Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 1 Augustus 1938 Hebt ge U doorgezeten op de fiets? FINANCIEN LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RIJNSBURG. Aanbesteding. Van de door B. en W. gehouden inschrij ving voor herstelling der walkanten was de uitslag als volgt: C. v. Iterson f.513: H. van Iterson f.537; J. v. Iterson f.549; G. v. d. Vijver f. 582; C. v. d. Vijver f. 593. Na onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een boerenwoning met stalling te Zoeterwoude gegund aan de laagste in schrijvers, de heeren H. van Iterson en J. van Iterson Cz. aannemers alhier, Daar het bedrag dat uitgetrokken was voor ondersteuning in geld aan behoef- tigen, bijna verbruikt is, is de desbetref fende begrootingspost met f. 1200 verhoogd. Geslaagd Is voor het diploma ma- chineschrijven (B) de heer L. J. de Rover alhier. SASSENHEIM. Uitstapje. De leerlingen der School van de Herv Gemeente maakten onder leiding van het personeel ln een 2-tal touring-cars een uitstapje naar Utrecht, Soesterberg, het Gooi met als eindpunt den speeltuin „Val kenveen". Zooals te begrijpen Is hier volop genoten. De terugtocht ging over Amsterdam via den nieuwen Rijksweg. Zomerpostzegels. Door het plaatselijk comité voor den verkoop van zomerpostzegels werden alhier verkocht: 750 stuks van 3 Cent; 600 van 5 cent; 550 van 6 cent; 1270 van 8 cent en 580 van 16 cent. De zuivere winst voor cultureele doel einden bedraagt f. 92.65. Ben bedrag dat tot dusver nog niet bereikt was. VOORHOUT. VERGADERING TOT OPRICHTING EENER ORANJE-VEREENIGING. Feestviering op 6 en 7 September a.s. Deze vergadering, welke ln het gemeente huls gehouden werd. was bezocht door een tiental ingezetenen. De burgemeester de heer G. F. W. van Berckel, die als voor zitter fungeerde, heette allen hartelijk welkom en zette het doel der vergadering uiteen. Het ligt ln het voornemen in onze gemeente weer een Oranjevereeniging op te richten. Het aanstaand regeerlngsju'bl- leum van H.M. de Koningin vindt spr. daartoe wel een bijzondere aanleiding. In principe verklaarden allen zich voorstan der van oprichting van een Oranjevereeni ging. waarna allen, als eerste stap in de goede richting, toetraden tot een voorloo- pig Oranjecomité. Direct werden de feest- plannen besproken. De data. welke men hiervoor het geschiktste achtte zijn 6 en 1 September. Na langdurige bespreking werd een feest- Fogram voorioopig vastgesteld: Op den eersten dag: 8>/i9 uur luiden der klokken: 910 uur kerkelijke plechtig heid; lO'/i—12 uur kinderaubade voor het gemeentehuls, kinderoptocht met muziek, optreden der Chr. Gem. Zangvereenlglng: 13—15 uur kinderspelen: 1317 uur volks spelen ais tonknuppelen. tonnetje steken, hardloopen met hindernissen, snelrooken, enz.; 17V>18'/» uur openbare vergadering van den gemeenteraad: 19—24 uur avond feesten op het feestterrein. Op den tweeden dag: 101 uur ring steken met tilbury, voor dame en heer; 13—15 uur allegorische optocht: 13'/»17 uur ringsteken op fietsen; 1920 uur lampion- en fakkeloptocht met muziek; 20—24 uur avondfeesten op het feestterrein. Het voorioopig comité zal trachten een eerecomité te vormen, waarvan de burge meester reeds het voorzitterschap heeft aanvaard. Spoedig zal een definitieve op richtingsvergadering worden gehouden. Het bloembollen pellen ongeveer geëindigd. Na een periode van ongeveer vijf weken, zijn zoo hier en daar enkele bloemisten klaar gekomen met het pellen der bloem bollen. Op zichzelf een jaarlijks voor komend feit, evenwel ligt dit jaar hierin opgesloten, dat vele aan het werk gestelde verkloozen (met rijkstoeslag) zonder