extra AKKERTJES jws. 1Z <s£tw>&iP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 Juli 1938 Uit de Omstreken aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. leidschendam. noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. warmond. zevenhoven. THIJS IJS EN DE VREEMDE VULKANEN Uit de Rijnstreek alphen. bodegraven. Voetbalvereeniging Aalsmeer. De Voetbalvereeniging „Aalsmeer" hield haar algemeene ledenvergadering in café Floralia", onder voorzitterschap van den heer J. Carels. De belangstelling was goed. Na het openingswoord van den voorzitter werden de notulen door secretaris L. C. Buis gelezen en vastgesteld De voorzitter deed mededeeling van talrijke felicitaties, welke waren ontvangen ter gelegenheid van de promotie van het eerste elftal. Spr. deelde mede, dat wegens vertrek van den heer Hijsman naar Amstelveen het bestuur tot penningmeester heeft benoemd den heer Jb. Mantel. De heer Hijsman blijft voorloopig nog bestuurslid. Een uitstapje naar het Gooi In het laatst van Augustus zal door het bestuur nader overwogen wor den. Als leden der elftalcommissie werden gekozen de heeren G. de Mots, K. v. Don selaar, H. Blok, D. Brouwer en H. Visser. Na afhandeling van enkele zaken van meer huishoudelijken aard, werd besloten met Intiem samenzijn. 255 sollicitaties. Voor de functie van directeur der Cen trale Aalsmcersche Veiling kwamen 255 sol licitaties bij het bestuur in. DE 2000STE BADGAST. Oranjefeest. Het bestuur van het comité „Koninginne dag" te Vijfhulzen, heeft besloten ter gele enheid van het Regeeringsjublleum van ,M. de Koningin kinder- en volksfeesten te organiseeren. De datum voor dit feest zal nog nader orden vastgesteld. De gevonden auto. Van de auto, die eenige dagen geleden nabij den Rijksweg in Haarlemmermeer bij übbenes onbeheerd werd gevonden en door de politie in beslag werd genomen, is de eigenaar thans komen opdagen. Hij bleek te zijn de heer v. d. W. uit Rotterdam. Autorit voor ouden van dagen. Het daartoe te Vijfhuizen gevormd co mité heeft den datum, waarop de autorit voor ouden van dagen uit dit dorp en om- eving zal werden gehouden, bepaald op sdag 19 Juli a s. Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs werd door 141 per sonen bezocht. De handel was iets vlugger dan voor heen. Gladiolen waren er van den heer H. 't Mannetje Burgerlijke Stand. Geboren: Aagje. d. v. D. van der Plas en M Souverljn; Teunis. z. v. M. Schaart cn K. Hoek Helena, d. van A. van Duijn en H de Jong; Arris, z. van J. van Dutf venboden en P. Schaap; Gfjsbert. z. van M. Haasbroek en M. Hoek; Alida - Margaretha Maria. d. van H. A. Topper en M. J. Brouwer; Pieter Cornells z. van P. GuUt en snijders; Johannes Cornells, z. van F. Meijer en T. M. Vreeburg; Johannes, z. van P. van der Gugten en N. Zandbergen. Overleden: Levenloos aangegeven kind van B. Süf en G Ravensbergen Gilles de Bruine. ^Vtaren' ^uwnaar van A. P. M. Knierum JKiil 5U Sip en E Barnhoorn; B. v. Duijvenbode en A. van der Plas. [GetrouwdC. Vooijs en J. 't Hart; A. v. Duijn en c. van R«n; w. Gutft en J. van R«n. Tuinbouwoverzicht. a.™!' ïe?<3ejan de aardappelencampagne was tot Vrijdag van de vorige week voor de tuinders zeer goed. Het beschot was in het algemeen genomen wel matig doch de Sürti- ho<?s Nadien werd het echter anders. Een val van ongeveer f. 3 per 100 i.ri'i, tl. /en koude douche. Aanvan- ES5t. ^gln der week' was de noteering oor Bonken. Grooten en Drielingen res pectievelijk f8.40, f. 8.80. f.10, f,6.80 f 8 Aan het einde der week gingen de Bon- ken voor f. 4.40, f. 5.20, Groote f 5.20 f 7 30 en Drielingen f.3.60. f.4.70 per 100 KG. Nu is dat geen slechte prijs, integendeel, ■maar aangezien vele tuinders maar een JaUg beschot rooien, blijft de financieele uitkomst wel Iets onder de gewensehte. ,.dezer week steeg de prijs weer. Bonken hepen weer van f. 6.60 tot f 7 20 «dim ?