laatste berichten [EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 23 Juli 1938 Stadsnieuws Binnenland Het vergaan van de sleepboot „Zeeland". Een bange nacht. UIT NED. OOST-INDIK. Buitenland TER AAR. WADDINXVEEN. WOUBRUGGE. ZOETERMEER. Uit de Rijnstreek KOUDEKERK AAN DEN RIJN. LEIDERDORP. ZWAMMERDAM. Uit de Omstreken VRAGENRUBRIEK MARKT KATWIJK AAN DEN RIJN. KATWIJK AAN ZEE. WARMOND. Te 'sGravenhage slaagden voor het diploma costumière. de dames Gre de Groot (Oegstgeest), Mies Smit, Miep Devileé, Elsa jagerman. Jo van Onzelen en Annie van Haasteren, alhier, allen leerlingen van me). H. M. Gordijn, Korevaarstraat 47 A. In de gisteravond gehouden vergade ring van het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente alhier, is in de vacature van den heer D. G. S. Poeliejoe, als diaken gekozen de heer J. van Benten en in de vacature van den heer J. Stigter de heer A. J. Halb- meïjer. Tengevolge van een botsing met een anderen wielrijder is gistermiddag om streeks halftwee de 54-jarige fietser C. de R. nabij de Haven gevallen, waarbij hij het linkerbeen brak. De Eerste Hulpdienst ver voerde het slachtoffer naar het Diacones- senhuis. Gisteravond omstreeks kwart voor acht is de 12-jarige I. S. nabij de Kerkplein- brug in de Heerengracht gevallen. De heer M. van der Hoek uit Alphen aan den Rijn, die per auto passeerde, sprong den drenke- lingi die reeds zinkende was, geheel gekleed na en bracht den knaap behouden op het droge. Gisteravond zijn te Rotterdam aangeko men de zes leden der bemanning van de onlangs naar Portugal verkochte rivier sleepboot „Zeeland", welk scheepje in het begin van deze week in de Golf van Biscaje is vergaan. De sleepboot is met een bemanning, be staande uit Rotterdammers en Vlaardingers onder commando van kapitein J. C. Goos te Rotterdam, op eigen kracht naar Por tugal op weg gegaan. Alles ging naar wensch, gelijk bleek uit [het relaas van de opvarenden, tot men in Golf van Biscaje kwaad weer trof. De circa 20 meter lange boot stampte en slin gerde hevig en men had groote moeite het Kneepje in den juisten koers te houden. [Toen werd Maandagnacht alarm geslagen: [de .Zeeland" maakte water. Dien bangen nacht zal de bemanning glooit vergeten. Met man en macht heeft nen. tegen het reeds, opdringende water jr.oetèn vechten, maar de „Zeeland" zonk Veedi dieper en het oogenblik, dat de pschtae moest stoppen, naderde. Toen. het was circa vijf uur in den tr.orgen. naderde het Fransche stoomschip LCsd Cantin". dat de in moeilijkheden ver. leerende boot opmerkte en niet lang Baama het was hoog tijd bevonden •lien zich veilig aan boord van den "anschen stoomer, die naar Duinkerken loers zette. ernstige val. Gistermiddag is in een der gangen van het gebouw van den gemeentelijken tele foondienst te Den Haag de 43-jarige C. K., wonende op de Valkenboschkade, doordat hij uitgleed, gevallen. Hij kwam daarbij op een, dergelijke ongelukkige wijze terecht, dat hij een schedelbasisfractuur kreeg en door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde moest worden vervoerd. Zijn toestand is ernstig. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. de vierling te blitar. BLITAR, 23 Juli. (Aneta/A.N.P.) De vier ling, die naar reeds werd gemeld, in het begin van deze week te Blitar werd gebo ren, maakt het zeer goed. Er bestaat voor deze kinderen zeer groote belangstelling. Van heinde en verre komen bezoekers, die vele stoffelijke blijken van medeleven meebrengen. De directeur van het zieken huis waar de kleinen worden verzorgd, heeft thans bezoek verboden. pilMSTER steenberghe te ijmuiden 1 Mr m. p, l. Steenberghe, minister van Economische Zaken, bracht heden, verge ld van dr. H. m. Hirschfeld, directeur- JUneraal van het departement van handel e- nijverheid, een bezoek aan van Leer's busbedrijven en het hoogovenbedrijf te Wmuiden. Tijdens een toespraak, deelde de minister mede. dat het H.M. de Koningin heeft be daagd den heer B. van Leer te benoemen jk[ officier in de orde van Oranje-Nassau, k- erkenning van zijn verdiensten als in- pstrleel. il'w portret van hare majesteit de koningin. Geschilderd door Lizzy Ansingh. |Qb schilderes Lizzy Ansingh heeft een fchfw' ™ltooid van H.M. de Koningin, ge denderd in opdracht van B. en W. van '"Bfubosch, als bestuurderen van de ooderschap St. Lucas, aldaar. EXTRA-toewijzing van kalveren wegens mond. en klauwzeer. .T van bevoegde zijde wordt me- 'a? zullen de extra-toewijzingen van gj'eren wegens het in het najaar 1938 hebbende mond- en klauwzeer snj' z'in vastgesteld en ter kennis de veehouders worden gebracht, "v grondslag, waarop deze toewijzing „„V,de schade toegebracht aan den 'veestapel. Het begrip schade dient rvrf. ecbter niet in financieelen zin te °Reevat" Uiteraard zijn hier de di- - o verliezen bedoeld, dus de gestorven ■en en de wrakken, welke geenerlei ,?e. "wor voor fokkerij, melkerlj of «rij hebben en om die reden direct vStn *'01de» opgeruimd, ui, de slacht bestemde dieren zijn 1 11 «wiMiwing gebleven evenals die- ,j. 1 jaar. aangezien de identi- van deze dieren in het alge- ®rden £n andere Ingewisseld konden de leerling-vlieger deen begraven. BANDOENG, 23 Juli (Aneta-ANP). Giste ren is het stoffelijk overschot van den om gekomen leerling-vlieger Deen naar het vliegveld Andir overgebracht en daar op gebaard. Hedenochtend heeft de teraardbestelling met' militaire honneurs plaats gehad. Het was een treffende plechtigheid, waarbij talloozen aanwezig waren. Van het leger waren er generaal-majoor Ter Poorten, generaal-majoor Berenschot, kolonel van Oyen en de plaatsvervangend militair com mandant van Bandoeng. Ook de burge meester en een vertegenwoordiger van het luchtvaartbureau waren aanwezig. Kolonel van Oyen, commandant van de Luchtvaartafdeeling, sprak aan het graf. Ds. van Duynen ging voor in het gebed. Er waren zeer veel bloemen. Omtrent het ongeluk, dat den heer Deen is overkomen, kan nog worden gemeld, dat het toestel gevonden is op den rand van een ravijn, zoodat het blijkbaar in het ra vijn is gevlogen. De vleugels waren afgebro ken en het toestel was ten deele verbrand. Vermoedelijk is de machine op den kop neergekomen en toen omgeslagen. de zweedsche kroonprinselijke familie huiswaarts. De kroonprins van Zweden is met zijn echtgenoote "»en zoon naar Zweden terug gekeerd, na een verblijf van 26 dagen Ln de Vereenigde Staten. de