Zwem- en Polo-wedstrijden in de Overdekte Schulte wint de derde etappe LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Groote animo voor de Kaagweek Vrijdag 8 Juli 1938 Mislukte record poging van Cor Kint Er komen ook vele Friezen De Tour de France R. B.-S. C. O.oomh.— SPARTA (R'dam) Onder zeer groote belangstelling zijn gister avond in de Overdekte Zweminrichting aan de Haarlemmerstraat Zwem- en Waterpolowed- strijden gehouden, georganiseerd door de Zwemvereeniging „Poelmeer". Door de deelname van een zevental Engel- sche dames leden van de Southern Counties Ladies Waterpolo Association, die momenteel een tournee door ons land maken, was aan deze wedstrijden een internationaal tintje ge geven. Verder werd behalve door Poelmeerleden deelgenomen door Rotterdam o.m. vertegen woordigd door Cor Kint en Dini Kerkmeester, H Z. en PC. en H.P.C. Alvorens de wedstrijden begonnen heette de voorzitter van FoeJmeer de heer J. B. Moole- naar allen en speciaal de Engelsche dames hartelijk welkom. Spr. hoopte, dat dit eerste bezoek van een Enpr-lsche zwemploeg aan de Sleutelstad spoedig door meerdere zal worden gevolgd. Nadat het Engelsche en Nederlandsche volks lied waren gespeeld, werd het wedstrijdpro gramma geopend met het nummer 100 meter rugcrawl dames. In de eerste serie zwommen de dames Stevensma iHPC) en Ward (SCLWA). Van strijd was geen sprake. Mej. Stevensma nam direct de leiding en met een voorsprong van ruim 10 meter tikte zij als eerste aan. Belangwekkender en spannender was de tweede serie, waarin Cor Kint een poging deed om het record van Nida Senff <1.13.6) te ver beteren. Zij zwom tégen haar beide stadge- nooten S. Cats en Dini Kerkmeester. Bij het eerste keerpunt was het onderling verschil nog zeer miniem, doch door haar snelle wenden kreeg Cor Kint hier een kleinen voorsprong, die zij geleidelijk aan vergrootte terwijl haar beide rivalen aanvankelijk ongeveer op gelijke hoogte bleven. Speciaal in het nemen van de keerpunten bleek Cor Kint de beide andere meisjes verre de baas te zijn. Geheel onbedreigd eindigde zij als eerste met een tyd van 1 min. 15 sec.; dat is* dus 1.4 sec. boven het record van Nida Senff. Mej. Cats had 4 2/5 sec. langer werk. De 100 meter bcstcrawl bracht allereerst de dames Sieberg (HZPC). Rose (SCLWA), Mid- delhoek (Rotterdam) en Ladage <R'dam» aan den start. De strijd ging hier hoofdzakelijk tusschen de dames Ladage en Midelhoek, waar bij de eerste 1/5 sec. vlugger bleek te zijn. In de tweede serie nam mej. J. Looya.ard <R'dam> al spoedig een voorsprong op haar clubgenooten Benda en Kint. terwijl Dini Kerkmeester al spoedig hekkesluitster was. Mej. Looyaard liep steeds verder uit en eindig de met een flink verschil als eerste voor Cor Kint. terwijl Dini Kerkmeester het laatste aantikte. De 100 meter borstcrawl heeren bracht een felle strijd tusschen F. Ruimschotels (HZPC), die tenslotte winnaar werd en J. W. Ydens (Poelmeer Ruimschotels nam reeds direct een kloine voorsprong, doch na het tweede keerpunt wist Hendriks iets op hem in te loopen om ten slotte bijna gelijk te komen. In de eindspurt was de Hagenaar echter iets sneller en tikte met een zeer klein verschil als eerste aan. De tweede serie werd gewonnen door den H.P.C.'er Maurits, die Borgman Brouwer en Zwart (belde HZPC) slechts zeer weinig achter zich liet. In den laatsten baanwedstrijd. 