Ons Kort Verhaal LEiDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 6 Augustus 1938 F inancieel-Economisch Weekoverzicht Welluidende Amerikaansche „accoorden". Schuim den aanslag van Uw tanden weg met Ivorol Beleggersfront weer actief. De geruchten OVer het rnone- Helaas is °°k °P de valutamarkt deze BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De poort stond open (Van onzen financieelen medewerker) Terwijl nagenoeg alom in het Noor delijk Halfrond de menschheid tracht de zakelijke beslommeringen van zich af te schudden, wordt niettemin op het oogenblik in de Ver. Staten de ouver ture gespeeld voor het drama of blijspel waarvan het eerste bedrijf in den ko menden herfst zal worden opgevoerd cn waarbij feitelijk het geheele mensch- dom tot de medespelenden behoort, zij het dan ook in het algemeen slechts als figurant. De ouverture, welke thans in onze ooren klinkt, bevat naast vele dissonanten een groot aantal aange naam aandoende motieven, die ons vrij hoopvol stemmen ten aanzien van het ons nog geheel onbekende eerste be drijf. Er zit bodem in de markt, niet slechts In de registreerende effectenmarkt doch ook in de effectieve markten van goederen en in de „markten" welke de bedrijvig heid van het zakenleven beheerschen. Aar zelingen, gevolg van de aanwezigheid van politieke, economische en financieele ..dis sonanten", leiden op het oogenblik tot winstnemingen op slechts kleine schaal, zoodat reacties van grooten omvang uit blijven. Wij mogen ons niet laten depri- meeren door de wel zeer sterk gedaalde winsten tegenover het vorig jaar van na- genoee alle Amerikaansche ondernemin gen. Wie had anders verwacht? Wij die nen veeleer ons oog te richten op het feit, reeds in ons vorig overzicht ten aanzien van de U. S. Steel aangehaald, dat de mees te groote Amerikaansche ondernemingen, ondanks de ongunstige financieele resul taten niettemin haar dividenden zooveel mogelijk trachten te handhaven. Deze week bijv. kon worden medegedeeld, dat de di videnden van General Motors en Int. Nickel onveranderd zijn gehandhaafd. Dit betee- kent naar onze meening. wij herhalen dit nogmaals, dat de leiding dezer midden in het zakenleven staande ondernemingen niet de noodzakelijkheid gevoelt, een con servatiever dividend-politiek te voeren. Zij beschouwt blijkbaar de jongste reactie als een tijdelijk verschijnsel en ziet reeds tee kenen van opleving, waardoor de handha ving van het niet verdiende dividend wordt gerechtvaardigd. Vriendelijke klanken bereiken ons van de zijde van verschillende takken van het Amerikaansche bedrijfsleven. De zeer groo te tarwe-, mais- en katoenoogsten betee- kenen dat de koopkracht in de agrarische districten belangrijk zal toenemen. De be drijvigheid in de staalnijverheid heeft de 4C pCt. bereikt en hoewel dit percentage nog meer dan de helft ligt onder dat van Augustus 1937 en het rentabiliteitspeil waarschijnlijk eerst omstreeks de 50 pCt. wordt benaderd, beduidt de gestadige stij- ging van een niveau van 22 pCt. toch. dat in de staalverwerkende industrieën de voor raden uitgeput beginnen te geraken. Een der voornaamste verbruikers, de automo- bieinijverheid. heeft gedurende de afge- loopen twee maanden zeer behoorlijke ver- koopen kunnen boeken en bereidt zich voor cp een intensieve herfstcampagne. waar bij men zelfs het groote waagstuk onder neemt. de modellen grondig te wijzigen, teneinde den kooplust te prikkelen De