Uit de Rijnstreek [EÏD5CH DAGBLAD - Tweeds Blad Zaterdag 23 Juii 1938 LISSE. NOORDWIJK. NOORDWIJK BINNEN. NOORDWIJKERHOUT. ALPHEN. VOORHOUT. ,5? T Theresla Gerarda Wllhelmtna, D. km) van der Elst en G- M. Suijker- OEGSTGEEST. SASSENHEIM. VOORSCHOTEN. ZEVENHOVEN. BODEGRAVEN. BOSKOOP. DE KAAG. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. LEIDERDORP. LEIMUIDEN. HAZERSWOUDE. THIJS IJS EN DE VREEMDE VULKANEN NIEUWKOOP. NIEUWVEEN. NIEUW-VENNEP. verdacht van oplichting en verduistering gearresteerd. Door de politie is gearresteerd de onge veer 50-jarige W. P. H L., alhier, die zich uitgaf voor predikant, godsdienstleeraar, directeur eener N.V., huiseigenaar enz. L. wordt verdacht van oplichting en verduis tering bovendien was zijn aanhouding verzocht door de politie te Bloemendaal. De aangehoudene is naar Bloemendaal overgebracht. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. A. van Leeuwen, geb. Kuiken, J M. Dijkgraaf, geb. de Vette. d. Getrouwd: C. J. J. den Hollander en O. G. van den Luitgarden. Voor het perceel Veenestraat hoek Sluisplein staat een personenweegschaal met zwart voetstuk: Daar de kleur van het voestuk niet te onderscheiden is van de kleur der straat, had gisteravond de heer Scholtes, die van een excursie huiswaarts keerde, het ongeluk daarover zoodanig te vallen dat hij wonden aan het gezicht be kwam. Daar er al meerderen over dit voetstuk zijn gevallen, zal het aanbeveling verdienen het wit te schilderen. De melkbezorger H, welke aan het Slulspleln bli den °Prit der bru® zÜn draai tekort nam. zag zijn bakfiets kantelen, waardoor melkbussen en flesschen op de straat terecht kwamen Daar de bussen leeg waren, ging geen melk verloren; de papflesschen braken echter. DE HEER THEMMEN NEElvfT AFSCHEID. In verband met het vertrek van den heer N. B Themmen. hoofd der Ned. Herv. School alhier, welke benoemd werd tot hoofd der Mulo-school te Zeist, werd in de Ned Herv. Kleuterschool een afscheids avond gehouden voor ouders en vrienden. De bijeenkomst werd begonnen met het zingen van „Beveel gerust uw wegen", on der welken zang de heer en mevr. Them men de zaal binnen kwamen. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. G Tichelaar, las Jacobus 4 113 en ging voor in gebed. Nadat door het personeel een lied was gezongen, sprak ds. Tichelaar een afscheidswoord tot den heer Themmen, waarbit hij hem schetste als een man van groote gaven en bekwaamheden voor de school. Als een kroon op het werk mag wel beschouwd worden de mooie uitslag der examens. Namens het bestuur bood spr. hem een boekwerk aan. Als tweede spreker voerde het woord de heer van Malssen, inspecteur van het Chr. Volksonderwijs. De heer van Malssen wees er op dat de heer Themmen het personeel tot de noodige en noodzakelijke eenheid heeft gebracht. Het onderwijs, aldus spr., is door den heer Themmen op hooger peil gebracht. Hij heeft de school gediend met zijn veelzijdige gaven en liefdevolle zorg en bleek te zijn de rechte man op de rechte plaats. Namens het personeel der school voerde de heer W. C. v. Dullemen het woord. Het spijt het personeel, aldus sper., dat de heer Themmen nu weg gaat. De heer Themmen heeft altijd naar rechtvaardigheid en eer lijkheid gehandeld Altijd stond hij achter he, personeel. Een groote verdienste is het eereest van u. dat u paal en perk wist te stellen aan het misbruik dat gemaakt werd van de leuze: ,Be school aan de oudems". Hij dankte mevr, Themmen voor de har telijkheid die door het personeel steeds werd ondervonden Nadat nog de schoolarts dr. Zijerveld het voord had gevoerd was het woord aan den heer Themmen. Deze begon met ds. Tiche laar te danken voor zijn woorden en den inspecteur voor zijn rechtvaardig oordeel en om net getuigenis van den inspecteur in het jaarverslag van CV O nJ. de ge zonde samenwerking die er in de school heerschte. welke het onderwijs ten goede somt. Hit dankte dr. Zijerveld voor de Neftige samenwerking en den heer van Dullemen voor de woorden namens het personeel gesproken. Ten slotte dankte hij het schoolbestuur vooral den heer Tibboel, oe zich zoo Ingespannen heeft voor de school en ook door zijn onvermoeid wer ken er m geslaagd is, dat de school met 1 September weer officieel als Ulo-school wordt opgericht. De heer Themmen ge vaagde van den geest van bandeloosheid et den haat tegen het gezag die in zekere volksdeclen van Lisse heerscht. Als ln het huis het gezag niet wordt hoog gehouden, dan groeien de kinderen op in bandeloos- ne.d De heer Themmen dankte den con verge voor de zeer goede zorgen welke hij heeft voor de school. Hierna sprak nog de heer Tibboel die zoolang innig contact heeft gehad met den heer Themmen in den arbeid voor de birfS0 De heer Tibboel releveert de slap- j? van het publiek en de weinige waar- ceering voor het groote werk van den heer Themmen. Aan het einde van deze mooie samen komst werd den heer en mevr. Themmen cgezongen .Be Heer zal u steeds gade- •uaan waarna de heer Themmen in gebed Joorgmg. Loop der Bevolking. Ingekomen: Th. J. Naarstig en fam., kleer maker, van Warmond, Dr. Ammanstr. 6 naar Bomstraat 11; C. Zwirs, bakkerskn,, van Alphen a. d. Rijn, Willemstr. 4 naar Bronckhorststr 9; M. Noppe, db., van Wassenaar, Hoogeweg 17 n. Piet Heinstraat 54; N. den Hollander, stuur mansleerling, van Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189 n. Nd. Boulevard 11; H. van der Kwaak en fam., los arbeider, v. Leiden. Marnixstr. 20a, n. Zoutmanstraat 24; B, J. Timmermans, verpleeg ster, van Venlo. Veldenscheweg 222 n. Lange- veld 29; H. R. M. Schroote, ll.-verpleegster, van Haarlem. Kempstr. 4 naar Langeveld 29. Vertrokken: A. J. van der Pluüm. ll.-verpleeg ster van Langeveld 29. naar Heemstede. Maler laan 8; C. A. Sarton, buffetjuffr.. van Voorstr. 79 naar Den Haag, Stationsplein 60; R. Hoekstra, kinderjuffr.. van Oranjeweg 38 naar Leiden, Warmonderweg 51; A. Klein Bennink, winkel bediende. v. Boerenb.weg 1 naar NUmegen Fr Halsstraat 24; J. M. Wegner, ll.-verpleegster van Zwarteweg 20 naar Den Haag. H Zwaarde- croonstraat 151. Burgerlijke Stand. Geboren; Johanna Jacoba. d. v. J. J. Altorf en J. Vink: Cornells z. v. D. van Duin en H. Seldel; Betty, d. v. P. Waasdorp en E. Rutsch- Rita Engellna, d, v. M. G. van Schie en C H Hoogervorst; Catharina Johanna, d v J van Butselaar en J. M. van Ginkel; Jacoba d v A Plug en H. van Maanen: Anna Marga'retha' d van S. Zwetsloot en E. W. K. van der Meer Ondertrouwd- J. Kooy en C. W. Wijnands' C A. steenvoorden en C. C. van den Burg. Overleden: Maria Brederode, 76 J. De bloempjesverkoop ten bate van Sonnevanck" heeft ru'm f.106 opgebracht. HERDENKINGSCONCERT. Gisteren had in de Ned. Herv. Kerk al hier het aangekondigde herdenkingscon cert plaats, uitgaande van het comité na gedachtenis ..Jan Zwart". De heer Feike