CORRESPONDENTIE Die domme Piet (ttH Beste raadselnichtjes en -neefjes, Inderdaad „stroomden" reeds Zondag, en daarna vooral Maandag, de brieven op mij toe. Ik heb dan ook heel veel goede oplos singen mogen ontvangen. Wat een span nende week is dit geweest voor jullie! En hier is dan de uitslag van de loting. Zes tien geluksvogels! Of jullie blij zijn, be hoef ik niet te vragen! Ik hoop van alle zestien wat te hooren over het boek. Voor regenachtige vacantledagen zijn jullie nu voorzien van lectuur. Dat treffen jullie! Natuurlijk is het voor alle andere inzen dersisters i van goede oplossingen even een teleurstelling. Iedereen heeft graag een boek, en dat gun ik ook van harte. Maar we kunnen nu eenmaal niet allen gelukkig loten. Dus. zet je weer gauw over die kleine teleurstelling heen, aan de nieuwe raadsels, en dan hoop ik deze week weer van allen oplossingen, en veel opgewekte briefjes er bij. te ontvangen. Ik hoop, dat er bij de vele nieuwelingen ook blijvende nichtjes en neefjes zijn, nu direct of na den vacantietijd. 'rot mijn verwondering miste ik enkele getrouwen bij de prijsraadsels. Wat was dat. vonden zij de raadsels te moeilijk? En verder mis ik sinds eenlgen tijd een heel trouw groepje uit onzen raadselkring, dat nu zelfs bij de prijsraadsels niet op kwam duiken! Ik verwacht, dat zij toch even wat laten hooren, ook als zij niet meer kunnen of willen meedoen. Als je heel lang elke week ingezonden hebt en briefjes geschre ven, houd je toch niet ineens zonder taal of teeken op! Dan verwacht ik toch in elk geval een berichtje hierover. De kinderen van 11 jaar zijn nog wel eens in de war; zij behooren tot de groote ren: er staat: kleineren 7 tot 11 jaar. Sommigen hadden als oplossing bij het 2e raadseltje voor allen .snoepgoed"; ik heb dit niet fout gerekend, het kan ook; hoewel „suikergoed" een betere, en ook de bedoelde oplossing was. Enkele sloddervosjes hebben tóch, on danks mijn aanwijzingen, leeftijd, adres, ot naam vergeten! Zij konden natuurlijk niet meeloten, jammer toch! Maar gelukkig was het bij de meesten in orde, keurig zelfs; hier en daar het groote prijsraadsel uitge- teekend. Afzonderlijk mag hier genoemd Jo Drabbe. voor de bijzonder fraaie teeke- ning, waarin de oplossing stond. En hiermee zijn de prijsraadsels dan weer achter den rug en staan we vlak voor de vacantie. Verschillenden eerst nog voor hun overgang; daar schrijven jullie toch over? En over je rapport? Mochten er deze week al kinderen uit gaan, dan wensch ik hun alvast veel ple- zle „y-zen laatsten keer voor de vacantie hoop ik nog vele en lange brieven te krij gen. Nu volgen de korte antwoordjes op de briefjes, die bij de prijsraadsels meekwa men. Lucie en Beppie Paats Geen wonder, dat je met Moeders verjaardag verzuimde. Natuurlijk zijn jullie toch getrouwen. Hoe is het schoolreisje geweest, Lucie? En Bep pie maakt het goed, heerlijk. Bedanken jullie Moeder voor haar briefje? Nico Smit Gelukkig, dat het weer goed gaat met Moeder. Een goeden verjaardag gehad? Anny Bekooy Je zoudt zoo denken, dat ze jouw naam moesten hebben voor druk fouten. Maar denk dat maar niet. hoor Nu heb je dus alles gelezen, en gezien, dat ik je niet vergeten had. Coby Wijnbeek Voor de prijsraadsels kwam het goed uit, dat het verleden Zon dag juist „raadselweer", en geen strand weer was. Jan Crama En nu ook na de prijsraad sels weer vol moed aan het werk. hè! Riek de Vos Graag; hartelijk welkom. Hoe vaker je meedoet, hoe liever het mij