De ronde van Frankrijk A.S.C. I—QUICK BOYS I LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bïad Vrijdag 15 Juli 1938 SPORT Drie Nederlanders uitgeschakeld WATERPOLO. De Zijl I—L. Z. C. I 2—2. Gisteravond speelden bovengenoemde ze ventallen voor de competitie van den K.N.Z.B. in de Zweminrichting De Zijl alhier. Het is niet zoozeer een fraaie dan wel spannende kamp geweest. Aanvankelijk was L.Z.C. sterk in den aanval en ondanks goed werk van keeper Kloots wist zij zich spoedig een 20 voorsprong te verschaffen. Geenszins ontmoedigd door de zen achterstand trok de Zijl echter ten aanval en zij wist de tegenpartij geheel terug te drin gen. maar door goed keepwerk van Versluis weet L.Z.C. stand te houden zoodat de rust kwam met een 02 voorsprong der L.Z.C.. Di rect na rust bleek dat de Zijl zich nog geens zins gewonnen gaf. want na eenige oogenblik- ken gaf de linksvoor van de thuisclub keeper Versluis met een onhoudbaar schot het na- nakfjken. Hierna kwam L.Z.C. èterk in den aanval, maar l^n Elsinga en Key beiden het water uit moesten, was het weer de beurt aan de Zijl om eenige gevaarlijke aanvallen op te zetten. Toen echter M. Arbouw het water uit moest dacht Jedereen dat de wedstrijd voor de Zijl verloren was. H. Blansjaar echter wist na een prachtige rush over het geheele veld ondanks her hinde- ren van twee tegenstanders op keurige wijze ge lijk te maken. In de resteerende oogenblikken drong L.Z.C. de tegenpartij geheel terug, waar door menige hachelijke situatie voor het doel van Kloots veroorzaakt wordt, maar door goed verdedigen van de achterhoede werd er niet meer gedoelpunt zoodat het einde kwam met een 22 gelijk spel. De leiding, die in handen was van den heer Huigstede, was correct. Vooraf werd gespeeld de wedstrijd De Zijl II H.Z. en P.C. V waarin de Zijl tot de rust met 20 de leiding had. Na de pauze echter gelukte het de tegenpartij door slecht en egoïstisch spel der thuisclub gelijk te maken waarmede beiae partijen tevreden mochten zijn. De wedstrijd De Zijl IH.U.S. I kon wegens niet opkomen van H.U.S. geen doorgang vinden. H.G.A. II—L.Z.C. ni 2—3. Kort na het begin geeft Bonte aan L.Z.C. de leiding, waarna v. d. Zanden en van Oort (met een mooi achterwaartsch schot) den voorsprong vergrooten. Na de rust zakt L.Z.C. af. zoodat de Hagenaars twee keer het doel kunnen vinden. POELMEER I—V.Z.V. I 4—4. Gisteravond werd in de inrichting Poelmeer een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus- schen V.Z.V. uit Velsen en Poelmeer. Direct na het fluitsignaal probeeren belde partijen een aanval op touw te zetten, maar de achterhoedes weten het gevaar voorloopig te keeren. Na een snellen aanval heeft V.Z.V. ge luk en weet zij te doelpunten 01. Poelmeer antwoordt met enkele snelle en gevaarlijke aan vallen. maar voorloopig weet Velsen het gevaar nog te keeren. Spoedig is het echter Westen, die met een prachtig schot gelijk weet te maken. Poelmeer blijft druk uitoefenen en dan is het Vink. die weet te scoren 21. Met dezen stand komt de rust. Na de pauze ontwikkelt zich weer het snelle spel van voor de rust. Een achterhoede-speler weet direct na het begm te ontsnappen en zoo komt Velsen gemakkelijk aan den gelijk maker 22. Dezellde Velsenaar ontsnapt weer