Chr. Ger. Zendingsdag te Oegstgeest Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Donderdag 28 Juli 1938 YISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Talrijke sprekers aandachtig beluisterd WEERBERICHT. AGENDA Witter dan wit WEER NEDERLANDSCHE VISSCHERS NAAR DU1TSCHLAND. Reeds een totaal van 130 man. Het feit dat de eerste ploeg Ncderlandsche neevisschers die naar Duitschland vertrokken is. inmiddels hun eerste weekafrekening van 1. 21.60 naar huis heeft kunnen overmaken heeft vele werklooze zeevisschers. die tot nu toe geweigerd hebben, doen besluiten, ook voor de Duitsche trawlers te monsteren. Zaterdag vertrekt opnieuw een ploeg be staande uit ongeveer 45 man. w.o. 30 IJmuide- naren en a.s. Dinsdag gaat er opnieuw een ploeg. Deze beide ploegen bestaan in totaal uit 71 man. afkomstig niet alleen uit IJmuiden. Eg- mond en Katwijk, maar ook uit Zandvoort. Middelharnis. Den Haag en Haarlem. Met inbegrip van deze ploegen zilllen dan in totaal reeds ongeveer 130 Nederlandsche vis- schers onder de Hakenkruisvlag varen. NAAR DE WESTKUST. De motortrawler 76 is naar de Westkust ver trokken. VERWACHTE SCHEPEN. Verwacht te IJmuiden voor de Vrijdagmarkt Claesje RG. 46. Vangst 400 kisten haring. 70 manden diversen. 15 kantjes steurharing. PRAAIRAPPORT. Praairapport van H.M. ..Nautilus'' van 27 Juli tusschen 55 gr. 54 m. - ty gr. 18 m. N.b. en 1.8 W.l. - 0.14 O.l.KW. 39. 190 kantjes KW. 49. 60 kantjes; KW. 65. 144 kantjes; KW. 41. 170 kantjes. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 28 Juli. Tarbot f. 1.04—0.80 per K.G.; Tong f. 1.50— 1.04 idem; Middel schol f 22.50 per 50 K.G.; Zetschol f. 20—17.50 Idem; Kleinschol f. 17— 4.70 idem; Bot 93 idem; Schar f. 10.503,60 idem; Poontjes i. 52.30 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 159.50; Kleine schelvisch f. 9,10 5.50 idem; Groote gul f. 5.802,60 idem; Kleine gul f. 4.101.10 idem; Wijting f. 3.20 2 idem; Makreel f. 7.503.60 idem; Groote heek f. 4944 per 125 K.G.; Middel heek f. 38—34 idem; Kleinmiddel heek f. 1211 per 50 K.G.; Kleine heek f. 97 40 Idem; Kabeljauw f. 44 14 per 125 K.G.; Leng f. 1.130.90 per stuk; Rog f. 1511.50 per koop. Besomming van de trawlers: Bet je RO. 16. 320 manden, f. 3280; Uiver. IJM. 384, 385 man den f. i960; Maria van Hattem. IJM. 1. 465 manden f. 2300; Clasina Cuther. IJM. 59. 420 manden, f. 1780; Logger SCH. 19 f. 970. VLAARDINGEN. 28 Juli. Binnengekomen van de haringvisscherij VL. 217. H. van Roon. met 32 last. van 5 schepen; KW. 68. J. Aandewiel, met 25 last. van 7 schepen; KW 23. J. Schaap, met 32 last. van 5 schepen; KW. 96. J. van Duivenbode. met 26 last. van 4 schepen; IJM. 268, L. van Dyun. met 31 last. van 3 schepen. Vertrokken ter haringvangst VL. 80. VL. 97, VL. 79. VL. 200. VL. 156 en VL. 204. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 765. BC4NENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.4 te Kuopio in Finland. Laagste barometerstand 750.6 te Shield. Verwachting tot morgenavond 7 uur; Meest matige in het Noorden aanvankelijk nog tijde lijke. krachtige wind uit Westelijke richtingen; meest half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bilt gisteravond te 21.55 uur aan alle posten „Weest op uw hoede". Ds. L H. v. d. Meiden opende den Zen- dingsdae te Oegs geest, uitgaande van de Classis s Gravenhage der Chr. Geref. Kerk met ae laten zingen Ps. 67 1 en 3 en gebed Na een gedeehe van Jesaja gelezen te hebben, sprak ds. v. d. Meiden een ope- ningèwoord. waarin versch.llende personen, die medewerking verleenden tot het houden van dezen dag werden bedankt, vooral mej. Wilhnk voor het beschikbaar stellen van haar landgoed Poelgeest. Wijlen broeder de Bruin werd herdacht voor het vele. dat hij in zijn leven voor den zendingsarbeid heeft gedaan. Met dit korte woord ver klaarde spr. dezen zevenden Zendingsdag voor geopend Na het zingen van Ps. 117 