Nieuwe phase in T sj echo-Slo wakij e BUITENLAND ELTAX 666 De strijd in het Verre Oosten LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Dinsdag 26 Juli 1938 OUWEHAND's DIERENPARK De Engelsche oud-minister Runciman adviseur SPORT ZONDAGSSCHOOL PREDIKER 12 la. Ouderavond. Ter voortzetting van de feestelijkheden, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Zondagsschool Prediker 12 la, had de feestcommissie gisteravond een ouder avond belegd, welke drukbezocht was. De voorzitter, de heer A: v. Rosmalen, sprak hierover zijn groote voldoening uit, omdat hierdoor de band tusschen school en huisgezin wordt versterkt. Hij herin nerde tevens aan de vele voortrekkers, die reeds 50 en 60 jaar dé Zondagsschool dienden. De bijeenkomst, welke met Schriftlezing uit Efeze 6 en Psalm 103 1 was geopend, werd opgeluisterd door zang van de leer lingen uit de hoogste klassen, onder lei ding van den heer C. v. d. Ham. Voor de pauze hield een der onderwij zers nog een inleiding over: .Zondags school en samenleving", waarbij als tast bare voordeelen der Zondagsschool gewe zen werd op de verbreiding van het lied ook van het Kerstboek. Na de pauze, waarin dames van de on- derafdeelingen thee serveerden, werd af scheid genomen van de kinderen, die de Zondagsschool verlieten. Ook hier voerde de heer Van Rosmalen het woord en wees op de mogelijkheden van Knapen- en Meisj esvereenigingen. Een Bijbel en een Psalm-gezangboek werd als laatste geschenk uitgereikt. Ook de heer Eikerbout, 2e voorzitter, nam namens het personeel afscheid van tie kinderen, vertrouwend, dat zij later in ..Prediker" nog een taak zouden vervullen. Een kort, maar buitengewoon vlot op gevoerd tooneelstukje..Liza's kansen", door leden van de Jongedochtersvereeni- ging, vormde het slot van dezen avond. De heer J. Eikerbout sloot den avond met dankgebed, nadat nog gezamenlijk was gezongen Gezang 96. Morgen zal er nog een filmmiddag wor den gehouden voor de leerlingen der Zondagsschool, terwijl Donderdag de uit- gaanstocht zal gehouden worden naar Utrecht en het Gooi. HET LEIDSCHE VACANTIE- KINDERFEEST. Het was een fijne dag! De lang verbeide dag was gisteren weer daar. 'sMorgens kwart over 7, stonden de bussen voor het 9e Leidsche Vacantie- Kinderfeest reeds op de Kaasmarkt. Eerst werd nog even een foto gemaakt, zooals men in ons Blad van gisteren heeft kunnen zien, en direct daarop zette de stoet zich in beweging. De reis ging via Oegstgeest over onze nieuwe autostraten dwars door den Haar lemmermeer naar Amsterdam. De meesten zagen dit kunststuk van wegenbouw voor het eerst en allen waren vol bewondering. Maar ook de prachtige witte zeilen op de Kagerplassen. de vlakke landerijen met de rijkbeladen akkers en daarna Schip hol boeiden aan een stuk het oog. Het was een genotvolle rit en het veilige gevoel van zoo'n specialen autoweg doet weldadig Er werd halt gehouden aan het aloude Rokln, vlak bij de Munt. Hier lagen de keurige, open booten gereed voor een rondvaart door de grachten van oud-Am sterdam, het IJ en het Westerdok tot aan de Oranjesluizen. Wat een prachtige vergezichten langs de grachten onder de ronde boogbruggen door en wat een mooie oude gevels van de vroegere patriciërshuizen! Het IJ met zijn groote stoomponten, waar je gratis mee mag overvaren, zou voor menigen Leidschen jongen in de va- cantie een prachtterrein zijn. En dan de roote zeekasteelen, die pas uit vreemde werelddeelen waren gearriveerd en noodig wat opgeknapt mochten worden. Verschil lende zagen ze dan ook in het dok Voor al trok de aandacht een groote walvisch- vaarder met een prachtige glijbaan ach terin. waarlangs de kolossale lichamen der gedoode dieren worden opgetrokken. De tocht, die 1' r uur duurde, was dan ook veel eerder afgeloopen dan men ver wacht had; wel een goed teeken dus. Dan weer in de bussen voor den rit naar Artis. Het was inmiddels 11 uur geworder. en dus lieten een glas