100 M. school slag dames, werd fel om de overwinning ge vochten tusschen de Rotterdamsche dames Klijnoot en Zandvliet, die elkaar niets toega ven. Eerst op de laatste meter viel de beslis sing, mej. Klijnoot liep toen Iets uit en plaatste zich eerste. Nadat door de dames Looyaard, Middelhoetc, Benda cn de Wintervan Oord eenige num mers schoonspringen waren gedemonstreerd werd de waterpolowedsir/jd H.Z. en P.C. 11 dames —.Southern Counties Ladies Waterpolo Association gespeeld. De Haagsche dames waren doorloopend iets in de meerderheid, terwijl bovendien de Engel sche aanvallen meestal met in het geheel geen dank zfj de Haagsche verdediging of een slecht schot werden besloten. De wedstrijd was reeds ongeveer vier minuten oud voordat de Haagsche doelverdedigster haar eerste schot kreeg te verwerken. Nadat verschillende Haagsche aanvallen op niets waren uitgeloopen, slaagde mej. T. v. Oudgaarden er even voor de rust in haar club met een fraai schot de lei ding te geven. De tweede helft toonde nagenoeg het zelfde beeld: een voortdurend aanvallend Den Haag met af en toe een Engelsche uitval, die door gaans geen moeilijkheden opleverde. Nadat de Haagsche damse enkele fraaie kansen hadden verknoeid brengt mej. L. Schüler met een hard en diagonaal schot den stand op 20. Nadat de lat aan Engelsche zijde nog enkele malen redding heeft gebracht komt het einde, zonder dat er nog gescoord wordt. Zooals begrijpelijk was de wedstrijd tusschen het met de H.Z. en P.C. spelers Swart en Van Helsdlngen verstrekte Poelmeer en H.Z. en P.C. zeer eenzijdig. De Haagsche meerderheid blijkt trouwens duidelijk genoeg uit de 92 overwinning, die ten volle is verdiend. Poelmeer speelde niet slecht en hield ook goed vol, doch tegen de techniek en de snelheid van de H.Z. en P.C.'ers waren de Oegstgeestenaren niet opgewassen. Nadat Stam en de Ronde 02 hadden ge maakt verkleinde Witte den achterstand met een ver en hard schot tot 12. De rust ging in met 41 voor de Hagenaars. Nadat H.Z. en P.C. in de tweede helft nog tweemaal had ge scoord, gaf Westen den Haagschen keeper na een snellen aanval van dichtbij het nakijken (26). Het einde kwam tenslotte met 29. De volledige uitslagen luiden: 100 Meter schoolslag dames: 1. J. Klijnoot (R'dam) 1 min. 28 2/5 sec.; 2. S. Zandvliet (R'dam) 1 min. 29 3/10 sec. 100 Meter borstcrawl dames: 1. J. Looyaard (R'dam) 1 min 13 2/5 sec.; 2. N. Ladage (R'dam) 1 min. 15 sec. en 3. J. Middelhoek (R'dam) 1 min. 15 2/5 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. M. Maurits (HPC) 1 min. 6 3/8 sec.; 2. F. Ruimschotel «HZPC) 1 min. 71/5 sec.; 3. J. W. Ydens (Poelmeer) 1 min. 7 3/10 sec. 100 M. rugcrawl dames: 1. C. Kint (R'dam) 1 min 15 sec.; 2. D. Kerkmeester (R'dam) 1 min. 19 2 5 sec.; 3. S. Cats (R'dam) 1 min. 22 2/5 sec. TENNIS. Tournooi te Boskoop. De eerste dag. Gistermorgen is het jaarlijksche driedaagsche tournooi begonnen van de Boskoopsche Tennis- vereeniging. De wedstrijden hadden op den eersten dag onder ae goede leiding van den heer Dekens een vlot verloop. Ziehier de uitslagen: Heeren-enkelspcl, eerste ronde: A. N. Ballego sl. K. B. Kremer 3—6, 63. 