Zo n n estraa [col Eed e Uit Omstreken KATWIJKERS LEID5CH DAGBLAD - ïwccde Btad Zaterdag 6 Augustus 1938 LOSSE NUMMERS WEERBERICHT. KATWIJK AAN ZEE ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD AGENDA MUSEA. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje d. van H. Wey en W. H. P. van Pel; Adrianus Hendricus z. van H. P. van Leeuwen en A. C. M. Rekelhof; Teuna Matje, d. van W. van Leeuwen en A. P Verbeek; Jan Albert z. van C Eveleens en M Jongkind; Gerrit z. van G. Mieremet en G. G. Spaargaren; Johannes z. van J. J. Veldt en M. Fritschij; Gijsberta. d. van J. Kammeraad en A. P. van Arkel. Ondertrouwd: H. Kloos 23 jaar en E. C. Topsvoort 19 jaar Overleden: P. Rijkels. 77 jaar echtgen. van K. G. van Dijk; J. de Groot. 75 jaar. echtgen. van M. C. van Leeuwen; E. Meerburg Snaren- berg. 80 jaar. weduwe van J. Woldringh. Wegverbetering. De Sportlaan in Plan Zuid. waarover veel klaagtonen zijn te beluisteren geweest, v.n.l. in verband met de slechte afwate ring. waardoor het daar in natte tijden een zeer ongewenschte toestand was. wordt thans afdoende verbeterd. Een rioleering wordt gelegd en de weg flink opgeknapt. Langs den primairen weg. vanaf Dorps straat tot Zwarteweg. zijn werklieden der provincie begonnen de rijwielpaden voor het verkeer in orde te maken. HAARLEMMERMEER. DE A.S. JUBILEUMFEESTEN TE HOOFDDORP. Het programma. Aan het door het bestuur van de Oran- Jevereeniging „Hoofddorp" samengesteld programma voor de aldaar te houden feestelijkheden ter herdenking van het 40-jarie Regeeringsjubileum van H M. de Koningin, kan het volgende worden ont leend. Het leest zal Woensdagavond 31 Aug. worden geopend met een docr het Fanfare gezelschap ..Excelsior' op het Marktplein te geven concert. Vrijdagavond 2 September wordt er een feestelijke bijeenkomst gehouden ln de Beurs, waarin het gezelschap Jan van Riemsdijk, de Hoofddorpsche Orkestver- eeniging en een spreker zullen optreden. Zaterdagmiddag 3 September zullen er op het gemeentelijk concoursterrein volks spelen plaats hebben, terwijl 's avonds aldaar zal worden opgevoerd het open luchtspel „40 jaar onder Oranjewaar- Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste stand 767.5 te Wisby. Laagste stand 756,8 te Seydisfjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke veranderlijke wind. ln het Noorden nog uit Oostelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Kans op onweersbuien. Warm tot zeer warm. BU1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. In de luchtdrukver deeling komt weinig ver andering en de weerstoestand blijft zeer sta biel. Het vlakke gebied van lagen luchtdruk breidt zich steeds verder naar het Noorden uit, doch blijft nog steeds gescheiden van de depressies, die hoog in het Noorden over Groenland passeeren door de reeds dagenlang standhoudende brug van hoogen luchtdruk, tusschen de beide gebieden van hoogen lucht druk in het Noord-Oosten en ten Westen van Ierland. Het minimum van den luchtdruk over de Golf van Biscaye vertoont geen neiging om op te vullen en over het vasteland vormden zien in den middag telkens weer nieuwe minima, die tegen den avond aanleiding geven tot on weersvorming en in den nacht weer opvullen. Overal buiten den Poolcirkel wordt zomer hitte gevonden en valt regen bij de onweers- Btoringen. In den nacht moeten in ons land. vooral in de prov. Utrecht, zeer groote hoeveel heden gevallen zyn. Te De Bilt werd heden morgen 20 mM. regen afgetapt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 17 gr. C., regen. Londen; N.W., 18 gr. C.. goed. Berlijn: O.N.O., zwak, 22 gT. C., goed. Nice: Windstil. 16 gr. C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 19 gr. C. (66 gr. F.). 