Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 Juli 1938 Gemeenteraad van Leidschendam Officieele Crisispublicafie Redactie 1507 Directie en Administratie 2500 Verbetering Leidschekade en Oostvlietweg. - De schoolartsendienst - Het v.m. Gemeentehuis Onze telefoonnummers HAARLEMMERMEER. Een interessante excursie. De leerlingen van den Landbouwcursus te Nieuw-Vennep maakten onder leiding ■ven hun onderwijzers een excursie naai den Wieringermeerpolder. Wleringerwerf werd daar bezocht. Aan de hand van kaarten werd de wordings- en ontwikke lingsgeschiedenis van dit nieuwe stuk Holland uitgelegd, waarna verdere kennis making met den polder en zijn bedrijven volgde. Nu ging het over den Afsluitdijk naar Deinum in Friesland ter bezichtiging van de modelboerderij van den heer Sme ding. Ook hier maakten de Jonge landbou wers kennis met nieuwe werkwijzen. Rijk voorzien van vele nieuwe ideeen keerden allen huiswaarts. Geslaagde uitgaansdag. Mede door de Jaarli>ksch gehouden col lecte langs de huizen aergenen, die met ae Zondagsschool te Nleuw-Vennep sympathi- seeren, waren de leerlingen van deze school in de gelegenheid een reisje te maken. Vroegtijdig werd vertrokken naar Apel doorn. Al dadelijk was de stemming er in, waartoe ook het weer meewerkte. De heu velachtige Veluwe bracht de kindertjes van de vlakke meer ln extase! Van hier ging het naar Rhenen, waar Ouwehand's Dierenpark bezocht werd. Met dankbaarheid zullen velen op dien prettigen dag terugzien! De brand in een sportgebouw. Omtfent den aan den IJweg te Zwanen burg jabiJ Halfweg alhier, plaats gehad hebbenden brand in het van hout opgetrok ken sportgebouw van de voetbalvereenlglng „Z. S. V.", vernemen wij nader, dat het vuur zoo snel om zich heen greep, dat aan redden niet meer viel te denken. Met de handbrandspuit van Zwanenburg kon de brand tot het gebouw, dat geheel in de asch werd gelegd, worden beperkt. De Inmiddels gealarmeerde Hoofddorpsch brandweer be hoefde geen dienst te doen. De inventaris ging geheel verloren. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade. Vermoedelijke hooibroei te Vijfbuizen. De landbouwer V. te Vijfhuizen ver moedde. dat er pp zijn boerderij hooibroei was ontstaan en waarschuwde de Hoofd- dorpsche brandweer, die er direct met peil- Uzers en de autospuit op uit trok. Na de gebruikelijke verrichting met het pellijzer, werd het noodzakelijk geacht, het hooi om te werken. Gelukkig werd echter nog geen vuur ontdekt, zoodat de autospuit niet in werking behoefde te worden gesteld. Ook bij den landbouwer S. te Vijfhuizen is de brandweer voor vermoedelijken hooi broei geruimen tijd in actie geweest en werd bet noodig geoordeeld het hooi om te halen. In beslag genomen goederen. Met betrekking tot de door de politie op gespoorde goederen, afkomstig van een in een pleiziervaartulg gepleegde inbraak waaromtrent werd medegedeeld, dat er meer in beslag genomen was dan aanvan kelijk werd vermist vernemen wij nader, dat het gebleken is, dat ook dit meerdere, boewei dit niet zoo dadelijk scheen vermist te zijn, tot den Inventaris van het vaartuig behoorde, zoodat ten aanzien van deze zaak aan andere Inbraken niet behoeft te worden gedacht. Op 1 Augustus a.s. zal het 35 jaren ge leden zijn, dat de aid. Haarlemmermeer van den Bond van Overheidspersoneel ge dicht werd. —De Katwijksehe Reddings-Brlgadc houdt op Vrijdag 5 Augustus, des avonds om halfzeven een zwemwedstrijd in zee vanaf den Zulderpost naar den Noorder- past Hieraan kunnen Katwijkers zoowel als badgasten meedoen. LEIDSCHENDAM. Een prettig schoolreisje. De leerlingen van de hoogste klassen der O.L. school