aan den Poelmeer voorhoede-spelerMet een vrijen speler meer in den aanval is het voor Velsen gemakkelijk om te doelpunten 2—3. Poelmeer antwoordt met een reeks felle aan vallen. maar heeft geen geluk. Wel echter Vel sen. dat een verkeerd uitgegooiden bal benut en den stand op 44 brengt. Weer volgen en kele goede Poelmeer-aanvallen. Bij een doel- worsteling weet Westen te doelpunten 34. Vlak voor het einde rusht J. Ydens naar voren en brengt den stand op 44. Met dezen stand komt het einde. Scheidsrechter Janus leidde den vlotten spor- tieven wedstrijd buitengewoon prettig. PAARDENSPORT. Internationaal concours hippique te Amsterdam. Luitenant Greter wint met „Carina" het zware springconcours. Op den eersten avond van het vierdaagsche internationaal concours hippique heeft lui tenant Greter, die met „Carina" als laatste deelnemer in het zware springconcours uit kwam, de beste prestatie geleverd uit een sterk bezet internationaal veld. Met een foutloos parcours en den snclsten tüd, 1 min. 16 4/5 sec., werd hij eerste. In het springconcours A. werd het een Ierache zege. Capt. Ahern maakte met „Glendalough" 0 fouten en den snelste» tijd van den dag 1 min. 15 sec. De uitslagen luiden: Olympische Stadlonprijs: Voor paarden, die noch 2 eerste prijzen, noch f. 500.nebben ge wonnen in binnen- of buitenland: 1. Capt. Ahern (Ierland) met „Glendalough" 0 ft., tijd 1 min. 15 sec.; 2. capt. Lewis (Ierland) met „Gleannie Aondroma". 0 ft. 1 min. 22 sec.; 3. kapt. Nijnatten (Nederland) met ..Flou-Flou" 0 ft., 1 min. 25 4'5 sec.; 4. ritm. Pahud de Mortanges (Nederland) met „Silver Star". 0 ft. 1 min. 26 2/5 sec.; 5. ritm. baron Sirteraa van Grovestins (Nederland) met „Isard" 0 ft. 1 min. 28 4/5 sec.; 6. P. J. O. Leeuwenburg 'Ne derland) met „White Bear" 0 ft. 1 min. 29 1/5 sec.; 7. luit. Kloppenburg (Nederland) met „Juno" 0 ft.. 1 min. 292'5 sec.; 8. mej. J. C. Gerritzen (Nederland) met „Sofia" 4 ft., 1 min. 23 sec. Concours eenspannen open klasse: 1. J. H. Alta (Oudemirdum) met „Dainty Lady"; 2. H. F. Bultman (Heemstede) met „Bingley Victor"; 3. mevrouw VelstraPalsma Marssurnmet „Gelria"; 4. G. J. Poerink 'Enschedé) met ..Firing Bell"; 5. N W. Daniels (Wageningen) met „Golden King". Concours tweespannen open klasse: 1. R. K. Velstra 'Marssum) met „Piet" en „Lucas"; 2. H. F. Bultman (Heemstede) met „Bingley Victor" en .Capenor Victor"; 3. G. J. Poerink (Enschede) met .Fiery Cros" en „Firing Bell". Olympische Stadion prijs B.: Voor alle paar den. die niet onder A. vallen: 1. lt. Greter «Ne derland) met „Carina" 0 ft., tijd 1 min. 16 4/5 sec.; 2. ritm. K. Hasse (Duitschland) met „Goldammer" 0 ft., tijd 1 min. 17 2q5 sec.; 3. obit. Brinckmann (Duitschland) met «„Baron 4" 0 ft., tijd 1 min. 18 3qó sec.; 4. lt. de Bruine (Nederland) met „Ernica", 0 ft., 1 min. 20 sec.; 5. oblt. Weidemann 'Duitschland) met „Fri- dolln". 0 ft.. 1 min. 212/5 sec.; 6. obit, frhr. v. d. Bongart (Duitschland) met „Irrllcht" 0 ft„ 1 min. 24 sec.; 7. lt. de Bruine (Nederl.) met Milord". 