KAREL I BINNENLAND Jadexs W4H3 v&ivutxL! LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 20 Juli 1938 GEMENGD NIEUWS FINANCIEN Vrijstelling wegens broederdienst. De distributie van rundvleesch in blik. Kon. Ned. Middenstandsbond Wanneer grond voor vrijstelling aanwezig is. Naar wij vernemen heeft de minister van Defensie aan de burgemeesters doen toekomen een afdruk van de regeling be treffende het handhaven of het verleenen van vrijstelling wegens broederdienst ten aanzien van ingeschrevenen voor de lich ting 1939. De minister heeft aan H. M. de Koningin verzocht hem te machtigen in afwachting van een algeheele herziening van het dienstplichtbesluit, voor de lich ting 1939 van dit besluit afwijkende be palingen vast te stellen, voor zoover dit voor vrijstelling wegens broederdienst noo- dig is. De minister teekent verder aan. dat er zich gevallen zullen voordoen, waarin het niet mogelijk is dat alle handelingen kunnen worden verricht, b.v. wanneer een ingeschrevene door verblijf op zee of bui tenslands de noodige inlichtingen niet kan verstrekken of wanneer een bewijs van dienst uit Nederlandsch-Indie moet wor den ontvangen. Daar de vrijstelling we gens broederdienst behoudens in geval van beroep, op 15 Augustus 1938 haar beslag zal moeten hebben gekregen, zal het ver leenen van bedoelde vrijstelling na dezen datum niet meer mogelijk zijn. Om te voorkomen, dat belanghebbende inge schrevenen in zoodanige gevallen nadeel zouden ondervinden van omstandigheden, die niet van hun wil afhankelijk waren, kan den minister het voorstel worden ge daan tot het verleenen van vrijstelling we gens aanwezigheid van een bijzonder geval Vrijstelling wegens broederdienst wordt verleend aan den ingeschrevene, die deze vrijstelling wenscht en van wien op het aangegeven tijdstip: a. twee of meer wet tige broeders of vettige halfbroeders ver- keeren in een geval, als bedoeld in art 30 3de lid der dienstplichtwet: b. een wettige broeder of een wettige halfbroeder ver keert in een der onder a. bedoelde geval len. en die behoort tot een gezin van elf of meer kinderen (den ingeschrevene zelf medegerekendi. Voor vrijstelling op grond van het geval, vermeld in art 20 3de lid. onder a. der wet moet het geval hebben bestaan op 1 October 1937. Voor vrijstel ling op grond van het geval, vermeld in art. 20 3de lid onder b. der wet, moet het geval hebben bestaan op l April 1938 in dien het een persoon betreft, die krach tens het- K. B. van 7 Maart 1938. alsnog tot gewoon dienstplichtige is bestemd. Be treft het niet een zoodanlgen persoon, dan moet het geval hebben bestaan op 1 Octo ber 1937. Voor vrijstelling op grond van een der gevallen vermeld in art. 20 3de lid. onder c d. en e. der wet, moet het geval hebben bestaan voor 1 Juli 1938. Wie niet ter keuring is geweest, moet omtrent de samenstelling van het gezin, waartoe hij behoort, voor 1 Augustus 1938 de noo dige inlichtingen verstrekken aan den burgemeester. HET VERTREK VAN DE N. S. B.- DEPUTAT1E NAAR INDIË. Het optreden der Haagsche politie. Op de vragen van den heer Van Vessem met betrekking tot het optreden der Haag sche politie op 6 Juli j.l. ter gelegenheid van het vertrek van de heeren Van Geel kerken en graaf De Marchant et d'Ansem- bourg naar Ned -Indië hebben de Minis ters van Binnenlandsche Zaken en Van Justitie als volgt geantwoord: Het vertrek van de heeren Van Geel kerken en De Marchant et d'Ansembourg naar Ned.