LAATSTE BERICHTEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 14 Juli 1938 De strijd in het Verre Oosten Stadsnieuws Binnenland Buitenland BEURSOVERZICHT Familie berichten De oud-leden der Chr. Jongellngsver. Prediker 12 vers la hebben gisteravond een geslaagden boottocht over de Kager- en Braasemermeren gemaakt. Ook de eenige nog in leven zijnde oprichter en eere-voor- zitter, de heer P. Mazurel maakte den tocht mee. Vergadering van den Hoogen Raad van Arbeid. Besluiten inzake kinderbijslag. De Hooge Raad van Arbeid heeft zijn 49e vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, prof. mr. P. J. M. Aalberse. In deze vergadering heeft de raad zijn advies vastgesteld betreffende het voor ontwerp-wettelijke regellng inzake kinder bijslag verzekering. Allereerst heeft de raad zich met 27 tegen 7 stemmen vereenigd met de strekking van het voorontwerp om verplichtend te stellen, dat bij de loon- bepaling van hen, wier gezin den feitelijk- gemiddelden omvang betreft, met de daar mede samenhangende erootere lasten wordt rekening gehouden. Éen meerderheid van den raad t22 tegen 12) sprak zich uit tegen het schepten van de mogelijkheid dat bedrijfsgewijze afwijkende regelingen worden getroffen. Met betrekking tot de vraag of ook werkgevers onder de verzekering dienen te worden gebracht, hebben de stemmen ge staakt (17 tegen 17). De meerderheid van den raad (20 tegen 14) bleek gekant tegen uitbreiding van de regeling tot de zg. kleine zelfstandigen De meerderheid van den raad sprak zich uit voor het stellen van een loon- of inkomensgrens (18 tegen 16). Ten aanzien van de vraag, wanneer het recht op kinderbijslag dient te ontstaan, wenscht een meerderheid van den raad 19 tegen 14) deze toe te kennen vanaf het 4e kind, terwij! een groote meerderheid de leeftijdsgrens wenscht te stellen op 15 jaar. Tenslotte sprak de raad zich met 1 stem tegen uit voor het invoeren van een klasse stelsel ter berekening van den kinder bijslag. De groote meerderheid van den. raad sprak zich uit voor het stelsel van het voorontwerp, dat de lasten geheel voor rekening van de werkgevers komen, al waren er enkele leden, die hetzij een staatsbljdrage. hetzij een premie-verhaal op de arbeiders wenschelijk oordeelden. Eén lid was van oordeel, dat de staat de geheelc kosten der verzekering behoort te dragen, terwijl enkele leden verklaarden 2ich op dit oogenblik niet over het vraag stuk der kosten te kunnen uitspreken. De raad heeft zich tenslotte in meerderheid (21 tegen 13) uitgesproken voor een ander stelsel van uitvoering dan vervat is In het voorontwerp In den gedachtengang van den raad behoort de uitvoering in de eerste plaats te geschieden door hedrlifsvereeni- gingen. daar, waar een bedriifsraad i.' kan deze als bestuur aan het hoofd der bedrijfsvereeniging gesteld worden, con form art 26 der bedrijfsradenwet. Ten slotte bevat het advies een beschou wing over het vraagstuk der financiering van de kinderbijslagverzekering. hetgeen economisch verantwoord is, worden gehouden. Bovendien zullen in het bUzonder de beperking der crediettermynen en de eveneens in het besluit opgenomen regeling omtrent de onderlinge uitwisseling der credietgegevens een heilzame werking kun nen uitoefenen op de leder-verwerkende en leder-verhandelende bedryfstakken. Als gevolg van