LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 11 Juli 193S SPORT Leidsch K.N.V.B. XIR. C. H. 3—2. IJOSiLAT THIJS IJS EN DE VREEMDE VULKANEN Streekdag Oranjegarde. VRAGENRUBRIEK AUTOMOBILISME. GROOTE PRIJS VAN BELGIE. De uitslagen van den 24-uurswedstrijd voor sportwagens om den grooten prijs van België, welke race op het circuut van Francorchamps werd verreden, luiden: Klasse boven 4000 c.c.: 1. Pintacuda-Severi (Alfa Romeo) 2996.632 K.M.. gem. uursnelheid 124.8 K.M. Klasse tot 4000 c.c.: 1. Gerard-Monneret (Delage) 2972.8 K.M., gem. uursnelheid 123.8 K.M. Klasse tot 2000 c.c.: 1. Prinz Schaumburg- Roese (B.M.W.), Heiman-Brudes (B.M.W.) en Drien-Scholz (B.M.W.) allen 2675 K.M., gem. uursnelheid 11.48 K.M. Klasse tot 1500 c.c.: 1. Reand-Humblet (Lancia) 2378.2 K.M., gem. uursnelheid 99 K.M. Klasse tot 1100 c.c.: 1. Gordiniu-Scaron (Fiat) 2407.9 K.M., gem. uursnelheid 100.3 K.M. M.S.V. II—A.R.C. III 3—2. Op het terrein van M.S.V. speelde A.R.C. III tegen het reserve-elftal van MSV.. Hier moesten de bezoekers de vlag strijken zij het met slechts één doelpunt ferschil. Rust ging hier in met blanco stand. In de tweede helft was het Sap van M.S.V. die er bijzonder het oog in had want alle doelpunten van M.S.V. nam hij voor zijn rekening. A.R.C. wist hier tegenover slechts twee doelpunten te stellen zoodat de thuisclub hier juist kon zegevieren. L.W.V.—ZWALUWEN. Morgen te 7 uur speelt L.W.V. tegen dc Zwa luwen. Te 3 uur speelt L.W.V. II tegen de A.S.V.-veteranen op het terrein aan het Zwarte Pad. VOETBAL. Het was jammer voor de speeltuinvereeniglng „Groenoord". ten bate waarvan Zaterdag boven genoemde. wedstrijd werd gespeeld, dat een voortdurende regenval voor den aanvang van den wedstrijd, het publiek, waarom het in dit geval toch te doen was, thuis hield. Nu werd met een goede honderd belangstellenden aan het doel niet beantwoord. Nadat den belden aan voerders alsmede den directeur van het mu ziekgezelschap „P.C. en L.". dat voor den wed strijd en in de rust voor flinke marschen zorg de. bloemen waren aangeboden, kon de wed strijd beginnen. Het elftal van Leidsche K.N. V.B.-spelers, versterkt met de beide Barnhoorns uit Quick Boys in de halflinie en Linsen mee Kantebeen van Feyenoord in de voorhoede, speelde evenals het bezoekend R.C.H. een be hoorlijk partijtje voetbal en af en toe viel er voor den voetballiefhebber wel het een en ander te genieten. Zoo was het eerste doelpunt voor Lelden een juweeltje en vooral prachtig werk van van der Heyden die den bal na een voorzei van Starre zoo fraai voor de voeten van Linsen plaatste, dat dezt moeilijk anders kon doen dan scoren. Het tegenpuntje van R.C.H. daaren tegen was een staaltje van volhouden van den vurig spelenden mid voor die ten slotte in lig gende houding wist te doelpunten. 11. Voor de rust wist Kantebeen een, opniguw door van der Heyden terug gespeelden bal. in te schieten. 2—1. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeela Linsen toonde «ich herhaaldelijk in de Leidsche voorhoede een speler van klasse. Tot doelpunten kwam het echter voorlooplg niet. Ook Starre, die een uitstekende parti) als rechtsbuiten speelde, wist noch direct noch Indirect voor een doelpunt te zorgen. Inmiddels zat R.C.H. niet stil. Fel zaten de Haarlemmers er op om den achterstand in te halen, hetgeen hun inderdaao gelukte toen Freyser een ingeschoten bal terug stompte cn de Haarlemsche midvoor van de hem geboden gelegenheid tot scoren profiteerde. 