aan den Prinses Julianaweg, hebben onder leiding van het onderwijzend personeel hun jaarlijksch schoolreisje ge maakt. De tocht ging ditmaal naar Lelden Ver trokken omstreeks half negen per blauwe tram van den Damlaan, werd bij aankomst in Lelden allereerst een bezoek gebracht aan de Lakenhal, daarna aan den Burcht en tot slot aan het Museum van Oudheden Het verdere deel van den dag werd door gebracht ln een speeltuin, waar allen wer den onthaald en zf -h op aangename wijze hebben bezig gehoaJen. Te ongeveer 8 uur werd de terugtocht per blauwe tram weer aanvaard, waarna men te ongeveer half negen aan de Dam laan arriveerde. Aanbesteding. Ten gemeentehuize had de aanbesteding plaats van: A. het rioleeren en leggen van een straat aan den Broekweg, langs de in aanbouw zijnde stalenramenfabriek F. Koop. B. het rioleeren en leggen van een straat oarallel de Meerlaan. De uitslag was, A: N.V. Aannemings MIJ v.h. Kooien. Den Haag f.4975, A. Verjaal Dreischor Z. f. 4174, A C. Hooymans alhier f. 4450, Ant. Haagen alhier f. 5348, H. van Wijk alhier f.4297, Alb. Haagen alhier f. 4650, Strampraat en de Geus' Aanne mingsbedrijf alhier f. 4372. De gunning is aangehouden. De uitslag voor B. was: A. Verjaal Drei schor Z. f. 1492. A. Hooymans alhier f. 11.30, Ant. Haagen alhier f. 2074, H. van Wijk alhier f. 1657, Alb. Hoagen alhier f. i860. Het werk is gegund aan den heer A. Hooymans. Beide werken moeten worden uitgevoerd met alhier wonende en van de Arbeids bemiddeling betrokken arbeiders tegen contractloon, zijnde 46 cent per uur. De as. feestelijkheden. Onder leiding van den heer W. Schwartz hield de Christ. Oranjevereenlging „Prin ses Juliana' in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk een zeer druk bezochte ledenvergadering. Uitvoerig werd besproken het plan van feestviering ter gelegenheid van den ver jaardag en het 40-jarig jubileum van H.M. de Koningin. Besloten werd op Dinsdag 6 September as. op een terrein aan den Achterweg te organlseeren nat. ringrijderij op rijwielen, verder wedstrijden voor ouderen, gevolgd door optreden van de Ohrlst. Gymnastiek- vereenlging Odilo. Des avonds zal een openlucht Oranje-film worden vertoond. Medewerking verleent verder de Christ. Gem. Zangvereeniging Zanglust, terwijl onderhandelingen gaande zijn met een Haagsche Christ. Muziekvereeniging. Woensdag 7 September a.s. zal van des ochtends 9 tot des middags 5 uur geheel gewijd zijn aan wedstrijden voor kinderen. Voor alle wedstrijden en spelen zullen fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Hooiberg uitgebrand. Des nachts omstreeks halftwee werd brand ontdekt in den hooiberg, staande achter de boerderij van N. Olieman ondf r Wilsveen. De vlammen laaiden zóó hoog op, dat zelfs achter ln Veur op de grens van Voorschoten de brand zichtbaar was. Toen de brandweer onder leiding van hoofdbrandmeester De Regt ter plaatse kwam, was de berg één vuurmassa. Door het vlugge optreden der brandweer en mede doordat het bladstil was, leverde het vuur geen gevaar op voor de boerderij en stallen, welke laatste bijna tegen den berg aanstaat. Na een klein uur was men het vuur ln zooverre meester, dat met uithalen kon worden begonnen. Ruim dertigduizend kilo hooi ging verloren; de schade wordt echter door verzekering ge dekt. Als oorzaak van den brand wordt aangegeven hooibroei LISSE. Voor het Mulo-diploma zijn geslaagd onze plaatsgenooten T. Kranenburg. H. Roodenburg. Coby Segers C.R.d., C. de Graaf, A. Koppenaal en P. v. d. Zaal. OEGSTGEEST. GECOMBINEERDE MIDDENSTANDS CENTRALE. Bespreking der as. feestplannen. Versiering in Oud-Hollandschen stijl. Gisteravond is