat een groot deel van het volk voor een optreden van het leger is. doch men heeft géén bewijs, dat dit deel de overwinning zal behalen. Zooals steeds ljgt de eindbeslissing bij Adolf Hitler en ten deerd wordt te trekken. door Komarnicki, terug 5644 Wat betreft de candidatuur van Polen voor het lidmaatschap van den Volken- bondsraad, verklaart men in dezelfde krin gen, dat deze kwestie nog in studie is, en dat een beslissing nog niet is genomen. Men voegt hieraan toe. dat de candidatuur pas 24 uur vóór de bijeenkomst van den raad wordt gesceld en dat deze kwestie thans derhalve, nog niet .geregeld behoeft te worden. Het besluit, de permanente delegatie van Polen bij den Volkenbond terug te trekken, beteekent intusschen niet, dat Polen zich uit den Volkenbond zelf terug trekt. Het officieuze telegraaf-agentschap P. A. T. levert commentaar op het besluit en herinnert er aan, dat „sommige groote landen hun permanente vertegenwoordi gers te Geneve hebben, terwijl dit voor andere niet het geval is. hoewel zij leden van den Volkenbond blijven." P. A. T. voegt hieraan toe, dat Polen vroeger vele zaken met den Volkenbond had te regelen, doch dat het aantal dier zaken thans tot een minimum terug gebracht is. „Het is mogelijk, dat een Poolsch con sulaat in Genève geopend wordt", aldus besluit P. A. T., „maar dit zal Polen niet bij den Volkenbond vertegenwoordigen." De onderhandelingen van Runciman met de afgevaardigden der verschillende par tijen duren voort, doch iets nieuws valt daarover nog niet te melden. In een artikel getiteld: „De moeilijke taak van Lord Runciman te Praag", schrijft de „Express Poranny" te War schau: „De eerste dagen van Lord Run eiman's verblijf te Praag hebben geen ontspanning teweeggebracht. Aan den anderen kant zal Runciman ongetwij feld spoedig ingezien hebben, dat naast het Sudetenduische probleem nog een Slowaaksch, Hongaarsch en Poolsch probleem bestaat. Hij heeft spoedig be grepen, dat ook nog een uitgebreid probleem van wijziging van den opbouw van Tsjecho-Slowakije bestaat. De En- gelsche Lord moet het wonder verrich ten, bruggen te slaan tusschen lijnrecht tegenover elkaar staande opvattingen. De kansen op succes van zijn missie zijn dan ook niet groot. De vluchten over vreemd grondgebied blijven intusschen aanhouden. Uit Praag meldt Havas n.l. dat een Duitsch vliegtuig 30 minuten lang boven het gebied van Opava Troppau in Tsjecho-Slowakije heeft gevlogen. Volgens een officieel Tsjechisch commu niqué is het toestel gezien aan de grens tusschen Tsjecho-Slowaaksch- en Duitsch Silezlë. Het vloog over Katerinki in Tsjecho- Slowakije, volgde daarop de grens en richtte zich vervolgens naar Krnow. Vandaar begaf het zich naar Neplachovice in het district Opava-Troppau en vloog toen over Troppau zelf Ten aanzien van het Duitsche vliegtuig, dat te Liberec in Noord-Bohemen was ge land, is te Praag een officieel communiqué gepubliceerd, waarin o.m. wordt medege deeld, dat de Tsjecho-Slowaaksche autori teiten, na een onderzoek te hebben inge steld, bevel hebben gegeven den piloot vrij te laten en ook het toestel. Zij hebben de noodige benzine voor den terugtocht naar Duitschland geleverd. Voorts hebben de autoriteiten de luchtbewaking bevel gegeven den piloot tot de Tsjecho-Slowaaksche grens te begeleiden. Gistermiddag heeft minister Macdonald minister-president Chamberlain in Dow- ningstreet opgezocht, om verslag uit te brengen over zijn reis naar Palestina en Malta. Voor de radio heeft Macdonald een rede voering gehouden, waarin hij een overzicht gaf van zijn jongste bezoek aan Palestina. DUITSCHLAND. Von Fritsch commandeert weer een regiment. Brilsche onderscheiding voor Duitsch schip. De opperbevelhebber van het Duitsche leger, generaal von Brauchltsch, heeft gis termiddag in opdracht van den Fuehrer het twaalfde regiment