Asma, organist te Leiden had zich bereid verklaard dit concert te geven, als zijnde één van zijn leerlingen en vereerders Het kerkgebouw was vrij goed bezet. Met stille aandacht genoten allen ai direct, toen de organist het progTamma inzette met Ps. 103 8 en Gez 38 1, ais compo sities van Jan Zwart. Het progr. bevattende verder o.a. com posities van Bach, Handel, Guillant en Jules Grison werd cp schitterende wijze uitgevoerd, zoodat den heer Feike Asma alle lof toekomt. Ds Siddré sprak een slotwoord; spr. her dacht den overledene en diens schoone kunst en het laatste orgelconcert dat door hem werd gegeven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Hedenmiddag zal het eenvoudige monu ment op ziin laatste rustplaats te Zaandam door prof. Schiller worden overgedragen aan de familie. Vervolgens dankte spr. den organist Feike Asma voor zijn welwillende mede werking en allen die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen. Op verzoek van den organist werd den aanwezigen verzocht gezamenlijk te zingen Gez. 38 1, waaraan staande werd vol daan. DOOR AUTO AANGEREDEN. Been gebroken. Nabij het Raadhuis werd de jeugdige scholier Jan Heemskerk door een auto ge grepen en tegen den grond gesmakt. Met een gebroken been is hij direct ver voerd naar de Maria-stichting te Haarlem. Fabrieksongeval. Gisteravond had de metaalbewerker C. v. d. Z„ werkzaam op de motorfabriek ..De Industrie" het ongeluk een wegsprin- genden ijzeren sleutei tegen het hoofd te krijgen. Dr. v. d. B verleende de eerste hulp en liet de man die een hersenschudding bleek te hebben per ziekenauto naar zijn woning aan de Vlamingstraat vervoeren. Burgerlijke Stand. 1 Geboren: Ccjrnelia, d. van Cornelis de Hertog en Anna Mana van Brugge. Ondertrouwd: Dirk Streefkerk. 29 en Trijn tje Drenth, 25 I.: Dirk Ketel. 26 j. en Elizabeth Gruis. 26 j.; Joltes Rijnsburger, 27 J. en Cor nelia de Roode, 22 j. Gehuwd Johannes Marinus v. Niekerk, 36 J. en Jenneke Maria Petronella Margaretha van Leeuwen. 30 j.: Pieter Deelstra, 51 j. en Neeltje de Groot. 40 j.; Johannes Martinus v. Kreu ningen, 34 j. en Cornelia v. Tilburg. 23 j. Overleden: Trijntje v. Dam. 93 Jaar, wed. van Klaas Blonk; Willem Nicolaas Andries van Varlk. 4 dagen (overl. te Leiden). Loop der Bevolking. Gevestigd: v. Koudekerk a. d. Rijn, C 24 d Theodorus H. Lintsen, fabrieksarb., Willemstr. 39; v. Voorburg, L. v. Heldenborg 21. Egbertus J. I. C. Hoekstra, z.b.. Raadhuisstraat 44- v, Arnhem Eusebius Buitensingel 42. Adrians M. van Nood, z.b., Hoorn 188: v. Den Helder. Langevliet 10. Elisabeth Versluys, wlnkeljuffr.. Julianastraat 24 rd.v. Leiden, Zoeterw. weg 68. Barbara Zieltjes, dienstb., Visserstraat 23; v. Koudekerk a. d. Rijn. Brechtje Lekx, z.b.. Lelie straat 7. Vertrokken: n. Assen, A 144, Aaltje de Vries, dienstb. Steekterweg 61; n. Oss. Ruwaardstr. 52, Franciscus Th. v. Hoeij. landarbAchter middenweg 6: n. Rotterdam. De Vliegerstr. 33. Wed. H. Koudstaal-van Gijn, Wllhelmlnastr. 37 Het narcissen rooien in vollen gang. Hier ter plaatse is men met het narcis sen rooien begonnen. Men is van meening, dat het beschot wel iets beter had kunnen zijn. Het vroege en vlugge afsterven zal hier de oorzaak wel van zijn. Burgerlijke Stand. Dirk- 2 van p- G- Mijland en H. an der Bent Maria Anthonia. D. van W. niaie f,ers en„M- c- de Beus Teuni Jan- Ap il„ van J- van den Wijngaard en M. d#r u. Johannes Jacobus. Z. van L. J. van Petnf. i en A- M- Onderwater Cornelis Waar van B- Kortekaas en C. M. Dub- m£i;J°uwd: H. C. J. Philipse van Haarlem mermeer en E van Oefelen W. Ligtenberg mens. i óhlmann s. Bijvoet van Bloe- mendaal en P. c. M. van Grieken - D. H. J w i Sassenheim en A. van 't Wout Jaeger van 's-Gravenhage en M. Alders Loop der Bevolking. de- R- n6(i: M Verschuur van Alphen aan C \- w c- de Vries van 's-Gravenhage Luk.'