0 ft., 1 min. 25 3/6 sec.; 8. oblt Weidemann Duitschlandmet „Olaf", 0 ft.. 1 min 26 1/5 sec.; 9. lt, de Voghel «België) met „La Blgulne" 0 ft., 1 min. 26 4/5 sec.; 10 lt. Gerter (Nederland) met „Trixle", 0 ft., 1 min. 312/5 sec. Het bergtraject was te zwaar voor hen. Op de achtste etappe van de ronde van Frankrijk, welke gisteren van Pau naar Luchon over een afstand van 193 K.M. is verreden, moesten onze land- genooten Piet van Nek en Gerrit Schulte den strijd staken, terwijl Do- minicus te laat binnen kwam en even eens uitgeschakeld werd. Winnaar van deze etappe werd de Belg Vervaecke in den tijd van 7 uur 15 min. 19 sec. Tweede was zijn land genoot Vissers in denzelfden tijd, der de de Italiaan Bartali met 55 sec. ach terstand. In het algemeen klassement heeft Vervaecke met een tijd van 50 uur 17 min, 37 sec. de leiding. Tweede is Bartali in 50 uur 19 inin. 55 sec. De eerste Pyreneeën-etappe fes achter den rug en heeft de omwenteling in het klassement gebracht, welke men ook ver wacht had, De vier scherprechters, de Aubisque, de Tourmalet. de Aspin en de Peyresourde, hebben hun werk gedaan en op zeer grondige wijze. Op deze achtste etappe van Pau naar Luchon over een afstand van 193 K.M. hebben de klimmers hun talenten kun nen ontplooien en de favorieten, die tot nu toe op de vlakke gedeelten eigenlijk zoo een beetje achteraf bleven, hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om te toonen, dat zij ook werkelijk favorieten zijn. Daar was in de eerste plaats de Italiaan Bartali Op de eerste drie toppen was hij steeds de eerste en alleen door een val bij de afdaling van den Aspin is hem de zege in deze etappe ontgaan en tevens het leiderschap in het algemeen klasse ment. De Belgen Vervaecke en Vissers konden hem inhalen en toen was de over winning voor België niet meer in gevaar Gistermorgen vertrokken de renners on der fraai weer welgemoed. Over een af stand van 17 KM. moesten de renners naar den 1748 M. hoogen top van den Aubisque klimmen. In Pau reeds kregen de renners moeilijkheden doordat aan de wegen, waarover zij reden, voor een ge deelte werkzaamheden moesten worden verricht. Aanvankelijk zag men den dra ger van ae gete. trui, Leducq. bij de be stijging in de voorste gelederen, maar door algemeene valpartijen konden Bar tali, Vissers en Cosson langzaam maar zeker oprukken. Ook Vervaecke voegde zich bij hen. Bartali bleek prachtig in „klimvorm" te zijn, hij liep onweerstaan baar uit en nam 20 seconden voorsprong. Steeds grooter werd het verschil en ein delijk bereikte hij als eerste den top met 40 seconden voorsprong op Vissers. Bij dc afdaling echter werd Bartali weer door een groep van tien renners ingehaald, die in duizelingwekkende vaart door de scher pe bochten suisden. Sylver Maes kwam weer te vallen en geraakte achter. Nau welijks waren de renners beneden, of nu kwam de 2122 M. hooge Tourmalet aan de beurt. Weer bleek Bartali de beste klim mer. Hij nam een flinken voorsprong, maar toen liet Vissers schitterend werk zien en haalde zijn achterstand tot op 15 seconden in. Opnieuw was Bartali het eerst op den top. Bij de afdaling kwamen de renners weer bij den Italiaan, maar deze deed op den ..Col" d'Aspin hetzelfde, wat hij op de andere bergen had gedaan, hij klom als de beste en was het eerst boven met een ruimen voorsprong. Maar bij de ra zendsnelle daling had Bartali het onge luk in een bocht een zijner wielen te bre ken, terwijl hijzelf met een geweldigen smak op den weg kwam. En voordat