in ..Het Witte Huls" een gecombineerde vergadering gehouden van de Middenstands-Centrale en de afd. Oegstgeest van .,de Hanze". De leiding was in handen van den voorzitter der M C. de heer J. Kamsteeg, die na een hartelijk wel kom zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst. Het doel dezer vergadering was, naar aanleiding van een door de Oranje- vereeniglng tot de MC. gericht schrijven om medewerking te verieenen aan een luisberijke viering van het 40-jarig regee- ringsjubdleum van H.M. de Koningin, nadere plannen te bespreken. Helaas zijn daartoe al eenige pogingen gedaan, welke geen resultaat mochten opleveren. Hij ver wachtte dan ook thans meer succes te ver krijgen en stelde daarop het hoofdpunt van den avond aan de orde: Bespreking HILLEGOM. De Reizigers- en Inkoopvereeniging ln bot bioem bollen bed rijf R.I.V.I.B. heeft een vergadering gehouden, waarin dr. A. J. Ver- hage. voorzitter der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur een rede heeft gehouden over Je ..Failllssementswet". Ook werden mede- oeellngen gedaan van huishoudelijke zaken ln zake het te stichten pensioenfonds. De medewerking der patroons laat niet te wen- <cnen over; diverse vragen zijn beantwoord. De RJC. Harmonie „Crescendo" heeft •f serenade gebracht aan het echtpaar t Seljsener—de Mooy ter gelegenheid van tan 25-jarige echtvereeniging. dat kerke rt en huiselijk ls gevierd. De R.K. Volks bond, waarvan de heer Seijsener voorzitter toonde mede zijn belangstelling. KATWIJK AAN ZEE. Toenemend aantal badgasten. Aan de drukte in het dorp en aan den Boulevard kan men zien, dat de laatste ongen het aantal badgasten toegenomen ls. Gisteren waren op het politiebureau 1010 badlijsten ingeschreven met 4704 daarop voorkomende personen. Hebben velen al goed verhuurd, er zijn j®1 van anderen die nog plaatsen beschlk- d®ar hebben en die hopen, dat de maand Augustus véél zal goed maken. De kioskhouders op het strand hebben tot nu toe nog geen besten zomer gehad. °e warme dagen waren helaas te tellen, en daarvan moeten zij het toch voorna melijk hebben! Naar het kamp. nachts om 3 uur is een clubje van ■O jongens onder leiding van KI. den Dik ken per flets van het Jeugdhuis vertrok ken om 8 a 10 dagen te kampeeren in Dofst bij Breda. De fietstocht ging eerst "aar Rotterdam, waar in den vroegen morgen de boot werd gepakt naar Lage Avaluwe, vanwaar de tocht verder per -'ets ging naar Dorst. Het kamp staat on- oef leiding van ds. C. J. Lambour te Lage Jwaluwe, die daar wijdingsdiensten zal «ouden. Hedenavond om 8 uur geeft de heer "'e. van Beelen zijn eerste zomer-orgel- eoncert in de Oude Kerk. met zang van °en heer J. a. Ponse. Onze plaatsgenooten Krijn Haasnoot, Jannie Kuipers, Janke de Wal, Corrie Hou jjaard en Lydia Kruyt, allen leerlingen van Jf Chr. Ulo-school zijn geslaagd voor hét «•ulo-diploma a. De raad vergaderde. Als leden der com missie tot wering van schoolverzuim wer den gekozen de heeren J. W. M. Boogmans hoofd R.-K. Jongensschool buurtschap, B Kuperus. hoofd school met den Bijbel, G C Kasbergen, hoofd R.-K Jongensschool Damlaan. K Lambo, hoofd o. 1. school Prinses Julianaweg, J. C. van den Bosch. Th. H. Raaphorst en S Wortel R.