werk komen. Het gemeente-bestuur echter is tot bet besluit gekomen, om nog zooveel als dit mogelijk ls, deze menschen in de werkverschaffing op te doen nemen bij het werk van de fa. N V. H. de Graaf en Zonen. Zooals men weet ts hier reeds een veertigtal werkloozen uit andere gemeen ten geplaatst, daar onze gemeente geen werkzoekenden had. Uw huid of voeten sfcukgeloopen? Purol verzacht en geneest. Tube 45 ct. Doos 60 en 30 ct. 5265 (Inge* Med.l ALPHEN. BRAND DOOR HOOIBROEI. Zaterdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een fel uitslaande brand in den hooiberg van de landbouwster Wed. Verweij aan de Kromme Aar. Dank zij het feit, dat men zelf de blussching reeds ter hand had genomen en de belendingen met pannen waren gedekt, kon de woning wor den behouden nadat de brandweer met twee spulten was gearriveerd en terstond het vuur krachtig kon bestrijden. Een der spui ten kon dan ook spoedig weer vertrekken. Al het hooi van den hooibouw, die juist klaar was gekomen, ging echter verloren, naar schatting 40 a 50.000 kg. De schade wordt door verzekering gedekt. De brand weer werkte onder leiding van ir. Waarden - burg en den opzichter, den heer den Raad. Door de hevige vlammen en later door de groote rookwolken was de brand tot ver in den omtrek waar te nemen. Aan de R.K. Huishoudschool te Bergen (N.H.i slaagden voor het examen gods dienstkennis, lingerie en huishoudkunde de dames Mien Kortman, To. v. Engelen en Siel van Berkum alhier. Zaterdagmiddag werd de 6-jarige G. aangereden door een auto in de Van Man- dersloostraat. waardoor het ventje verschil lende verwondingen bekwam en onder be handeling van dr. v. d. B. moest worden gesteld. Onze plaatsgenoote, mej. M. v. Donk slaagde voor het examen Engelsch L. O. en aanvulling van de begrootingen der ge meente en der bedrijven dienst 1938. Tot slot werd op verzoek van Boskoop's Oranje- Comité ter gedeeltelijke bestrijding van de uitgaven, verbonden aan de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarlg Regee- ringsjubileum van H.M. de Koningin een subsidie verleend van f. 500. Hierna sluiting. Mulo-examens. Voor het Mulo-diploma (Ai slaagden de volgende leerlingen der openb. Ulo-school: Heieen Otto, Lien Ottolander, Dik Mes man, Gerard van Kleef en Jan Kalkman. Van de Chr. Mulo-school Rozenlaan, be haalden de volgende leerlingen hun di ploma: Llze Beuckhuyzen. Lia den Bes ten, Annemarie Driesprong. Piet Grooten- dorst, Miep Guldemond, Joop van Har- tingsveldt, Nico Jongejan, Rika Koot. Huib Laros, Henny Pos. Corry van der Tooren, Gerrlt van der Willik en Sjaan Zaal. Geslaagd voor het diploma boekhou den van de Federatie voor Handels- en Kantoorbedienden (Mercurlus) mej. W. M. van Oosterom en de heeren H. Koetsier en C. Trimp. OUDE-WETERING. Motorschip na aanvaring gezonken. Zaterdagnacht is het met cokes geladen motorschip van den heer P. v. d. Luit te Nieuwe-Weterlng dat in het Vooreinde ge meerd lag, losgeraakt en dwars in de vaart terecht gekomen. Daar het schip onvol doende verlicht was is het aangevaren door het motorschip Schiehaven en kort daarop gezonken. Er waren geen opvarenden aan boord. Naar wij vernemen wordt de schade niet door verzekering gedekt. ALKEMADE. Voor het M.U.L.O.