Impressies rond het bezoek van het Engelsche Koningspaar aan Parijs 1EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 2t Juli 1938 P L UIT DE BONTE WAERELD MARK1 nriifiiTK Het koninklijk bezoek aan Parijs. De vlucht van de „Mercury". Stadsnieuws BEURSOVERZICHT Bezoek aan Versailles. Vandaaz zal het Britsche koningspaar n bezoek brengen aan Versailles. Van- htend heeft een défilé van de troepen laats gehad, terwijl in den middag in de spiegelzaal van het slot een dag pit den tiju van Lodewijk XIV zal herleven. De plaats is rijk versierd en reeds vroeg •tond een groofe menigte in den regen te ■wachten tot het koningspaar aan zou "-omen. Zeer veel werk is gemaakt van de lunch, welke de koninklijke gasten in de spiegel zaal zal worden aangeboden. Hieraan zal worden aangezeten door 260 personen. Chef Biton en zijn beide helpers hebben den geheelen nacht doorgewerkt om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen. Met vliegtuigen zullen de primeurs worden aangevoerd, welke vanmiddag zullen wor den opgediend. Te half elf verlieten de koning en pre sident Lebrun het ministerie van buiten- landsche zaken naar Versailles. Te voet be gaven zii zich naar het station cles Invali des waar een detachement repubükemsche garde de militaire eer bewees. Te vijf minuten over elf reed de trein met den koning het station van Versailles innen. 101 saluutschoten werden gelost een detachement mariniers had de -rewacht betrokken. De parade. Ter hoogte van de prefectuur van het departement Seine et Oise op de Avenue aris te Versailles was de tribune opgesla gen. vanwaar de koning en president Le- prun het voorbijtrekken van de troepen ebben gadegeslagen. De koning was ge leed in de khaki-uniform van veldmaar- halk van het Britsche leger. Op de tri une bevonden zich ook minister-presi dent Daladier en de overige ministers met ltzondering van Jean Zay en de bevel hebbers der verschillende onderdeelen der Weermacht. Het garnizoen van Parijs ten getale van 15.000 man defileerde onder commando van Sen militairen gouverneur van Parijs, ge neraal Billotte. Het défilé begon te kwart over elf. Achtereenvolgens reden voorbij de tribune detachementen van de cadetten an Saint Cyr, huzaren, dragonders, ku- assiers, Marokaansche en Algerijnsche .ahi's. Vervolgens de verschillende regl- nenten infanterie, leerlingen van Saint yr alpenjagers te voet en koloniale troe lpen, waarachter de zware gemotoriseerde .rtillerle volgde. Tenslotte kwamen de antserwagens en vechtwagens. Tijdens het défilé vreschenen dertig Jachtvliegtuigen in gevechtsformatie, die iet het geluld van hun motoren de mu- ,ck overstemden. Het défilé eindigde t» 12.20 uur. Te twaalf uur verlieten ook ko ningin Elisabeth en mevrouw Lebrun het linisterie van buitenlandsche zaken om aar Versailles te gaan, tfenelnde aan te itten aan de lunch in de spiegelzaal van iet slot. I Vanochtend half tien Britsche zomertijd deelde de bemanning van de „Mercury" mede, dat het vliegtuig zich bh kaap Bauld he* noordelijkste punt van New Foundland be'.onri Het toestel zette onmiddellijk koers naar Montreal met een lading kranten en foto's met verslagen over het koninklijk Bezoek aan Parijs. Het gewicht van deze ■dir.g bedraagt een halve ton. Het toestel het: de reis in den vastgestelden tijd vol- ■Mht Gedeeltelijk moest worden gevlogen ■oor regen en mist en boven een bewogen I HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN KONINGIN MARIA OVERGEBRACHT. ■[Vanochtend is het stoffelijk overschot ■ph wijlen koningin Maria van Roemenië Overgebracht van Sinala naar Boekarest. D: wagon, waarin het stoffelijk overschot werd vervoerd, was lngerloht als dooden- ttptl en werd getrokken door twee met (Jflaggen