2—2. Na een verder gelijk opgaanden strijd wist Linsen ten slotte het winnende doelpunt voor Leiden te maken. 3—2. Scheidsrechter Hons- beek heeft goed geleid. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Q. Boys IIRoodenburg I 52. Voor bovengenoemde wedstrijden speelde Q Boys II Zaterdagmiddag tegen Roodenburg 1 Beide ploegen waren verre van volledig. De gastheeren hebben het eerst het sterke wind- voordeel en zijn mede hierdoor het meest aan vallend. doch door slordig spel duurt het een half uur voordat v. d. Boon zijn club de leiding geeft, 10, maar even later beoordeelt de Vries aan de andere zijde een ingeschoten bal ver keerd en het is 11. Zelfs neemt Roodenburg door een strafschop de leiding, doch nog voor'de rust brengt v. d. Plas de schaal weer in even wicht, zoodat met 2—2 gedraaid werd. Wie had gedacht, dat Roodenburg na de rust het heft in handen zou nemen kwam bedrogen uit. Het spel van de gastheeren was toen dusdanig verbeterd, dat al spoedig door Meyvogel de stand 32 was, en toen even later dezelfde speler met een ver hoog boogschot er 42 van maakte stond tevens vast dat deze wedstrijd in een overwinning voor de gasthee ren zou eindigen, want hoewel Roodenburg vrij veel in den aanval was. was het voorhoedespel wat te doorzichtig om succes te hebben. Ten slotte benutte Meyvogel een goede pass van Kroon, zoodat met 52 het einde kwam. Q. Boys VRoodenburg IV 07. In dezen wedstrijd moest het vijfde elftal van Q. B.. dat met 10 man speelde, een gevoelige nederlaag slikken. Met niet minder dan 7—0 werd het geslagen. Rust 03. SPORTDAG TE LEIDERDORP. Zaterdag a-s. houdt Ons Clubje te Leider dorp een sportdag met medewerking van de gymnastiekvereeniging Sparta. Te halfdrie is er een demonstratie turnen door Sparta. Om 4 uur speelt Ons Clubje I tegen Leid sche Boys I voor den Ramaker-voetbalbeker. Om 6 uur is er hardloopen 400 M. Seniores en 200 M. Veteranen, gevolgd door een nupi- mer estafette 4 x 100 M. tusschen Ons Clubje en Sparta. Tot slot is er een veldloop met hindernissen. ALPHIA—NIEUWVEEN. In een vriendschappelijken wedstrijd speelde Alphia gisteren tegen Nieuwveen. Deze ontmoe ting eindigde in een gemakkelijke 82 over winning voor Alphia. Reeds voor de rust wist Alphia viermaal het net te vinden, waartegen Nieuwveen één doelpunt wist te stellen. Was Alphia reeds voor de pauze geregeld sterker, ook na de rust, toen zij het wind voor deel had, zat zij geregeld voor het doel der gasten. Spoe dig was de stand 51 voor de thuisclub, waar na de Nieuwveen-midvoor er 52 van wist te maken. Hierna bleef Alphia geregeld in den aanval en toen scheidsrechter De Wissel het einde aankondigde was de stand op 8—2 ge bracht. De scheidsrechter leidde goed. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BOSK. BOYS. De volgende uitslagen zijn verkregen: Bosk. Boys I—G.S.V. I (Gouda) 2—6. Bosk. Boys III—G.S.V. III 1—6. A.R.C. n—M.S.V. I 3. Onder leiding van scheidsreclïer de Wissel werd op het A.R.C.-terrein een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tusschen A.R.C. II en M.S.V. Het is een pittige wedstrijd geworden waarin beide elftallen goed tegen elkaar op wogen. P. Hesseling weet voor AR.C. de score te openen terwijl nog voor het verstrijken der eerste helft de stand op 20 voor de thuisclub wordt gebracht. Ook in de tweede helft weet rood-zwart haar kleine meerderheid in doel punten uit te drukken en den stand op te voeren tot 40. Het is dan Pierrot die voor M.S.V. een tegenpunt scoort, wat evenwel direct door A.R.C. weer met twee doelpunten beantwoord wordt 61. Nog voor het einde weet Pierrot en Sekeris voor M.S.V. te scoren zoodat het einde komt met een 63 overwin ning voor de Racingclub.. R.B.F.