12 uur 's middags 22 gr. C. (72 gr. F). HOOGWATERTIJDEN IE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 1.24 uur. Voor Maandag. Voorm. te 1.46 uur; nam. te 13.16 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 23 gr. C. LICD1 OP VOOR FIETSERS e.». Zaterdag van 9.14 uur n.m. tot 4.58 uur v.m. Zondag van 9.12 uur n.m. tot 5 uur v.m. tVLAANS OP EN ONOKKGANG. 6 Augustus: op 17.32; onder 1.02 uur. 7 Augustus: op 18.14; onder 1.52 uur. aan een 140-tal personen zal medewerken, om ook het Nationaal koor. de gym nastiekvereniging en de padvinders met pijpers en tamboers. Het ligt ln de bedoe ling na afloop hiervan een vuurwerk te ontsteken. Maandagavond 5 September zal er in het dorp een gToot vreugdevuur worden ont stoken. Dinsdagochtend d.a.v. wordt voor het raadhuis door de schooljeugd een aubade gebracht, waarna op het feestterrein kin derspelen zullen worden gehouden. Dinsdagmiddag wordt er in het dorp een groote gecostumeerde optocht gehouden en na afloop daarvan in de Hoofdvaart een kanowedstrijd, terwijl Woensdagavond 7 September de feestelijkheden met ee»n gondelvaart zullen worden besloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem Fraij. Marktlaan 29; W. F. Verrijk. Leeuwerikstraat 18; P. J. Korf. IJweg 54; Arie D. de Vroom. Roerdompstraat 49; wed. Cornells E.Booij. Sloterweg 177; Cornells H. Snikkenburg. Zilvermeeuwstraat 20; Jacob de Vos. Zwanenburgerdijk 411; Martinus Vlegels. Kruisweg 1525; Cornelis Rijnberg. Schipholdijk 181; Adrianus Roosenschoon. Sloterweg 98; H. E. Melkret. Lindenlaan 58; Hendrik A Sterk. Schuilhoevelaan 23; Arij M. Noordam. Park laan 26; E. Hermanus Rensen. Kruisweg 1027; wed. J. M. Leibbrand. Akerdljk 229; Casper H. Ahlers. Akerdhk 229; Jacobus Kuijper, Kerk straat 11; Willem Vergouw, IJweg 23; Barend van der Velden. Aalsmeerderdijk 629; Albertus J. v. d. Veldt, Mcidoornweg 7; Adriaan C. Ten- sen. IJweg 1760; Elisabeth Groeneveld. Hille- gommerdijk 32; Gerrit Spierenburg. Wilgen laan 136; Johannes Trouwen. Benncbroeker- dijk 166; Cornelis J. v. d. Maarl. Hoofdweg 1440; Sjoerd Dijkstra, Venneperweg 478; Jo hannes P. G. Wisker. Vljfhuizerdijk 112; Ar- noldus Halsema. Lljnderdijk 200; Wed. A. A. Buunders. Hoofdweg 394; Abraham S. Seepers. Burg. Amersfoordtlaan 30: Franciscus B. Poort, Lijnderdijk 259; Wed. J. Muller. Sloterweg 177; Jan D. Hügerman, Vijfhuizerdijk 215; Frede- rik Meijer, IJweg 15. Vertrokken: Adrianus Mertens. naar Halste ren. B. 266 Antonius F. van Acker, Amster dam. Van der Hoopstr. 64 hs Catharina M. Boterbloem, Bennebroek, Rijksstraatweg 91 Catharina Blommestijn, Zwolle. Oude Visch- markt 42 Maria A. Verschuren. Amsterdam, Vrolikstraat 248 Gertrudis Th. Nigten, Amsterdam. Buiksloterweg 89; Arend A. van der Velde. Haarlem. Indischestraat 89; Fran cis van de Velde. Haarlemmerliede c.a. Bau- duinlaan 29; Sophia E. Seitner. A'dam. Haar lemmermeerstraat 88 hs; Andries de Vries. Amsterdam. Veerstraat 39; Johannes Bijna. Haarlem. Zuidpolderstraat 44; Wed. S. Reijn- houdt, Bennebroek. Binnenweg 55; Wed. C. Jansen. Hillegom. Burg. Pontstraat 80; Elisa beth Mollien, A'dam. van Baerlestraat 164 2hg; Willem D. Bonne, A'dam, Witte de Withstraat 102. 3 hg; Jolt Schenkius, Friedrichshafen (Did); Petrus J. Groot, Essen (Did), Katten - bruchstr. 7; Jansje Vermooten. Gaasterland. Oudemirdum 125; wed. H. J. Spieker. Zutphen, Warnsveldscheweg 34; Klaas H. Rietbrock. Kirchen (Did) am Ties Strasze der SA; Hen drik D. Duba, A'dam. Fagelstraat 12 hs; Cor nells Boekhoff. A'dam, Veerstraat 18. 2 hg; Gerhard H. M. Greiner. A'dam. Frederiksplein 9; Adriaan T. Griekspoor. Haarlem. Palmstr. 1 rd; Wilhelmus C. van den Burg. Voorhout, 's Gravenlanascheweg 44; Rudolf W. H. A. Kragtwijk, A'dam. Borgerstraat 189. 2 hg; Hendrik Zwaan. A'dam. Corn. Trooststraat 73. 1 hg; Gerrit van der Heide. Hilversum. Hazen straat 70; Johannes J. van Delden A'dam Gorontalostraat 9. 