si tuatie in de tweede handsch automarkt, dia aanvang van het jaar nagenoeg ho peloos leek."Is eveneens grondig verbeterd. Ook de koperindustrie laat niet langer uitsluitend dissonanten hooren: de Ameri kaansche exportprijs is niet onbelangrijk verhoogd en verschillende stilgelegde mij nen en raffinaderijen worden weer in ge bruik genomen. Ook in den kleinhandel r t-n i i i week weer een dissonant ontstaan. Het taire Jjrie-lanaen-accoora. feit. dat de Amerikaansche Minister van Financiën Morgenthau ondanks alle voor afgegane tegenspraak, zijn vacantie in Europa toch heeft gebruikt om besprekin gen te voeren met de Fransche autoriteiten, heeft weer voedsel gegeven aan het reeds doodgewaande gerucht, dat een herziening van het monetaire Drielanden-Accoord op handen zou zijn en wellicht in den vorm van een algemeene verdere devaluatie met gelijktijdige stabilisatie en herziening van de sterling-dollar-pariteit. Ons komen, zoo als reeds vroeger uiteengezet, deze geruch- len als volkomen ongegrond en onlogisch voor. Dit neemt niet weg, dat een sterke vraag is ontstaan naar dollars tegenover het pond en natuurlijk ook tegenover den gulden en speciaal den Franschen franc, welk laatste ruilmiddel opnieuw in een slechten reuk is gekomen, omdat het Frank rijk noch financieel, noch economisch naar len vleeze gaat. Tegelijkertijd vinden, groo- lentieels uit hoofde van de daling van het pond en vrees voor politieke verwikkelin gen weer zeer groote goudaankoopen plaats: naast baren concentreert de vraag zich hans ook in hooge mate op elk soort gou den munten, die met een aanzienlijk agio boven baren worden verkocht. Zoo is de Nederlandsche Bank in staat geweest gedu rende de afgeloopen vier weken voor i. 2.780.000 (oude pariteit) aan gouden tien tjes voor „liefhebbers" te verkoopen tegen voortdurend stijgende prijzen. De Nederlandsche conjuctuur, de er varing heeft dit thans wel geleerd, komt steeds achter de Amerikaansche aan hinken. Terwijl Amerika de eerste tee kenen van herstel vertoont, blijft de in den herfst van 1937 in Nederland inge zette reactie nog onverminderd aan houden. De toon welke uit het jongste conjunctuurbericht van het Centraal Bureau voor de Statistiek spreekt, is in het algemeen niet bijzonder opwekkend. Naast een enkele gunstige factor, zooals de stijging in den woningbouw en de betrekkelijke handhaving van de koop kracht, staan vele ongunstige conjunc- tuürsymptomen, waarvan de dalende industrieele bedrijvigheid en de hier mede in verband staande werkloosheid de ernstigste zijn. De industrieën welke kapitaalgoederen produceeren, vertoonen in doorsnee een aanzienlijken achteruitgang na de scherpe opleving van het vorig jaar. De industrieën van verbruiksgoederen (voor Nederland verreweg de belangrijkste industrieele groep!» hebben zelfs nauwelijks van die kortstondige opleving kunnen profiteeren en worden thans in de algemeene kentering meegesleept. De sterk verminderde invoer van grondstoffen bewijst, dat men ook in de nabije toekomst met een dalende in dustrieele bedrijvigheid zal hebben rekening te houden. Zoo blijkt, dat ook het opgeven van den vrijhandel en het doelbewust scheppen van protectie en ordening ons land niet voor malaise kan vrijwaren. Het Beleggersfront heeft zich weer ge dwongen gezien actief te worden. Nadat het 'door zijn boycot in Mei aan den stroom van conversies een vrij plotseling einde had gemaakt, begonnen allengs