—L.C.I. Morgenavond te kwart over zeven komt op het terrein van „N.A.S.B." aan het Zwarte pad de sportverceniging ..Leidsche Cliché Industrie" op bezoek bij R.B.F. VOETBALLENDE KORFBALLERS. Morgen om 7 uur zal L.P.S.V. I op het ter rein aan den Zoeterw. Singel een vriendschap pelijken wedstrijd spelen tegen een elftal, sa mengesteld uit leden der Leidsche korfbalver- eeniging „Fluks". WEDSTRIJDEN VAN ONS CLUBJE. Om den Ramaker-wisselbeker speelt heden avond te kwart over zeven Tona I thuis tegen LD.T.S. I. Woensdagavond te kwart over zeven speelt Ons Clubje II tegen Morschkwartier comb. ALPHENSCHE SLAGERS— ALPHENSCIIE WINKELBEDIENDEN Hedenavond te halfacht wordt op het terrein van Alphen een wedstrijd gespeeld -tusschen een elftal van de Alphensche slagers en een elftal samengesteld uit bedienden in het manu- facturenbedrijf. D.S.O. I— ROUWKOOP I 4—1. D.S.O.O had 2 invallers en ook de gasten had den enkele invallers. In het begin gaat de strijd gelijk op maar na een kwartier zet D.S.O. een aanval op waaruit J. Windmeijer D.S.O. de leiding geeft 10. Wel vallen ook de gasten aan maar deze leveren niets op en kort voor de rust scoorde G. de Hertog het tweede doelpunt 20. Na de rust is het met de gasten gedaan. Met een mooi schot scoorde Windmeijer het derde doelpunt 30. D.S.O. deed het nu wat kalmer aan. waarvan Rouwkoop profiteerde en een tegenpunt maakte 31. Even voor het einde maakte G. de Hertog er 41 van. D.S.O. IIMOERKAPELLE I 2—1. In het begin zijn de gasten steeds in den aanval maar tot doelpunten komt het niet. D.S.O. zit ook niet stil en een hard schot van Van Beveren komt Juist tegen den paal. De rust ging in met blanken stand. Na de pauze zit D.S.O. er goed op en heeft van Rijs spoedig succes 10. maar uit een doelworsteling maakt Moerkapelle gelijk 11. Zelfs scoort z\J opnieuw maar dit doelpunt kent scheidsrechter Van Vliet niet toe, daar de bal achter was geweest. Even voor het einde neemt D.S.O. weer de leiding en zij staat deze niet meer af. Einde 21. Scheidsrechter L. van Vliet had den wedstrijd goed in handen. D.S.O. IV speelde tegen Moerkapelle II. Uitslag 1—2. KORFBAL. SUCCES VAN ZUIDERKWARTIER TE HILLEGOM. Het is Zuiderkwartier gelukt voor de 2e maal beslag te leggen op den len prijs op de seriewed strijden van Patrimonium te Hillegom. Patri monium won den 2en prys. ZU moest met Z K. om den len prijs kampen. In den laa£sten wed strijd moest zij echter het onderspit delven na een forschen doch goed gespeelden wedstrijd. Noorderkwartier was een goede derde, maar won geen prijs daar er maar 2 prijzen waren. T.H.B. was nummer laatst. Zij viel in voor de Zwaluwen, daar deze nog te elfder ure afschre ven. De uitslagen zijn: PatrimoniumT.H.B. 50; Noorderkwartier Patrimonium 04; ZuiderkwartierT.H.B. 110 NoorderkwartierZuiderkwartier 05; T.H.B.