de algemeen verbindend verklaring zullen, met enkele in het besluit zelf opgenomen uitzonderingen, alle fabri kanten en importeurs zich by den verkoop van leder (behalve zeemleder) aan de be palingen van het besluit moéten houden Verwacht mag worden, dat in de alge- meene commissie, die met de uitvoering van dit besluit zal worden belast, behalve vertegenwoordigers van de federatie van vereeniglngen van Nederlandsche leder fabrikanten en van de verecnigine van lederimporteurs, ook vertegenwoordigers van de outsider-lederfabrikanten, de out sider-lmporteurs en de afnemers (schoen fabrikanten en lederhandelaren i zlltmg zullen hebben Het zou verder 'n de beóoe ling van den minister liggen zijnerzijds een •'ertegenwoordlger aan te wijzen, die tot taak zou hebben bij de uitvoering van de overeenkomst te waken voor het algemeen belang. Hughes in Minneapolis geland. Hughes heeft een landing gemaakt in Minneapolis. Hij bevindt zich thans nog 1000 mijl van New York. De vertegenwoordigers van Hughes te New-York hadden reeds 4'/» uur geen con tact meer met den vlieger kunnen krijgen. Het radiostation Hermosa Beach in Caü- fornlë heeft vyftigmaal tevergeefs ge tracht een verbinding met het toestel van Hughes tot stand te brengen. Men neemt aan. dat atmosferische storingen daar de oorzaak van zijn. Op het vliegveld Floyd Bennet waren inmiddels reeds uren geleden groote men- schenmassa's samengestroomd om getuige te zyn van de aankomst van den wereld vlieger. GEEN GASMASKERS VOOR JODEN. Van het front. Volgens officleele Chineesche berichten zijn 240 menschen om het leven gekomen, toen Japansche vliegtuigen een concentra- j papieren^ waren volkomen verwaarloosd^ Voor Mekamp te Tsengtsjeng in Zuid-Chin; aanmerking dient te worden genomen, ÉÊÊt dezer dagen nu en dan groote sprongen naar boven waren genomen. Ook koninklijken kon den zich handhaven en waren ln doorsnee zoo goed als onveranderd. De affaire'was echter van geringe afmetin gen. De Amerikaansche petroleumaandeelen kwamen iets lager. Voor rubberfondsen bestond slechts matige belangstelling. Amsterdam Rub bers zagen zich enkele procenten ontgaan. De minder courante soorten werden op eenigszlns onregelmatige wijze genoteerd. Scheepvaart- oombardeerden. De Japansche luchtaanvallen hebben el ders In Zuld-Kwantoeng 86 menschen het leven gekost. Vanochtend Is dc stad Kanton opnieuw gebombardeerd. Ongeveer dertig bomin.n werden geworpen op de Paarlrivierbrug. Naar schatting werden 150 personen ge dood en 500 gewond. Volgens mededeelingen uit buiteniand- ;.che kringen hebben alle Engelschen, met irtzondering van eenige zendelingen, Kioekiang verlaten en zich aan boord van Gasmaskers kunnen te Weenen door een hel Engelsche schip Wenchow" begeven ieder gekocht worden, behalve door Joden. 0ok de meeste Chineezen hebben de stad AANRIJDING TE VOORSCHOTEN. Hedenochtend te ongeveer half elf is op de Papelaan te Voorschoten een vry ern stig ongeluk gebeurd. De heer en mevr. van T. uit den Haag kwamen met hun auto uit de richting Leiden en wilde de Papelaan inrijden. Door onopgehelderde oorzaak reed de auto echter recht door tegen een boom aan, waardoor de heer T. met zijn hoofd door de voorruit heenging en een hersenschudding bekwam. Mevr. T. kwam er met eenige schrammen af. De auto werd beschadigd. De heer en