-K. on derwijs, J. van Elk. Christ, onderwijs en R. Vermeulen openbaar onderwijs. Voorstel tot vaststelling van een capi- tulantenverordening. De heer Zuidwyk bleef bij zijn vroeger ingenomen stand punt, dat het niet aangaat, om, wanneer er betrekkingen open komen, eigen inwo ners achter te stellen. Volgens spr. gaat de bemoeizucht van de regeering te ver. Het voorstel werd hierna z.h-st. aangeno men evenals het voorstel tot ln gebruik geven van een strook grond aan de Bosch laan aan den heer P. Onderwater alhier a f. 0.25 per jaar. Voorstel tot verbetering van de Leid schekade en Oostvlietweg. De heer Vink zal hieraan zijn steun geven, omdat het een werkverschaffingsobject is. De heer Koerts heeft eenige technische bezwaren tegen enkele onderdeelen van het plan. De heer Zuidwyk wenscht het geheele plan ineens en dan ln eigen beheer uit gevoerd te zien. De heer De Lange wenscht aan de Leidschekade een trottoir en vast stelling van een maximum snelheid voor auto's. De heer Blokland wenscht eveneens uitvoering in eigen beheer. De heer Wil- lemsen is van meening dat op een loon- post van f. 2700 een post van f. 1000 vóór toezicht veel te hoog ls. Op spr. heeft het den Indruk dat de Ned. Heide Mij gaat strijken met de 10 pCt. premie, welke de werkloozen kunnen halen. Aan besteding ln het vrije bedrijf, doch dan tegen contractloonen, zou zi. toch nog voordeellger zijn. De voorzitter merkt op, dat Ged. Staten clschen uitvoering in werkverschaffing en wel zoo spoedig mogelijk. Wat de heer Wil- lemsen wenscht kan dus niet. Hadden Ged. Staten er de Leidschekade niet bijgetrok ken dan was het plan zelfs reeds uitge voerd. De f. 5000 welke de Provincie be taalt valt nog mede, want de gemeente is feitelijk eigenaresse van de Leidsche kade, doch het onderhoud betaalde zij steeds, ofschoon van dit alles niets ls vastgelegd. De uitvoering in eigen beheer kan nog een punt van bespreking in B en W. uitmaken. Weth. Smits acht de technische bezwaren van den heer Koerts niet juist. Een trottoir aan de Leidsche kade is niet mogelijk, want dan zou er ook een rloal moeten komen. Het voorstel werd hierna z.h.st. aange nomen. Voorstel tot instelling van een commis sie van voorbereiding uit den raad voor de bedrijven en benoeming leden. Ingekomen is een schrijven van den heer Vink waarin deze verzoekt deze com missie te wijzigen in een commissie van lijstand. De voorzitter deelt mede, dat dit punt een bespreking heeft uitgemaakt in B. en W. met het resultaat dat dit voor stel wordt teruggenomen, om in een vol gende vergadering te komen met voorstel len inzake een commissie als door den heer Vink gewenscht. Een reglement van orde voor den raad wordt vastgesteld. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling voor den schoolart sendienst en tot verlenging der regeling. De heer Zuidwyk acht een termijn van 10 jaar te lang; zooals vorige maal wenscht hij niet langer dan voor 5 Jaar te contracteeren. waarbij de heer Wlllem- sen zich aansluit. Deze ziet een gevaar in 10 Jaren, temeer daar hij heeft hooren spreken over een Rijksschoolartsendienst. De vooraitter acht het niet juist de rechtspositie van den arts, welke een eerste kracht ls, op losse schroeven te zetten. Er is echter nog een raadsbesluit v. oud-Veur, dat zegt 10 jaar. Stelt men het thans op vijf jaar, dan zou het Veursche deel toch nog voor 10 jaar aangesloten zijn; dit zou een onmogelijken toestand scheppen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men; de heeren Zuidwijk, Willemsen en Blokland stemmen tegen. Voorstel tot wijziging van de grondregelen der Drinkwaterleiding de Vlietstreek. De heer Zuidwijk acht toekenning van presentiegelden aan hen die reeds flinke salarissen verdienen en slechts daar uit hoofde van hun functie verplicht te zijn, onnoodig; het water is reeds duur genoeg. De voorzitter merkt op, dat het de bedoe ling slechts is om de mogelijkheid te schep pen van het toekennen van presentiegelden; het dag. bestuur zal wel waken voor onnoo- dlge toekenning. Het voorstel wordt aange nomen met de