— Noorderkwartier 0—2; PatrimoniumZuider kwartier 13. WILSKRACHT (NIEUWVEEN). Onder buitengewone slechte weersgesteldheid speelde „Wilskracht" (Nieuwveen) op eigen terrein haar eersten wedstrijd. Er werd gespeeld tegen A.K.C. uit Alphen, dat met 9 spelers kwam en er 3 leende van Wilskracht. De rust ging in met gelijken stand 00. In de tweede- helft wist mej. v. d. Vaart voor Wilskracht het winnende punt te maken. GYMNASTIEK. EEN EERE-PRLJS VOOR „NIEUW-BRUNHILDE". Bij den gisteren gehouden gymnastiek wed strijd. te Den Haag. uitgeschreven door den Haagsche Turnkring, behaalde de groep van 24 Nieuw-Brunhilde-adspiranten een eersten prijs met 461* punt. Dit puntenaantal werd behaald met: Vrije oef. 8 pnt; dansje 8 pnt: brugoefe- nlngen 7 en 7M pnt. De eindstand van den Turnkring competitie is: le. Hygiëa 21.602 pnt; 2e Nieuw-Brunhilde 18.917 pnt. Vervolgens- Hellas, Animo, Donar alle te Den Haag. Beste prestaties in beide ontmoetingen met 6 onderdeelen. n.l. 100 M.. 80 M., Hoog, Ver, Discus, Speer Ans de Bruin met 3767 pnt. A.S.C. I—L.F.C. I Ten bate der Eerste Leidsche E.H3.0.-Bri- gade zullen eenige voetbalwedstrijden gespeeld worden, waartoe verschillende vereenigingen zich hebben bereid verklaard. De eerste wedstrijd vindt plaats op Vrijdag 15 Juli as. om half acht op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel tusschen A.S.C. I cn L.F.C. I, en zal. vooraf gegaan door een tocht door de stad. worden opgeluisterd door het Muziekgezelschap van de N.Z.H.T.M., dat zich geheel belangeloos beschikbaar heeft gesteld. Het muziekcorps zal de volgende route gaan: Vertrek Stationsplein 19.15 uur, Stationsweg. Steenstraat, Haarlemmerstraat. Donkersteeg, Hoogstraat. Vischmarkt. Korenbeurssteeg. Bree- straat, Hoogewoerd. Kraaierstraat, Sportterrein. CAM EEPASTILLES Verpakt in fraaie goud-Bonbonnières Prijs f. en 50 ct. D« oangtwezen verpakking voor op relt en in den auto. 4202 (Inges. MedJ WANDELSPORT. ODILO (LEIDSCHENDAM). De Wandelsportvereeniging Odilo (Leidschen- dam) behaalde Zaterdag bij de 30 K.M. marsch- wedstrijd uitgeschreven door de Chr. Wandel sportvereeniging „Rijswijk" een zilveren wis selbeker. benevens een groepsprijs, terwijl elke deelnemer een medaille ontving. BOKSEN. SCHMELING WEER IN DUITSCHLAND. Zaterdagmorgen is met de „Bremen" te Bre merhaven de Duilsche zwaargewichtkampioen. Max Schmellng, die onlangs te New-York in den strijd om het wereldkampioenschap tegen Joe Louis zulk een sensationeele nederlaag leed, aan gekomen. Aan de kade. in het koude en triestige weer, wachtten aijn moeder en mevr. Anny SchmellngOndra. Ook gedurende den overtocht heeft Schme llng het bed niet kunnen verlaten. Direct van uit Bremerhaven bracht een sneltrein Schmellng naar Berlijn, waar hij zich onder medische be handeling zal stellen. De trein kwam een half uur eerder binnen, dan bekend gemaakt was, zoodat vrijwel niemand aanwezig was. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Morgen worden in het clublokaal van de B.V. „P. v. Cleef" de laatste partijen gespeeld voor het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Het programma hiervoor luidt: A. VerstraatenJ. Duivenvoorden; B. de Roo E. Bakker; J. Th. BeukB. Teegelaar. DAMMEN. ZOMERWEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De Leidsche Dam-Vereeniging speelde de eerste ronde der jaarlijksche zomerwedstrij den, waarvoor mooie prijzen beschikbaar ge steld zijn o.a. als 1ste prijs de Zomerlust-beker De uitslag van de eerste ronde luidt als volgt: M. J. v. HoutenS. v. d. Wijngaard 0—2; A. SladekP. Wassenaar 11; Th. BarthenJ. Vermeer 0—2; A. J. v. d. Lelie—C. Teunissen 20; H. LambooyC. Klinkenberg 02; J. de Bree—N. J. Va vier 0—2; W. Heemskerk—H. la Rooy 20; F. LardeeJ. Planje 20. 