De ronde van Frankrijk Zeilwedstrijden op Braassemermeer het LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 11 Juli 1938 Derde Blad No. 24014 Kukuljevic en mevr. Miller meervoudig kampioen nieuwe. 79sie Jaargang Hughan de eenige Hollandsche titelhouder Verbluffend fraai dames-tennis Schulte had weer pech 'ÜAZTEXin** VCler ZUn| -e^&or^ee^h^f^ lange ronde F ERIK is uitstekend! Geen verrassende resultaten (Van onzen redacteur). Met regen begonnen, ls het Noord- wljksche toumooi om de internationale kampioenschappen van Nederland ook met regen geëindigd! Na de prachtig geslaagde inleiding door de demonstra tie van Budge en Mako is men in Noordwijk niet fortuinlijk geweest met het weer dat de publieke interesse ten zeerste gedrukt heeft en ook de presta ties over het algemeen niet ten goede gekomen is. Dat men toch gisteren alle eindstrijden heeft kunnen afwerken. Is de groote ver dienste van wedstrijd-leider Swaan, wien slechts te verwijten valt dat hij de finales van het heeren. en het dames-dubbelspel niet gelijktijdig liet spelen. Het anders zoo aantrekkelijke heeren-dubbelspel moest nu in den regen plaats vinden, terwijl het publiek in meerderheid reeds huistoe ge gaan was en er bovendien bij sommige spelers niet de ware ambitie meer was om dat Kukuljevic binnen enkele uren met den trein uit Rotterdam wilde vertrekken Het resultaat van het tournooi komt overigens vrijwel met de vooraf gekoes terde verwachtingen overeen. Kukul jevic werd weer voor een jaar titelhou der in de heeren-single terwijl mevr. Miller Heine de sterkste bleek te zijn bij de dames waar men inmiddels meer tegenstand van de Australische kam pioene mej. Wynne, tegemoet had ge zien, dan zij geleverd heeft. Mevr. Miller won. met mej. Morphew als partner, tevens het dames-dubbelspel, terwijl een zege van mevr. Hopman met Hughan het waarschijnlijk maakt dat behalve de Zuid-Afrikaansche ook de Australische dames het volgend jaar weer van de partij zullen zijn. Tenslotte was het kampioenschap heeren-dub- belspel voor Kukuljevic en Moreau, die In vier sets over de Belgen De Borman en Geelhand de baas zijn gebleven! in de finale door een zege met 64, 75. In de dubbels, gespeeld na een zeer lang durige periode van onderbreking wegens regen, werden de volgende uitslagen ver kregen: Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mevr. Miller Heine en mej. Morphew sl. mevr. Hopman en mej. Stevensson 75, 82; mej. Wynne en mej. Croyne sl. mej. Craze en mej. Plercey 9—7 64 Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: Ku_ kuljevic en Moreau sl. Heynen en Tesch- macher 7—9, 86, 63, 7—5; Geelhand en De Borman sl. Hughan en van Swol 36 8—3, 80, 68, 64. (Hughan en van Swol kregen ln de kwart finale gewonnen van Nelson en Weston Gemengd dubbehpel (halve eindstrijd): mevr. Hopman en Hughan sl. mej. Wynne en Geelhand 6—2. 7—5: mev. Miller Heine en De Borman sl. mej. Yorke en van Swol 3—t). 