2 hg: Johannes Markus A'dam. Borgerstraat 147. 1 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana. d. van J. Blom en A. Bliek; Adriaan Leendert. z. van C. Kamer en A. C. Breure; Jantje, d. van H. Kwint en J. van RingelensteinAlbert, z. van J. F. Groene- woud en C. J. van Wieringen; Wilhelmina. d. van J. de Vries en W. Bokhorst; Jochum. z. van W. C. de Tree en B. van der Veer: Willem, z. van A. Brus en G. Terlouw. Roelle Albertlne Kristin, d. van G. Gravemaker en B. Stolp; Catharina Johanna Clara, d. van L. Potuyt en J. Cramer; Franciscus Xaverius Petrus, z. van Th. P. Lutters en C. F. Stringa; Petrus, z. van P. van Walstijn en P. de Vries; Pieter. z. van J. van Gameren en D. de Wit; Maria. d. var. H. P. Groen en J. de Vos; Constantinus Jo hannes. z. van J. de Koning en E. P. Vink. Ondertrouwd: Dirk Schuit. 33 jaar en Adri ana Pieternella Dees, 26 jaar: Jan Hendrik Wesels, 28 jaar en Wilhelmina Onkenhout, 25 jaar; Leonardus A. van der Aar. 25 jaar en Elisabeth M. Trompert. 24 jaar; Pieter de Hoog, 31 jaar en Krijntje J. Hoogendoorn. 20 jaar. Getrouwd: Jan C. van Baren, 31 jaar en Aagje van Huis. 24 jaar. Overleden: Wiebe Roelof Berg, 59 jaar, geh. met Th. van Dijk; Gerardus Johannes Kraam- winkel, 87 jaar. wedn. van L. Egthuizen. DE KORENBOUW BEGONNEN. Begunstigd door heerlijk, warm zomer weder. is in alle deelen van den Haarlem mermeerpolder de korenbouw In vollen gang. Alles gaat vlug in zijn werk en het gebrom van de dorschmachines laat zich hier en daar reeds hooren. Op sommige boerderijen is men al begonnen met dar- schen der erwten. Hierbij is het gebleken, dat de opbrengst van dit gewas zoowel kwalitatief als kwantitatief en evenals van de karwij zeer bevredigend is. Van de andere halmgewassen, die ook een ruim beschot beloven, staat ook reeds een gToot gedeelte op hokken, zoodat er over een paar weken als het weder blijft meewer ken wel niet veel meer op het land zal te zien zijn dan de bieten, die zich door het zonnige weder ook prachtig ontwikkeld hebben. Op enkele aardappelvelden, is dit in goede conditie verkeerende gewas gerooid en de grond alweer omgeploegd en met wikken bezaaid. Gevonden: eenig geld, een bos en een ring met sleutels en een broche. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Jan, Z. van L. Dol en A. Meijer Cornelia, D. van J. Janse en A. Jongbloed Lambertus Nicolaas, Z. van J. Stroombergen en M. W. Weijers Wouter Albertus, Z. van W. Philippo en P. van den Oever Jacobus Hendricus. Z. van J. G. Langeveld en H. M. H. Mulder Gerardus Wilhelmus Dominicus. Z. van W. Trouwen en J. Glas Christiaan, Z. van P. J. van den Berg en C. M. Steinbach. Ondertrouwd: Th. L. van Heumen en A. M. Verduin. Getrouwd: P. Stokman en M. C. van der Ploeg H. G. van Heerden en A. Zwartjens. Overleden: C. van Rooden. echtgenoote van A. van de Reep 64 j. J. H. M. Hüttner, M. 29 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd A. M. M. Duijndam. Stationsweg 168 G. H. van Dijk. Molenstraat 27 P. C. Klinkenberg en gezin. Hoofdstraat 2 Chr van Bezu—Voorderhaak. Haarlemmerstraat 16 M. G. J. Willems. Van den Endelaan 57 M. P. Bos—Bakker, Van den Endelaan 47 C. M. van de WaterVan der Laan. Maria- straat 52 E. M. W. Purnot. Van den Ende laan 57 Wede. M Jansen—Weiiers met zoon. Burg. Pontstraat 80 J. M. Willems, Van den Endelaan 57. Vertrokken: J. Veddcr, naar Haarlem. Dick- manstraat 9 J. C. Schipper, naar Zeist. Slot- laan 20 J. M. Gerritsen, naar Velsen, P. C. Hooftlaan 23 T. Dekker, naar Haarlem. Wa genweg 108 R Rogaar, naar Rotterdam. Put schelaan 245 N. Reijtenbach met gezin, naar Rotterdam. Gaesbeekstraat 83. Athletiekclub opgericht. De V. V. Concordia heeft besloten tot de oprichting van een athletiekclub. De eerste oefeningen op het voetbalterrein zijn reeds aangevangen. Uitvaart van den heer