artillerie overge dragen aan den nieuwen chef, generaal von Fritsch. Bij de plechtigheid zeide von Brauchitsch dat von Fritsch als opperbevelhebber in vier jaar van het Duitsche leger een ge ducht wapen gemaakt heeft. Von Fritsch antwoordde, dat het leger er verzekerd van kan zijn, dat zijn geheele voelen en denken het leger toebehoort. Het. Britsche ministerie van Handel heeft de zilveren plaquette voor het redden van schipbreukelingen verleend aan het schip van de .Kraft durch Freude" „Wilhelm Gustloff, voor het redden van de negentien opvarenden van een Britsch schip, dat een uur duurde en onder gevaarlijke omstan digheden is verricht. Aan boord van het Duitsche schip werden de Britsche zee lieden vriendelijk opgenomen, van kleeren en zakgeld voorzien en ook in Hamburg werden zij op alle mogelijke wijzen geholpen (Ingtz. Mcd.) Hij verklaarde, dat de Britsche hooge commissaris en de Britsche militaire bevelhebber in Palestina voor een taak geplaatst staan, moeilijker dan de Brit sche autoriteiten in éénig land sinds den oorlog hadden. Hun samenwerking wekt vertrouwen. De Britsche regeering bestuurt, hetgeen haar is toevertrouwd, op de basis van rechtvaardigheid tegenover de Joden, die er ten langen leste hun nationaal tehuis bou wen, als tegenover de Arabieren, wier aan spraken op hun geboorteland onbetwistbaar zijn. Met Gods hulp zal de vrede in het heilige land worden hersteld. Macdonald voegde hieraan toe, dat de VEREENIGDE STATEN. De nalatenschap van Samuel Insull. Uit Chicago wordt gemeld, dat het testa ment van Samuel Insull heeft uitgewezen, dat deze vroeger zoo bekende financier een nalatenschap van ongeveer 1000 dollar waarde heeft achtergelaten voor zijn we duwe. De Attorney verklaarde in dit ver band, dat dit testament definitief de ge ruchten tegenspreekt, die spreken over een verborgen fortuin van Insull. Felle redevoeringen. Op het kerkhof van Gutwasser is gister middag in tegenwoordigheid van een groot aantal afdeelingen der formaties der Su- j deten-Duitsche partij, het stoffelijk over schot van den tijdens een incident omge komen Sudeten-Duitscher Wenzel Bayerle ter aaide besteld. Senator Ludwig Frank sprak een rede voering uit, waarin hit o.m. zeide: „Aan het open graf klaag ik een systeem aan, dat onwettigheden door verdraaiing van feiten verhult, om naar buiten een ander beeld te geven dan in overeenstemming is met de waarheid. Ik klaag een systeem aan c'.at inplaats van de verzoening der volke ren den haat dient dat duldt dat de haat wordt aangewakkerd tot moord, een sy steem van politieke justitie, dat jegens de Sudeten-Duitscher met aile strengheid wordt gehandhaafd, doch dat men jegens de tegenstanders der Sudeten-Duitschers mild doet optreden De plaatsvervanger van Konrad Henlein, Karl Hermann Frank, hield vervolgens een toespraak waarin hy zeide: Sinds den dag waarop de Praagsche regeering speciale maatregelen uitvaardigde voor ons, ook zonder dat reeds gekwelde Duitsche land is dit de derde bloedgetuige voor Duitsch recht en voor het Duitsche nationaal-so- ciallsme in dit land. De grootheid van dit offer en de recht loosheid van den laffen. rooden moord kan niet verkleind worden door de leugenach tigheid van Tsjechische en Joodsche dag bladen. Ook een staatszencfer kan de schuld van een systeem voor ons en de ge heele wereld niet krachteloos maken door te probeeren een laffen rooden moord voor te stellen als een gewone twist in een café tusschen leden van Duitsche partijen. Wij Krotesteeren er op deze plaats tegen dat et roode moordenaarsgebroed als Dult- schers wordt aangeduid. De moord is het gevolg van dat mateloos opruiende systeem dat op 21 Mei als Hussitlsme zijn hoofd heeft opgestoken ln ons Duitsche vader land en dat een bondgenootschap sloot met marxistische moordenaars voor een vernietiglngsstrijd tegen alles, wat zich uit sprak voor het Duitsche wezen en daar mede voor het nationaal -socialisme Wij echter vreezen den dood niet. Waar er èèn valt, treden duizenden op zijn plaats". NAAR HET PRACHTIGE te Arnhem op Woensdag 17 Aug., met onz* I nieuwe luxe touringcar, daarna rondrit door de mooie omgeving, bezoek aan de „Bedriet gertjes" en Pyramidc van Austerlitz. Prijs volw. f. 2.75; Kind. tot 15 jaar f.2.