versierde locomotieven. ",an ieder station, waar de trein langs aai, hield de geestelijkheid een rouw- Te Boekarest zal het stoffelijk overschot o een rouwkamer in het slot Cottroceni reen geplaatst, waar de bevolking een ,"n Eroet zal mogen komen brengen «n de overleden koningin. UIT NED. OOST-INDIË. DE NIEUWE COMMANDANT VAN HET LEGER DES HEILS. l^o!AT.AVIA, 21 Juli- 'Aneta/A.N.P.) Met de fc„ÜrL jln Huygens" is heden de nieuwe pommandant van het Leger der Heils in V de heer A c- Beekhuls, gear- F eerd Hy werd op de kade ontvangen oo?r ,verschillende officieren van het Le- des Bells uit Bandoeng en Batavia, tiH dePut,at>e van het leger was met mu- I v "Een aanwezig. 't™ ,n?on<' za' een welkomst-samen- i Plaats vinden in het clubgebouw pan het I, E. V te Batavia. W L Hedenmorgen vertrokken met den 1°-14 van hier naar Utrecht gert ekt, 50 leden van den Ned. R.-K. i t» o Vtn sP°°r- en Tramwegpersoneel „at Raphael afdeeling Leiden, onder lei- fenlor Van voorzitter J. Naber naar Mblversum. om een bezoek te brengen aan |te KR O-studio aldaar. ,T Bet ministerie van financien heeft feitm»n iu ec,r°-technisch bureau M. E toii-.i r. °P=edragen de electrische Ho-i,- xL. 1 !faAseh-cnmplex van den Botanicus alhier. i Ho: (Van onzen Parijschen correspondent). Meer dan gasten der regeering zijn ko ning George en koningin Elisabeth heden gasten van de stad Parijs. Vanmorgen immers zijn ze in plechtige statie ontvangen op het Parijsche stadhuis en hedenmiddag boden de Parijsche be- j stuurderen hun hooge gasten een garden party aan in het charmante decor van het park van Bagatelle in het Bois de Bou- I logne. Van grooter belang echter dan al dit uiterlijk vertoon zijn de consekwenties, die men nu reeds uit dit koninklijk bezoek meent te mogen trekken. Gisteravond im mers hebben de president en mevr. Lebrun hun gasten een gala-cUner aangeboden In het Paleis van het Elysées, gevolgd door een feestavond in het verlichte park en de groote feestzaal. Een avond ts het geweest die in luister alles overtrof, wat sinds de komst van koningin Victoria en koning Eduard VIT ooit de gasten van het Elysée- paleis genoten hebben, een werkelijk ko ninklijke avond door de elegance der toi letten, de schittering der rijk-gedecoreerde unirormen, door de pracht van het kost bare Sèvres-servies en het gouden en zil veren tafelgerei, door de bloemen, die met overdadige weelde overal waren rondge strooid met heele bossen, heele pakken tegelijk. Door de sprookjesachtige verlichting van het park ook, zoo stil en landelijk in het rumoerige Parijs, door den tintelenden geest tenslotte van het door Sacha Guifcry spe ciaal voor deze gelegenheid geschreven too- neelspel: „Dieu sauce le Rol!", gevolgd dooi de charmante één-acter van Musset: „On ne sauralt penser a tout". Zeer waarschijn lijk zullen de gasten van President Lebrun, toen zij te middernacht het presidenteele paleis verlieten, de opmerking hebben ge maakt, dat de titel van Mussets één-acter in geen enkel opzicht toepasselijk was op hetgeen zij dien avond genoten hadden. Od dezen avond zijn echter ook de tra- ditioneele welkomsttoasten uitgesproken en al kon men te voren voorzien, wat de in houd ervan zou zijn en al Wist men, dat door de kanselarijen woord voor woord die Inhoud was nagegaan om elke mogelijke tegenspraak er in te vermijden, men was toch benieuwd naar den vorm, omdat hier uit de graad van hartelijkheid zou blijken. Welnu, die vorm heeft de verwachting over troffen. In uiterst gelukkig gekozen formu les hebben zoowel President Lebrun als de Koning, die zijn rede langzaam woord voor woord ln het Fransch uitsprak de grond slagen der solidariteit, die beide landen verbindt, uiteengezet en de medewerking van