stem van den heer Zuidwijk tegen. De voorstellen in verband met de berging van straat- en huisvuil worden aange houden. Voorstel tot verkoop van het gemeente huis vm. Veur. De heer Zuidwijk ls er voor, als het geld opbrengtdoch niet wanneer we er thans een dubbeltje voor ontvangen en we moeten in verband met de wegver- breeding, later weer een daalder uitgeven. De heeren Schrader, ten Hoopen achten ook bezwaren aanwezig ln verband met de verkeersltuatie daar ter plaatse. Weth. Smits wijst er op, dat het de be doeling ls den grond te verkoopen. het pand af te breken, de straat te verbreeden, waar na er plaats ls voor een winkelpand met 2 bovenwoningen, waarin dan het transfor- motorhuisje gebouwd wordt. Tenslotte werd besloten, dat na onder- j handelingen, B. en W. met nadere voorstel len tot verkoop bij den raad zullen komen. Een voorstel om ln principe over te gaan tot instelling van een dienst voor maat- schappelijk hulpbetoon, wordt z. h. st. aan- genomen, evenals een voorstel tot uitbrei- ding van de commissie voor de steunver- leening en tot verbetering van de Ruysdael- iaan en de St. WiUibrordusstraat. Na beantwoording van eenige vragen volgde sluiting. origineele plannen van de Centrale, ter viering van de as. jubileumfeesten, naar aanleiding van het verzoek van enkele aangeslotenen. Spr. gaf daarop het woord aan den heer M. Elshof die een uitvoerige uiteenzetting gaf van een ontwerp-plan voor den Middenstand. In zijn inleiding herinnerde spr. aan de uitvoering van vroegere door den Midden stand gevoerde actiPS waarvan talrijke foto's ea. kunnen getuigen. Daaruit ls te constate eren, dat de Middenstand, in Oegst geest ln goede en eensgezinde samenwer king zeer veel met succes heeft mogen bereiken. Komende tot het plan, stelde spr. voor te komen tot versiering van winkel straten winkelhuizen en étalages in Oud-Hoilandschen stijl, zoowel betref fende de versieringen, de costumeering als de verlichtingen (vetpotjes), zooals vóór p.m. 100 jaar geleden gewoonte was. zoodat aan het geheel een antiek cachet wordt gegeven. Naar aanleiding van dit voorstel werden uitvoerige en langdurige discussies gevoerd waarbij diverse plannen naar voren werden gebracht zooals een optocht, uniforme ver sieringen. electrlsche verlichtingen, het naar voren brengen van uitsluitend Neder- landsch Fabrikaat ea. Bij het einde der besprekingen zelde de voorzitter dat, gezien al hetgeen H.M. Koningin Wilhelmina in de 40 Jaren van Haar bewind voor ons land en volk heeft gedaan en ons land ln de Jaren 1914 zelfs buiten den oorlog heeft weten te houden, het toch zeer zeker voor ons allen een plicht is een luisterrijk feest te vieren (applaus). Tot slot werd over een 5-tal voorstel len een stemming gehouden, waarbij de voorgestelde plannen Elshof (Oud- Hoilandsche versieringen) werden aan genomen. Een deskundige commissie, welke de plannen nader zal uitwerken, werd be noemd. Hierin namen zitting de heeren: W. F. de Rooy, A. J. Vester, W. Buurman. J. Kamsteeg, J. Boogaards en M. Elshof. Besloten werd de feestdagen te stellen op 27 Augustus tan. 1 September. Bij de rond vraag stelde de heer Ed. H. de Bruyn voor, om aan B. en W. te verzoeken tijdens de feestdagen geen vergunning uit te reiken voor het plaatsen van kramen en wagens met koopwaren langs de openbare wegen Dit voorstel vond veler instemming. De ver gadering werd gesloten met een woord van dank voor de groote opkomst en een op wekking tot aller medewerking aan de feestplannen. HET A.S. REGEERINGSJUBILEUM. STEUN VOOR BLADRIET VAN GEWAS 1938. Door de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale, Bezuidenhout 15, te 's-Gravenhage, zullen onder bepaalde voorwaarden worden overgenomen de bosschen bladriet van het gewas 1938, die op de blnnenlandsche markt niet kunnen worden afgezet. Deze overneming zal alleen geschieden van leden der Algemeene Vereenlging voor de Rietcultuur in Nederland en door tus- schen komst van die Vereeniging Nadere bijzonderheden met betrekking tot dezen maatregel zullen per circulaire aan de betrokkenen worden bekend ge maakt. 