- PLAATSBESPREKEN NOODZAKELIJK j Vertrek 8 uur Beestenmarkt. 5682 (Ingez. Med.) WATERPOLO. UIT AALSMEER. „Het Oosterbad" (Aalsmeer» speelde een match tegen ..Snippen" te Ouderkerk met tot uitslag 3—3. (Ingez. Med.) FRANKRIJK. Troepenschouw door Daladier en Lebrun. Onder uitbundig gejuich der duizenden aanwezigen hebben Daladier en Lebrun gistermorgen te Briancon een troepen- schouw gehouden over de Alpentroepen op den Col Lautaret. Na den troepenschouw hieven de omstreeks 10.000 aanwezigen werkzaamheden der technische commissie. vnrvr,,-.n j- MÓvfiiiifi™ .fff welke thans een onderzoek instelt naar de ipontaan de Marseillaise aan. bijzonderheden van liet deelingsplan nog eenige weken in beslag zullen nemen. Dan zuilen met de minst mogelijke ver traging besluiten moeten worden genomen. De taak der Britsche autoriteiten, de orde te herstellen, zou volgens den minister niet spoedig vervuld zijn. Het zou kunnen zijn, dat zij niet volledig vervuld kan worden aleer de politiek tenslotte is vastgesteld en effect heeft gesorteerd. Ofschoon van Franco nog geen definitief antwoord inzake het plan tot terugtrek king der vrijwilligers is ontvangen, wordt thans te Londen vernomen, dat Hodgson, de Britsche agent, de verzekering heeft ontvangen, dat het uitblijven van het ant woord uitsluitend een gevolg is van den ingewlkkelden aard van het document en de noodzakelijkheid, met de betrokken de partementen overleg te plegen. De autori teiten te Burgos hebben erop gewezen, dat er geen sprake is van gebrek aan goeden wil, en dat de bestudeering zooveel moge lijk bespoedigd wordt. In welingelichte kringen te Berlijn be vestigt men dat de Spaansche minister van buiteniandsche zaken, Alvarez del Vayo de aandacht van de zaakgelastigden van Frankrijk en Engeland te Barcelona gevestigd heeft op het feit, dat Franco nog niet geantwoord heeft op de Britsche voor stellen inzake het terugtrekken van de vrijwilligers, terwijl de Spaansche regee ring reeds op 27 Juli een bevestigend ant woord heeft gegeven. De minister wees er verder op, dat ten gevolge van het sluiten van de Fransche grens, de regeering in een nadeeliger posi tie is gekomen dan haar tegenstander, welke nog steeds versterkingen krijgt toe gevoerd, In Fransche politieke kringen hoopt men, dat deze stap van de Spaansche regeering Franco ertoe zal brengen zich te haasten met zijn antwoord- De Fransche regeering heeft onlangs de Britsche regeering doen weten, dat de huidige toestand niet tot het oneindige kan voortduren. Zij zal zich dan genoodzaakt zien haar houding ten aan zien van het Spaansche vraagstuk te her zien. In den loop van deze maand, aldus D.N.B zal de Hongaarsche rijksbestuurder, Horthy in gezelschap van minister-president PALESTINA. De heerschende onrust. Een te Nabloes terugkeerende groep sol daten heeft bloot gestaan aan vuur uit een machinegeweer. De kogels verdwaalden in de stad, waar drie personen die zich in hun huizen bevonden, gewond werden. Er ont stond een gevecht, dat anderhalf uur heeft geduurd. Een andere groep heeft een ploeg Jood sche arbeiders aangevallen, die een weg bij de Fransche kolonie heeft hersteld. Zij hebben een vrachtwagen medegenomen en een ploegbaas ontvoerd. (Ingez. Mcd.) MOORDDADIG BOMBARDEMENT DOOR JAPANSCHE VLIEGTUIGEN. POLEN. Linksche betoogingen verboden. De autoriteiten van de stad Warschau hebben de betooging, welke de linksche oppositiepartijen, n.l. de