LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Bonderdeg fl Augustus 1938 In stan tine Toch op tijd... legeeringsjubileum van H M. de Koningin tf Amsterdam zal worden gehouden, door regen Inwoners onzer gemeente zal worden deelgenomen. Voorgesteld zullen worden land- en tuin bouw. het badbedrljf en de visscherij, elk dezer bedrijven door drie man. Hoewel Katwijk over tien plaatsen kon beschikken zooals men weet mogen de gemeenten per bepaald aantal Inwoners een vertegenwoordiger zendenls dit aantal van negen personen gekozen omdat, in rij en van negen zal worden gedefileerd. De plaatselijke deputatie zal dus één geheole rij vormen. In verband waarmede van het bezetten der tiende plaats ls afgezien, aan gezien de hiervoor aan te wijzen persoon dan zonder verband met de overigen zou loopen, wat minder gewenscht werd geacht 5412 ook al begint de dag met hoofdpijn en lusteloosheid» Neem dan direct stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Ingcz. Med.) KATWIJK AAN ZEE. Op 6 September a.s. viert Katwijk feest. Oranjevereèniging heeft „Het witte hek" gehuurd. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Oranjevereenlging besloten den datum van feestviering te bepalen op den natio- r.alen feestdag, 6 Sept. a.s. Dit jaar zullen de feestelijkheden niet plaats vinden op den Boulevard, maar op het welland „Het witte hek", dat afgehuurd ls en waar een gedeelte van de festiviteiten zal plaats vin den. Leden van de Oranjevereen. zullen op dat terrein vrijen toegang hebben; nlet- leaen zullen een kleinen toegangsprijs moe- Un betalen. Om de feestelijkheden te kun nen financieren zal op Woensdag 31 Aug. a.s. een collecte gehouden worden. Autopedwedstrijden, hardloopen en stoelendans. De derde dag der V.V.V.-feesten. De Zuid-Boulevard voor het terrein van hel Zeehospitium was de plaats waar gis termorgen en -middag de V.V.V.-wedstrij den werden gehouden. Van 1012 uur was er een wedstrijd met autopeds, waarvoor licit maar liefst 118 deelnemers hadden aangemeld. De leiding was toevertrouwd aan den heer J. Varkevisser uit Nijmegen. Op de trottoirs langs belde zijden stonden tal van toeschouwers. Aardig was het te tien, hoe de jongens en meisjes in rapheid met elkander wedijverden om maar een prijsje in de wacht te kunnen sleepen. De uitslag was voor den leeftijd van 68 jaar: lste pr. Bern. Verdoes. 2de pr. Arie Val- ienborg, 3de pr Harry Vreugdenhil, 4de pr. Oirk Htnnen. De uitslag voor die van 9— 3 jaar: lste pr.. Jan Pleite. 2de pr. Jan I Frijhof, 3de pr.. Piet van Duyvenbode, 4de pr., P. O. Meyer, 5de pr., D. Farlevllet. Hardloopen. Des middags was er groote belangstelling voor het hardloopen en den estafetteloop. Hieraan deden grooteren mee, waaronder getrainde loopers en loopsters. De organi satie van deze wedstrijden was toever trouwd aan mevr. Dieben uit Leiden en den heer D. Parlevliet. Het hardloopen had plaats over een baan van 100 meter. Luide werden de deelnemers door het publiek aangemoedigd. De uitslag was; lste pr„ H. v d. Stel in 12.1 sec. 2de pr. R. Reinders ln 12.2 sec., 3de pr., J. Huysman Jr. in 12.0 sec. Hierna had de estafetteloop 4 x 80 Meter piaats. Acht ploegen namen er aan deel. De uitslag was: lste pr. aan ploeg J. Huysman Jr. in 38.1 sec.; 2de pr. de ploeg Witkamp Stoltenberg in 39.2 sec.; 3de pr., de ploeg CospesVerhoeven in 40 sec. De ploegen G. en H. werden gedlsquallficeerd. Een troostprijs kreeg de damesploeg „U. D. A." uit Utrecht, die een aardig staaltje van loopen gaf, waarvan sommigen nog beter liepen dan verscheidene heeren. Altijd bestaat er veel animo voor den stoelendans", ditmaal met haringvaatjes, die in een grooten cirkel geplaatst waren op de dulnreep ten Zuiden van de muziek tent. De onontbeerlijke muziek hierbij werd geleverd door „U. N. I.". Natuurlijk waren er veel toeschouwers. Deze stoelendans was een amusant slot van den derden feestdag. MORGENAVOND VUURWERK. Het V.V.V.