6—1, 7—5. De halve eindstrijden. Zaterdag zjjn de halve finales gespeeld en die dag werd feitelijk een mislukking: regen, wind en niet meer dan enkele tien tallen kijkers, die begonnen met vanaf twee tot drie uur tevergeefs te wachten omdat de bui ten land sche spelers per auto car een tocht naar Volendam en Marken hadden gemaakt in den voormiddag en pas na half twee waren teruggekeerd. En van de drie partijen, welke zij daarna te zien kregen, waren alleen die der dames Interessant. In het heeren-cfsvtelspel was Kukuljevic volmaakt superieur aan den kleinen Franschman Abdesselamdie Vrijdag tegen Van Swol zoo prachtig gespeeld had dat hij ook Kukuljevic vrees had ingeboe zemd doch bil dit winderige weer en tegen het vooitreffelijke spel van den Yougo-Slaaf een wel buitengewoon ondergeschikte rol spelen moest. De kou of het feest van den vorigen nacht zat Ab ri esse lam in de beenen! Hij stond aan zijn plaats genageld, had geen ser vice en geen aanval en was in dezen vorm een onbeduidend, ongevaar lijk speler, die genoegen moest nemen met drie games tegen een uiterst vast spelenden Kukuljevic, wiens flitsende forehand-drive onhoudbaar was en wiens arop9hots en smashes eveneens punt op punt bijeengaarden. Met 63, 60. 60 werd het drama beklonken.... Hughan had moeten spelen tegen Geel hand. doch de Belg bleek zóó vermoeid te zijn door de tweemaal vijf sets van Don derdag en Vrijdag, dat hij zich terugtrok ten behoeve der dubbel partijen en aan Hughan dus de eer liet om tegen Kukuljevic te strijden om den titel van internationaal kampioen van Nederland! Belangwekkend spel was er weer bij de dames. Eén Zuid-Afrikaansche en drie Australischcn waren hier bij be trokken en het waren opnieuw laatst genoemden, die heel haar spel op scoren ingesteld bleken te hebben; mej. Coyne zoowel tegen mevr. Miller als de dames Wynne en Hopman tegen elkaar. Wat een soepelheid, wat een elegance, wat een durfBeide partijen werden in twee sets beslist ten gunste van mevr. Miller en mej. Wynne, maar het krachtsverschil was miniem. Dat mevr. Miller won dankte zij voornamelijk aan haar rustiger spel, aan het meer inge-" steld zijn op veiligheid, aan haar tac tiek. Dat voortdurend riskeeren van mej. Coyne was magnifiek, maar het bracht vooral bij dezen harden wind en dc gladde baan nog aJ fouten mee en dat was juist voldoende om voor de tegenpartij den doorslag te geven. Mej. Wynne scheen gemakkelijker te spelen dan mevr. Hopman, met een sterkere service en een meer vloeiende back hand. Teveel liet zij zich echter tot den netaanval lokken en altijd vond mevr. Hopman dan Vlijmscherpe passings langs de lijnen, waardoor de match bijna voortdurend in evenwicht geble ven is. Mevr. Miller had gewonnen met 63, j 86. Mej. Wynne plaatste zich tegen haar De finales. Partij van 20 minuten. De beslissing in het dames-enkelspel viel gistermiddag in ruim twintig minuten! Hier stonden de twee beste speelsters van Zuid-Afrlka en Australië tegenover elkaar, die belden tot de „laatste zestien" van Wimbledon hebben behoord en er was reden om aan te nemen dat dit tot een grootschen kamp zou leiden. Hoe geheel anders kwam het echter uit en hoe teleurstellend was eigenlijk het verloop. Dat mej. Wynne in den aanvang de Juiste touch op haar slagen niet vinden kon en toen den indruk wekte de eerste set te laten loopen (het werd 60). was zoo wonderlijk niet maar ook daarna heeft de Australische maar weinig gepresteerd. Aldoor was het initiatief bij mevr. Miller, die een schitterend base-linespel varieerde met een magnifieken net-aanval, die aces sloeg op haar service en volleerde en sinashte. zoo goed dat het vele bekende Hollandsche spelers (heeren wel te verstaan!) jaloers maken kon. Slechts