Binnenland en «hoolnieuws Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 Augustus 1938 VISSCHERIJ-BERICHTFN #t Hangt ook van U af of onze toren zal zingen of zwijgen AGENDA VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoornende voor de Vrijdagmarkt ..Haarlem" IJm. 17 2000 m. haring; 50 m. diversen en 47 kantjes steurliaring. Voor de Zaterdagmarkt..Rijnstroom" IJm. 86. 200 m. hake en 100 m. diversen. IJMUIDEN. 11 Aug. VISCHPRIJZEN. Tarbot 95—80 ct. per KG.; Tong 205—125 ct. per KG.; Heilbot 132—120 cc. per KG.; Mid delschol f.27 per 50 KG.: Zetschol f. 21.5020 idem; Klelnschol f.231.80 idem; Schar f.5— 2.30 idem; Poontjes f.2.60 idem; Groote schel- visch f.20 idem; Middel schelvisch f.13 idem; Klelnmiddel schelvisch f. 11.506.90 idem; KI. schelvisch f.74.60 idem; Groote gul f. 9.50— 6.65 idem; KL gul f. 4.201.20 idem; Wijting f. 2.701.15 idem; Makreel f. 3.801.C0 idem; Versche haring f.2.801 idem: Middel heek f.36 per 125 KG.; Kleinmiddel heek f 14 per 50 KG.; Kleine heek f.96 r-er 50 KG Ka beljauw f.72—22.50 per 125 KG.; Leng fC.90— 0.42 per stuk; Kool visch f. 0.200.15 per stuk. Aangevoerd aan den afslag 534 kisten versche haring van 8 trawlers: IJm. 6 f 1320: IJm. 130 f.1690; IJm. 167 f.1370; IJm. 147 f.970: IJm. 4 f.960; IJm. 95 f.1100: IJm. 196 f 1430; R.O 4S f.2020 en 1 kotter: E. 404 f.1000. VLAARDINGEN. 11 Aug. Van de haringvisscherij kwamen binnen VI. 29. met 35 last. en KW. 121 met 15 Last haring. Maatjes groen f15.C021.10; maatjes f. 8.60— 11; volle f. 10.80—12 40; steurliaring f. 11.20— f. 14.10. Oud-Den Haag op Houtrust. Herinneringen aan de inhuldiging onzer Koningin. Tijdens de feestelijkheden bij gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal het tentoon stellingsgebouw Houtrust te Den Haag. hoewel excentrisch gelegen, naar alle waar schijnlijkheid een centrum van feestvreug de vormen. Want de beide groote hallen worden herschapen in een „Klein Haagje" zooals het was ten tijde van de inhul digingsfeesten in 1898, terwijl de bezoekers via dit Oud-Den Haag kunnen toeven op een echte ouderwetsche kermis met alle vermakelijkheden van dien. welke ln de linksche hall wordt Ingericht, ofwel hun vreugde kunnen uiten op de moderne ker mis. die ln de openlucht een plaats zal vinden. Dit zijn in korte trekken de plan nen van het subcomité van het comité voor luisterrijke viering, dat zich met de inrichting van deze „herdenking" belast heeft. Het is nog slechts kort dag. Op 26 Aug. zal Oud-Den Haag door burgemeester S. J R. de Monchy geopend worden en der halve zijn de voorbereidende werkzaam heden in vollen gang. De bedoeling is om den bezoekers van straks de feesten van de lnhuldigingsweek van 1898 terug te geven. Stand der werkloosheid. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 12 AUGUSTUS. Bodegraven Geref. Gem.: Nam. halfacht. ds. A. van Stuyvenbcrg van Benthuizen. Eoskoop Geref. Gem.: Nam. halfacht. ds. Lamain van Rotterdam. Katwijk aan Zee - Geref. Gem. iRemisestr): Nam. 8 uur. ds. Ligtenberg van Lisse. Sasscnhcim Gem. Gods Nam. paster v. d. Wouden van Rotterdam. 8 uur, NED. HF.RV. KERK. Beroepen te Wijk bij Heusden, P. Bouw te Benschop. GEREF. KERKEN. Tweetal te Hornhuizen-Kloosterburen. W. de Graaff. cand. te Groningen en J. M. v. Krim pen. cand. en hulppred. te Deventer. Hebt gij Uw bijdrage al overgeschre ven op postrekening no. 302400 ten name Penningmeester Carillon-Comité Stadhuis Leiden WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766 0 te Ona. Laagste barometerstand 753.1 te Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke veranderlijke wind. In het Nc asten geueenenjK Dewolkt. Droog warm weer behoudens geringe kans op onweer. Ove rigens meest zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenige regen met kans op plaatselijke onweers buien. Vrij warm weer. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid- Scanainavië nam in beteekenis af. terwijl dat in het Zuidwesten op den Oceaan zich naar het Noorden uitbreiade. Op IJsland en ln Noord-Scandinavië is de luchtdruk gedaald onder invloed van de in het Noorden passee- rende depressie. Rond de Oostzee, in Noord- Duitschland en in het Noorden van ons land hield hei warme zomerweer aan. In het Zui delijke gedeelte van het waarnemingsgebied is de lucht zeer vochtig, de bewolking zwaar, ter wijl veel mist of liente regen waargenomen werd. ln Frankrijk en plaatselijk in Noord-Scan- dinavië is de temperatuur onder normaal, overigens is zij vrijwel overal er boven. Giste ren overdag vielen in het Zuiden van ons land nog plaatselijk zware onweersregens. Maastricht tapte dertig milimeter af. In de week van 25 t.m. 30 Juli. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat blijkens hem door het Centraal Bureau voor de Statistiek ver strekte gegevens in de week van 25 t/m. 30 Juli 1938 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas waren aangesloten 564.977 personen (waaronder 75.910 land arbeiders). Voor de 489.067 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidspercen tage 22.4 (in de vorige verslagweek, 4 t/m. 9 Juli 1938. was dit percentage 23.2). In de tweede verslagweek van Juli was het werkloosheidspercentage voor alle ver zekerden in de laatste jaren als volgt: 1932: 27.1, 1933: 24.3, 1934: 26.4, 1935: 26.9, 1936: 31.4, 1937: 23.8, 1938: 22.4. Op 30 Juli 1938 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 319.246 werkzoekenden, waarvan 301.591 werkloos waren. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 20 gr. C„ regenachtig, honden: Z„ 15 gr. C„ opklarend. Berlijn: O., 21 gr. C., fraai. Nice: N.O., 23 gr. C.. fraai. DE VIERING VAN HET REGEERINGS JUBILEUM VAN DE KONINGIN. Bij beschikking van den minister van sociale zaken, opgenomen in de Staatscou-. rant van heden, is aan hoofden of bestuur ders van ondernemingen, in wier fabrieken of werkplaatsen of onderdeeien daarvan, in het tijdvak van 29 Augustus tot een met 10 September 1938 aan arbeiders in verband met de feestelijke viering van het 40-jarige regeeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin vacantie wordt gegeven op één of meer dagen of daggedeelten, vergunning verleend om het tengevolge daarvan ont stane verzuim geheel of ten deele te doen inhalen ln een periode van ten hoogste drie weken, vallende in het tijdvak van 15 Augustus tot en met 17 September a.s. In aanmerking nemende, dat het thans een zeer bijzondere nationale gebeurtenis betreft, heeft de minister van sociale zaken aanleiding gevonden de medewer king van de centrale werkgeversorganisa ties in te roepen, ten einde er bij hunne leden op aan te dringen, ln dit geval zoo e enigszins mogelijk vrijaf met behoud van loon te geven zonder van de vergunning tot inhalen van verlet gebruik te maken, uiteraard tenzij dit laatste in strijd zou komen met de noodzakelijke elschen van het bedrijfsbelang. De minister wekt ook de ongeorganiseer de werkgevers op dienovereenkomstig te handelen. HET KASTEEL HARDENBROEK. Een dezer dagen zal het eerste steunpunt van de Nederlandsche stichting „Nationaal Centrum" officieel in gebruik worden ge nomen Verschillende personen en firma's hebben hun