-programma. Het V.V.V.-programma voor morgen luidt Nam. 3 uur wielerwedstrijd op den Zuid- Boulevard. 's Avonds van 810.30 lampion - optocht; prijzen worden beschikbaar gesteld foor de mooist versierde en verlichte voer tuigen en voor de kindergroep, die de mooiste lampion verslering heeft. De te vol len route: Sluisweg, Burgersdijkstraat. E. A Borgerstraat, Noord-Boulevard, Voor praat, Annastraat, Varkevisserstraat, Zuid- Boulevard naar het eindpunt. Tenslotte pinnen wij mededeelen, dat het bestuur van »V,V besloten heeft om half 11 op den Boulevard een vuurwerk af te steken. REEDS 11.000 BADGASTEN. OEGSTGEEST. DE BRUG OVER HET KATWIJKSCHE KANAAL. LISSE. een schitterend vuurwerk afgestoken. De donkere lucht werkte mee tot een DE NIEUWE WATERLEIDINGTARIEVEN. prachtig geheel. Het slotstuk van V.V.V. jÏT waA wel het grootste en mooiste. Voorstel van de Commissie. De Waterleidingcommissie stelt B. en W. voor den raad voor te stellen tot vaststel ling van nieuwe waterleidingtarieven. Voor de perceelen die als woning dienen zullen de volgende abonnementstarieven gelden: voor perceelen met een huurwaarde van: f.1 tot f.100 f.0.53 per maand; f.100 tot f.125 f. 0.77 p. m.: f.125 tot f.150 f. 0.84 p. m.; f.150 tot f.175 f. 0.96 p. m.; f.175 tot f.200 f. 1.08 p m.; f.200 tot f 250 f. 1.25 p. m.; f.250 tot f.300 f. 1.42 p. m.; f.300 tot f. 350 f. 1.58 p. m.; f 350 tot f 400 f. 1.89 p. m.; f.400 tot f.500 f. 2.34 p. m.; f.500 tot f 600 f. 2.79 p. m.; f.600 tot f.700 f. 3.24 p m.; f.700 tot f.800 f. 3.69 p. m.; f.800 tot f.900 f.4 14 p. m.; f.000 tot f.1000 f. 4.59 p. m.; f. 1000 tot f. 1500 f. 5.04 p. m.; f. 1500 en hooger f. 5.49 per maand. De ln Januari van elk jaar voor de Pers Bel. en door B. en W vastgestelde huur waarden gelden voor deze tarieven van 1 Mei van het loopende jaar tot 1 Mei van het volgende Jaar. De wijding der drie klokken in de St. Agatha-Parochie. Gisteravond zijn de nieuwe klokken der St. Agatha-Parochie op plechtige wijze ge wijd. De drie klokken waren achter ln de kerk opgesteld, omgeven door vele witte en zalmkleurige gladiolen. Reeds voor de plechtigheden werden de klokken door vele parochianen bezichtigd. Om kwart over acht begonnen de plechtigheden. Zeer vele ge'.oovlgen waren aanwezig. Proccsslege- wijze ging deken Borsboom met vele gees telijken en misdienaars naar het altaar. Bij de plechtigheden assisteerden diaken: kapelaan J. Deroy, subdiaken: J. van Kes- leren, theologant seminarie Warmond, can- lores: kapelaan W. A. Nicolaas en kapelaan J H. M van Ingen. De overige functies werden vervuld door de kapelaans der pa- roehóe. Na de eerste gezangen trok de processie achter in de kerk waar de klokken waren opgesteld. Bij de plechtige wijding der drie klokken was pastoor G. P. A. van Zuylen eveneens aanwezig. De ceremo niën en zegening werden verricht door de ken Borsboom uit Noordwijk. De namen der drie klokken zijn: Maria, Agatha en Joseph. Pastoor van Zuylen ver zocht den drie oudsten kerkmeesters om de klokken het eerste geluid te laten voort brengen. Zaterdag zullen de eerste feest klanken beieren in de tS. Agatha-parochle. ter gelegenheid van den Intocht van den jubilaris. De halfjaarlijksche lediging der Zen dingsbusjes der Geref. Kerk heeft f. 106.85 opgebracht. LEIDSCHENDAM. Diefstal. Gisterennacht Is ten nadeele van de we. genbouw mij. Utrecht, welke een deel van den rijksweg den HaagUtrecht uitvoert, een partij benzine, olie. staaldraad en ten dekzeil ontvreemd Hooiberg in brand. Gistermiddag omstreeks kwart voor vier uur ls de bliksem geslagen ln een bij de boerderij staande hooiberg van de wed. M. van Dijk aan den Achterweg te Nootdorp. De brandweer wist het vuur tot den berg te beperken. Ongeveer 26000 KG. hooi ging verloren. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJK. HET DÉFILÉ VOOR DE KONINGIN. Groote drukte in dc badplaats. Het is op dit oogenbllk zeer druk in onze ^plaats. De fietsers, die eiken dag naar bier komen zijn haast niet te tellen, vooral «M Zondags. De hotels en pensions zijn Jhik bezet; in het dorp zijn de meeste 'amers verhuurd. Zoowel op het Noorder-, ™ar vooral op het Zuiderstrand staat de «Me rij tenten en tentjes naast de andere. aantal ingeschreven badgasten heeft "Men de 11.000 reeds ruim overschreden. Arm en schouder gebroken. WjV' d'e op het Kampeerterrein ver fde heeft op het strand bij het voetballen schouder en arm gebroken. Per politie- tsm werd hij van het strand naar het ^mpeerterreln vervoerd en vandaar ver- I der daar het Acad. Zleknhuis te Lelden. Rijwiel gestolen. i ,,5® rijwielhandelaar B. uit de Badstraat Heu aan v' B u" Slledrecht een ömI Voor eenige uren. Na verloop van twee JJ. het rijwiel nog niet teruggebracht. Politie stelt een onderzoek in. 1 ih»?® Bisteren alhier gehouden Zonnc- 31 collecte heeft f. 76 opgebracht. Vergadering van vereenigingen. Ook Noordwijk kent thans haar plaatse lijk comité voor de Nationale Jeugdhulde. Maandag 8 Aug. J.l. werden, in opdracht van het hoofdcomité te Den Haag, door Kapelaan Watervls afgevaardigden van alle vereenigingen bijeengeroepen ln het Juvenaat. Door den kapelaan werd de reeds meerdere malen in ons Blad uiteengezette bedoeling van het défilé, besproken. Spr. betreurde het dat enkele vereenigingen geen gevolg hebben gegeven aan zijn uit- noodiging. Een tweetal vereenigingen was hem niet bekend, doch deze fout zal her steld worden. Na een uitvoerige gedachten- wisseling werd besloten dat Iedere gezindte een vertegenwoordiger zal aanwijzen. Met alg. st. werd de heer Witteman tot voorzit ter gekozen, mevr. M. M. Overmeer, Voor straat 74 tot secretaresse en mevr. A. J. Kloos tot penningmeesteresse gekozen. Een vierde bestuurslid zal nog worden be noemd. Volgende week Woensdag wordt opnieuw een vergadering gehouden voor de afgevaardigden van alle vereenigingen. Niemand mag a.s. Woensdag ontbreken. Gevonden. Badpak, blauw vilten dameshoed, bad- schoen, postduif met ring '38 no. 3747, paar kinderschoentjes, paar blauwe sokjes, rljwielbelastingmerk, bruine sportriem, Duitsch boek. bruine damesmantel, kinder- schort. zak-schaakbord. damesportemon- naie met Inhoud, zwart lederen portefeuille, ring met steen, kous, bal, kleur rood, strandschop, vlasgen, armband, tennisbal, leesboek. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 12 tot 13 uur ten politle- bureele te Noordwijk-Blnnen. NOORDWIJK AAN ZEE. Vuurwerk. Onder buitens.'"',''"belangstelling werd I gisteravond onder de goede zorgen van V.V.V. „Noordwijk Vooruit", op het strand Niet geheel meer te vertrouwen? Dezer dagen bereikte ons het ontstellende gerucht dat de brug over het Katwijksche Kanaal, gelegen in de v.m. Rijksweg, door ouderdomsverschijnselen een gevaar ople vert voor het de laatste jaren ln sterker mate toenemende zware verkeer. Aangezien deze weg met de opening van het gedeelte nieuwe Rijksweg vanaf de drie Witte Palen t.m. de