eenmaal ln die heele eerste set zagen we van mej. Wynne die gevreesde lange drive, recht langs de lijn. die haar in vorige ronden zulke mooie successen had doen oogsten. Wel werd het spel ln de tweede set wat levendiger en vond zij betere drives en eenige keurige volües, doch thans kon men ook con- stateeren over welk een voortreffelijke looptechniek mevr. Miller beschikte, hoe snel zij reageerde, hoe goed zil het oog op den bal had en hoe zij altijd weer tijdig ter plaatse was voor een goeden tegenaanvalOp 21 in haar voor deel gaf de vierde game een zeer belangrijke! zesmaal deuce Toen mevr. Miller die' won (31) scheen tevens alle vastheid in mej. Wynne's spel verdwenen en met 62 kwam het slot. Kukuijevic's gemakkelijke zege. Dat Kukuljevic het heeren-enkelspel win nen zou tegen Hughan stond vast; dat hij triomieeren zou in drie sets lag eveneens voor de hand. En die omstandigheden wa ren feitelijk niet prettig voor de finale van het hoofdnummer van een dergelijk Inter nationaal toumooi. Evenals in vorige par tijen was ook nu Kukuljevic verreweg superieur, zoo zelfs dat hij zijn volle con centratie niet noodig had Er kon een grapje gemaakt worden, men kon lachen, en voortdurend steeg de score ten voordeele van den Yougo Slaaf. Uitstekend volleeren had Hughan tot 44 in de eerste set stand doen houden. Daarna werd de forehand drive van Kukuljevic oppermachtig en vruchteloos poogde Hughan zijn aanval iwat had hij overigens weinig aanval in zijn spel!) te richten op den backhand hoek! Die backhand van Kukuljevic heeft geen scoringskwaliteiten en de dropshots, welke deze er herhaaldelijk mee gaf, brachten Hughan nog al eens punten, maar Kukuljevic liep meestal heel handig om zijn backhand heen en op de forehand had Hughan geen antwoord Pas in de derde set heeft het spel heeft het spel even een zoodanig karakter kun nen aannemen dat de toeschouwers er enthousiast door werden. Hughan scoorde meermalen rechtstreeks op zijn service en zette bovendien een netaanval in, welke Kukuljevic even overtroefde en tot missen dwong Te kort echter kon onze landgenoot dat tempo volhouden en toen hij tot reti- reeren gedwongen was. beteekende dat tevens het einde der partij. kaansche combinatie, maar aan den wedstrijd gaf die durf een wel bijzon der aantrekkelijk cachet! Op 54 in de eerste set hadden mevr. Miller en mej. Morphew drie winning strokes, doch zij werden eenvoudig weggcranseld door het resolute spel der tegenpartij, die met 76 de leiding kreeg, daarna op 78 nog eens een setpoint verdwijnen deed, om dan eindelijk met 108 het onder spit te delven. Ook op 65 in de tweede set kreeg mevT. Miller geen kans een set- tevens match-point te benutten en het moest duren tot 86 voordat dc Zuid-Afrikaansche dames uitbundig toegejuicht door het vTij talrijke publiek het kampioenschap wisten te veroveren! Succes voor Hughan. Het gemengd dubbelspel leverde ook Hughan een titel op en wel te zamen met de Australische mevr. Hopman, die na een goed begin een vrij gevaarlijke inzinking kreeg, maar zich keurig herstelde. Zij en Hughan verstonden elkaar uitstekend. Zij wonnen de eerste set met 86 en de tweede met 97 na een uiterst aantrekke- lijken kamp, waarin mevr. Miller en De Borman een meestal betere netpositie In namen, doch te veel punten verloren door overdreven forceeren