22. Toen oom Brom naar Thijs)e's mooie tuintje keek en zag waar dat ineens op leek, gaf hij een harden kreet, die Sim van schrik verstijven deedWant boven 't gat, waarin oom Brom dien dag de onderaardsche gang gevonden had, stond een vulkaan, en, uit den wijden krater, stroomde gloeiend-heet metaal, als water! Dat stolde in een oogenblik en het bedekte dan den grond drie duimen dik; niets was er over van den tuin, die Bron:-oom pas zoo prachtig en zoo net had omgespit, en toen de arme man het zag werd hij krijt wit! Toen hij daarnet de onderaardsche gang was uitgevlucht, vlogen er steenen rond en er was veel gevaarlijk, luid gerucht; maar aan vulkanen had hij niet gedacht, dus wat hij nü zag was wel heel erg onverwacht. Ook Simmie raakte van de -wijs en schreeuwde: ,,'t Is ontzettend waar is Thijs?" „Kom kom kom!" riep oom Brom; „dit avontuur is naar het schijnt geen grapje er is iets vrees'lijks geheimzinnigs bij en iedereen moet ons nu helpen, snap je?" ALPHEN. De bijeenkomst moest in Concordia plaats vinden. Zaterdag zou hier een streekdag van de Oranje Garde worden gehouden. De be doeling was deze bijeenkomst te houden op het terrein van de A.V. „Alphen" ach ter het Boschpark. Het terrein was daartoe dan ook reeds geheel door de gardisten in gereedheid gebracht. Hoewel de weersge steldheid 's-morgens al niet ideaal was te noemen, werd het weer 's-middags zoo danig, dat het bestuur zich genoodzaakt zag de bijeenkomst in het gebouw van „Concordia" te houden. Vooral voor hen, die aan de voorbereidingen zich zooveel moeite hadden getroost was dit een groote teleurstelling, maar helaas bleek niet an ders mogelijk. Concordia bleek eohter te klein zoodat het alle gardisten niet eens kon bevatten en vanzelf ook geen publiek. Niettegenstaande deze teleurstelling had de bijeenkomst verder een uitstekend ver loop. De bijeenkomst was uitgeschreven door den Centralen Raad van de Oranje Garde terwijl de organisatie aan het ven del Alphen was toevertrouwd. De bijeen komst stond onder leiding van den lande- lijken commandant den heer Westraten v. Rotterdam, die na de opening een uiteen zetting gaf over het onderwerp „Vrijheid" waarbij hij de ware en geestelijke vrijheid in het licht stelde die Nederland en Oranje steeds tot elkaar heeft gebracht Na zijn toespraak sprak hij voorts woorden van welkom tot de sprekers van dezen middag, burgemeester P A Oolijn en ds. D. A. v. d. Bosch, N.H. predikant uit Den Haag. On der luid applaus werd besloten aan H.M. de Koningin, het Prinselijk echtpaar en den voorzitter der landelijke organisatie den heer van Sohapper die wegens onge steldheid niet aanwezig kon zijn, tele grammen van hulde en aanhankelijkheid te zenden. Nadat vervolgens de Chr. mu- zlekverg. „Artl et Religioni" het Wilhel mus ten gehoore had gebracht, declameer de mj. Metselaar uit Gouda eenige frag menten uit de geschiedenis van v. d. Hulst, een gedicht van Leo Leus en van v. d. Stap Vervolgens trad als spreker op burge meester P. A. Colijn; deze ging uitvoerig na de oprichting en het ontstaan van de Oranje Garde nu 5 jaar geleden bij de op leving van de Nationale gedachte. Spoedig kwam toen veel critiek tegen deze bewe ging vooral uit de Chr. Jeugdbeweging, en hoewel dit zeker voor een groot deel te goeder trouw was, wordt nog steeds in bepaalde kringen een afwijzende houding aangenomen. Spr. betreurde dit, daar het toch goed is op de juiste wijze de Oranje liefde naar buiten te dragen. Hierbij liet hij tevens een waarschuwende stem hoo- ren omdat zulks alleen geschiede op de juiste wijze, omdat de O.G. die steeds