hield ds. W. Bijleveld een rede over .Opwassend zaad". Gelijk God zorgt voor den groei in de natuur, zoo is het ook op het terrein van het geestelijk leven. Dit leert de Heere ons in de gelijkenis van het wassende zaad, waarin de groei, de bloei en de voltooiing van het Koninkrijk Gods worden uitgebeeld. Het beeld van den zaaier, die uitgaat om te zaaien, werd in het Oosten direct be grepen. En ook wij verstaan dit. Wü allen zijn zaaiers en zaaien met onze woorden hetzii goed, hetzij kwaad. Maar wii hebben te zaaien het Woord van God Eerst in onze omgeving, in ons gezin, maar ook overal waar wii komen moeien wij zaaien en den wasdom aan God overlaten! Dan denken wij, vooral op dezen dag. aan het groote terrein der zending. Maar ook in onze on middellijke omgeving zien wü, vooral op den Zondag, den afval van God. En wü hebben een roeping om deze ver wilderende wereld te brengen het woord van God en terug te roepen tot God en zijn getuigenis. Spr zette met voorbeelden uiteen, hoeveel er zyn. die over de geheele wereld nog leven in het heidendom Daar om moet de zaaier uitgaan om te zaaien. Wii kunnen niet allen uitgaan om zending te drijven. Maar medewerken moeten wü allen Spr. wekte op tot bidden voor de zending. Na het zingen van Ps. 72 8 en 9, sprak ds. J. G. van Minnen over „Gevouwen handen". Gevouwen handen staan niet al- tüd tegenover gebalde vuisten. Tegenover gevouwen handen staan in het Koninkrük Gods werkzame handen. Toch mogen werk. zame handen niet voorop gaan. Alle werk zame handen zullen niets uitrichten voor dat eerst gebeden is met gevouwen handen. Het is het schoone in het zendingswerk dat daar zün zoovele gevouwen handen. Gevouwen handen gaan uit tot God en vragen alles van Hem. Dit bidden is ook geen „niet werken". Bidden, vurig bidden, is de hoogste werkzaamheid. Als daar de roepstem komt „kom over en help ons", dan is daar het antwoord der gevouwen handen, die klaar zün om God te bidden en zün hulp in te roepen maar dan ook doen wat hü ons zegt. Gevouwen handen zün in het oog van den hedendaagschen krachtmensch een walging. Niet de schreeuwers in het openbaar, maar de bidders in het verborgene zijn het waar kracht van uitgaat. Daarom leere de heilige Geest ons bidden, ieder op zün wüs, maar allen, om het zelfde te verkrügen. Spr. eindigt met 'net voorbeeld der vol maakte gevouwen handen van Christus: „niet mün wil maar Uw wü geschiede". Toen Ps. 57 1 en 7 was gezongen, sprak ds. S. van der Molen over; „Een vruchtbare tak, loopend over den muur". Spr. las eerst voor Gen. 49 22, waar aan dit onderwerp is ontleend. Wü staan in gedachten by het sterfbed van vader Jacob, aldus spr. En wat een heerlük sterfbed was dat. waarboven een BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Uit de secundaire storing, die gistermorgen voor het Kanaal lag. ontwikkelde zich een diep minimum, dat over de Britsche eilanden trok en zich in Noordelijke of Noordoostelijke richting beweegt. De zwaarste stormen ont wikkelden zich in de Iersche zee. In de golf van Biscaye heeft het gebied van hoogen luchtdruk zich hersteld, het wijl het gebied van hoogen luchtdruk over Finland zich naar het Westen uitbreidde. Op IJsland stijgt de lucht druk langzaam. De temperatuur blijft op het vasteland betrekkelijk hoog. In Engeland en om het Kanaal brachten de krachtige Weste lijke winden afkoeling. De stormdepressie bracht op de Britsche eilanden plaatselijk zware regens. De oude, wegtrekkende onweers depressie veroorzaakte zwaren regen, vooral in het Oostelijke Oostzee-gebied. Ook epkele plaatsen aan de Noorsche kust melden groote hoeveelheden regen. In Zwitserland. Centraal - Europa en Noord-Italië heerscht prachtig zomerweer. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.Z.W., matig. 17 gr. C., betrokken. Londen: Z.W.. matig. 