van den Belg. De smash, waarmede De Borman op 30 40 het matchpoint trachtte te neutralisee- ren. was zoo vlak op de lijn. dat de spelers reeds weer naar hun plaatsen liepen voor- De vijfde etappe was eentonig. Borman en%eltand worsen de eerste s£ 1 V°erde doch de foreeerende drive van Kukuljevic (merkwaardis zoo weinig als er gevolleerd werd!) en diens keiharde service gaven daarna den toon aan en zorgden voor een zege in vier sets. In een plasregen gingen de laatste toeschouwers huiswaarts De volledige uitslagen van gisteren zijn: Dames-enkelspel, eindstrijd: mevr. Miller Heine (ZulcT- Afrika) sl. mej. Wynne tAustralië) 60. 62. Heeren-enkelspel. eindstrijd: Kukuljevic (Yougo Slaviëi sl. Hughan (Ned.) 64, 6—3. 6—3. Gemengd dubbelspel, eindstrijd: mevr. Hopman (Australië) en Hughan (Ned.) sl. mevr. Miller Heine en De Borman 86, 97 Dames dubbelspel, eindstrijdmevr. Miller Heine en mej. Morphew (beiden Zuld- Afrikai sl. mej Wynne en mej. Coyne (beiden Australië) 108, 36 Heeren-dubbelspel. eindstrijd: Kukeljevlc (Yougo Slavlë) en Moreau (België) sl. De Borman en Geelhand (beiden België) 46, ft—3. ft—2. 8—2. ZEILEN. INTERNAT. MARINE-ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL BEGONNEN. Nederland derde. De jaarljjksche internationale marine-zeil wedstrijden te Kiel zijn gisteren begonnen. De Nederlandsche marine, die het vorig jaar den Hindenburg-beker won, is bij deze wedstrij den vertegenwoordigd door de luitenants ter zee tweede klasse. J. F. van Duin, stuurman, en J. W. Reynierse. fokkenist. De uitslag luidt: 1. Duitschland (luits. ter zee Koppenhagen en Christiansen» 1 uur 51 min. 13 sec. 2. Italië (luits. ter zee Salata en Maggi) 1 uur 51 min. 44 sec. 3. Nederland (luits. ter zee tweede klasse van Duim en Reynierse) 1 uur 52 min. 33 sec. 4. Zweden duits, ter zee Kusell en Sjoeblom) 1 uur 53 min. 22 sec. 5. Engeland (luits. ter zee Woodcock en Grat- tan) 1 uur 53 min. 54 sec. 6. Estland (kap. Santpank en luit. ter zee Loodus» 1 uur 55 min. 9 sec. 7. Polen. 8. Roemenië. Frankrijk gaf op wegens het breken van den mast: Turkije wegens schade aan den kiel. Duitschland leidt thans met 11 pnt. voor Italië met 5.5 pnt. en Nederland met 3.67 pnt. Het is een vrij eentonige rit geworden j met slechte sporadische ontsnappings pogingen, welke meestal in de kiem ge smoord werden. Er werd in een stevig tempo gereden, maar de wegen en het weer waren goed, zoodat dit wel te ver wachten was. Er was weinig vechtlust te bespeuren. Blijkbaar moesten de renners nog den rustdag een beetje uit de beenen trappen. Reeds na een kilometer viel het eerste lekke bandje. De Belg Lauwers was de ongelukkige, maar Meulenberg wachtte op hem en na eenigen tijd kwame/i zij te zamen weer bij. In een lange rij snelden de renners over de wegen. Een enkele maal werd er iets ondernomen, maar succes bleef voorloopig uit. Op 40 K.M. voor Bor deaux ontsnapte Frechaut, die in Bordeaux woont en wilde trachten als winnaar van de etappe in zijn stad aan te komen. Het scheen te gelukken. De Franschen Passat, Cosson en de Italiaan Introzzi hielpen hem en spoedig hadden zij 45 seconden voor sprong. welke tot 1 minuut aangroeide. Toen echter zette het peleton de jacht in en het duurde niet lang of ook zij waren weer ingehaald. Kort voor de aankomst werden nog po gingen, om een voorsprongoverwinning