CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Meheer Blümchen en de Zon Beste raadselnichtjes en-neefjes, Vergeet niet: uitsluitend insturen naar Bureau Leidsch Dagblad. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Nu kan ik aan de briefjes goed merken, dat het een vacantie-weekje is! Natuurlijk ben ik erg blij, dat er zoo genoten wordt van het mooie weer. Want nu treffen we het allen toch eens bijzonder. Met dit weer zullen jullie wel alleen binnen zijn om te eten en te slapen! Ik denk, dat ik weer heel wat bruigebrande gezichten zal kun nen tellen onder mijn Raadseljeugd. Laten we voor alle vacantiegangers en voor ons zelf hopen, dat het weer nog eenigen tijd zoo stralend mag blijven! We waren in den voorzomer niet verwend. Jullie hebben zelf al gemerkt, dat in raadsel 8 een klein foutje zat. In den laat- sten regel moest de 4 een 5 zijn. Het is voor niemand een beletsel geweest, het raadsel te vinden;er waren nog aanwijzingen ge noeg. En hier hebben jullie weer 8 nieuwe raadsels, om aan het oplossen te gaan. Ik hoop natuurlijk op de oplossingen van de neefjes en nichtjes, die in Leiden zijn, of van hun uitstapjes zijn teruggekeerd, ®n op briefjes met vacantienieuws. Van sommigen ontving ik een vacantie- groet per ansicht; bijzonder aardig, dat er uit de verte aan mij gedacht is. De afzen ders vinden hun naam in de correspon dentie. Nu de briefjes. Aukje van der Walle Je maakt daar prachtige uitstapjes. Dat zie ik wel. Harte lijk dank voor deze mooie kaart Anny Bekooy Ik hoop, dat je geniet in A. En ik ben heel blij met je goede voorne mens. Jan Kenbeek Je raadt goed. ik houd er evenveel van als jij. Natuurlijk vind ik het fijn voor je, dat je zoo'n heerlijk dagje hebt gehad. Voor zoo'n prettige reden mis ik je graag een keertje. Corrie van Weizen De overgang is altijd weer een feestelijke gebeurtenis. Dat heb jij ook gemerkt. Wat gezellig, zooveel bij je Tante te mogen zijn! Jannie van Biezen Jij denkt maar steeds goed aan mij, zelfs, als je uit bent. Dat doet me pleizier. Hartelijk dank voor je mooie kaart. Je hebt zeker veel gezien? Dat hoor ik wel in je volgenden brief. Ans Nleuwenhuys De vacantie heeft jou al heerlijke dagen gebracht. Wat heb je veel gezien! En nog gefeliciteerd met je overgang. Annie van der Vos Geen wonder, dat jij genoten hebt verleden Donderdag. Het is mij alles bekend, waar jij geweest bent. Je hebt ontzaglijk veel gezien op één dag. Het was nu eens heel wat anders, om daar aan 't strand te komen. En wat zijn jullie getracteerd! En den volgenden morgen een gat in den dag geslapen? Annie Winkelman Dan hebben jullie zeker déze week wel gewandeld. En je hebt je in de zon kunnen baden Dinsdag. Ook in de zee? Annie Schneider Hartelijk dank voor je vacantiegroet. Wat zul jij al bruinge brand zijn van al die zonnige zeedagen; lijk je al een negerinnetje? Rika de Graaf Het is overal genieten in deze weken. Bij jou ook! Nu is er een dubbele reden, om een versje voor jou op te schrijven. Maar zonder het plaatje had je het ook gekregen, hoor! Ziehier dan: Leef één dag tegelijk, Grijp het levende heden; Ieder uur trouw gebruikt, Doet het jaar goed besteden. Leni de Graaf Dat mag ik hooren, Leni. Tini van Dam Je kunt zeker niet scheiden van de Kaag! Het is ook juist verrukkelijk weer voor het water. Dit raad sel is alleen geschikt, om mondeling op te geven, dus niet voor onze kinderkrant. N.co Smit Pijn was het in IJmuiden, hè' Daar is zooveel te zien en te beleven. Heb je nog op een pier gewandeld? Marietje Laman In de eerste plaats hartelijk gelukgewenscht met je verjaar dag. Je treft het, op