CORRESPONDENTIE RAADSELS Beste raadselnichtjes en -neefjes, Denkt er aan: weer uitsluitend insturen naar Bureau Leidsch Dag bad. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. En genieten jullie allen van je vacantie? Ik denk. dat ik dit niet eens behoef te vragen! We hebben reeds eenige heerlijke „mooi-weers"-dagen te pakken en volop van de buitenlucht kunnen genieten. Ook een enkel regendagje; maar ach, ook dan is het fijn, vacantie te hebben en thuis eens heerlijk te kunnen doen, wat je wilt, en dit, zoolang je wilt. Ieder heeft toch zijn lievelingswerkjes, waarvoor je vaak in de schooldagen weinig tijd hebt. Dus be hoef je met een regendagje nog niet aldoor een leelijk gezicht te zetten, al blijft het een hard gelag als er een aardig plannetje door in duigen valt. Maar dan ligt het heusch aan jezelf, als het heelemaal een bedorven dag zou worden! Verschillende leden van onze familie zitten nu hier en daar verspreid in ons land. Maar, onze kinderkrant reist sommi gen achterna en zoo worden de brieven nu werkelijk op een afstand van elkaar ge lezen! Vertel me maar veel van alle be levenissen Gelukkig kreeg ik, voor een vacantie- week, nog een aardig stapeltje brieven. Ik ben al benieuwd, wat jullie me te vertel len hebben, en dus begin ik nu aan de briefjes. Lydia Botermans, je hebt een heerlijk langen vrijen tijd voor je. Veel mooi weer! En met regenweer zul jij wel aan het handwerken trekken. Corrie van Weizen, bij jou ook vacantie- en uitgaanstijd. Het weer lijkt nu mee te werken. Geniet maar. Alida van der Holst, jij zult een mooien tocht gehad hebben Woensdag, want het was heerlijk weer. Genoten op Schiphol? Er is steeds wat te breien voor je. Niek Bakker, ben je in Katwijk ge weest? Dan heb je mooie dagen getroffen. En vaart je boot goed? Jannie van Biezen, en hoe is je nieuwe taak je bevallen Donderdag? Voelde je je ineens een volwassen dame? Ik ben heel nieuwsgierig. Mijn hartelijke groeten voor Moeder en jullie allen. Coba Verlind. zoo krijg jij een aardige bibliotheek. Ik ken dit boek niet. Was het een mooi verhaal? Truusje Sluymer, dan maar gewone vel letjes voortaan. Je hebt me al genoeg ver wend. Oh, wat zul jij Woensdag genoten hebben! Het was prachtwer. Lientje en Marie Weeda, jullie hebben veel opgelost. In de vacantie heb je ook den tijd er voor. Echt vacantie-weer nu. hè! Beppie de Jong, dit is dus mijn eerste briefje aan jou. Je gaat heerlijk uit. Naar welke plaats in N.-H.? Heel veel plezier. Gerardus de Jong, het was geen lange brief, neen, maar wel een om me bij het begin te laten schrikken! Het liep goed af en zal je alleen een stel vuile kleeren ge kost hebben. Tini van Dam, jij profiteert in je vrijen tijd! Daar zou menigeen jaloersch op we zen. Nog veel genoegen verder. Llesje van Driel, dan ben je nu tegen wil en dank op dat ééne punt je Vader on trouw geworden. Gelukkig was het van korten duur. Hoor ik nog iets over je schoolreisje? Henny van Driel, jij wilt het mij makke lijk maken dezen keer! Ankie van Driel. ik waardeer het dub bel. dat je op je verjaardag nog den tijd er af hebt genomen, om mij te schrijven. En je had nog geen vacantie, zooals ik eerst dacht! Je hebt veel gekregen, naar je zin. hè! Toni Neutefcoom, nu kun je met je zusje gezellig samen insturen. Afke Neuteboom, hartelijk welkom, Afke. Je hebt al keurig geschreven. Wij zullen wel gauw goede bekenden voor elkaar zijn, denk je ook niet? Ma riet je Preaieoi, hartelijk gelukge- wenscht met je overgang met zoo'n bijzon der mooi