mevr. T. zyn naar een ziekenhuis overgebracht. VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. De 16-jarlge slagerszoon D. Blestroeck te Hulst had vanmorgen het ongeluk '.er hoogfe van Tivoli met zyn fiets te va'len. waardoor hy een zoodanige veiwond'ug aan het hoofd kreeg, dat hy op slag mou zyn gedood Het stoffeiyk overschot Is door een voorbyrijdenden automobilist naar dokter Caspari overgebracht, waarna het naar de lljkenkamer van het ziekenhuis te Hulst is vervoerd. ARBEIDER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. In het ziekenhuis aan de ver wondingen overleden. Te Appelscha werd gisteravond de ar beider Buiten door een autobus aangere den en ernstig gewond. Hy werd overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Gio- ningen, waar het slachtoffer vanmorgen aan de verwondingen is overleden. ALGEMEEN VERBINDENDVERKLARING VAN LEVERINGS- EN BETALINGS VOORWAARDEN VOOR LEIDER. Naar wy van bevoegde zijde vernemen, zal dezer dagen een, door de federa le van vereeniglngen van Nederlandsche leder fabrikanten en de vereeniging van leder importeurs genomen, bindend besluit inzake levering- en betalingsvoorwaarden van leder op grond van artikel 2 van de we;, op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van ondernemers-overeenkomsten 1935 door den minster van economische zaken algemeen verbindend worden ver klaard voor den tyd van een laar Het bindend besluit beoogt een einde te maken aan enkele van de ernstigste mis standen bli den verkoop van leder. Zoo beva; het, naast een reeks andere bepalin gen een verbod van baisse-clausules een be-erking der credle'ermynen en een lege ine der kortingen Door de algemeen verbindendverklaring van deze bepalingen zal een rationeele bedrijfsvoering worden bevorderd en de onderlinge concurrentie In sterker mate binnen de grenzen van Belangrijke magazijndief stallen te Utrecht opgehelderd. Acht personen in arrest. In het warenmagazyn ..Galeries Moder- nes" aan de Lange Vlestraat te Utrecht, zij.n in de afgeloopen maanden belangryke diefstallen gepleegd. In verband hiermede is door de po litie een achttal employé's gearresteerd, van wie vier magazijnbedienden, twee win kelbedienden, een chauffeur en een por tier-controleur. Men is op de hoogte gekomen van deze diefstallen toen verleden week een winkel- chef een van de bedienden op heeterdaad betrapte. De politie werd ln de zaak ge mengd. die den man arresteerde en aan een scherp verhoor onderwierp. Daarbij bleek dat men met een geraffineerd com plot had te maken, waarby acht personen waren betrokken, die in arrest werden ge steld. De diefstallen werden ln onderling over- leg_ gepleegd, waarby de een den ander hieip Wanneer een winkelbediende een diefstal had gepleegd en de gestolen goe deren langs de controle wilde loodsen zegde hij den portier-controleur toe, dat deze op zijn beurt ook kon krijgen wat hy wensehte. Op dezelfde condities vervoerde de chauf feur de gestolen goederen naar de plaats welke de dief opgaf. Alle gearresteerden hebben bekend en vertoeven op het oogenblik ln het hoofd bureau van politie. Heel wat gestolen goederen zijn inmid dels reeds achterhaald. Daarbij is komen vast te staan, dat de diefstallen gepleegd werden uit alle afdeeUngen. Zoo werden o.a. achterhaald gcheele keukenultzetten, rollen