.-. Tan der Laan "ft Hoiloo en C- P Th. "-uk&ssen van Leiden Bedankt voor beroep. heeft bedankt voor het - °ep van de Geref. Gemeente te Bossele. Jtaan ingeschreven 89 werkloo- aar 9o'in van d€ bollenpellers vorig «laa-<<l00r het diploma huishoudkundige "«EhVs0n2€ Plaatsgenoote mej. S. Nieu- VERTEGENWOORDIGERS VOOR HET DÉFILÉ VAN DE KONINGIN. In „Het Witte Huis" was gisteravond een vergadering belegd waartoe alle in de ge meente gevestigde vereenigingen waren uitgenoodigd. Het doel dezer bijeenkomst was het be noemen van 5 afgevaardigden om deel te nemen aan de défilé te Amsterdam ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De vergadering werd geopend door den voorzitter van de Oranjevereeniging de heer D G Sanders, waarna de gemeente secretaris de heer R. Reitsma een nadere toelichting gaf. Van de zeer vele in de gemeente be staande vereenigingen waren er slechts 6 vertegenwoordigd hetgeen helaas een be wijs bleek dat voor deze bijzondere gele genheid wel zeer weinig belangstelling bestaat. Aangezien aan Oegstgeest 5 afge vaardigden zijn toegewezen, werd bij loting bepaald dat de volgende vereenigingen ieder één afgevaardigde zullen hebben aan te wijzen n.l. de Jongel. Ver. op G.G. „de Heere is onze Banier", de Oegstgeester IJsclub, de Oranjevereeniging, de Bijz. Vrijw. Landstorm en de Middenstands- centrale. Bij deze loting is afgevallen de voetbalvereenigin S.C.O. De heer G. P. Oostveen alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen boek houden en aanverwante vakken van de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen. Burgerlijke Stand. Geboren: Pietje Cornelia Maria, D. van A. van Duijijn en P. C. M. Nannijs Hendrik, van DuUn en P. C. M. Nannijs Hendrik, Alida Jaantje Helena. D. van A. H. Hombergen en J. Warners Peter Martinus, Z. van P. H. M. Tibboel en F. M. Hoogerverve Adriaan Z. van A. Schuilenberg en P. Hogewoning. Getrouwd- J. A. Stemfoort 25 J. en M. van Leeuwen 27 j. Overleden: K. Barendrecht 62 j., echtgenoot van J. van den Oever J, C. E, Mulder 72 weduwe van R. Floor. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. van Eeden, Oosthaven 51 J. Doornbosch. Teijlingerlaan 33 W. Vree ken. Teijlingerlaan 15 W. J. M. Eldering en gezin. Hoofdstraat 331 A. Decker. Hoofd straat 331 Wed. van Rossum, geb. Bant. J. P. Gouverneurlaan 58 H. J. Ketting en gezin, J. P. Gouverneurlaan 10 J. Brehler, J. P. Gouverneurlaan 10 C. Kuijper, Hoofdstraat 107 M. J. Stigter. Warmonderdam 33 M. M. Oostveen. Hoofdstraat 233. Vertrokken: A. Wagemans en gezin. Char- bonlaan 23. naar Leiden W. G. Verheijen, Hoofdstraat 82. naar Millingen M. H. Jan sen. Heemstrastraat 16. naar Leiderdorp F Hij zeiendoorn. Beukenlaan 3, naar Abbenes F. C. A. van den Bosch. Tjjlloosstraat 37, naar Texel D. M. Hagen. Hoofdstraat 82. naar Schiedam H. M. Th. Bader. Beukenlaan 58, naar Den Haag. Waarschuwing. De politie verzoekt ons hekend te maken dat een onbekende er werk van maakt ge reed staande verpakte