te behalen, gedaan, maar het peleton was waakzaam. De Italiaan Servadei. die zich ook in de vierde etappe onderscheiden had. kwam als eerste de baan te Bordeaux de. BinI derde, terwijl Frechaut de vierde plaats bezette, doordat hij nog Juist uit het groote, naamlooze peleton was weg gesprongen. Over de vijfde plaats werden zestig renners geklasseerd, onder wie ook onze iandgenooten Middelkamp, Anton van Schendel. van Nek en Dominicus. Helaas hadden Schulte en Hellemons met pech te kampen. zo=dat het nl©t te verwonderen j was. dat Schulte «die eenige kilometers i voor het einde een lekke band kreeg!met bijna 3 minuten achterstand als 76ste en Hellemons zelfs met bijna negentien minu ten achtersand als 83ste binnenkwamen. In het algemeen klassement heeft Majerus nog steeds de leiding. Wecker- ling, die door een protest in het alge meen klassement van de tiende naar de tweede plaats verhuisde, is deze plaats nu toch kwijt, daar hij door pech ruim 1 minuut verloor en als 69ste in de etappe geklasseerd werd. Leducq bezet thans de tweede plaats. Middelkamp is weer eenige plaatsen naar voren geschoven en staat als 29ste genoteerd. Ook van Schendel ging vooruit en bezet de 37ste plaats. Van Nek volgde het goede voorbeeld en neemt nu de 65ste plaats in. Schulte daarentegen viel een plaats terug en staat thans 72ste, Dominicus klom vier plaatsen omhoog en is 80ste, ter wijl Hellemons terugviel naar de 83ste plaats. De uitslag luidt: Vijfde etappe (RoyanBordeaux, 198 K.M.)1. Meulenberg (België) 5 uur 12 min. 42 sec.; 2. Servadei (Italië); 3. Binl (Italië); 4. Frechaut (Frankrijk); 5. een groep van 60 renners, onder wie: Middel kamp (Nederland); Anton van Schendel (Nederland); van Nek (Nederland); Do minicus (Nederland), allen in denzelfden tijd als Meulenberg; 76. Schulte (Neder land) 5 uur 15 min. 4 sec. 90. Hellemons (Nederland) 5 uur 31 min. 25 sec. Algemeen klassement: 1. Majerus (Luxem burg) 33 uur 41 min. 56 sec.; 2. Leducq (Frankrijk) 33 uur 42 min. 48 sec.; 3. Magne (Frankrijk) 33 uur 42 min. 56 sec.; 4. Matthias Clemens (Luxemburg) met denzelfden tijd; 5. Wengler (Duitschland) 33 uur 43 min. 14 sec.; 6. Spelcher (Frank rijk) met denzelfden tijd; 7. Lowie (Belgie» met denzelfden tijd; 8. Cosson (Frankrijk) 33 uur 43 min. 33 sec.; 9. Weckerllng (Duitschland) 33 uur 43 min. 44 sec.; 29. Middelkamp (Nederland) 33 uur 50 min.; nn onnüddeUiik êevoteS door zijn landge- 37. Anton van Schendel (Nederland) 33 uur no'otBlrüenden La ate t- 51 min. 58 «ec 65. vaA Nek (Nederland) genoemde toonde zich weer^ een ^printer Mm*» ^fgODnmlnlcus (Nederland) 34 uur 27 min. 3 sec.; 83 Hei van groot formaat en wist met enkele SË5ST» SS' MTÏ.rt'tU!1 l.'möns "(Nederland) 14 1. «In. S. KYRIAZI 4198 (Ingez Med.) De mooiste wedstrijd. Mevr. Miller Heine is. behalve in de single, ook kampioene geworden in de dames-dubbel, met haar landgenoote, mej. Morphew als partner. En dat was de mooiste strijd van heel den middag. De cijfers: 10—8. 