-diploma slaagde onze plaatsgenoot L. Geluk. Woensdag a_s. zal op het Wet. Boys terrein een wedstrijd plaats hebben tus- schen O.D.I, en Wet. Boys ten bate van het Groene Kruis alhier. Een zeer groote opkomst van het publiek wordt verwacht en met het oog op de goede sport, welke zal worden geboden, maai* vooral omdat onze Groene Kruis- afdeeling de extra inkomsten hard noodig heeft. VOORSCHOTEN. Veilig Verkeer. In een bestuursvergadering van de ver eniging „Voor Veilig Verkeer" heeft het testuur zich als volgt samengesteld: mr. - C. R. Drossaart Bentfort, voorzitter; L. G. Stolk, secretaris; C. L. v. d. Graaf, pen ningmeester. Het bestuur zal nog met een Weetal leden worden uitgebreid. collecte van de pl. afd. van den «ed. chr. Vrouwenbond, ten bate van de nulp aan werklooze gezinnen heeft f-157.92'/» opgebracht. De collecte voor het Ned. Roode Kruis (Vredeswerk) heeft f. 39.06 opgebracht. Zaterdagmiddag omstreeks 4.45 uur is l<l8en J. de N. uit Leiden proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de ar beidswet. Op dat tijdstip was er nog per soneel van deze firma aan het werk in de ui aanbouw zijnde perceelen aan den Leid- scheweg. De politie heeft een zwartbonte koe ge schut, die was aangetroffen op de tram- oaan van de N. Z. H. T. M. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het exa- "te" Boekhouden M.O. K XE. de heer A. Steen alhier. Voor het M.Ui.O.-diploma a slaagden te Den Haag onze plaats- 6enooten E. Visser en J. Bouma. Voor het ij MU.L.O.-examen slaagden to Den "sag onze plaatsgenooten M. van Niekerk, h Paardekooper, M. v. Rijn, Th. v. Schie, Sloekers, J. Vosse en M. Winnubst. Geslaagd voor het eindexamen der f;®1oouwschool voor meisjes „Huis te cande" te Rijswijk (Z.H.) mej. E. Knotten- Delt alhier. BOSKOOP. Waar blijft het huisvuil? Door het gemeentebestuur is over een drietal weken een onderzoek ingesteld van het gebruik door de ingezetenen van den gemeentelijken ophaaldienst van vuilnis. Uit dat onderzoek is gebleken dat een groot aantal bewoners van woningen in deze drie weken geen huisvuil hebben medegegeven, zoodat vrij zeker aangenomen mag worden dat een en ander in slooten terecht koïu.. Naar wij vernemen, zullen ln verband hier mede maatregelen worden getroffen. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. In bespreking kwam een schrijven van de heeren Noest en t Hart, inhoudende een voorstel aan B. en W. omtrent het zwemmen in de Gouwe. Zooals gemeld is het advies van B. en W. afwijzend. Na eenige discussie, waarbij de voorstellers hun voorstel nog nader moti veerden, besloot de raad met het afwijzend advies van B. en W. accoord te gaan. In handen van de commissie voor het onderzoek van begrootingen en rekeningen werd gesteld de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur, alsmede van de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienst jaar 1937. Achtereenvolgens werd vastgesteld een gewijzigde verordening op het beheer van de gemeente-bedrijven, alsmede van een nadere gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand en voorts een nadere regeling van de annuïteiten van voorschotten, verleend aan woningbouwcorporaties. Alsnu kwam in bespreking een voorstel van den burgemeester tot vaststelling van een verordening, regelende het verleenen van pensioen aan de wethouders der ge meente. De heer A. Brand, die, zooals gemeld, deze zaak bij den voorz. aanhangig heeft ge maakt, liohtte zijn schrijven nog eens breedvoerig toe. waarna de raad besloot tot vaststelling der conceptverordening. Volgde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan het be stuur der Ned. Herv. Schoolvereeniging te Boskoop tot het aanleggen van een speel plaats. Zooals gemeld adviseerden B. en W. tot koop van een perceel grond van den heer H. van Gelderen, gelegen tegenover ge noemde school. Hierover ontstond een breedvoerige discussie, waaraan bijna alle raadsleden deelnamen en waarin speciaal naar voren kwam de hooge kosten van het aangeboden terrein. Het