waschgoederen af te halen. Er deden zich in deze gemeente gevallen voor dat men dacht met een knecht van een wasscherij te doen te heb ben, hetgeen achteraf bedrog bleek te zijn en men zijn waschgoed kwijt is. R.K. Ziekenhuisverpleging. De vereeniging R.K. Ziekenhuisverple ging hield gisteravond haar jaarvergade ring onder leiding van den heer G. Schra- ma. voorzitter, in het R.K. Vereenigings- gebouw. Na opening der vergadering door den voorzitter las de secretaris het jaarverslag waaruit bleek dat de vereeniging op het oogenbllk 508 leden telt. In het afgeloopen jaar zijn 61 leden in de ziekenhuizen ver pleegd geworden, waarvan 48 personen in het St. Ellsabeth-Ziekenhuis en 9 in het Acad. Ziekenhuis te Leiden met te zamen 1012 verpleegdagen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de in komsten hadden bedjagen f. 5134,13 en de uitgaven f. 3257,32 zoodat er een batig saldo was van f. 1876,81. De controle-commissie had de rekening en verantwoording nagezien en ln orde bevonden, zoodat de rekening werd vast gesteld. De heer P Koot, aftr. bestuurslid, werd bij acclamatie herkozen. Aan de orde kwam een voorstel van het bestuur om het begin van het boekjaar te wijzigen, om zuivere practische redenen. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen, zoodat dit boek jaar zal loopen van 1 Juli 1937 tot en met 31 December 1939 en vervolgens van 1 Ja nuari tot en met 31 December. Tot leden der controle-commissie wer den gekozen de heeren L. C. de Jong, L. van Leeuwen en J. A. Mens. Alle heeren namen hun benoeming aan. De voetbalwedstrijd om den dokters- beker ten bate van de bleekneusjes zal plaats vinden a.s. Dinsdagavond om half acht op het terrein van Rouwkoop. De collecte ln de Geref. Kerk voor de Theol. Fac. der Vrije Universiteit bracht op f. 7.63. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Gijsbertus, z. van M. Kars dorp en J. Kool wonende te Woerden); Petrus Gregorius Henricus. z. van C. G. H Veclenturf en M. J. Moons. Ondertrouwd: J. van Leeuwen, 23 j. en A. Pouw 2.1 j. Overleden: W, K. Van Ravenswaaij 55 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. G, P. van AchterbergZaal, z. v. van Zwammerdam. Vertrokken: D. Foch z. b. naar Brussel. Rue de la Limite (Tervueren); M. W. Burger, dienstbode n Rotterdam, Statensingel 191c.: C. Costerus, uitgever naar Leiden. Rapenburg 78; Chr. Splinter en echtgenoote, grof smid naar Utrecht, Minahassastraat 35 bis. B en W. hebben het verbeteren van de Willemstraat, Mauritsstraat enz., opge dragen aan de Fa. M. H. v. d. Poll alhier, voor f. 5690.De heer v. d. Poll was op één na de laagste inschrijver. Voor den boottocht van Woensdag a.s. voor de Ouden van Dagen hebben zich in totaal 140 personen opgegeven. Vertrokken wordt 's morgens te 9 uur van den steiger naast de Ned. Middenstandsbank. MACHINE VAN AUTO GEGLEDEN. Groote schadepost. Gistermorgen is een zeer kostbare nieuwe machine, welke per vrachtauto door de fa. Spriethof en Beeuwkes te Rotterdam werd vervoerd naar de firma Boot te Alphen, bij den oprit van den Goudschenrijweg van de auto gegleden. Het gevaarte, wegende circa 2 ton, kwam met een ontzettenden slag op de straat terecht, waardoor de omwonenden ver schrikt uit hun huizen kwamen loopen. De machine, een draaibank, was zooals begrij pelijk, zeer ernstig beschadigd. Na ter plaatse te zijn gedemonteerd werden de verschillende onderdeelen weer naar Rotterdam vervoerd. Marscheonccrt. Dinsdagavond as. om halfacht zal de harmonie „Concordia" ln het Oostelijk deel der gemeente een muzikale v/andeling maken. Begin- en eindpunt bewaarschool Nieuwstraat. Rijkstuinbouwschool. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken, zijn, voor het tijdvak van 1 September 1938 tot 1 September 1939, wederom benoemd tot tijdelijk lee- raar aan de rijkstuinbouwschool alhier, de heeren G. Bleeker te Santpoort, W. C. van Gelderen te Rotterdam, W. L. Olthof te Leiden en A. Schuit te 's-Gravenhage. Schoolreisje. Met een tweetal autobussen hebben de kinderen van de Chr School (hoofd de heer B. Offringa) die daarvoor in aanmer king kwamen, met het onderwijzend perso neel en eenige bestuursleden, gisteren een uitstapje gemaakt. Begunstigd door heerlijk zonnig weer, werd eerst 'n bezoek gebracht aan de aarde werkfabriek „Holland" aan den Rijndijk, waarna het museum voor Volkenkunde te Leiden bezocht werd. Daarna werd de reis voortgezet naar Den Haag, waar Panorama „Mesdag" in oogenschouw werd genomen, en een bezoek aan Scheveningen werd ge bracht, terwijl op de terugreis nog werd gestopt aan den Wassenaarsche Slag, ter wijl de jeugd zich in „De Vink" naar harte lust kon vermaken. Tot concierge van de Christelijke School alhier is benoemd de heer T. van Veen Czn„ in de plaats van den heer Jac. Slootweg Czn., aan wlen op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. Door den architect, den heer J. Dek ker, werd voor rekening van W. Buiten huis alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis bij diens boerderij. Hoogste In schrijver was de heer Y. Hortensius voor f. 5535.laagste inschrijver, de heeren Gebrs. Smits te Zoetermeer voor f.4879.— aan wie het werk werd gegund. Arbeidsongeval. Gistermiddag had bii de werkzaamheden aan de brug ln den verkeersweg Amsterdam —Den Haag. over de Ringvaart, een ongeluk plaats. De timmerman P. Groenveld was n.l. de koppen van de meerpalen aan het af werken waar losse balken voor aangebracht waren. Doordat hij zich te ver naai' een kant begaf, kantelde de balk en kwam hij met balk en al in het water terecht, terwijl de balk precies op zijn hoofd viel. Met veel moeite wist hli den wal te bereiken, waar hli door den inmiddels ontboden geneesheer dr. Dommisse werd behandeld. Burgerlijke Stand. Geboren; Herman Josef Michael, Z. van Theodorus Bezuijen en Cornelia van den Ha- selkamp Cornelis, Z. van Cornelis Stroo en Josina Hendrica Harinck. De heer J. Werner alhier, slaagde voor het examen hoofdacte. De heer O. D. Offringa, alhier, slaag de voor het examen hoofdacte. Slechte oogst van wintergerst. Door het ongunstige weer van den laat- sten tijd Is zeer veel schade aan de win tergerst toegebracht. Door den wind wer den de aren als het ware gedorscht. Per- reelen waarvan naar schatting pl.m. 100 H.L. gerst af zou moeten komen, brengen nu maar hoogstens 10 a 20 H.L. op. De hoogste opbrengst wordt door deskundigen geschat op 20%. 