vloerzeil, loopers, karpetten, sche merlampen, ameublementen, ijsmachines, braadpannen, borstels enz. Eenlgen van de gearresteerden zijn ge huwd. Hgt onderzoek is nog in vollen gang. Men kon ons geen opgave doen van het totaal bedrag dat gestolen is. doch daar de diefstallen zich uitstrekken over een half .aar zal dit bedrag niet onbelangrijk zyn. Bil navraag ln een winke!, waar gas maskers verkocht worden, gelegen in het centrum der stad, werden den correspon dent van Reuter verschillende soorten verlaten. Wereld-tentoonstelling uitgesteld Officieel wordt medegedeeld, dat de we- T°f' rf'dtzntOTns™elling^clkelril940 teTokïo Stsrït^ "ISS - worden gehouden, is uitgesteld tot na echte - dat voor het tot een koop kon komen hy een of ander 'tewijs voor arische afstamming moest overleggen. DE CHOLERA-EPIDEMIÊ IN BRITSCH-INDIË. De bewoners van Noord Varhwal in Britsch-Indië vluchten voor de cholera- epidemie, welke in de vereenigde provin ciën woedt, naar de naburige bosschen. Deze bosschen worden onveilig gemaakt door talrijke beren, doch dit gevaar wordt door de vluchtelingen geringer geacht dan dat, hetwelk zij in de door de ziekte geteis terde dorpen loopen. De haast, waarmede zij vertrekken, is zco groot, dat in som mige gevallen de verbranding der lijken verwaarloosd wordt en in enkele dorpen dagenlang aan cholera gestorvenen blijven liggen. Intusschen zijn reeds 20.000 personen aan cholera overleden. De regeering der j vereenigde provinciën neemt alle mogelijke maatregelen om aan den toestand het hoofd te bieden. Een leger vrijwilligers is gemobiliseerd door den directeur voor openbare gezondheid. BRITSCHE PERSSTEMMEN OVER DUITSCHLAND. De correspondent van de „Times" te Berlijn geeft een overzicht van de houding van Duitschland ten aanzien van Tsjecho- Slowakije. Volgens den correspondent is Duitschland vast besloten aan te dringen op absolute autonomie voor de Sudeten- Duitschers en op het beëindigen var. het verdrag tusschen de sovjet-unie en Tsje- het. herstel van den vrede. Duitsche hulde aan China. Naar aanleiding van het vertrek van den Chineeschen ambassadeur te Berlijn, dr. Tien Fong Tsjeng, naar China, is te zijner ceie een banket aangeboden, waaraan ad miraal Retzmann, voorzitter van het ge nootschap voor Chineesche studiën, een re devoering heeft uitgesproken. Aan het banket zaten 140 gasten aan, vertegenwoor digers van het leger, het ministerie van propaganda, het ministerie voor economi sche zaken, de zware industrie, benevens admiraal Foerster, voorzitter van het DuitschJapansche genootschap. In zijn redevoering gaf admiraal Retz mann uitdrukking aan de hoop, dat de ambassadeur uit Duitschland .vertrekken zal met de overtuiging, dat het grootste deel van het Duitsche volk voor het Chi neesche volk de vriendschappelijkste ge voelens heeft en dat het met eerbied oen onvermoeiden en krachtigen strijd volgt, die het Chineesche volk voert voor cie hoogste goederen van iedere trotsche natie. Spr. verzekerde, dat het door het genie van Tjjang-Kai-SJek in het leven geroepen le ger een geest van opoffering en moed ten toon heeft gespreid, die den diepsten in duik heeft gemaakt in de geheele wereld. Hij eindigde met den wensch. dat „het Chineesche volk spoedig den vrede moge genieten, welke het in staat zal stellen die eenheid te consolideeren, die