rapport. En nu een heel prettige vacantie. Rietje Brandt, Truida en jij kunnen toch veel naar elkaar toe gaan. al wonen jullie niet vlak in de buurt. Wat is jullie Ellie een gezellige kleine ondeugd af en toe! Is het weer beter in haar mondje? Elsa de la Rie, zorg maar. dat je je niet verveelt. Er zijn altijd nog weer prettige dingen te bedenken. Heb je een vriendin netje? Weer bedankt voor je raadsels; de meeste kan ik gebruiken. Jan Bronsgeest, neen, lk ken dit niet. Maar de titel vertelt mij al, dat het een echt fijn jongensboek is Prettige uurtjes er mee. Pieter Wouter Martijn, wat een knap perd ben jij, om al zoo mooi orgel te kun nen spelen! Heel veel genoegen en mooi weer voor de uitstapjes, die je in het vooruitzicht hebt. Koosje Stikkelorum. hoe vind Jij dat wel, om voor het eerst groote vacantie te heb ben? En daarna In de tweede klas! Daar verheug je jc ook op. Alida Stikkelorum, dank voor je lieve vacantie-wenschen. Jullie hetzelfde! Ik dacht wel, dat je het boek van Jan ook mocht lezen. Thea Fles, voorloopig schrijf jij dan maar voor Jopie er bij. Waren deze raadsels ook van Jopie? Dan moet Je het er bij zetten. Ook je naam in den brief, niet alleen op de enveloppe. En steeds je leeftijd. Leny Moraal, ik help mee wenschen voor goed weer voor a.s. Maandag. Wat zal het dan een heerlijke dag worden! Ga maar vroeg naar bed den vorigen avond. Zul je mooi zingen daar? Wim van Heel, je schrijft al een aardig woordje Fransch! Ook gelukgewenscht met je overgang. En je boek heeft Je dus wel geboeid! Bedankt voor je beide raadsels. Bep Crama, jij behoefde niet lang te denken, wat je zoudt gaan doen met een regendagje. Lee6 plezierig verder. Jantje Crama, nu kun je je hart ophalen, van 's morgens tot 's avonds spelen. Helaas heb je één oplossing fout. Annie van der Vos, in de eerste plaats gefeliciteerd met je overgang. Wat eenig, dat dezelfde onderwijzer je Moeder in de klas heeft gehad. En wat een heerlijk weekje heb jij achter den rug. Natuurlijk genoten Aukje van der Walle, je briefje bereikte mij op tijd. Die brief reist twee keer. Be grijp je waarom? Ja die kant, waar jullie fogeeren, weet ik w£l. Je treft het, dat er juist feest is. Wat kun je daar heerlijk wandelen, hè! Nog heel veel genoegen voor jullie allen. Nico Smit, je hebt een mooi schoolreisje gemaakt en veel gezien Bernard van Vliet, Ik hoop, dat 1 en 2 Augustus heel plezierige dagen voor jullie zullen worden. Vertel je me. hoe het ge gaan is in W.? Rika de Graaf, het lijkt me een echt boek, om in deze zomerweken te lezen. Ik ben blij, dat je er zoo van geniet. Leni de Graaf, natuurlijk mag je mijn raadsel nichtje worden; ik vind het wat prettig, dat je mee komt doen. Hartelijk welkom. Dan kun je samen met Rika in sturen. Rie Smittenaar, wat welkome berichten! Gelukgewenscht met je overgang en je mooie rapport. En nu mag je dus vijf we ken luieren. Jaap Kruit, nu, jij gaat genieten. Heel prettige weken en daarna hoep ik op je reis-avonturen. Leny Hartwijk. door een vergissing was je leeftijd weggevallen; jij had hem er goed bijgezet, hoor. Nu je vriendin Annie me op de hoogte bracht, begreep ;k ;e af wezigheid wel. En nu gelukkig weer htter? Ik ben blij voor je. dat jij nu eens gelukkig geweest bent. En het was een goede medicijn! Truusje van Weizen. wat em grapplgen titel heeft je boek! Speelt het in neger- land? Tjonge, wat een fijne vacantie heb jij! Geniet maar veel en kom bmingebrand terug. Jannetje van Kampenhout, ook i n je brief je naam en leeftijd. Neen, ik