33. Terwijl oom Brom en alle and're vrienden bezig waren gaten ln den grond te boren om Thijsje op te sporen, terwijl de boeven 's nachts bij de vulkanen naar het goud en andere metalen zochten, die zij dan later duur verkochten, zaten Thijsje en profeaaor Atomljn nog steeds gevangen; de boeven letten scherp op hen en bewaakten al hun gangen. Zij hadden zelfs geen kans om even met elkaar te praten, want zij werden nooit alleen gelaten de professor moest vulkanen maken, Thijs was steeds met poetsen en met schrobben bezig en altijd was er wel een boef aanwezig. Maar eindelijk vond Thijsje een moment, toen hij de heele werkplaats had verkend, dat hij professor Atomljn alleen kon spreken. Hij zei: „Er ls nu niemand in de buurt daar heb ik even naar gekeken nu moeten wij vlug een plan verzinnen, want er komt natuurlijk dadelijk weer een der boeven binnen. Hoor; wij kunnen zoo niet verder gaan; wij moeten hier vandaanWij worden hier tot een slecht werk verplicht, want die vulkanen hebben zeker al veel schade aangericht!" Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria. D. van J Fieler- sen en J. Rip Martinus, Z. van G. Klerks en A. Kwakkenbos. Overledeh: Th. van der Wetjden 70 J., echt genoote van A. Beuk. Arm gebroken. Eenige kinderen hadden spelenderwijs het driejarig dochtertje van den vischhan- delaar L. alhier op een stok gezet en wilden het zoo met zich mee dragen. Het kind kon haar even-wicht niet houden en viel achter over op den grond. Zij kwam zoo ongeluk kig te vallen dat zij een onderarm brak. Naar wij vernemen is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een zekeren W. uit Noorden, wegens het zich wederrech telijk toeëigenen van een aantal jonge een den, toebehoorende aan den veehouder V. alhier. Schoolreisje. De leerlingen der openbare school hebben weer hun schoolreisje gemaakt. De tocht ging per autobus eerst naar Utrecht, waar de Dom werd beklommen. In Soesterberg werd een bezoek gebracht aan het vlieg veld en aan de Luchtvaarttentoonstelling. Daarna werd gereden langs het Paleis te Soestdijk naar Hilversum, met het fraaie stadhuis en de studiogebouwen en vervol gens naar Mulderberg, waar naar hartelust gespeeld werd. Het bekende Muiderslot werd door de leerlingen bezichtigd. In Amster dam werd een rondvaart door de grachten gemaakt. Na nogmaals een speeltuin te hebben bezocht trok men weer naar Nieuw- veen, waar het gezelschap op den afge sproken tijd arriveerde. Muziekcorps opgericht. Vele Jaren hebben wij het in ons dorp moeten stellen zonder Muziekcorps. Het gemis daarvan voelde men heel sterk bij feestelijkheden of jubilea. Thans ls er ge lukkig weer een muziekvereen. opgericht. Het aantal leden bedraagt 20. Het voorloo- pig bestuur bestaat uit de heeren: L. Ver kerk. voorzitter; Gijs v. Harten, secretaris; Dirk Schellingerhout, penningm. en Bram Walraven, algem. secundus. Als directeur van deze jonge vereen, is benoemd de heer C. van Dam uit Ter Aar. Het bestuur der Joh Stichting heeft besloten een pompstation te bouwen ach ter de inrichting. Het is gebleken, dat het leidingwater zeer slecht is voor de ijzeren buizen en den ketel. Boringen zijn ver licht en het water is goedgekeurd. Het doel van het pompstation is. om het water alleen voor ketel en wasscherij te ge bruiken. Geslaagd uitstapje. De M.V. Persis maakte onder leiding van haar bestuur een prettig tochtje naar Marken. Liet het weer zich aanvankelijk dreigend aanzien, de regen bleef echter uit cn het zonnetje kwam zelfs nog enkele uren allen opvroolljken. Oranjefeesten. De Oranjecommissie vergaderde en kwam r.a ampele bespreking tot het besluit 7 en 3 Sept. als feestdagen aan te wijzen De ijver der commissarissen bleek beloonci met een ledental van niet minder dan ruim 460 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7