Victoria-Water Philips heeft 44.000 werknemers in dienst IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 Juli 1938 luchtvaart KERK- EN SCHOOLNIEUWS agenda KRUSCHEN SALTS %j Verslagjaar bleef beneden de verwachtingen Winstcijfer van 8 millioen Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. (JN/T (NUTTERE Nederlandsch-Belgische rondvlucht. De vlucht zal uitgevoerd worden op 15, 16 en 17 Juli a.s. Op de jaarlijksche agenda van de aebeurte- nlssen in de Nederlandsche luchtvaart vormt de rondvlucht altijd een van de belangrijkste attracties. Dit Jaar draagt de rondvlucht een interna tionaal karakter, daar behalve de Nederland sche burger- en militaire luchtvaart, zooals de K.N.V. VX. de Militaire Luchtvaart Af deeling. de Marine Luchtvaart Afdeeling. de K.L.M., en de N.L.S. en de verschillende aeroclubs. ook de Belgische Militaire Luchtvaart en de Federation des Clubs Beiges d'Aviation de Tourisme, zoo mede een groot aantal buitenlandsche sport vliegers van internationale vermaardheid zul len deelnemen. De Nederlandsch-Belgische rondvlucht zal uitgevoerd worden op Vrijdag 15. Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli. De route zal over een buitengewoon belang wekkend deel van België voeren n.l. over Vlaanderen, de Ardennen en de Oostelijke streek van de Kempen. In het Chateau d'Ardenne wordt de eerste nacht doorgebracht. De tweede dag gaan de deelnemers aan de rondvlucht over Brussel en Gent naar Le Zoute, terwijl de derde étappe van Le Zoute weer naar Ypenburg en Schiphol voert, Ypenburg is het uitgangspunt van de rond vlucht. Hier komen ook daags te voren de Belgische deelnemers tezamen om kennis te maken met de andere tochtgenooten. Het K.L.M.-vliegtuig, waarschijnlijk een Douglas DC 3. dat voor de vlucht wordt afgevaardigd, zal op 15 Juli te 9 uur van Schiphol vertrek ken om zich op Ypenburg bij de vloot te voegen. De K.L.M.-passagiers kunnen ook te Eindhoven instappen. Den derden dag keeren de K.L.M.- passagiers van Knocke-Zoute over Ypenburg naar Schiphol terug, waar zij te 16.15 aan komen. In de Belgische badplaats Knocke zal het slotbanket gevolgd worden door het ..Bal des Ailes" in het Casino, ee nbal. dat ter gelegen heid van de gasten speciaal in het teeken van de luchtvaart staat. NIEUW ZWEEFRECORD. De Duitsche zweefvlieger Flinsch heeft met een zweefvliegtuig een nieuw wereldrecord zweefvliegen met doel behaald. Hij vloog van Bremen naar Liibeck-Blankensee en terug. De afgelegde afstand was 314 K.M. DE POSTVLUCHTEN. De ..Pelikaan" is gisteren van zijn reis naar Indië om halfdrie op Schiphol geland. DAGELIJKS een fleschje VERHOOGT I W GEZONDHEID 5364 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 769.3 te Memel. Laagste Stand 745.9 te Ross on Wye (Zuid Wales i. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aan de kust aanvankelijk stormachtige overi gens krachtige tot matige Zuidelijke tot Weste lijke of Noordwestelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, later met opklaringen. Nog regen of onweersbuien. Koeler. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie, welke gistermorgen voor de kust van Bretagne was gelegen, bevindt zich thans met haar kern over Zuid-Wales. Zij brengt stormachtige wind uit Zuid tot West, rond Het Kanaal. Tengevolge van den aanvoer van Zuidelijke luchtmassa's is gisteren de temperatuur in West-Europa flink gestegen. Hedennacht drongen echter koele nachthoeveelheden over Frankrijk, ons land en West-Duitschland door. Op de grens tusschen warme en koude lucht kwam het tot onweersbuien. Voorts bracht de depressie over Ierland en Schotland zware re gens. In het Zuid-Westen van het waarne mingsgebied stijgt de barometer. Het Azoren- hoogedrukgebied breidt zich over Zuid-West- Europa uit. Over de randstaten ligt de kern van het hoogedrukgebied. dat over Centraal- en Zuid- Oost Europa rustig mooi weer brengt. De kern van de Scandinavische depressie bevindt zich thans over Lapland. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.W., 15 gr. C., zwaar bewolkt. Londen: Z.. 13 gr. C.. regen. Berlijn: Z.O., 21 gr. C., fraai weer. Nice: O.Z.O,. 24 gr. C., fraai weer. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 JULI. i Benthuizen Ned. Herv. Kerk. v.m. 9^ uur ds. Bieshaar; n.m. 6 uur (o.t.) ds. Jongebreur, te Bleiswij k. Geref. Gem.: v.m. 9*4 en n.m. 6 uur (o.t.) ds. Stuivenberg. f Bodegraven Ned. Herv. Kerk: vjn. 10 en n.m. 6H uur ds. Klüsener. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6H uur ds. Dam. Ger. Gemeente: v.m. 10 en n.m. 6H uur lees- dienst. Ev. Luth. Kerk: v.m. 10 uur ds. W. J. Kool man van Amsterdam. Evangelisatie-Beursgebouw: n.m. 6 3/4 uur mej. R. van Gelder, zendelinge onder Israëël, den Haag. 3 Boskoop Ned. Herv. Kerk: v.m. half 10, doopsbed. en n.m. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: v.m. half 10 en n.m. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: v.m. half 10 en n.m. 6 uur, ds Klüsener. Rem Geref. Gem. v.m. 10 uur mej. ds. Mod derman van Doesburg. Geref. Gem. v.m. half 10 en njn. 6 uur, lees- dienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur H.A. cn n.m. 7 uur D.Z. ds. Birisbergen van Koudekerk. Geref. Kerk: v.m. half 11 en n.m. half 8 ds. ds. Huizenveldt. Hoogmade Ned. Herv. Gem.: v.m. 10.30 u. ds. Vrielink. KatwUk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: vjn. 9.30 u. ds. v. Harten van Zevenhoven; n.m. 6 uur ds. Tonnon van Vlaardingen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 u. en 5 u. ds. H. Mete ring. RK. Kerk: v.m. 6 uur Stille Mis. pastoor C. J Hesp; v.m. 7.30 u. Vroegmis, pastoor J. Hout- i man; v.m. 9.30 uur Hoogmis, pater Verbeek OF.M.; nun. 7 uur Lof, pastoor Hesp. Katwijk aan Zee Geref. Gem., Remisestr.: vjn. 10 en n.m. 5 uur Leesdienst. Koudekerk aan den Rijn Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 7 uur ds. Haspers. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. van Bins- bergen en n.m. 6^ uur ds. Kielh van Hazers woude. Leiderdorp Ger. Gem.: v.m. 9Vi en n.m. uur ds. J. J. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: vun. 10 en n.m. 10 u. ds. Vermet. Ger. Kerk: vjn. 10 en n.m. 5 u. ds. Boukema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: 10 uur v.m. (H.A.) en half acht n.m. (Dankz.) ds. A. J. v. Wijngaarden. Geref. Kerk: 10 uur v.m. ds. van Rheenen uit Woerden en half acht n.m. leesdienst. Rem. Kerk: 10 uur v.m. ds. L. W. van Wijn gaarden. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: v.m. 10 en nun. 7 uur, ds. Speel man. Evangelisatie: van. 10 en n.m. 7 uur, de heer v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: v.m, half elf ds. v. Dijk van Rijnzaterwoude; njn. 7 uur de heer Spek van Heemstede. Geref. Kerk: v.m. 10 u. en n.m. half vier ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: v.m. half elf en n.m. 4 uur Leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: n.m. 2.30 u. jhr. Hoeufft van Velsen Ter Aar. Ger. Kerk: v.m. 10.30 u. Leesdienst: n.m. 7.30 u. de heer Boelens cand. te Groningen. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. van Noort. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 u. ds Krijkamp. Geref. Kerk: v.m. 9V& en n.m. 5 u. ds. Kuiper. Chr. Ger. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 u. ds. de Bruine. Gemeente Gods: v.m. 10 u. paster J. Perkins. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: v.m. half drie afscheid van ds. Steenbeek. Voorhout Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 u. ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. Bieshaar van 's Gravenhage n.m. halfzeven ds. van Dijken van Gouda. Ger. Kerk: v.m. 10 uur (Bed. H.A.); n.m. 6 uur (Bed. H.A. en Dankzegging), ds. Smidt. Oud-Geref. Gemeente: v.m. 10 uur en n.m. 6 uur Leesdienst. Wassenaar Dorpskerk: v.m. 10.05 u. ds. ten Kate; n.m. 5.30 dr. Honders (HA..). Kievitkerk: v.m. 10.05 u. dr. Honders (H.A.). Gebouw Ned. Prot. Bond: v.m. 10.35 u. dr. J. C. A. Fetter. Rem. Pred. te den Haag. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: v.m. tien en n.m. zeven uur ds. Doornenbal. Geref. Kerk: v.m. tien en n.m. halfacht ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 u. Zendeling de Haan van Oosterwierum. Ger. Kerk: v.m. 10.30 u. de heer Boelens cand. te Groningen: njn. 7.30 u. de heer Hordijk, cand. te Leiden. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 u. ds. Treffers van Woerden (Voorbereiding H.A.) en n.m. 7 uur, ds. Vrielink, van Hoogmade. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 7 uur, Lees dienst. Rem. (Geref.) Gemeente: v.m. 10.15 uur, mej. Ds. Günther. Zeer interessante cijfers bevat het 36ste jaarversl.it; der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken over de periode 1 Mei 1937 tot en met 30 April 1938. Zoo droeg het batig saldo der exploitatie rekening f. 8.015.307.tegen over een saldo van f. 19.673.975.over het vorige boekjaar. Ondanks het feit. dat de monetaire maatregelen hier te lande in September 1936 genomen, een gunstigen Invloed heb ben uitgeoefend, bleef het resultaat van het verslagjaar in tegenstelling tot de aanvankelijke verwachting verre bene den dat van het vorig jaar. Voor een deel ls dit te wijten aan den in het najaar van 1937 plotseling opgetreden omslag lr. de conjunctuur. Deze had Juist daarom een grooten Invloed op het resultaat omdat de ze omslag midden ln het verkoopseizoen optrad, terwijl uit den aard der zaak alle maatregelen voor fabricage en verkoop reeds getroffen waren. Tegelijkertijd had den wij aldus het verslag ernstig te kamoen met de zich verscherpende moei lijkheden in het goederen- en geldverkeer mede tengevolge van de ernstige spannin gen ln de Internationale politieke verhou dingen. Deze noopten bovendien tot een voortzetting van belangrijke investeerln- gen om waardevolle afzetgebieden te be houden. Daarnaast bleek de wenschelijk- heid aanzienlijke bedragen te lnvesteeren ten behoeve van de ontsluiting van nieuwe afzetgebieden. De in deze investeeringen begrepen fabrieksgebouwen. Installaties, machines, enz., zijn geheel afgeschreven. De personeelbezetting van onze Ne derlandsche en buitenlandsche bedrij ven was: in Nederland in Mei 1938: 19.000; buiten Nederland 25.000; totaal 11.000. De vooruitzichten op een vermindering der belemmeringen in het internationale goederen- en geldverkeer moeten ongetwij feld gering geacht worden. De geldomzetten van het concern waren hooger dan