De rondvlucht NederlandBelgië - Springconcours te Amsterdam 79iie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Het nichtje van kuiten FEUILLETON PANGERAN SOERJODILOGO hoofd van het Pakoe Aiamsche Huis, fieeft een officieel bezoek aan den Landvoogd gebracht te Batavia. De aankomst van den Pangeran met zijn moeder en zusters voor het Paleis. GISTERMIDDAG ARRIVEERDEN OP HET VLIEGVELD YPENBURG de deelnemers aan de rondvlucht Neder- land-België. Een overzicht uit de lucht van het veld met de vele binnen- en bui- tenlandsöhe vliegtuigen. DE ACCIJNSTOREN TE ALK MAAR die eenige jaren gele den verrold werd, wordt, thans gerestaureerd. De toren in het sieigerwerk. VIADUCTBOUW TE ROTTERDAM-ZUID. Het in aanbouw zijnde viaduct bij het Feijenoord-stadion dat een belangrijke schakel zal vormen tusschen Maastunnel en Rot terdam-Zuid, vordert snel. Men is thans begonnen met het plaatsen der bogen op de hooge peilers. DE MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN, Z.EKC. Mr. M. P. L. STEENBERGHE, bracht een bezoek aan de Christelijke Landbouwschool te Hoogeveen. In één der lokalen sprak de minister de leerlingen toe. HET C0NC011KS-HIPPIQUE TE AMSTERDAM EEN ATTRACTIE VOOR ZANDVOORT Een fraaie sprong vau den vermaarden capt. js het Surf-riding" (planking), dat gisteren voor het J. J. Lerwes uit Ierland op „Gleannta Aondroma". Noorderbad aldaar gedemonstreerd werd. IN HET CONCERTHUIS TE ASSEN werd gisteren de 58ste algemeene vergadering gehouden van de Vereem-igmg yoor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag, op welke vergadering van het besluit van den Senaat der Vrije Universi teit, waarbij aam. H.M. de Koningin machtiging gevraagd is, tot het verleenen van dön graad yan doctor in de rechts geleerdheid aam minister v. Dijik, mededeeling werd gedaan. Min. J. J. C. y. Dijk temidden van eenige bestuursleden. door LADY TROUBRIDGE. 35) En een beetje haperend vertelde Linet, flat zij door die bui overvallen waren en dat toen de benzine Op geweest was. ,,Ën toen moesten we wachten tot die ergste bui voorbij was en Marcus kon gaan telefonee- ren in de herberg. Daardoor ls het zoo laat geworden." T(?e,n Linet haar verhaal geëindigd had, siaairte zij een zucht van verlichting. Nie mand zou toch kunnen zeggen, dat het naar schuld was, ol dat Marcus de oorzaak was van wat er gebeurd was. Zelfs tante Beatrice niet. Mrs. Winsley stond met opgetrokken wenKbrauwen en een uitdrukking, die Linet 'et begreep, haar nichtje aan te staren. ..tn wat moet er nu gebeuren, Linet?" vroeg zij. „Gebeuren, tante Beatrice?" herhaalde Irniet verbijsterd. „Ik begrijp u niet. Waar om zou er iets moeten gebeuren?" Toen lichtte mrs. Winsley haar verder in. „Omdat je, mijn lieve, domme meisje, je floor dit avontuur hopeloos gecompromit teerd hebt". „Hopeloos gecompromitteerd?" De woorden benamen Linet den adem. „Maar niemand weet het", zei zij, „alleen lord Rowant". Het was de eerste de beste verdediging, die haar te binnen schoot. „Maar lord Rowant", hernam tante Bea trice, „zal het zeker aan zijn moeder ver tellen en aan dien broer van hem. Je kunt er van op aan, dat in-een ommezien ieder een het weet. Begrijp me goed, Linet het is niet, dat ik jou niet vertrouw, of de bedoe lingen van Marcus in twijfel trek, maar ik heb het over den schijn van de dingen. De wereld is nu eenmaal verschrikkelijk wreedonze wereld tenminste en ik wil toch liever niet aan Helen zeggen, dat je in je eerste seizoen al e^n schandaal ver wekt hebt". Linet keek haar zwijgend aan, doodelijk onsteld door de wreede woorden, die nu haar onschuldig avontuur in zulk een ge heel ander licht plaatsten. En dat was het Licht, waarin de uitgaande wereld het zou zieh en dat was de wijze, waarover men er over zou spreken. Langzaam druppelden de tranen over haar bleeke wangen. Zij had haar handen Ineengeklemd en haar thee stond koud te worden. Bij het zien van deze tranen trok tante Beatrice een stoel naar het bed en trachtte het meisje te kalmeeren. „Huil nu maar niet, Linet. Het is heele- maal niet erg, als de menschen maar een maal weten, dat je dien tocht met je aan staanden echtgenoot maakte. En ik zal er wel voor zorgen, dat dat gebeurt. Ik moet eerst eens met Marcus praten", zei tante Beatrice opgewekt, „en dan moet er on middellijk een verlovingsadvertentie in de kranten". Haar stem was vriendelijk en bemoedi gend, doch toen Linet onverwachts opkeek, zag zij, door een waas van tranen heen, hoe er een glimlachje om haar lippen speelde en hoe de bleekblauwe oogen gloei den van triomf