Zondag. Er is voort durend iets prettigs in de vacantie bij jul lie. Veel genoegen, Zondag. Zusjes de Vos Ja, je ontwent het schrijven in de vacantie Dat heeft ieder een. Dan is het, of je vingers niet meer willen. Blijft je Grootmoeder een poosje? Ze heeft zoo'n verre reis moeten maken. Ik ben ai oemeuvva, wat jullie me over Maandag te vertellen hebben Truusje Sluymer Zoo'n fietstochtje bevalt Je wel En jij kon rustig uit zitten kijken Annie Schouten - Nog gelukgewenscht met Je verjaardag. Nu behoor je bij de grooteren. Je Moeder heeft jullie laten smullen. Ik had best van de partij willen zijn. Piet de Best Het ls Jammer van dat eene konijntje, maar je hebt nog een heele familie over. Die eten heel wat met elkaar. Jettie Heyloo Wat hebben jullie Don derdag een mooien en verren tocht ge maakt! A. v. d. Vos schreef me er ook over; die ken je zeker wel? 'tWas een latertje, maar dat vinden jullie juist feestelijk, is het niet? En nu heel pleizier in K. Abram Fakkel Van het drukfoutje heb je al gelezen boven? Ik wensch Jou ook mooi weer toe voor Maandag en een pret- tigen dag. Riek de Vos Wat gezellig, dat je vriendin mee mag naar A. Veel genoegen met elkaar. Rie Develing Jullie briefjes doen me denken aan boompje verwisselen! Zoo heb ben jullie elk twee uitgaansdagjes, een bof! Ook veel pleizier. Alida Stikkelorum Dan wensch ik jou ook genoeglijke uurtjes met het boek van Jan. Koos Stikkelorum Ik heb hetzelfde aan jou te vertellen. En we hopen beiden, dat het zoo nog een poosje blijft. Niek Bakker Je hebt prachtig weer getroffen voor zee en strand. Je rapport ziet er goed uit. Prettige vacantie verder. Jan Bronsgeest Ik begrijp best, dat er voor zoo'n fijn jongensboek veel liefheb bers zijn! Pieter W. Martijn Prettig, dat je zoo'n aardig vriendinnetje hebt. Wij genieten ook van de vacantie, hoor, net als jij. Groet Moeder hartelijk van mij. Tino Neuteboom Ik vond bij jou niet genoeg goede oplossingen. Als jij rijdt, ge nieten er zeker twee: je broertje en jij. Rietje Brandt Ik leer Ellie al aardig kennen vanuit de verte; je vertelt me elke week zoo gezellig over haar. Wat een on verwachte bof was dat verleden week! Heerlijk voor je. Leny Moraal! Het mooie weer houdt aan, en jij hebt het met de uitstapjes dus ook getroffen. Bedankt voor hel eerste raadsel, dat kan ik gebruiken; het tweede heeft er al ingestaan. Mien van Egmond Er zijn er meer uit onze raadselfamilie, die aan het concours in W. hebben deelgenomen. Ik ben be nieuwd naar den uitslag. Ik begrijp best. dat er niet van schrijven kwam in K. Corrie Kraan Jij ook weer present? Daar ben ik blij om. Jij vindt het misschien jammer, dat die heerlijke tijd alweer voor bij is. Ook goed je best gedaan Maandag in W Lydia Botermans Wat wordt je zusje alweer gauw groot! Je kunt al wat met haar spelen, denk ik. Zoo, je hebt al een paar fijne uitjes (uitjes, waarbij je niet behoeft te huilenopgesnoept. Trieneke van Manen Dat is gezellig, zoo in de vacantie met je vriendinnetje samen te lezen. Het boek speelt zeker in Indië? Rietje Boom Het doet me pleizier, dat jij schrijft, nu Jannie er niet is. Zij heeft een fijnen tocht gehad, en het was stil op den weg, zoo vroeg in den morgen. Breng je mijn groeten over? En jij hebt genoten aan het strand. Het liefst was je natuurlijk in zee! Harmie de Wekker Kind, kind, wat heb jij veel gekregen! Wel voor twee ver jaardagen tegelijk. Jullie hebben leuk ge speeld aan het strand. Ik wil gelooven, dat jij de vacantie heerlijk vindt. Het is pretje op pretje! Volgenden keer weer raadsels er bij. Wat een mooi bloemenmandje! Suusje de Wekker Heb je mooi