hun landen tot het vredeswerk ln de wereld door eendrachtige samenwerking toegezegd. In beide toespraken komt naar voren een gemeenschap van Idealen, door zware be proevingen aan beide landen gemeen ge worden en een mannelijk beroep op opoffe ring.. Geen aarzeling bij het vervullen van onze plichten, heeft President Lebrun ver klaard. Op deze voorwaarde alleen kan de vrede gehandhaafd worden met eerbiedi ging van de internationale wet. Het was een gedachte, die door koning George tot de zijne gemaakt werd, toen ook hij den lof bezong van de hardnekkige en wijze kracht. Doch onmiddellijk haastte de koning zich er bij te voegen, bijna woord voor woord de zoo even door President uitgesproken woor den herhalend, dat de macht van de En tente Cordiale niemand bedreigde en dat de Engelsch-Fransche vriendschap niemand uitsloot. Die macht en die eenheid hebben voor alles en alleen ten doel bij te dragen tot vreedzame regeling der groote politieke en economische problemen, die op zoo ver ontrustende wijze de wereld over gesteld worden. Beter kon de diepe overtuiging, die bij beide volken heerscht, niet geken schetst worden. Hedenmorgen bij de ontvangst op het Parijsche stadhuis, heeft met andere woor den koning George opnieuw gewezen op die eenheid tusschen Frankrijk en Enge land: .Mijn grootvader is hier geweest ln 1003 en heeft er ln zekeren zin den grond- iag gelegd voor de Entente tusschen Frankrijk en Groot-Brittannië. Mijn vader is er geweest in April 1914, om die Entente te bevestigen, die spoedig hierop haar vuurdoop zou ontvangen. Vandaag kom ik op mijn beurt en ik moet vaststellen, dat zij niets van haar macht en haar levens kracht verloren heeft". Na deze woorden mag hetgeen koning George in zijn toast van gisteren nog zeide: ..Het zou ons nu onmogelijk zijn ons een periode te herinneren, waarin onze relaties inniger zijn geweest", volkomen waar worden geacht. En om practische be- teekenis aan deze woorden te geven zijn heden om twaalf uur Lord Halifax, minis ter Bonnet en minister-president Daladier bijeengekomen om op de allereerste plaats het Centraal-Europeesche probleem te be spreken ten einde een volkomen identieke weg in te daan. Ongetwijfeld zal Lord Halifax zijn Fransche collega's tevens op de hoogte stellen van de besprekingen, die hij vlak voor zijn vertrek uit Londen ge had .heeft met kapitein Fritz Wiedemann, die als afgezant van den Fuehrer hem zijn spijt kwam uitdrukken over de koelheid in ae relaties tusschen belde landen, feit van zopr groote beteekenis op den vooravond van den dag. dat Koning George een be zoek aan Frankrijk brengen ging. Al deze ernst heeft echter niet verhin derd, dat heden de serie brillante feeste lijkheden ter eere der koninklijke gasten in grooten luister is voortgezet. Het be gon reeds 's morgens vroeg, toen koning Georges in groot tenue van veldmaarschalk van het Engelsche leger van de Quay d'Orsay naar het graf van den Onbekenden Soldaat onder den Are de Triomphe uit reed Opnieuw groot militair vertoon, bril lante stoet van ruiters der Republlkeinsche Ga-de in gaia-uniform. Doch veel aantrek kelijke wegens het nog nooit geziene was het bezoek aan het Parijsche stadhuis, waarheen de koning en de koningin ver gezeld door den President en mevr Leorun op een tot, statiesloep omgebouwde motor- boot der tentoonstelling over de Seme heen voeren. Uiterst gelukkig Idee van den| groot-organisator dezer feestelijkheden! Koning Georges, een zeeman, door Frank- rijks marine begeleid, varend naar het hart van Parijs, het stadhuis. Witgeschil derd. als een blanke meeuw lag het scheep je bij de Quay d'Orsay. Matrozen, volgens marine-traditie op bloote voeten en met hellebaarden gewapend, vormden er