leveranciers van vliegtuigen. Voor het eerst sedert de oprichting van het bureau tot controle van den uitvoer van wapenen en munitie heeft het Ameri- kaansche ministerie van buitenlandsche zaken een statistiek gepubliceerd, waarin niet alleen de verleende uitvoervergunnin gen zijn opgenomen, doch ook de werkelijke uitvoer. Hieruit blijkt, dat de Vereenigde Staten de grootste leveranciers van vlieg tuigen ter wereld zijn. Vooral werd geleverd aan China, Japan en Nederlandsch-Indië. Buitschland en Italië komen niet voor op de lijst van koopers van oorlogsmaterieel. HET ZWEMVERBOD VOOR „CHRISTINA" TE KATWIJK AAN ZEE. Al vele jaren bezoek ik met mijn gezin ge durende de zomervacantie Katwijk aan Zee en heb er tot vorig jaar toe telkens met het groot ste genoegen en tot volkomen tevredenheid een zestal weken doorgebracht op het strandge- deelte tussen hotel-pension „Christina" en de Watering. Het verblijf op bedoeld gedeelte was vooral zo prettig, omdat men er, mede door de sterke selectie der exploitanten op hun klanten, nooit iets zag gebeuren, waaraan men als fatsoen lijk burger aanstoot behoefde te nemen, of waar men zijn kinderen vandaan diende te houden. Dit is niet slechts mijn persoonlijke mening; ik heb in de afgelopen jaren aan het strand kennis gemaakt met mensen van allerlei slag en stand, meest vaders en moeders met hun kinderen, groot en klein, waaronder zeer velen, die. evenals ik telken jare weer terugkomen, juist omdat hun op dit stranddeel alle erger nis gespaard wordt. Deze week ben ik weer naar Katwijk geko men en heb er verblijf besproken tot September voor mezelf eh mijn gezin en ben evenals vo rige jaren naar bovengenoemd strandgedeelte getrokken, doch heb tot mijn grote verbazing gemerkt, dat het baden daar volkomen ver boden is en dat allen, die het wagen aaar tv water te gaan, kennis maken met de politie. Het is mij geheel onbekend, welke motieven de Katwijkse bestuurders er toe gebracht heb ben, dit zwemverbod uit te vaardigen, doch zou gaarne de mijne en die van honderden an deren willen aanvoeren om het zo spoedig mogelijk weer in te trekken. 1. Een verbod dient om een zeker kwaad te voorkomen of te verdrijven; doch geen van beide kan hier gelden, daar alle onbevooroor- deelden zullen moeten erkennen, dat op dit gedeelte van het strand geen misstanden waren en deze er ook niet zullen ontstaan zolang de exploitatie toevertrouwd blijft aan den heer Guit. 2. Door handhaving van het verbod wordt stellig iets bereikt wat niet beoogd is. Waar moeten de gebruikers van dit stranddeel gaan baden, nu het hun daar niet toegestaan wordt? Ofwel bij de koetsjes, wat voor de meesten van hen als hoofden van gezinnen met meerdere kinderen veel te kostbaar wordt, ofwel op die delen van het strand, die zy juist niet willen bezoeken met hun grotere zoons en dochters. 