STADSNIEUWS 79sie Jaargang VRIJDAG 15 JULI 1938 No. 24018 PEREZ PERZISCHE TAPIJTEN OPRUIMING HET VOORNAAMSTE NIEUWS YAN HEDEN De Bilt Nieuw wereldrecord van Hughes J Dit nummer bestaat uit VIER bladen verwacht VACANTIE-ADRES LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 Cts.'per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van <ms BLad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque» en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd Zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f.O.H Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f.0.80 per 3 mndj Ver. van Chr. Nijverheids scholen. Er komt eerst een Chr. Huishoudschool. Men hoopt de school 1 Maart 1940 te openen. De onlangs opgerichte Vereeniging van Chr. Nijverheidsscholen voor Leiden en omstreken hield gisteravond in „Den Burcht" haar eerste algemeene vergade ring. Zeer velen hadden aan de uitnoodi- ging tot bijwoning van deze vergadering gehoor gegeven, o.a. enkele burgemeesters uit de omgeving, hoofden van scholen en vertegenwoordigers van alle kerkelijke richtingen te dezer stede. D.c Joh. W. Groot Enzerink, voorzitter van het Comité van Actie, gaf allereerst een uiteenzetting van de besprekingen, ■welke aan deze samenkomst vooraf gin gen. Verder deelde spr. mede, dat de pro- testantsch-ohristelijke burgemeesters uit den omtrek sympathiek achter de plan nen staan en gaarne hun naam plaatsten onder een tot dit doel opgestelde circu laire. Vervolgens zette spr. de noodzakelijkheid van de oprichting eener Christelijke huis houdschool uiteen, daar op een dergelijke school allereerst de krachten zullen wor den geconcentreerd Aan een christelijke ambachtsschool wordt voorloopig nog niet gedacht. Met nadruk zette ds. Groot Enzerink uiteen, dat de Vereeniging niet is opge richt om de bestaande huishoudscholen te „beconcurreeren". Het onderwijs aan deze scholen is uitstekend. Maar iets an ders is, dat ook wij, aldus spr.. de vrijheid eischen zelf dit werk te doen op onze ma nier volgens onze beginselen in een om geving zooals wij die wenschen. Het gaat bii ons om het milieu, waarin de kinde ren. de kinderen van ehristeltjken huize, verkeeren. Van ontzaglijke beteekenis is het wanneer het kind tot de ontdekking komt, dat het christendom in de naaste omgeving niet aanwezig is. Daarom, gezien ook den leeftijd van de kinderen, die nij verheidsscholen bezoeken, mogen wij het onderwijs niet aan neutrale of R.-K. scho len overlaten. Uit een in te stellen enquête zal. aldus spr., duidelijk blijken, dat het aantal leer lingen uit Leiden en omgeving zoo groot zal zijn, dat de bestaanszekerheid van een ehr. huishoudschool gewaarborgd is. Wij wenschen, aldus ds. Groot Enzerink, ln de toekomst naast de andere huishoud scholen in '/rede te werken. Diep door drongen is het bestuur, dat met overheids geld niet gespeeld mag worden. Defensie en werkloosheid vragen aan de regeering groote bedragen. Maar ook wij mobilisee- ren en wel de jeugd. Wij willen haar krachtig maken voor den komenden strijd. Strijden zulen wij met wapenen uit het tuighuis des Heeren in de overtuiging, dat wij aldus heel de kerk en heel het volk dienen. Wij. Zijn knechten, zullen houwen e:i God uit den Hemel zal het ons doen gelukken. Voortgaande deelde ds. Groot Enzerink mede. dat het