14 gr. C.. goed weer. veel bewolking. Berlijn: Z.O., zwak. 21 gr. C.. mooi weer, veel bewolking. Nice: windstil, 23 gr. C.. mooi zonnig weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 's middags: 1714 gr. C. <65 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN ITS KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 4 u. 47 min.; nam. te 17 u. 19 min. geopende hemel stond. Alle zanen staan om dat sterfbed geschaard. En wie zien wy dan naar voren treden? Niet de eerst geborene. zooals wy zouden verwacht heb ben, want Ruben krijgt slechts een be straffing. Maar de geestelüke zegen van den eerstgeborene gaat over op Juda en de natuurlyke op Jozef. Spr. bracht de eigen aardige plaats van Jozef naar voren. Hy heeft altüd de tweede plaats ingenomen. Spr. bepaalt vervolgens zyn gehoor bij de vruchtbaarheid van Jozef. Niet van ons is iets te verwachten, maar wü mogen wijzen op dien vruchtbaren tak Jezus Christus, die alles geven kan; want de vruchten zün vele. De Toradja's geplaatst op onzen weg, moeten wü mededeelen van de vele vruch ten, die wy in Jezus mogen bezitten en die vruchten uitdragen, opdat ook de blinde heidenen eens het licht van Jezus zien mogen. Na het zingen van Ps. 77 8 ging ds. v. d. Molen voor in gebed. De middagvergadering werd geopend door de Jongh, die liet zingen Ps. 135 3 en 9. waarna hü voorging in gebed. Het is een groot wonder, dat God door menschenhanden geholpen wü worden. Het doel van de zending is om zwarte zielen te wasschen in het bloed van Jezus Christus. Het is goed dat wü medeüjden hebben met ae heidenen, maar laten wü niet vergeten, dat wij een ieder persoon- lyk precies het zelfde noodig hebben. Moge dit ook bü onze zendingssamenkomst niet vergeten worden. Na het zingen van Ps. 65 1 en 2 was het woord aan ds. E. du Marchie van Voorthuizen, die sprak over: „Een der eerste Oud-Testamentische eer stelingen toegebracht" en wees op den weg tot bekeering, dien wü allen hebben te gaan. Gezongen werd Ps. 113 2 en 4, waarna een korte pauze werd gehouden. Gezongen werd Ps. 18 15, waarna ds. H. Velema sprak over „Een Wapendrager Gods". „Wapendragers" moet alle Gods kinde* ren zün. die zich zelve hebben leeren ken nen als arme zondaren Wapendragers zullen we door Gods Genade worden door ons gebed in het verborgen. Wanneer de liefde van Christus in het hart mag wezen en de gaven worden geofferd voor zending en evangelisatie, dan zyn we wa pendragers van Christus. Wapendragers van Jezus Christus is een moeüijk werk, en moet biddend worden verricht, doch dan zal eenmaal tot hem of haar gezegd worden gij goede en getrouwe dienst knecht, over weinig züt gij getrouw ge weest. over veel zal Ik u zetten. Gaat heen in de vreugde Uws Heeren. Gemeenschappelijk werd hierna gezon gen Ps. 98 1. 2 en 4. Nogmaals werd ge collecteerd waarna ds. L. H. van der Mei den het slotwoord sprak, en tevens af scheid nam als voorzitter van de regelings commissie dit In verband met zijn benoeming als professor. Alvorens deze het woord verkreeg dankte ds. Velema hem voor het vele werk als voorzitter verricht. Namens de regelingscommissie en namens alle zendingsvrienden, dankte spr. hem en bracht naar voren dat ds. v. d. Meiden in deze functie „Wapendrager van Christus" was. Ten slotte bad spr. hem Gods onmis- boren zegen toe, en werd den scheidenden voorzitter toegezongen Ps. 119 29 ge wijzigd. Ds. v. d. Meiden dankte voor het ge sprokene en de hem toegezongen zegen bede. Na een uitvoerig slotwoord ging spr. in dankgebed en werd gezongen Ps. 5 2. aanvankelük eerst wilde sparen, voor ge noemde werkzaamheden bezwaren ople veren. Derhalve zullen zü worden geveld, waardoor al weer een stuk natuurschoon verdwünt. De Kring Rijnland van de Burger wacht hield haar jaarlüksche schietwed strijden te Katwijk Weder behaalde de burgerwacht van Hazerswoude in klasse A een len. 2en en 3en prys. In klasse B een eersten prüs, terwül een tiental geldprijzen gewonnen werden in den personeelen wedstrijd. Bü het revolverschieten be haalde de commandant, de heer J. Dekker den eersten prijs, de heer A. Warnaar, eere-voorzitter den zesden prüs. Het vendel van Ründyk wist nu beslag te leggen op den burgemeester van der Meulen-wisselbeker. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken mej. H. A. v. PÜlen alhier. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur 20 gr C. Zweminrichting ..De Zijl". 'sMiddags 12 uur; 20 gr. C. LICIII OP VOOR FIETSERS fc» Donderdag: 9.30 n.m. tot 4.44 v.m. MA AN 8- OP EN ONDER*» AND 28 Juli op: 21 u. 10; onder: 7 u. 10. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, d. van Arie den Hartogh en Trüntje Sjoerdsma; Johannes GUs- bertus, z. van Johannes Heemskerk en Joanna H. Bunnik. Overleden: Albert van der Vliet, 27 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Albertje Huisjes. Hoogedijk 4; Wed. W. Baks, geb. de Groot. Hooftstraat 249; Jan A. v. Houwelingen, Willemstraat 42e; Jo hannes A. Groen. Emmalaan le: Willemken Ruimerman, Raadhuisstraat 44. Vertrokken: n. HeythuiJzen, Franciscaner- klooster. Cornelia M. Hoogeboom; n. Hillegers- berg. Asterstraat 2. Johanna Zwijnenburg; n. Weststellingwerf. Wolvega, Antonia G. Diks; n. Bodegraven, Meije 53. Cornells J. Bunnik; n. Alkmaar. Houttil 5. Johannes J. den Hertog; n. Woerden, Leliestraat 12, Dirk Boot. 35-jarig jubileum van „Hou-Vast". Ter gelegenheid van het 35-jarig jubi leum der Gymnastiek-vereeniging „Hou- Vast" werd op het IJsclubterrein een de monstratie gegeven. Allereerst werd een rondgang door de gemeente gemaakt met voorop het fanfare-corps „Excelsior" uit Boskoop. Hierna vingen de demonstraties aan. Medewerking verleende hierbij de gymnastiek- vereeniging „Wilskracht". Na de gebruikelijke opmarsch volgde een alge- meene oefening, welke een goeden indruk gaf. Daarna werd door heeren B hoogrek te zien gegeven, terwyl tegelykertyd door de jongens paard en bokspringen werd gehou den Door de veelheid van oefeningen werd het geheel hierdoor eenigszins benadeeld, waardoor tevens de waarde van de oefenin gen gedeeltelyk verloren ging. Als steeds trok het nummer ringen voor heeren A groote en welverdiende belangstelling. Na de vrije oefeningen voor meisjes, staafoefe- ningen van heeren en knotsoefeningen voor dames, volgde tot slot het aantrekkelijke nummer hoogrek voor heeren. De metselaar V. werd bü het leggen van geglazuurde pannen zoodanig aan een arm gewond, dat bijkans een slagader was deergesneden. Hij moest zich terstond on- Ider heelkundige behandeling stellen. BOSKOOP. Aan de Rijks HJB.S. te Gouda zijn be vorderd van de 4de naar de 5de klasse: Betsy Struve en Jan Verheul. Van de 3de naar de 4de klasse: Dick Koster, nip van Nes, Emil Struve en Mar- tien Wiegand Bruss. Van de 2de naar de 3de klasse: Wim Hooftinan en Henny de Loos. Van de 1ste naar de 2de klasse: Piet Rols en Ad. VermeiJ. In het Nut-bad aan den Otweg slaag den voor het examen zwemmen de volgende personen Mevr. G. H. BulkVan Dalen, Rie Bak huizen, Wilhelmina van Gelderen, Leon- tine Nieuwdorp. Mieke Kromhout, Sjaak van Lomwei en Maarten van Buren, Zondag 31 Juli zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hambur ger, telef. 136 NIEUWVEEN. De muziekvereeniglng die onlangs is opgericht, heeft den naam gekregen van Crescendo". Het bestuur zal door het plaatsen van rentelooze aandeelen, trach ten de benoodigde gelden voor instrumen ten bijeen te krijgen. Ook zal voor dit doel een Bazaar georganiseerd worden. De bevolking van Huize St. Ursula neemt thans sterk toe. In één week zijn 15 nieuwe kinderen uit Bergen haar hier ge komen. Eenige Inwoners der Dorpsstraat had den een vergadering belegd, om evenals bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Ju liana, de Dorpsstraat te versieren. Er schijnt momenteel nog weinig schot in de feestelijkheden te zitten, want op deze vergadering was een zoo gering aantal aanwezigen, dat zij uitgesteld is. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. van Houwelingen 30 j. en P. J. van Elleswyk 27 J. HAZERSWOUDE. Geval van hooibroei. Nauwelijks is de hooibouw ten einde of reeds deed zich in onze gemeente een ge val van hooibroei voor. Bij den landbouwer D. v d. W. in het Westeinde werd hooi broei in die mate opgemerkt, dat vanwege de brandweer een onderzoek werd inge steld, met als resultaat dat een tempera tuur van 190 graden Fahrenheit werd ge constateerd Er werd last gegeven den hooiberg uit te halen. Na een tijd van harden arbeid was het gevaar geweken. Verdwijnend natuurschoon. Wij vermeldden reeds dat in verband met den voorgenomen nieuwbouw der Ned. Hervormde Kerk de daarachter gelegen begraafplaats geschut wordt. Thans kun nen wij vermelden dat de achter de kerk staande eeuwen oude boomen, die men I ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD, Verzoek tot stoppen van den laatsten trein. Subsidie voor het Regeeringsjubileum. De Raad vergaderde Mededeeling werd gedaan van de navol gende ingekomen stukken: a. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring wijziging Begrooting dienst 1937 en 1938: b. Als voren, houdende goed keuring der in de laatste raadsvergadering vastgestelde verordening tot aanvulling en wijziging van de bouwverordening (het kun nen gelasten van slooping van gebouwen). De voorz. zegt, dat hieraan spoedig uitvoe ring zal worden gegeven: c. Als voren, hou dende goedkeuring der Gemeente-rekening over het dienstjaar 1936; voorts deelt de voorz. nog mede, dat hij van de voetbalver. „Bodegraven" te Bodegraven heeft ontvan gen een bedrag van f. 111.20, zijnde de netto-opbrengst van de gehouden liefda digheidsvoetbalwedstrijden op het terrein in Oud-Bodegraven onder deze gemeente; d. van den heer H. L. van Bunningen, on dernemer van den autobusdienst Alphen a. d. Rijn, is een schrijven ingekomen, waar in zij mededeelen, dat zij gemeenschappelijk de aangelegenheid, welke in de voorgaande raadsvergadering is behandeld, n.l. een betere, rechtstreeksche verbinding van Zwammerdam met Leiden, hebben bespro ken en daarbij tot de conclusie zijn geko men; dat gedurende de goedkeuringsperiode van de bestaande dienstregeling, geen wij ziging kan worden aangebracht. Wethouder Hoogendijk zegt, dat nu aldus op een beter autobusverbinding geen uit zicht bestaat, hij voorstelt om aan de SDOorwegen te verzoeken den laatsten trein zoowel uit de richting Leiden als uit de richting Utrecht, hier te doen stoppen. Spr. meent, dat dit zeer wel mogelijk is, aan gezien het bedienend personeel van het voormalige station alhier nog ongewijzigd is gebleven, en steeds wanneer een trein passeert, hier toch aanwezig is. De heer Koning zou willen vragen de belde laatste treinen alleen te laten stoppen op verzoek tot het uitlaten van passagiers. De heer van Leeuwen zou het laten stop pen op verzoek niet willen beperken tot de beide laatste treinen, doch dit willen uit breiden ook voor andere treinen. Het is en blijft zoowel voor Ingezetenen als voor be zoekers van onze gemeente zeer hinderlijk, dat het station is opgeheven. De voorz. merkt op. dat het hinderlijke in hoofdzaak betreft het niet kunnen thuis komen met een laatsten trein omdat er dan geen autobus meer is en ook zij die gewoon zijn 's Zondagavonds thuis te komen, on dervinden daarvan veel last. Hel van hier vertrekken Is nog wel te regelen met een aansluitende autobus op het station Ai- phen a. d. Rijn of Bodegraven. De heer Llnschoten zou, om nog iets te bereiken bij de Spoorwegen, voorloopig nog maar niet te veel willen vragen. Het voorstel van weth. Hoogendijk vindt ten slotte algemeene Instemming. e. Het bestuur van de Zwammerdamsche Dam- en Schaakclub vraagt voor haar wekelljksche speelavonden gedurende de maanden September t/m April de beschik baarstelling van een verlicht en verwarmd gemeente-lokaal, het liefst het leegstaande lokaal der voormalige O. L. School of an ders het Gemeentelokaal in de Kerkstraat. De voorz. zegt dat dit verzoek is inge komen, nadat de agenda voor deze verga dering reeds was uitgegaan Het is wel wen- schelijk het eerst in B. en W. te behande len, omdat aan de Inwilliging nogal be zwaren zijn verbonden Na discussie wordt besloten het verzoek eerst in handen van B. en W. te stellen. 