is. Jan Hogewoning Dezen keer een „prijs"raadsel-vriendje; ik hoop, ook een raadselvriendje bij de gewone raadsels. letje Borgmeyer Nog hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Wat hebben jul lie veel heerlijks in den tuin! Pieter W. Martijn Hartelijk welkom; ik hoop, dat je ook mee blijft doen met de gewone raadsels, als er geen boeken ver loot worden. Loesje Horstman Het is een leuke naam voor dat gas. Ik heb er meer van ge- v»" E.vU Pietje is de kleinste vent Van de eerste klas. Maar hij heeft een praats voor tien Heb je ooit zoo'n bluf gezien? Neen, 't komt niet te pas! Pietje zegt: ik babbel tóch, Lekker in de les! Ik laat Juf verbieden hoor! Pakt ze mij straks bij mijn oor, Schreeuw ik wel voor zes! Pietje zegt: die sommetjes Is daar nu wat an? 'k Ken ze alle uit m'n hoofd, Waarom je zoo afgesloofd? 'k Ga tóch over, man! Pietje schreeuwt en bluft en praat.... O, die domme Plet! Komt straks de vacantie aan, Kunnen z' allen overgaan, Alleen.... ons Pietje niet! MARIE MICHON. hoord. Wensch je Zusje het beste; zij moet nu zeker veel in de buitenlucht. Thea Fles Als je de raadsels dikwijls op lost, zou ik deze vaker insturen. Je bent hartelijk welkom in onzen kring. Maar je behoort bij de grooteren. Nettie Biermasz Vind je het niet leuk. op deze manier briefjes aan elkaar te schrijven? Ik wel! Neen. het was Zondag geen weer om te varen. Je oplossingen wa ren goed. Een volgenden keer maar weer je geluk beproeven! Hartelijke groeten terug. Janny Swaak Niets is mij liever; har telijk welkom. Truusje Sluymer We hebben veel regen achter den rug, en kunnen dus goede hoop hebben voor mooi vacantieweer. ook vnr jou. Dan kun je spelen en smullen. Hans van den Heuvel Weer een nieu weling, ook van harte welkom. En ik ben blij met je goede voornemens, en hoop, dat je tot de getrouwen zult gaan behooren. Annie van der Vos Heel veel kansen dezen keer, maar toch kan niet ieder een boek loten. Jij hebt twee keer meegeloot, dat begrijp je wel. Leny Hartwijk Nu is het lot je toch gunstig geweest. Hoor ik ook nog iets van je reisje? Alida van der Holst JIJ hebt genoten in den speeltuin, daar is van alles, hèi Wat schommelden jullie hoog! Jo Drabbe Je hebt het compliment aan jouw adres wel gelezen hierboven? Hei was prachtig zoo. Je blinkt niet alleen uit in sport, merk ik! Je hebt een afwisselend leventje tegenwoordig met al die wedstrij den. Heb je in het Duitsch met de meisjes gepraat? Janny van Groeningen Natuurlijk be hoor je nog tot de getrouwen. Je mag wei eens een paar keertjes overslaan. En je had beide keeren een prettige reden. Jan Bronsgeest En vloog je je Groot moeder nu weer om den hals? Ik ben be nieuwd! Alida Stikkelorum Het was een fijn, spannend weekje, hè? Anny Zwetsloot Prettig, dat ik je weer aantref. Ik begrijp, dat je drukke weken achter den rug hebt. Wat het laatste deel van je brief betreft: zoo mag ik het hoo ren. Rietje Brandt Het was een zetfout den vorigen keer. Ik zie, dat er 3 namen tus- schen uit gevallen zijn, waaronder de jouwe. Jan Uitdenbogaard Laten we hopen, dat het in 't vervolg weer beter zal lukken met de raadsels. Riekje Leemans Ik ben meer dan te vreden; je vertelde me nog zooveel. Aardig, dat jij den brief geschreven had naar den Haag. Oh. wat ben je weer fijn verwend! Friedel Libot Als ik geen brief meer van je krijg voor dien tijd, wensch ik jou ook alvast een heel prettige vacantie. Piet J. Boogaarts Zwemmen gaat vóór bij je in den zomer, dat begrijp