5018 Belanghebbenden, die deze circulaire op 30 Juli a.s. nog niet mochten hebben ont vangen. kunnen deze op aanvrage alsnog verkrijgen bij de genoemde Centrale of bij de betrokken afdeeling der genoemde ver eenlging. 478e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de HJst Trekking van Woensdag 27 Jnli 193S Hoogc Prijzen 100— 6820 10710 19243 Prijzen van ƒ20. 1191 1308 1558 1830 1784 1949 2128 2207 2261 2338 2836 2846 3388 3912 4321 4346 4411 4447 4732 4871 4982 5378 5740 5854 5963 6060 6569 6702 6843 7162 7473 7801 8010 8377 8482 8976 9115 9337 9443 9776 9855 9884 9896 9906 10284 10524 10565 10679 10731 10920 10926 11083 11889 11923 12155 12292 12574 12969 12975 13080 13103 13125 13146 132J2 13306 13376 13395 13583 13904 14146 15718 16124 16509 16630 16656 17433 17509 17526 18278 1830Ó 18301 18402 18903 19052 19647 19747 19886 20229 20383 20433 20564 20785 20840 21463 21641 21764 21963 Verbeteringen: le klasse 2e lijst: 10007 m. t 11007; 10049 m. z. 11049. Diverse bijzonderheden over de a.s. feestviering. Omtrent de as. feestelijkheden ter ge legenheid van den verjaardag en het 40- jarig regeerlngsjubileum van H.M. de Ko ningin kunnen wij het volgende mede- deelen: 1. Het album met de handteekeningen der dagelijksche besturen, dié bijgedragen hebben voor de aanbieding van een por tret van H.M. de Koningin aan het ge meentebestuur, zal tevens bevatten een aantal foto's van de feestelijkheden. Ter verkrijging dezer foto's besloot het be stuur der Oranje-Vereeniging een foto wedstrijd te organiseeren. waaraan door ledereen kan worden deelgenomen. Een aantal prijzen voor de bestgeslaagde fo to's wordt beschikbaar gesteld. Bijzon derheden worden ln het door de firma Duyverman uit te geven feestprogramma vermeld. Met de bedoeling het contact tusschen de burgerij van Oegstgeest en de weer macht te versterken, zal door de welwil lende medewerking van den commandant van het 6e Reg. Veldart. een feestmarsch door onze gemeente worden gemaakt. Op voorstel van de Oranje Vereeniging cn met medewerking der hoofden van scholen zal een optocht worden gehouden van versierde groepen schoolkinderen. Deelgenomen wordt door alle schoolkin deren, die te Oegstgeest schoolgaan en door een groep elders schoolgaande Oegst- geester kinderen. Het gemeentebestuur heeft gelden ter beschikking gesteld, opdat aan ieder schoolkind een blijvend souvenir kan wor den aangeboden als herinnering aan het 40-jarig regeerlngsjubileum. De Oranje- Vereeniging zal bovendien een fraai uit gevoerde oorkonde uitreiken. Van gemeentewege zal een feestverlich ting worden aangebracht bij het Raad huis, zoodat het Wilhelminapark een fees telijk aanzien zal krijgen. Moge dit een aansporing zijn voor velen om eveneens versieringen aan hun woning aan to brengen. De ringrijderij zal dit jaar grooterwor den opgezet. Behalve met paard en wagen zal men ook kunnen deelnemen met auto's Voor de auto's wordt een hinaernisbaan uitgezet. Een dergelijke, ongetwijfeld in teressante, wedstrijd kan uiteraard alleen goed tot zijn recht komen, Indien er een goede deelname is. laten de Oegstgeester automobilisten zich ook eens van hun sportieve zijde laten zien en zich binnen kort opgeven aan het adres, ln het pro grammaboekje vermeld. De politie heeft tegen J. P. L. G. te Leidschendam proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting van een bedrag aan geld, gepleegd ten nadeele van mevr de B. alhier. RIJNSBURG. Raadsagendt. De Raad komt morgenavond te 7,30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken: 2. Vaststelling verordening betreffende beroep artikel 18 Reglement autovervoer personen. 