-Indië heeft de Regeering niet beschouwd als een gebeurtenis van zooda nige beteekenis, dat zij aanleiding heeft gevonden harerzijds eenige aanwijzing te geven voor maatregelen tot handhaving der openbare orde. Informaties naar de maatregelen, welke de plaatselijke overheid te 's-Gravenhage bij vorenbedoelde gele genheid gemeend heeft te moeten nemen, en naar dew ijze van uitvoering, worden ingewonnen. Het vaststellen van verantwoordelijkheid en eventueel het overwegen van daarbij passende maatregelen kan uiteraard eerst aan de orde komen, wanneer het onder- Koek zal zijn geëindigd. HANDELS- EN BETALINGSVERKEER MET ROEMENIË. De regeerinaspersdienst meldt: Sedert eenige dagen zijn in Den Haag besprekingen ingeleid met gedelegeerden van de Roemeensche regeering, over het handels- en betalingsverkeer tusschen Ne derland en Roemenië. Daar de Roemeensche gedelegeerden voor soortgelijke besprekingen naar elders moesten vertrekken, zijn de besprekingen niet voortgezet kunnen worden maar zul len op een later tijdstip worden hervat. In afwachting daarvan en met het oog op het feit, dat de thans nog van kracht zijnde regeling op 31 Augustus 1938 af loopt. is bepaald, dat in elk geval Invoer van Roemeensche goederen in Nederland onder de bepalingen der bestaande rege ling valt, mits de goederen vóór 1 Augus tus verzonden zijn en derhalve onafhan kelijk van den datum waarop de werke lijke invoer resp. de storting bij het Ne- derlandsch Clearinginstituut van het ter zake verschuldigde plaats vindt. Tenzij vóór dien tijd een nieuwe regeling tot stand mocht zijn gekomen, volgt uit het voorgaande, dat uitvoer van goederen, die na 1 Augustus zijn verzonden, onderwor pen zullen zijn aan de autonome bepalin gen in Nederland resp. Roemenie alsdan van kracht. HET NIEUWE RIJWIELPLAATJE. Met ingang van morgen zullen, gelijk gemeld, op de kantoren der posterijen de rijwielbelastingmerken voor het belasting jaar 1938/1938 (1 Augustus 1938 t/m 31 Juli 1939) verkrijgbaar zijn De minister van Financiën heeft be paald. dat gedurende het tijdvak van 1 tot en me. 8 Augustus 1938 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voor zien te zijn van het vereischte belasting- merk. Ingaande 28 Augustus. In een circulaire aan de gemeente besturen herinnert de minister van sociale zaken eraan, dat hij daartoe in staat gesteld door de medewerking van zijn ambtgenoot van economische za ken. voor eenige weken in een aantal gemeenten een proef kon nemen met de distributie van rundvleesch in blik. De resultaten daarvan hebben hem doen besluiten met de algemeene distri butie van dit artikel voort te gaan. Ten behoeve daarvan wordt in een 40-tal vleeschconservenbedrijven in den lande een hoeveelheid rundvleesch in blik vervaardigd, met de beschik baarstelling waarvan per 28 Augustus a.s. een begin zal worden gemaakt. Aangezien echter de nog aanwezige voor raad varkensgehakt in blik waarschijnlijk niet geheel toereikend zal zijn om aan alle aanvragen ter verkrijging van dit artikel tot en met 27 Augustus a.s. te voldoen, zal ln dat geval op de ingediende aanvragen van sommige gemeenten, instede van var kensgehakt ln blik voor het geheele be stelde kwantum of een gedeelte daarvan rundvleesch in blik op de voor dit artikel vastgestelde voorwaarden worden geleverd, tenzij op de aanvraagformulieren uitdruk kelijk wordt vermeld dat geen rundvleesch in blik wordt verlangd. Deze voorwaarden en de voor distributie van dit artikel geldende regeling zijn ln hoofdzaak gelijk aan de bij voorgaande circulaires ten aanzien van de distributie van varkensgehakt in blik vastgestelde be palingen. a de inkoopsprijs van rundvleesch ln blik, bestemd ter distributie aan werkloo- zen (en daarmede gelljkgesteldenl bedraagt voor de gemeente, alwaar de distributie plaats vindt door bemiddeling van de sla gers len c.q. grossiers) of althans de be schikbare marge tusschen in- en verkoops prijs geheel of ten deele aan den handel wordt uitgekeerd, 34 cent per bus. en die van het rundvleesch in blik, bestemd ter distributie aan ondersteunden volgens de Armenwet (of daarmede gelijkgestelden) onder gelijke omstandigheden 35 cent per bus. b. de inkoopsprijs van rundvleesch in blik bedraagt voor de gemeenten, alwaar de distributie rechtstreeks van gemeente wege geschiedt, althans zonder dat de be schikbare marge tusschen in- en verkoops prijs geheel of ten deele aan den handel wordt ujtgekeerd. 