3. Een motief van lagere orde, doch toch niet zonder gewicht is, dat het Katwijkse Gemeente bestuur inU en zeer vele andere badgasten dwingt, in de komende jaren elders de vacantle te passeren. Van harte hoop ik dat het Gemeentebestuur met zeer grote spoed bovenstaande verordening zo wijzigt, dat. de zes weken, die ik hier dit I Jaar wil doorbrengen, niet tot een blijvende1 teleurstelling worden en dat het baden aan de Zuidkant van de Watering weer veroorloofd wordt, zo nodig met enige bepalingen omtrent het dragen van badjassen e.d. Met dank voor de plaatsing, W. W. VAN ALPHEN, Katwijk aan Zee ("Van redactiewege bekort)'. Burgerlijke Stand. Overleden: Martha Catharina Pleterse, 9 m. Gehuwd: Hendrik van Eijk, 32 j. en Anna Stuivenberg, 21 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Bertus Stougie van Alphen aan den Rijn, Guurtje Hubert van Aalsmeer. Jo annes Wilhelmus Jozefus Robertz van Ouden bosch, Vertrokken: Johannes Hendrikus Heijker n, Alphen aan den Rijn; Jasper van Wilgen naar Alphen aan den Rijn; Cornelia van Dam naar Nieuwkoop; Adriaan Vierhout n. Nunspeet; Johanes Kapteijn n. Alphen aan den Rijn, Wopke Tabak n. Jutphaas; Joannes Anthonius den Haan naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Wouter. Z. van W. Scheurwater en J. Sanner Pieter, Z. van J. A. van Berkel en P. Noordam Nicolaas, Z. van N. Metse laar en I. Rooseboom Jan, Z. van P. van der Neut en J. Voshol. Overleden: G. C. de Lange, echtgenoote van A. Oudijk 45 j. T. Reurekas 77 j. Gehuwd: A. v. d. Berg en B. Versluis. Burgerlijke Stand. Geboren: Anfonie Hendrik, z. van J. Smits en C. M. Rci.molen; Petronella, d van A. Dijkshoorn en A. Vreugdenhil; Jacoba Cor nelia Maria, d. van A. C, Lieverse en J. Th. Bakker: Pieter Hendrik, z. van J. van Harten en A. van Harten. Getrouwd: Hendrik Jan van Staveren, 26 j. en Adriana van Straalen. 22 Jaar Overleden: Gerritje Maria Borst, echtg. van C. Westdijk, 56 Jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Johanna, d, van J. Karens en A. M. Mostert; Jan, z. van P, Vis en W. Besemer; Hermanus Hendrikus. z. van J. M. Wooning en W. Hoekstra; Arie Johannes, z. van G. J. Roos en A. Bouman. Getrouwd: P. Hoogendoorn, 24 jaar en C. A. van Dorp, 23 jaar; J. G. Seesink, '26 jaar en H. H. Nleuwets, 23 jaar. Gevonden: Belastingplaabje in etui. Inlichtingen bij de politie. Met ingang van 1 September a.s. is onze plaatsgenoot, de heer D. Albers, op zichter bij den Prov. Waterstaat, benoemd tot waterbouwkundig opzichter le klas te Schiedam. ontspannings-sfeer. Naar de „Daily Express" bericht heeft ministerpresident Chamberlain aan den Duitschen ambassadeur beloofd zonder ver wijl de regeling van de Sudetenkwestle te bestudeeren. Het essentieele deel hiervan zou zijn een niet-aanvalsverdrag tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije. Tenge volge van de besprekingen tusschen de Dultsche en Britsche staatslieden is de houding van Duitschland minder strak ge worden en men is van oordeel, dat indien het Sudetenvraagstuk geregeld kan worden, ook de overige vraagstukken, zooals ontwa pening en economische verzoening met kans op succes bestudeerd zouden kunnen worden. AMERIKA EN MEXICO. Senator Plttman, de voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken van den Amerik. Senaat, heeft den vertegen woordiger van Havas verklaard, dat, indien Mexico de voorstellen van Huil om het vraagstuk van de onteigening te onder werpen aan arbitrage, verwerpt, Mexico de economische voordeelen, welke het in de Vereenigde Staten geniet, zal verliezen. Alle maatregelen, welke de Vereenigde Sta ten zullen nemen om hun diplomatieke actie te steunen, zullen economische maat regelen zijn; men zal niet zijn toevlucht nemen tot geweld. eerste kamer. ilal' het voornenren van den voor- 1' Eerste Kamer de Kamer bijeen Dinsdag 22 Augustus as., in aartii ^halfnegen ter afdoening van ,r_. 