64; G. van Leeu wen, C. Corver en J. Asselen bye, W. F. van Ingen Schenau sl. L. van Dam 61, 57, 64; J. A. Eissink bye; H. G. Dekens sl. A. Kamp 6—3, 4—6, 6—2; T. Petit bye; J. C. Hulst sl. J. Jansen 61, 62; J. Eisink, J. Hope, A. Mes- schaert, H. v. d. Poel, D. F. Merz en J. W. Bergshoeff bye; W. Nieuwdorp sl. J. Dooren 60, 63. Tweede ronde: J. Asselen sl. C. Corver 63, Tweede ronde: J. Asselen sl. C. Corver 6—3, 6—3; Petit sl. Dekens 64, 64; H. v. d. Roel sl. D. F. Merz 61. 61; Bergshoeff sl. Nieuw dorp. Dames-enkelspel, eerste ronde; mej. W. Osinga sl. mej. C. H. Bergshoeff 63. 64; alle overi gen vrtf. Tweede ronde: mej. I. van der Helm sl. mej. E Hamburger 3»-G. 6—3, 6—3; mej. B. v. d. Boom sl. mevr. Goekoop 64. 9—7; mej. Osinga sl mevr. Turkenburg 60, 61; mej. B. van Aelst sl. mej. H. Simts 62. 62. Dames-dubbelspel, eerste rondemevr. C. Gerrits en-mevr. N. Meerburg sl. mej. B. van Aelst en mej. C. Huchshorn 26. 63, 64. Gemengd Dubbelspel, eerste ronde: mej. A. Kingma en J. ten Hagen sl. mej. M. L. Ver hagen en J. A. Eissink 63, 64; mevr. W. Goekoop en T. Petit bye; mevr. H. Been en H. v. d. Poel sl. mevr. Turkenburg en L. van Dam 6—3, 60; mevr. Kraak en B. Hoogwerff Kroon sl. mej. E. Hamburger en H. G. Dekens 63, 6—3; mevr. G. van Ingen Schenau en W. F. van Ingen Schenau sl. mevr. R. van Ingen en J. C. Hulst 61, 63; mej. W. Osinga en J. Asselen sl. mej. B. v. d. Boom en C. Corver 62. 64; mej. H. Smits en D. F. Merz bye. Tweede ronde: mej. Osinga en Asselen sl. mej. Smits en Merz 6—1, 6—2. Heercn-dubbelspel. eerste ronde: J. Dooren en R. w. van Beek sl. A. N. Ballego en J. Bal lego 62, 75: T. Petit en J. Asselen sl. J. ten Hagen en B. Hoogwerff Kroon 62. 63: J. A. Eissink en B. de Mol bye: W. F. van Ingen Schenau en H. v. d. Poel sl. L. van Dam en J. v. d. Giessen 64, 63: O- A. Overbeek en Y. Ykema bye. Tweede ronde: W. F. van Ingen Schenau en H. v. d. Poel sl. G. A. Overbeek en Y. Ykema 6—1, 6—1. WATERPOLO. BODEGRAVEN—H.B.S. In het zwembad te Bodegraven is de eerste waterpolowedstrfjd gehouden, waarbij de pas opgerichte zwemclub Bodegraven uitkwam te gen H.B.S. Alpheru. De gasten wonnen met 4—0. ZIJL IV—H.P.S.V. 10—1. Gisteravond vond in de zweminrichting de Zyi de ontmoeting plaats tusschen de Zyi IV en H.P.S.V. I. Rust 6—0. Einde 10—1. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN GOUDSCHE ATHLETIEK- COMMISSIE TE ALPHEN. Door de Goudsche Athletiekcommissie zijn wedstrijden gehouden op het terreln van Al- phia, waarvoor veel belangstelling bestond, ter wijl de weersgesteldheid zeer gunstig was. De loopnummers hadden een zeer spannend ver loop, vooral de 100 Meter, waarin Kuil van Vires met gering verschil won van Verkerk van de A.A.V. '36. Ook de 400 M. was zeer spannend en hier was het W. v. Tuijl van de A.A.V. '36, die met een goeden tfjd van 54 s. wist te win nen van Jac. Zaal. De 800 M. werd met groot verschil gewonnen door A. de Ruijter. terwijl het nummer 3000 M. groote sensatie bracht, waarbij vooral C. Prook een feilen strijd leverde. Ook op de technische nummers werden be hoorlijke prestaties geleverd, terwijl de dames ook over het algemeen goede prestaties hebben geleverd. Hier volgen de uitslagen: 100 meter hardloopen heeren: 1. J. Kuit, Vires 11.5 sec.; 2. Jac. Verkerk, A.A.V. '36, 11.6 sec.; 3. J. v. Kesteren 11,9 sec.; 4. W. de Wolf 12,3 400 Meter heeren: 1. W. v. Tuyl, A.A.V. '36. 54 sec.; 2. Jac. Zaal A.A.V. '54. 2 sec.; 3. J. v. d. Heuvel 56 sec.; 4. G. Zijlstra, Alphia 58 sec. 800 meter heeren: 1. A. de Ruyter. Vires, 2 min. 11,4 sec.; 2. M. J. Schouten, Achilles. 2 min. 22,5 sec.; 3. W. v. Tol, Vires, 2 min. 27 sec.; 4. C. Prook, Alphen, 2 min. 27,1 sec. 3000 meter heeren; 1. A. de Ruyter, Vires, 9 min. 50,6 sec.; 2. J. de Jong, Achilles, 10 min. 4,5 sec.; 3. D. Heij, Achilles, 10 min. 9,2 sec.; 4. J. v. Rijn 10 min. 47 sec.; 5. C. Prook, Alphia 11 min. 47 sec.; 6. J. Noorlander, Achilles, 11 min. 47,2 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. A. A. V. '36. 47,1 sec.; 2. Vires et Cell. 49 sec.; 3. Alphia 49.6 sec. Hoogspringen heeren: J. Verkerk. A.A.V. '36, 1.60 meter; 2. S. Boot, Achilles, 1,55 meter; 3. en 4. J. v. Kesteren. Vires en Jac. Zaal, A.A.V. '36. 1,50 meter. Verspringen: 1. Jac. Verkerk. A.A.V. '36, 6,10 meter. Kogelstooten1. D. Boot, Achilles, 10,52 m.; 2. S. Boot. Achilles, 10.47 M.; 3. C. v. Dijk, 10.20 meter. 100 meter dames: 1. F. Heij, Achilles. 13.8 sec.; 2. C. Costerus. Alphia, 14,3 sec.; 3. G. Rook, Achilles, 14,9 sec.; 4. A. Bouthoorn. Alphia, 15 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Alphia 61 sec. Hoogspringen: F. Heij. Achilles. 1.30 meter; 2. C, Costerus. Alphia. 1.25 meter; B. Bout hoorn. 1,20 meter. Verspringen: T. Heij, Achilles, 4,37 meter; 2. C. Costerus. Alphia. 4,30 meter: A. Bouthoorn, Alphia, 4 meter. Kogelstooten: 1. M. Bouthoorn, Alphia 8 m.; 2. C. Costerus. Alphia. 7,60 meter: 3. A. Bout hoorn. Alphia. 6.99 meter. Junioren: 4 x 80 meter estafette: 1. M.S.V. 42.8 sec.; 2. A.A.V. '36. 43.2 sec Junioren: 30 Meter: 1. P. v. Muyen, A.A.V. '36. 9.4 sec.; 2. A Pieros. M.S.V., 9.8 sec.; 3. J. Stalenberg. M.S.V.. 10 sec. Meisjes 89 meter: S. v. d. Meer. Vires. 11.2 sec.; 2. N. Gongers. Vires. 11,3 sec.: 3. R. Mid delkoop. Vires. 12 sec. Verspringen: 1. S. v. d. Meer. Vires. 3,86 m.; 2. N. Gongers, Vires. 3.82 M.; 3. R. Middelkoop, Vires, 3.72 M. 4 x 80 m. estafette: 1. Vires, 48,4 sec. Reeds 218 inschrijvingen voor houden Van m P-artner-weten w-u ech-ter nle" de open wedstrijden. heel veel en datzelfde geldt voor de zeilers van Nieuwe Meer. terwijl het met de Haarlemmers kan vriezen en dooien. KORFBAL. LEIDSCHE ADSPIRANTEN NAAR HILLEGOM. Morgen gaat een twaalftal van Noorderkwar tier naar Hillegom om deel te nemen aan de jaarlijksche seriewedstrijden van Patrimonium aldaar. Ze speelt tegen