de schade aan man en rijwiel hersteld was, hadden Vervaecke en Vissers van hun achterstand een voorsprong gemaakt, een voorsprong, dien zij niet meer afstonden. Bartali zette de vluchtelingen achterna, maar die waren de Peyresourde (1545 M.) al op en bereikten met een voorsprong van bijna een minuut Luchon. In de eind sprint liet Vissers, met het oog op de mi nuut tijdvergoeding, zijn landgenoot Ver vaecke zonder strijd winnen, zoodat Ver vaecke tevens leider werd in het algemeen klassement. De Nederlandsche rijders, uitgezonderd dan Middelkamp en Van Schendel, hebben voor het eerst met de grimmige, ijzige Pyreneeën-toppen kennis gemaakt en deze kennismaking is niet meegevallen. Schul te en Piet van Nek staakten den strijd en gingen per trein verder. Het beste reed Hellemons, die een inderdaad zeer goede prestatie leverde, door als 29ste binnen te "komen, waarbij hij talrijke internationaal vermaarde renners achter zich heeft ge laten. Niettemin bedroeg zijn achterstand op den winnaar bijna een half uur. Van Schendel en Middelkamp werden beide op de 76ste plaats geklasseerd met bijna 39 minuten achterstand op Ver vaecke en Vissers terwijl Dominicus drie minuten daarna als een der laatsten bin nenkwam. In het algemeen klassement is, zooals verwacht werd, een volkomen verande ring gekomen. Vervaecke heeft ruim 2 mi nuten voorsprong op Bartali. twee minu ten slechts, welke de geweldige klimmer, die de Italiaan is, heel gemakkelijk te niet kan doen, maar Vervaecke doet niet veel voor hem onder. Van de Nederlan ders Is alleen Hellemons in het algemeen klassement vooruitgegaan, n.l. van de 80ste naar de 72ste plaats. Maar de anderen hebben hun plaatsen moeten afstaan en vooral Middelkamp en Van Schendel heb ben grooten achteruitgang moeten boeken. Middelkamp ging van de 23ste naar de 54ste plaats. Van Schendel van de 38ste naar de 58ste. terwijl Dominicus van de 79ste naar de 82ste plaats schoof, doch later, gelijk gezegd, uitgeschakeld werd met zes anderen, die allen te laat binnen kwamen Heden is het een rustdag. Dc uitslagen. De uitslag van de achtste etappe luidt: 1. Vervaecke (België) 7 uur 15 m. 19 s. 2. Vissers (België) in denzelfden tijd. 3. Bartali (Italië) 7 uur 16 min. 14 sec. 4. Goasmat (Frankrijk) 7 u. 19 min. 31 s. 5. Disseaux (België) 7 uur 21 m. 23 s. 6. Cosson (Frankrijk) 7 uur 23 m. 24s. 7. Glanello (Frankrijk) 7 u. 24 m. 15 s. 8. Galateau (Frankrijk) 7 u. 24 m. 30 s. 9. Mersch (Luxemburg) 7 u. 25 m. 33 s. 29. Hellemons (Ned.) 7 u. 35 min. 43 s. 76. Van Schendel en Middelkamp (Ned.). beiden 7 uur 54 min. 11 sec. 81. Dominicus (Ned.) 7 u 57 min. 9 sec. Van Nek en Schulte hebben opgegeven. Algemeen klassement. 1. Vervaecke 'België» 50 u. 17 m. 37 s. 2. Bartali (Italië) 50 uur 19 min. 55 s. 3. Goasmat (Frankrijk) 50 u. 22 m. 46s. 4. Vissers (België) 50 u. 23 m. 19 s. 5. Cosson (Frankrijk) 50 u. 26 m. 54 s.. 6. Disseaux (België) 50 u. 27 m. 50 s. 7. Gianello (Frankrijk) 50 u. 32 m. 54 s. 8. Specher (Frankrijk) 50 u. 33 min. 2 s. 9. M. Clemens (Luxemburg) 50 u. 33 m. 8 sec. 10. Mallet (Frankrijk) 50 u. 34 m. 58 s. 54. Middelkamp 51 u. 2 m. 45 s. 58. Van Schendel 51 u. 5 m. 56 s. 72. Hellemons 51 u. 24 m. 21 s. 82 Dominicus 51 u. 43 m. 59 s. TENNIS. PUNCEC WINT VAN