een eerewacht. Een kapitein ter zee in groot uniform bestuurde het scheepje, dat om geven was door verschillende motorsloepen der marine, terwijl op de bruggen matro zen, de populaire blauwkragen met witte mutsen, een eerewacht vormden. Fontei nen spoten op ln de Seine, miniatuur monsters van Loch-Ness bliezen door hun neusgaten het water omhoog en over dat alles scheen een prachtige zon: „Kings wheather" was het Een groot baldakijn overwelfde de kade bij het stadhuis, grasperken zijn er aange legd en op dat gras in geribbeld papier tus schen twee Immense ruikers van zes me ter lang, uoter anjers en orchideeën. Guir landes hangen er van levende bloemen, ontelbare rozen, lievelingsbloemen van ko ningin Elisabeth. Fantastisch mooi Is het. Ook hier weer de matrozen met hun hel lebaarden en op de trappen van het stad huis de Republlkeinsche Garde in groot ornaat. Betrekkelijk kort en vrij stijf pro tocolair was dit bezoek. Een paar korte re de voeringen, de nationale hymnen, voor stelling van de leden van Conseil Muni cipal en Général, het teekenen van een speciaal gulden boek en de bezichtiging der geschenken, die de stad Parijs haar koninklijken gasten aanbiedt, een gouden sigarettenkoker met de initialen van den koning in saphieren, kristallen tafelgerei voor de koningin en een herinnering voor de beide prinsesjes: een twintigtal meester werken der Fransche litteratuur voor prin ses Elisabeth en een allergrappigst minia tuur bloemenwinkeltjc voor de kleine Mar- gereth Rose, geheel getooid met rozen en bloemen van Franschen bodem. Langs denzelfden weg, waarlangs zij ge komen waren verlieten de beide souverei- nen weer het stadhuis en opnieuw jubelde de menigte langs de Seinekaden, juichten de padvinders, die in hun kano's een eere wacht op het water vormden, wanneer het ranke bootje met koning Georges admi raalsvlag in top langs voer. Minder protocolair, meer ongedwongen was de garden-partij, die vanmiddag even eens door de stad Parijs werd aangeboden. Een weelde van schitterende middagtollet- ten, de nieuwste créaties van Parijs' on- overtreffelijke modehulzgn zag men bijeen in die prachtige lanen van het Bagatelle- kasteel. In een rijk m^t, bloemen getooide tent zaten de koning en de koningin, de president en mevr. Lebrun en hun gevolg cn men zag duidelijk, dat zij het even als een opluchting voelden ontsnapt te zijn aan de strenge voorschriften der etikette en hier in de vrije buitenlucht konden genie ten van een uniek schouwspel van elegan tie en goeden smaak, nu en dan afgewis seld door de dansen van de Tabarin-girls uit Montmartre op een theater, dat mid den in een vijver tusschen varens en wa terlelies was opgebouwd. Het was als een sprookje uit onze kinder jaren; telkens zag men uit de grotten, die het tooneeltje omringden de girls te voor schijn trippelen, tot gracieuse groepen te zamen komen, met sierlijke pasjes ingewik kelde figuren beschrijven om dan plotseling als een zwerm opgeschrikte vogeltjes weer uiteen te stuiven naar de donkerte der grotten. Een weldadige afwisseling was het, allercharmantste afleiding in die lange reeks officleele recepties en plechtigheden, die hedenavond haar hoogtepunt zal berei ken in de galavoorstelling in de Opera. Vandaag was het de dag van Parijsche charme en kunst, morgen zal het de dag zijn van Frankrljks macht en sterkte in de groote parade van Versailles, waaraan niet minder dan 50.000 man zal deelnemen. (Nadruk verboden). plaats, omdat men hem onder de Indruk wilde brengen van de macht en de grootte van het Britsche rijk. Hongi Heke werd met geschenken over laden. Hij ontving oa. ee.ii gepantserd wapenharnas van koning George IV, waar mede hij zeer in zijn schik was. Op de terugreis