voorstel van B. en W. werd met 102 st. verworpen. Aan den heer D. H. J. Kluis, werd in gaande 15 Aug. as. t/m. 14 Aug. 1940, tel kens met wederzijdsche opzegging van een ■maand verhuurd de woning Burg. Colijn- straat 39 voor een huurprijs van f. 37.50 p. maand. Vervolgens werd besloten tot wijziging HAZERSWOUDE. Plannen tot Kerkbouw. In verband met den voorgenomen kerk bouw der Ned. Herv. Gem. is in een gecom bineerde vergadering van Kerkvoogden en notabelen een bouwcommissie in het leven geroepen, bestaande uit de heeren A. van der Lelie, W. J. Dekker en C. van Klaveren, zoomede een financieele commissie, waar in zitting hebben de heeren A. A. Matze, J. Blijleven, Joh. Plaisier en Jac. Ravens- berg. De opbrengst van den speldjesverkoop ten bate van het „Zeeheldenfonds Dorus Rijkers" heeft opgebracht f. 31.11. De heer M. S. alhier had het ongeluk in een garage door de bumpers van een rijdende vrachtauto tegen den muur ge drukt te worden, waarbij hij ernstig aan zijn beenen werd verwond. Dr. J. C. K. Zoete heeft de eerste hulp verleend. Onze plaatsgenoot, de heer Th. van der Meer, hulpkeurmeester alhier is met Ingang van 1 Aug. benoemd tot keurmees ter aan het Gemeente-abattoir te Rot terdam. Toen de veehouder J. K. van de Kruis kade terugkeerde met zyn boerenwagen geladen met hooi, reed hij daarmede over een brug. Door den schok viel het 2-jarig dochtertje, dat meegereden was en naast haar vader op „de kist" zat, er af. Ge lukkig draaide de wagen zóó, dat de wielen langs het kind heengingen. Het slachtoffer werd bloedend opgenomen. Dr. Vlaanderen heeft de kleine verbonden. Mej. T. M. die .bij haar woning bessen plukte bemerkte plotseling dat haar 2'/»- jarig dochtertje in het water was gevallen. Zonder zich te bedenken sprong de moe der gekleed haar kind na. Op haar hulp geroep snelde de heer W. de G. toe; deze mocht het genoegen smaken moeder en kind op het droge te brengen. De heer Jac. Wille Fzn. alhier Ls be noemd tot leerling-stuurman aan de Java- China-Japanlijn. TER AAR. Tuinders naar Venlo. Een gezelschap tuinders van hier en van i Roelofarendsveen bracht per touringcar, nrier leiding van den rijkstuinbouwconsu- lent. ir. van der Helm. een bezoek aan Venlo ter bezichtiging van de augurken- teelt. Ir. van der Kroft. leidde daar de groep rond: met veel belangstelling werd alles in oogenschouw genomen. Het was een leerzame en aangename excursie. Eerste H. Mis Pater J. Zuyerveld O.S.C. Een groote stoet, bestaande uit verschil lende R.K. Jeugdvereenigingen, voorafge gaan door een groep ruiters en begeleid door het muziekkorps „Arti et Religioni" haalde Zaterdagavond onzen oud-plaatsge noot J. Zuyerveld in, nadat deze in den loop der vorige week tot priester was gewijd. Vooral het dorpsgedeelte Langeraar was ter eer van den terugkeerenden „zoon der pa rochie" in feestgewaad gestoken, terwijl de R.K. Kerk en de ouderlijke woning eveneens een feestelijk cachet droegen. Na aan den ingang van het dorp te zijn begroet door kap. Groen begaf de stoet zich naar de kerk, waar een plechtig Lof werd opgedragen. Gistermorgen droeg pater Zuyerveld voor het eerst de H. Mis op voor een stampvolle, versierde kerk. Pater Snabel hield de feestpredikatie, waarvoor als tekst was gekozen: Wij toch moeten roemen ln het kruis van onzen Heer Jezus Christus, waarin onze zaligheid, ons leven en onze verrijzenis is gelegen", 's Mid dags had een hulde plaats in het Parochie huis, waar vele toespraken tot den pater werden gericht en door hem. dank werd ge bracht aan de organisatoren der feestelijke inkomst en aan anderen, die hadden mede gewerkt om deze periode tot een onverge telijke te maken. Het muziekkorps verleende hierbij medewerking. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag a.s. dos avonds te half negen ten raadhuize bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Gemeenschappelijke regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand: 4. Steun aan kleine tuinders; 5. Ontslag en benoeming controleur steun- verleening; 6. Wijziging gemeente-begroo- ting 1938. Loop der Bevolking. Vertrokken: W. van Dijk en gezin naar Oude water; B. Visser naar Alphen a. d. Rijn. Gevestigd: J. van 't Wout van Lisse. ZOETERWOUDE. Door plotselinge ongesteldheid kon gistermorgen ds. A. G. Eykman, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, de gods dienstoefening niet leiden. In zijn plaats is opgetreden de heer de Wit, godsdienst onderwijzer te Noordwijk-Binnen. DE KAAG. Duim verbrijzeld. Alhier had een ongeval plaats tijdens de werkzaamheden aan de brug in den ver keersweg AmsterdamDen Haag over de Ringvaart. De timmerman B M. raakte nl. zóó hevig met zijn duim tusschen twee baddings bekneld, dat deze brak en verbrij zeld werd. Na onder doktersbehandeling te zijn gesteld, werd hij naar het ziekenhuis te Leiden getransporteerd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Schoolreisje. De kinderen der Chr. Nat. School maakten met onderwijzers en bestuur der school een reisje per autobussen. Nadat Schiphol was bezocht, werd ook Artis te Amsterdam bewonderd om ver volgens over Haarlem huiswaarts te kee- ren. NIEUWKOOP. Geslaagd schoolreisje. Begunstigd door fraai zomerweer maak ten de kinderen der hoogste klassen der R.K. Scholen, die er voor gespaard hadden, onder leiding van het onderwijzend per soneel een schoolreisje naar Amsterdam, waar eenige postduiven werden losgelaten, die een behouden aankomst moesten mel den. Aan het Rólün lag de fraaie boot al gereed, die het gezelschap door de grach ten en havens van Amsterdam zou voeren. Hel werd een schitterend tochtje! Na l1/» uur varen werd uitgestapt in de nabijheid van Artis. Dat de schoone dierentuin en het aquarium ieders belangstelling hadden, spreekt vanzelf. Na een versterkend twaalf uurtje ging men per auto naar de Ruiter- kade. Met de groote luxe boot stoomde men het Noordzeekanaal op naar Zaan dam. De zonnige hgmel, het woelige IJ- water met de druk passeerende booten, de bedrijvigheid die alom te bespeuren viel, dat alles maakte een onuitwischbaren in druk op de kinderen. Op de thuisreis land de het gezelschap nog aan bij de bekende uitspanning „Het Kalfje", waarin in uit bundige vroolijkheid een uurtje in den speeltuin werd doorgebracht. Het was voor de kinderen een schitterende, onvergete lijke en vooral ook leerzame dag. WADDINXVEEN Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a.s. des nam. te 3 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Verslag van: de vergadering van 17 Juni 1938. 2. Mededeelingen, ingekomen stukken, enz. om daarop zoo noodig te besluiten. 3. Nadere vaststelling van de gemeen schappelijke regeling inzake de onderlinge hulpverleening bij brand. 4. Verzoek van den sluiswachter C. van Hofwegen om hem, ondanks het feit. dat hij den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, niet te ontslaan. 5. Aanbieding van de gemeenterekening over 1937. 6. Benoeming van een Ud der school commissie ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van mevrouw L. Bremmer-Schwartz. 7. Voorstel inzake de voormalige ambts woning van het hoofd der openbare lagere school A. 8. Voorstel tot verhooging van de fraude- verzekering voor het personeel der ge meente. 9. Begrootingswijzigingen. 