BUDGE. WANDELSPORT. De vierdaagsche afstand- marschen. Van officieele zijde is meegedeeld, dat het aantal inschrijvingen voor de internationale vierdaagsche afstandmarschen. welke van 26 t.m. 29 Juli a.s. in den omtrek van Nijmegen zullen worden gehouden, thans 4700 bedraagt, 200 meer dus dan het vorig jaar. Men rekent erop. dat dit getal nog grooter zal worden. Duitschland is van het buitenland met 40 wandelaars het sterkst vertegenwoordigd. Daar na komen Engeland met 26 personen. Frankrijk met 6. Denemarken met 5 en Zwitserland met 5 wandelaars, terwijl er ook een Belg deelneemt. Er loopen ruim 2800 burgers mee, van wie 700 dames en verder 1700 militairen. MOTORSPORT. De internationale motor- zesdaaqsche. Sneeuwkettingen tegen de gladheid. Morgenavond aanv. SVz uur. - Terrein Zoeterw. Singel EINDSTRIJD ZATERDAGMIDDAGBEKER Entréeprijzenle rang en Zittribune f0.25, 2e rang f. 0.15 - Rijwielstalling verpl. f. 0.05. 445I CIngez. Med.) ZEILEN. DE INTERNATIONALE MARINE WEDSTRIJDEN. Gisteren is de vierde etappe, welke in een lusvorm van 494 KM. lengte uit Llandrindod Wells en weer terug voerde, verreden. Het is een buitengewoon zware rit geworden. Het regende vrijwel den geheelen dag en de slechte berg- en binnenwegen werden binnen korten tijd ln ware modderpoelen herschapen. Beekjes. welke moesten worden doorwaad, waren door het water uit de bergen opgezwollen en ver oorzaakten vele moeilijkheden. De renners moesten met hun machines door ondiepe kuilen vol modder en water en bovendien maakte de korrelige bovenlaag van het wegdek het den renners buitengewoon lastig. Vooral bij Berwljn was het verschrikkelijk. Men moest hier een stelle grashelling op. welke zoo glad was als groene zeep. Overal zag men glijdende en glib berende machines en renners en zonder hulp van het publiek zouden vele renners niet boven gekomen zijn. De zijspanrijder van het Engel- sche Trophy-team, Waycott. legde zelfs sneeuw kettingen om! Het werd een ware slachting, talloos waren de strafpunten. welke hier moesten worden uitgedeeld. Men is echter bezig, deze controle te doen neutraliseeren. want het was inderdaad te erg. Van Nederland zijn er nog slechts twaalf renners in den strijd. Van het A.-team kwam Roest te vallen. Een cylinder van zijn B.M.W. brak ai en toen moest hij den strijd staken. De Zundapp-rijder Persoon kreeg een kapot bal- hoofd en moest eveneeas uitvallen, terwijl de D.K.W.-rijder Zijlaard wegens banden- en rmimenpech ook van verderen strijd moest af zien. Van het A.-team zijn nog in den strijd van Hamersveld en Bovee, van het B.-team Fijma en Renooy. Een fraaie prestatie leverde de Duitsche ploeg voor de zilveren vaas, welke met 20 minuten voorsprong als eerste binnen kwam. Bovendien zijn het Engelsche A. en B - uam ook nog zonder strafpunten. Groote be wondering heeft ieder voor de schitterende prestatie van de eenige deelneemster, mej. Cottle 'Engeland), die thans reeds voor de veertiende maal aan een motorzesdaagrche deelneemt en thans nog zonder strafpunten ls.1 Duitschland verovert den Hindenburgbeker op Nederland. De internationale Marine zeilwedstrijden te Kiel zijn gisteren voortgezet. Duitschland wist ook de vierde race in successie te winnen en heeft daardoor zulk een grooten