door maar schalk Tsjang-Kai-Sjek is geschapen". Streven naar lagere goederenprijzen Teneinde de goederenprijzen te verlagen tot het peil waarop zij zich voor het uit breken van het incident met China be- venden, hebben de Japansche ministeries de meeste soorten kwamen slechts in de laat ste tapes noteeringen tot stand. Tabakken gaven nauwelijks teekenen van aanwezigheid. Deji Batavia's en Senembah's werden enkele procenten lager afgedaan. Op de afdeeling der Industrieelen lagen de Philips aandeelen zwaar in de markt. Het aanbod had wederom de overhand en bij de opening werd reeds dadelijk eenige pro centen beneden het vorige slot verhandeld, waarna nog een kleine reactie viel te consta- teeren. Aku en Unilevers konden zich ternau wernood handhaven. De belegglngsmarkt was stil De Nederlandsche staatspapieren gaven hier en daar kleine teekenen van verzwakking Van de Oude Sfchuld bléven 3 prócent obliga- tiën vrijwel op peil terwijl de 3M procent obli gaten een kleinigheid aantrokken. De nieuwe 3 tot 3's procent obligatiën waren vrijwel on veranderd. In Fransche fondsen ging weinig om, hetgeen verband hield met het feit dat de beurs te Parijs heden gesloten was. Brazi lianen waren goed van toon. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 1/8 OB.96 7/8). Berlyn 73.— (73—Parijs 5.02 1/2 (5.02 1/4). Brussel 30.77 (30.75). Zwitserland 41.53 (41.53). Ko penhagen 40.02 1/2 )40.Stockholm 46 22 1/2 (46.20). Oslo 45.05 (45.02 1/2 N - York 1.8113/16 (1.8111/16). Praag 6.30 (6 29 1/2). i Prolongatie 1/2 pCt. Part. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Tusschen haakjes zyn de koersen van gisteren. TT Vuliacil, ueuueii uc onpauoLiit cho Slowakije Hetzal van den internatter yftn handel en ^„„trie. en van-land- cn De vlucht van Hughes. Naar het eind-doel. Om 8 uur Greenwichtyd werd gemeld, dat, naar verwacht werd, Hughes om 10 uur (zeilden tijd) te Winnipeg zou landen. Hij was toen nog 450 myl van Winnipeg verwyderd. Aan de desbetreffende mede- deeling werd laconiek toegevoegd: „Alles o. k„ bemanning best". De aankomst te Fairbanks werd draad loos uitgezonden en te New-York heeft men kunnen hooren hoe de vliegers wer den toegejuicht. Uit Saint Paul in Minnesota wordt ge meld, dat de wegen naar het vliegveld zwart van de menschen zyn. zy hoopten, dat. Hughes daar zal landen. Nu het eind in zicht komt eèn verge lijking met den tocht van Wiley Post. Post ln Juli lste dag New-YorkBerlyn 2de dag naar Koningsbergen 3de dag naar Moskou 4de dag naar Irkoetsk 5de dag naar Roechlowo 6de dag naar Chabarofsk 7de dag naar Edmonton 8ste dag naar New-York 1933. 6400 K.M. 640 960 4480 1600 640 6320 3360 nalen toestand afhangen op het oogenblik van den partydag td^Neurenberg of de toe stand zich verder langs geleidelyken weg zal ontwikkelen, of wel in een slag. Zonder twyfel zou Hitler gaarne een oplossing zien, welke niet zou leiden tot een annexa tie van het Sudeten-Duitsche gebied, zoo lang Oostenryk nog moeilijkheden blijft berokkenen, doch de Duitschers achten het noodzakeiyk dat de Sudeten-Duitsehers hun eischen ingewilligd zullen zien en dat de sovjet-unie haar bondgenoot aan de Duitsche grenzen zal verliezen. De „Daily Herald" bericht, dat de leider van de naüonaal-socialisten te Danzig, Al- bert Foerster, op het oogenblik te Londen