medewerking verleend bij de inrichting van dit steunpunt, het kasteel „Hardenbroek" op ongeveer 3 KM. af stand fraai gelegen in de nabijheid van den verkeersweg UtrechtWijk bij Duurstede. DE SULTAN VAN PONTIANAK AANGEKOMEN. De Sultan van Pontianak (West-Borneo), die 20 Juli met de Baloeran uit Neder- landsch-Indië is vertrokken met de bedoe ling hier te lande het 40-jarig regeerings jubileum van H.M. de Koningin bij te wo nen, is hedenmorgen om 7.33 uur in Den Haag aangekomen Hij reisde met zijn ge malin, zoon en schoonzoon. De sultan en zijn gezelschap hebben in hotel Valez hun intrek genomen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN IE KATWIJK a. 7.EE Voor Vrijdag. Voorm. te 4 u. 11 min.; nam. te 16 u. 35 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 22 gr. C. LICHÏ OP VOOR FIETSERS c.a. Donderdag: 9.05 nam. tot 5.06 voorm. MAANS- OP EN ONDERGANG 11 Aug.: op 20 u. 09; onder 5 u. 58. BRUG BIJ DE LICHTMIS. De werkzaamheden aan de nieuwe vaste brug over de Dedemsvaart bij de Lichtmis in den Rijksweg Zwolle—Meppel zijn thans zoover gevorderd, dat de ingebruikneming begin September kan worden tegemoet gezien. MINISTER ROMME BEZOEKT DE HEILIGE LAND-STICHTING. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Heilige Land-stichting te Groesbeek, waarbij de minister vergezeld was van den heer Meijer de Vries, inspec teur voor de werkverschaffing. De bedoeling van het bezoek was, ter plaatse na te gaan. welke werkverruimings mogelijkheden op de Heilige Land-stichting aanwezig zijn. De heeren werden rondgeleid door pastoor mgr. A. A Suijs, vicaris van de stichting en den heer Gerrits. Algemeens Synode der Ned. Herv. Kerk. De jaarlijksche zitting. - Behandeling van het Reorganisatie-ontwerp. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar gisteren te 's-Qravcn- hage voortgezette jaarlijksche zitting zich beziggehouden met de behandeling van het Reorganisatie-ontv erp, waarvan we het resultaat reeds met een enkel woord heb ben gemeld. Het rapport dat twee dagen voor de leden heeft ter inzage gelegen heeft als aanhang sel verschillende moties, adressen, enz. van tal van instanties in het midden der Ned. Herv. Kerk Daaronder is een verzoek van 42 kerkeraden. waarin de Synode met <ien „ernstigsten aandrang" wordt verzocht de kerk te willen bewaren voor een nieuwe verscheuring door dogmatische geschillen en leertuchtelijke procedures en uitdrijving van talloozen die met innerlijke liefde tot de Ned. Herv Kerk bebooren een motie van de Vereeniging van Vrijz. Herv. ln Ne derland om de reorganisatie-voorstellen niet aan te nemen, een verzoek van 25 Evangelisaties om de voorstellen wel aan te nemen, benevens meerdere voorstellen van diverse hoogleeraren. Een breede discussie werd over het reor- ganisatlevraagstuk gevoerd, waaraan deel namen de heeren prof. dr. G. Sevenster van Leiden, prof. dr. Th. L. Haitjema van Groningen, beide praeadviseurs, de leden ds. D. de Breems. secr. der Synode, ds. J. W. J. Addink van Heeze. J. J C. Hardenberg van Scheveningen, d? T. G. v. Reeuwijk van Amsterdam, dr. G. Oorthuys van Am sterdam. dr. W. H. Weeda van Oostevland, ds. P de B-uyn, van Driebergen, M. ter Stal van Veenendaal, ds. J. Hoekstra van Ternaard, F. W. C. de Haas van Sneek, ds. L. S. v. Zwet van Almelo, ir. P. Wolffen- sperger van Zwolle, ds. H. H. Brucherus Cleveringa van Middelstum, J. W. Bolt van Groningen. E. H. Baron Prisre van Ulven- hout, ds. J. Boonstra "an Gieten, ds. N. Blommaert van Middelburg, ds. J. Barbas van Hengelo (G.i cn ds. L. Boer van Sche veningen. waarbij