bestuur, dat uit twaalf per sonen zal bestaan, samengesteld zal zijn uit zes leden der Ned. Herv. Kerk en uit zes leden van de Gereformeerde Kerk, de Geref. in H. V„ de Chr. Geref. Gem. of de Geref. Gemeente onder het Kruis. Het ligt in de bedoeling het bestuur nog uit te breiden met leden uit omliggende ge nieenter.. De contributie is vastgesteld op f. 1 per jaar. Besloten is om een enquête in te stel len bij de hoofden van christelijke scho len, waarin gevraagd zal worden hoeveel meisjes in de laatste drie jaren een der bestaande huishoudscholen bezochten. Ook zal de Koninklijke goedkeuring op de sta tuten worden aangevraagd. Op grond van art. 25 der onderwijswet zal, zijn eenmaal alle stukken in orde. me dewerking aan den gemeenteraad worden verzocht. Alhoewel het oog ook op oude gebou wen gevestigd blijft, denkt men toch te komen tot den bouw van een nieu we school, bestaande uit zestien loka len, plus enkele wasch- en keukenge- lcgcnheden. Wat de subsidie betreft, deelde spr. mede. dat hét Rijk 70 procent en de ge meente 30 procent geeft. Voorts maakte ds. Groot Enzerink nog bekend, dat binnenkort de benoeming van een directrice zal plaats vinden. Het ligt in de bedoeling de school op 1 Maart 1940 te openen. Besloten is verder het bestuur uitslui tend uit heeren te doen bestaan. Later zal een technische commissie ingesteld worden, welke alleen uit dames zal be staan. Een gehouden bestuursverkiezing had tot resultaat dat gekozen werden ds. Joh. W. Groot Enzerink voorzitter), mr. C. J Woudstra (secretaris), J. A. van Zanten (penningmeester) F. J. Barens, W. Roo- denburg, mr. S Rozemond. A L. L. Ga- thier, H. C. F. de Greet, G Hordijk, D. Parmentier. W. G. Aldershoff en mr. N. G. Geelkerken. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Het Rijksmuseum van Oudheden alhier is door aankoop in het bezit gekomen van het restant der bekende voormalige collec tie van Bissing, welke enkele jaren geleden een tijdlang in het Museum Carneglelaan 12 te 's Gravenhage ls tentoongesteld ge weest. Dit restant bevat een groot aantal Oud-Egyptische voorwerpen, voornamelijk uit den praehistorischen tijd en uit de pie rloden van het Oude en Middenrijk en kan daarom als een belangrijke aanwinst van dit museum beschouwd worden. Onder de ze voorwerpen bevindt zich een aantal beelden en reliéfs van groote kunstwaarde, benevens een paar doodenschepen en mo dellen van werkplaatsen. Gedurende de zomermaanden zal het belangrijkste ge deelte dezer collectie ln een apart zaaltje van het Museum voor het publiek tentoon gesteld zijn. EXCURSIE NAAR DORDRECHT. Een aantal monteurs der Sted. Lichtfa brieken heeft een excursie gehouden naar de Meterfabriek „Dordrecht" te Dordrecht. In dit bedrijf waar 400 Nederlandsche be kwame vaklieden arbeiden, werd men door ingenieurs dier fabriek rondgeleid, waarna den deelnemers door Directie en ingenieurs een lunch werd aangeboden benevens een autotocht door het mooie, oude Dordrecht. Zeer voldaan werd de terugtocht naar Leiden aanvaard. CONCERT IN „RHIJNGEEST". Gisteravond gaf, onder begunstiging van mooi weer, het Leidsch Harmonie gezel schap „De Post" dirigent de heer M. Bol- derdijk in den tuin van bovengenoemde inrichting voor de patiënten een uitvoering. Ook het Zusterkoor verleende hieraan me dewerking. Het was een mooie avond, waar op medewerkenden en luiteraars met ge noegen kunnen terugzien. MET EEN AARDAPPELSCHILMESJE VERWOND. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur ontstond in de Eerste Gortestraat al hier twist tusschen den 37-Jarigen koop man H. H. en zijn 35-jarigen zwager A. N. B. De twist liep zoo hoog. dat B. zijn zwa ger met een aardappelschilmesje te lijf ging en hem verwondde aan de rechter borst en den rechteronderarm. HU is door der. E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. waar hij is opgenomen, terwijl B. in arrest is gesteld. GEREFORMEERDE ULO-KOPSCHOOL (IIOOGL. KERKGRACHT 20a). Overgang. Van klas la naar 2 zijn bevorderd: C. v. d. Berg, H. O. Boon, L. Brandt, N. Chrlstiaanse, J. v. Driel. C. Ketel, W. J. Mulder, J. Neuteboom, C. Ouwersloot, M. Overduin, J. Planje, M. Rotteveel, R. de Ru, J. J. Rutgers. H. Parmentier, K. San ders, C. v. Varick, A. Verrips, A. v. d. Vet, J. L Gunning, N. J. Ju, J. J. Dijk. Niet toegelaten: 6. Van klas lb naar 2: H. L. Boter, W. v. Dijk. F. H. Franken, P. de Gunst, J. J. P. d. Heeten, J v. d. Kaaij, J. Koome. A. M. Kraaij. T Kralt, J. Luijendijk, C. Neute- hoom, W. Olivier. H W. Pera. E. J. Poort man. M. J. Stigter, J. Tegelaar, W. Veld- huyzen, D. Vogelenzang, A. F. v. Weeren, C. J. Wessel, W. C, v. d. Wilk, A, Vergunst, T. Vos. Niet toegelaten: 7. Van klas lc naar 2: L. W. v. d. Blij. C. A de Bruyn, M. A Buurman, J. Eggink, M. A. J. Giezen. H. M. Hanegraaff. J. de Heer. J. M. Hollander, C. v d. Horst, A. M. Immink. A. J. Weulen-Kranenburg, P. Lagendijk. H. Laman, O. M. v. Leeuwen, N. T. v. d. Meij. J. M. Mulder. C. Stol. Niet toegelaten: 4. Van klas 2a naar 3 H. J. Bethe, H. C. L. Capel. H. Cornet, H. J. Dregmans, J. Dregmans, C. v. Egmond, J. W. Filippo. H. V. Hoeken. A. C. Holtrust. E. W. Jager- man. F. H. Klinkenberg. E. N. Knibbe, J. L Kroon, J C. v. d. Linden, C. J. G. Luit jes. J S Melse. B. A. Muusse. A. M. Par- levliet, M. J. v. d. Plas, C. Star, C. C. v. Weeren, J. M. Uitter.bogaard, T. Wissel. B. de Wit, L. v. d. Werf, R. Markenstein, Niet toegelaten: 4. Van klas 2b naar 3: A. v. d. Broek, J. G. V. Es, N. Francken, A Hemerik, P. v. Hove, C Jansen, A Korthof, C. Kraan, D. Lamers, F. v. d. Linden. M. Mekking. G. Nieuwendijk. H. den Ouden, J. Roosen, J. Reijneveld, E. Sanders, B. Storm, H. Sut- terland C. v. Tienhoven. W. Tuurenhout, P. Wijtsma, J. de Wit, J. Draijer, H. Wa genmaker, J. Slegtenhorst. Niet toege laten: 6. Van klas 3a naar 4: A. Breebaart, K. Dinant. J. Dinant, G. v. Essen. N. Filippo, L. Geertsma, J. Gijsman. J. Jansen, A. v. Kapel, M Laman, P. v. Manen, J. Piket. H Ottenberg. C. Parmentier, J. Stolte, R. Verbrugge, N, de Water, H. v. Weeren, D. Wessel, G. v. d. Wetering, P. Vromans. Voorwaardelijk: J. v. Oostenrijk. J. Schin kel. Niet toegelaten: 3. Van klas 3b naar 4: T. Baan, F. J. Ba rens, J Bekoov. P Deelman, A. Demme- nie J. v. d. Eijkel. B. v. Gelder, B. Gorree. H Hendriksen, L Lamers. E. v. Lunteren, A Mulder. R. v. Rooijen. N. Telle, A. Ver hoog. E de Troije,. Voorwaardelijk: B. Eg gink, J. Teeuwen. Niet toegelaten: 3. Hughes heeft zijn wereld vlucht volbracht in 3 dagen, 19 uur en 14 min. en 10 sec., daarmede het record van Wiley Post van 7 dagen, 18 uur en 49.5 sec. slaande met 95 uur en 33 m. (Men zie het 3e