de aspirant- geldnemers weer gebruik te maken van den ontzaglijken overvloed aan liquide middelen, hier te lande aanwezig, om opnieuw het publiek een lagere rente op te dringen. Ditmaal koos men niet den weg van lee ningen met oploopende rente, doch fixeerde men de rente op 3 1/4 pCt. terwijl de ge meente Hilversum bovendien nog het afkap- systeem volgde, door een deel der uitgifte in den vorm te gieten van kortloopende 2 pCt. leeningen. Wederom heeft het Beleg gersfront zich schrap gezet, aangezien ook nu weer de condities niet aan de door het Front gestelde minimumeischen voldeden. De leening Hengelo is mislukt, daarentegen zijn de 3 1/4 #/o 25-jarige en de 2®/o 5-jarige leeningen van Hilversum overtee- kend Zou dit een kentering be teekenen in de macht van het Beleggersfront of is het slechts een tijdelijke inzinking? Wij durven hierop nos geen duidelijk antwoord te geven En toch, al erkennen wii gaarne, dat de leden van het Front zoover kunnen gaan, dat zij desnoods 25 PCt. hunner voor belegging dienende gelden onbelegd kunnen laten, men moet toch tevens de waarheid onder de oogen zien, nJ. dat de aldus ge vormde rente niet het resultaat is van vrij aanbod en vrije vraag. Het is een kunst matige rentefixeering en als zoodanig strijdt zij naar onze meening met de doel einden. door het Beleggersfront zelf ge steld: slechts emissie-gebruiken tegen te gaan Al wordt thans wederom aan de rentedaling een kunstmatig halt toegeroe pen. op den duur zal de natuurlijke werking van vraag en aanbod toch de overhand moeten krijgen. De natuurlijke rentedaling is niet te voorkomen, hoogstens voorloopig tegen te houden. Tenzij inmiddels de deel nemers aan het Front andere beleggings mogelijkheden vinden (onroerende goede ren. hypotheken) en tenzij inmiddels een opleving op de aandeelenmarkt plaats vindt, is het te vreezen, dat het op den duur zal blijken, dat de ..frontiers" zich in hun eigen vingers hebben gesneden, wellicht zelfs ten nadeele van het publiek. Ook Frankrijk is nu met Duitschland tot overeenstemming gekomen inzake den Duitsch-Oostenrijkschen schuldendienst. Het accoord komt in groote trekken overeen met het EkigelschDuitsche verdrag. De rente van Dawes- en Young-leenlngen wordt uniform teruggebracht tot 5 pCt terwijl het saldo zal dienen voor amorti satie De rente-transfer wordt verlaagd van 31/: tot 3 pCt. En nu komt Nederland aan de beurt. Waarschijnlijk zal nog deze maand overeenstemming tusschen de Nederland sche en Duitsche gedelegeerden moeten worden bereikt. Wij mogen hierbij zeer zeker den elsch stellen, dat de voorwaarden den NederlandschDuitsche overeenkomst minstens even gunstig zullen zijn als die vastgelegd ln het FranschDuitsche ver drag (Nadruk verboden). GEBOREN: Gerrit Jan. zn. van G. Lorist en G. M. W. Lahme Ada Johanna Wilhelmina. dr. van W. Schellingerhout en G. v. Mulllgen Janna, dr. van J. G. Reijken en M. Rozier Pleter, zn. van J. Marijt en W. Robbers Gerrit. zn. van N. Hannaart en J. den Oude Cornells Simon, zn. van W. K. v. Katwijk en L. v. Harskamp Else Marijt. dr. van G. Seijbrands en J. M. Ver- maat Willem, zn. van S. Koopman en A. A. Kruijt Arnoldus Reinier. zn. van A. v. d. Bos en A. Monster Klazina. dr. van M. de Koning en W J. de Kok Geertrulda. dr. van A. F v. d. Neut en N. Gravesteyn Grietje, dr. van A. F. v. d. Neut en N. Gravesteyn. ONDERTROUWD: J. A. Kramp, jm. 33 j. en A. M. Müller. jd. 32 J. J. F. Snik. Gesch. 