en voldoening. Die glimlach deed Linet haar tranen wegstrijken en maakte, dat zij het laken krampachtig vastklemde. ,Dat is onmogelijk, tante Beatrice. Mar cus en ik hebben er over gesproken en hij wenscht heelemaal niet met me te trouwen, dus het heeft geen zin, daarover te den ken". Mrs Winsley keek Linet aan, alsof zij de kracht van haar tegenstandster wilde meten. Blijkbaar overtuigd, dat zij over- winnares zou blijven, zei ze streng: „Wenscht niet met jou te trouwen, Li net? Ik begrijp niet wat je bedoelt, maar ik verzeker je, dat hij met je zal trouwen, als ik eens met hem gesproken heb en dat zal ik doen, zoodra ik bij jou vandaan ga. Voor zoover ik weet, is Marcus Standish een man van eer en hij zal een meisje niet in den steek laten, als haar reputatie op het spel staat." „Maar tante Beatrice". Linet trachtte verstandig en bedaard te spreken, hoewel haar hart bonsde, „mijn reputatie kan door zooiets toch niet lijden. Ik geloof, dat u overdrijft. Echt. Lord Rowant zal er met niemand over spreken. En al deed hij dat, dan is er nog niets gebeurd, waarover ik me behoef te schamen." Voor de eerste maal keken de blauwe oogen tante Beatrice uitdagend aan. „Vertrouw er maar op, dat ik beter weet wat er in de wereld te koop is, dan jij", beet zij Linet toe en zij kreeg een kleur van boosheid. „Er is iets heel onplezierigs ge beurd en het is mijn plicht, dat te herstel len. Je zult Marcus vandaag ontvangen, of op zijn laatst morgen en de advertentie wordt direct in de Times geplaatst, zooals ik je daarnet al gezegd heb. Ik wensch er geen woord meer over te hooren, Linet, of ik zal je niet langer hier kunnen houden". Tante Beatrice stond op en liep op de deur toe. toen Linet uit haar bed gleed en haar den weg versperde. „Maar ik heb u nog iets te zeggen, tante Beatrice," riep zij uit. .Dan wacht je," zei tante Beatrice, „tot je gehoord hebt, wat ik te zeggen heb!" „Wat dat ook mag zijn, tante Beatrice", zei Linet kalm, hoewel het hart haar in de keel bonsde, „ik wil u zeggen, dat ik me niet met Marcus wil verloven Over veer tien dagen komt Mammy terug en dan kunnen we haar vragen wat het beste is. Tot zoolang wil ik me niet verloven, wat u ook beweert". Dit was een openlijke opstand en mrs Winsley was een oogenblik volmaakt de kluts kwijt. Linet was altijd zoo lief en volgzaam geweest, dat zij er stellig op ge rekend had, dit kwade avontuur tot haar eigen voordeel uit te buiten en het meisje haar wil op te leggen. Het paste haar in het geheel niet op Helen's terugkeer te wachten. Helen Seton was een idealiste, die van wereidsche zaken geen verstand had en waarschijnlijk zou zij de zijde van haar dochter ldezen Nu zij zich zoo leelijk in haar plannen gedwarsboomd zag, verloor Beatrice Winsley het hoofd en haar eigen lijke driftige temperament kreeg de over hand. „Jij ondankbaar kind", schreeuwde zij. „Heb je dan alles vergeten, wat ik voor je gedaan heb? De japonnen, de feesten, die je gehad hebt? Geen moeder had meer voor je kunnen doen en als dank voor dat alles breng je jezelf in opspraak en dan weiger je nog het eenige te doen wat er overblijft. Ik wensch geen schandaal in verband met mijn nichtje, al kan het jou dan niet schelen". Zij zag, dat die pijl doel getroffen had. Een oogenblik stond Linet bevend, zonder iets te zeggen, tegenover haar. Toen zei zij schuchter „Het spijt me, als u denkt, dat ik mezelf in opspraak gebracht heb. Maar hoe het ook zijtrouwen doe ik niet met Marcus. nooit!" Mrs. Winsley's woede kende geen gren zen meer en alle voorzichtigheid uit het oog verliezend, bracht zij haar heimelijken wrok en angst onder woorden. „Ik weet wel, waar jij op uit bent. Dat weet ik al een heelen tijd", zei ze en haar stem klonk dreigend. „Jij wilt niet met Marcus Standish trouwen, omdat je hoopt Torquil Rowant aan den haak te slaan, maar laat ik je vertellen, dat je dat toch nooit zal gelukken". „O, tante Beatrice!" Linet stak smeekend haar hand op, om deze wreede woorden af te weren, hoewei zij wist, dat dat levergeefsch zou zijn. Als iemand, die gewend is zichzelf in bedwang te houden, eenmaal zijn zelfbeheersching verliest, moet die razernij ook tot het laat ste toe uitwoeden Tante Beatrice tierde voort en zei vreeselijke dingen over de ge- meene wijze, waarop Linet geïntrigeerd en gehengeld had om dezen voornamen, veel- begeerden jongeman aan den haak te slaan en zijn voorkeur voor Tanis te ver nietigen door openhartigheid en eenvoud te simuleeren. (Nadruk verboden). .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5