'wetsontwerpen van eenvoudigen 'Jv ;er°adering van Woensdag d.a.v. iandeiin^Vang worden gemaakt met de öenln. °'a' van de wetsontwerpen tot rerh.vLvan de omzetbelasting-wet en minting111" Van hct crediet; voor werk- Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Maandag a s. des nam. 71/, uur. De agenda luidt: Notulen; Ingekomen stukken; Adres Bestuur der Oranjevereeni- ging om subsidie ln verband met het a.s. Regeeringsjubileum van H M. de Konin gin; Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 16 December 1937 Inzake het treffen eener regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand en idem tot het treffen van een nieuwe regeling; Voorstel tot onderhandsche verhuur van een stukje tuingrond naast de Algemeene Begraaf plaats aan A. G. Vet te Hazerswoude; Aanbieding gemeente-rekening dienst 1937; Aanwijzing commissie van onderzoek van de rekening 1937 en Wijziging begroo ting dienst 1938. het a.s. regeeringsjubileum. Het kan me niet schelen, dat je die tent wasschen wilde, Hendrika, maar waar om moest ze ook gesteven worden? (Humorist). De feestelijkheden. Gelijk reeds eerder in ons blad werd ge meld, zullen ter gelegenheid van het a.s. regeeringsjubileum van H.M, de Koningin verschillende feestelijkheden alhier plaats vinden, waarbij o.a. naast volksspelen en een avondfeest een optocht op het program stond. Dank zij veler medewerking zijn thans de benoodigde gelden nagenoeg bij een, zoodat de optocht inderdaad kan door gaan. Deze optocht zal historisch-allegorisch zijn; voor het houden van een uitsluitend historischen optocht was niet voldoende deelneming, terwijl ook de kosten voor een gemengde optocht niet zoo hoog loopen. De voornaamste groep zal, wat het histo rische deel betreft, worden gevormd door die van Frederik Hendrik. Een tweede groep wordt gevormd met als hoofdpersonen Pieter van der Does. (Deze was van 15871599 baljuw en dijk graaf van Rijnland alsmede Schout van Leiden. In 1588 nam hij een werkzaam aandeel in den strijd tegen de Onoverwin nelijke Vloot en werd hij tot belooning voor zijn betoonde dapperheid in dezer, strijd benoemd tot luitenant-admiraal van Holland. Hij bewoonde te Leiderdorp het Huis ter Does). Verdere groepen zijn dan nog een afdee- llng zeesoldaten, een schuttersvendel en een oranjevendel. Het allegorische deel zal o.a. bestaan uit diverse praalwagens, waarbij „De Oogst" en „De Elf Provinciën" en tevens twee of meer huifkarren met Rijnlandsche Jeugd De Commissie doet haar best het feest op zoo luisterrijk mogelijke wijze te vieren. Op de burgerij van Leiderdorp wordt hier bij een beroep gedaan om een passende versiering aan te brengen. Daar voor dit doel aller medewerking dringend noodig is, zullen voor de mooiste versieringen prij zen worden uitgeloofd. Geslaagd. Voor het Mulo-examen A zijn