47 J en H. G. M. Nei.i- man.' Gesch. 41 J. J. A. Jansen. Jm. 26 J. en M. Kampinga, jd. 28 j. OVERLEDEN: P. v. d. Burg, Wedn. 79 J. M. H. Ober. hsvr. van A. W. Vitters. 39 J. H M. E. Flentrop. hsvr. van: D. J. Vreeken. 59 J. J. Engels, M. 65 j. VOOR ZONDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum I 1875 Meter 8.55 VARA 12.00 AVRO 5.00 VARA 6.30 VPRO 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gramofoonmuziek 9 00 Berichten 9.05 Tulnbouwpraatje 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Filmuitzending 10.39 Berichten 10.40 Declamatie, in de pau ze: Gramofoonmuziek 11.00 Esmeralda-Sep- tet 11.30 Arbeiders-Zangvereeniging „Mor genrood" en Gramofoonmuziek 12.00 Het woord van de week 12.05 Gramofoonmuziek 12.15 Het Kovacs Lajos' orkest 1.30 Cause rie ..Wat Indië leest" 1.50 Gramofoonmuziek 2.00 Boekbespreking 2.30 Pianovoordracht 3.00 Residentie-orkest en soliste. In de pau ze: Gramofoonmuziek 4.30 Sportreportage 5.00 Gramofoonmuziek 6.00 Sportpraatje 6.15 Berichten ANP, Gramofoonmuziek 6.30 Nederduitsch Hervormde Kerkdienst 7.30 Gramofoonmuziek 7.40 Causerie „Vrucht dra gen" 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 Residentie-orkest en soliste 9.30 AVRO- Musette-ensemble en solist 10.00 Radlo-too- neel 10.25 De AVRO-Girls met orgelbegelei ding 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Dansmuziek (Gr.pl.) Hilversum II, 301.5 en 415,5 M. - 8.30 Ncrv - 9.30 KRO - 5.00 NCRV 7.45-11.00 KRO - 8.30 Morgenwijding 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 H. Mis 12.15 KRO-orkest (Opn.) (van 1.00— I.20 Boekbespreking) 2.00 Reportage 2.15 KRO-Melodisten en solist (Opn.) 3.15 Gra mofoonmuziek 4.00 Lof 4.555.00 Gramo foonmuziek 5.05 Gereformeerde Kerkdienst Hierna tot 7.45 Gewijde muziek (gr.pl.) 7.50 Causerie „Bestrijding der jeugdwerkloosheid in 1937" 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 Koninklijke Mili taire Kapel 9.00 Radiotooneel 9.15 Vervolg concert 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Be richten ANP 10.4011.00 Epiloog. Droitwich 1500 m. 12.35 Militaire Kerk dienst 1.20 Yascha Krein's Zigeuner-orkest 1.50 Jan Berenska's orkest 2.35 Het Cele- brity-Trio 3.05 Het Colombo-Octet 3.35 Fluitvoordracht 3.55 Het Vlani-Sextet 4.20 Liedjes aan de vleugel 4.40 Wynford Reynolds Octet 5.20 Boekbespreking 5.40 Viool en piano 6.158.15 Radiotooneel 8.20 Kerk dienst 9.05 Liefdadigheidsoproep 9.10 Be richten 9.25 BBC-Harmonie-orkest. 10.10 Het BBC-orkest 10.50 Epiloog 11.20 Be richten. zoodat (het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. (Oranje-verpakking m. (blauwen band) 5437 (Ingez. Med.) door DIMA. „Je bent overwerkt", had Cora Beyvank tot haar broer Daan gezegd, „je zenuwen moeten tot rust komen en de dokter wil, dat je een tijdlang naar buiten gaat. Dus dan ga je ook naar buiten! Tulpenoord is een aardig plaatsje, ik heb er nog een paar goede kennissen, daar zal ik wel een briefje aan schrijven en die bezoek je dan eens. Want het is ook weer niet goed, je hcele- niaal te begraven". En zoo was Daan Beyvank dan in Tul- punoord terechtgekomen Hij legde zijn ontwikkelt" de afzet zich vrij bevredigend, eerste bezoek af bij mevrouw Heimans. een f" --- oude vriendin van Cora en hij werd ont- testaaner du idelijkeaan wij zingen va^eu ïoorL^zes^njarig nichtje Kitty, maakten grapjesen oom 's jongste broer -2 v u- ^ante laat zlch even verontschuldigen", floot nog het