naar Nieuw-Zeeland deed het schip Sydney aan en daar bemerkte het opperhoofd, dat geweren veel meer waard waren dan een ijzeren harnas. Daar het harnas, dat hem in Londen ten geschenke was gegeven zeer waardevol was. slaagde Hongi Heke er gemakkelijk in. het voor enkele musketten in te ruilen. Zoodra hij weer ln zijn eigen land terug was, begon hij zijn vijanden als het ware uit te roeien. Geweren waren toentertijd nog geheel onbekend aan de inboorlingen van Nleuw-Zeeand. Het bezit ervan maakte Hongi Heke onoverwinnelijk. Hij en zijn i aanhangers waren menscheneters, die 1 hoofdzakelijk leden van andere stammen i trachtten te dooden, teneinde zich men- schenvleesch te kunnen verschaffen. Pas in 1828 slaagde men er in om Hongi Heke te dooden. Hij vond echter navolgers, die het onza lige werk van hun vorig opperhoofd nog dertig jaar lang voortzetten. Het gevolg van deze voortdurende oorlogen was het haast geheel uitsterven der Maori's op Nieuw- Zeeland. Slechts de bijzondere voorzorgs maatregelen, welke werden getroffen door 1 de Engelsche regeering, bewerkstelligden, dat er nog enkele stammen ln leven bleven. De laatste jaren is de bevolking daar zelfs eenigsziiis vooruit gegaan (al is deze voor uitgang zeer miniem, znoals bleek tijdens de volkstelling, welke daar enkele dagen terug is gehouden. REI NT JE DE VOS MAAKT HET ZICH GEMAKKELIJK. Reintje de Vos en zijn vrouw zijn schuwe dieren, die zich in den regel voorzichtig verstoppen voor de menschen en doorgaans hun hol heel diep in het bosch hebben. Mevrouw Reintje van Caerleon Herland) was echter zoo onverstandig om deze voor zorgsmaatregelen niet in acht te nemen, hetgeen haar noodlottig werd. De herbergier H. White van een eenzaam gelegen uitspanningsoord „In de Oude Klok" genaamd en gelegen in de nabijheid van Caerleon, had reeds enkele dagen lang gemerkt, dat zijn foxterrier 's nachts on rustig was en dat er geregeld enkele kippen waren verdwenen. Op een nacht kwam de hond bij zijn heer en wekte hem door luid geblaf. White volgde den hond naar buiten, omdat hij dacht, dat er inbrekers aan bet werk waren geweest. Het dier bracht zijn baas tot even voorbij het kippenhok, waar White een onderaardsche gang ontdekte, welke hij dadelijk begon uit te graven. Tot zijn verrassing ontdekte hij een nest jonge vossen. De moedervos had zekfer'voor het gemak haar hol vlak bij een levende voor raadschuur gegraven om niet te ver te moe ten loopen met de maaltijden voor haar gulzige kinderen. DE GEVOLGEN VAN EEN GESCHENK. Vaak zijn het heel kleine oorzaken, die verdragende gevolgen hebben en, zooals het onderstaande geval bewijst, bijna voer den tot de ondergang van een volk. Hongi Heke was ln het begin van de vorige eeuw een opperhoofd van een Maori- stam Hij werd in 1820 naar Londen ge bracht en daar voorgesteld aan koning George IV. Dezs groote reis van dit mach tigste opperhoofd van Nieuw-Zeeland had AMSTERDAM. 21 Juli. De laatste dagen is op de internationale wis selmarkt nogal de aandacht getrokken door de onderlinge prijsbeweging tusschen het Pond Sterling en den Amerikaanschen Dollar. Het Britsche devies heeft daarbij een zwakke hou ding aan den dag gelegd. Nog niet zoo lang geleden was juist het omgekeerde het geval en lag het Amerikaansche ruilmiddel ten opzichte van de Britsche munteenheid gedrukt in de markt. Voornamelijk hield dit verband met de ongerustheid te voorschijn geroepen door de tel kens opduikende geruchten, omtrent een mo gelijke devaluatie van den dollar, welke geruch ten, ondanks herhaalde tegenspraken van de meest vooraanstaande Amerikaansche regee- ringspersoonlijkheden steeds weer kwamen op duiken. Tegelijk met de koersstijging in de Vereenigde Staten en de