Goedkoope Zeereisjes met Nederlandsche Schepen Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 Juli 1938 Plaquette van dr. van Rijn Reis- en Scheepvaarfbur. v.v.v. Juffrouw, Adres verandering HOOGSTRATEN's Boekhoudbureau Pakken oude Couranten Leidsch Dagblad Onthuld in de Ned. Herv. kerk te Leiderdorp Berichten vorige oplage VERTEGENWOORDIGER TELEFOON 3459 ZELDZAME AANBIEDING VERPLAATST naar PLANTSOEN 29. Autobus- en Touringcar-Onderneming „Trio" a 25 cents per 5 K.G. Bureau Noordeindsplein 4—2 NOORDWIJK AAN ZEE. De heer W. Eelsing alhier slaagde voor fiet examen hoofdacte. RIJNSBURG. B. en W. hebben toestemming ver leend tot het houden van een speldjesdag op 2 Aug. a.s. ten bate van het T.B.C.- fonds der N.C.L-B. De pl. afdeeling van de Chr. Mid denstan dsvereeniging heeft be-sloten in de a-s. Jubileumweek een reclamecampagne te organiseeren. SASSENHEIM. PENSIOENFONDS BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. Jaarverslag. Aan het jaarverslag over 1937 van het Pensioenfonds voor het Bloembollenbedrijf, dat in optimist ischen toon is gesteld, ont- leenen we oa. dat de verwachtingen over troffen zijn. Het aantal toegetreden patroons is toege nomen. waardoor het totale loonbedrag beduidend is gestegen: in vorige jaren vertoonde dit een dalende lijn. Verwacht wordt dat deze toename zich zal voortzet ten. In totaal zijn meer dan 350 bedrijven aangesloten met 3495 werknemers. Het aan tal pensioentrekkenden is nu 159. Aan invaliditeitspensioen werd uitgekeerd f. 6853 en aan ouderdomspensioen f. 16.950. totaal dus f. 23 804. Volgens de balans bedroegen de reserves 1.123.519. terwijl de rekening bij een ont vangst en uitgaaf van f. 38.226 een batig saldo heeft van f. 12.349. Gistermiddag werd hier ter plaatse het feest der H. Kindsheid gevierd. Een kleurige het dorp en had zeer de aandacht van de vele belangstellenden. In de staking der bouwvakarbeiders bij de firma K. is nog geen verandering gekomen. We zagen op een bouwwerk, door de firma uitgevoerd, 'n enkelen werkwillige bezig. Voor het Mercurius-examen Boekhou den. alsmede voor het examen van Leer aren in de Handelswetenschappen slaag den onze plaatsgenooten. mej. Jos. Bemel- man en de heeren Gerh. Keyzer en G. Posthumus. VALKENBURG. Kostelooze rijwielplaatjes. Voor ingezetenen, die voor een kosteloos rijwielplaatje in aanmerking wenschen te komen, bestaat gelegenheid tot aanvragen te Katwijk aan den Rijn op Donderdag, en Vrijdagavond a.s. te 7 uur. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan Hendrikus, Z. van G. Steenwinkel en A. H. Looman Lambertus Johannes, Z. van L. J. van Aken en A. Knura Jan, Z. van I. van Egmond en T. Dompe ling. Ondertrouwd: C. L. Harsveld 28 j. en A. Reinhard 23 j. van 's-Gravenhage. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. M. van Hulst, van Nij megen. Papelaan 26 J. M. A. Oosterlaan— Overgaag. van Delft. Schoolstraat 10 H. van Es. van Rijswijk. Z.-H., naar Veurscheweg 173. Vertrokken: A. J. Waalewijn naar Bussum. Princestraat 15a J. A. Brasser, naar Borne, O. Deldenschestraat 5 S. J. van 't Hoog. naar Vlaardinger-Ambacht. Voorstraat 55 O. J. H. T. van de Schutte, naar Haarlem. Lorentz- plein 32 Mej. M. van der Made, naar Hein- kenszand. Kerkdreef A 128 G. H. van Giezcn en gezn. naar Zoeterwoude. Hooge Rijndijk 40 F F. R. Ruijs. naar Den Haag. Van Alke- madelaan 9 A. Koenen en gezin, naar Lei den. Hooigracht 63 Wed. M. Vreeken—v. d. Leeden. naar Leiden, Da Costastraat 49 S. R. Huizinga—Bruins, naar Usquert 347 R. E. van Voorst van Beest, naar Leiden, Leeuwerik"- straat 16 H. P. P. Zuiderwijk, naar Dedems- vaart, Langstraat 150 L. Telle, naar Amster dam. Paramaribostraat 971 A van Drunen, naar Ned. Indië. Onze vroegere plaatsgenoot de heer R. van de Pol H. Jzn. slaagde aan de Tee- ken Academie te 's-Gravenhage voor bin nenhuis-architect. WASSENAAR. De sultan van Langkat. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de sultan van Langkat gedurende de maand Augustus en eenlge dagen van Sep tember alhier zijn intrek nemen in Kasteel Oud Wassenaar. Gevonden voorwerpen, te bevragen op het politiebureau van 9—12 uur: kwitantie boekje, blauwe overall, een zwart hondje, bruine alpinomuts, een bedrag aan klein geld, een vulpenhouder tevens vulpotlood, hond, autoslinger, ceintuur, slagersmandje, wollen das, heerenrijwiel, zilveren kruisje bezet met diamantjes, bruin-zwart hondje, damesjasje, portemonnaie met inh paar dameshandschoenen, broche met licht en donkergroene steentjes. De heer J. H. Berkhoff alhier slaagde voor het notarieel examen deel I. ALPHEN. De verkeersweg over de spoor baan AlphenUithoorn. B. en W. stellen den raad voor mede werking te verleenen. Het nemen van een beslissing inzake het al of niet verleenen van gemeentelijke medewerking aan de totstandkoming van een provincialen weg op de voormalige spoorbaan AlphenUithoorn, welke mede werking belangrijke financieele offers van de gemeente vraagt, eischt. aldus schrij ven B. en W. aan den Raad een zorgvul dige afweging van de verschillende belan gen die met het vraagstuk samenhangen. Uiteraard wordt langs den geprojecteer- den weg die bij de galgmaohine aansluit aan den Oostkanaalweg. een uitstekende verbinding verkregen met de hoofdplaats Alphen. De afstand vanaf het centrum Aarlan- derveen tot aan de nieuwe brug over het Aarkanaal bij GouwsluiS zal dan bedragen 5 K.M. De route van centrum Aarlander- veen via den Machineweg langs den Oost kanaalweg tot de bovengenoemde brug bij Gouwsluis zou een langte hebben van 6.5 K.M. Te zeggen dat een bekorting van de verbinding AarlanderveenAlphen met 1.5 K.M. geen jaarlijksch offer van f. 2400 wettigt zou volkomen begrijpelijk zijn. Maar zóó eenvoudig is het vraagstuk niet. Alvorens de Machineweg voor zwaar verkeer zou kunnen worden opengesteld zou deze weg van een gesloten wegdek van voldoende breedte op een stevige fundee ring, moeten worden voorzien. De directeur van gemeentewerken schat deze kosten met inbegrip van rooien der beplanting, herstellen der bermen op ongeveer f. 15 per strekkenden meter, uitmakende voor een lengte van 1370 Meter f. 20.550. Aannemende voor zulk een verharding een levensduur van 15 jaren geeft dit be rekend tegen een rente van 3'/t pet. een jaarlijksche annuïteit van f.1785. Maar hiermede is nog niet alles gezegd. Niet al leen dat het jaarlijksch onderhoud van den Machineweg eenigermate zou toenemen, doch het zware verkeer zou wellicht ook véél meer dan tot heden het geval is. ge bruik gaan maken van het Noordeinde, welke weg momenteel wel van een goed wegdek is voorzien, maar waarvan, ook ge let op de zich in den weg bevindende bui zen van gas en waterleiding het zeer de vraag is of dit wegdek op den duur tegen het zwaardere verkeer bestand zou zijn, en indien wel, dan valt zeker te rekenen op verhooging der onderhoudsuttgaven enis het de vraag of deze uitgaven, gevoegd bij die voor den Machineweg, wel in beteeke- nende mate zullen blijven beneden de door de provincie gevraagde f. 2400 per jaar. Op bovenstaande wijze is zelfs met betrek king tot Aarlanderveen het vraagstuk nog maar eenzijdig belicht. De provinciale weg geeft Aarlanderveen niet alleen in stede van den spoorweg, weder een goede verbin ding met Alphen en daarmede een aan sluiting aan het groote wegennet, het ver schaft ook een uitnemende verbinding met Nieuwkoop en verder gelegen plaatsen. Het zou echter onjuist zijn 'net belang van den geprojecteerden weg. alléén