liedje, dat tante zoo afge- ze. Kitty lief. „ze wil zich boven wat op- vond, om haar te plagen Wat was knappen en vraagt, of U even met mijn ook weero, ..Parlez-mo. gezelschap genoegen kunt nemen". clamour Het was een dag als deze... Daan Beyvank voelde zich niet bakvis- e€n beetje triestig, regenachtig. Echt vioch- schen nooit erg op zijn gemak, maar dit *cer, ha<* oom n°S gezegd ïeek wel een lief kind. Haar glimlach was innemend en ze keek hem met sympathie schijnen de voorraden aanzienlijk af te ne men en bestaan er duidelijke aanwijzingen dat reeds thans wordt ingeslagen voor het herfstseizoen Dat men ton aanzien van den herfst- en winteromzet in de Ver* Staten niet pessimistisch is, moge blijken uit de in verhouding tot de voorafgaande maanden opgewekte stemming, welke ge durende Juli op de Antwerpsche en Am- sterdamsche diamantmarkten heeft ge- heerscht cn die nagenoeg uitsluitend werd aan. Misschien wist ze van zijn zenuwziek- veroorzaakt door aankoopen van Ameri- te af Hij èdraaide wat op zijn stoel en zocht kaansche juweliers, die door hun voorraden naar een onderwerp van gesprek. Wat kon heen schijnen te zijn. je al zoo tegen een meisje van zestien zeg- Wij willen met deze opsomming van gen?" De poppen was ze natuurlijk al ont- welluidende Amerikaansche accoorden" groeid. en van het leven in Tulpenoord wist ln deze Juli-Augustus-ouverture het aan- hij niets af. weziz zijn van dissonanten geenszins ver- Qp dat moment was hij zich al vaag be- doezelen Zij zijn er op politiek gebied: de _,ust van iets onaangenaams. Hij rcali- inogelijkheid van een Russisch-Japansch scerde het nog niet volkomen maar er conflict, het nog verre van opgeloste Sude- was iets dat hem hinderde. En toen, hel- en-vraagstuk enz., op economisch gebied: dcr en dadelijk, drong het tot hem door. liet reeds eerder vermelde gebrek aan uit- tlgens was een monotoon, naargeestig ge- breiding van het herstel tot de kapitaal- luid het snerpend knarsen van schar- goederenindustrie en dus tot de kapi'aai- nleren die in lang niet gesmeerd waien, markt en de aanhoudende dispariteit tus- gevoigd door een enerveerend „klep-klep". schen kost en prijs, en financieel: o.m. de Zijn blik ging naar den tuin. Verlaten en ondermijning der Amerikaansche begroo- mat lagen daar de paden, met hier cn daar ting, waardoor de uitgaven van het heden veilrapte. donkerbruine herfstbladeren. En als zware lasten cp de toekomst zullen aan het eind van den tuin ontdekte hij de drukken. oorzaak van zijn onrust: de openstaande En toch gelooven wij, hoewel dit wel- f luinpoort met zijn piepende scharnieren, licht een zuiver persoonlijk gevoel is, die telkens heen- en weer-sloeg. dat. wat de beïnvloeding van het za- Het meisje volgde zijn blik en begreep kcnleven en de effectenhonrzen op kor- j wat hem hinderde. Haar violette oogen kre ten termijn betreft, de accoorden het gen een medelijdenden glans en er was ook van de dissonanten zullen winnen. iets van droefheid in te bespeuren. „Dat ia al zoo, sinds die verschrikkelijke gebeur tenis in tante's leven", zei ze zacht. „Het is tante's uitdrukkelijke wil, dat de tuin poort open blijft". „Piep-piep-piepklep-klep", deed de poort. Nerveus draaide Daan Beyvank zich van den tuin af. „Hoe meent U?" vroeg hij ver ward. „Gebeurtenis „Och natuurlijk", ging Kitty op denzelf- den toon voort, „dat weet U niet. Het is twee jaar geleden, en Uw zuster was toen al hier