RAADSELS lOplossingen ioede oplossingen Wiesje's Poppenhuis CORRESPONDENTIE (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen; de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Leest ook allen begin correspondentie! I. Ingezonden door Drietal van Vliet. Wat wordt er verbrand om een geheim te bewaren? II. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Welke plaats in Zeeland staat hier?: 1 n c g s n i v s i. En welke plaats in Oost-Indie?: a t i I v a a b. III. Ingezonden door Beppie Crama. Donker als een Moriaan, Ziet ge mij daar voor U staan, Ik bezit noch vlees, noch bloed, En doe alles, wat gij doet! IV. Ingezonden door Loekle de la Bije. In ben een spreekwoord van 27 letters. I 10, 11, 12 is iets, wat je voor school moet lieren, 9, 8, 7 een heel smalle plank, 1, 2, 14 een metaal; 17, 18. 19, 20, 21 de goed- I koopste drank; 13, 14, 15, 16 is een edel I metaal24, 25. 26, 27 iets, waarmee men ■schrijft; 22, 23, 18. 25, 26, 6, 4 worden wij I tenoemd tegenover de negers; 5, 6, 7, 12 is I ót tegenstelling van niets; 3, 8, 21, 21, 11, [4 betekent plagen. V. Ingezonden door Jaap Kruit. Je ziet mij wel in 't hooi, doch niet bij [een aap, Ook wel in een kooi, maar niet bij [een ,raam, Wel in 't stroo, en niet in een haai. |Cvk bij een poot, maar niet aan een fiets IJe vindt mij bij een koe, maar niet bij [een viarken Verder behoor ik bij mooi, doch niet [bij 'saai Wie ben ik? VI. Ingezonden door Alida van der Holst. Wat wordt zwart in het water? VU. Ingezonden door Janny van Groeningen. Eén derde bok, Eén derde hok, Eén vierde mier, Die vormen te samen. Welk nuttig dier? der raadsels uit het vorige nummer. I 1. Een spons. I 2. Wie een hond wil slaan, kan licht een stok vinden. 3. Sassenheim; as, hen, mees, hei, ham, s. i- Een gat in je kous. 5. Eist; Ede; Tolen; Zeist, j 5. Een klinker; als harde baksteen, of als taalklank. Baas, haas, kaas. maas, vaas, waas. 8. Vliegmachine; vlieg, maag, liegen, China, lachen, hiel. ontvangen van: I Thea Fles, Wim van Heel, Ida Maria de traaf. Emma de Groot. Geertrui de Groot, fMs de Vos, Rietje de Vos, Joke de Vos, Klein Wiesje kreeg een poppenhuis, Een pracht verjaarscadeau Dat was zoo keurig en zoo net Je zag er nooit een zoo! Huiskamer met een dik tapijt Met stoelen, tafel, plant, Spiegel, buffet en schemerlamp, Gordijntjes fijn met kant. En dan zoo'n schattig keukentje. Een gootsteen met een kraan. Een rijtje kleine pannetjes Om „aan de kook" te gaan. En dan het beeldig slaapsalet Met bedjes heerlijk zacht. Daar lagen reeds de kleintjes in Door Moes naar bed gebracht. Klein Wiesje keek haar oogen uit! Dat was iets kost'lijks hoor! Ze speelde met haar poppenhuis Dien dag aan één stuk door. En toen haar Moeder lachend vroeg ..Zeg, heb je je verveeld?" Toen zei klein Wiesje ..'k Heb nog nooit, Nee nooit zóó fijn gespeeld! Maar weet u. wat ik jammer vind? Die nopjes blijven klein! Ik zou zoo dolgraag, net als u, Een échte moeder zijn!" MARIE MIOHON. Loesje Arnoldus, Jan Spijker, Johan Spij ker. Toni Neuteboom, Jannetje van Kam penhout, Pieter W. Martijn, Carla Opten- drees, Lydia Optendrees, Beppie Opten- drees, Aukje van der Walle, Annie Schip per, Annie Schneider, Flora de Wit, Grietje de Graaf, Coba Sleyser. Piet Overduyn, Ger- rie Zandbergen, Jannie Boom, Rietje Boom, Corrie van Weizen. Annie Schouten, Joop Schouten, Piet de Best, (mijn naam er bij op het adres), Gerrit van Egmond, Ma rie Weeda, Lientje Weeda, Leny Moraal, Riekje Leemans. Bouwe Broers, Jan Ken- beek. Loesje Horstman, Nellie Meinema, Ella Meinema. Tint van Dam. Liesje Moer man, Truusje Sluymer, Huibertje v. Duin, Leuntje Koekebakker, Nel van der Bijl, letje Borgmeyer, Liesje van Driel, Ankie van Driel, Henny van Driel, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Tiieneke van Manen, Prijna Hartevelt, Jnanie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Hen ny van Vliet, Janny van Groeningen, Alida Stikkelorum, Koosje Stokkelorum, Jan Bronsgeest, Annie van der Vos, Corrie de Pree, Gerard de Pree. Hans van den Heu vel Rietje Brandt, Rika de Graaf, Rie De- vclmg, Riek de Vos, Abram Fakkel, Coba Verlind Mien Verstraaten, Marietje Hop penbrouwer, Elsa de la Rie, Nico Smit, Beppie Crama, Jan Crama, Niek Bakker, Coby Wijnbeek, Henny Legeer, Mien van Rooyen, Jannie de Neef Mientje de Neef, Nellie de Neef, Jetje de Neef, Fie Ver boon, Jo Drabbe, Annie Zandvliet, Gerkrd Zandvliet, Riete Scheer, Tootje Scheer, Gerard de Jong, Beppie de Jong, Truusje van Weizen, Alida van der Holst, Truida Overduyn, Tini Overduyn, Jettie Heyloo, Annie Winkelman, Anny Bekooy, Marie van Akker, Egbert van Akker, Jitske van Akker Jannie Berkhuizen, Willy van Rijn, Rietje Pielanen, Jannie van Biezen, Pau- lus Laman, Marietje Laman, Willem La- 1 man, Lydia Botermans. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! In de komende vacanlicweken, te be ginnen met dezen keer, moeten alle raadselbrieven uitsluitend ingestuurd worden naar Bureau Leidsch Dagblad, Noordeindsplein. Geen brieven aan mijn adres bezorgen dus! Voor diegenen on-, der jullie, die hierdoor verder moeten loopen, is dit nu geen bezwaar; jullie hebben toch vacantie en zoo'n wande ling is gezond! Vooral tijdig inzenden: tot Dinsdag morgen 9 uur. Ook de nichtjes en neef jes buiten Leiden sturen nu hun brief naar Bureau Leidsch Dagblad en zor gen er voor dezen bijtijds weg to zen den. n O Dezen keer heb ik 7 raadsels gegeven. Het 4e raadsel is nogal groot, en mag dan ook dubbel tellen, als je het vindt. En als je er moeite mee hebt, (wat ik niet veron derstel), is er bij de overige 6 raadsels nog keuze genoeg. En nu is het dan vacantie! En wordt het in ons kringetje een gaan en komen tot September. Ik hoop niet, dat jullie allen tegelijk weg zijn. Dat zou er voor mijn brie ven slecht uitzien! Maar overigens mis ik jullie graag een paar weekjes voor zoo'n prettige reden als naar buiten, of uit logee- ren gaan. En zullen zij, die wel in de stad zijn, mij trouw schrijven, of hun raadsels insturen? Aan jullie allen wensch ik heel veel plei- zier en mooi weer. Met het eerste zal het vanzelf wel in orde zijn, en het tweede heb je noodig, zoowel als je uit bent, als wan neer je thuis bent, en vacantie hebt. Want dan wil je toch ook maar het liefst wan delen, of buiten spelen en ravotten met je kornuitjes. En daarna hoop ik ook op veel extra-nieuws over allerlei, wat in de school weken niet gebeurt! Vacantie-nieuws! Zoo zie ik toch weer uit naar gezellige lange brieven, ook in den vacantietijd! Ja, jullie kennen me wel! Alleen weet ik, dat ik die lange brieven niet allemaal gelijk mag ver wachten. Want de vele nieuwtjes komen natuurlijk pas, als er eenige vacantieweken of korte of langere uitstapjes, p "liter den rug zijn. Dezen keer ontving ik weer veel en lange brieven. Dat vind ik, juist na de prijsraad sels, bijzonder prettig. Dan zie ik, dat we weer met pleizier en frisschen moed aan het werk zijn gegaan, ook al hebben wo geen boek geloot. En nu begin ik dan aan de briefjes. Riekje Leemans Je rapport bevatte goed nieuws. Gefeliciteerd hiermee. Wat heerlijke weekjes ga jij tegemoet! Geniet maar veel. Natuurlijk heb je beide kecren meegeloot, bij de getrouwen en bij de klei neren. Maar geen geluk gehad! Harte lijke groeten aan allen thuis en aan Henny en haar Moeder. Jan Kenbeek Nu is het dan vacantie en hoop ik, dat je heel veel zult genieten van je uitstapjes. Loesje Horstman Wat een prachligen tocht gaan jullie maken! Ik hoop van gan- scher harte, dat het weer zal meewerken. Tini van Dam Het was dan dezen keer meer geluk dan wijsheid, dat ik nog je raadsels ontving. Je hebt het nog vlug' klaargespeeld. Geniet je van al ie vrijen tijd? Truusje Sluymer Hoe is het verder met de visscherij gegaan? Daarbij leer je goed, geduld te hebben! De konijntjes eten zeker ook al veel? Leuk, dat je met je haakwerk zoo goed opschiet Liesje Moerman Jij bent een geluks- vogeltje hoor! Wat een verrassing! Heeft iemand het boek voor je gehaald? Huibertje van Duin Neen, goed strand weer is het maar steeds niet. Wat zal je zusje er leuk uitzien in haar nieuw stelle tje! Leuntje heeft zeker wel de raadsels mee opgelost? Ik hoop, dat zij weer in orde is. Nel van der Bijl Je zusje is een kleine vluggerd. Het was een mooi rapport van je, knap hoor. Thea Fles Het is altijd verstandig, méér oplossingen in te zenden, als je deze toch weet. Dan val je nog niet af, als er centje fout is. Ik zie goed, dat Jopie zelf zijn naam geschreven heeft. Hoe oud is hij?

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 16