Postbrug in beheer is overgegaan aan de gemeente hebben wij ter plaatse naar de juistheid van dit ge rucht geïnformeerd, waarbij ons gebleken ls, dat voor eenige gevaar momenteel geen gegronde vrees bestaat. Mocht dit wel het geval zijn, zoo werd ons medegedeeld, dan zullen B. en W. ongetwijfeld onmiddellijk de noodige stappen doen bij het Waterschap Rijnland. Ook ter plaatse hebben wij ons op de hoogte gesteld. Hierbij is ons gebleken dat de onderbouw van de brug voor een groot gedeelte teekenen gaat vertoonen van ouderdomszwakte. In hoofdzaak geldt dit ten opzichte van het metselwerk aan de zijde van de rich ting Sasscnheim voor dat gedeelte waar over de trambaan ls gelegen. Hier ls eenige verzakking ontstaan. Deze stand van zaken is door de afdeeling Weg en Werken van de N.Z.H.T.M. mede met het oog op de veiligheid van het passagiersvervoer be studeerd en reeds gisteren ls een aanvang gemaakt met het aanbrengen van zware ijzeren binten onder de trambaan. Betreffende het overige gedeelte van den onderbouw merkten wij ook aan de andere zijde van de brug aan het muurwerk teeke nen van een o.i. minder wordende betrouw baarheid op. Al ls nu dit weggedeelte door de inge bruikneming van den nieuwen verkeersweg voor een groot gedeelte ontlast, toch mag niet over het hoofd worden gezien dat hier nog zeer veel zwaar verkeer passeert. Voor de Praktijkexamens, afgenomen door de „Vcreenlging voor Handelsexamens op Practischen Grondslag", slaagden onze piaatsgenooten, de heeren C. H. Cramer fNed. Handelscorrespondentie) en A. M. Janssen (Engelsche Handelscorresponden tie). WARMOND. Ziekte van Weil geconstateerd. Bij den heer Schipper uit Gouda, die hier werkzaam is ln den Boterhuispolder is door dr de Bruin uit Leiderdorp de ziekte van Well geconstateerd. S. is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. WASSENAAR. Een prachtig programma voor de Oranjefeesten. RIJNSBURG. Voorbereiding der feestén. Thans zijn ook in onze gemeente pogin gen ln voorbereiding om te komen tot feestviering bij het as. Regeerlngsjubt- leum. De collecte voor de Zondagsschool heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 62.63 opge bracht. SASSENHEIM. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER KUYLENBURG. Gistermiddag had op de begraafplaats bij het „Groene Kerkje" te Oegstgeest, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. Kuljlenburg, die hier een viertal jaren waarnemend direc teur van het Post- en Telegraafkantoor was en Zaterdag bij een verkeersongeluk om het leven kwam. Er was onder de aanwezigen een deputatie van het personeel van het bij kantoor v. Alkemadestraat te Rotterdam, waarvan de overledene chef was. Nadat ds. P. D. Kuiper woorden van troost en deelneming tot de familie had gesproken, sprak als afgevaardigde van het Hoofdbestuur der P.T.T. en van den Directeur van het Postkantoor te Rotter dam. de heer A. J. v. d. Brandt, fungeerend directeur van dat kantoor. Deze weer er op, dat de overledene een goed ambtenaar was geweest. Hiervan ge tuigde ook het feit, dat hij verschillende verantwoordelijke functies had vervuld. Namens het Hoofdbestuur bracht hij dank voor hetgeen de overledene voor P. T. T. heeft gedaan. Namens collega's en vrienden sprak de heer J. Berkhout, commies P.T.T. te Rot terdam een woord van dank voor hetgeen de heer Kuylenburg voor hen is geweest. Hij voegde hieraan nog een persoonlijk woord toe. Namens het personeel van het bijkantoor sprak de heer Nooteboom, adj.