melk en de boter hammetjes zich goed smaken. Eer men de controle passeerde, kregen allen een flinke zak met pinda's en daar zijn de Artisbewoners niet slecht bij gevaren. Om half 2 verliet de autokaravaan de hoofdstad weer en begaf zich naar het Gooi alwaar de jeugd in den bekenden speeltuin van Oud-Valkeveen nieuwe vreugd wachtte En weer moesten we er varen. hoe van elke schoolreis een bezoek aan een speeltuin toch altijd het hoogte- punt Ls Wat hebben de kinderen genoten in den royaal aangelegden tuin en - al wel den Leidenaartjes, die de Katwijksche zee gewend zijn. het IJselmeer niet zoo biizonder mee wat hebben ze toch fijn geplast en 'geploeterd in het water zoo zelfs dat velen haast vergaten er om 5 uur 'uit te komen voor het middagmaal. Het einde naderde nu met schreden Om kwart over 6 werd de terug reis aanvaard en men bereikte even 8 uur de Sleutelstad, waar voor een pakkend slot gezorgd was. Op denMorse:hwe v/achtte de Harmonie van de „Post ae feestgangertjes op en zoo ging het, met muziek voorop, naai' de Papegracht, waar vaders en moeders hun vermoeid, maar gelukkig kroost weer in ontvangst na men. Het was een fijne dag geweest! Engeland heeft opnieuw een zeer belangTijke stap gedaan inzake Tsjecho- Slowakjje. Het heeft Praag een rechtstreeksch voorstel gedaan om Runciman, den oud-minister van handel, als adviseur naar Praag te zenden. Het voorstel is aan Hodza gedaan door den Britschen gezant, die hem driemaal een bezoek gebracht heeft. Het eerste, dat volgde op een audiëntie der republiek, vond Donderdag plaats. De gezant wees er in zijn besprekingen op. dat het doel van de reis van Runciman zou zijn. de Tsjecho-Slo- waaksche regeering met raadgevingen van dienst te zijn. Hodza heeft het voorstel daarop voorge legd aan den ministerraad die besloot het te aanvaarden Er wordt thans een offi- cieele nota opgesteld, die aan de Britsche regeering zal worden gezonden. Naar verluidt, zou Runciman reeds begin Augustus arriveeren De .Times" schrijft, dat de taak van Runciman zal zijn te voorkomen, dat het conflict tusschen Tsjecho-Slowakije en Dultschland in de impasse geraakt. Hij zal raadgevend en verzoenend moeten ontre den en hij zal ook het inzicht van de minderheden in het bijzonder van de Su deten, in overweging moeten nemen. De wijze, waarop Dultschland het Britsche voorstel heeft ontvangen, geeft reden tot optimisme, schrijft de Daily Mail. Ook dit blad wijst er op dat de taak van Runciman zal zijn de Tsjechische regeering raad te geven ten aanzien van de eischen van de Sudeten-Duitschers en voegt hieraan toe, dat de regeering te Londen er over denkt, eventueel een conferentie van de betrokken partijen te beleggen te Londen, onder voorzitterschap van lord Halifax, die op zal treden ais scheidsrechter od aanbe velingen van Runciman. De Fransche pers is tevreden over het feit. dat de Tsjechische regeering het voor. stel van de Britsche regeering, om lord Runciman naar Praag te sturen als raads man. heeft aangenomen. De „Petit Parisien" is van meening. dat de aankomst van Runciman te Praag een betere atmosfeer zal scheppen Het zal een bewijs zijn. dat men zoowel te Berlijn als te Praag oprecht wenscht tot een regeling te komen. De kracht van zijn persoon en de autoriteit van zijn regeering zullen een einde maken aan het wederkeerige wan trouwen. De „Journaal" wijst er op, dat nog niet lang geleden de grondslag van de Brit sche politiek was, zich tot geen prijs te mengen in de zaken van het vaste ldnd. Thans neemt Engeland de leiding en is het gedwongen, het zwaard te trekken, wanneer Duitsehland met geweld zou rea- geeren op de Britsche bemiddeling. De „Petit Journal" acht het in het oog springend, dat het Britsche initiatief van groot voordeel is voor hen, die den vrede willen handhaver- Er wordt gewerkt! Na de redactie te hebben voltooid van de teksten betreffende het provinciale zelfbe stuur der nationaliteiten, heeft