op hoogtijdagen een voorname taak kan vervullen, zal mogen blijven groeien en bloeien in eere en daardoor zal mogen wor den eenGarde voor Oranje! Nadat deze rede met een warm applaus als blijk van instemming was beëindigd, trad als spreker op ds. v d .Bosch die op de hem bekende gloedvolle wijze een be schouwing hield over het „Je Mantiendrai" en het leven van Prins Willem schetste. Ook deze spreker verwierf een daverend applaus. Nadat vervolgens mej. Metselaar nog eenige declamaties had laten hooren, werd door het vendel Gouda op uitsteken de wijze uitgevoerd het spreekkoor „Hol land". Na dit nummer werd de bijeenkomst door den oommandant gesloten met dank aan allen die tot het welslagen hadden medegewerkt waarop de gardisten naar het St. Jorisplein togen, waar tamboers en hoornblazers gezamenlijke verschillende marschen ten gehoore brachten. Een mooi moment was hierna het défilé voor den burgemeester. Aanbesteding Gemeente-woningen. Door B. en W. werd Zaterdagmorgen in het openbaar aanbesteed de bouw van 4 gemeentewoningen, ter vervanging van de noodwoningen aan den Westkanaalweg. laagste inschrijver W. v. d. Helm alhier f. 11675,—. Mulo-examens. De navolgende leerlingen van de R.-K. School, hoofd de heer H. S. v. d. Putte alhier, slaagden voor het Mulo-diploma: de dames A. H. Sophia Breukel, G. J. v. d. Putte alhier en A. M. v. d. Weijden te Nieuwkoop. Voorts de heeren J. van Leeu wen en P. Verkleij alhier en J. de Boer en P. Uijtterwaal te Nieuwveen. Na aanrijding doorgereden. Zondag werd de 15-j. Van Zw. uit Wou- brugge met zijn rijwiel in de Hooftstraat aangereden door een hem achterop komen de auto. De jongen die kwam te vallen, kreeg verschillende verwondingen. De auto bestuurder reod door; letter en nummer van den wagen zijn evenwel bekend. Onze plaatsgenoot de heer A. A. M. van Leeuwen Szn.. leerling van de Bis schoppelijke Kweekschool te Beverwijk, behaalde het diploma Esperanto. BOSKOOP. Geslaagd schoolreisje. De leerlingen van de Ulo-school, alsmede die der hoogste klassen van de openbare school, hebben onder leiding van de hoof den en verder personeel der scholen een geslaagd schoolreisje gemaakt in een vijf tal autobusssen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Soesterberg, alwaar het vlie gen in oogenschouw werd genomen, terwijl mede de luchtvaarttentoonstelling werd be zocht. Vervolgens werd gereden langs net paleis van het Prinselijk Paar. Na een speeltuin te hebben bezocht, waar tevens de inwendige mensch werd versterkt, ging de tocht verder over Hilversum, Am sterdam en Lelden naardguis. Een buitenkansje. De door jhr. van Tets het vorig jaar uit geloofde premie van f. 50.voor die af- cieeling van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, welke gedurende het Jaar 1037 /1938 het grootst aantal nieuwe leden wist te verwerven, is door de afd. Boskoop ge wonnen, daar deze afdeeling 62 nieuwe le den heeft aangebracht, zijnde het grootste aantal. Middenstandscursus. Na de gehouden examens van den erken den middenstandscursus onder leiding van den heer A. G. de Ruyter alhier, zijn toege laten tot de 2e klasse: mej. A. Broker; de heeren J. v. d. Berg, D. Dortland, H. Hoo- gendoorn, H. Key, M. A. v. Teyllngen. A. G. v. d. Toom, P. C. Verheul, S. J. Ver- meul en H. Verweij, Afgewezen 1. LEIDERDORP. Aanvragen kostelooze rijwielbelasting- merken. Voor het aanvragen van kostelooze rij- wielbelastingmerken wordt voor de inwo ners van Leiderdorp en Zoeterwoude