°°m ??teerden van f.7.60 tot ifi t te™'}' delingen betaald werden met f. 6.20 tot f. 7.40 per 100 K G. lro?'?pei?1 *5fef steeds het gevraagde arti- r* k>racht mooie prijzen op. ...i noteering voor bospeen varieerde kW n richen 6 50 tot f- 875 in de beste wtaLa en5ei ?artU«e kon niet hoo- Irorrit SI" dan utott' 8-25. Binnenkort 1 gro°te aanvoer van dit pro- wel wa" dun °°k a' Staan vele Perceelen H„B!°gI?k??1 Bing niet. niettegenstaande Fersbf tech maar zeer matig was fTsn ^!rd gekocht voor f.4 tot «r ir££T«100 ,Twe«do soort kon niet hoo- J5P dan f-2 tot f- 3.50. Daar de hti fwi.Zaarithans in Sehakt wordt in het algemeen met best staan, blijft de op brengst beneden peil. Sla ging geregeld slecht. De kwaliteit 2 trouwens ook niet prima. Er werd erg hart aai]Setroffen en tot in het t van het product trof men de gebre- den laatsten tijd veel naar tnt f nvn 660 massa 8ing voor f. 0.50 p. e?.een enkel best partijtje werd graag gekocht voor f. 1 tot f. 1.30 per 100. vtvirPeI?{11 warden steeds graag gekocht '.en zeer Devredicrenden oriis Eb"ekw!fmeVan V1 tot f' 14 Per 100 K G reen °°k, wat klsties afgebroken Ef. dl« graag gekocht werden voor f. 1.80 tot f. 2.35 per kist van 20 KG. n Tlr?" Pte?htlf zomerweer heeft U.N.J." «laSürt S m d€ muziektent een goed ge- I stukken "'doering van populaire muziek- bate vn^r H n' Er werd<?n ter, bate vooi de vereeniglng verkocht. Groote drukte volgende week verwacht. De 2000ste badgast is gisteren in het badregister ingeschreven. Tegen de vol gende week. wanneer in vele plaatsen de vacanties beginnen, wordt de groote druk te van vreemdelingen verwacht. Hoewel velen ai reeds verhuurd hebben, zijn voor deze maand en de maand Augustus nog vele plaatsen in pensions en bli kamerver huurders open. Omstreeks 5 uur gistermiddag had een aanrijding plaats ln Duinoord tegen over de Parklaan. De koopman J. van Duyn uit de Varkevlssersfraat sprong van een stilstaande vrachtauto, liep achter de auto om en wilde den straatweg overste ken Hij werd aangereden door een auto bestuurd door den heer A. Roosdorp. Dr. J C. A. Cleveringa verleende de eer ste hulp en cons'ateerde een bloeduitstor ting in de rechterknie, een kneuzing van de linkerknie en een verwonding aan de lip. ERNSTIG ONGELUK. Tusschen twee auto's bekneld. Dondardagavond omstreeks half zes heeft aan den Rijksweg Den Haag—Utrecht een ernstig ongeluk plaats gehad. Achter de Enkesfabrieken trachtte men een weggezakte vrachtauto met behulp van een andere auto weer op den weg te bren gen. Bij het achteruit rijden van den hulpwagen geraakte de 40-jarige arbeider M. Rensen. wonende aan den Broekweg tusschen beide wagens beklemd. Toen de man bevrijd was. bleek dat zijn borstkas was ingedrukt. Dr. van Dorsten van Voor burg heeft den man in zorgwekkenden toe stand per ziekenauto naar St Antonius Hove doen vervoeren. De bcuw van een Cellulose Lakfabriek aan den Oostvlletweg voor rekening van de N.V. Titanini te Den Haag, ls gegund aan de op een na laagste lnschrijfsteT de Firma Kuipers en Kloppers te Schiedam voor f. 24.390.