Blad). R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL ST. BONAVENTURA. Overgangsexamens. Bevorderd van 4a naar 5a: W. Alsem- geest, Delft; G. Backes, Noordwijkerhout; B Beyersbergen, Wassenaar; F. Boom. Oegstgeest: Luc. Duyn, Leiderdorp; H Filbry, Leiden; G. Gussenhoven. Leiden; Karei Hienkens, Oegstgeest; Piet van Leeuwen. Wassenaar; Ton van Noort, Lei den: Joop Poilmann. Leiden; Koos van der Putten, Oegstgeest; R. Schlatmann. Oegst geest; Bot) van Woerkom, Den Haag. Herexamen 2, niet bevorderd 1. Bevorderd 4 B naar 5 BBram den Boer, Oegstgeest; Jan Braakman, Leiden; Tonny Cuppen, Leiden; Hein Dieben, Wassenaar; Johan van Dijk. Voorschoten; Theo Grün- demann. Leiden; Wim. Lexmond. Stomp- wijk; Adriaan Mank, Leiden: Antoon Peerdeman, Woerden; Ben Pley. Leiden; Jan Scholte. Leiden; Wim van Steyn, Lei den: Ad. Verkade, Wassenaar; Ad. Ver- sney, Leiden; Jan Waasdorp. Rijpwete- ring; Theo van Went. Noordwijk; Jan Zwartelé. Roelof arendsveen. Herexamen 4, niet bevorderd 5. Van 3 naar 4: A. Bouwman, Leiden: W. Doeven, Leiden; A. Duindam. Leiden; W. de Graaf. Leiden: Ko Groenewegen. Lei den; Paul Hiep, Noordwijk; Wim Kloos, Leiden; Ton Korenhoff, Leiden; W. Onne- weer, Woerden; J. Plouvier, Leiden; P. Scholte, Leiden; L. van Sonderen, Leiden; A. Sontrop, Leiden; J. Versteeg. Leiden; P Blaauwhoff, Zoetermeer; G. Brand, Lei den; J. Brusehke. Oegstgeest; J. Deprez, Oegstgeest: Hans Hilhorst. Wassenaar; Piet Kiebert, Sassenheim: Jan Koppers, Leiden: H. Neervoort, Leiden; F. v. Ovost, Leiden; L. v. d. Reep, Leiden; J. de Ruyter, Noordwijk: G. Slats, Noordwijk; H. Smit. Leiden; J. van Vonderen, Leiden; A. Wal raven, Oegstgeest. Herexamen 3, niet bevorderd 6. Van klas n naar m: P. Alders, Noord wijk; W. Canoy. Voorburg; J. Dieben, Lei den: B Elias. Voorburg; H. Gijsen. Den Haag; B Hoeman, Leiden: J. Kiebert, Sas senheim: L Plouvier, Leiden: K. Poilmann, Leiden: P. Schouten, Zoeterwoude: P. Smit, Oegstgeest: G. Teernstra, Sassenheim: H. Tumrners. Leiden: K. van Tuyn. Leiden; J. Vis, Noordwijk. J. Wagtendonk, Voor schoten: Fr. van der Weyden. Nieuwkoop; Jan Bots, Leiden: J. van Dooren, Roelof - arendsveen: P. van Haasteren, Leiden; A. Hitters. Zoetermeer: Adr. Knaapen, Alphen a. d. Rijn; N. van Maarle, Leiden; J. Onstenk, Leiden: Floor Vink, Voorburg. Herexamen 11. niet bevorderd 7. Van klas I naar II: J. van Berkel. Was senaar: Th. Bergsma, Leiden; Th. Fles, Leiden: P. Gans, Leiden; Jos. Hermans, Leiden: L. van Heugten. Leiden: W, Huy- gen. Den Haag: K. Leune, Leiden; J. Nieu- wenhoven. Leiden; J. Nieuwesteeg, Bos koop; Ger. Nipper. Leiden; J. van Oud- heusden. Leiden; Jan Ruyters, Voorburg; Jan Simons, Leiden; Joop van Soest, Was senaar; M. Taverne, Leiden; Jacq. Tur- lings, Rijswijk; Jos. Vosters. Leiden; P. Wagenaar, Roelofarendsveen: Fr. Water reus, Den Haag; Piet Wolfs. Voorburg; Th. van Zijp. Leidén; F. Berbeé. Leiden; P. Bik. Leiden; A. Bokern. Leiden; Ger. Bots, Lei den; Joz Brusehke. Oegstgeest; Ger. Brommer. Voorburg: P. van Dijk, Leiden: Rich. Gielen, Voorburg: Wim Hermans. Leiden; Ant van Heteren. Leiden; Leo Hitters, Zoetermeer; J. Hoogeveen. Noord wijk: Ant. van der Horst, Leiden; H. van Kessel. Delft: L. Miedema. Leiden; Theo van Riet. Leiden: Hein Schrandt. Leiden; Dan. van der Steen. Leiden. Herexamen 10, niet bevorderd 14. 