Volkspartij, de So cialistische partij en de Arbeiderspartij, op 15 Augustus, den verjaardag van de over winning der Polen op de Sovjets, wilden organiseeren, verboden. De betoogingen, welke in de overige ste den en dorpen georganiseerd werden, mo gen wel doorgaan. ZWITSERLAND. De toevloed van vluchtelinge!) uit Duitschland. De „Basler Natlonalzeitung" meldt, dat volgens inlichtingen afkomstig van de po litie, het aantal Joodsche vluchtelingen uit j Duitschland en Oostenrijk, dat Zwitserland zonder middelen van bestaan binnenkomt, toeneemt en thans wel 40 per dag be draagt. De Gestapo zou hun wijzen, hoe zij over de grens moeten komen. Naar schatting bijna zevenhonderd dooden en gewonden. Uit Hankau wordt gemeld, dat tijdens een hevigen aanval van een zestigtal Japansche vliegtuigen op Woe-Tsjang en Han-Yang naar schatting 680 men schen gedood of gewond en 437 huizen verwoest zijn. Ruim honderd vliegtuigen waren voor dezen aanval opgestegen, doch als gevolg van de dikke bewolking, die boven de streek* hing, bereikten slechts zestig hun doel. De Japansche vliegtuigen lieten bijna 200 bommen vallen. Dertig jonken werden vernield; de bemanning kwam om het leven. Op het station te Woe- Tsjang werden 50 vluchtelingen gedood. Het hoofdkwartier van de Chineesche luchtmacht deelt mede, dat Chineesche vliegtuigen twee aanvallen hebben onder nomen op de in de nabijheid van Kloekiang liggende Japansche oorlogsschepen. Minstens tien hiervan zouden volgens de Chineezen beschadigd zijn. Voorts wordt van tijd tot tijd gevochten aan het front van Sjamoesjan bij Kioe- kiang, terwijl eveneens gevochten wordt' aan den voet van Koeling, waarbij de strijd zich in voor de Chineezen gunsti- gen zin ontwikkelt. De Japanners die ope. leerden bij Lien-Hwa-Toeng, den „Lotus- grot", trekken zich in de richting van Kloekiang terug. De Japansche verliezen aan dit front in de laatste paar dagen worden geraamd op vier tot vijfduizend man, van wie velen reeds naar Kloekiang zijn vervoerd voor medische behandeling Aan het front ten Noorden van de Jangtse is Hwang-Mel door de Chineezen heroverd na zwaren strijd. De voorhoede rukt thans snel op naar Soesoeng, terwijl de Chineesche rechtervleugel Tai-Hoe na dert. De omgeving van Hwang-Mel wordt gezuiverd. De Japansche verliezen bedra gen hier meer dan tweeduizend dooden en gewonden. Nader wordt gemeld, dat twee Japansche regimentsbevelhebbers bij Koeling zijn ge sneuveld, n.l. kol. SJoitsji Tanaka van de 106de divisie en kol. Tanlgawa van de 101ste divisie. Ook de Chineesche luchtstrijdkrachten zijn actief gebleven. Een aanval werd onder nomen op een Japansche vlootconcentra- tie op den Jangtse, bestaande uit zes krui sers en tien torpedobootjagers. Twee groo te schepen werden getroffen en tot zin ken gebracht. De strijd op Namoi. Een geïsoleerde afdeellng Chineezen houdt nog stand op het eiland Namoa ten Zuidoosten van Kwantoeng, waar In guerilla de Japanners worden bestreden, Er zijn thans op Namoa versterkingen aangekomen voor de Chineezen. Tien Japansche schepen trachtten troe pen aan land te zetten op het eiland, doch I zij werden met zwaar machinegeweervuur ontvangen. Drie schepen zonken en de overige trokken terug. Naar verluidt bedragen de Japansche verliezen op het eiland reeds ruim acht honderd man. De Japansche bevelhebber heeft reeds om versterkingen gevraagd. Bij de Gele rivier. I De Japansche troepen in Zuid-Sjami zijn er in geslaagd de overblijfselen van de I Chineesche legermacht terug te drijven naar den noordelijken oever van de Geie rivier. De Japanners hebben op 7 Augustus een algemeen offensief ingezet door een aan val op drieduizend Chineezen bij Tsjang-1 tjensjen, 20 k.m. ten oosten van Joent:- jeng. De Japansche troepen rukken I daarna naar het zuiden op en bereikten op 9 Augustus Nebtsing