voorsprong, dat zelfs, indien het vandaag uitvalt, het toch nog ae eerste plaats ln het klassement zal behouden. Dientengevolge hebben de Duitsche zeilers den Hindenburgbeker Veroverd. Onze Nederlandsche zeilers, die den beker moesten verdedigen, kwamen als vierde binnen en bezetten thans ook ln het klassement de vierde plaats. De uitslag van de vierde race luidt: 1. Duitschland (lult. t. z. Koppenhagen) 2 u. 32 min. 17 sec. 2. Engeland (luit. t. z. Woodcock) 2 u. 33 min. 54 sec. 3. Frankrijk (lult. t. z. Cosquer) 2 uur 34 min. 4. Nederland (luit. t. z. 2e kl. van Duim), 2 uur 35 min. 14 sec. 5. Italië (luit. t. z. Salata) 2 uur 35 min. 34 s. 6. Zweden (luit. t. z. Krusell) 2 uur 35 min. 44 sec. 7. Estland; 8. Polen; 9 Roemenië; 10. Dene marken; 11. Turkije. Het klassement luidt thans als volgt: 1. Duitschland 44 punten; 2. Italië 18.7 pnt.; 3. Engeland 14.12 pnt.; 4. Nederland 12.99 pnt.; 5. Frankrijk 8,62 pnt. VOETBAL. A.S.C.—QUICK BOYS. Voor de finale voor den Zaterdagmiddagbeker is het A.S.C.-elftal als volgt samengesteld: Doel: Freyser; achter: Kok en Secrève; mid- men: v. Niêrop. Prevo en Abrahams; voor: de la Bije, Bronsgeest. Mooten. Wenting en Ver boog. Quick Boys komt met haar volledig competitie-elftal uit. HET L.F.C.-ELFTAL. Voor den vriendschappelijken wedstrijd tegen A.S.C. is het LF.C.-elftal als volgt samenge steld: Doel: J. Heuzen; achter: G. Crama en J. Brokaar; midden: J. Kukler, G. Zwanenburg en W. Nieuwenburg; voor: M. v. Leeuwen, N. Ouwerkerk, H. Bijl, J. Nieuwenburg en J. Ko ning. ZWEMMEN NIEUW WERELD- EN EUROPEESCH RECORD. 4 x 100 meter estafette heeren. In het overdekte zwembad op het Margaretha eiland te Boedapest hebben de Hongaren giste ren geoefend voor den zwemlandenwedsstrijd tegen Duitschland, welke morgen en Zondag a.s. aldaar zal worden gehouden. Bi) deze gelegenheid heeft de Hongaarsche estafetteploeg, bestaande uit Zolyomi, Ssik, Koeroesi en Graf, het wereld- en Europeesch record op de 4 x 100 M. borstcrawl estafette op hun naam gebracht met een tijd van 4 min. 2 sec. Het oude, nog niet erkende wereldrecord, stond op naam van de Duitsche ploeg. (Blrr. Wille. Plath, von Eckenbrecher) met een tijd van 4 min. 2.4 sec., gevestigd op 1 April 1938 te Kopenhagen. Het officieel erkende wereldrecord staat even eens op naam van Duitschland (Fischer. Heibel Askamp en Freeset met een tijd van 4 min. 3.0 sec., gevestigd op 6 Maart 1938 te Bremen. FINALE LV.B. SLEUTELS. Zondag te 5 uur zullen Zuiderkwartier I en Lugdunum' III wederom den strijd aanbinden om de L.V.B.-sleutels. Deze wedstrijd zal ge* speeld worden op het terrein aan den Zoeter - woudsche Singel. Zuiderkwartier I: doel: P. v Staden; achter: C. v .d. Burg. L. Rijsdam; midden: J. Arnoldes, C. J. v, d. Wilk, C. Arnoldes; voor: L. Breede- veld, H. Ladan. G. Houps, A. Kapaan en J. Nieuwenburg. Lugdunum III: doel: D. v. d. Berg; achter: N. Dool. W. v. As; midden: P. v. Velzen. J. Bek kering. W. v. d. Lubbe; voor: D. de Bolster, C. de Roo, W. de Roo, A. Siera en A. Strijk. Zuidslavische onderscheidingen voor Budge cn Mako. Voor 3000 toeschouwers heeft de officieuze wereldkampioen Budge op de banen van de Academische Tennisclub te Agram zijn tweede nederlaag op Zuidslavlschen bodem moeten in- casseeren. De