ik. Me'. September wordt het weer raadeltijd voor je, hoop ik. Dirk Crama Ik heb alle oplossingen van jullie gevonden, al moest ik er even naar zoeken. Marietje Hoppenbrouwer Ik zie, dat ja je best gedaan hebt. Jouw gelukje zal ook nog wel eens komen. Tini van Dam Hartelijk gelukge- wenscht met den goeden uitslag van je examen. Je bent er vroeg bij! Nu heb je een zee van tijd voor je. Zus van der Kaay Natuurlijk kwam je in aanmerking voor de loting van de groo teren, maar niet ieder loot een prijs! Jettie Heyloo Je raadsels waren in orde, maar je vergat leeftijd en adres onder je oplossingen. Truida Overduyn Gelukkig, dat je „wel" neg veranderde in „wis"; zoo moesi het ook uitkomen met de letters, die je er voor had. Heeft Tini geen zin, om vaker mee te deen? Hannie de Wekker Jullie hebben knap opgelost. Volgenden keer weer graag een langen brief. Alvast hartelijk gelukge- wenscht voor Donderdag! Marietje van Akker Je bent altijd zeer welkom. Laten we hopen, dat het nu van langeren duur zal zijn. Egbert van Akker Arme jij! En dan praat je nog van boos zijn? Integendeel! Ik wensch je van harte toe, dat het spoe dig genezen zal zijn. Ik hoop, deze weken nog wat potloodbriefjes van je te ontvan gen: je hebt nu tijd genoeg: "t geeft je wat te doen. Hannie Bregman Jij mag dan tot Woensdagmorgen insturen, ik zal er zooveel mogelijk rekening mee houden. Stuur rechtstreeks naar mijn adres: Wasstraat 5. behalve in vacantieweken; dat staat dan afzonderlijk in de correspondentie aange geven. Leuntje Koekebakker Ja, aan het op lossen van het groote raadsel had je dezen keer genoeg. Keurig uitgeteekend! Huibertje van Duin Als je het niet kunt schrijven, begrijp ik des te beter, hóe lief Dollie wel is. Steeds je leeftijd onder de raadsels! Tony Neuteboom Natuurlijk mag Je een raadselnichtje van mij worden, van harte welkom. En noem mij maar gauw Tante Jo Hooymeyer Bedoel je. of ik je post zegels verder op wil sturen? Goed hoor. Doe ze er dan maar bij. Liesje van Driel Heerlijk van het schoolreisje. Ben je al geweest? Laat het maar hooren. Je rapport is in orde hè; ik kan goed zien. wat je lievelingsvakken zijn. Ankie van Driel Je hebt er heel mooie cijfers bij op je rapport. Probeer nu het cijfer voor schrijven eens wat op te halen. Henny van Driel Ik vind het leuk, tegelijk met jou. en met je rapport kennis te maken. Hartelijk welkom; ik hoon dat het nu een klaverblad van drie blijft in jullie brief Je doet je best op school, dat zie ik wel. Marietje Verboom Je le wensch is vervuld: je raadsels zijn goed En de 2e: daar moet het lot voor zorgen. Maar geluk kig, je bent nog geen 16 jaar, dus je krijgt nog meer kansen. Aukje van der Walle Ja zeker, ik heb het nu druk, maar stuur je toch een harte lijk groetje terug op je kleine briefje. Corrie van Weizen Het is toch span nend. dat begrijp ik wel. al reken je na tuurlijk niet direct weer op een boek. Maar je weet nooit, wat het lot doet. Jannie van Biezen Ik vind het ook prettig, weer zoo goed op de hoogte te zijn. En vertel me eens. is dit al van je nieuwe postpapier? Hartelijke groeten aan allen. Voor ik eindig, weer het bekende recept Insturen tot Dinsdagmorgen 9 uur, Bureau Leidsch Dagbiad, of mijn adres: Wasstraat 5. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Bij verzending over de post, voldoende frankeeren, en afzer.ders-adres op dc enveloppe. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, MEVR. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18