LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 Juli 1938 KRUSCHEN SALTS Uit de Omstreken Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Uit de Rijnstreek AGENDA AALSMEER. Restauratie Postkantoor. Reeds enkele maanden wordt gewerkt aan het postkantoor, dat inwendig geheel werd uitgebroken en gerestaureerd. Be langrijke verbeteringen blijken tot stand te gekomen, zoowel voor het publiek als voor de ambtenaren. Ook de directeurs woning werd inwendig verbouwd. Spoedig kan nu de ingebruikneming van het kan toor worden tegemoet gezien. De speldjesdag ten bate van Volks onderwijs. heeft f. 138.40 opgebracht. Onze plaatsgenoot B D. Hernsen slaagde te Amsterdam voor het M.U.L.O.- diploma A. BENTHUIZEN. De heer P. van der Eijkt Gisteren overleed in den ouderdom van 73 jaar het oud-raadsltd en oud-wethou der, oud-voorz. der polders, oud-voorz van den Raad van Toezicht der Boerenleen bank en oud-notabel der Ned. Herv. Kerk, de heer P. van der Eijk. die nog in ver schillende commissies zitting heeft gehad, waaraan hij zich altijd met hart en ziel wijdde. De collecte ten bate van „Het Hooge- land" heeft f. 16.39 opgebracht. HILLEGOM. 55 JAAR GETROUWD. Op 2 Augustus zullen L. Kokkelkoren en S. v. d. Wiel 55 jaar getrouwd zijn. De brui degom is 80 jaar en de bruid 77 Jaar; bel den zijn nog vrij goed gezond. Hot echt paar heeft 9 kinderen, waarvan er neg 8 ill leven zijn, 22 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. Kokkelkoren werkte tot zijn 55ste jaar in het bloembollenbedrijf. De laatste 25 jaar wordt een café gehouden aan de Weeresteinstraat. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten In Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer» organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook u snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG 4440 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.6 Danzig. Laagste barometerstand 747.8 Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtingen. Meest zwaar be wolkt met waarschijnlijk eenlgen regen met kans op onweer. Later koeler. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over West- Europa verplaatste zich Noordoostwaarts en ligt thans over de Oostzee en de randstaten. De Oceaandepressie trok Noordwaarts en vulde gedeeltelijk op. Over den Oceaan ont wikkelde zich een rug van hoogen luchtdruk. Op het vasteland van West-Europa heerscht mooi zomerweer, met zwakken Zuidoostelijken wind. Op de Britsche eilanden Is het veel koeler, met meest Noordwestelfjken wind. Vannacht trok een storing uit de Golf van Biscaye over Bretagne en Zuldoost-Engeland en veroorzaak te aldaar vrfj veel regen. In Scandinavië waalt het uit het Zuidwesten met zwaar bewolkten hemel en plaatselijk regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 19 gr. C., zw. bewolkt. Londen: Z.W., 16 gr. C.. opklarend. Berlijn: Z.O. 19 gr. C.. fraai. Nice: Windstil. 20 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 19 gr. C. (66 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 20 gr. C. (68 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. .te 5 uur 40 min.; nam. to 18 u. 6 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl", 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 21.47 n.m. tot 4.25 v.m. MAANS- OP EN ONDERGANG. Zaterdag op: 22 uur 0.6; onder 22 u. 0.3. De beurs. De bloembollenbeurs werd door 114 per sonen bezocht. Handel was er zoo goed als niet; de Inzet van het veilingseizoen was het onderwerp, dat druk besproken werd. Mooie anemonen waren uitgestald door den heer W. van der Meij. die een pracht col lectie Sind Brigid liet zien. De anemonen waren op 15 April geplant en trokken al ler aandacht. Tentconcert. De R. K. Harmonie „Crescendo" heeft gisteravond een uitvoering gegeven in de muziektent bij het van Waverenpark. Het buitengewoon mooie weder bevorderde den toeloop van het publiek. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtje Dleuwertje, d. van H. van Leeuwen en D. van Duijn Jacoba. d. van Jan Jonker en T. Guijt Geertruida Jacoba Maria, d. van J. L van Leeuwen en P. Tulen Arie, z. van M. Imthorn en C. Zwanenburg Robert Ferdinant, z. van S. H. van Eijbergen en A. J. de Jong Krijn. z. van N. van Dijk en M. van Duijn Jan. z. van B. Star en C. Kromhout Johanna, d. van A. Harteveld en C. van der Plas. Overleden: Wilhelmina Schaap. 66 j.. echtg. varn Jan Hoekman Dirk Zwitser. 83 j wed. van J. van der Meel Johannes Cornells van Kuijeren. 75 j.. wed. van G. M. Godijn IJff Dieuwertje. echtg. van G. van TuUl. Corne lls van der Plas. ongehuwd. 37 J. Ondertrouwd: G. Haasnoot, en A. B. E. Vooijs Getrouwd: W. Noppe en L. Paap W. Sip en E. Barnhoorn B. van Dutjvenbode en A. van der Plas A. ZuiJderduiJn en N. GuiJt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Missiecollege St. Willibrord. Gezien de weinig gunstige ligging van het Missiecollege Sint Franciscus Solanus te Sittard heeft het Hoogwaardig Defini- torium der Paters Minderbroeders het nut tig geoordeeld vanaf September 1938 de leerlingen van dit college over te brengen naar het Missiecollege Sint Willibrord alhier. Het college hier zal voortaan plaats bie den aan de ongeveer 250 toekomstige Franciscaansche Missionarissen. Tuinbouw-Overzicht. De berichten uit het laatst der vorige week deden aanvankelijk vermoeden dat het met de mooie aardappelenprijzen wel eens afgeloopen kon zijn. Het ging niet alleen langzaam aan naar beneden, doch ook de mededeeling van de Groenten- en Fruitcentrale over de minimumprijzen welke per 8 Juli reeds zouden ingaan, de den vermoeden dat het met de dure aard appelen afgeloopen zou zijn alhoewel f. 4 - per 100 kg. toch moeilijk goedkoop kan worden genoemd. De noteering was op 8 Juli wel het laagst, n.l. f. 5.gemiddeld voor de Bonken, f 5.30 voor de grooten en f. 5.voor de Drielingen. Op 7 Juli was dit geweest resp. f. 5.30, f. 6.20 en f. 5.80. Be gin dezer week kwam er wat meer vraag en vooral de Bonken en grooten brachten weer vrij hooge prijzen op. De noteering was toer. mj. voor de. grooten gemiddeld f. 6.90, de Bonker. f 6.50 en de Drielingen f. 5.60 per 100 K G. Later liep de prijs weer terug. Het heeft intusschen aardig wat geregend en het gewas is flink aangeko men. Het beschot is ook in de afwijkende gewassen, die er vele zijn, wel wat beter geworden zoodat de uitkomst in het al gemeen genomen, nog niet tegenvalt, Van steun op vroege aardappelen zal ln 1938 wel niet veel komen. De tijd vliegt. Over 14 dagen is het vroege aarappelenseizoen ongeveer ten einde. Dan gaat de Eigen heimer weer den boventoon voeren. Bospeen gaf in de afgeloopen week veel variatie. Er waren een paar dagen bij die sleCht waren en men niet hooger kon ko men dan f. 3.tot f. 3.75 per 100 bos. Het was gelukkig maar van korten duur. Voor al begin dezer week was er veel vraag met beste prijzen, varleerend van f. 7.50 tot f. 10.50 per 100 bos. Ook de van het loof afgebroken peen gaat graag weg. Per kist van 20 K.G. brengt deze van f. 1.50 tot f. 1.90 per kist van 20 K.G. op. Na den regen zijn ook de Kroten afgekomen. Dit artikel gaat ook aardig goed weg, van f. 2.- tot f. 2.75 per bos. Met sla ls het iets beter geworden, althans voor beste kwaliteit sla De noteering loopt nogal uit elkaar. Er ls van f. 0.50 verkocht, van f. 0.80 tot f. 1.20 doch er werd ook sla in beste kwaliteit verkocht voor f. 2.20 per 100. Voor koude- grond-sla een beste prijs. Ook in bloem kool was nogal variatie. Doch de massa is voor lagen prijs weggegaan, n.l. voor f. 3.tot f. 4.50 in de 1ste soort. Gelukkig kwam er reeds vorige week Vrijdag een ie-? verbetering en was de noteering voor 1ste soort tot f. 6.30 per 100 en -begin dezer week werd voor de beste kwaliteit weer van f. .6.50 tot f. 10.betaald. Tweede soort kon nooit meer opbrengen dan f. 2.tot f. 3.75 per 100 stuks. Doperwten waren ge regeld goed gevraagd. De aanvoer is maar matig. De noteering ging van f. 12.tot f14.per 100 K.G. Door den regen en het koele weer is de grond