3. Vast stelling verordening ventverbod; 4. Besluit heffing rechten ventvergunning: 5. Vast stelling pensioensgrondslagen van de hee ren A. C. de Wilde en C. H. A. Collee, G. Machtiging B. en W. aanvrage deelneming veiwaarborgingsregeling gemeente-gelden 7. Benoeming controleur steun- en werk verschaffing; 8. Benoeming schoonmaak ster O.L. school9. Adres van den heer P. van Houten, koopen grond Buitenweg; 10. Besluit aankoop strooken grond verbrce- ding Buitenweg; 11. Machtiging B. en W. opdracht controle administratie steun- eiv werkverschaffing; 12. Wijziging gemeen te-begrooting 1938; 13. Regeling onder houd vuilnisbelt; 14. Adressen ontheffing schoolgeld en hondenbelasting. Burgerlijke Stand. GeborenGerard Piet. z. van J. F. Spiering en J. A. P. Mugge Jan, z. van C. Hogewonlng en C. Zaadbergen. Overleden: Gerritje Ravensbergen, 15 jaar. Ondertrouwd: R. Wagter, jm. 23 j. en P. de Kluljver, Jd. 22 J. D. Kaptein, jm. 27 J. en C. de KluOver. jd., 25 J. W. v. d. Kooi, jm. 28 j. en E. Stijger. jd. 28 J. Getrouwd: J. P. de Koning, jm. 21 j. en A. v. d. Mey. jd. 20 jaar M. P. de Bruijn, jm. 28 J. en A. Kralt, jd. 23 j. VOORSCHOTEN. DE NIEUWE VERLICHTING. Wordt morgen voor het eerst ontstoken. Het ligt ln het voornemen van het ge meentebestuur morgenavond, dus op den avond van de traditloneele paardenmarkt dag. om tien uur voor het eerst de nieuwe electrlsche verlichting van den Leidsche- wegSchoolstraat en Veurscheweg te doen ontsteken. Zonder op een en ander vooruit te loo- pen, kunnen wij nu reeds zeggen, dat deze verlichting een merkbaar verschil zal uit maken met de bestaande straatverlich ting. Gevonden. Een sleutel van melkbus, een zakboekje, een groote snoekkleurlge herdershond, een pet, een Ijzeren 5 K.G. gewicht, een arm band. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur voormiddag. WARMOND. Loop der Bevolking:. Vertrokken: A. A. J. van Tongeren naar 's-Gravenhage; M. S. van Dam naar Leiden; A. M. v. d. Geest naar Alkemade; M. C. Der riks naar Voorhout; H. v. Zon naar Papen- drecht; J. M. van Schie naar Voorschoten; Th. v. d. Berg naar Leiden; G. Breedyk naar Noordwijk G. A. Hekker n. Leiden; A. Toonen naar Schalkwijk; G. Heenk naar Leiden; A. V. Grotenhuis naar Noordwijk; J. J. Langerak n. Zoeterwoude; A. C. Jansen naar Leidschendam; J. C. M. Smit naar Amsterdam. Gevestigd: M. van der Wolf van ReeuwUk; Th. van Nobelen van Leiden; A. J. C. Hekker van Leiden; J. A. Oliehoek van Alkemade; C. M. Ganzelec van Alkemade; H. v. d. Voort van Alkemade. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het exa men Boekhouden M.O. K. XII de heer J. van Delft alhier. ZEVENHOVEN. Alhier kwam de nieuwe autobrand spuit der Coöp. Brandwaarborg-Mij. Noor den—Nieuwkoop proef spulten. Men zag, dat met weinig personeel veel bereikt kan worden, want in een minimum van tijd werd met twee groote dikke stralen gespo ten. Er bestond zeer veel belangstelling voor deze proef. De leerlingen der R.K. sohool en het personeel maakten per autobus een reisje naar Rhenen en omgeving, begunstigd door prachtig zomerweer; de jeugd genoot volop. (op 2 lijnen) 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7