voor- zoowel als tegen standers zich hooren deden. Prof. Haitjema, erkennend dat er veel- menschelijks was in spreken en ijveren voor of tegen reorganisatie, meende te moeten concludeeren dat er bij velen was een niet verstaan van het streven van de opstellers van het rapport. Dat stemt spr. Lot droefheid. Intusschen de kerk heeft gesproken. De voorstellers zijn er niet ln geslaagd om alle misverstand te voorko men Het gêspTek over kerkorde moet wor den voortgezet De groote meerderheid in de kerk wenscht dat de Synode terzake di ligent blijven zal En zij moet ook de lei ding houden bij het reorganisatiestreven. Spr. oordeelt dat het geheele rapport zoo formeel is gehouden dat de conclusies dicht iaken aan den afgrond van het formalisme. Spr. wenschte in de conclusie van het rap port een wijziging, waardoor uitgesproken wordt dat de meerderheid een reorganisatie wenscht die het karakter der Kerk in haar kerkorde doet uitkomen en in de opdracht aan de Synodale commissie toe te voegen de woorden: „onder versterking van het begrip der Kerk". De vice-president, ds. Addink. als rap porteur de opmerkingen beantwoordend, wees er op dat men niet zeggen kan dat voor één kerkbegrip een meerderheid is en dat de tot uiting gebrachte inzichten en wenschen niet van personen maar van groepen zijn. De president verklaarde tegen de voor gestelde wijzigingen van prof Haitjema geen bezwaar te hebben wijl hij het woord kerk interpreteert vanuit zijn kerkbegrip. Spr ziet geen tegenstelling tusschen wat ds Addink en pTOf. Haitjema willen en ver zocht laatstgenoemde zijn voorstel tot wij ziging terug te nemen. Prof. Haitjema ant woordde niet uit deferentie voor de com missie zijn wijzigingen te kunnen terug nemen wijl de feiten moeten beoordeeld worden. Wel wil hij adviseeren uit defe rentie eerst de ongewijzigde conclusie in stemming te geven. Hierna kwam de conclusie der commis sie in stemming. 14 leden wenschten de conclusie van de commissie, 5 leden die van pTOf. Haitjema, hetgeen reeds in het kort door ons Is gemeld. Het reorganisatie-ontwerp 1938 door de Algemeene Synode ln haar buitengewone zitting In Jan. j.l. met 10 tegen 9 stemmen voorloopig aangenomen, is derhalve in tweede lezing verworpen, terwijl het uit de samensprekingen tusschen de vereeni gingen „Kerkopbouw" en „Kerkherstel" ge boren reorganisatie-voorstel door deze uit slag definitief van de baan is. De president verdaagde de zitting tot he denmorgen. VEREENIGING VOOR CHR. GEREF. SCHOOLONDERWIJS IN NEDERLAND. De algemeene vergadering. Onder presidium van ds. S. v. d. Molen van Rotterdam kwam de Vereeniging voor Chr. Geref. Schoolonderwijs in Nederland heden in de Chr. Geref. Kerk te Zwolle in jaarlijksche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen om 11 uu- de vergadering op gebruikelijke wij ze en sprak een openingswoord waarin hij allen welkom heette en met een enkel woord wees op de positie der vereeniging. Districts-Schoolartsendienst „Kring Katwijk". Jaarverslag over 1937. Aan het jaarverslag 1937 van den school- artsendlenst „Kring Katwijk" ontleenen wij het volgende; Ir. den loop van 1937 sloot zich bij den dienst aan het R -K. Internaat „Huize Bij dorp" te Voorschoten. De Geref. school te Katwijk aan Zee en de R.