in buitengewoon gunstige conditie om te planten en te zaaien, dus is er deze week buitengewoon veel kool uitgeplant en peen gezaaid. KATWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenooten E. Bergman, C. Bezemer, A Kapteyn. N. Kulk. W, Schoo- nenberg en A. v. d. Schee, allen leerlingen van de Chr. Ulo-school alhier zijn geslaagd voor het Mulo-diploma A. LEIDSCHENDAM. Gistermiddag reed de zoon van den melkhandelaar van Leeuwen, uit de Dam straat, op de Damlaan met een bakfiets. Doordat de jongen achter zich keek. raak te hij het stuur kwijt, waardoor hij tegen een boom botste. Hij viel van het voertuig en werd ernstig In het gezicht verwond. Nadat dr. Reyers hem weder bij kennis had gebracht en verbonden had, is hij naar de ouderlijke woning vervoerd. LISSE. Schoolreisjes Ned. Herv. School. Onder begunstiging van buitengewoon mooi zomerweer maakten de leerlingen der Ned. Herv. School Woensdag en gisteren cenige uitstapjes. De kinderen der le en 2c klasse gingen Woensdag per autobus naar Zandvoort waar in het mooie wan delpark „Kostverloren" naar hartelust dooi de kinderen gespeeld werd in den daar aanwezigen speeltuin. Des middags werd een bezoek gebracht aan het Zandvoort- ste strand, terwijl op de terugreis „Qroe- nendaal" nog met een bezoek werd vereerd. De leerlingen van klasse 3, 4 en 5, teza men 1110 kinderen, gingen gisteren om half negen per autobus naar Rotterdam Onder vroolijk gezang werd de oude Maas stad bereikt. Allereerst werd de Diergaarde bezocht. De lommerrijke tuin gaf zooveel moois te zien, dat de uren voorbij vlogen. Om 1 uur werd de reis voortgezet naar ..De Bataaf", den grooten speeltuin in de Sche- veningsche Boschjes. De terugreis ging over Den Haag en Leiden. De heer J Lucas, die reeds jaren lang aan de Ned. Herv. U.L.O.-school verbonden is. werd benoemd tot onderwijzer aan de Wilhelmina U.L.O.-school te Wagenlngen. Morgen collecteert de vereenlglng „Herwonnen Levenskracht". NOORDWIJK. Meer werk. Ook in onze gemeente ls thans een 52-tal werkloozen te werk gesteld bij het bloembollenpellen. Voorts vertrekt na de visschers a.s. Maandag ook een twee tal timmerlieden naar Duitschland. Gegund. Na gehouden openbare Inschrijving heb ben B. en W. de uitvoering van het werk: het vergrooten van de kantoorruimte op liet terrein der gemeentelijke gasfabriek alhier, gegund aan den heer K. Imthorn, aannemer te Noordwijk aan Zee, voor f. 1180.—. OEGSTGEEST. Autobotsing. Hedenmorgen kwart voor 8 uur -had op den Haagsche Straatweg nabij de hoeve „Veldheim" een auto-ongeval plaats. Een vrachtauto van A. W. K. uit Zaan dam kwam door het natte wegdek te slip pen, schoof in den wegberm waar eenlge boomen werden omgereden, vandaar kwam de wagen weer op den rijweg geheel op het linkergedeelte waar juist een personen auto van F. F. M, D. uit Hillegersberg kwam aangereden uit de richting Den Haag. Deze auto werd aan het achtereinde ge grepen, waardoor de carrosserie geheel openscheurde. Bij de botsing werd de vrachtauto, die reeds was beschadigd, aan de linkervoorzijde belangrijk ineengedrukt. De bestuurders van belde auto's kwamen er zonter letsel af. In het perceel Juffermansstraat 2 zal morgen een nieuwe „Kleuterhof" worden geopend door evr. Sohoffelmeer. Het doel dezer inrichting is het opnemen van kinderen va nl'/i5 Jaar om hun een zooveel mogelijk huiselijke en natuurlijke opvoeding te geven, waardoor de kleintjes tevens goed en vertrouwd zullen verzorgd zijn. Wars van het Idee „leerschool", wordt hier den kinderen gelegenheid gegeven hun natuurlijke leven te volgen ln een ware speelhof. De benedenverdieping van het huls, zoo wel als de tuin, is hiervoor speciaal inge richt Met de vele benoodigdheden worden de kleintjes bezig gehouden en leeren zij elkander het voor later leven zoo noodlge vriendschappelijke samenleven en begrij pen. SASSENHEIM. DE A.S. ORANJEFEESTEN. Het programma voor de oranjefeesten die hier op 6 en 7 September zullen worden gehouden, neemt vastere vormen