de regee ring een begin gemaakt met de redactie van het ontwerp betreffende het zelfbe stuur der gemeenten en districten. Bevoegde kringen verklaren, dat regee ring en parlement als grondslag der be sprekingen de ontwerpen zullen nemen, die zijn uitgewerkt door de deskundigen. Bij haar werkzaamheden verliest de regeering niet de eischen uit het oog, die gesteld zijn door de verschillende nationale groepen en die zij tracht te verzoenen met de belangen van den staat. De besprekingen met de leiders der diverse partijen duren onafgebroken voort. In regeeringskringen wijst men er op, dat de manier, waarop de ontwerpen be treffende de nationaliteitenproblemen voorbereid worden met het oog op de volgende parlementszittlng, wel bewijst, dat de regeering het voornemen heeft, geen enkele nationale groep voor een vol dongen feit te-stellen en dat zij geenszins het standpunt verlaten heeft, dat het memorandum van de Sudeten-Duitsche partij een grondslag-vormend element der besprekingen Is. De bijeenroeping der Kamer. Het Tsjecho-Slowaaksche Telegraafagent- schap „Ceteka" verneemt uit bevoegde kringen, dat de regeering het bureau van de Kamer van Afgevaardigden zal voor stellen de plenaire zitting der Kamer bij een te roepen op 2 Augustus a.s. De zitting zal een formeel karakter dra gen en uitsluitend bijeengeroepen worden om de regeering de gelegenheid te geven verschillende wetsontwerpen met een be paalden datum of om andere redenen van dringenden aard in te dienen. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. De vereeniging V.I.B.A. te Aalsmeer heeft het voornemen as. Zaterdagmiddag en -avond zwemwedstrijden in de badinrichting aan Westpias te organiseeren. DE ALGEMEENE TOESTAND. Verdere ontspanning merkbaar. Er hangt een gunstige wind over Europa en Engeland poogt daarvan te profiteeren. Daai-van getuigt het voorstel van Tsjecho- Slowakije een Engelsch adviseur aan te nemen in de persoon van oud-minister Runciman. Praag heeft dit geaccepteerd. Wanneer Praag het goed voor heeft, is daarvoor ook alles te zeggen. Wanneer van Duitsche zijde toch zou worden gesaboteerd zou Engeland zich achter Praag moeten stellen. Doch ook uit Berlijn komen gunstige be richten. Berlijn wil met Londen niet bre ken! Nog voor men kennis had gekregen van de aanvaarding door Praag van het Brit sche voorstel, Runciman tè doen optreden als officieus bemiddelaar tusschen Praag en de Sudeten-Duitschers, maakte men te Berlijn gewag van een zekere ontspanning, die zich in den internationalen toestand schijnt te openbaren. Het is duidelijk, dat Berlijn er prijs op stelt, contact met Lon den te bewaren. In sommige diploma tieke kringen voert men voor deze houding van Duitsehland de volgende verklaring aan; Berlijn heeft kunnen vaststellen, dat de betrekkingen tusschen Engeland en Ita lië op het doode punt zijn gekomen en aangezien de as BerlijnRome een levend contact met Londen moet bewaren, neemt Berlijn de plaats van Rome in. Zoo zou ook het verschil verklaard kunnen worden, dat men heeft kunnen opmerken in de houding van de Duitsche pers en die van de Ita- liaansche ten aanzien van het bezoek van het Britsche koningspaar aan Berlijn. Intusschen heeft de Britsche gezant te Rome, lord Perth, een nieuw langdurig onderhoud gehad met Ciano. Men meent te weten, dat hij den minister van buiten landsche zaken op de hoogte heeft ge bracht van de politieke besprekingen van de laatste dagen in lenden en Parijs. In het onderhoud, dat de Amerikaansche minister van financiën, Morgenthau, heeft gehad met zijn Franschen collega, Mar- chandeau, zijn beide staatslieden wederom tot het inzicht gekomen, dat het drievoudig verdrag uitstekend werkt. Beiden verlangen dit verdrag te handhaven. MIDDEN-AMERIKA. Aanslag op gouverneur van Porto-Rico. Draadloos wordt uit San Juan op Porto Rico gemeld, dat een aanslag is gepleegd op het leven van den gouverneur Winshup, tijdens