'S-G RAVENHAGE NOORDEINDE 14()C 4448 (Ingez. Med.) DE WERKLOOSHEID. By den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3; Behan gers 22; Betonvlechters 32; Betonwerkers 45; Fundeeringwerkers 1; Glazenmakers 1; Gla- zenwasschers 11; Granietwerkers 9; Grond werkers 76; Helers 2; Metselaars 78; Opperlie den 80; Schilders 66; Sloopers 13; Straatmakers 6; Hulp-Straatmakers 12; Stucadoors. Witters 20; Timmerlieden 153; Uitvoerders 9; Voegers 9; Ongesch. Bouwvakarb. 10. Totaal 658. Fabrieksarbeiders: Lompensorteerders 19; Bleekers 17; Vellenblooters 7; Vuurwerkmakers 2; Steenfabr. Arb. 104; Zeepfabr. Arb. 4; On gesch. Fabr. Arb. 50. Totaal 203. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 53; Rei zigers. Colp. 44; Winkelbedienden 28: Etaleurs 3; Incasseerders 15; Musici 7; Onderwijzers 1; Overheidspersoneel 11; Verplegers 3. Totaal 165. Hotel-Café-Personeel: Huispersoneel 6; Kell- ners 42; Koks 2. Totaal 50. Houtbewerkers: Beddenmakers 3; Houtbe werkers 44; Kistenmakers 6; Kuipers 4; Lijsten makers 3; Meubelstoffeerders 14; Meubelma kers 26: Politoerders 3; Ongesch. Fabr. Arb. 27. Totaal 130. Kleermakers: Kleermakers 75: Kappers 6; Schoenmakers e.a. 17. Totaal 98. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 31; Land arbeiders 34; Tuinlieden 33; Warmoeziers 8; Ong. Landarb. 6. Totaal 112. Metaalbewerkers: Bankwerkers 80; Blikbe- werkers 24; Burgersmeden 34; Electriclens 58; Gasfitters 13: Gasmetermakers 1; Gereed schapmakers 1; Instrumentmakers 3: Isoleer- ders 2; Kemmakers 1; Kettingsmeden 14; Klinkers 9; Koperslagers 5; Lab. Bedienden 2: Lasschers 12; Loodgieters 46; Machinisten 14; Metaalboorders 6; Metaaldraaiers 4; Metaal- slypers 4; Modelmakers 1; Monteurs 18; Piano stemmers 6; Polijsters 1; Ponsers 5: Rijwiel herstellers 19; Rijtuigschilders 2; Scheepstim- merl. 2; Stokers 22; Tegenhouders 11; Hulp- Verw. Monteurs 14; Voorslaanders 6; Voorwar- mers 3; Vuurwerkers 9; Wagenmakers 2; IJzer- werkers 46; Zandspuiters 3; Zandvormers 5; Zilversmeden 2; Ongesch. Arb. 40. Totaal 550. Sigarenmakers: Sigarenmakers 18; Sig. Sor teerders 2; Sig. Strippers 2. Totaal 22. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 4: Inge nieurs 1: Teekenaars 8: Werkmeesters 15. Totaal 28. Textielarbeiders: Hekelaars 7; Katoendruk kers 23; Kluwers 13; Luikers 16; Plaatsnijders e.a. 19; Schrobbelaars 1; Spinners 57; Spoelers 3; Staaldraaddraaiers 3; Sterkers 3; Strijkers 12; Wevers 99; Wolbewerkers 49: Ongesch. Textielarb. 75. Totaal 380. Transportarbeiders: Emballeurs 5: Chauf feurs 129; Exp. Knechten 22; Koetsiers 10; Loopknechten 42; Magazijnknechten 61; Schip pers 73; Spoor- en Trampers. 18; Wakers 6; Transportarbeiders 67; Losse Arbeiders 471. Totaal 904. Typografen: Boekbinders 29: Boekdrukkers 13: Fotografen 4; Letterzetters 30; Steendruk kers; Hulp-Vakarbeiders 4; Totaal 82. Voedingsmiddelenarb.; Bakkers 85; Molenaars 1; Ovenisten 4: Slagers 68; Suikerwerkers 17; Wijnkoopersknechten 9; Zuivelbereiders 5; On gesch. Fabr. Arb. 32. Totaal 221. Vrouwen: Kapsters 4; Naaisters 3: Winkel juffrouwen 9; Serveersters 1; Linnenjuffrou wen 2: Kantoorbedienden 16: Verpleegsters (leerl.) 1; Bedrijfsleidsters 1; Teekenaressen 1; Onderwijzeressen 3; Ass. en Huishoudsters 5; Dagmeisjes 12; Dienstboden 5; Kinderjuffrou wen 2; Werksters 56; Fabr. Arbeidsters 4; A.V.O. 5. Totaal 130. Alg. totaal 3733. 