aan de Gele rivier. terwijl een andere afdeeling v Joengtsjeng naar het westen oprukte (Ingez Me<H Lintsin, eveneens aan de Gele rivier, be zet heeft. Thans worden de laatste Chi neesche sterkten langs den noordelijke3 oever bestookt. Admiraal Noda heeft den buitenland; schen correspondenten medegedeeld, dat de Britsche kanonneerboot „Cockchafer I en de Amerikaansche kanonneerboot I „Monocacy" met de Japansche vloot sa menwerken bij de bestrijding der drijvende I mijnen, die de Chineezen op de Jangtse hebben gebracht, in strijd met de con-1 ventie van Den Haag. De Chineezen bren gen deze mijnen des nachts op de rivier. Tot dusverre hebben de Japansche oor logsschepen er nog geen nadeel van onder vonden, doch men kan de veiligheid van buiteniandsche schepen niet garandeerec Uit Sjanghai wordt gemeld, dat zoowel de Amerikaansche als de Britsche ambas sadeur een verzoek van Tsjang Kal Sjek, om bemiddelend op te treden, hebben at- gewezen. RUSLAND. De parlementaire werkzaamheden te Moskou. De opperste raad der Sovjets heeft zijn beraadslagingen over de begrooting voort gezet. De Nationaliteitenraad, de Tweede Imredy, den minister van buiteniandsche Kamer van het Sovjet-parlement, is even zaken, Kanya, en den minister van oorlog, e;ns bijeengekomen. Ratz, een bezoek van eenige dagen aan Boulgoeanin bracht hulde aan het roode Duitschland brengen, op uitnoodiging van leger in het Verre Oosten. Hij vroeg Molo- Hitler Te Weeneu zal de i ijksbestuurder i t0f de vastbesloten uolitiek jegens de „Ja- voor de eerste maai verwelkomd worden. pansche militaristen" voort te zetten. Bommen in internationale nederzetting. Vanochtend zijn in de internationale ne derzetting te Sjanghai drie bommen ge worpen, waardoor twee Chineezen werden gedood en vijftien gewond. De bommen werden alle geworpen naar Japansche in stellingen, n.i. twee fabrieken en een poli tiebureau, doch geen enkele Japannees werd getroffen. Twee leden van het „Bataljon des Doods", dat gisteren is gaan muiten, zijn ln het zie kenhuis overleden. De overigen dreigen in hongerstaking te gaan uit protest tegen de incidenten. Activiteit der Chineezen. Naar bet Chineesche Telegraaf-Agent- schap uit Hankau meldt, wordt nog ernstig gestreden aan het Sjaho-front waar de Japansche opmarsch defini tief gestuit zou zijn. Ofschoon het Sja- station nog in Japansche handen is, zijn alle omliggende strategische pun ten door de Chineezen heroverd. Van het Estramadura-front In Estramadura gaat de opmarsch d" rechtschen in alle sectoren voort Het leg" van Queipo de Llano is ver voorbij Almor- chon getrokken en heeft thans de spoor wegkruising BelmezAlmorchon en Almor- chon—Villanueva Serena beveiligd. Aan het Ebrofront hebben de rechtscnen de veroverde stellingen versterkt Uit Madrid wordt gemeld, dat het offen sief der rechtschen is voortgezet in de sec toren van Herrera del Duque en Castuera De regeeringstroepen hebben uitmunten" weerstand geboden, maar moesten zien te rugtrekken op de Sierras Val de Hornos e Jara, en het dorp Casas de Don Pedro oni- ruimen. Aan den linkeroever van de Guadiana hebben de regeeringstroepen «u j geschut opgesteld, dat de nieuwe stelling j der rechtschen bombardeert. "I Het nieuwe executieve comité der Socia listische partij is als volgt aldus wor I uit Barcelona gemeld samengesteld: I Voorzitter: Gonzalez Pena: vice-voora [ter: Otero; secretaris La Moneda; vice' cretaris Vidarte; zittingsecretaris Cruz lido; leden Corbero, Prieto, Albar, Hue Zabalza, Lucio Martinez en eere-leden ballero, Resteiro, terwijl als bijzittende^ den Negrin, Alvarez del Vavo en i Sainz zitting hebben Uit deze samenstelling blijkt een c' naar eenheid der partii. waardoor de gerechtvaardigd wordt, die yona'' I door de Comité. bijeenkomst van het 2-1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2