kampioen van Zuld-Slavlë, Pun- cec, won op verdiende wijze met 3—6, 6—3, 6—1, een overwinning, welke begrijpelijkerwijze groo te geestdrift verwekte. Mako won van Mitic met 64, 61. Voor hun verdienste ten opzichte van de pro pageering der tennissport in het algemeen en ln Zuid-Slavië in 't bijzonder, heeft de prins-regent de Sava-orde 4e klasse aan Budge en de zelfde orde 5e klasse aan Mako toegekend. DE INTERNATIONALE DUITSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De internationale Duitsche tenniskampioen schappen zijn gisteren voortgezet. Mej. Rollin Couquerque kwam met den Polschen speler Hebda ln het gemengd dub belspel tegen het Duitsche paar mej. Hamei en Hartz uit De Nederlandsch—Poolsche combi natie was veel sterker en won zonder veel moeite. De Duitsche mevr. Sperling heeft in ae dames-dubbel wegens ziekte gewonnen moeten geven. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames-dubbelspel: Mevr. Hopman en mej. Stevenson—mevr. Sperling en mej. Rollin Cou querque w.o.; mevr. Miller—Heine en mej. Mor- phew sl. mej. Wolf en mej. Kraus 61, 63- mej. Lumb en mej. Scott sl, mej. Craze en mei'. Piercey 61, 119; mej. Wynne en mej. Coyne sl. mej. Hamel en mej. Heidmann 6—3, 6—3* Heeren-dubbelspelHenkei en von Metaxa sl. Dallos en As both 26, 6—4. 63. 6—1; Tloc- zynski en Bawarowski sl. Dessart en Denker 63. 75. 62; Petra en Lesueur sl. Szigetl en Gabory 7—5. 64. 6—3. Gemengd dubbelspel: Mej. Wynne en Lesueur sl. mej. Wolf en Redl 6—2, 4—6. 6—2; Mevr. Miller—Heine en Petra sl. mej. San Donnino en Peten 6—0. 6—3; mej. Coyne en Gabory sl. mei. Bartels en Bartkowlak 7—5, 57, 6—2; mej Rollin Couquerque en Hebda sl. mej. Hamel en Hartz 61. 62; mej. Scott en Shaves sl. mer. Craze en Hendewrek 6—3, 6—0; mej." Piercey en Weston sl. mej. Tonolli en Sass 6—3, 6—2; mef. Morphew en Nelson sl. mej. Klein en Fischer 7—5. 6—1; mej. Koermoeczy en Ar both sl. mej. Hom en Denker 63, 16, 63. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN MEISJES-H.B.S. Op de baan der L.L.T.C. zijn onderlinge wed strijden gehouden voor leerlingen der meisjes- H.B.S. De uitslagen zijn: Enkelspelen: Eerste ronde: O. v. d. Woude sl. K. Kohier 6—2, 46, 63; D. Kieviet ae Jonge sl. W. Krantz 6—1, 3—6. 6—1; E. de Koning sl. N. Molenaar 64. 61; A. Bok sl. c Hopman 62, 75; L. ten Cate Brouwer sl. o! de Stoppelaar 9—7, 6—1; L. Ripping sl. E. Sandberg 61, 62; E. Vervat sl. A. Wassenaar 64. 62; R. Keuls sl. E. Olivier 63, 61; M. v. Hoek sl. H. de Koning 46, 64, 61; b. Kleiweg sl. A. Bakhuizen v. d. Brink 7 6—0; H. v. Eek sl. E. Köhler 6—4, 6-4 Tweede ronde: G. v. d. Woude sl. D. Kievit d. Jonge 6—1, 61; E. d. Koning sl„ A. Bok 60 6—1; L. Ripping sl. L. ten Cate Brouwer 6—6. 6—1; E Vervat sl. R. Keuls 6—2, 6—4; B Klei weg sl. M. v. Hoek 5—7, 6—1, 6—1 Semi finale: H. v. Eek sl. B. kleiweg 8—6, 8—6; E. d. Koning sl. G. v. d. Woude 6—2, 4— 6—3; E. Vervat sl. L. Ripping 6—1, 6—3. Finale: E. Vervat sl. E. d. Koning 6—2. 6—0. Dubbelspelen: Eerste ronde: L. ten Cate Brouwer en M. Taconis sl. D. Kievit d. Jonge en N. Molenaar 36. 62, 64; G. v. d. Woude en E. de Koning sl. K. Köhler en W. Krantz 62, 60; B. Kleiweg en A. Wassenaar sl. L. Ripping en L. Cozijn 1—6. 6—2, 6—4; O a Stoppelaar en E. Olivier sl. H. Brandt en E. Köhler 60. 