15 Juli 1937 3999. 16 Juli 1936 4185. Ben. 71 Ged. Werkloozen. EERSTE BLAD BINNENLAND. De toelating van weerkorpsen. (3e Blad). Minister Steenberghe over de steunverlee- ning aan den landbouw. (4e Blad). De Ronde van Frankrijk; Schulte. Van Nek en Dominicus uitgeschakeld. (Sport, 3e Blad). Resolutie ter conferentie van Evian goed gekeurd. (Buitenland, le Blad). De Kaagweek is begonnen. (Sport, Ie BI.)' BUITENLAND. Het ras-vraagstuk in Italië. Geen anti- semietische maatregelen. (Buitenland, le Blad). Weinig verandering aan de oorlogsfron ten. (Buitenland, le Blad). Weer een vlucht om de wereld, doch geen record-vlucht, maar een „tijd-vlucht", (Luchtvaart, 3e Blad). Ernstige vliegramp in Italië; 20 doodem (Luchtvaart, 3e Blad>. GEMEENTELIJKE H.B.S. ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Gisteravond halfzes geraakte een ongeveer vijfjarig jongetje in de Haarlem mertrekvaart. Het knaapje zou zeker ver dronken zijn, indien niet de 18-jarige Wil lem Stouten, werkzaam in de timmerfa briek van de firma v. d. Heuvel en Zn. aan den Maredijk, het ongeval had waarge nomen. De jongeman begaf zich aan de overzijde geheel gekleed te water en mocht het genoegen smaken, het ventje behouden op den wal te brengen. Voor morgen wordt verwacht, dat de koelere luchtmassa's zich ook over ons land zullen uitbreiden zoodat de temperatuur zal dalen en regen of onweer waarschijnlijk is. De wind, aanvankelijk zwak en veranderlijk, zal later matig uit het Noordwesten gaan waaien. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving?: Firma J. W. Bonda. Oude Vest 23, Leiden Veevoederhandel. Eigenaar: J. W. Bonda, Oegstgeest. Wijziging: N.V. Schelpkalkbranderij v.h. J. W. Clant en Zoon, Gnephoek 50, Alphen a. d. Rijn. Uittredende president-commissaris: F. Kehrer. d.d. 9 Juni 1938. De commissaris jhr. G. J. Stoop is thans president-com missaris. Nieuwe commissarissen: F. A. v. Heyst, Soesterberg en F. E. Mueller, Utrecht ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot arts de heeren A. L. Noor- dam (den Haag); H. J. B. J. Lubbers (den Haag) en P. v. Noord (Oegstgeest). MILITARIA. Van 18 tot en met 27 Juli komt 2/3 ge deelte der lichting 1928 bij 6 R.V.A. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Gisteren is de korporaal O. Quick van het Korps Rijdende Artillerie bij 16 R.V. A. als beroepskorporaal overgeplaatst. Ov dergeteeke nde week Toelatingsexamen. Aisnoe zijn toegelaten tot de eerste klasse Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden der gem H.B.S J. Charité, A. van Dooren. H. van Dooren. A. Iterson. T. B. Kerkheide. F. J Klaassen. H G. H. Koeken. A. J. Kraak, Tineke Neyenhuis, M. A. Oswald. Suze A. Redêl W. van Riet. E Schieving. Mar garet W. Sickler, J. van Zanten; tot de tweede klasse; W. Rijkers. D. J. Vlasblom. W. van Zanten; tot de derde klasse R. W. Hendriksen. A. de Jong, L. J Land kroon. Raden Adjeng Pratomo Soeprati E H. Veldman; tot de vierde klasse, afd. A: Ellen M. van Reedt Dortland. G J. Veelo; tot de vierde klase, afd. B; Maaike E. Noordzij. kwartaal abonné wonende (straat).No. wensrht het ..LEIDSCH DAGBLAD" vanaf tlm.opgezonden te hebben aan onderstaand adres: tegen vergoeding van benoodiqde portokosten.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 1