verbetering van het sentiment aldaar, is de angst voor het Ameri kaansche devies verdwenen en de stemming is hierdoor geheel omgeslagen. De groote vraag, die zich naar Amerikaansche fondsen, niet het minst voor Europeesche rekening heeft voor gedaan is aan de appreciatie van den dollar vanzelfsprekend ten goede gekomen. Daarbij moet niet over het hoofd worden gezien, dat zich omstreeks dezen tijd van het jaar, uit hoofde van handelstransacties, veelal vraag voor dollars openbaart. Bij een beoordeeling van de positie van den dollar dient niet over het hoofd te worden gezien, dat uit volkomen natuurlijke oorzaken het Amerikaansche ruil middel uit zich zelf naar boven moet gaan. Wel iswaar geeft de Amerikaansche handelsbalans nu en dan een ^lein nadeelig verschil te zien, doch de Amerikaansche betalingsbalans is sterk actief, alleen reeds omdat Amerika op het grootste gedeelte van de wereld vorderingen heeft. Intusschen heeft de ontwikkeling op de wisselmarkt gedurende de laatste dagen weder om eens doen uitkomen, dat het denkbeeld van volkomen evenwichtigheid voorloopig nog wel geheel zal moeten worden uitgeschakeld. Want nog steeds doen zich verscheidene nog onge temde krachten gelden. De middagbeurs. De bedrijvigheid op de Amsterdamsche ef fectenbeurs liet heden weer het noodige te wen- schen over. Van de reactie in Wallstreet trok men zich niet veel aan, waarbij in aanmerking dient te worden genomen, dat men zich gis teren door de stijging, die had plaats gevonden, evenmin sterk had laten belnfluenceeren. In overeenstemming met de noteeringen te New- York werd aan het Damrak op een lichtelijk verlaagd peil verhandeld, doch de meeste toon aangevende aandeelen werden desniettemin bo ven de Amerikaansche pariteiten afgedaan. Ondanks de kleine inzinking was de stem ming dan ook niet flauw. Dc belangstelling voor de lokale waarden was gering. Koninklijken, die op zeer beschei den voet werden verhandeld, werden enkele punten beneden het vorige slot ingezet en lagen daarna zoo goed als onbewogen ln de markt. De scheepvaartmarkt was stil en prijshou dend voor Koninklijke Booten. Tabakken waren ook thans weer geheel ver waarloosd. Van de Induslrieelen openden de Philips- aandeelen iets beneden het slot van gisteren, waarna nog een kleine verzwakking viel waar te nemen. Later op den middag echter trad een klein herstel in. Unilevers waren weinig ver anderd, A.K.U.'s nauwelijks prijshoudend. De affaire in Rubberaandeelen bepaalde zich in hoofdzaak tot Amsterdam Rubbers, die even wel ook maar kleine omzetten te zien gaven. In hoofdzaak werd gehandeld op ongeveer het peil van de vorige slotnoteerlngen. De minder courante soorten waren dooreen- genomen weinig veranderd. De suiker-afdeellng was stil. H.V.A.'s waren echter goed prijshoudend. Naar heden gemeld werd heeft de N.I.V.A.S. wederom een belang rijke hoeveelheid Java-suiker van de hand kunnen zetten. De beleggingsmarkt was stil. In de koersen van de Nederlandsche Staatspapieren kwamen geen noemenswaardige mutaties voor. Van de Oude Schuld bereikten de 3 pCt.-obligatiën we derom den parikoers. Voor Fransche papieren bestond maar geringe animo. Brazilianen wa ren veronachtzaamd. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 1/8; Berlijn 73.08; Parijs 5.02%; Brussel 30.77%; Zwitserland 41.66%; Kopen hagen 39.97%; Stockholm 46.17%; Oslo 45; New York 1.82 1/8; Praag 6.29%. Prolongatie Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4. Registermarken 33 5/8; Crediet Soerrma.rken 8 1/4; Effectenspermarken 73/4; Reismarken Bankpapier 24 3/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren LEIDEN. 