vertoeft met een geheime opdracht. Hy zou enkele dagen geleden zyn aangekomen en besprekingen hebben gevoerd met ver scheidene personen, die aan het Foreign Office zyn verbonden teneinde te weten te komen, welke de houding van de Britsche regeering zou zyn in geval van een wyzi- ging van de grondwet van de vrije stad. De „Daily Herald" bericht verder, dat de Duitsche autoriteiten eindelijk een besluit hebben genomen Inzake de beschuldiging tegen ex-bondskanselier dr. Schuschnigg. Hij zal beschuldigd worden gepoogd te hebben buitenlandsche hulp te krijgen tegen Duitschland om de onafhankelUk- heid van Oostenrijk te behouden. De be schuldiging van misdaden tegen het Oos- tenrijksche volk komt dus te vervallen. boschbouw bepalingen tegen overdreven winsten afgekondigd, welke vandaag in werking treden. In den vorm van eeh gemeenschappelijk departementeel decreet dezer beide mi nisteries wordt verboden het opkoopen van beschikbare voorraden, alsmede het op slaan van goederen, met het doel deze la ter tegen aanzlenlyk hoogere prijzen van je hand te doen. De voorschriften hebber* betrekking op 29 der voornaamste goederen. TREIN GRIJPT AMBULANCEWAGEN. Vijf dooden. Een sneltrein heeft oo een onbewaakt/m overweg in de omgeving van Alhlr (Po(en) een ambulancewagen gegrepen, die 300 M. werd meegesleurd. De vijf inzittenden wer den od slag gedood. AUTOBUS RIJDT TEGEN TREIN. Vijf dooden, vyftien gewonden. Hedenmorgen is op den straatweg Wur- zem—Grimma, naby het station Trebsen j (Duitschland) een particuliere autobus tegen een trein gereden De benzinetank van de autobus ontplofte. De wagen vloog in brand Vüf personen vonden daarbij den dood, vyftien werden gewond. Vüf der gewonden hebben zware kwetsuren. Totaal 24.400 KM. Deze afstand werd afgelegd ln 7 dagen, 18 uur en 49 minuten. Wiley Post maakte zyn recordtocht een solovlucht met het een-motorig Lockheed vliegtuig „Winni Mae". Driemaal moest hy een noodlanding maken en wel te Koeningsbergen (Duitschland!, Roech lowo Siberiëi en Flat iAlaska). De eigenlyke vllegtijd van Wiley Post bedroeg 186 uur en 50 minuten. ZooaLs bekend kwam Post by een nieuwe wereld vlucht in Augustus 1935 om het leven. Hij stortte neer ten Zuiden van de Bering- straat. Op zyn laatsten tocht werd hy ver gezeld door den filmacteur Will Rogers. Hughes in Juli 1938. lste dag New-York—Parys 5824 K.M. 2de dag naar Omsk 4960 3de dag naar Jakoetsk 3952 4de dag naar Fairbanks 3960 De toent naar New-York 's nog 5440 KM. Hij vliegt dus ln totaal 24.136 K.M Iets minder dus dan de route van Wiley Post. We.'.uwe: - En dit, Hendrik, ls myn kleine jongen. Ik hoop dat je een streng, maar rechtvaardig vader voor hem zult zyn. (Lustige Blatter). AMSTERDAM. 14 Juli De laatste dagen is op de Amsterdamsche effecter.oeurs voor de suikerfondsen groote belangstelling aan den dag gelegd en dit is gepaard gegaan met een niet-onbelangrijke koersverheffing. Ten aanzien van de prijsbe weging der suikeraandeelen, dient niet over het hoofd te worden gezien, dat, vooral wat de minder courante soorten aangaat, het vlotten de materiaal verre van omvangrijk is. De hou ders dezer aandeelen houden over het alge meen hun bezit stevig vast en denken er blijk baar niet over zich daarvan te ontdoen, ook niet wanneer de situatie zich wel eens minder gunstig laat