8—6, zeggen reeds dat het er gespannen heeft. Niet alleen spanning was er evenwel, maar ook schitterend spel; zoo mooi als men het hier te lande van dames nooit ziet! Het rustiger plaatsen, de meer sluitende combinatie, de vlijmscherpe drives van mevr. Miller en de passings langs de lijnen van mej. Morphew hebben uit eindelijk met gering verschil den door slag gegeven ten gunste der Zuid- Afrikaansche dames, maar hoe verbluf fend goed was dat enorme smashen van mej. Coyne en hoe ongeloofelijk vlot dat volleeren van mej. Wynne Opnieuw namen de Australische speelsters iets te veel risico, waardoor zij de winst harer dikwijls fantasti sche slagen niet handhaven konden tegen het prachtige verzet der Afri- Het feest op den Brasem heeft zich Zaterdag gekenmerkt door regen en wind. Die regen was onprettig en maakte het guur op den plas. maar het werd een goede zeilmiddag. dank zij de heel dikke Zuid-Westelijke bries, die op de gele baan met zon mee gezeild een mooi lang kruisrak bracht van Groenewold dwars het meer over naar Roelof arendsveen. Op de Zaterdagmiddag beperkte zich de strijd voornamelijk tot de draken en de regenbogen, want de derde klasse welke startte, telde slechts vier scheepjes. De pampusklasse waarin Reitsma en De Vries Lentsch het snelste weg waren en waarin het ook voornamelijk tusschen die twee is gegaan. Ditmaal won de jeugd het. De start in de drakenklasse was niet bepaald vlot. Moret en Blickman waren nog het beste weg. maar zij konden zich niet lang in de voor hoede handhaven. Van Benthem van den Berg en Heinen waren de leiders van het veld. Bij het ingaan van de tweede ronde lag de Cavalier met een goeden voorsprong vooraan, maar op het laatste rak kwam de Janmaat bedenkelijk dichtbij. In dc regenboogklasse is een merkwaardige race gezeild, waarbij van Staveren zich weer eens van zijn besten kant liet kennen. Door een slechten start begon hij ver in de achterhoede, maar reeds in de eerste ronde had hij zich naar dc derde plaats opgewerkt. Bij de keerboei lagen Deichmann en Van der Mey nog voor Van Sta veren. die voor den wind al direct de De Leede I ging bedreigen en later ook de Pheeda passeerde. Voor dien hadden een paar stuurlieden met moeilijkheden te kampen gehad. Bos bijv. die direct na den start de leiding had genomen en gedurende de geheele eerste ronde aan den kop had gelegen, moest door averij opgeven. Dat had ook Brand moeten doen. die de Darling van 'Blickman zeilde. En bij Dc Vries was de ballon de lucht in gegaan. De Kikker deed toen zoo raar. dat men op den wal dacht, dat de regen boog onder water werd gevaren. Deichmann heeft trouwens ook moeilijkheden met zijn fok gehad. A Hieronder de uitslagen van Zaterdag: Pampusklasse: 1. Wildebras, st. W. de Vries Lentsch Jr.; 2. Ruiter, st. R. Reitsma. Regenboogklasse: 1. Hollandia, st. C. v. Sta veren; 2. Pheeda. st. G. Deichmann: 3. De Leede m. st. W. Z. van der Mey: 4. Kikker, st. J. de Vries; 5. Saenden. st. L. de Wit. Drakenklasse: 1. Cavalier, st. E. G. van Ben them van den Berg; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Zilvermeeuw, st. B. J. Moret. Zondag zonder verrassingen. Ook gisteren was het nog allerminst zomer, maar wij kregen zoo nu en dan een zonnetje en het regende niet. Het was dan ook heel wat prettiger op den plas bij Roelofarendsveen en een aardig briesje zorgde voor een vlot verloop. Ook nu werd de gele baan gezeild met een lang kruisrak van Groenewold den plas om naar het Paddegat. Merkwaardig genoeg was er weinig wisseling in de uitslagen van de meeste klassen. De Bra sem schijnt een gelukkig vaarwater te zijn voor den jongen De Vries Lentsch. Hoewel Reitsma het hem lastig