—. Echter doen zich thans moeilijkheden voor met het bestuur van den Starrevaart- polder, welke met het oog op den afvoer van het afgewerkte fabriekswater geen medewerking wil verleenen. Voor het aanvragen van gratis rijwiel- beiastingmerken voor 1938/1939 en het ver strekken van inlichtingen daarover, zullen de ambtenaren van de accijnzen zitting houden ten gemeentehuize op Vrijdag 15 dezer, des middags van 2.30 tot 6 uur. De werkloosheid is verminderd. Od 6 Juli jl. bedroeg het aantal bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven werkloo- zen 288, dat is bijna 100 minder dan 14 dagen geleden en 11 minder dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Het aantal vrouwelijke werkzoekenden bedraagt 13 (14 dagen geleden; 15) Visschers voor Duitschland. Gistermorgen is voor het eerst een zevental werklooze visschers uit onze ge meente naar Duitschland vertrokken, waar zij op de visschers sc he pen te werk zullen worden gesteld. Gelijk bekend geschiedt zulks door bemiddeling van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling. Schoolreisje. 128 leerlingen der H. Hart-school maak ten met autobussen een schoolreisje naar Soesterberg en de Vechtstreek Óp de terugreis stopte men in ..Oud-Valkenvecn" een ideaal oord voor de jeugd, waar de pannekoeken best smaakten. Kostelooze rijwielplaatjes. De dlenstgeleider der directe belastingen zal op Donderdag 14 Juli. Dinsdag 19 Juli en Donderdag 21 Juli a.s„ des avonds van 6 tot 9 uur zitting houden in het raadhuis (zij-Ingang) alhier, voor het aanvragen van kostelooze rijwielplaatjes 19381939. Het aantal werkloozen is thans belang rijk gedaald en bedraagt 137. Loop der Bevolking;. Gevestigd: H. van den Boogaart. bedr.-leider Padox. Toorenveldstr. 5 van Lelden, P. Fransen, arts, Oranjel. 14 van Leiden; D Mloch geboren Bosma. Emmal. 5 van den Haag; C. Roosen en gezin, opticien. Rhijngeeesterstr.weg 195 v. Lei den; M. W. Koning geb. Oudshoorn. Sumatra- straat 36 van Voorburg; D. Heesterman, d.b., Endegeest van Leiden; M. Sepers, verpl. Ende geest van Leiden; Th. J. Trip, alg proc.-houder Incassobank. Oranjel. 25 van Leiden; E. M. J. C. Trip geb Reinders, Oranjel. 25 van Amster dam; J. H. van der Burgh h. i. d. h., Dorpsstr. 8 van Voorburg; J. Bakker, verpl. Endegeest v. Amsterdam; G. W. van der Hoeven d.b., Rhfjn- geesterstraatweg 40 van Roozendaal; M. Bouw huizen. d.b.. Wilhelminapl. 9 van Leiden; Al. Bierman d.b., Borneostr. 17 van Voorhout; A. M. Lieverse, d.b., Dorpsstr. 96 van Lisse; M. J. H. Zimmermann d.b., Warmonderw. 32 v. Leiden; M. J. van Tiggelen Rhijngeesterstr.weg 40 van Bergen op Zoom. Vertrokken: J. N. GeleUnse. db. van Gevers- straat 38 naar R'dam. Utrechtstchestr. 30a; Th. Krom geb. v. d. Lely van Rhijngeesterstr.weg 12 naar Leiden. G. Brandstr. 12; G. van Starken- burg geb. van Klaveren van Rijnsburgerweg 47 naar Rijnsburg, Voorhouterweg 8; I. v. Aarem geb. Oeddin en gezin van Jufiermansstr. 50 n. N.-Incilë; C. A. M. Bakels geb. Uitt'.nbc d van Haagschestr.weg 16 naar Voorschoten, Rijn dijk 262; W. Gooszen. verpi van Den Haag, ten Hovestraat 29; M. Staring, db. van Warmonderweg 32 naar Sassenheim. van Heemstrastr. 19; S. P. den Hoed. d.b. van Ende geest naar Leiden, Heemskerkstr. 72; J. A. W. Aalbersberg en gez., bankdir van Juiianalaan 6 naar Zoeterwoude. H. Rijndijk F 42; A. Krom, verpleger van Endegeest naar Leiden, G. Brand straat 12; P. C. Kraan van de Kempenaerstraat 66 naar Leiden, de Sitterlaan 110; L. v. Kam penhout, textielarb.. van Soembastr. 5 n. Lei den. Roodborststr 38; J. F. G. Schlingemann v. de Kempenaerstr. 8 naar Den Haag. Riouw- straat 133; J. L de Wilde van Sumatrastr. 