ln het vorig verslagjaar, het geen uitsluitend is toe te schrijven aan het bijzondere gunstige eerste halfjaar, aangezien daarna de invloed van boven genoemde conjunctuuromslag zich steTk deed gevoelen Wederom hebben wij aanzienlijke verlie pen geleden door koersdaling van buiten- iandsche valuta's, speciaal van den Fran- schen franc. De investeeringen in fabrieksgebouwen installaties, machines, enzbedroegen voor het verslagjaar 10.951.076 gulden te genover f. 4.863.640.voor het boekjaar 1936/37. De voorraden komen in de concernba- ians voor met een bedrag van f. 48 127 047 tegenover een bedrag van f. 35.484.883.— per 30 April 1937. De post „liquide middelen" ln onze con- ctrnbalans ls gedaald tot 32.626.663 gul den tegenover f. 55.624.777per 30 April 1937. De verklaring van deze afname ligt voornamelijk ln de grootere voorraden en het lagere exploitatiesaldo. De politieke constellatie in verschillen de deelen van Europa stelt ons voor tal rijke problemen van economlschen en ju- ridischen aard. Het kost steeds meer ln- LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 60 gr. C. (15 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 61 gr. C. (16H. gr. F.). HOOGWATERT1.II1EN VE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 1 u. 49 m.; nam. te 1 u. 20 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 1814 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 21.53 nam. tot 4.17 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG, t Juli: op 17 u. 55; onder luur 40. NED. HERV. KERK. Beroepen te Coevorden (evang.) S. W. de Vries cand en hulppred. te Heerenveen; te Witmar- sum K. Strijd te Biya. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Beroepen te Twlsk—Abbekerk. R. de Zeeuw. prop. te Oegstgeest. NED. HERV. KERK. Beroepen te Voorthulzen: J. v. d. Linden te Kootwijk. VERBAND VAN GEREF. JONGELINGS- MEISJESVEREENIGLNGEN. Openluchtsamenkomst op „Oud Poelgeest." Uitgaande van het Verband van Geref. Jongelings- en Meisjesvereenigingen ln en om Leiden, is gisteravond op het landgoed „Oud Poelgeest" een goed geslaagde open luchtmeeting gehouden. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het comité, den heer C. van Egmond T.zn. uit Rijnsburg. Na een hartelijk welkom, inzonderheid tot de sprekers, wees de voor- ziter op de vastheid, die jonge menschen hebben aan het Woord van God. dat, on danks de onstandvastigheid van de vele le vensbeschouwingen, altijd stuur en rich ting geeft ln het jonge leven. Als eerste spreker trad op ds. E. I. F. Nawijn, Geref. predikant te Apeldoorn, met het onderwerp „Heet". Spr. herinnerde ^panning hieraan met succes het hoofd te bicden. De krachtige hulpmiddelen, waar over onze vennootschap op wetenschappe lijk. technisch, commercieel en financieel gebied beschikt, geven ons niettemin ver trouwen voor de toekomst. De instabiliteit, welke n't oir>rten''i<»>-eden VRn allerlei aard voor Eurooa voortvloeit, heeft er ons te- rens op bedacht doen ziln, nieuwe verbin dingen ln ande-e werelddeelen te zoeken en bestaande te verstevigen. Daarnaast zien wil het als ecu groot belang de arll- kelbasls van ons concern te verbreeden, om ook daardoor de conjunctuurgevoelig heid te verkleinen. Verschillende onder handelingen ln deze richting werden aan geknoopt. Positie gehandhaafd. wy konden onze positie op de markt ten volle handhaven. Dit geldt ln de allereerste olaats voor de artikelen, behoorende tol het gebied der verlichting en van de rad.o. De