een tocht in Ponce aan de Zuidkust ter viering van den veertigsten verjaardag van de landing der Amerikaansche troepen tijdens den Amerikaanschen oorlog. De gouverneur bleef ongedeerd en de feestelijkheden werdfen normaal voortgezet. Bij de schietpartij, die gevolgd is op den aanslag, zijn minstens twee personen ge dood en twintig gewond. Men gelooft, dat het eerste schot gelost is door een lid van de nationalistische partij, die de onafhan kelijkheid van Porto Rico nastreeft De eerste doode zou de man zijn, die den aanslag pleegde. De tweede doode is luite nant-kolonel'Rtezarj'. een officier van de nationale garde van Porto Rico. Onder de gewonden bevindt zich de voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden van Porto Rico, Miguel Mendez. evenals de commissaris van landbouw en handel DUIVENSPORT. ..DE TELEGRAAF" (Aalsmeer). Wedvlucht vanaf St. Kathleine Wavre. af stand 137 K.M.. met den volgenden uitslag: 1 2 C. de Horde: 3. 7, 11 A. Keessen; 4 G. van Hulzen: 5 C. Onderwater; 6. 3 U. Dekker: 9 J. Versteeg; 10. 12. 14 A. van Leeuwen; 13 J. van T oolj; 15 J. Vreeken: 16 C. de Moor. Eerste duif 1058.4 M. per min.; zestiende duif 525 M. p. min. MEXICO. De onteigening van het grondbezit. In politieke kringen verklaart men, dat de antwoord-nota aan de Vereemgde Sta ten betreffende de schadeloostelling voor het onteigende grondbezit reeds gereed is. Zij is evenwel nog niet door president Car- denas goedgekeurd. De antwoordnota zal waarschijnlijk de aanvaarding behelzen van het voorstel der Vereenigde Staten, een scheidsgerecht te benoemen. GOLF. kOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert op Zondag een wedstrijd om den British Chal lenge Cup, 36 holes tegen Bogey. ENGELAND. Vragen over de buitenlandsche politiek. Gisteren zijn in het Lagerhuis weer vra gen gesteld over de buitenlandsche politiek. Chamberlain heeft geweigerd iets toe te voegen aan de officieele communiqué's over zijn onderhoud met kapitein Wiede mann, den afgezant van Hitler of over de besprekingen van Lord Halifax te Parijs, maar hij liet de mogelijkheid open dat de regeering vandaag bij het laatste debat over buitenlandsche zaken voor de vacan- tie nog iets zou hebben mee te deelen over Tsj echoslowakije. Over de controverse van de woorden „een overeenkomst nopens Spanje", die in het ontwerp-verdrag met Italië voorkomen, zeide spr. dat de Engelsche ambassadeur en de Italiaansche onderhandelaars het over de beteekenis van die woorden niet eens waren geworden, waaruit volgde dat de regeering volkomen vrij was om haar eigen uitlegging aan die woorden te geven. Zooals spr. reeds had aangekondigd bleef de mogelijkheid bestaan, dat het Huis ge durende de vacantie zou worden bijeen geroepen om over het verdrag met Italië te debatteeren volgens de belofte van spr. dat het niet in werking zou worden gesteld voor het parlement gelegenheid had gehad er zijn meening over te zeggen. Op een vraag, of de regeering nooit ge protesteerd had tegen de levering van munitie door Duitsehland en Italië aan de partij van Franco, antwoordde Butler, dat de regeering te Berlijn, zoowel als te Rome haar opvatting van de niet-inmenging had uiteengezet, maar een direct protest, dat geen enkel gevolg zou hebben gehad, was niet ingediend. Over de Britsche belangen in China, zei- de onder-minister, dat in een dag of twee een onderhoud te Tokio zou plaats vinden tusschen den Japanschen minister van buitenlandsche zaken en den Engelschen gezant waarbij alle grieven ter sprake zou den komen. Spr. kon het Huis de verzeke ring geven, dat gedurende de vacantie de Britsche belangen in China niet zouden verwaarloosd of vergeten worden. Ten slotte zeide Chamberlain nog dat de regeering niet van plan was om in het NAAR RHENEN. Met bezoek aan Rosarium te Doom en de Pyramide van Austerlitz OP DINSDAG 2 AUGUSTUS a.s. met onze nieuwe luxe Touringcar. Vertrek om 9 uur des