geslaagd; Alie v. d. Berg, Cor Hogeveen, Margit Krak Wim Kraan, Anny Rath, Hanny Stolten en Anneke de Vreeze, allen leerlingen der R.K. School voor Ulo uitgaande van het Pensionaat „St. Jozef" alhier. Beroepen. Tot predikant der Ned. Herv. Kerk al hier is door Kerkeraad en Kiescollege be roepen ds. W. Willemse te Mulderberg, Zomerreisje. De leden van de afdeeiing van den R.K. Vrouwenbond hebben per autobus en enkele personenauto's, een zomeruitstapje gemaakt. Via Utrecht ging de reis eerst naar Hilversum, waar de K.R.O. Studio werd bezichtigd. Vandaar werd over Soest- dljk, langs het paleis van het Prinselijk Paar, naar Leusden gereden en in hotel Bosch en Helde de lunch gebruikt. Na deze rustpoos werd de tocht voort gezet naar Zeist, ter bezichtiging van de bekende Gero-fabriek. Op de terugreis werd Utrecht nog even aangedaan. Burgerlijke Stand. Geboren: Louise Alida, D. van Frans Ruurd Brouwer en Wilhelmlna Dirkzwager. Ondertrouwd: Leendert de Krullf 27 J. en Adriana Maria de Knikker 29 j. van Reeuwijk Carl August Relche 39 J. van Hilversum en Isabella Campbell Mc. Lennan Mackentosh 28 jaar. J. de G. te L. Leiden, Utrecht. Zeist, Driebergen, Doorn, Amerongen, Wageningen, Arnhem, Nijmegen. 135 KM. W. F. de W. te L. Leiden, den Haag, Rotterdam. Dordrecht, Moerdijk. Zevenbergen. Bergen op Zoom, Krabbendijke. Hansweert (boot), Wolsonder, Neuzen, Sluiskil. 165 KM. 40-jarig jubileum. Zondag 31 Juli as. zal het 40 jaar gele den zijn, dat de heer Joh. Meijer Sr. in de vereenigde vergadering van R.K. Kerk- en Armbestuur tot Armenvader werd aange steld. Dit feit zal op de eerste plaats her dacht worden in een plechtige Hoogmis die tot zijn intentie dien dag wordt opgedragen. De jubilaris zal dezer dagen den 90-jari- gen leeftijd •bereiken en mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. Demonstratie E. H. B. O. De afd. Katwijk e. o. van de Ned. Vereen. E. H. B. O. zal Woensdagavond a.s. om 8.15 uur een verkeersongeval demonstreeren op den Zeeweg bij het Gemeentehuis. De pa tiënten worden geschminkt om de werke lijkheid nabij te komen en om de leden te doen gewennen aan de verschrikkelijke bloedbaden, die er bij voorkomen. Hec ge heel staat onder leiding van de doktoren J. C. A. Cleveringa en H. M. Hueting, ter wijl de algemeene leiding berust in han den van den plaatselijken voorzitter, den heer J. J. v. d. Kamp. Oranje-commissie. In de laatst gehouden algemeene verga dering van de Oranjecommissie is in de vacature door het bedanken van den heer v. d. Zalm, tot 2en secretaris benoemd de heer mr. J. M. Hempenlus. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: J. Bergman, le voor zitter, mr. J M. Hempenlus, 2e voorz., C. J. M. Machen, le seer., C. P. Stynman, 2e seer., A. H. A. Burcksen, le pennigm., Th. Jansen, 2e penningm. J. Langelaar, secr. afd. Harddraverij, C. Zwetsloot, plaatsver vangend bestuurslid. Bezoek Studio. Een aantal dames van de afdeeiing „Het Wit-Gele Kruis" hebben gezamenlijk een autotocht ondernomen naar Hilversum ter bezichtiging van de studio van de K.R.O. LEIDEN. 23 Juli. Botermarkt. Fabrieks- boter 1.37: Boerenboter 1,201.31. Handel vlug. Aanvoer 740 Kg. LEIDEN, 18—23 Juli. Turfmarkt Geen aanvoer. Lange turf 79. LEIDEN, 22 Juli. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Roode kool 3.20—3.70; Prei 6—7.10; Rabarber 1.70—2.70; Uien 4.10— 8.20; Peen 26: Aardappelen 1.904,40; Ab dij vie 24; Sla 24; Druiven 4246; Aard beien 1214; Snijboonen 1426; Stokboonen 25—30; Pronkboonen 14; Stamboonen 1623; Tuinboonen 25; Doperwten 615; Peulen 7 12; Postelein 37; Spinazie 17; Tomaten: A 6.20—11.20, B 7.70—11.80, C 5.20—9.40, CC 4-6.60 Per 100 stuks: Andy vie 0.50—1.80; Komkom mers 24.10; Bloemkool 1.5013.70; Meloenen 1340; Salade 0.502.20; Perziken 50—14. Per 100 bos: Kroten 11.90; Pieterselie 0.301.30: Radijs 1.20—2.10; Selderie 0.30—1.70; Uien 1— 1.80; Peen 2.60—8.40; Rabarber 0.604.50. BOSKOOP. 22 Juli. Coöp. Ver. „De Boskoop- sche Veiling" Rozen per bos: Gloria Mundi 3242; Paul Grampel 3040; Rosa Mundi 36 50; Ellen Poulsen 2428; Claudius Pernet 13 19; Butterfly 1215; Steward 3344; Edith Helen 1418; Else Poulsen 34—46 Rosalandia 15—19; Hadley 26—34; Briarcliff 24—30; Pecht- old 2735; Duisburg 2632; MacKeller 1015; Mevr. v. Straaten v. Nes 42; Florex 2128; Pauls Scarlet 20; Juliana 1826; Polyantha- rozen 3245; Dorus Rijkers 2434 Ingar Ols- son 20—24. Diversen per bos: Clematis Durandi 20—34; id. Prins Hendrik 1.08; id. Mevr. le Coultre 1.10; Lelie's 38; Gerbera 912; Vuur pijlen 10; Gladiolen 68; Anjers 5; Perziken per stuk 23. HONSELERSDIJK, Centr. Westl. Bloemen veiling, 22 Juli. Spectrum f. 1.00—1.80, rozen f. 1.50—2.80, Salmon f. 1.10—4.70, wit f. 1.00—2.20, gemengd f. 1.50—3.30, geel f. 2.502.90, Pelar gonium f. 4.80—7.60, Regal f5.40, Topsy f. 1.10— 2,30. Kokorno f. 2.50—2.90. Virginie f. 3.20—3.30, Ditschling f. 2.002.25, Surarc f. 1.001.60. Ger bera f. 3.904.60, Zonalen f. 0.600.90, Zinnia f. 1.802.70, Jap. lelie f. 2.002.10, Suratum f. 2.30—2.40, Edith Heieen f. 2.10—2.60. Rosalan dia f. 0.90—1.50. Pechtold f. 1.30—2.10, Better Times f. 0.902.20 per 100; Plumosa 1635, Sprengerie 59, gladiolen 1025, dahlia 816 per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 22 Juli. Vroege aard appelen per 100 k.g.: bonken f. 3.003.80, groote f. 3.80—5.00, drielingen f. 3.00—4.20, Eigenhei mers groote f. 3.405.20, idem drielingen f. 3.20- f4.00, doppers f. 8.0012.00, sla per 100 stuks f. 2,503.10, bospeen f. 6.608.00, bloemkool I f. 8.90—13.20, idem II f. 6.50—7.30, kroten f. 1.30- f. 1.90, peen per kist f. 0.751.05. LEIDERDORP, 22 Juli. Kippeneieren 3.60 —3,90; Eendeneieren 3.00—3.20; Boter 55—75; Kaas 2330; Eenden 35; Hanen 40; Konijnen 0.12—1.25; Duiven 7. LEIDSCHENDAM. 22 Juli. - Eng. Komkom mers le srt. 3—4.50. 2e srt. 2—2.30, 3e srt. 2; Gele komkommers le srt. 22.80, 2e srt. 2; Kropsla le srt. 1.20—2.90, 2e srt. 0.50—1.00; Peen 5.606.50; Bloemkool le 'srt. 7.5014, 2e srt. 3.806.90, uitschot 2.503.40; Tomaten: inidd. 