10. Verzoeken om ontheffing van school geld wegens ziekte of vertrek. Verkeers-examcns. Vanwege „Veilig Verkeer" zullen aan de verschillende scholen verkeers-examens worden afgenomen. Met goed gevolg ls hiermede een aan vang gemaakt aan de Christelijke school aan den Onderweg. Het gemeentebestuur is voornemens den raad voor te stellen om het gedeelte van de Wilhelminakade. dat door den nieuwen Rijksweg is ingenomen en ln plaats waar van een omlegging aan de Westzijde is tot standgekomen, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Voor het zwemdiploma der Ned. Cen trale Reddingsbrigade slaagden de heeren P. de Rooij, J. M. de Rooij. T. de Wit, E. C. Gründeman en J. M. Wielaard. De heer N. de Haan is gekozen tot voorzitter van de voetbalver. „Waddinx- veen". N.V. ALGEMEENE FRIESCHE HYPOTHEEKBANK. In de Zaterdag gehouden JaarliJksche ver gadering van aandeelhouders dezer bank werd het dividend over 1937 vastgesteld op f. 5.— (als v.j.). De heeren mr. dr. A. Baron Roell te Haar lem en P. A. van Rossem te Rotterdam werden als commissarissen herkozen, terwijl tot com missaris werd benoemd de heer Jac. Rustige, wethouder van financiën te Amsterdam. De voorziening in de directeursvacature werd voorioopig aangehouden, terwijl de heer Rustige voornoemd tot waarnemend directeur werd be noemd. Aan het verslag wordt het volgende ontleend. De rentedaling, in het najaar van 1936 hl- getreden. stelde de bank gedurende 1937 in de gelegenheid de gemiddelde rente der pand brieven belangrijk te verlagen door het uitge ven van 3'4 pandbrieven. Alle pandbrieven boven 4 1. tot een totaal bedrag van f 15.764.100 werden ln den loop van 1937 aflosbaar gesteld en voor het overgroote deel geconverteerd in stukken van 354 en 4 ter wijl in het laatst van 1937 nog voor f .2.000.000 aan 4 pandbrieven extra uitgeloot werd met gelegenheid tot conversie in 354 59 stukken. Alle conversies hadden een vlot verloop, ter wijl de daarop gevallen kosten geheel zijn af geschreven. Aan het einde des jaars waren in circulatie f. 18.756.650— pandbrieven van 4 en f.3.252.700.van 3"4 samen f. 22.009.350 (v.j. f. 23.016.100.—). In het verslag wordt ver meld, dat het ln de bedoeling ligt. gedhrende 1933 alle 4 pandbrieven te converteeren ln stukken van 354 hetwelk reeds grootendeels ls bewerkstelligd. Met Inbegrip van de verlengingen werd aan hypotheken ln het afgeloopen jaar gesloten voor f. 4.381.950.— terwijl werd afgelost f 5.816.912 Op 31 December 1937 was totaal in hypotheken belegd, inclusief de ingekochte onderpanden, f. 22.189.323. De winst- en verliesrekening wijst een saldo aan van f. 147.606— (v.j. f. 130.730.—). Daar van ls f. 60.000.— geboekt ten gunste van de rekening Ingekochte Onderpanden, terwijl de Reserve voor diverse doeleinden is opgevoerd tot f. 183.342.— (v.j. f. 148.607—). De gezamen lijke reserves bedragen per 31 December 1937 f. 1.805.782.— (V.J. f. 1.755.411.—). CORRIGAN KRIJGT SLECHTS EEN ONBETEEKENENDE STRAF. Het Amerikaansche departement van handel deelt mede, dat Corrigan slechts in naam ge straft zal worden voor het maken van een vlucht over den Atlantischen Oceaan zonder vergunning. De waarnemende minister van handel heeft onthuld, dat aan Corrigan. die zich aan boord van het mijlschip „Manhat tan'' bevindt, draadloos is medegedeeld, dat zijn brevet van verkeersvlieger tot 4 Aug. wordt ingetrokken. DE POST VLUCHTEN. De ..Wielewaal" is gistermiddag om kwart voor drie op Schiphol geland. DE VERMISTE HAWAII CLIPPER. Hoewel de ontdekking van een olievlek op ongeveer 60 mijl van de plaats, waar de Hawaii Clipper voor de laatste maal zijn positie opgaf, slechts weinig hoop laat. blijft de „Panameri- can" rekening houden met de mogelijkheid, dat de Hawaii Clipper op het water heeft moeten neerstrijken en olie uitgestort heeft om den golfslag minder hevig te maken. Het vliegtuig zou dan afgedreven moeten zijn. Men blijft dan. ook voortzoeken. NIEUW-VENNEP. Burgerlijke Stand. Overleden: A. de Wit, 77 jaar. Gehuwd Cornelis Koning en Marie Visser; Cornells Maris en Johanna Spek. Onze plaatsgenoot, de heer A. Bui- zert slaagde voor het examen hoofdacte. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Petrus van der Star. zoon van de wed. P. van der Star—Turk, 21 jaar; Jan Ritske zoon van J. Dijkstra. 4 jaar. Overtreding Vleeschkeuringswet. Door de politie werd een geslacht kalf uit de Juf f rouws we tering opgevischt. Bij onderzoek bleek het vleesch afkomstig te zijn van een frauduleuze slachting. Tegen den veehouder van Z. en de gelegenheids- slagers D. en P. werd wegens overtreding van de vleeschkeuringswet proces-verbaal opgemaakt. De speldjesverkoop voor het T. B. C.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft f. 17.65 opgebracht. H. W. te L. Harderwijk, Uddeler meer. Apeldoorn 30 KM. Utrecht. Amersfoort, Voort- huizen. Apeldoorn 43 KM. Voor Uw vraag be treffende den bootdienst AmsterdamHarder wijk zie het antwoord aan A. B. te O. C. O. te L. Per trein naar Amsterdam overstappen naar Alkmaar overstappen naar den Helder en vervolgens met de boot naar TTexel. Vertrektijden 6 uur 45. 9 u. 10,10 u. 45,12 u. 35, 19.05 en 21.05; Op Zondag om 6 uur 45, 9 u. 10. 10 u. 45. 12 u. 35, 19 u. 05 en 21 u. 05. J. C. S. te L. Utrecht. Apeldoorn 75 KM. Utrecht. Apeldoorn via Amersfoort 42 KM. Apeldoorn. Amsterdam 105 K.M. Amsterdam Leiden. 43 KM. A. B. te O. Van Amsterdam naar Harder wijk vertrekt een boot- van Zondags t.m. Viijöags om 8 uur 35 v.m. en 6.00 nam.; Zaterdags 8 uur 35 v.m. en 2 uur 30 n.m. Vertrek van de De Ruyterkade, steiger B. Per persoon 1ste klas f. 0.50 retour f. 0.75: 2de klas 40 en 60 cent; Kinderen resp. 30 en 50 cent en 25 en 40 cent; rijwielen f. 0.30. D. M. te L. Leiden, Rotterdam. Dordrecht. Moerdijk, Of er van Dordrecht naar Moerdijk een autobus rijdt is ons niet bekend. C. H. te A. Alphen. Gouda. Rotterdam, Dordrecht. Moerdijk. Zevenbergen. 88 K.M. Inlichtingen over spoorwegtarieven kunt U krijgen bij het station der N.S. E. C. J. te L. Inlichtingen kunt U vragen bij de Ned. Jeugdherbergcentrale Tulpstraat 4/6 Amsterdam C. D. B. te L. Leiden. Leiderdorp. Woubrugge Zevenhoven. Wilnis, Loenen. Oud-Loosdrecht, Hilversum. Ongeveer 45 K.M. NIEUW-VENNEP. Schoolreisje. De kinderen der hoogste klassen van school I (hoofd de heer J. A. van Ar kei» maakten dit jaar hun traditioneel uit stapje naar Amsterdam's Artis. Daarna gingen zij een rondvaart maken op het IJ. De dag werd besloten met een bezoek aan Valkeveen. GEBOREN: Petronella Johanna Maria. dr. van H. P. de Heiden en M. J. v. d. Born Johan Bernts, zn. van P. J. Eman en S. Hollemans Petronella Theodora Julia. dr. van P. W. Ammerlaan en H. F. de Heiden. ONDERTROUWD: J. P. Teijn.jm. 24 j. en J. M. v. d. Mark, jd. 20 j. D. J. Flaman, jm. 22 J. en J. Franken jd. 22 j. J. Oudshoorn. jm. 30 j.en A. Mul ders jd. 23 j. A. Schlagwein. jm. 21 J. en E. J. Boot. jd. 18 j. H. Ramak. jm. 21 J. en H. M. Verhoeven jd. 22 j. G. Kereweer, jm. 24 j. en J. S. Beij jd. 20 j. D. Tuithof. jm. 24 j. en G. v. Loon. jd. 20 j. H. F. Minneboo. jm. 20 j.en C. Jong, jd. 22 j. G. Huisman, jm. 23 j. en S. H. Kuijvenhoven. jd. 24 j. OVERLEDEN: D. van Leeuwen.dr. 6 jr. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7