40 n. Leiden. O. Singel 218. Burgerlijke Stand. Geboren; Maria Wilhelmina, dr. van W. J. van Rossum en W. Star: Kitty, d. van G Brus- see en W. J. C. A. van Hattum. Overleden: K. Weeshof f 54 J.; N. Star geb. v. Klaveren, 42 j.; J. B. d'Hane. 75 j. Ondertrouwd: W. Smit en W. C. M. v. Eg- mond. Paard door den bliksem gedood. Tijdens het hevige onweer van heden nacht is een in de weide loopend paard van den heer J. Uittenbogaard door den blik sem gedood. Concert. De Warmondsche Fanfare zal morgen een concert geven op de gemeentelijke mu. ziektent. voor welke gelegenheid een bij zonder programma is samengesteld Rijwielbelasting. Zij die meenen in aanmerking te kun nen komen voor een kosteloos rijwieibe- lastingplaatje kunnen zich op Zaterdag 16 Juli a.s tusschen 2 en 4 uur en Dinsdag 19 Juli tusschen des middags 6'/i en 8'/: uur vervoegen in het werkloozenlckaal ach ter het gemeentehuis waar de dienstge- leider der directe belasting voor dit doel einde zitting zal houden. Zeilboot omgeslagen. Een zeilboot bemand met een viertal heeren en dames is op het Norremeer door een verkeerde manoeuvre omgeslagen. De inzittenden geraakten te water en was er niet Ju's' een motorboot in de onmiddellijke nabijheid geweest, die aanstonds hulp ver leende. dan waren sfellig slachtoffers te betreuren geweest daar 3 van de 4 inzit tenden niet konden zwemmen. Autotocht Ouden van Dagen. Gisteren had de autotocht voor ouden van dagen met 1 autobus van den heer Langhout uit Ter Aar en 4 personei ito's plaats. Dit jaar gingen ook de Bazar jes mede. De tocht ging naar het mooie Gooi, met als hoofddoel Valkenveen. De oudjes vermaakten zich daar uitste kend in den speeltuin en op het water. De terugtocht geschiedde over Soestdijk, en Baarn. Men heeft prachtig weer gehad. Om 10 uur vertrok men en 's avonds om 11 uur was men weer terug. 20. Het was maar een klein restje levertraan, dat Sim te vin den wist; maar Brom-oom nam het dankbaar aan en was daarmee volkomen opgefrischt. „Kom kom, kom kom, ziezoo", zei hij, „nü kan ik. misschien, de toestand beter overzien; kleed Je maar heel vlug even aan, dan moet je met me mee naar bulten gaan". Sim was bezorgd en ook nieuwsgierig. „Wat er gebeurd is" peinsde hij, „is toch in elk geval heel onplezierighij zei dus; „Ja ik kom en een minuutje later liep hij al langs den weg naar Thijsje's huis toe, met oom Brom. Oom Brom was nu wel uitgerust en wat bekomen van den schrik, maar hij vergat toch niet de ernst van het oogenblik: en hij vertelde Sim, zoo vlug en duid'lijk als hij kon, hoe dit merkwaardig avontuur begon. Sim luisterde aandachtig toe en vroeg soms eens waarom en hoe; en toen hij er even veel van wist als Brom-oom zelf, riep hij: „Het eerste wat wij moeten doen, is Thijs verlossen uit dat onder- aardsch gewelf!" 13 "Akkertjes" is nu de inhoud van 'n koker van 12 stuivers. Uw voordeel ligt dus voor de hand- Neemt daarom 'n glazen buis "AKKERTJES" in voorraad, dan heeft U er één extra. Bovendien heeft U ze dan altijd in huis, bij nacht en ontij. "AKKERTJES", recept van Apotheker Dumont, bevatten een bijzondere samenstelling. Ze ver drijven daardoor snel Hoofdpijnen, Migraine, Kiespijn, Rheumatische pijn, Spierpijnen, Ze nuwpijnen, Lendenpijn, Kou, Griep en Koorts. Alom verkrijgbaar. Per doos van 2 stuks - 2 stui vers en een koker met glazen buis van 13 4056 (Ingez. Med.) Kind verdronken. Donderdagmiddag ls het 2-jarig zoontje van den heer Vergeer, wonende aan het Rietveldsche pad alhier, terwijl het met een 3-jarig zusje aan het spelen was in een sloot gevallen en verdronken. Het 