aan. Aan den vooravond van de feestdagen, dus 5 Sept., wordt in alle kerken een her- denkingdienst gehouden. De eerste feest dag begint met klokgelui, te half negen een optocht van de schoolkinderen. Voor elke school worden prijsjes beschikbaar ge steld voor de mooiste verslering. Tijdens den optocht aubade voor het gemeente huls en daarna kinderspelen op het feest- leirein in „Ter Leede" Des middags en op Woensdagmorgen volksspelen met als hoofdnummers auto-race, het beroemd ge worden touwtrekken en koppelrace voor wielrijders. Voor Woensdagmiddag is het programma nog niet definitief vastgesteld. Gedacht wordt aan een optocht of een openlucht spel. De avonden worden gevuld met mu ziek- en zanguitvoeringen, terwijl het ge heel besloten wordt met een schitterend vuurwerk. Voor het Mulo-diploma slaagde Nelly van Vliet, leerlinge der „De Vlsserschool". VALKENBURG. Beroep aangenomen. De heer D. Valkenburg, candidaat te Rotterdam, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente (vac. ds. Steenbeek) al hier aangenomen. Marschconcert. Morgenavond zal de Harmonie een mu zikale rondgang maken, waarbij een be roep op de offervaardigheid der bewoners gedaan zal worden, voor versterking van het instrumentenfonds. VOORSCHOTEN. Schoolreisje O.L. School. Gisteren werd wederom een schoolreisje ondernomen, nu door de leerlingen van de laagste klassen van de O.L, school, hoofd de heer J. H. Romijn. Het tochtje ging naar Katwijk aan Zee. Volop hebben de kleinen daar genoten van strand en zee Ook de vroolijke noot ont brak niet. want alle kinderen werden ge- tracteerd op een ritje ln een ponywagen of zij mochten hun rijkunst probeeren op een ezel. Op 7 en 8 September as. wordt ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings- Jubileum van H. M. de Koningin een ten toonstelling „Rejuto 1938" gehouden. WARMOND. Concert. Ter gelegenheid van de Kaagweek zal de R.K. Muziek-, Tooneel- en zangvereeniglng „St. Matthias" morgenavond om halfnegen een concert geven op de gemeentelijke mu ziektent. 't Eenvoudige - Betere - Luxe. WIJ hebben eens rondgekeken bij de Maat schappij voor Woninginrichting v. Reeuwljk, te Rotterdam, die op het oogenblik een op ruiming houdt, waarover men nog lang zal spreken. Wat wij zagen, was meer dan bui tengewoon. Op de 1ste etage kregen wij een kijkje in 't betere genre, honderden der fraaiste inte rieurs, die door den zeer lagen prijs nog maar een bagatel kosten. Onder de honderden Interieurs op de 2e etage troffen ons vooral de aparte Engel- sche Huiskamers, waarvan de kaartjes be spottelijk lage prijzen vermelden. Verder een keurige mahonie slaapkamer en een weelderige salon In Chippendale stijl. De 3e etage ls gereserveerd voor het meer eenvoudige genre. De firma van Reeuwljk staat er voor be kend, ook al ls er geen opruiming, dat men er bijzonder voordeelig koopt. Maar thans, met een groote prijsverlaging, is het een aaneenschakeling van de meest frappante koopjes. Men moet er beslist eens heengaan. 4457 (Ingez ftled.) ALPHEN. De a.s. feestelijkheden. Voorloopig programma vastgesteld. Het mag wel als vaststaand worden aan. genomen, dat onze gemeente het 40-jarig Regeeringsjubileum van HJd. de Koningin op waardige wijze zal herdenken. Dat alles tot dusver zoo vlot verloopt ls te danken aan de spontane medewerking uit alle lagen der bevolking. De buurtvereenlgingen zijn de laatste dagen als paddestoelen uit den grond verrezen; straten, die zich het vorige jaar nog afzijdig hielden, hebben nu de gelden voor versiering reeds bijeen en an dere overleggen nog met zorg hoe men ditmaal nu eens het best voor den dag zal kunnen komen Op verscheidene punten ln dt gemeente zulleil weer ornamenten ver rijzen, welke bulten de buurtcommissles om worder. aangebracht, openbare en particu liere gebouwen zullen worden versierd en geïllumineerd en de Oranje Garde zal van zelf sprekend leden tekort komen om alle vlaggen te kunnen tellen. Ook voor den optocht blijkt een enorme belangstelling te