wist niet dat Niek een dubbel neefje van je is. Ook veel genoegen, als je uit log eer en gaat. Daar heb je niets op tegen! Annie Winkelman. Deze week is het goed wandelweer voor jullie geweest. En ik hoop, dat jullie daar ook van geprofiteerd heb ben. Jij zult je niet vervelen, merk ik! Leuntje Koekebakker. Nu moet jij in je vacantie zeker veel in de buitenlucht zijn. Knap maar gauw weer op. Jouw postzegel verwacht ik nog, en de mijne zijn dus goed ontvangen. Cobie en jij komen dan nu goed bij elkaar! En Henkie gaat nu pro- beeren de wereld in te stappen! Heeft Huibertje je alleen gelaten dezen keer? Marielje Laman. Kindlief, wat een heer lijke strandweek voor je. Je bent nu zeker flink bruin? Hennie Legeer. Om met het slot van je brief te beginnen: je rapport is mooi. Dat vonden ze thuis zeker ook? Leuk. dat je zelf een boek uit mocht zoeken. De titel komt me bekend voor. het verhaal herinner ik me niet. Het lijkt me boeiend; maar zorg, dat jij niet zoo wordt! Nellie Meinema. Ach, wat een tegenval ler nu voor jullie. Maar natuurlijk is de hoofdzaak, dat je broertje eerst weer beter (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. UITSLUITEND INZENDEN NAAR BUREAU ..LEIDSCH DAGBLAD". I. Ingezonden door Nico Smit. Waarom wordt een ezel oud geboren? n. Ingezonden door Jan Uitdenboogaard. Ik ben een heel raar dier, Ik heb geen armen of benen, Meestal leef ik in het bos, Of zit lk onder de stenen. Wie ben ik? m. Ingezonden door Ella Meinema. Welk heerlijk vocht kun je hier leren, Door deze cijfers wat om te keren? 17 14. IV. Ingezonden door Mientje van Egmond. Hoeveel onderdanen heeft een Sultan? V. Ingezonden door Marietje Laman. Verborgen meisjesnamen. Waarom heb je je trein daar neergegooid? Vannacht zul je er nog van dromen. Zet daar een scherm, anders tocht het. VI. Ingezonden door Laurens van den Eyskhoff. Mijn geheel is een stad in Nederland van 9 letters. 2, 5, 3 gebruikt men bij het eten. 9, 1 is een familielid. 6, 1, 8, 9 is een deel van het huis, 9, 8, 3. 4 is een deel van een schip. 7, 1, 2 is iets, waarover men kan lopen. vn. Ingezonden door Koos Kromhout. Ik ben klein en word veel gegeten. Zet er één letter voor, dan kan men op mij schrijven. Zet er nog een letter voor. dan word lk gebakken, maar niet opgegeten. vra. Ingezonden door Jan Schneider. Mijn geheel van 8 letters geeft de dagen en de maanden aan. 1, 2, 8, 7, 3 is een jongensnaam. Een 4. 3, is een maat. Een 6, 2, 3 is een laagte. 5. 4, 3 is een meisjesnaam. Een 8. 7, 6. 7, 4, 2, 2, 8 is een spreker. is. Misschien maken jullie nog wel kleine tochtjes met Je Vader. Maar, zooals ik boven bij begin correspondentie sclireef, zorg toch, dat jullie prettige vacantiedagen hebben. Anny Bekooy. Je weet zelf wel, welke cijfers lk niet mooi vind. Als de laatste drie cijfers achten worden, denk ik vast, dat het leelijke cijfer ook mooier wordt. Probeer het maar na de vacantie. En ga je nu weer veel fietsen? Tootje Scheer. Ik hoop, dat jullie pleizier hebben gehad, en je van je boek genoten hebt. Wat mooi postpapier! Drietal de Vos. Wat heerlijke vacantie- genoegens bij jullie. Zoo doen jullie flink gezondheid op, bij ..emmers vol!" Geniet maar. Beppie Bouter. Hartelijk gelukgewenscht voor Dinsdag. Je ziet, dat ik je niet ver geet. En jij mij? Alles goed thuis? Tot slot wensch ik allen voor de komende week weer prettige vacantiedagen met veel mooi weer. Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevrouw M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18