3-jarige zusje dat eerst niets gezegd had, vertelde bij ondervraging dat het broertje van een zandhoop waarop zijn speelden in een sloot gevallen was. Hoewel men direct daarop het kind vond waren de levens geesten reeds geweken. Vergadering R.K. Middenstandsvereeniging In de groote zaal van de Sint-Joseph- vereeniging hield de R.K. Middenstands vereeniging „De Hanze" een algemeene ledenvergadering, welke o.m. werd bijge woond door deken J, M. Hellegers en door den geestelijk-adviseur kapelaan C. M. Klaver. De voorz., de heer C. Y. Pensioen sprak zijn teleurstelling uit over de geringe be langstelling. Nadat de notulen waren goed gekeurd las de vcorz. een circulaire voor van de Ver. Ned. Fabrikaat, waarin wordt aangeboden Nederlandsche fabrieken te bezichtigen. Voorts deelde de voorzitter mede. dat er bij het hoofdbestuur plannen kunnen wor den ingediend voor een doelmatige bestrij ding van de neg steeds heerschende groote werklcosiieid. Hierna kreeg de vergadering meer den vorm van een praat-avond. Door de Ver- eeniging Nederlandsch Fabrikaat, zal lan delijk in de aanstaande feestweek ter ge legenheid van het veertig Jarig Regeerings jublleum van H.M. de Koningin een alge- meenen Etalage-wedstrijd worden georga niseerd. De kosten hieraan verbonden zul len voor eiken middenstander zeer miniem zijn. Op advies van het bestuur besloot de vergadering in beginsel, hieraan deel te nemen. Een commissie voor de werkzaam heden, bestaande uit de heeren G. Vrees wijk en C. J. Winmnghoff werden benoemd. Eveneens adviseert het bestuur den leden deel te nemen aan den reclame-optocht, die ook in de feestwijk in onze gemeente zal worden georganiseerd. Vervolgens werd het as. jubileum van de afd. besproken. In de commissie voor de feestelijkheden werden benoemd de heeren Van der Heijden. Th. Rozenstraten, G. Vreeswijk, C. van Vliet, N. J. Verkleij en C. J. Win- ninghoff. In principe werd besloten in de komende wintermaanden vier of zes cursusavonden te geven. Vervolgens werden verschillende mede- deelingen gedaan over den op 17 Augustus as. alhier te houden propagandadag. Tenslotte besloot men in beginsel mede werking te verleenen aan de winkelweek in November as. Nadat de geestelijk adviseur een slot woord had gesproken werd de vergadering gesloten. Overgangsexamens Chr. H.B-S. Van de le klasse naar de 2e klasse wer den heden bevorderd: A. Baane. P. G. van Baren. Zevenhoven; Menske E. Bos; F. Bouman; H. Chllla; R. van Dijk, Nieuw- veen; W. van Driel; H. G. W. Eelderink, Boskoop; Hlltje Fokkema; J. Ham, Leimui- den; P. Harkes, Boskoop; Hendrika A. Her big; Lolkje Hoekstra, Woubrugge; A. Koo gendoorn. Nleuwveen; A. Jongens; E. Jon gens: D. Jongejan, Boskoop; H. de Kwaad- steniet: Margaretha M. van Leeuwen; A. A. Leeuwenhoek: A. L. Oskam; J. B. van Spengen: C. W. Spreij. Nieuwveen; Geer- truida M. Stam. Nieuwkoop: J. F. Stokhui- zen; Ij. van Wermeskerken. Niet bevor derd 4 leerlingen: herexamen 1. Van de 2e naar de 3e klasse: Dirkje Al- kema; A. M. Bavelaar. Boskoop: W. J. Boevenga. Zwamme**{lam: C. M. H Bosch; G. D. Duisterhof; Martina H. J Gesman; A. Goedhart; H. J. Herbig; L. Honselaar; H. Jongenburger; G. J. de Joode. Bodegra ven; Marie Th. L. van Kesterrn, O. Klin kenberg; D. W. Langeveld; B. Lemkes; D. van Mourik; G. Ottens; Maria M. de Pij per; Adriana H. C. de Roon Hertoge; P. Smits; E. W. Spreij; J. Spreij; W. v. Stee nes; J. P. Stevan; Tanneke E. Stouthamer; J. P. Veerman. Bodegraven; G. Verhage, Lange Ruige Weide; A. Vijfhuizen. Nieuw koop: C. Vogel, Boskoop; D. van