de adspiranten van de vereenigingen Zuiderkwartier. Zwaluwen en Pa trimonium. WILSKRACHT (NIEUWVEEN) Morgenmiddag te halfvier zal Wilskracht haar eersten wedstrijd spelen en wel tegen A.K.C. uit Alphen. BILJARTEN. BEUK—JONGELING. Hedenavond wordt alhier een revanchepartij gespeeld van 500 car. m het clublokaal van ..De i Carambole"; namelijk café Veltman aan den Lage Rijndijk. Er zijn vereenigingen, welke met voldoe ning kunnen constatecren, dat het aantal inschrijvingen voor haar wedstrijden zoo rond de honderd en vijftig loopt, maar wie er nog aan mocht twijfelen, dat de Kaag week het grootste zeilfcest van Holland is, moet eens de inschrijvingen naslaan voor het Kaagfestein, dat van 15 tot 19 Juli a.s. zal worden gehouden. Wij laten nu buiten beschouwing de deelneming aan de onder linge wedstrijden op den eersten dag, maar welke vereeniging zal kunnen bogen op de 42 deelnemers aan de groepsraces. Wij tel len thans 218 inschrijvingen voor de open wedstrijden en de ervaring leert, dat er nog wel wat bij plegen te komen voordat het eerste startschot valt. Het is niet overdre ven te schrijven, dat heel zeil-Hoiland el kaar volgende week zal ontmoeten op het Zweiland, Norremëcr en Dieperpoel en he* zijn niet alleen Hollanders die daar den strijd zullen aanbinden, want er zal een in vasie zijn van Friezen op de Kagerplasscn. Wat zoudt u zeggen van acht regenbogen, van zeven Olympiajollen en dan nog een paar scheepjes in de andere klassen, die de Zuider zee zullen oversteken om het groote feest op de Kagerplassen te gaan vieren? De deelneming uit Sneek o.a. is nog nimmer zoo groot geweest als ditmaal en daardoor zal het glanspunt van het Kaagprogramma, de regenbogenkamp tus schen Friesland en Holland, nog winnen aan belangstelling en belangrijkheid. Aan den Frie- schen kant Vrolijk, van Dijk, Oppenhuizen, Hen driks en Kuipers, allemaal oude bekenden, die verleden jaar de buit in den wacht sleepten en waartegen de Hollandsche ploeg, bestaande uit Zuiderbaan, van der Velde, van der Mey. de Wit en de Vries het zonder twijfel heel lastig zal hebben. En om nu bij de regenbogen te blij ven. niet minder dan een 21 schepen zijn in geschreven in de A-klasse. Wat zal dat een ge drang geven en welk een fraai schouwspel zal dit veld opleveren voor den wind met alle zei len er bfj. Het moge overbodig zyn namen te noemen. Wat regenboog zeilt in A of in B is present, maar wij mogen toch even wijzen op een nieuwtje. Mevr. Heyenga die met haar Vio let zulke mooie resultaten boekte in B op den Westeinder zal het nu tegen de Friesche en Hollandsche cracks moeten gaan opnemen. Thans eerst even de groepswedstryden; de Olympiajollenklasse by v.. waarin Amsterdam met twee ploegen uitkomt, maar waarin zelfs de eerste ploeg met Lemstra en Recourt toch geen kans zal hebben tegen de Rotterdamsche met Barzilay en van Brummelen of tegen de Kaag met Hans Nathan en Wim Ritman. De Loos- drechtenaren Coops en Gülcher zyn evenmin te onderschatten tegenstanders en van de kracht der Sneekerzeilers de Vries en mej. Gooi weten wy te weinig. Zeer