vandaan. Het was iets afschuwe lijksEven tuurde ze ontroerd voor zich uit, en als voor zichzelf sprak ze: „Ik herinner het mij als den dag van gisteren. Oom ging een dagje visschen met zijn beide broers. Spits, onze herdershond was bij hen. Vroolijk gingen ze weg, ze Ze streek met de hand langs de oogen, ais om een nare gedachte weg te vegen „Ze zijn nooit teruggekomen! Het vlctje, waarmee ze de plassen opgingen is ieeg teruggevonden. Hun lijken echter vond men nooit. En nu laat tante steeds de poort openstaan. Tegen dat oom en zijn broers terugkomen, zegt ze.... Is het niet ver schrikkelijk? Ik heb zoo'n diep medelijden met haar". „Piep-piep-piepklep-klep" zei de luinpoort. „Afschuwelijk", bracht Daan Beyvank uit, en hij doelde zoowel op mevrouw Hei- mans' idee-fixe als op het irritecrende ge luid. Op dit oogenblik stapte mevrouw Heimans binnen. Ze ontmoette een verwarden, ner- veusen gast, die een beetje vreemd deed, en een paar maal schichtig omkeek. „Ach ja", lachte ze, „die scharnieren, we moeten ze toch eens smeren, Kitty. Ik heb de poort maar open laten staan", ver klaarde ze Daan Beyvank, „want mijn man en zijn broers kunnen ieder ocgenblik ko men. Ze zijn gaan visschen, en als ze langs den voorkant komen, maken ze zoo'n smeerboel". Daan zag Kitty's meewarige gezicht, en trachtte ijlings op een ander onderwerp t€ stappen. Hij vertelde, waarom: hij naar Tul penoord was gekomen, dat zijn zuster er zoo op aangedrongen had. en dat Tul penoord een rustig, lief plaatsje was, met aardige, vriendelijke menschen, en enHij praatte aan één stuk door en liet zijn gastvrouw vrijwel niet meei aan het woord komen. Het was dan ook met een zucht van ver lichting, dat mevrouw Heimans tenslotte zei: ,,Ha, daar komen de mannen! Kltty, schenk eens een kopje warme thee in, ze zullen er wel trek in hebben!" Als verstomd zat Daan Beyvank op zijn stoel. Zijn blik ging toevallig naar Kitty en hij zag haar in angst verstarde oogen. Toen keek hij ook om. De poort stond wijd open. En op den landweg zag hij drie mannen naderen. Ze droegen allen hen gels. en rond hen sprong vroolijk een for- sche herdershond. Eén van de drie begon te fluiten„Parlez-moi d'amour". Als door een wesp gestoken sprong Daan Beyvank op. Hij greep als het ware de hand van zijn gastvrouw, snelde dan naar de deur en vloog als de wind de gang door. Met een knal vloog de buitendeur in het slot „Wat was dat voor een rare sinjeur, die zoo hard wegliep?" vroeg meneer Heimans verwonderd, door de serredeur binnen stappend. Kitty lachte luidkeels. „Een raar mannetje! Toen ik alleen met hern was, vertelde hij steeds maar, dat honden zulke verschrikkelijke beesten wa ren. Hij schijnt in zijn Jeugd eens door een hond gebeten te zijn, en sindsdien is hij doodsbenauwd van een hond. Een zonder ling mannetje. Toen hij onze brave Spits zag. kreeg hij het op z'n zenuwen". Ze streelde de uitbundige Spits, en op nieuw lachte ze. terwijl er in haar violette oogen kleine lichtjes glinsterden. „Jammer", zei ze, „erg jammer, dat ik geen fantasie genoeg heb, anders leek het me best een type. om een verhaaltje over te schrijven". „Maar Kitty", bestrafte tante haaJ, „meneer Beyvank is zenuwziek...." Kitty keek heel erg onschuldig. „Ach ja!" deed ze meewarig. „Maar ik zou immers toch geen verbeeldingskracht genoeg hebben voor zooiets tantetje. Een verhaaltje verzinnen lijkt me heel erg moeilijk". „Zoo'n baby!" schudde meneer Heimans liet hoofd terwijl Kitty bedrijvig thee schonk. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) Radio-ParUs 1648 m. 8.10; 9.00; 9.50 m 11.25 Gramofoonmuziek 11.50 Orgelconcert 12.40 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 4.05 Accordeonsoli 4,20 Koor van de Kathedraal te Straatsburg 6.20 Gramofoonmuziek 7.05 Zang 7.50 Willy Pradys' orkest 8.35 Uit Vichy: „La damnation de Faust" 12.05—12.20 Dansmuziek. Keulen 456 m. 6.20 Havenconcert 8.50 Omroeporkest, -koor en solisten 9.35 Gramo foonmuziek 11.20 Weensch Philharmonisch orkest en solisten 1.30 Het Dresdener orkest, militair orkest en sportreportages 3.20 Fritz Weber's orkest 3.50 Gramofoonmuziek en sportreportages 6.20 Het Kunkel-kwartet 7.05 Gramofoonmuziek 8.30 Rob. Gaden's or kest 9.20 „In dem Herzen hör' ich 's klingen, operette 10.50 Populair concert en dansmuziek 12.203.20 Omroepkleinorkest. dansorkest en so listen. Brussel 322 en 484 m. 3.22 m.: 9.00 en 9.40 Gramofoonmuziek 10.35 Orgelspel 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Belgisch Vocaal-Trio 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsa- lonorkcst 1.502.05 en 2.35 Gramofoonmu ziek 3.50 J. Schnijders' orkest 5.05 Gramo foonmuziek 5.50 Omroepsalonorkest 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Gitaarsoli 8.20 Pi anovoordracht 8.35 Zang 8.50 Pianovoor dracht 9.20 Orkest.Caecillia-koor en solisten 11.2012.20 Dansmuziek. 484 m.: 9.00 en 9.20 Gramofoonmuziek 10.20 Max Alexys' orkest, m.m.v. solist 11.35 Zang 11.50 Vervolg orkestconcert 12.2012.50 Gra mofoonmuziek 1.00—1.30 Omroepkleinorkest 2.002.35 en 2.50 Gramofoonmuziek 3.50 Snrba-orkest 4.20 Zie Radio-Paris 5.20 L. Hirsch' orkest 6.35 Omroepkleinorkest en so liste 7.35; 8.20 en 9.05 Gramofoonmuziek 9.20 Symphonie-concert m.m.v. soliste 11.00 Jo Bouillon s dansorkest en „The Lanlgiro's" 11.50—12.20 Gramofoonmuziek. Dcutschlandsender 1571 m. 8.30 Otto Kermbach en R. Reddemann met hun orkesten. Hawaiïn-Sextet en Accordeonduo 10.20 Be richten 10.50 Gevarieerd concert (Opn.) (Van 11.05—11.20 Berichten) 1.15 Tijdsein 1.26 —2.20 Nachtconcert. VOOR MAANDAG 8 AUGUSTUS. Hilversum I, 1875 Meter - Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO 8.00 Gra- mofoonmuz. (Om 8.30 Ber.) 10.00 Mor genwijding 10.15 Gramofoonmuz. 10.30 Aeolian-orkest (opn.) 11 15 Orgel en viool 12.00 „The Romancers" Om 12.15 Berich ten (Van 12.451.15 Gramofoonpl.) 2.00 Zang en plano 2.30 Kovacs Lajos' orkest 3.15 Reportage 3.40 Ensemble Jetty Cantor 4.30 Causerie „Music-Hall" (Met gr.pl.) 5.30 Orgelspel 5.45 Ensemble Jetty Cantor 6.30 Gramofoonpl. "Met inleiding) 7.00 Imre Magyari's orkest 7.30 Declamatie 8.00 Be richten ANP, Mededeelingen 8.15 Gramo foonmuziek 9.00 Zang en piano 9.20 Het Kovacs Lajos-orkest en solisten 10.40 Sport reportage 11.00 Berichten ANP 11.05 To- dose Iliescu's orkest 11.3012.00 Alfredo Spezialetti's orkest. Hilversum II, 301,5 en 415,5 M. - NCRV-Uitz. 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Ber„ gramofoonmuz. (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur 11.30 Gramofoonmuz. (12.00—12.15 Ber.i 12.50 Reportage 1.20 Orgelconcert 2.20 Gram. muz. 2.25 Zang en piano 3.25 Gramofoonmuz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuz. 5.15 Kinderuur 6.15 Gra mofoonmuz 6.30 Vragenuur (7.00—7.15 Ber.) 7.458.00 Reportage, evtl. gramofoon- platen 8.05 Berichten ANP, Herhaling SOS- Berichten 8.15 Reportage (opn.) 8.40 Arn- hemsche orkestvereeniging 9.00 Causerie „Hoe leven Jonge menschen alleen in Amerika?'' 