Wijk. 6 leerlingen niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse: L. M. de Besten. Boskoop; H. v. d. Bijl; Jac. Boot; Marie Boot; Th. Booij; Neeltje Brunt. Bo aegraven; A. Duinker; L. Gesman; A. L. Griethuizen, Hazerswoude; L. P. W. G'.oe- neveld, Zevenhuizen; Martha A. W. v. Ha- selen; J. Jongenburger; G. Kerkhoven, Hazerswoude; Ineke E. J. v. d. Klelj; L. Kruit; JaapjeLaros; P. E. Ramp, Boskoop; Adriana Smit, Bodegraven; Anna M. van Steenes; P. Binnenkade, Waddinxveen; Marg. C. J. Korver; Nelly A. W. Korver; S. P. Kuizenga, Gouda; M. Lablans; Su- zanna J. E. v. Loo, Ter Aar; D. P. Magre, Waddinxveen; Neli Mul. Gouda; D. Paul; J. Scherpbler; Henriette J. W. Schram; G. Smit. Bodegraven; Sita Spreij. Nieuwveen: P. Stouthamer; P. Verhagen. Lange Ruige Weide; J. B. C. Vis, Boskoop: A. Vlaande ren, Koudekerk; Annie van Wijk, Gouda; W. Windhorst, Bodegraven. Drie leerlingen niet bevorderd: 2 herexamen. Van de 4e naar de 5e klasse: Hiltje Bij- lenga; J. Bosch; D. N. Bremmer, Waddinx veen; J. Graafland, idem; W. van Keulen; S. Terlouw; H. Vonk, Koudekerk; G. de Vos; D. G. Boot; C. Driesprong, Boskoop; J. A. van Ghesel Grothe, Bodegrave; H. Goedhart: H A. Groeneveld; P. H. van Hellemond; P. Huchshorn, Bodegraven; Augusta W. F. Jacobsen: B. G. J. de Joode, Bodegraven: D. L. S. Kal; D. Klinkenberg: P. Koelmans. Boskoop: J. L. v. Leeuwen, Bodegraven: L. W. Leeuwenhoek; A. v. d. Meent; C. J. Muiswinkel, Bodegraven; P. Oskam: J. C. Schrijver, Boskoop; J. Ub- bink. Zevenhoven; J. P. Wijsman. Boskoop; J. v. Winkel, Bodegraven. 4 niet bevorderd; 2 herexamen. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is' deze Alphen aan den Rijn. Tot concierge van de Chr. School aan de Hooftstraat alhier is benoemd de heer P. Seinen. De rechts aan den weg geparkeerde bakfiets met zuivelwaren van den heer A. P werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door T. H. M. uit Vinkeveen. De bakfiets werd totaal vernield, terwijl 40O eieren en een hoeveelheid flesschen pap en room verloren gingen. De chauffeur beloof de de schade te zullen vergoeden. BIJNA GEEN WERKLOOZEN MEER. Onze gemeente is thans practisch zonder werkloozen. De laatsten zijn óf tewerk ge steld aan het terrein van den Meijeweg in gemeentedienst of naar een der Rijkskam pen gedirigeerd. Als gevolg daarvan is thans de gemeentelijke steunregeling officieel bui ten werking gesteld. De enkele overgebleven werkloozen worden nu door „Armenzorg" geholpen. Zilveren jubileum. De heer W. v. d. Lagenaat, die gisteren 25 jaar in dienst was bij deN.V.Turkenburg's Zaadhandel werd ln verband daarmee 's morgens op het kantoor der Directie ontvangen en hartelijk gelukgewenscht, waarbii hem een geschenk onder cou vert werd aangeboden. Vervolgens werd hij namens het personeel toegesproken, door den chef, den heer H. Blazer, die een divan als aandenken aanbood. Woensdag maakte de Christen-Vrou wenbond een reis per autobus. De tocht ging naar Gelderland Gepauzeerd werd te Doorn en in Burger's Dierenpark te Arn hem. waarna de Eetuwe bezocht werd. Vervolgens ging het op Apeldoorn aan, waar o.a de Juüanatoren bezichtigd werd. De heer B. J. Surinaa alhier slaagde voor het diploma-No'arisklerk. In de serie liefdadigheidsvoetbalwed strijden speelden tegen elkaar de win naars van de eerste ronden. In den wed strijd Hero de Groot—Turkenburg was de overwinning met 62 aan de eersten. Broekhoven won met 40 van Damclub. Hedenavond speien de winnaars tegen elkaar. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7