spannend zal ook de team- race der sharpies worden en Stap en Ott voor Amsterdam, twee Overmans voor Aegir. twee Nauta's voor de Kaag. Vorst en Mohr voor de Onderlinge, zullen hun beste beentje moeten voorzetten om tegen deze tegenstanders de kleu ren van hun club te doen zegevieren. Wy missen overigens een ploeg van Loosdrecht. die bijv. in Louwerse toch wel een heel sterken sharpiezei- ler heeft. In de 12-voetsjollenklasse zullen zes ploegen elkaar bekampen. Jeugdige zeilers en oude rotten tegen elkaar. De Rotterdamsche met van der Valk en R. Kagchelland en de Zaan- landsche met Landsman en Simonsz zijn favo riet, maar een Kaagploeg met van Helvert en Tims mag er ook zyn en als van Helvert de tearnzeilery ditmaal aan de jongeren overlaat heeft hij in Stoutenbeek een uitstekenden plaatsvervanger. Daniels van Aegir is een jol- lenzeiler, waarmee rekening moet worden ge- ONDERLINGE WEDSTRIJDEN LEIDSCHE TENNISPARK, Van 11 tot 17 Juli organiseert Cocktail onder linge wedstrijden, waaraan alle spelers en speel sters van het Leidsche Tennispark kunnen deelnemen. De insrhryving sluit Zondagavond. ROEIEN. OM DEN HOLLAND-BEKER. Aan de Holland-beker-wedstry den, welke op 17 Juli op de Boschbaan te Amsterdam worden gehouden, zal ook deelgenomen worden door Njord en Die Leythe. AUTOMOBILISME. EEN NIEUW TYPE FORD. De motor achterin. Het patentbnreau van de Vereenigde Staten heeft medegedeeld, dat aan Henry Ford een patent is verleend voor een nieuw type automo biel, waarby de motor achterin te 'geplaatst. Middelkamp gisteren vijfde. Schulte, de grootste en zwaarste deel nemer aan de Ronde van Frankrijk, heeft revanche genomen voor de pech, welke hem eergisteren in de tweede étappe vervolgde. Gisteren heeft hij de derde étappe, welke over een afstand van 238 K.M. van Saint Brieuc naar Nantes voerde, gewonnen. Met 5 secon den voorsprong ging onze landgenoot als eerste over de eindstreep en was daarmede de tweede Nederlander, wien het gelukt is een étappe van de ronde van Frankrijk te winnen. Twee jaar geleden had Middelkamp de primeur gehad in de étappe over den ..Galibier". Ook gisteren weer was Middel kamp een der beste renners, hetgeen dui delijk tot uitdrukking komt in de vijfde plaats welke hij veroverde. Br werd vroeger gestart te St. Brieuc, maar gedurende de geheele étappe stond er zulk een felle tegenwind, dat Schulte. toch nog een uur later dan verwacht werd cie wielerbaan te Nantes opstoof om een fraaie zege te behalen. Na 19 K.M. kreeg Majerus, de Luxem burg^: lie drager van de gele trui. een lekke band, maar zijn ploeggenooten wachtten hem op en gezamenlijk werd het peleton weer ingehaald. Een groep van acht ren ners trachtte toen dtn kop te nemen, maar ook dat mislukte. Nogmaals kreeg Majerus een lekke band, maar hij wist zijn achter stand weer geheel weg te werken. De Nederlandsche renners zaten voort-durend in de voorhoede en hielden zich uitstekend. Een vijftigtal kilometers voor Nantos lie pen de Bretonsche rijders Yvon Marle en Goasmat uit tezamen met den Duitscher Weckerling. Aangevuurd door de Breton