Hüttner. Gistermorgen hadden de uitvaartdienst en de begrafenis plaats van het stoffélijk overschot van den heer J. H. M. Hüttner, in leven adjunct-commies ter gemeente secretarie. De belangstelling was groot; aanwezig waren de burgemeester, beide wethouders, de gemeentesecretaris, secretariepersoneel, personeel van openbare werken, van de politie, van de gasfabriek enz. De uitvaartdienst in de St. Josephkerk is opgedragen door den pa ter-assistent. De meerstemmige Requiem-Mis werd uitge voerd door het kerkkoor onder leiding van den heer Heirman. terwijl de absoute bij het graf werd verricht door pastoor Van Leeuwen. Dorus Rijkers. Op verzoek van den burgemeester heeft zich hier een comité gevormd om de Vereeniging Helden der Zee Fonds Dorus Rijkers met een Speldjesdag te steunen. In dit comité hebben zitting genomen de hee- ren J. C. de Koning, W. Kijne en I. C. Baas. De verkoop der speldjes zal plaats hebben op 17 en 18 Augustus as. De bevolking is in de maand Juli ge stegen van 11.754 tot 11.762 inwoners. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie is tusschen 7 en 8 uur te bevra gen een oortemonnaie met inhoud en brum schoentje. KATWIJK. HET DÉFILÉ VOOR H M. DE KONINGIN. De burgemeester verzoekt den ln deze ge meente bestaanden jeugdverenigingen zich te willen aanmelden voor deelneming aan het huldebetoon met gemeentevlaggen, dat od 6 September a s ter zeieeenheid van het 40-jarie regeeringsjubileum van HM de Koningin te Amsterdam zal plaats vinden De ongave voor deelneming moet vóór 10' Augustus a s. geschieden waarna een depu tatie van drie personen zal worden aange wezen om aan het défilé deel te nemen. Vrijaf. Op 6 September a.s.. den dag van het 40-jarie regeeringsjubileum van HJd. de Koningin, zullen alle gemeentelijke bedrij ven en Instellingen, voor zoover dit moge lijk Is. gesloten zijn. A.S. WOENSDAG Collectanten voor deze collecte kunnen zich aanmelden bij W. VOOYS, Burgers- dijkstraat 3 B, Katwijk aan Zee. 5491 KATWIJK AAN ZEE. ALLE KATWIJKERS GAAN' ZINGEN. Volkszangavond van V. V. V. Tijdelijk ls hier gelogeerd de heer Jan v. d. Rovaart uit Utrecht, leider van con certen en volkszang. Het bestuur van V.V.V kwam nu op het denkbeeld om het pro gramma van de feestweek uit te breiden met een volkszangavond. De heer v. d. Rovaard verklaarde zich be reid om dien zang te leiden, en de Chr. Katw Muziekvereenlglng ls bereid den zang te begeleiden. Deze zangavond, zooals er hier nog nooit een heeft plaats gehad, ls bepaald op Dinsdagavond a s. om 8 uur bij de muziektent op den Boulevard. Het bestuur van V.V.V. zal de programma's on der het publiek ronddeelen. Het programma van de V.V.V.-feestweek van Maandag a.s. luidt: 's Morgens om 9 uur fortenbouw en nam halfvier zandfiguren maken op het strand voor jongens en meisjes van 12—16 jaar Boottocht naar Amsterdam. De mondorgelclub ..Concordia" heeft een boottocht naar Amsterdam gemaakt. Vele ouders, die door hun geldelijken steun dit tochtje mogelijk hebben gemaakt, gingen mee Het grootste gedeelte van den dag werd in een speeltuin doorgebracht, waar de jongens rijkelijk getrakteerd werden. Des avonds om 9 uur was men terug. Tenten de lucht in Over het Noorderstrand voorbij de Wa tering warrelde gistermorgen een soort van windhoos, waardoor een aantal strandten ten de lucht ingeblazen werd. Het aantal badgasten. Onder de 9000 badgasten, die tot dusver op de badplaats vertoefd hebben, komen 81 personen voor van vreemde nationali teit. Orgelconcert. De bekende organist de heer Feike Asma uit Leiden, heeft gisteravond in de Nieuwe Kerk een prachtig orgelconcert gegeven. De opbrengst was bestemd voor het ver warmingsfonds. Geen gebrek aan fantasie. Op het politiebureau vervoegde zich het 14-Jarige meisje A. K. uit Den Haag. dat voorgaf een taschje met Inhoud verloren te hebben en daardoor niet naar huis te kunnen terugkeeren Bij onderzoek bleek zij een valsch adres te hebben opgegeven, terwijl door haar ouders haar opsporing wa> erzocht Het. bleek, dat zij geen taschje had verloren. Zij is door de politie naar haar ouderlijke woning overgebracht. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. Autotocht. Met twee autobussen hebben kinderen van de leden van den Centralen Bond van Transportarbeiders een tocht gemaakt naar de Pyramlde van Austerlltz en Soesterberg. Voor de noodige versnaperingen was ge zorgd; de kinderen hebben zeer genoten. P.K.-uitstapje. Na het groote succes met de beide vorige boottochten hebben de middenstanders van de P.K.-actie gisteren een derden boottocht georganiseerd met meer dan 300 deelne mers. Gevaren werd over de Kagerplassen en het Brasemermeer. In een speeltuin bij Alphen a. d. Rijn werd een poos vertoefd. Zwemwedstrijd uitgesteld. De zwemwedstrijd, uitgeschreven door de KR.B van den Zuiderreddingspost naar uien over de Watering, die vanavond zou gehouden worden, is uitgesteld tot Maan dagavond a.s. om halfzeven. Weer een adres betreffende het zwemmen. Naar men ons mededeelde, is ten ge meentehuize een adres aan den raad en aan den burgemeester aangeboden, inhou dende een adhaesiebetuigine op het de vorige week ingediende request, betreffende het baden. De onderteekenaars 129 in aantal, zijn allen dit Jaear zeer gedupeerd, evenals de onderteekgnaar van het request zelf, omdat het Op het gedeelte waar zij jaren lang leder seizoen verioefd hebben, dit laar ver boden ls om „fatsoenlijk" te baden, aldus het adres. M. B., gelogeerd in de Te Britten- straat, deed bij de politie aangifte, dat een autoped van zijn dochtertje, welke voor de woning stond, ls ontvreemd. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Rehllng en A. M. v. Kuyeren. Gevonden. Sleutel met ring, heerenportemonnaie met inhoud. Adres bureau van politie. Gedurende de maand Juli is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Diaconie gecollecteerd f. 59.80 (v. m. f. 58.94). Het 4-Jarig dochtertje van van der H. geraakte gistermiddag in de Stompwij ksche vaart. De heer K. Verhaagen heeft de kleine welke reeds begon te zinken, weder op het droge gebracht. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Th. van der Voort, van St. Michiels-Gestel. Kanaalstraat 120 A. Spit- ters, van Haarlem, Wagendwarsstraat 17 Mej. A. Th. A. van Werkhoven, uit Zwitserland. Hee- renweg 423 Mej. K. de Vries, van Haarlem, Meer en Houtstraat 13 Mej. H. A. Steenvoor den, van Bloemendaal, Stationsweg 116 C. W. H. Pieper en gezin, van Amsterdam, Heere- weg 68. Gevestigd: C. Th. v. d. Voort, v. St. Michiels gestel; A. Spltters, v. Haarlem; Mej. A. Th. A. Werkhoven, v. Zwitserland; Mej. K. de Vries, v. Haarlem; Mej. H. A. Steenvoorden, v. Bloe mendaal. Vertrokken: Wed. K. H. van Dongenvan der Laan, naar Hillegom Mw. M. Jaeger Alders, naar 's-Gravenhage G. van Wierin gen. naar Maasbree Mej. A. Heijns—van 't Wout, naar Sassenheim Mej. E. Philipse van Oeffelen, naar Haarlemmermeer Mej. E. Langbroek—van Vliet, naar Amsterdam Mw. M. P. BosBakker, naar Hillegom Mej. A. H. Broers, naar Wervershoof A. P. Meershoek, naar Sassenheim N. B. Themmen en gezin, naar Zeist M. Hekkers en echtgen., naar Ren- kum J. de Vos, naar Noordwljk K. Lange veld, naar Sassenheim Mej. G. H. van der Voort, naar Heemstede. Vertrokken; Wed. K. H. van Dongen-v. d Laan, n. Haarlem; Mevr. M. Jaeger-Alders. n. Den Haag; G. v. Wieringen. n. Maasbree; Mej. A. Heyns-v. 't Wout. n. Sassenheim; Mej. E Philipse-v. Oefelen, n. Haarlemmermeer; Mej. E. Langbroek-v. Vliet, n. Amsterdam; Mevr. M. P. Bos-Bakker, n. Hillegom; Mej. A. H. Broers, n. Wervershoof; A. P. Meershoek, n. Sassenheim; N. B. Themmen en gez., n. Zeist; M. H. Hekkers en vrouw. n. Renkum: J. de Vos. n. Noordwijk; Mej. G. H. v. d. Voort, n. Heem stede. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van G. Horsman en P. Groeneveld Maria Johanna, d. van M. J. Urlings en F. M. Quax. Overleden: Johanna Mlttertreiner. weduwe van J. Streng, 61 j. Ondertrouwd: Th. J. van Tol en A. G. Dof- ferhoff M. C. Tulen en W. Hoogervorst. Gehuwd: Th. Jansen en A. van der Linden. Bevallen: P. Horsman—Groeneveld. Z. F. UrlingsQuax, D. Ondertrouwd: Th. J. v. Tol en A. G. Dof- ferhof M. Tulen en W. Hoogervorst. Gehuwd: Th. Jansen en A. v. d. Linden. Overleden: J. Streng—Mlttertreiner. 61 j. Bollenpellen loopt ten einde. Van de bijna honderd werkloozen, die niet toeslag bollen hebben gepeld zijn er momenteel nog ongeveer 15 werkzaam. Ge lukkig echter, dat velen hunner inmiddels ander werk hebben gevonden in de bloem- bollenbedrijven, zoodat zij nog eenigen tijd een weekloon kunnen verdienen. Consert. De harmonie ,,Trou moet Blijken" geeft as. Dinsdagavond ln de Gem. Muziektent een zomeravondconcert. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en hall zeven nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en half zeven nam. Dinsdag. A.S.C.-terrein (Oegstgeest)Djiguiten-ruiter- kozakken. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's VrUddgs van 1012% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie is het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 9—12 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 105 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—o Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8J0—12, 1,30 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdageD behalve 's Maandags vaD 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Sterrenparade". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: ..Vorstelijke emigranten". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Marine-pronkstukken". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Penrod en Sam". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Café Métropole". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater, (Katwijk-aan-Zee), nam. 8 uur: „Marie Walewska". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor ledeD v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Aug. t.m. Vrijdag 12 Aug. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster. N. Rijn 18, Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Bruljne, van der Meer, Renaud en Teeuwen, Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Varekamp, tel. 1916. VERKEERSONGELUK BIJ DE VOORTLAAN. Motorrijder ernstig gewond. Ter hoogte van de Voortlaan heeft een vrij ernstig motorongeluk plaats gehad. Een vrachtauto bestuurd door den heer M. uit Den Engel, wilde de Voortlaan inrij den en had de richtingwijzer tijdig uit gestoken. Een uit dezelfde richting komen den motorrijder wilde nog passeeren doch werd door de auto aangereden. De motor rijder bekwam een schouderfractuur en eenige andere verwonderingen. Het duurde ruim een uur voordat de eerste ziekenauto aanwezig was- Dr. Hueber en dr. van Dijk waren spoedig aanwezag en verbonden den motorrijder. Daarna werd hij per zieken auto vervoerd naar de Maria-Stichting iu Haarlem, waar bleek, dat de verwondingen van ernstigen aard waren. Gevonden: Rood kindertaschje, loden regenjas met pijpen, sportriem, gehaakte muts, kist boonen. bril met schildpadgarni tuur. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWIJK. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt momen- leel 278, dit is 12 meer dan 14 dagen ge leden. doch toch altijd nog 24 mlndei dan yerieden jaar omstreeks dezen tijd. Het aantal vrouwelijke ingeschreven werkloozen is onveranderd (8) gebleven. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6