20 Juli. Noteering Coöp. Groenten-, I Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Roode kool 2.104.10 Groene kool 2.404.20; Kroten 4.60—7, Uien 6.108; Peen 4—8; Aardappelen 14.60: An dijvie 2—4;; Sla 2—7; Druiven 40-^12, Aard beien 16; SnJJboonen 1325; Stokboom 26— 32; Pronkboonen 14; Stamboonen 17—24: Tuin-1 boon en 25; Doperwten 613; Peulen 6—16; Postelein 48; Spinazie 1—9. Tomalen; A 4 40—6.30 B 5.60 6.70, C 3.90—4.70, CC 3—3.50. Per 100 stuks: Andijvie 0.702.20; Komkom mers 2—3,90; Bloemkool 1.50—20.80; Meloenen j 10—39; Salade 0.50—2.80; Perziken 0.5010.80, Per 100 bos: Kroten 0.70—2.20; Pieterselie 0.30 —1.50; Radijs 0.90—1.40; Selderie 0.30—1.40; Uien 0.30—1.90; Peen 3.50—8.30; Rabarber 0.90 —5.00. BENTHUIZEN, 19 Juli 1514 Kippeneieren 3.50—3.85. BOSKOOP, 20 Juli. - Coöp. ver. „De Bosk. Veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 2630 ct.; Butterfly 12—17 ct.; Rosa Mundi 4066 cent; Rosalandia 17—35 cent; Juliana 15 20 cent; Dorus Rijkers 5865 cent; Pechtold 27 tot 35 cent; Duisburg 21—29 ct.; Paul Grampel 3240 ct.; Hadle y 1932 ct.; Briarclif 14—26 ct.; Gloria Mundi 34—50 ct.; Claudius Pernet. 18—25 ct.; Edith Helen 2629 ct.; Mevr. van Straaten van Nes 2632 ct.; August Noack 1317 ct.; Polyantharozen 30 46 ct.; Florex 21—39 ct.; Ingar Olsson 3645 ct.; Phoebe 20 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 1828 ct.; idem Mevr. le Coultre 150 160 ct.; idem Prins Hendrik 100110 ct.; Le lies 20—34 ct.; Anjers 4 ct.; Vuurpijlen 10 Gerbera 12 ct. DELFT, 21 Juli. Aanvoer: 10 paarden, 70 runderen, 40 vette kalveren, 3 graskalveren. 73 nuchtere kalveren. Vette varkens: 579 magere varkens; 895 biggen; 16 schapen of lammeren, 7 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien f.150 315; varekoeien f. 100—200; nuchtere kalveren f.4—20; magere Éarkens f.2456; biggen f.12 24; geiten of bokken f.513. Rundvleesch per K.G. slachtgewicht 72, 62 en 52 ct.; - Botermarkt; Gewogen 32/8 en 6/16 vaten boter, wegende totaal 700 KG. Prijs per K.G. f. 1.32%—1.40. Handel kalm. GOUDA, 21 Juli. Aangevoerd in totaal 1771 stuks, waarvan 23 slachtvarkens. Vette van 26%27% ct. per pond, levend met 2% korting. Magere varkens 3045; biggen 1419; Gelder- sche biggen 1922; runderen 185—225; nuch tere kalveren 711; bokken en geiten 26 per stuk. Handel matig. Algemeene markt: 454 partijen kaas, prijzen le kwal. met ryksmerk 23%25, 2e kwal. met rijksmerk 2123; zware tot 26. Handel matig. 201 ponden boter, goeboter 0.750.80; weiboter 0.700.75 per pond. Handel vlug. 147.000 eieren. Kipeieren 3.403.65; Eendeieren 33.20 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Holandsche Elerveiling g.a. (C.Z. H.E.) te Gouda. Aanvoer 158.500 kipeieren. Prij zen. 56/58 KG. f. 3.40—3.50, 58/60 KG. f. 3.50— 3 60. 60/62 K.G. f. 3.60—3.70, 62/68 K.G. f 3.70— 4.10, bruine 58/72 f. 3.50—4.30; kleine eieren f. 3.30—3.40 per 100 stuks. Aanvoer 600 eenden eieren, prijzen f. 2.70—2.90 per 100 stuks. HONSELERSDIJK, 20 Juli. - Centr. Westl. Bloemenveiling. Spectrum f. 12.60; Salmon f. 1.10—4.50; It. rose f. 1.30—2, wit f. 1.15—2, geel f.2—2.70; gemengd f. 1.402.90; Pelargo nium f. 5.106.90; Regal f. 4.90; Kokomo f2.60 —3.10; Laura f 1.50—1.70, R. Alwood f. 1—1.20; Aurora f.11.40; Gerbera f. 3.60—4.30; Zinnia f. 0.60—1.00; Zonalen 70—90; Jap. Lelies f.2 2,10; Auralum f. 2.803.20; Roslandis f.11.70; Edith Heieen f. 1.60—2.30; Pechtold f. 1.60—2.10 per 100 stuks; Plumosa 1330; Sprengerie 5 6; Gladiolen 1124; Dahlia 620; Lathyrus 2 6; Tritoma 45 per bos. Katwijk a. d. RIJN. 20 Juli. Vroege aard appelen: Bonken f. 2.403.40; Groote f. 2.80 4.40; Drielingen f. 1,402.00; Eigenheimers groote f. 2.803.20; idem Bonken f. 2.40—3.20. alles per 100 K.G, Bospeen f. 5.208.50 per 100 stuks; Bloemkool I f. 12.10—17.30. idem II f 4.20 f. 7. alles per 100 stuks. Peen per kist f. 1.10 —1.60; Tuinboonen per 100 KG. f. 2.50—3.70. LEIDSCHENDAM. 