gezon gen, en gelachen Maandag? Je tolde je bedje in 's avonds, denk ik. Wat heb je mijn brief weer mooi versierd! Jo Drabbe Nog hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Heb je hem in Leiden gevierd? Laat maar hooren. als Je weer rustig thuis bent. Nelly de Neef Alvast mijn hartelijke gelukwensohen voor Woensdag. Prettige dag! Zeg aan Jannie, dat ik gelezen heb van haar overgang. Hiermee ben ik klaar met mijn corres pondentie. De vacantie is nog niet om, dus wensch ik jul'lie allen voor deze week heel veel genoegen en hetzelfde mooie weer. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door Jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Ingezonden door Marie Brokaar Op school. Onderwijzer ;ot rijn leerlingen: een van Jullie mij eens een getal op" „68'* riep een jongen De onderwijzer schreef 86 op; mem scheen het te merken. Andermaal vroeg een getal. ,,34". riep een andere Jongen weer schreef de onderwijzer, in plaats het opgegeven getal, 43. Toen riep een jongen: „Schrijf U maar eens 11 op, en nou zou ik wel willen weten, hoe U hem dat zal lappe Ingezonden door Cobi Lindhout. Verstrooid. Emmy: „Oom, er zit een spin tegen plafond". Oom: „Trap 'm dood en laat me rust". Ingezonden door Nel van Reenen. Onderwijzer: „Als Moeder een kilo vle< in 10 gelijke deelen verdeelt, wat krij dan?" Jan: „Een ons, Meester". Meester: „En dat stukje weer door gedeeld?" Jan: „Gehakt, Meester". Ingezonden door Dirk Crama. Kindervraag. Kareltje ziet voor het eerst de zon dergaan in zee. „Moesje, kruipt de zon iederen avon< het water?" „Ja, ventje". „Maar hoe krijgen ze haar dan 's morj weer droog genoeg, om haar weer aai steken?" Ingezonden door Johanna Koekebakk< „Kijk, Hansje", zegt Moeder, „dat daar is een ezel". Hansje kijkt langen tijd nadenkend zich en zegt: „Ja, Moeder, maar hij het misschien zelf niet". Meneer Blümchen was een groot tuurliefhebber. Hij dweepte met zoi schijn en regen, met bloeiende en boomen, met korenvelden en heide Eens luchtte hij in gezelschap van e ge vrienden weer zijn hart over de sch< heid van den zons op- en ondergang „Zeg eens, Blümchen, heb je de zoi eens op zee zien opgaan?" vroeg buurman Meijer. Neen, dat had Blümchen nog nooit zien. De zee was ook zoo ver van Drej verwijderd. „Ook in het Harzgebergte, op den van den Broeken kun je er van geniet verzekerde vriend Jansen. „Dat is niet ver. In twee dagen kun je het doen. nacht in het Brockenhotel, 'smorj vroeg op en je ziet, wat je nog nooit ge hebt. Ik zou het eens doen, Blümchen Deze had er wel ooren naar. Op mooien namiddag vertrok hij naar Sch ke aan den voet van den Broeken en klom den berg. Den volgenden namiddag was hij al v in Dresden terug. „En, Blümchen, hoe is het geweest? je genoten?" vroegen zijn vrienden „Nee hoor!" antwoordde de bergbekl mer mismoedig, „praat mij niet meer den Broeken! Dat is een ellendige plaa „Heb je dan den zonsopgang gem Ben je te laat opgestaan?" „Ik was er op tijd, maar de zon h me bedrogen!" „De zon? of was het de mist?" „Nee kerel, de zon was het! Moet hooren: Ik was al om 4 uur uit mijn I Om kwart voor 5 zou ze pas opgaan, dronk een kopje koffie en ging toen r buiten. Ik zette mij op een rotsblok wachtte. Het was nog pikdonker, maai had geen haast en wachtte maar al do Het werd gaandeweg steeds lich maar de zon kwam niet. Eensklaps 1 ik aan de andere zijde van het hotel menschen roepen: schitterend schittere Ik sta op en ga er heen. Daar staat zon al een handbreedte boven den zichtseinder. Is me die leelijkerd stiel achter mijn rug opgegaan!"

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18