gemiddelde oobrengsten ln guldens var. deze artikelen bewogen zich op ongeveer geiyk niveau als die van het vorig jaar, met uitzondering van radiobuizen, welke een dalende tendens vertoonden, doch v. aarvan de verkoop ln aantallen sterk ge stegen ls. De steeds grooter wordende com plicaties voor het bedrUfsleven en in het byzonder voor den export hadden echter een sterk verhoogden Invloed op de kosten. Het onderzoek Inzake de toepassing van fiuoresceerende stoffen ln gasontladings- lampen werd Voortgezet. Een der belde door ons gefabriceerde transportabele televisieinstallaties werd gedurende 10 dagen oo de Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht gedemonstreerd, waarbij 40 000 bezoekers de resultaten van de moderne televisietechniek konden waarnemen. Ook werden grslaagde de monstraties gegeven in België, Hongarye en Roemenië terwyi uit vele andere landen aanvragen hiervoor werden ontvangen. De door ons voor dit doel ontwikkelde ont vangtoestellen hebben een geprojecteerd beeld van 40 x 50 c.M. In ons laboratorium werden proeven genomen met een televisie zender van grooter vermogen teneinde ook op dit gebied aan aanvTagen te kunnen voldoen. De omzet ln telefonie-apparatuur ontwik kelt zich op bevredigende wijze. De onder zoekingen ten behoeve der draadgolftele- fonie hebben reeds geleid tot belangrijke opdrachten op dit veelbelovende gebied. Na een jaar van uitgebreide proefnemin gen zullen wy binnenkort onze eerste filmDrojectletoestellen, waarby de gebrui- keiyke koolboogverllchtir.g vervangen Is door een kwtklamoverlichtlng kunnen le veren. De watergekoelde kwiklamp heeft niet alleen het voordeel van een veel lan goren levensduur dan de koolspitsen, wel ke reeds na enkele uren opbranden, doch tevens ontbreken de hinderlyke dampen, welke bij het gebruik van koolspitsen een extra afzulging noodlg maken. Uit de balans. Uit de balans blijkt verder, dat fa brieksgebouwen. terreinen en sportpark tot op f. 1.afgeschreven zyn, evenals de post machinerieën en octrooien. De activa be dragen in totaal byna f. 126 millioen. Het saldo der verlies- en winstrekening wordt als volgt verdeeld: houders van gewone en 6 pCt. cum. pref. winstd. aandeelen f.G.884.635. tantièmes (volgens art. 20 der statuten! f. 589.916. belangen personeel f. 540.756. f. 8.015.307— aan de figuur Helon uit het boek „Helon's Bedevaart", en bepaalde zich by het en thousiasme van Helon en zyn medepel grims by het zien van de torens en tinnen van het onvergeteiyk Jerusalem. Dat en- lliousisame nu. moet zich ook van ons meester maken, als wij ons Indenken, wat God in ons leven heeft willen doen. Spr. heeft daarom tot onderwerp gekozen .Heet", omdat hy de schare jeugdige toe hoorders ook tot die heilige geestdrift wil opvoeren. In het algemeen getuigt ons Jeugdleven van een lauwheid, welke doet denken aan de teekening welke wordt ge geven in de Openbaring van Johannes over de gemeente van Laodlcéa. Lauw en on verschillig staan wij tegenover al hetgeen God met ons heeft' voorgehad, van onze prille jeugd af. wy moeten ons daarovei schuldig gevoelen zyn wij zoover geko men, dan ls er gelukkig ook voor de zonde dezer lauwheid verzoening door het bloed van Christus. Met ernst hield spr. de Jon geren voor te gehoorzamen aan hun Ko ning en de wet. die Hy heeft afgekondigd ln zyn Evangelie. En dan eerst zal het vuur in uw Jeugdleven ontsteken en zult gy uw leven ln zyn dienst stellen. Dan wilt gy de wereld verzaken, uw oude