36 cent per bus. In geval sub a behoort aan de inge schakelde slagers de uniform vastgestelde vergoeding van 2cent per bus te worden uitgekeerd en resteert derhalve voor de gemeente tot dekking van kosten van ad ministratie etc. zooveel maal 1 cent als bussen aan werkloozen (en daarmede ge lijkgestelden) worden verkocht Indien ook de grossiers als zoodanig mede bij de distri butie worden ingeschakeld, bedraagt de vergoeding voor de slagers 2 cent per bus en die voor de grossiers 'It cent per bus. Hoewel in beginsel de marge op boven- aangedulde wijze moet worden verdeeld, kan worden goedgekeurd dat desgewenscht de beschikbare marge, waar deze 3'/i cent per bus bedraagt, in haar geheel aan de ingeschakelde slagers (en c.q. grossiers) wordt toegekend. In dit geval worde, zoo ook de grossier als zoodanig mede is ingeschakeld, aan den slager 3 cent en aan den grossier 'It cent per bus uitgekeerd. In het geval van sub b bedraagt de marge voor de gemeente IV: cent per bus. De vastgestelde prijs, waartegen het rundvleesch ln blik aan de betrokken con sumenten moet worden verkocht, bedraagt in alle gevallen 37'/t cent per bus. Aan ..alleenwonenden" en gezinnen tot en met 4 personen kan één bus. aan groo- tere gezinnen kunnen twee bussen per week worden verstrekt. De minister acht het gewenscht bij de distributie van het rundvleesch in blik de slagers en c.q. grossiers in te schakelen en wel met verkrijgbaarstelling van het pro duct in den winkel van den dlstribuant. Tot distributie rechtstreeks van gemeente wege ware naar zijn meening slechts over te gaan, wanneer gebleken ls dat de handel hetzij onwillig, hetzij niet in staat is de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden. De vergadering te Zeist. In de vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond te Zeist is langdurig gediscussieerd over den financieelen toe stand van den bond. De voorstellen tot contributie verhoo ging werden in zooverre teruggenomen, dat als overbruggingsmaatregel eenmaal een bijdrage van f. 0 25 per lid van de organi saties zal worden geheven. Bij acclamatie werd de heer J. K. W. F. van Bommel te 's-Gravenhage. oud-pen ningmeester op voorstel van het hoofdbe stuur benoemd tot eerelld. De heer van Bommel is het eerste en eenige eerelld. dat de K.N.M.B. kent. De bondsvoorzitter sprak den heer van Bommel toe en bood hem een oorkonde aan. Ten zeerste geroerd dankte het nieuwe eerelid voor deze onder scheiding. In de middagvergadering hield de heer F. L. van der Leeuw, directeur van het bondsbureau een inleiding, over de ver houding tusschen groot- en kleinbedrijf. Nadat verschillende leden het woord hadden gevoerd werd besloten, dat het hoofdbestuur op korten termijn een rap port over dit onderwerp zal uitbrengen, waarop de vakraad en districten hun standpunt kunnen bepalen en ten slotte de bondsraad een besluit zal nemen Vervolgens deelde de heer C. S Th van Gink. secretaris van het nationaal comité tot beteugeling van het cadeaustelsel mede. dat eenige dagen geleden dit comité via de commissie van overleg der drie Nederlandsche middenstandsbonden de verzekering mocht ontvangen, dat de strijd tegen het cadeaustelsel krachtig zal wor den voortgezet. Als de normale distributie ln de juiste banen wordt geleid en de han deldrijvende middenstand zich daarvoor offers moet getroosten, mag deze verwach ten. dat ook de uitwassen, de abnormale distributievormen verdwijnen. De handels wetgeving ls er echter niet oo Ingesteld deze uitwassen uit te schakelen en dat wreekt zich lederen dag Hiervan noemde spr. een treffend voor beeld. Terwijl de bonafide handel in voldoende mate. beschikking krijgt over consenten voor