-commies, die er op wees, welk een humaan chef de heer Kuylenburg was. Hij elschte van ons de uiterste plichtsbetrachting en nauw keurigheid en hij kon dat doen, waar hij ons allen hierin voorging. Ook in het familieleven van ons per soneel toonde onze chef belangstelling. De oudste zoon dankte namens de fami lie voor de deelneming. Op 30 Augustus begint de pret. De Oranjefeesten die hier zullen worden gevierd op 31 Augustus en 1 September, tn hoofdzaak op het landgoed Dulnrell, zullen worden ingeluid op Dinsdag 30 Augustus des avonds te 9 uur door een taptoe te geven door de muziekvereni ging „Excelsior". Op 31 Augustus wordt, wederom door .Excelsior", een reveille met koraalmuziek geblazen, aanvang 8 uur vjn. Daarna te 19 uur treden de schoolkinderen met hun onderwijzers aan op den Prinseweg. waar na een korte rondgang door het dorp wordt gehouden met muziek van „Excel sior". D.V.S., een rijdenden geluidswagen en en tamboers en hoornblazers van de Kruis- vaarders. Na ontbinding van den stoet gaan de twee laagste klassen der scholen naar het Vereenigingsgebouw aan de Kerkstraat, waar de kinderen zullen worden bezig ge houden door prof. Paulton, met goochel toeren en een poppenkast. De 3de klassen der scholen gaan naar het gebouw Cen traal in de Langstraat waar een kinder bioscoopvoorstelling wordt gegeven, ter wijl de overigen doormarcheeren naar het feestterrein waar zij aan diverse kinder spelen zullen deelnemen, terwijl voorts alle kinderen op de gebruikelijke wijze op ver schillende versnaperingen zullen worden onthaald. Des middags te 2 uur zijn er diverse wedstrijden voor de jeugd van 14 tot 18 Jaar: voor meisjes draad ln naaldrace en stoelendans, voor jongens draadnagelslaan en het eerst aan den trein, terwijl er ook een harddraverij zal worden gehouden voor niet geregistreerde paarden met of zonder bespanning voorgereden of bereden door en eigendom van Ingezetenen. Des na middags te 5 uur wordt er door de hand- boogschietvereeniging „De Nieuwe Germa nen" een onderlingen wedstrijd gehouden. Te half zes zal er een estafette-loop plaats vinden, waarvoor reeds een vijftal veree nigingen medewerking heeft toegezegd. Tot slot van den eersten dag wordt er op het Dorpsplein door ..Excelsior" een po pulair concert gegeven. Op 1 September wordt des morgens te 9 uur een z.g. ronde van Wassenaar ver reden, waaraan kunnen deelnemen inge zetenen van 18-25 jaar op gewone rijwielen. Te 10 uur worden de volksspelen gehou den om geldprijzen o.a. stoelendans voor dames boven 19 jaar, het eerst aan den ■trein voor heeren boven 18 jaar. Te half twee in den middag vindt de opstelling plaats van de deelnemers aan het Bloemencorso. Na keuring wordt een rondgang gemaakt door het dorp, waarna het rijdende deel voor dit corso eveneens een rondgang maakt door de parken. Het corso ls onderverdeeld in 11 groepen en er ls veel animo voor. Des namiddags te 3 uur wordt op het terrein van Duinrell een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen S. V. W. I (alhier) en een Haarlemsche com binatie. Des avonds te half acht wordt door de monda'ccordeonvereeniging D.VE. gecon certeerd op het Dorpsplein en tot slot van dc feesten wordt te halfelf een groot vuur werk afgestoken. Op het feestterrein zijn natuurlijk weer vele groote en kleine at- 'racties aanwezig. Het programma belooft dus veel en wanneer het weer mede wil werken zal het feest ook zeer zeker voor 100 procent aan de verwachtingen beant woorden. UITBREIDINGSPLAN GROOTENDEELS GOEDGEKEURD. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben thans goedkeuring verleend aan het door den gemeenteraad van Wassenaar op 30 Juni 1937 vastgestelde uitbreidingsplan c.a. met uitzondering van een gedeelte, waar aan de goedkeuring wordt onthouden. Men zal zich herinneren, dat in de open omgeving reeds bestaande gebouwen meer aansluitende bebouwing had behooren te zijn (en mitsdien alsnog zal behooren te worden) ontworpen, niet met winkelhui zen, doch met woonhuizen in open bebou wing. Derhalve is aan dit deel van het plan. voorzoover het betrekking heeft op het hier bedoelde terrein, geen goedkeu ring verleend. Loop der Bevolking. Ingekomen: T. de Boer, dlenstb., Prinsenweg 87 C. L. V. d. Broek en gezin, zonder ber„ Jonkeriaan 30 M. S. van Buuren, z. ber., Hoflaan 12 P. C. Deurloo. dlenstb., Zijdeweg 1 -- P. C. Drabbe. portier. Ridderlaan 1 H. E. DUxhoorn, z. ber.. Bloemcamplaan 76 M. E. F. Eikendal, geb. Nahuijs en kinderen, z. beroep, Euurtweg 157 G. P van Es en gezin, z. b v. Z. v. Kijeveltstraat 322 F E. von Estorff en gezin, geoloog. Bloemcamplaan 32 G. Gleichman, journalist. Wlttenburgerweg 26 B de Groot, keukenmeisle. Sophialaan 6 A. Sauerzapf, geb Gubba en kind. zonder beroep. Llndenl. 6 M. Gusek. dlenstb.. Beu kenlaan 6 D. J. J. Huizinga van der Woude en vrouw. beroep. Bloemcamplaan 27 J. Klaassen. geh. met W. A. van der Scheer, zonder beroep. Groot Hoefijzerlaan 15 A. v. Koou. dlenstb.. Schoolstraat 27 J. S. Krem- pel. dlenstb., Schouwweg 87 A Kromhout, vertegenwoordiger. Victorialaan 1 J. H. J. A. Kuiper en gezin, tuinman, Kerkehout 10 g F G. v. d. Melden, hulshoudster. Dr. Leyds- straat 32 C. Th. Oonk, dlenstb.. Rijksstraat weg 426 M. J. Papen, dlenstb.. Schouwweg 60 J. J. ter Pelkwljk, zonder beroep, v. Ber- genlaan 6 A. Raven, zonder beroep, v. Z. v. Nijeveltstraat 18 g F D. J. Roodenrljs. zon der beroep, v. Z. v. Nyeveltstr. 326 (en vrouwl J. H de Ruljter, hulshoudster. Paauwlaan la W. Sauerzapf. pikeur. Lindelaan 6 O. Schulte. dlenstb.. Rijksstraatweg 681 W. van Toen. kantoorbediende. Hoogeweg 4 B. P. van der Veen en gezin, meester i. d. rech ten, Binnenweg 1. Vertrokken: A. Pegrim naar Den Haag. v. Alkemadelaan 8 F. Spelk naar Den Haag. Soendastraat 5 K. O. SchouNietsen naar Den Haag. Benoordenhout 96 J. Franken naar Bodegraven. Mije 21 Wed. E. Voigt, geb. Ptaff naar Arnhem. Wilgelaan 8 H. J. Belinfante naar Den Haag. De Perponcher- straat 100 J. C. A. Geerts er vrouw naar Den Haag. Theresiastraat 304 M. C. Broek man naar Geïscnkirchen (Did.) M. Schol ten naar Den Haag. Schoutenstraat 46 N. GcdtJn naar Hilversum, Reestraat 9 F. H. Ranser naar Leiden. Lorentzkade 50 Th. Kubik naar Den Haag. Conradkade 57 D. Schaaf3ma naar Den Haag. Haagweg 3771 S. M. Scherjon geb. Van Wilpe (Wed.) naar Den Haag. v. Alkemadelaan, Flat Dulnwljk 305 E M. van Aken naar Den Haag. GoudriaankRde 28 U. Umfahrer naar Oos tenrijk A. Drazik naar Den Haag. J. van Oldenbarneveltlaar. 91 P S. Schoonakker naar Rotterdam, Ovcrljselschestraat 104a A. Vlieland en gezin naar Katwijk. Sluisweg 53 D. Dubbeld en gezin naar R'dam. P. de Hooghstraat. 7 L. M. C. Bedaux naar Til burg, Nieuwe Goirlescheweg 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes z. van W. C. Wierlnga en M. K. W. Keij: Elisabeth Hendrlka Johanna d van C. S Wlchers en G Zweekhorst: Artje Jo hanna d van C. v. Egmond en W. J. Bosma: Maria Johanna d. van P. J. v. d. Barselaar en D. C. Remmerswaal; Marie Louise d. van J. C. den Bandt en C. W. Snijders: Arend Louis z. van W. J. S. van Rijn en A. E. v. Vuuren; Johanna Gerarda d. van C. W v. d. Barselaar en E. J. F. Venhuis: Laurlna Irmgard d. van A. J. Schrama en I,. M. Wassenaar; Wilhelmina Jaapje d. van C. Nagtegaal en W. A Nell. Overleden: Jacob Johannes van Slogteren, 46 jaar; August Meijer, 79 jaar. weduwnaar v. E. J. C. Ziekemeijer; Alberdien Dijkman. 