9.30 Vervolg concert (10.0010.05 Berich ten ANP 10.30 Gram< foonmuz.. ca. 11.50— 12.0. Schriftlezing. Droitwioh 1500 M. 11.20 Sopraan en Bari ton 11.50 Gramofoonmuz. 12.20 Orgelspel 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.35 Voordracht 1.50 Kon. Marine-Stafmuziek 2.35 Roland Powell's kwintet 3.05 Gramofoonmuz. 420 Viool en piano 4.50 Muzikale causerie (met gr.pl.) 5.20 Zang 5.40 Alfredo Campoli's Salonorkest 6.20 Berichten 6.45 Piano voordracht 7.20 Gevarieerd programma 8.05 Pianosoli 8.20 Amerikaansche humor 8.50 BBC-Symphonie-orkest. en solisten 9.50 Piano-voordracht 10.05 Actueele causerie 10.45 BBC-Harmonle-orkest 11.35 Norman Newman en zijn Band 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.). Radio Paris 1648 M. 8.10, 9.00. 10.10 en 12.35 Gramofoonmuz. 1.50 Zang 2.05 Gra mofoonmuziek 3.05 dito 4.20 Zang 4.35 Gramofoonpl. 5.20 Bailly-orkest 6,20 Gra mofoonmuz. 8.35 Cellovoordracht 8,50 Gramofoonmuz. 9.05 Orkest-en koorconcert (tot 11.35). Keulen 456 M. 6.50 Gramofoonmuz. 7.30 Omroepschrammel-ensemble 8.50 Gouwor kest Silezië 12.20 Politie-muziekcorps 1.35 Nedersaksen-orkest en solist 4,20 Bonner Kamerorkest 6.35 Viool en piano 7,20 Gramofoonpl. 8,30 Leobener Mannenzang- vereeniging cn Vrouwenkoor 9.00 Westduisch weekoverzicht 9.20 Het Salzburger Mozart- orkest 10.50 Omroeporkest, pianoduo en vocaal sextet 12.20—3.20 Gevarieerd concert, Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuz. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.502.20 en 5,20 Gramofoonmuz. 5.35 Pianovoordracht 5.50 Gramofoonmuz. 6.50 Pianovoordracht 7.007.05 en 7.10 Gramo foonmuz. 8.20 Omroepkleinorkest 9.20 Concert uit Knokke. m.m.v. soliste 11.00— 11.20 Gramofoonmuz. 484 M.: 12.20 Gramo foonmuz. 1.00 E. Loiseau's orkest 1.50 2.20 Gramofoonmuz. 5.20 Fud Candrix's or kest 6.35 Omroepsalonorkest 7.05 Harmo nica-voordracht 7.35 Gramofoonmuz. 8.20 Omroepsalonorkest 10.3011.20 Gramofoon muziek. Deutschlandsender 1571 M. 7.35 Gramo foonmuz. 8.20 Berichten 8,30 Radiotooneel 9.20 Kamermuz, 10.20 Berichten 10.50 Trio-concert 11.05 Berichten 11,20 Om roepkleinorkest en solist 12.202.20 Nacht concert (opn.) (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 1 Augustus, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8.50 Keulen 10.20 Brussel VI. 11.20 Keulen 13.20 Brussel VI. 14 05 Parijs Radio 14.20 Brussel Fr. 14.35 Brus sel Fl. 15.20 Keulen 15.50 Brussel Fr - 16.20 London Reg 17.05 Brussel VI 1700 Brussel Fr. 17.50 Brussel VI. 19.05 Keulen 19.55 Parijs Radio 20.20 Brussel Fr. 20.35 Parfjs Radio 23.15 Brussel Fr. 4e Programma: 8.30 Brussel VI. 11.05 Drolt- wich 12.35 Brussel Fr. 13.20 Droitwlch 17.20 London Reg. 17.40 Droitwich 18.15 London Reg. 20.10 Diversen 20.20 Droit wich 23.00 Keulen/Deutschl.s. Voor Maandag 8 Augustus. lste Programma: lederen dag van 824 uur! Avro. Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 12.05 Radio PTT-Nord 12.20 Brus sel VI. 13.50 Droitwich 14.35 Keulen 15.20 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Pa rijs Radio 18.20 London Reg. 19.20 Keulen 20.20 Brussel Fr. 20.50 Parijs Radio 23.35 Keulen. 4c Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diver sen 10.35 London Reg. 14.35 Droitwich 16.50 London Reg. 17.20 Droitwich 2020 London Reg. 20.50 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10