bestaan. De plaatselijke Middenstand or ganiseert een winkelweek, waarvoor door de vereenlglng Nederlandsch Fabrikaat en de feestcommissie prijzen beschikbaar worden gesteld; de Jongellngsvereeniglng „Onder zoekt de Schriften" biedt een orgelconcert aan; de plaatselijke Oranjeverenigingen een groot vuurwerk, de zangverenigingen organlseeren een zanguitvoering en ook de plaatselijke sportvereenigingen zullen niet achter blijven, terwijl tevens een gondel vaart wordt gehouden. Het voorloopig programma is thans als volgt samengesteld: Woensdag 31 Augustus: 's avonds half negen opening van de feestweek; opvoering van het openluchtspel „Wilhelmina van Nassouwe" van onzen plaatsgenoot J. J. Boe kling op het IJsclubterrein. Donderdag 1 September: 'savonds 8 uur autorit voor ouden van dagen door de fees, telijk verlichte straten der gemeente, vooraf gegaan door muziek en fakkeldragers. Vrijdag 2 September: 's avonds 8 uur zanguitvoering door de leden van vrijwel alle plaatselijke zangvereenlgingen onder leiding van den heer J. L. J. Gaillard en orgelconcert door Felke Asma. Zaterdag 3 September: 'smiddags van half drie tot zeven uur sport- en zwem- demonstratles; 's avonds 9 uur gondelvaart. Maandag 5 September: 'savonds 7 uur herdenkingsdienst in alle Protestantsche kerken, daarna opening van het feestter rein met diverse vermakelijkheden op het IJsclubterrein. Dinsdag 6 September (Nationale Feest dag): 's morgens plm. 8 uur Koraalmuziek op verschillende punten der gemeente; 10 uur défilé van jeugdvereenigingen voor bur gemeester P. A. Coltjn; overhandiging van de gemeentevlag aan een deputatie welke daarmee 's mi da es zal deelnemen aan het défilé voor HM. de Koningin te Amster dam; plm. 10.15 uur zanghulde van alle kinderen der lagere scholen aan den bur gemeester op het Sint Jorisplein; optocht van alle leerlingen der lagere scholen en sommige bewaarscholen, feestelijk uitgedost door de gemeente: 10 30 uur sportwedstrij den voor de leerlingen der U-L.O.-scholen op het terrein der A.V.. Alphen en gecostu- meerde voetbalwedstrijd op het. feestterrein; 2.00 uur groote optocht van handel, nijver heid. Industrie, sport enz.: 3 uur volksspelen op het feestterrein; 'savonds groot avond feest op het feestterrein aan de dr. Lovink. laan; rhythmlsche gymnastiek door de G.V. „Hou-Vast"; non-stop-cabaret Bar tonsfilmvoorstelling: muziek: hossen; vermakelijkheden en tot slot groot vuur werk. Dit programma, dat slechts een voor loopig karakter draagt belooft inderdaad een feestweek, waarmee onze gemeente voor den dag kan komen en dat de inge zetenen zeker in st^at zal stellen het veertig jarig regeeringsjubileum van onze Koningin op waardige wijze te herdenken. Tafeltennis. De tafeltennisclub „Steeds Vooruit" speel, de een wedstrijd tegen de vereeniging Zoe- terwoude. De uitslag was als volgt: J. van Tongeren (Warmond)J Ame- laan Zoeterwoude20; B. van Winsen— L. v. d. Akker 11; N. DuynhovenTh. Slingerland 1—1; N. StijnmanJ. van Luk 20; G. v. d. WilligenJ. de Groot 02; W. WelsinkC. v. d. Krogt 1—1. Eindstand 75 voor Warmond. Aanrijding. De heer G. uit Amsterdam ls door een passeerende vrachtauto aangereden, toen hij onoplettend den weg over stak. Hij wera door de auto gegrepen en tegen den grona geworpen. Behoudens verwondingen aan zijn hoofd klaagde hij over inwendige pij nen, zoodat hij zich onder dokters behan deling moest stellen. Dinsdag. „In den Vergulden Turk": Alg. Verg. Aandeel houders N.V. Fabriek van Levensmiddelen L. F. Nieuwenhulzen, n.m. 3 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVER8EN! 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 915—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Het meisje van gisternacht". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Hotel de la Poste". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Wee Willie Winkle". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 40: 8 uur nam.: „De millioenenerfenls". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlitraai: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De mijnen van Koning Salomo". Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur. Nova-Theater, (Katwljk-aan-Zee), nam. 8 uur: „De raadselachtige Mr. Moto". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 9 t/m. Vrijdag 15 Juli waargenomen door de apothe ken: Boekwfjt, Breestr. 74, tel. 552 en te Oegst- geest door de Oegstgeestsche Apotheek, WJlhcl- minapark 8. tel. 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. DE VERDUISTERINGEN BIJ DE EXPEDITIE FIRMA. Weer een aanhouding. Od la6t van den Officier van Justitie te 'sGravenhage werd alhier aangehouden en in arrest gesteld onze plaatsgenoot B., ver dachte in de zaak betreffende de onlangs door ons medegedeelde verduisteringen bij de expeditie-firma C. alhier. Hoewei B. aanvankelijk steeds bleef ont kennen. moet hij na zijn insluiting terstond een volledige bekentenis hebben afgelegd. Overreden. Gisteren had het 4-jarig zoontje van den landbouwer B. aan den Steekterweg in het weiland het ongeluk van een hooiwagen ie vallen. De Jongen die een der wielen over het hoofd en verschillende verwondingen kreeg, bekwam een schedelbasisfractuur. De eerste hulp werd verleend door dr. Schreu- der uit Zwammerdam. De toestand van het ventje is hoogst ernstig. De e.v. vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op 25 Juli a.s. 's avonds 7 uur. BODEGRAVEN. Boottocht ouden van dagen. Maandag en Dinsdag a.s. zal er 's avonds van 78V, uur gelegenheid zijn tot het opgeven voor deelname aan den boottocht voor ouden van dagen. Deelnemen kunnen ouden van dagen boven 60 jaar uit Bode graven, Nieuwerbrug, de Overtocht en de Melje en gebrekkigen van eiken leeftijd. Voor Nieuwerbrug heeft de aanmelding plaats bij den heer J. L. van Leeuwen. Geref. Jeugdlanddag. De Geref. Jeugdlanddag ln Augustus gaat door. Het landdagcomité, gevormd uit de besturen van 3 Kringen van Meisjesver- eenlglngen, 5 Ringen der Jongellngsvereenl- giengen en 5 plaatselijke jeugdcentralen heeft als datum gekozen Zaterdag 27 Aug. a.s. en als terrein den boomgaard van den heer G. van Dieljen aan de Noordzijde. Minister de Wilde heeft toegezegd het woord te zullen voeren, terwijl bovendien zullen spreken mevr. v. Alkemade-Kwakkel- steln uit Rotterdam, ds. J. B. v. d. Sijs uit Amsterdam en ds. C. Veenhof van Haarlem Op de Noordzijde werd een 9-jarig jongetje, dat zeer onvoorzichtig den straat weg overstak, gegrepen door een autobus. Het ventje werd op den bumper meege sleurd en dankte daaraan zijn leven. Hij kwam er met slechts geringe verwondin gen af. Gisteren maakten de leerlingen der openbare school, onder leiding van den heer A. Schuling een reisje. Ditmaal was het een bootreis naar Katwijk. Al heel vroeg vertrok men van den stei ger en de reis werd onder ideale weers omstandigheden gemaakt. Ook het verblijf aan het strand was ideaal en de jongelui genoten naar hartelust. Woensdagmiddag maakten de leerlingen der laagste klassen een welgeslaagd tochtje met de boot naar den speeltuin in Gouiwsluis. De leden der Ohr. Knapen vereen. „Obadja" maakten een autotocht naar de Hooge Veluwe en bezochten daar de stich ting Hoenderioo. Op de helde werd eenigen tijd gespeeld, waarna op de terugreis de middag werd doorgebracht in Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. Voor het M.U.L.O.-diploma slaagden de dames Zs. Ferdinande, Zs. Getruda. Anny Rath, Anneke de Vreeze, Margil Krah, Hanny Stolten, Alle v. d. Berg, Wim Kraan en Cor Hogeveen, allen leerlingen van de R.K. ULO-school voor Meisjes, alhier. De vergadering van aandeelhouders der NV. Bodegraafsche Waterleiding be sloot met algemeene stemmen tot liquidatie der Vennootschap en benoemde de com missarissen tot liquidateuren. Tot ieerares aan de Chr. Nijverheids school werd benoemd mej. H. Lokeres te Rotterdam. Voor het eindexamen H BS. te Gouda slaagden mej. M. Steijn en de heer R steyn. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6