beoordeelen. De vaste stemming die zich voor de fondsen in kwestie heeft ge openbaard. sproot voort uit de berichten uit Indië, volgens welke de nivas groote afdoe ningen heeft bewerkstelligd. Naar gemeld heeft het centrale verkoopin stituut in de laatste drie dagen bij elkaar on geveer 100.000 ton suiker van de hand gezet. Nog niet zoo lang geleden werd reeds bere kend, dat de suikers uit den ouden oogst on geveer waren uitverkocht en de statistische positie van de Javasuiker kan dus zeker goed worden beoordeeld. Nu de nieuwe campagne onderweg is, behoeft men zich niet bezorgd te maken over nog onverkochte voorraden, het geen in de achter ons liggende jaren meer dan eens het geval is geweest. Over het algemeen genomen wordt de internationale suikersitu atie niet slecht beoordeeld. De internationale suikerraad heeft, op de gisteren te Londen ge houden vergadering weliswaar geen beslissing genomen ten aanzien van de quota-verdeeling. In breeden kring echter helt men over tot de ineening. dat deze kwestie op bevredigende wijze zal worden geregeld, vooral voor dc lan den. welke de vrije markt in hoofdzaak van suiker voorzien. Alles bijeengenomen zijn er dus wel redenen, welke de aangename tendens, die zich dezer dagen voor de suikeraandeelen heeft geopen baard. kunnen motiveeren. De middagbeurs. Het. zakenverkeer op de Amsterdamsche ef fectenbeurs was heden van kalmen aard. Het onregelmatige verloop van Wallstreet heeft een sentiment van onzekerheid te voorschijn geroepen dat aan den ondernemingslust niet ten goede komt. De reactie die zich gisteren in Wallstreet voltrok, deed uitkomen dat de beurssituatie aldaar nog niet is geconsolideerd. In verband met de daling te New York werden ook de Amerikaansche waarden op een lager koerspell verhandeld, doch van een bepaalde flauwe stemming kon toch nist gesproken wor den. aangezien de koersen onder beurstijd mee- rendeels een opwaartsche richting volgden. De affaire was ten opzichte van de laatste dagen merkbaar Ingekrompen. Op de locale markt ondervond men den weeromslag van de inzinking te New York. En over het algemeen was de stemming aan den gedrukten kant. De suikerfondsen echter boden goed weerstand, hetgeen moest worden toege schreven aan de berichten omtrent de voort gezette verkoopen van de Nivas. H.V.A.'s bleven op peil. Aandeelen vorstelandsche cultuur maatschappij trokken nog Iets verder aan. Voor enkele minder courante soorten kwamen iets lagere noteeringen tot stand, waarbij echter ln LEIDEN. 13 Juli 1S38. Noteering Coöp. Groen ten-, fruit- en bloemenveiling-'Vereen. „Leiden en Omstr.". Roode Kool f.4.805.50; Groene Kool f. 1.70—3.30; Rabarber f.2.40, Kroten f. 7.30; Uien f.7—8; Peen f.3—9; Aardappelen f.2—5.20; Andijvie f.2—6; Sla f.2; Druiven f.40; Aardbeien f.18—28; Smjboonen f.17—32; Stamboonen f.2033; Tuinboonen f.25; Dop erwten f.615; Peulen f.621; Postelein f. 1.5U 7; Spinazie f.29; Tomaten A f. 11.6016. B f. 12.40—17.40. C f. 9.60—12.40. CC f. 6.40—7.60 per 100 K.G. Andijvie f.0.50—2.40; Komkom mers f.24.20; Bloemkool f.212.90; Meloe nen f. 16—25; Salade f. 0.50—1.80; Perziken f. 0.5010.90 per 100 stuks; Kroten f. 1-502.6U; Pieterselie f. 1.60—2.20; Radijs f. 1.70; Selderie f.1 60—2.50; Uien f. 1.10—2; Peen f. 3.70—8.20; Rabarber f. 0,904.20 per 100 bos. DELFT. 