Tsjechisch glas, porcelein en aarde werk en niet in staat ls de publieke vraag, welke naar artikelen van die soort uitgaat, volledig te bevredigen, zijn zij, die in de basisjaren enorme hoeveelheden glas. por celein en aardewerk uit Tsjechoslowakije invoerden ten behoeve van het cadeau stelsel. thans ln het bezit van ruime con- centen Zoo ziet men het thans gebeuren, dat terwijl de bonafide handel voor kleine toewijzingen en aanvullingen het aller uiterste moet beproeven en vaak op kleine zendingen met onevenredige hooge kosten is aangewezen of vruchteloos probeert te leveren wat het publiek vraagt, men b.v. in een Rotterdamsche meubelzaak servie zen van Tsjechische herkomst bij aankoop van meubelen cadeau kan krijgen, servie zen, geïmporteerd door houders van der gelijke cadeau-aardewerkconsenten. Een bescherming, wélke reeds in een dozijn Europeesche landen aan den handel werd verleerd, komt ook den Nederland sehen handelaren toe en voor dat recht moeten dezen met de meeste klem op komen. 's Avonds werd in liet Jagershuls door de Zeister handelsvereeniglng een tuin feest aangeboden. Drie modellen en drie melanges in dezelfde prijsklasse. Een prachtserie van 4Ö87 (Ingez. Med.) VLIEGERMONUMENT TE ZUILEN ONTHULD. Op initiatief van den gemeente-secreta ris van Zuilen, den heer A. J. van der Weerd, is ln de nieuwe woningwijk Tuin dorp Mariëndaal te Zuilen ter eere en na gedachtenis van de pioniers der Nederland sche luchtvaart een fraai monument opge richt. Onder leiding van den heer Van den Hoorn, gemeente-architect, hebben jonge werkloozen in het centrum van het land een eenvoudig bouwwerk voltooid, terwijl den Utreehtschen beeldhouwer, den heer Uiterwaal, de eer te beurt viel voor dit bij zondere monument een goede vrucht van zijn handen- en geestesarbeid af te leveren. Hedenmiddag werd dit vliegermonument onder groote belangstelling officieel door den Commissaris van de Koningin ln de provin-ie Utrecht jhr. mr. dr. Bosch ridder van Rosenthal onthuld. Onder hen, die deze plechtigheid met hun tegenwoordig heid opluisterden zagen wij oa. de burge meester van Utrecht, mr. dr. Ter Pelkwijk. alsmede de burgemeesters van Maarssen de Bilt. Vleuten, Oudenrijn. Jutphaas, Hou ten, Westbroek en Achttienhoven, overste Van Heyst. commandant van de lucht- vaart-afdeeling te Soe -torberg, lult-gene raal Van Terwisga. oud-commandant van he( veldl"ger en verschillende lu-ht.vaart- eutor(t»'(-n en pioniers waaronder de hee ren Koolhoven. H Wljnmaieri. M van Mee1 en A F Mulder, terwijl de heer A Fokker zich liet vertegenwoordigen, daar hij zelf wegens verblijf in het buitenland niet aan wezig kon zijn bij deze plechtigheid. NED. R.K. BOND v. SCHOENWINKELIERS EN SCHOENMAKERS PATROONS- VEREENIGINGEN. De tweede dag van het congres der R.K. schoenwinkeliers en -patroons werd inge zet met een H. Mis met algemeene H Com munie Daarna had de zegening van den arbeid plaats. De plechtigheden werden verricht door pastoor F Huf. geestelijk adviseur van den Bond. Te tien uur waren de congressisten we derom bijeen in de groene zaal van Kras- napolsky om de overige agendapunten af te handelen. Om. werd behandeld het stempelen van kwaliteitsschoenen en van leder Herkozen werden de bondsvoorzitter Aug. F. J. Linneweever. Den Haag en de be stuursleden Egb. van Heesch, Venlo. en C. Mols, Breda. Als plaats voor de jaarvergadering in 1939 werd Utrecht aangewezen. De heeren S Eiling. Zaandam, en Aug. Linneweever. Den Haag, hielden een Inlei ding over betere schoenen en betere repa ratie. VERSPREIDE BERICHTEN. De Rott. Lloyd Rapide aansluitende op het mailschip ..Indrapoera" wordt morgen ochtend te 7 uur 33 in Den Haag verwacht. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Op de slachtveeafdeelingen hield men de aanvoeren in 't begin dezer week weer zeer be perkt. Over de geheele linie waren de aanvoer- cijfers nogal beteekenend minder dan de vorige week en dientengevolge kon de verkoop iets vlotter genoemd worden en liepen de prijzen gemiddeld met 2 cent per K.G. op. De boer die evenwel op de gebruiksvee-afdeeling weer een stuk vee terug moest koopen, kon voor het geld voor een behoorlijk goed slachtbeest ontvan gen. geen goede melkkoe terug koopen want de opslag was op de z.g. magere markten heel wat meer. De melkerij is op het oogenbl'k schaarsch en alzoo is het zoeken naar een versch gekalfde koe, die al gauw f. 250—275 kost er de extra oesle ru m f.300.— per luk. Goede versche vaarzen gelden van f220.— 2.50.— per stuk en voor f. 200.— koopt men mo menteel maar een zeer matig beestje, terwijl een beste vetgeweide koe van ongeveer 700 pond geslacht gemiddeld f.225—2.60.— en pri ma kwaliteit iets meer kan opbrengen. In ver houding is het gebruiksvee dus wel zeer prij zig. daartegen zeer zwak gestemd. Van de scheepvaart kocht men bijna niets meer. Men heeft thans voldoende voorraad en daarom lie pen de prijzen met gemiddeld 3 cent per pond terug. De wolveemarkt had bij kleine aanvoe ren een redelijk en prijshoudend verloop. Goe de zuiglammeren deden van f. 15.17.50 per stuk. De varkensmarkt verliep vrijwel algemeen bevredigend met in doorsnee iets stijvere prij- Auto in brand gevlogen. Drie Hagenaars in België om het leven gekomen. Nabij Br a ine-Ie-Com te op den weg in het bosch van Salmon-Sart. op de grens van de provincies Henegouwen en Bra bant, is een Nederlandsche auto, die op weg was van Parijs naar Den Haag, ver ongelukt, na het springen van een ach terband, en van de vier inzittenden zijn er drie om het leven gekomen, doordat de auto in brand vloog. De vierde kon zich redden Bij het ongeval zijn omgekomen de'62- jarige D. van den Bergh. koopman te Scheveningen en zijn 64-jarige echtge- r.oote mevr. A. van den BerghMeerloo. Het derde slachtoffer is mevr. E. Joëls, 57 jaar oud. Gered is alleen de heer M. Joëls, lid van den gemeenteraad van Den Haag TWEE AUTOBUSSEN MET ZENUW PATIËNTEN OP ELKAAR GEREDEN. Vijf inzittenden gewond. Gisteravond omstreeks 7 uur zijn op den Rijksweg te Geleen twee autobussen, waarin zich patiënten bevonden van het geneeskundig gesticht Voorburg te Vught, op elkaar gereden, met het gevolg, dat vier patiënten en een broeder verwondingen opliepen. Vijf autobussen, alle gevuld met ver pleegden en personeel van genoemd ge sticht, reden achter elkaar op den Rijks weg. Men keerde terug van een uitstapje naar Zuid-Limburg en was op weg naar Vught. De chauffeur van de voorste bus moest plotseling krachtig remmen voor een kind. dat onverwacht den weg over stak. De bestuurder van de tweede bus trachtte door zijn stuur naar rechts om te gooien, een botsing te vermijden, doch dit gelukte niet. «Van de eerste bus werd de achterbank ernstig beschadigd. De hier gezeten vier patiënten en een broeder verpleger bekwamen allen verwondingen, van wie de broeder vrij ernstige. Deze had bloedende wonden aan het hoofd en werd in bewusteloozen toestand een nabijgele gen huis binnengedragen. De overige vier personen hadden slechts snijwonden aan gelaat en handen opgeloopen. De drie bussen, die niet bij de botsing betrokken waren, hebben de reis voort gezet, waarna de passagiers uit de belde voorste voertuigen met andere bussen verder zijn gegaan. De vijf gewonden kon den na verbonden te zijn met de touring cars vertrekken. De aangereden bus kon later op eigen kracht naar Vught rijden. De bus. die de aanrijding veroorzaakte en waarvan het voorste gedeelte totaal werd beschadigd, zal waarschijnlijk ter plaatse gerepareerd moeten worden. Van deze bus werd niemand gewond. WIELRIJDER RAAKTE ZIJN STUUR KWIJT. Door vrachtauto gegrepen en gedood. Gisteravond omstreeks half zes ls te Heemskerk de 69-jarlge wielrijder Schoen, wonende te Uitgeest, toen