na tuur dooden en ln een nieuw Godzalig le ven wandelen. En by het ontwaken zult gy zyn de toekomst van onze Kerk, waar van zéér veel zal worden gevraagd. En als door uw vereenigingsleven gekweekt wor den mannen en vrouwen, die willen stry- den voor onze geliefde Kerk. dan zal de toekomst niet meer zoo donker zyn Hier toe wekte spr. zyn gehoor met ernst op. Oud-minister mr. H. Byieveld van Am sterdam had tot onderwerp gekozen „Won- derlyke menschen". Wat is eigenlijk het doel van deze samenkomst? vraagt spr., en wat zal een binnengekomen vreemde ling hiervan wel denken? Vermoedeiyk zal deze denken, dat hy te midden van leven de dooden is terecht gekomen. Daarom, al dus spr., moeten wij wel goed bedenken, waartoe wy hier samen zijn. De vreemde ling moet direct kunnen bemerken, dat wy zijn levende beelddragers Gods. Hoevele gevaren zyn er rond ons! Spr. gaf hier van vele voorbeelden en concludeerde, dat er wonderiyke menschen om ons heen zyn, die allen weer bevrediging zoeken voor hun hongerige zielen. Het leven zonder God be- leekent satan de vrijheid geven, om alles te vernielen, wy mogen niet zeggen, dat anderen die wonderiyke menschen zijn. want wanneer wy geen vreemdeling zyn ln ons eigen zielelleven dan vinden wij die tegenstellingen en die geweldige beroe ring in ons eigen leven, wy zyn dikwijls zoo aardsch en kunnen nog wel hartstoch- teiyk meedoen, maar toch gaat het niet van harte. WIJ zyn dan die heel wonder iyke menschen! God geve ons, dat wy in onze gebondenheid aan God, onze vrijheid mogen zien. In vrije liefde en overgave ons te stellen onder het juk van Christus, zal ons vreugde schenken in het jeugdig leven. Dan eerst vinden wij de rust, die wij zoo noodig hebben ln het weten dat Hij I onzen uitgang en onzen ingang bewaart, omdat onze ziel door Hem bewaard wordt. Dat kunnen wij vinden ln ons georgani seerde Jeugdleven. Dat leven ls de wonder iyke samenbinding van alle wonderiyke menschen. Mogen wy dat zien als een werk Gods. dan kunnen wh met vertrou wen zlnge: „Beveel gerust Uw wegen". Hierna sprak de voorzitter woorden van warmen dank aan mej. Willink van B„n- nebroek voor de welwillende beschikbaar stelling van dit schoonen landgoed, en voorts tot het muziekcorps „Crescendo" uit Sassenheim voor de muzikale mede werking. Het slotwoord werd gesproken door den heer A. Wartiaar, burgemeester van Ha zerswoude, die zyn vreugde uitsprak over de hechte en krachtige samenleving in de Gereformeerde jeugdvereetnigingen. Hy wekte allen op. te midden van het veran derende en woelige leven rond ons, stand vastig te biyven aan het Gereformeerd be ginsel. Het was een goedgeslaagde samen komst. Zaterdag. ScheveningenTerrein Petit St. Hubert Openluchtvoorstelling der V.C.J.O.: „Jeremia*1 van Stefan Zwelg. n.m. 10 uur. Zondag. Scheveningen: Terrein Petit St. Hubert Openluchtvoorstelling der V.C.J.C.: „Jeremia" van Stefan Zweig, n.m. 10 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V6—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3J6 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Vrouwen en Soldaten". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De Tyran". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De Spion der Lanciers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.16 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Folies Bergère". Zondag van 4 tot 7 cn van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De Piloot ver dween". Vrijdag, Zaterdag, Maandag, Katwijk-aan- Zee: Nova-Theater, „Circus Buffalo Bill". Nam. 