14 Juli. Aanvoer; 2 paarden, 60 run deren, 3 graskalveren. 72 nucht. kalveren. 359 magere varkens. 843 biggen. 1 schaap, 3 weide- lammeren, 7 geiten of bokken. Kalfkoeien f 150- f. 350. varekoeien f100—200, nuchtere kalveren f. 420. magere varkens f. 2256, biggen f. 12 f.24, geiten of bokken f.3—13, rundvleesch (per kg. slachtgewicht) f0.720.620.52. Botermarkt. Gewogen 30/8 en 3 16 vaten boter, wegende totaal 630 kg. Prijs per kg, f. L37—1.40. Handel kalm. GOUDA, 14 Juli. Aangevoerd in totaal 1901 stuks, waarvan 23 slacht varkens. Vette vah 26 —27 ct. per pond, levend met 2C,< korting; 848 magere varkens. 3045; 985 biggen 1620; Gel- dersche biggen f.1824; 3 runderen 175—225; 37 nuchtere kalveren f. 713; 5. bokken en gei ten f.2—6 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt; 403 partijen kaas. Prijzen le kwal. Ie kwal. met riJksm. 235025, 2e kwai. met rijksm. 21—20; Zware tot 26. Handel matig. 259 ponden boter. Goeboter 75—80; WeibOter 70—75 per pond. 145.500 eieren. Kippeneieren 3.25—3.60: eendeneieren 2.803.20 per 100 st. Handel matig. Coop. Zuid-Holl. Eiereveiling g.a. (C. Z.H. E.) te Gouda. Aanvoer 110.000 kippeneieren. Prij zen: 56 58 K.G. f. 3.40—3.50 58/60 K.G. f. 3.50 —3.60; CO 62 K.G. f. 3.60—3.70; 62/66 K.G. f. 3.70 —3 95; Bruine 58 70 f. 3.55—4.30; Kleine eieren f. 3.103.55 per 100 stuks. Aanvoer 600 eenden eieren. Prijzen; f. 2.20£80 per 100 stuks. RIJNSBURG. 13 Juli Gladiolen Halley 80—1.40, Brillant 1.40—1.80, Polyst 2.80—3.20, Wit 2.—2.20. Regale 5080, Anjers Grenadine 1540, Convilli alba 6090, Asters Maria 20 —60, Asclepia 801.40, Centauria 2030, Achil- leia 3060. Lathyrus 1630. Ridderspoor 35 —60, Distels 6—13, Gepelde Godetia 1—1.30, Godetia rose 46, Margrieten 1530. VOORSCHOTEN, 13 Juli V.P.V. Kippen eieren f. 4.004.60. Eendeneieren f. 4.60, jonge hanen f. 0.40, konijnen f. 1.40. WADDINXVEEN. 13 Juli. Aanvoer 463 kippeneieren 3.553.85. WESTLAND. 13 Juli Dubb. bessen 15—25 witte 12. zwarte 5360. aardbeien 1822. ali- cante 4349. royal 43, frankenthaler 38, cham pion 6578, coiman 42. muscaat 63. doperw ten 7—11. dubb.. boonen 2428, enkele 33—37, snij 3036, frambozen 36. peulen 6. gele prui men 17. tafelappelen 17. morellen 26 per kilo: groote boonen 3135. tomaten 1.601.75. B 1.50—1.60. CC 80—1.00. C 1.45—1.60. bonken 1.101.20 per bak. aardappelen 1.20—1.55, po ters 8595. kl. poters 4055 per 25 kilo, uien 1.80 andijvie 1.20. sla 1.20. peen 4.00, rabarber 2.50—2.70. seldery 1.40. eieren 3.403.70, kom kommers 2.10—2.80 per 100. roode kool 3.10 3.70 per 100 kilo. netmeloenen 1934. suiker 5172, perziken 610 per stuk. Centr. Westl. Bloemenveiling, spectrum 1. 1.20. salmon 1.201.80. It. roze 1.302.40. geel 2.10—2.90, wit 1.—2.10. gemengd 1.403.— top- sy 1.201.80. potentaat 1.80. pelargonium 6.90 —12.30. regal 2.60—6.20. kokomo 2.30—3.70. Vir ginia 3.70—3.80, gerbere 2.704.30, rozen 2.— 290. zonalen 1.20—1.50. zinnia 3.50—4.80. Jap. lelie 2 2.50 per 100. plumosa 1535. spren- gerie 57. gladiolen 1038. lathyrus 25 per bos Verloofd: LIES VAN GRIENSVEN en WIM GALJAARD. Sumatrastraat 41. Maredykhof 7. 2696a Thuis: Vrijdag van haif- negen tot 10 uur n m. Suma- trastraat 41. Verloofd: JANNIE HOLSWILDER en HENDRIK CORNEL IS NAGTEOAAL. -iden. 15 Juli 1938. Sophiastraat 14. 2361a Geen receptie. J—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3