62; E. Vervat en M. van Hoek sl. E. Sandberg en H. v. Eek 6—2, 6—4; L. ten Cate Brouwer en M. Taconis sl. A. Bakhuizen v. d. Brink en H. Kraemers 6—0. 6—1; G. v. a. Woude en E. d. Koning sl. H. d. Koning en C. Hopman 60. 61. Tweede ronde: E. Vervat en M. van Hoek sl. G. de Stoppelaar en E. Olivier 9—7. 1—6, 6—2; E. Vervat en M. v. Hoek sl. B. Kleiweg en A. Wassenaar 63, 26. 63. Finale: E. Vervat en M. van Hoek al. G. d. Woude en E. de Koning 62. 86. SCHAKEN. TAVEVO. De schaakvereeniging T.A.VK.N.O, besloot haar laatste bijeenkomst met een gongwedstrijd waaraan prijzen verbonden waren. ONS CLUBJE I—LEIDSCHE BOYS I. Voor dezen wedstrijd voor den Ramakerbeker komt Ons Clubje morgenmiddag te 4 uur uit als volgt: Doel: W. Rijsdam: achter: J. Gordijn. J. Sie- val; midden: H. dc Wit, A. Zitman. W. de Ria- der; voor: H. Bloemendaal, P. Ramaker, O. Schouls, J. v. Alphen, N. Voordauw. GYMNASTIEK. SPORTMIDDAG TE LEIDSCHENDAM. De R.K. Gymnastiekvereniging Sport Staalt Spieren houdt Zondag een sportdag op het A.V.V.-terrein te Leidschendam. Medewerking verleenen het Meisiespatronaat. de R.K. Korf balclub Sportlust uit Voorschoten. R.K. SCHAAKCLUB „DE TWEE KONINGEN1* Eindelijk zijn de wedstrijdpartijen beëindigd, die de volgorde der leden aan de borden bepa len. Er werd gespeeld ln drie groepen. Inge deeld naar speelsterkte. met de volgende uit slag: Groep I «7 ronden) H. 6 pnt.: D. v. Gelder 5^ pnt.; N. v. Beusekom 5 pnt.; J. Volders 3Va pnt.; C. v. d. Krogt 3 pnt.; H. Elemans 2 pnt.; A. Geyer 1V6 pnt.; P. v. d. Hoeve 1)4 pnt. Groep II <6 ronden): H. Stipdonk 4V4 pnt.; P. Raaphorst 4 pnt.; H. Tummers 3J4 pnt.; H. Raaphorst 3 pnt.; G. Geerlings 2*4 pnt.; O. Gussenhoven 2 pnt.; H. Kettenls 1)4 pnt. Groep III (5 ronden): D. Verplanken pnt. P. v. d, Steen 3)4 pnt.; J. Zandvliet 3 pnt.; L. Thoolen 3 pnt.; G. Palsmeijer 1 pnt.; H. Tim merman V4 pnt. SCHAAKBOND „HET PLATTELAND". Een algemeene ledenvergadering van den Schaakbond „Het Platteland" ls gehouden in ho tel Sneeboer te Leimulden onder leiding van den Voorzitter den heer Muys. Spreker heette alle aanwezigen hartelijk welkom inzonderhela de twee nieuwe leden n.l. Ter Aar en Zwam- merdam, die hun toezegging als lid zoojuist ge daan hadden. Vervolgens wees hU op het doei en de noodzakelijkheid van den Plattelanas schaakbond daar de kleine vereenlgingen in de dorpen zoodoende in de gelegenheid gesteld worden elkaar ln competitie-verband te ont moeten, aangezien de onkosten en verplichtin gen in de groote bonden veel te hoog zijn. Na eenige agendapunten van meer huishou- delijken aard behandeld te hebben was de ver kiezing van het bestuur aan de orde. welke het volgende resultaat opleverde: Voorzitter: Muys, Leimuiden; secr.-penning meester P. v. d. Laarse, LeimuiderdiJk; wed strijdleider: J. T. Hoogerdijk, LeimuiderdiJk; commissarissenB. Snel, Oude Wetering, J. de Bruljn, Te Aar, G. Jongkind. Aalsmeerderdijk, v. d. Panne. Zwammerdam. Bi) de rondvraag werd besloten zooveel mo gelijk reclame voor den bond te maken en voorts stelde de heer Roeienga nog een me daille als prijs vooy het a.s. seizoen beschik baar. Om circa 1 uur sloot de voorzitter d6 vergadering. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10