20 Juli. „Het Wapen van Veur" 29.253 Kippeneieren 3.00—4.20; 24 Eendeneieren 3.15; 17 Ganzeneieren 5; 216 Kip pen 15—70; 40 Eenden 30—50; 31 Duiven 10 30; 201 Konijnen 0.10—1.40. LEIDSCHENDAM. 20 Juli. Eng. Komkom mers le srt, 3.904.90, 2c srt. 2.50—3, 3e srt. 3; Gele Komkommers le srt. 2.10—2.60. 2e srt. 2; Kropsla le srt. 1.603.3Q, 2e srt. 0.50—1; Peen 6.508.10; Bloemkool le srt. 12.3018.20, 2e srt. 6.509.20, uitschot 4.10—5; Tomaten: midd. 4 4.60, gr. ronde 4.60—5.20, 2e srt. 4—4.50, 3e srt. 2.50—3, bonken 3.50—4.10; Andijvie 0.70—1.80; Spinazie (4 Kg.) 10—28; Postelein 6.10—7.40; Rabarber 23; Snijboonen 26—30; Spercie- boonen 21—24; Seldery 1.20—1.50; Tuinboonen 34; Doperwten 11—15; Meloenen 12—31; Druiven 2223; Aardbeien 10—14; Roode en Witte bessen 914. NAALDWIJK, 20 Juli. Veilingen Bond West- land. Rroode Aalbessen 2227. witte 13. zwarte 49—58; aardbeien 1022; alicante 3847; Royal 43; Frankenthaler 39—46; Champion 55 —74; Colman 51; Maroc 83; Doperwten 711; dub boonen 14—16, enkele 2229. snij 2124; frambozen 2739; postelein 8; gele pruimen 85; roode 16; morellen 2835 per KG.; groote boonen 3851; tomaten f. 1.05—1.20; B f. 1.10 I.25; C f. 1.00—1.20, CC 65—85; bonken 90—95 per bak; aardappelen 85—100; poters 55—70 p. 25 KG.; roode fabrieksbessen 2040, witte 20— 70. roode kool 1.2.80—3.30 per 100 KG.; An dijvie f. 1.10—1.20; uien 95—100; sla f. 1.50; ra barber f. 2.504.20; peen f. 1.20; selderie 7080; eieren f. 3.60—3.80 per 100; netmeloen 1724; suiker 4055; perziken 611. 2de 3—5; bloem kool 610, 2de 3—5; aubergine 10—23 p. stuk. NOORDWIJKERHOUT, 20 Juli. Veiling „De Eendracht" Aardbeien 3545; Zwarte bes sen 0.901.10; Stamerwten 5080; Witte Capu- cijners 0.75—1.00; Dopes 80; Raspers 1.00—1,20; Peulen 0.602.95; Blauwe Schokken 0.951.30; Dubb, Boonen 1.95—2.20; Snijboonen 1 30—2.15; Tuinboonen 2070; Krombekken 0.601.50. RIJNSBURG, 19 Juli. Centauria 12—20; Mar grieten 2030; Iciabosa 16—35; Gegale 50—80; Witte lelies 2—2.50; Galardia 15—25; Ccntise 1218. Kop Godctla 1.80—3.40; Anjers 12—25; Con villi 40—70; Halley 40—60; Brillant 0.80— 1.20; Polijst 1.20—1.70. RIJNSBURG, 19 Juli. Aardappelen f0.90— 1.20; Drielingen f0.500.70 per kist; Peen f.6 7.50; Kroten f. 1.40—1.80 per 100 bos; Kropsla f.1—2.20; Bloemkool I f. 10—15; idem II f.3— 8 per 100; Tuinboonen f. 3.504 per 100 kg. ROELOFARENDSVEEN. 20 Juli. Aard beien 9—11; Sla 1.60—2.60, Snijboonen (kas) 1.552.25; idem 'volle grond), aanvoer 12.800 Kg., 1.90-2.00; Stek 0.75—1.30; Dubb. Stam boonen z. dr. 2.45—2.10; Prlnceboonen 2.15; ld. z. dr. 2.50—2.55; Peulen 2.00—2.55; Capucljners 80.Witte Capucljners 75; Tuinboonen 32—35; Augurken; Grof 'aanvoer 14.500 Kg. 2.102.25; Bommen 1.051.25; Stippel 7555. TER AAR, 20 Juli. Centr. Veiling Spinazie 33; Andijvie 12—23; Doperwten 60—75; Capu cljners 60; Tuinboonen 30—38; Snijboonen 1.45 —2.15; Princesseboonen 2.252.70; Dubb. Stam- prlncesseboonen 1.302.00; Postelein 6; Breek- peen 34; Uien 3.10; Roode kool 2.70—3.60; Kroten 2.10—3.50; Peen 2.70—6; Sla 1.40—3.30; Bloemkool 213; Komkommers 23.30; Aard beien 4561; Tomaten 2—7; Augurken: fijn 3.20. fijnbasterd 1.30, basterd 75, grof 1.501.70, stippel 40. komkommers 8090. VEUR, 20 Juli. Eierenveiling „Het Wapen van Veur" 29.253 Kippeneieren 3.904.20; 24 Fendcneieren 3.15; 17 Ganzeneieren 5.10; 216 Kippen 1570; 40 Eenden 30—50; 201 Konijnen 010—1.40; 31 Duiven 10—30 VOORSCHOTEN. 20 Juli. V.P.V. Kippen ren 3.804 30: Eendeneieren 4.50: Duiven 12. WADDINXVEEN, 20 Juli. - Aangevoerd aan de eierveiling 426 eieren. Prijs kipeieren f3.15 —3.75; eendeieren f.2.75 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5