2 Behandeling rapport, betreffende de drinkwatervoorziening met voorstel aan de gemeente Bodegraven, inzake het verlee- nen van concessie. Ter behandeling van dit punt wordt de openbare vergadering geschorst en in ge heime zitting overgegaan. 3 Beschikbaarstelling crediet voor de her denking van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Na breedvoerige bespreking wordt met alg. st. besloten een subsidie van f. 200 te verleenen, n.l. f 100 voor de schoolkinderen, pl.m. 400 kinderen a f. 0.25 per kind, en f. 100 voor versiering, enz. Hierop sluiting. HEDEN. Pieterskerk: Bach-concert door Leo Mens. 8 1?4 uur nam. Maandag. Schuttersveld: Circus Bouglione. 81/4 u. n.m. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3',4 uur 's middags precies 's VrUdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 'sVrüdags van 10—12*4 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie ls het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 9—12 en 25 en Zaterdag 912 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ.025 Inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 025, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3 r>, Entrée: 's Maandags f. 025; overige dagen 1. 0.10. Rüksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tüdelük gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4*4 uur; kostelooi Rijksmuseum van geologie en mlneralogit (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en VA4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge- f. 0.25: alle overige dagen f. 0.10. sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag BIOSCOOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „Verjaagde menschcn". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „I'll take romance". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Tarzan's Wraak". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorL voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Modern Times". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- er. Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat.: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Prins en Bedel- knaap". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater. (KatwiJk-aan-Zee), nam. uur: „Manege". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 23 Juli t/m Vrijdag 29 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. E. M. ten Dük, Haven 18, tel 85 en A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apoth. Wilhelmlnapark 8. tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. worden Uw tanden wanneer U poetst met wat goeds, namelijk met p. jjr\t Tube £0 en 40 c. Doos 20 c. I V VjitUL 5056 (Ingez. MedJ PREDIKBEURTEN. Vrijdag- Benthuizen Geref. Gem.: VrUdagnam. 8 uur <n. t.): ds. Kersten en ds. Lamain van Rotterdam; ds. v. Stuyvenberg (herdenkings rede ds. Ledeboer). Sassen helm Gemeente Gods: pastor v. d. Woude van Rotterdam. Nam. 8 uur. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Oosterwlerum (als hulppred.) Ph. M. Bccht. cand. te Arnhem; te Kesteren (toez.). J. J. Poot te Bunschoten. Bedankt: voor Opheusden E. V. J. Japchen te Waarder (Z.H.). GEREF. KERKEN. Beroepen: te Beetgum. L. J. Schalekamp. cand. en hulppred. te Bergen op Zoom. VRIJE EVANG. GEMEENTEN.. Aangenomen: n. Haarlpm, D. -J. D. du Fossé, cand. en hulppred. aldaar. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6