morgens. VOLWASSENEN, incl. entrée f. 2.75 KINDEREN tot 14 jaar, incl. entrée f. 1.50 PLAATSBESPREKEN NOODZAKELIJK 4630 (Ingez. Med.) voorstel van president Cardenas van Mexico te treden en de diplomatieke betrekkingen weer op te vatten, zoolang het geschil over de petroleummaatschap- pijen niet geregeld was of een aanvaard baar voorstel daartoe door Mexico zou ge daan worden. Nog is de vraag gesteld, welk het resul taat is geweest van het onderzoek der regeering betreffende de nota der Barce- lonaregeering, die verklaarde, dat de niet- inmengingsovereeenkomst geschonden is, nadat het Brltsoh-Itaiiaansche accoord was onderteekend. Onderstaatssecretaris Butler heeft hier op geantwoord, dat de door de regeering ingewonnen inlichtingen de feiten, die genoemd werden in de nota van Barce lona, niet hebben bevestigd en dat onder deze omstandigheden de nota niet is door gezonden naar de niet-inmenglngscom- mlssie. DUITSCHLAND. Putsch-herdenking. De natlonaal-socialisten hebben gisteren in Weenen den vierden verjaardag van den putsch van 25 Juli 1934 gevierd met een optocht, waarbij de overlevenden van dien putsch, onder leiding van hun chef, Frido- lin Glass, langs denzelfden weg trokken, dien zij op hetzelfde tijdstip volgden, toen zij in 1934 naar de bondskanselarij op rukten. In tegenwoordigheid van gouwleider Buerckel en stadhouder Seyss Inquart is een gedenksteen onthuld met de namen van de natlonaal-socialisten, die gevallen zijn bij de herovering van het gebouw der bondskanselarij door de bondstroepen op de oproerlingen. Een soortgelijke plechtigheid vond plaats bij de Ravag, het radiozendergebouw, waar vier jaar geleden de bloedigste gevechten werden geleverd!. De dagbladen wijden lange artikelen en zelfs speciale edities aan de gebeurtenissen van 25 Juli 1934. De algemeene strekking is de nat.-sociaal-socialisten, die door de bondsregeering terechtgesteld zijn na den putsch, voor te stellen als slachtoffers van een Rechterlijke dwaling en te verklaren, dat Planetta niet de moordenaar van Doil- fuss is. Volgens sommige geruchten zou het proces-Planetta binnenkort herzien worden. Ook elders hadden herdenkingen van Planetta plaats. Anderzijds is een Requiemmis opgedragen ter nagedachtenis van bondskanselier Doil- fuss, in de kerk waar hij ligt begraven, Een talrijke menigte woonde de plechtigheid bij. Het monument voor Dollfuss in de kerk was bedekt met bloemen. ITALIË. De rassenleer. Minister Starace, de secretaris der fas cistische partij, heeft de professoren der Italiaansche universiteiten ontvangen, die het manifest inzake de rassentheorie heb ben onderteekend, of daarmede hun in stemming hebben betuigd. Ook de minis ter voor volkscultuur, Alfieri. was zij deze ontvangst aanwezig. Staracc hield daarbij een rede, waarin hij zeide, dat het fascisme reeds se dert zestien jaren de rassen-politiek in toepassing brengt, welke een voortdu rende verbetering van het Italiaan sche ras beoogt, zoowel in kwalitatief als in kwantitatief opzicht. De hui dige formuleering der doctrine van de Italiaansche rassenleer moet niet als van zuiver academischcn aard worden beschouwd, zij zal in tegendeel wor den gevolgd door een vastomlijnde politieke actie. Tengevolge van de stichting van het keizerrijk is het Italiaansche ras in con tact gekomen met andere rassen en het moet zich dus verdedigen tegen elke be smetting. Daarom werden reeds op het grondgebied van het kelzerfijk met ener gie wetten tot bescherming van het ras in toepassing gebracht. De Joden, ook die in Italië, hebben zich sedert duizenden jaren als een afzonderlijk ras beschouwd, dat verheven is boven de andere rassen. Het is van algemeene be kendheid, dat ondanks de verdraagzame politiek van het fascistische regiem, de Jo den in alle landen den generalen staf van het anti-fascLsme vormen. PALESTINA. Na den bomaanslag te Haifa. Het aantal dooden tengevolge van den bomaanslag te Haifa is thans