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 2 t/m. Vrijdag 8 Juli waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9. .telefoon 807. De zes minerale zouten in Kruichen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAG 4064 (Ingez. Med.) DE BOND VOOR KUNST IN INDUSTRIE (B.K.I.) EN DE TENTOONSTELLING TE NEW-YORK 1939. Naar wij vernemen, heeft de Bond voor Kunst in Industrie aan zfjn leden medegedeeld, dat in verband met een verbod van den Tentoonstel- lingsraad voor Bouwkunst en verwante Kunsten aan de Nederlandsche Kunstenaars, leden der aangesloten vereenlgingen, hun medewerking aan de Tentoonstelling te verleenen, de B.K.I. van deelneming aan de tentoonstelling moei afzien, aangezien de door bovenbedoelde Neder landsche kunstenaars ontworpen voorwerpen niet door zijn leden kunnen worden tentoonge steld. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: Uitgev. Mf). TJeenk Willink, Zwolle: In de Editie Schuurman en Jordens: Ambtenarenweg 1929, door C. J. van Dam. Bedrijfsvergunningswet 1938, door mr. dr. E. van Bolhuis. Wet op het Levensverzekeringbedrijf door dr. L. Leijdesdorff. Uitg.-Mtj. J. Philip Kruseman. Den Haag: ..Wie wierp de lasso?" door Stuart Palmer. Vert, door J. H. Delahaye. ..De onbezonnen kus", door Denise Robins. Vert, door M. van Friezendorp. „Fatale schoonheid", door Lola Stein. Vert. door Joanne Janzen. „In voortdurend gevaar", door Frank C. Ro bertson. Vert, door J. W. A. Kessels. „Wij zwemmen voor ons plezier". Vrij uit het Amerikaansch bewerkt door Nida Senff en Stans Scheffer. „Maak zelf Uw toekomst", door Napoleon Hill. Voor Nederland bewerkt door John Kooy. N. V. De Arbeiderspers. Amsterdam ..Dagloners", door Hans Kirk. Uit het Deensch door Marie W. Vos. ..Vrouw aan boord", door Piet Bakker. „Volkscultuur en Bouwkunst", door Jan Jans. Bigot en Van Rossum. Amsterdam: „De Revolutie van Mijnheer Stalperswaard", door Melis Stoke. „Vlaamsche Volksvertelsels", door Guido Ge- zelle. Een prentenboek voor groote menschen met fraaie illustraties van Martha van Cop- penolle. In de Uilenreeks: „Stekelbaarzen en Hekelvaerzen". bijeenge bracht door C. J. Kelk en Halbo C. Kool. Uitgevers-Mij. „De Tijdstroom", Lochem: „Zoo'n groot man", door David Pilgrim. Ver taald door W. J. A. Roldanus Jr. Roman uit het leven van Napoleon. Hollandia Drukkerij. Baarn: ..Branding rond den toren", door Jarl Hem- mer. Uit het Zweedsch door Charles Gl. Behrens J. V. te L. - Aangenomen dat de waarde van uw mobilair f. 300 bedraagt, dan zal de personeele belasting in totaal f. 34.40 bedragen. De Rijksinkomsten- en Gemeentefondsbelas ting bedraagt f. 42,83. d. P. te L. - 1. Belastingplichtig is ieder, die binnen het Rijk woont, ongeacht den leef tijd, doch belastingschuldig zijn zij, die een zuiver inkomen hebben van f. 800 of meer. Wat betreft de Gemeentefondsbelasting, daarvan begint de heffing voor een ongehuwde, in ge zinsverband samenwonend, bij een zuiver in komen van f. 450. 2. Een schenking moet geschieden b(j nota- rieele akte. Inlichtingen omtrent e.v. ver schuldigd schenkingsrecht kunt u vragen ten kantore v. d. Ontvanger der Registratie te Lei den, Rapenburg 19. W. J. O. te L. Van de door u genoemde gemeenten zijn alleen in de gemeente Wasse naar de belastingen lager dan te Leiden. A. K. te O. - De belasting bedraagt in totaal f. 28,68. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6