iH. R.i zitting gehouden in het stempellokaal te Leiderdorp op Woensdag 13 en Vrijdag 22 Juli nam. van 79 uur en op Zaterdag 30 Juli nam. van 35 uur. LEIMUIDEN. De autotocht voor de ouden van da gen zal plaats hebben op Donderdag as. NIEUWVEEN. Hel feest ter gelegenheid van het regeeringsjubileum zal niet op 31 doch op 30 Augustus worden gevierd. Het comité heeft met inzamelingslijsten geloopen en f. 360 opgehaald. NOORDEN. Aanbesteding. Voor rekening van mej. A. Immerzeel werd alhier aanbesteed de bouw van een dubbel woonhuis op het oude dorp onder de gemeente Zevenhoven. Het timmer- en heiwerk is gegund aan F. Pieterse voor f. 2031.het metsel- en betonwerk aan L. Immerzeel voor f.2200.het smeed- en loodgieterswerk aan G. van den Helder voor f. 368.de electrische aanleg aan S. Splinter voor f. 138.—, het glas-, verf en behangwerk aan T. de Geus voor f. 540. TER AAR. Een pechvogel. De 13-jarige E. K„ die onlangs bij het spelen een arm brak en in verband daar mede eergisteren zijn laatste bezoek bij den dokter had gebracht, kwam op de terug reis in aanrijding met een wielrijder, die op zijn fiets een vermoedelijk te breeden last vervoerde. Het gevolg was dat de jon gen een leelijke beenwond opliep en on middellijk weer onder geneeskundige be handeling gesteld moest worden. Uitstapje Jeugdverenigingen. De Geref. kleine Meisjesvereen. en de Knapenvereen. maakten een uitstapje naar Nijmegen, waarbij de Pyramide van Aus- terlitz werd bezocht en natuurlijk de speeltuin terwijl ook Sonsbeek bij Arn hem in het programma werd opgenomen. Na Nijmegen maakte men tenslotte nog een toertje over de grens. Het was al laat ge worden toen het gezelschap hoogst vol daan terugkeerde. WADD1NXVEEN Aanbesteding. Door het gemeentebestuur Is aanbesteed het verbreeden van den Kerkweg, het maken van een afscheiding enz. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver J. Sekeris alhier voor f. 5213. De collecte voor de Vereeniging tot verspreiding der H. Schrift heeft in deze gemeente f. 73,39'/: opgebracht. Door B. en W. is vergunning verleend aan het TB.C.-fonds /Draagt elkanders lasten", tot het houden van een bloempjes dag ten bate van het fonds op 13 Juli. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni 1.1. ingelegd f. 7759.94 en terugbetaald f. 3655.90. G. v. d. L. te L. Lelmulden, Uithoorn, Mij drecht, Vinkeveen. Vreeland, Hilversum, Bussum, pl.m. 48 K.M. N. S. te L. Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht. Moerdijk, Breda. Antwerpen. Meche- len Vilvoorde. Brussel, 184 KM. Voor Belgle is een bewijs van Nederlanderschap noodig. Kosten f. 2.50. N. K. te L. Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht. Moerdijk. Zevenbergen. Bergen op Zoom. Krabbendijke. Goes, Middelburg. Vllssin- gen. 181 K.M. A. B. te L. Er is een directe treinverbinding Leiden—Heerlen. Nadere inlichtingen kunt u ^agen aan het station der Ned. Spoorwegen. D. v. d. W. te L. Inlichtingen kunt U krij gen bi) den directeur van de Ambachtsschool alhier. G. M. S. te L. Wij raden U aan te lnfor- meeren bij het hoofdbureau van de Ned. Jeugd herbergcentrale, PI. Franschelaan Tulpstraat 4-6. Amsterdam C. A. T. te L. Harderwijk—Zwolle. 39 KM. De boot HarderwijkAmsterdam vaart des Zondags en wel om 8 uur 35. 9 uur 45 voorm. en 6.00 uur nam. uit Harderwijk. De nieuwe rijksweg is korter, doch de rijwiel paden waren enkele dagen geleden nog niet overal gereed. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7