genoeg maakte, won hij alle races in de Pampusklasse. Op een zelfde resultaat kan Van Benthem van den Berg bogen in dc Dra kenklasse. Het verschil met zijn ernstigste con current. J. Heinen. was niet zoo gering ook. Dat op den Brasem het leeuwenaandeel van het succes in de regenboogklasse voor van Sta veren zou zijn, werd algemeen verwacht. Tot drie overwinningen wist hij echter de Hollandia niet te varen, want op den Zondagmorgen liet van der Velde zien. dat hij. behalve gangmaker op feestavonden en het was een mooi feest Zaterdagavond in het paviljoen van Zegers ook een goed stuurman kan zijn. Bos had dit maal nu eens geen pech en ook nu weer moch- De Rotterdammer De Jong was favoriet in het Olympiajollenveld en heel veel tegenstand heeft hij niet gehad, behalve dan even van Coops. Bij de sharpies werd het opnieuw een familiefeest der Nauta's. De grootste sensatie werd de ochtendrace der 12 voetsjollen. Nummer één wist blijkbaar niet wat de eindlijn was en het geheele veld liep den leider na. behalve mevr. De WitVan de Stadt-, die heelemaal niet tot de voorhoede behoorde, maar als eenige goed finishte en daardoor de race won. Hieronder volgen de uitslagen van gisteren: Ochtendwedstrijden Drakenklasse: 1 .Cavalier, st. jhr. mr. E. G. van Benthem v .d. Berg; 2. Janmaat, st. J. Heinen; 3. Hermes. st. W. H. van Lienden: 4. Dracula. st. ir. J. C. P. Hofkes. Regenboogklasse: 1. Duke, st. J. C. v. d. Velde; 2. Holland II. st. F. P. Bos; 3. Pheeda. st. Gerh. Deichmann; 4. Kikker, st. J. de Vries; 5. Hol landia. st. C. van Staveren. Olvmpiajollen: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 2. Koerrat. st. A. T. van Veen; 3. Bor reltje. st. A. D. H. Coops. Pampusklasse: 1. Kievit, st. W. dc Vne3 Lentsch; 2. Wildebras, st. J. Key; 3. Ruiter, st. R. Reitsma; 4. De Steur. st. L. v. d. Steur. N. N. 16 M2. klasse: 1. Jaro n, st. J. Hulk; 2. Unrèst. st. D. Flemming. 12 M2. klasse: 1. Spitsmuis, st. J .H. Nauta: 2. Dinges, st. C. M. H. Nauta; 3. Wieke. st. A. J. Koning. 12 Voetsjollen klasse A: 1. Tulla, stuurvr. M. J. de Witv. d. Stadt (alle anderen verkeerd geëindigd). 12 Voetsjollen klasse B: 1. Doordrijver, st. K. Idema: 2. Sterntje, st. R. Alten; 3. Popey. st. ir. M. J. Schoen. Middagwedstrijden Drakenklasse; 1. Cavalier, st. jhr. mr. Benthem v. d. Berg: 2. Hermes. st. W. H. van Lienden; 3. Zilvermeeuw, st. B. J. Mo ret: 4. Janmaat, st. J. Heinen. Regenboogklasse: 1. Hollandia, st. C. van Sta veren: 2. Kikker, st. J. de Vries; 3. Saenden. st. L. de Wit; 4. Duke, st. J. C. van de Velde. Olympiajollen1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong: 2. Borreltje, st. A. D. H. Coops; 3. Roer rat. st. A. T. van Veen. Pampusklasse: 1. Kievit, st. W. de Vries Lentsch; 2. Ruiter, st. R. Reitsma, D. Wildebras, st. J. Key. N. N. 16 M2. klasse: 1. Unrèst, st. D. Flem ming: 2. Jaro II, st. J. Hulk. 12 M2. klasse: 1. Spitsmuis, st. J. H. Nauta: 2. Wieko, st. A. J. Koning; 3. Dinges, st. C. M. H. Nauta. 12 Voetsjollen klasse A: 1. st. de Jong; 2. 't Keggetje, st. J. W. van den Berg Jr.; 3. Kui kentje, st. Ph. Lewis. 12 Voetsjollen klasse B. 1. Popey. st. ir. M. J. ten de Zaanlanders er zijn. Vooral De Vries Schoen; 2 .Doordrijver, st. K. Idema; 3. Sterntje, zeilde op den Brasem goed. 'st. R. Alten.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9