een wlelrijdster hem passeerde en te snel naar rechts zwenkte, de macht over zijn stuur kwijt geraakt. Hij kwam met zijn rijwiel op het linkerweggedeelte terecht en werd gegre pen door een van de tegenovergestelde richting komende vrachtauto. De man werd op slag gedood. DAMESMODE-ATELIER IN DE HOOFDSTAD UITGEBRAND. Gistermiddag omstreeks halfzes werd brand ontdekt in het damesmode-atelier van de firma Plller en Co. aan den Oude- zljdsachterburgwal, een der oudste stads gedeelten van Amsterdam. De brand woed de reeds direct met groote hardnekkigheid en om op een zeker niet denkbeeldige uit breiding voorbereid te zijn, rukte de brandweer uit met drie motorspuiten. Dit bleek voldoende te zijn om het vuur, dat zoowel aan de voor- als achterzijde naar buiten sloeg en veel rook ontwik kelde, met succes te bestrijden. De brand bleef beperkt tot het atelier, dat evenwel geheel werd vernield. Omtrent de oorzaak tast men nog vol komen ln het duister Toen de brand werd ontdekt, was niemand in het atelier aan wezig. De eigenaar had het ongeveer een kwartier voordat de brand uitbrak, geslo ten en men had op dat moment niets ver dachts bespeurd. Verzekering dekt de schade. DOODELIJKE VAL. Gisteravond ls op den Dierenscheweg te Doesburg een vracht hooi, welke op een auto was geladen, doch niet was vastge sjord. door den wind van den wagen ge slingerd. Een onbekende man, die op het hooi was geklommen, sloeg tegen den weg en was op slag dood. MOTORFIETS IN BOTSING MET DEENSCHE AUTO. Twee personen ernstig gewond. Op den rijksweg HengeloDelden is gis teren in den namiddag een ernstig motor ongeluk geschied. Een motorrijder uit Rotterdam kwam uit een zijweg den hoofdweg oprijden en botste in volle vaart tegen een Deensche personenauto, die daar juist passeerde. De bestuurder van den motor en een op de duo gezeten dame werden van het voertuig ge slingerd en bleven bewusteloos op den weg liggen. Op advies van twee doktoren wer den zij later naar het R.K. Ziekenhuis te Delden overgebracht. De toestand van beide slachtoffers is zorgwekkend. Vooral voor het leven van den motorrijder wordt gevreesd. BUITENLANDSCH GEMENGD. ROOSEVELT OPNIEUW GROOTVADER. Mevrouw Franklin D. Roosevelt, de echt- genoote van den derden zoon van den president, heeft het leven geschonken aan een zoon. Dit ls de achtste kleinzoon van den president. AARDBEVING IN GRIEKENLAND. In den afgeloopen nacht is in Athene een aardbeving waargenomen, welke ongeveer 20 minuten duurde. Het centrum lag bij Skala Oropu. Het dorp Palatla werd ver nield en men vreest, dat hier veel slacht offers zijn gevallen. Ook elders werden hulzen vernield en zijn gewonden te be treuren. De Grieksche regeering heeft een hulpexpeditie gezonden. STAAT ONS EEN KOUDE WINTER TE WACHTEN? De Zweedsche meteorologische missie, die ieder Jaar met de uiterste nauwkeurigheid de temperatuur van den Golfstroom meet, ls in Zweden teruggekeerd. De leider der missie heeft verklaard.dat men reeds thans voorspellen kon. dat de aanstaande winter, aanzienlijk kouder zal zijn dan de afgeloopen winter. NIET OP HET VERKEER GELET. Gisteravond omstreeks acht uur stak de bijna 3-jarige Cor Sint Nicolaas, wonende aan den Pieterseliedijk t3 Barenürecht, die met een vriendje op den Hordijk liep. zonder op het verkeer te letten den weg over om zich naar huis te begeven. Hij werd door een vrachtauto uit Oosterbiezum gegrepen en was op slag dood. N.V. ALGEM. FRIESCHE HYPOTHEEKBANK. Naar wij vernemen zal aan de a.s. algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Alge meene Friesche Hypotheekbank te Leeuwarden worden voorgesteld, na ruime reserveering een dividend uit te keeren van 5rr De gezamenlijke reserve's zullen dan. met in begrip van de ..Reserve voor diverse doeleinden stijgen tot f. 1.805.782.74. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10