gestegen tot 47, namelijk 43 Arabieren en 4 Joden. Voorts zijn 41 Arabieren en 11 Joden gewond. Te Haifa zijn terstond daden van weer wraak gepleegd. Zoo heeft een Arabische menigte Joodsche winkels in brand gesto ken. Vier winkels werden totaal vernield. Auto's werden aangevallen en omvergewor pen. Alle wegen, die naar Haifa lelden, zijn versperd. De telefoonverbindingen met het binnenland zijn verbroken. De troepen trachten de orde te herstellen. Te Jaffa is de algemeene staking afge kondigd. De overspanning der gemoederen heeft in de grenszone tusschen Jaffa en Tel Aviv aanleiding gegeven tot verscheidene inci denten. Een Arabisch voorbijganger is hier door revolverschoten gedood. Militaire pa trouilles doorkruisen de aan de beide ste den grenzende buitenwijken, teneinde bot singen te verhinderen. Vliegtuigen der RAF, vliegen boven de streek, gereed tot R.A.F. vliegen boven de streek, gereed tot ingrijpen. De autoriteiten zetten met kracht het onderzoek voort, om de daders van den aanslag op te sporen. Omtrent de resulta ten van dit onderzoek bewaart men nog het stilzwijgen. Men meent echter te weten, dat de helsche machine een zeer geperfec- tionneerde machinerie had. Alle schepen, die vandaag in de haven van Haifa zouden aankomen, zijn naar Tel Aviv gedirigeerd. Eveneens is de landing van het vliegtuig uit Egypte geschrapt. DE JAPANSCHE MILITAIRE OPERATIES BIJ HANKAU Kioekiang gevallen. De Japanners hebben Kioekiang genomen. De Chincezcn schijnen niet veel tegenstand meer te hebben ge boden. De bezetting van Kioekiang wordt in militaire kringen beschouwd als een be slissende stap in de voorbereiding tot een aanval op Hankau. Kioekiang is een steun punt in de ouitenste verdediging van Hankau en is tevens uitgangsstelling voor de Japansche troepen in het Jangtse- gebled. Ten oosten van Sianfoe ln het grensgebied van de provincies Honan en Sjans! worden sterke Chineesche troepen verzameld, men spreekt van twintig divi sies. Men veronderstelt, dat de Chineezen een tegenoffensief voorbereiden om zooveel mogelijk Japansche troepen vast te hou den. Volgens een telegram, dat ontvangen is door den Amerikaanschen consul-generaal, oud-directeur van de Amerik. school te Koeling, is allen vreemdelingen bevel gegeven Koeling te ontruimen. Koeling is een zomerverblijf ten zuiden van Kioe kiang. Berichten uit Hankau melden, dat daar twintig Russische militaire deskundigen en tweehonderd Russische ingenieurs en piloten zijn aangekomen om deel te nemen aan de versterking van Hankau. Wat gebeurt er in Mandsjoekwo? De veronderstelling, dat het in Mandsjoekwo niet alles pais en vree is, vindt een zekere bevestiging in berichten van buitenlanders over een geweldige ontploffing ln het arsenaal te Moekden, die door brandstichters zou zijn veroor zaakt, Volgens deze berichten werd Moek den in den morgen van den 23en Juli op geschrikt door een reeks ontploffingen, en zou voor een waarde van verscheidene miliioenen yen aan munitie verloren zijn gegaan. De ontploffingen werden door een grooten brand gevolgd. Algemeen wordt geloofd, dat versterkin gen gereed worden gehouden voor moge lijke onlusten ln Mandsjoekwo. Men hoort b.v„ dat de Japansche troepen, die onlangs een algemeen offensief hebben Ingezet tegen de ongeregelde Chineesche troepen in Sjansi, in Oostelijke richting worden teruggetrokken. Voorts wordt gemeld, dat troepentrelnen Peiplng zijn gepasseerd op weg naar Sjankallcwan. Japansche onderhandelaars teruggekeerd. De beide onderhandelaars, die een week geleden door het Japansche commando naar den commandant van de Sovjet- Russische grenstroepen waren gezonden om te spreken over de ontruiming van Tsjangkoefeng en eerst door de Russen gevangen werden gehouden, zijn bij het Japansche commando teruggekeerd. De Japansche pers ziet hierin een bewijs voor een ontspanning van den toestand. 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2