63 jaar. echtgenoote van A. Verduljn: Hermine Theodora Gerritsen. 67 jaar. ongehuwd. Ondertrouwd: P. Huljsman en L. Schaffer: G. Figne en F. Hooyer: C. v. Doorne en H. S. v. Buuren. Getrouwd: T. L. Kok en C. M. Nlumper: J. J. v. Eeden en A. K. Krychowskl. Mej. C. M. van Spronsen alhier slaag de voor het examen hoofdacte. ZEVENHOVEN. Inpoldering van den Noordsche- buurter Polder. De Min. v. Sociale Zaken heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld dat het door de Nederl. Heide-Maatschappij uitgewerkte rapport betreffende de inpoldering ln werkverschaffing van den Noordschebuur- ter Polder onder deze gemeente, gereed ls en binnenkort door de daarvoor in aan merking komende instanties behandeld zal worden. Er zijn echter nog zeer veel moei lijkheden te overwinnen, gezien de groote risico's welke aan de uitvoering verbonden zijn. Wij zijn dus weer een stapje dichter bij een beslissing. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Jacobus Zuidervllet VOORSCHOTEN. De werkloosheid. Het aantal personen ingeschreven a.s werkzoekenden bij het agentschap der ar beidsbemiddeling bedraagt deze week 78. Gevonden voorwerpen: Dultsche her der. reu met witte pooten; katertje grijs met wit; hondenhalsband met penning; dameshandschoen zwart glacé; badpak. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 910 uur v.m. bare vergadering van Ged. Staten op 25 26 Jaar en Petronella Johanna Maria Roeleveïd Juli de bezwaarschriften van een 22-tal 27 jaar, Mijdrecht, belanghebbenden werden behandeld. Ged. Staten merken op dat het nieuwe plan verre boven dat van 1925 te ver kiezen is. Terecht is h. 1. uitgegaan van de gedach te. dat ln de eerste plaats de bestaande bebouwingskernen behooren te worden af gerond en voltooid, en eerst daarna. Indien nog behoefte zou bestaan aan nieuwe exploitatie, de overige gronden daarvoor in aanmerking komen. In verband met de bezwaren, door eenige reflectanten aangevoerd tegen de bestem mingen, welke het plan aan hunne ten Zuiden van den spoorweg Rotterdam- Schevenlngen liggende eigendommen geeft, hebben Ged. Staten overwogen het namens die reclamanten bepleite denkbeeld om het plan, voor zoover het die (h. 1. ln de Haag- sche sfeer gelegen) terreinen betreft, niet goed te keuren. Zij zijn evenwel tot de slotsom gekomen, dat gedeeltelijke onthouding van goedkeu ring geen aanbeveling verdient. Met betrekking evenwel tot het bezwaar van jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-GTave- sande. oud-burgemeester van Wassenaar, zien Ged. Staten zonder het door hem aan gevoerde in elk opzicht te onderschrijven, voor de in het plan aan reclamants terrein aan den Papeweg gegeven bestemming, volgens welke daarop niet meer dan drie villa's gebouwd kunnen worden, in verband met de nu eenmaal onmiddellijk nabij dit terrein staande bebouwing uit stedebouw- kundie oogpunt, geen aanleiding, al ware het slechts, omdat hier tusschen twee zoozeer verschillende bebouwlnessoorten elke overgang zou ontbreken Matroos, na een poosje gescharrel, tot het slachtoffer van een ongeval: „Hou Zij "hebben 'daarom de ligging van dit I vast. jonge, we zelle je nou gauw effentjes terrein ten Zuidoosten van den rijksweg ophalen." ten volle in aanmerking nemende, tegen onnoodig ver gaande beperking der bebou- wingsmo"eliikhe!d bezwaar. Zij zijn van meening dat op dit terrein een iets be scheidener, en daardoor bij de ln de Het wijsgeerige slachtoffer: „Haast je maar niet, ik begin der al an te wenne." (Humorist). 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7