4—4.50, gr. ronde 4.10—4.70, 2e srt. 3.50 —4.20, 3e srt. 2—2.30, bonken 3.60—4; Andijvie 0.60—2; Spinazie (4 Kg.) 11—24; Postelein 5.10 6.40; Rabarber 23; Snijboonen 2629; Sper- cieboonen 27—36; Seldery 1.20—1.40; Tuin boonen 3.304.50; Doperwten 1416; Meloenen 1231; Druiven 2022; Roode en Witte Bessen 8—14. NAALDWIJK, 22 Juli. Veilingen van Bond Westland. Aalbessen dubb. 20—25, witte 14—16, zwarte 5458, aardbeien 27, Alicante 4045, Royal 38—43, Frankenthaler 40—47, Champion 4771, Caiman 53, Maroc 3039, Muscaat 59 86, doperwten 7, dubb. boonen 16—19, enkele 33, snijboonen 19—24, postelein 2, pruimen 80—95 per kg.; gr. boonen 35—42, tomaten 77—80, B 83—90, C 72—87, CC 50—63, bonken 65—68 per bak, subergine 1428, netmeloenen 14—22, sui ker 43—60, perziken 7—12, 2e 46 per stuk. aard appelen 70—80, poters 35 ct. per 25 kg., kroten 1.30—1.70, uien 70—75, andijvie 70—100, sla 2.10, rabarber f. 2.80—3.90. seldery f. 1.10. pepers f. 4.20—5.90 per 100; bloemkool 611, 2e 3—5 ct. per stuk. roode aalbessen f. 17.70, witte f. 18.60, roode kool f,2.00—2.40 per 100 kg, NOORDWIJKERHOUT, 22 Juli. Veiling „De Eendracht" Aardbeien 30—64; Zwarte bes sen 1.10—1.20: Witte Capucijners 0.55—1,00: Peulen 0.60—2.85; Stamerwten 5070; Krom- bekken 0.85—1.25; Blauwe Schokken 1.10—1.45; Grauwe Capucijners 0.701.10; Dubb. Boonen 1.85—2.10; Snijboonen 1.50—1.95; Tuinboonen 17—73. RIJNSBURG, 22 Juli. Bloemenveiling Gla diolen Halley 50—70; Brillant 0.80—1.10; Polijst 0.80—1.40; Picardi6 3.20—3.60; Witte Lelies 2.00 —2.40; Convilli 30—50; Vuurbaak 20—40; Peach Blossom 15—30; Asclepia 50—80; Margrieten 20—30; Grenadine Anjers 10—22; Godetia (ge peld) 40—60; Rubia Lelies 12—17; Centire (ge mengd) 5—8; Distels 6—12; Kop Godetia (rose) 2—4; Dahlia's Roem van Aalsmeer 1.00—1.20; Auratum 2.70—5; Centauria 10—20; Asters gemengd 25—35; Lathyrus 10—25. RIJNSBURG, 22 Juli. Groentenveiling Aardappelen 0.80—1.20; Drielingen 60—70; Waschpeen 0.80—1.10; Bloemkool I 8—12.50; idem II 3—6; Kroten 1.60—2; Peen 6—7.50; Tuinboonen 3,50—4. ROELOFAREND8VEEN, 22 Juli. Aardbeien 9; Bloemkool 6—7; Sla 0.80—3.60; Kas-Sn(j- boonen 1.151.80; Volle grond Snijboonen (aanvoer 27.800 K.g.) 1.35—1.45; id. Stek 0.65— 1.05; Dubb. Stamboonen 2.002.10, Prince- boonen 2.40; ld. z. draad 2 70—2.85; Peeulen 0.60—2.55; Capucijners 0.85; Tuinboonen 0.25 0.31; Augurken: grof 1,952.15 (aanvoer 19.125 Kg.), bommen 1.25—1.45, stippel 65—70. TER AAR, 22 Juli. Centrale Veiling An dijvie 16—25; Peulen 1.10; Doperwten 60; Tuin boonen 23—39; Snijboonen 1.35—1.75; Princesse- boonen 2.20—2.70; Dubb. Stampr. 1.90—2.20; Witte Pronkboonen 80—90; Breekpeen 2.70—5; Uien 2.60; Savoye kool 5; Kroten 3.50 Rabarber 3—5.50; Peen 3—6.20; Prei 30—60; Sla 2—2.80; Bloemkool 215; Komkommers 23.20; Aard beien 45; Tomaten 37; Augurken: fijn 2.90, fijnbasterd 1.00, basterd 85, grof 1.551.95, stip pel 55, komkommers 0.95—1.10; Druiven 0.25. UTRECHT, 23 Juli, Veemarkt Aanvoer 2155 stuks. Stieren 28—31, handel kalm; Slacht koeien 2e srt, 3236, 3e srt. 27—31. handel matig; Vaarzen 155—240; Pinken 100—160; Melkkoeien 180—290; Kalf koelen 190300; Varekoeien 140220, handel kalm; Magere kal veren 3060. handel kalm; Nuchtere kalveren 610, handel traag; Magere varkens 2848; Schrammen 20—28; Biggen 16—20. handel flauw; Magere schapen 16—27: Weidelammeren 812; Zuiglammeren 1115. Boter 1.56; Kaas 50—70; Eieren 3.50—4.50. ZEVENHOVEN. 22 Juli. Aanvoer 1726 eieren. Kippeneieren 3.10—3.55; Eendeneieren 2.40; Bananen (4 st.) 20; Appelen (2 st.) 10. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3