af te meten naar het nut dat Aarlanderveen er van zou trekken. Het vraagstuk moet o.i. in breeder verband worden bezien en wel In dezer voege of de weg van voldoende be- teekenis kan zijn voor héél de gemeente. Bij de goede verbindingen die Alphen al lengs gekregen heeft of spoedig bezitten zal, bleef er steeds een belangrijke lan- cune en wel in Noord-Oostelijke richting. Hierin voorziet de ontworpen provinciale weg, al zou een ander tracé ware men niet op de voormalige spoorbaan aan gewezen mogelijk nog verkieslijker zijn ge weest. Zooals thans ontworpen, vindt de weg, in de omgeving van Uithoorn aan sluiting aan den provincialen weg in Utrecht, welke Oostelijk aansluit aan het Noord-Hollandsch wegennet in het Gooi en Westelijk aan den Noord-Hollandschen provincialen weg UithoornAalsmeer HoofddorpHeemslede. Is deze linker aftakking voor Alphen van minder belang, een verbinding met het Gooi is ongetwij feld wel van groote beteekenis. Het blijft uiteraard moeilijk de beteekenis van eiken goeden autoweg afzonderlijk te beoordee- len en in geld af te wegen. Dit kan ook niet geschieden in het onderhavige geval. Wat. alleen gezegd kan worden is dit, dat een net van goede verkeerswegen voor een plaats als Alphen, naarmate het verkeer te water afneemt en dat per as toeneemt van ZEVENHOVEN. Benoemd is tot leider der gymnastiek- vereen. „Wilskracht" te Loenen a. d. Vecht, de heer J. Broeke alhier. In wijk Amstel is een comité gevormd ter voorbereiding van plannen voor de viering van het a.s. regeeringsjubileum. ZOETERWOUDE. In vischwater van den veehouder J. de Graaf zijn eenige vischfuiken gevonden. Inlichtingen bij de politie. Gevonden: een kinderhoedje, zwart met wit, 4 damesjaponnen. Terug te be vragen bij de politie alhier. groote beteekenis is. In verband hiermede is' het misschien niet ondienstig er op te wijzen hoe belangrijk die omzetting van scheepvaartverkeer naar dat per as bij enkele onzer industrieele ondernemingen reeds geworden is. Onderstaande cijfers geven daarvan een beeld, waarbij de na men der eigenaars zijn vervangen door letters: 1932/33 1936/1937 schip auto schip auto A. (beton-industrie) 80% 20% 35°/o 65% B. (beton-industrie) 93% 7% 69% 31% C. (beton-industrie) 94% 6% 72% 28% D. Dakpannenind.75% 25% 16% 84% Wij wezen tot heden nog niet op het vraagstuk van den Ziendeweg. De wijze waarop de plaatsing van dezen weg op het tertiaire wegenplan vastgekoppeld is aan de totstandkoming van den provincialen weg op de spoorbaan, achten wij niet zon der beteekenis, te meer, daar de Ziendeweg o.i. voldoet aan den eisch welke door de Staten van Zuid-Holland wordt gesteld, n.1. „dat hij zijn begin- en (of> eindpunt heeft op: c. een met inachtneming van het vo renstaande op het tertiair wegenplan ge plaatsten weg". Waar de Kromme Ziende aansluit aan de Lindenhovenstraat welke op het tertiaire wegenplan voorkomt voldoet h.i. de Ziendeweg aan dien eisch. Aangenomen wordt voorts dat de onder houdsplichtigen de kosten der verbetering bestrijden uit 15-jarige annuïteitsleening. Vermoedelijk zou bij niet totstandkoming van den provincialen weg de feitelijke toe stand nog aanmerkelijk ongunstiger voor onze gemeente worden, omdat bij het ont breken van een weg voor zwaar verkeer op den duur niet te ontkomen zou zijn aan een veel grondiger verbetering van den Ziendeweg dan voor plaatsng op het ter tiair wegenplan noodzakelijk is. waarvoor door den directeur van gemeentewerken een cijfer is genoemd dat ligt boven het drievoud van het bedrag dat met de een voudige verbetering zal zijn gemoeid en voor de gemeente zware lasten zou mede brengen. Om al de hierboven genoemde rede nen achten B. en W. het in het belang van de gemeente de door de provincie gevraagde medewerking bij de tot standkoming van een weg over de spoorbaan AlphenUithoorn te verlee nen en stellen zij den Raad mitsdien voor te besluiten om de gevraagde bijdrage in het onderhoud van dien weg ad. f. 2400 per jaar, toe te zeggen. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE NIEUWE HEFBRUG. Omtrent de vorderingen wat betreft de werkzaamheden aan de nieuwe hefbrug en omgeving te Gouwsluis. kunnen wij be richten dat gisteren de twee keersluizen ter lengte van 13 M. breed 5 Meter en 4 Meter onder den waterspiegel zijn aangeko men en thans ter plaatse zullen worden aangebracht. Ook de val van de nieuwe brug zal thans spoedig arriveeren. Ter plaatse zal men de verbindingen met de opritten etc. moeten lasschen daar het ge heel anders voor het transport te breed zooi zijn. Scheepsbouw. Van de scheepsbouwwerf „De Vooruit gang" v.h. firma D. en Joh. Boot werd gis teren met goed gevolg te water gelaten de motorkustboot ..Brandaris", inhoud 325 ton, waarin geplaatst een 4 tact Diesel motor 180190 P.K. Het schip werd gebouwd voor rekening van kapitein J. J. Tuil te Delfzijl. Direct daarna werd de kiel gelegd voor een motor trawler waarin geplaatst zal worden een 200 P.K. Industrie Dieselmotor en een motorsleepboot waarin geplaatst wordt een 150 P.K. Industrie Dieselmotor. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Nicolaas Andries, z. van Willem van Varik en Marijtje Cornelia van Teijlingen; Hildegonda Cornelia, d. van Theo- dorus Adrianus Wijfje en Johanna Wilhelmina Klijn. Overleden: Adrlana van der Woensel, 34 jaar (overl. te Leiden). Loop der Bevolking. Gevestigd: v. Amersfoort. Utrechtscheweg 2C6, Trijntje Smitt. dienstbode, Julianastraat 77; v. Wittem, A 3i8. Cornelia A. de Rfjk, z.b. Oranjestraat 66; v. Leiden Plantsoen 93, Fie- tr Couwenhoven, kantoobediende. Pr Hendrik straat No. 53; v. Nieuwvei'.i, No. 13. Lcendert Rietveld, landarbeider. Steekterweg 27 Vertrokken: n. Amsterdam. Ie Jan v. d. Heij den straat 67 Hhg., .Johannes Schellingerhout en gez., koker. Zeilmakerstraat 7; n. 's Graven- hage. Linnaeusstraat 89, Jacobus Verbree, sla gersknecht. Aarkade 88 n. 's Gravenhage, Hoefkade 985. Pieter Stuivenberg. bakkerskn., De Ruyterstraat No. 17. Tot bestuurslid van de Kon. Ned. Middenstandsbond alhier werd benoemd de heer P. Houweling, ter vervulling van de vacature wegens het bedanken van den heer H. Laros. In samenwerking met de andere pl. middenstandsvereeniging zal ge durende de as. feestweek een winkelweek worden georganiseerd. De stratenaanleg in het „Heulkamp" te Oudshoorn Is door de gemeente gegund aan den aannemer H. Oudenes alhier voor f. 20.227. Foto Van Vliet. Hedenmiddag is In de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Leiderdorp boven staande fraaie plaquette onthuld ter nage dachtenis aan dr. van Rijn, die leefde van 18191900. Dr. van Rijn was genees-, heel- en ver loskundige te Nieuwveen en te Leiderdorp, ln welke gemeenten hij verschillende func ties op burgerlijk en kerkelijk gebied be kleedde, Om zijn groote verdiensten tijdens en na het heerschen van de besmettelijke ziekten cholera, pokken en typhus, ontving hij bewijzen van erkentelijkheid, zoowel van de Regeering des Lands als van die der Plaatselijke Gemeente. Zijn eenvoud, hu maniteit en hulpvaardigheid maakten hem algemeen gezien en geacht, wat ten dui delijkste gebleken is bij zijn zilveren en gou den jubileum als dokter. Jarenlang was dr van Rijn president- kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente te Leiderdorp. De plaquette ls vervaardigd in de afdee ling kunstgieterij van de N.V. Eerste Ned. Witmètaalfabriek v.h. Kunstgieterij Prowa- seck aan de Doezastraat te Leiden. De beeldhouwer was de heer B. Ingen-Housz. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De collecten in de Ned. Hen- Kerk voor de diaconie over de maand Juni brachten od f. 88.,68','i. Het verjaringsfonds bracht op over Juni f 11.90 Het plan 1936 f.5.45: Kerkblad f. 23.80 en offerblokken in de kerk f. 8.02. De collecten bestemd voor den arbeid onder de melaatschen in Suriname bracht gedurende het afgeloopen jaar f. 41.10 op. De hoogste klassen der OL school alhier maakten een reisje per autobus naar Amsterdam, waar zti ..Artis'' bezochten. Vandaar gingen zli naar Valkenveen. waar in den speeltuin door de kinderen volop werd genoten. Na het beklimmen der Pyramide van Austerlitz ging de tocht langs den Rijn weer huiswaarts. NOORDEN. De Geref. Kerk ontving van de kerk van Oudshoorn f. 19.85. BOSKOOP. Zijdewegverbreeding ligt stil. Het werk aan den Zijdewegverbreeding ligt al een tweetal weken stil. Naar wij vernemen moet men op het hout wachten, dat uit het buitenland moet komen. Voor de Boskoopsche werkloozen betee- kent dit gedwongen oponthoud een groote schadepost. WADDINXVEEN. Been gebroken. Het 10-jarig zoontje van den heer S. had het ongeluk met de fiets zoodanig te val len, dat hij-een been brak. Twee paarden te water. De landbouwer H. had gistermorgen twee paarden voor zijn grasmachine gespannen om naar zijn land te gaan. Bij het afrij den van het erf geraakte een der paarden naast de brug en verdween in de diepte. Ook het andere paard werd meegesleurd en kwam eveneens in de vaart terecht. Door toegeschoten hulp en nadat de heer H. zich te water had begeven om het tuig stuk te snijden, werden de paarden weder op den wal gebracht. Een der paarden had echter zooveel water binnen gekregen, dat het ter plaatse afgemaakt moest worden. Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag geplaatst. BINNENLAND. ONAANGENAAM SLOT VAN EEN VISITE. In den nacht van Maandag op Dins dag zag een agent van politie nabU het Begijnehof te Haarlem een be jaarden man op straat liggen, die hevig bloedde uit een wonde ln de linker zijde De agent waarschuwde den ongeval- lendienst, die den man verbond en hem naar het Diaconessenhuls liet overbrengen. Daar bleek, dat de gewonde met een mes in de linkerzijde was gestoken. Voorts kwam vast te staan, dat de man, een 69-jarige Inwoner van Santpoort, 's avonds een be zoek had gebracht aan een 26-jarlgen be woner van het Begijnehof. Na het gebruik van ettelijke glazen bier kregen de mannen hoogloopende ruzie, welke op straat werd uitgevochten. De gastheer stak daarbij zijn bejaarden tegenstander met een mes en keerde daarop in zijn woning terug zonder verder naar zijn slachtoffer om te zien. Deze zakte, na nog een eindje geloopen té hebben, tengevolge van bloedverlies ineen. Gelukkig werd hij kort daarop door den agent gevonden. De dader ls in zijn woning gearresteerd. Een groot knipmes, waarmede hij heeft geé stoken, is in beslag genomen. De toestand van den gewonde ls ernstig doch niet levensgevaarlijk. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Wachtmeester der maréchaussee v. d. W. ook in hooger beroep vrijgesproken. Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag heeft gisteren in hooger beroep den wachtmeester der maréchaussée A. van der W. uit Terneuzen, vroeger ln Oss ge- stationneerd, die wegens overtreding van art. 248 bis wetboek van strafrecht terecht heeft gestaan, vrijgesproken. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch had dezelfde uitspraak gegeven, doch daarbij üe zaak verwezen naar den tot straffen bevoegden commandeerenden officier en stelde beklaagde, die tot de behandeling der zaak in voorarrest heeft gezeten, on middellijk in vrijheid. De auditeur-militair bij dit college, die drie maanden gevangenisstraf had gevor derd, teekende van dit vrijsprekend von nis hooger beroep aan en gisteren had de behandeling voor het Hoog Militair Ge rechtshof plaats. President was mr. W. A. J. M. Flck, advocaat-fiscaal, mr. A. Brants Er werden drie getuigen gehoord, waar van één, een opperwachtmeester der ma réchaussée te Terneuzen k decharge. Raadsman van beklaagde was mr. E. van Zinnlcq Bergmann te 's-Hertogen bosch. De behandeling, welke met gesloten deuren geschiedde, duurde ruim twee uren en in den namiddag deed het Hof uit spraak en sprak den wachtmeester vrij. KIND GESTIKT TE NIEUW-LEUSEN. Eergisteren heeft het 3-jarig dochtertje van den rietdekker Geers te Nieuw-Leu- sen een boontje in de luchtpijp gekregen. Het kind kreeg het zeer benauwd en werd naar het R.-K. ziekenhuis te Zwolle gebracht, waar bleek, dat het boontje ln een der longen zat. Men heeft nog een gedeelte van het boontje weten te verwij deren. Het kind ls evenwel overleden. BURGEMEESTERS. Bü Kon. Besluit is met ingang van van 1 Augustus a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Winterswijk: J Kneppelhout, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Hendrlk-Ido- Ambacht; ls aan Th. C. P. M. Kolfschoten, op zijn verzoek, met ingang van 15 Sept. a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester v. Edam; zijn opnieuw benoemd: met Ingang van 15 Aug. a.s. tot burge meester van Zoelen, mr. L. R. J. Ridder van Rappard; met ingang van 1 Aug, a.s. tot burgem. van Dirksland, Herklngen en Melissant, D. J. Visscher; met ingang van 30 Aug. a.s. tot burgem. van Schermerhorn, B. Meindersma, tevens secretaris dier gemeente; met ingang van 1 Aug. a.s. tot burgem. van Stedum, G. Kuiper; is aan D Huijser van Reenen, op zlln verzoek, met Ingang van 31 Augustus a.s., eervol ontslag verleend als burgemeester van Oterleek. met dankbetuiging voor de goede diensten in zijn betrekking bewezen en is aan mr. dr. C. O. P. baron Creutz, op zijn verzoek, met ingang van 15 November a.s., eervol ontslag verleend als burgemees. ter der gemeente Ede. OVERREDEN EN GEDOOD. EergLstermiddag liep de achtjarige F. de Vries op de Emmakade te Leeuwarden achter een bespannen voertuig, ondanks de waarschuwingen van den voerman. Toen de wagen op een kruispunt van we gen was gekomen rende de jongen plot seling achter den wagen vandaan. Hij kwam in aanraking met een zwaar beladen vrachtauto uit tegenovergestelde richting, viel en werd overreden. In het stadszie kenhuis is hij aan de bekomen ernstige verwendingen overleden. gevraagd voor Leiden en om liggende plaatsen. Gehuwd en voorzien van rijbewijs. Zij die als zoodanig werkzaam zijn geweest, gelieven te reflec- teeren. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 4695. Knoopenfabriek VAN DER PLAATS, Rouwkooplaan no. 4, Voorschoten, vraagt nog EENIGE JONGENS van 1416 jaar. Aanm. dage lijks vóór 12 uur. 4709 EENIGE MEISJES Toor het opnaaien v. knoopen en gespen. Aanm. na 1 uur. naar Engeland, Noordkaap, Oostzee, IJsland, Madeira. 4705 Reserveeringen en inlichtingen bij het Op fabriekskantoor te Lel den wordt gevraagd een Leiding kunnende geven aan kantoorpersoneel; met routine. Aan te melden schriftelijk of in persoon, Vliet 15, Leiden. Wegens vertrek naar de Tro pen, ter overname aangeboden tegen spotprijs, een complete WONINGINRICHTING, zo goed als nieuw. Spoed gewenst. Voor "rnstige reflectanten gelegen^ ield tot bezichtiging. Brieven Bur. v. d. Blad onder no. 4708. Met ingang van ZATERDAG 23 JULI wordt ons kantoor LEIDEN - TELEFOON 1754 - HOOGEWOERD 68. VOOR HET MAKEN VAN SCHOOL- EN GEZELSCHAPSREIZEN BOSKOOP - ZUIDSTRAAT 3 - TEL. 265. 2470 Aanbevelend: C. F. MIDDELKOOP.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8