-K. Scholen londer één schoolbe stuur) te Veur zijn thans de eenige, die nog niet zijn toegetreden. Onder toezicht van den dienst stonden 42 scholen met ln totaal 6256 leerlingen. In totaal weiden te Katwijk, Oegstgeest, Voorschoten en Veur 2627 kinderen onder zocht, waarvan er 480 naar den huisarts werden verwezen. Bij 221 Katwijksche kin deren werd een uitgebreid onderzoek inge steld naar neus. keel, ooren en oogen. Tot deze 221 kinderen behooren 160 leer lingen van de Zevende-leerjaarsschool; bij 52 of bijna 33"/. (evenals in 1936 n.l. 79 op 240 leerl.i. der onderzochte leerlingen heeft een oogafwijking. Het gebit van de leerlingen der Zeven de-leerjaarsschool laat veel, om niet te zeggen alles, te wenschen over. Vorig Jaar was bij 197 op de 240 leerlingen het blij vende gebit carleus en thans bij 142 van de 160 kinderen, hetgeen practlsch het zelfde ls n.l. ruim 4/5. 717 kinderen werden op T.B.C. onder zocht. Op deze kinderen werd de reactie van Von Pirquet toegepast. Het resultaat was voor de verschillende gemeenten als volgt: Katwijk 13.6 °/o 0.6 */o) Oegstgeest 8.2 f/o 4.8 °/o) Voorschoten 12.0 1.0 °/o) Veur/Stompwljk 20.0 "la 7.0 °/o) Bij het onderwijzend personeel was geen bron van besmetting aanwezig. De vaccinatie-toestand is slecht. In 1935 waren nog ll°/o der kinderen uit de eerste klassen gevaccineerd; voor 1936 was het percentage 9terwijl dit ln 1937 6"/» was. Geen der kinderen uit Katwijk was tegen pokken ingeënt. Het grootste deel- der gevaccineerde kinderen is afkom stig uit de gemeente Oegstgeest, welker aandeel o.m. wordt verhoogd door leerlin gen van „Indische" ouders. De algemeene lichamelijke toestand was onvoldoende bij 274 van de 1984 bij het gewone onderzoek onderzochte kinderen, d.i. ca. 13.8"/o; vorig Jaar 13.3'/t, dus prac tlsch gelijk. Volgens de testmethode van Binet- Simon werd een onderzoek ingesteld naar de geestelijke vermogens van een groote groep kinderen. Op grond van de resultaten van dat onderzoek toont het verslag de noodzakelijkheid aan van de stichting van een school voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Kat wijk aan Zee. Het consultatiebureau voor kleuters te Voorschoten, werd bezocht door 60 kleu ters; er werden 113 consulten verstrekt. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. HAARLEMMERMEER. Rijwielplaatjesdieven Van de geraffineerde handigheid der be- lastlngplaatjesdleven ls ln Haariemermecr weder een wielrijder nabij Halfweg de dupe geworden. Op naleving der rijwielbelastingwet is door de daartoe bevoegde ambtenaren op verschllende plaatsen in deze gemeente een begin gemaakt. Gouden echt vereeniging. Dinsdag was het 50 jaren geleden, dat het echtpaar P. D. Bos cn C. Verwoert. wo nende aan den Aalsmeerderweg alhier, in het huwelijk trad Van verschillende zijden mochten de nog krasse oudjes blijken van belangstelingont. j vangen Ook de burgemeester van deze gemeente en mevrouw Slob hebben hen persoonlijk gecomplimenteerd. DE HILLEGOMMERDIJK VIERT FEEST, i MUSEA. Academisch Historisch Museum; 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012H en 29 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantic ls het Museum geopend Maandag tjn. Vrijdag van 9—12 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari. Maart. April, Mei en October van 104 uur en in Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van i- 1 Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.36 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen 4>4 uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1J.44 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen va® 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April on 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—J Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9',£—11 -uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 33.4 uur 's middags precies. '3 Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Sterrenparade". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Vorstelijke emigranten". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Marine -pronkstukken Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Penrod en Sam". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traax.: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Café Métropole". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater. (Kat.wijk-aan-Zee), nam. 8 uur: „Top Hat". Uitstekend geslaagde eerste dag. Op initiatief van eenige bewoners van den Hillegommerdijk en omgeving werd kort geleden voor dit deel van de Haarlem mermeer .dat zich in den laatsten lijd sterk heeft uitgebreid, een Oranje-comité opge richt waaraan de naam .Beatrix" werd ge geven. Het bestuur van deze pas-opgerichte ver. eenlging besloot direct aan het werk te gaan voor het organiseeren van feestelijk heden ter gelegenheid van het 40-jarig Re geeringsjubileum (en den verjaardag) van H. M. de Koningin en was met het samen stellen van een progTamma zoo spoedig ge reed. dat reeds gisteren op het door den heer P. J. de Koober welwillend beschik baar gestelde en aan den Venneperweg bil De verslagen van secretaris en penning meester. de heeren B. A. Schotel van Dor drecht en J. Stolk van Utrecht, werden goedgekeurd en laatstgenoemde van zijn beheer gedechargeerd. Ook het verslag over het Chr. Geref. Schoolblad, het officieel orgaan der vereeniging. werd goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer A. M. Luidwleler te Amsterdam werd herkozen. In de morgenvergadering werden enkele voorgestelde statutenwijzigingen ingediend door de schoolvereeniging te Enschedé, af gedaan. Aangenomen werd een voorstel-En- schedé om in de statuten vast te leggen dat elke vereeniging (afd.) voor elke 20 leden één stem uitbrengt. Na de morgenvergadering vereenigdc men zich in het kerkgebouw aan een gemeen- schappelijken koffietafel. In de middagvergadering trad als refe rent op ds. K. G. van Smeden, Chr. Geref. predikant te Enschedé, met het onderwerp „Levenswijding". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Aug. t.m. Vrijdag 12 Aug. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. den Ringvaart gelegen terrein, de rij der ln Haarlemmermeer te houden feesten kon worden geopend. 's Morgens 10 u. had nabij de Weegorus aan den Hillegommerdijk de opstelling plaats van de honderden schoolkinderen voor den optocht, die begeleid door den ge luidswagen van de HUlegomsche Radio centrale prachtig van stapel liep. Te ongeveer 11 uur werd op het terrein, door wethouder P C. de Zeeuw een ope ningswoord gesproken Hierna had de uit reiking plaats aan de kinderen van detrac- ta tie bons. 's Middags hadden onder veel belangstel ling de kinderspelen plaats, die aanvanke lijk ernstig dreigden onderbroken te zullen worden door een onweersbui, die zich in de omgeving met een zwaren plasregen ont lastte. Hedenmorgen is te 10 uur weer begonnen met het uitreiken aan de kinderen van oe Iractatiebons, waarna de in een enthou siaste stemming verkeerende Jeugd gele genheid kreeg zich nog een paar uur kos telijk te vermaken. KATWIJK. Negen Katwijkers naar he! défilé voor de Koningin. Land- en tuinbouw, badbedrijf en visscherij worden uitgebeeld. In overleg met de belde Oranje-vereenl- gingen en de reederljvereenlgine -Vcj1'' baak" is door den burgemeester besloeo dat aan de nationale huldebetooging. wwk op 6 September a tm* o-elegenhed van hei

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6