sche bevolking wisten zij een flinken voor sprong te verkrijgen, maar de tegenwind was ook hun te machtig en langzaam wer den zij weer bijgetrokken. Galateau en Ge late probeerden het nog eens; geruimen tijd hielden zij vol, totdat Magne het peleton in een achtervolging meevoerde en spoedig waren zij weer in de lange slang opgenomen. Toen zag een tiental kilometers voor Nantes Schulte zijn kans. Tezamen met Galateau sprong hij weg. De Fransch- man bleef even aan het wiel van den sterken Hollander hangen, maar Schulte haalde weer een van zijn krachttoeren uit en reed Galateau los en dat nog wel met een harden wind tegen. Schulte reed prachtig en gaf geen krimp, alhoewel een groote groep hem op de hielen zat, aangevoerd door den wereldkampioen op den weg, den Belg Eloi Meulenberg. In een hoog tempo kwamen de achtervolgers nader, maar ook Schulte hield er een stevige vaart in. Onze landgenoot ging onder luide toejuichingen van de uitverkochte wielerbaan te Nantes als winnaar over de eindstreep. Meulenberg had nog kans gezien eenige tientallen meters uit te loopen en kwam als tweede over de eindstreep met een voorsprong van vier seconden op een groote groep renners. De Zwitser Eg li werd derde met gering verschil op den Duitscher Wengler en onzen landgenoot Middelkamp, die even eens een uitstekenden indruk maakte. Achter Middelkamp kwam een peleton van meer dan veertig renners, waarin ook de Hellemons roden. Dominic us kwam negen minuten na Schulte als 71ste binnen, ter- 1 wijl ook Van Nek, die in de beide voor gaande étappes uitstekend had gereden, gisteren met pech te kampen had en met ruim drie kwartier achterstand als 88ste eindigde. In het algemeen klassement is er weinig veranderd. De Luxemburger Majerus be hield de leiding en kan dus ook heden weer de gele trui aantrekken. Middelkamp neemt van ae Nederlanders de beste plaats in. Hij ging van de 68ste naar de 33ste plaats. Ook Anton van Schendel boekte een aanzienlijken vooruitgang, n.l. van de 55ste naar de 39ste. Ook Hellemons kroop acht plaatsen op en staat thans 68ste evenals Schulte. die van de 79ste naar de 71ste plaats ging. Dominieus kwam slechts een plaats naar voren, terwijl alleen de positie van Van Nek aanmerkelijk verslechterde Hij viel van de 16de naar de 64ste plaats terug. Het landenklassement ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 63 uur 58 min. 18 sec.; 2. Luxemburg—Zwitserland 64 uur 1 min. 55 sec.; 3. Duitschland 64 uur 2 min 31 sec.; 4. België 64 uur 5 min. 5 sec.; 5 Frankrijk B. 64 uur 6 min. 31 .sec.; 6. Italië 64 uur 12 mm. 22 sec.; 7. Frankrijk C. 64 uur 13 min 21 sec.; 8. SpanjeNederland 64 uur 18 min. 56 sec. De uitslag van de derde étappe (St Brieuc—Nantes, 238 K.M.) luidt: 1. Schulte (Nederland) 7 uur 38 min. 1 sec. (1 minuut tijdsvergoeding inbegrepen) 2. Meulenberg (België). 7 uur 39 min. 6 sec.; 3. Egli (Zwitserland) 7 uur 39 min 10 sec 4. Wengler (Duitschland); 5. Middelkamp (Nederland); 6. Servadei (Italië), 7. Vissers (België); 8. Simonini (Italië); 9. 38 renners onder wie Anton van Schendel en Hellemons (Nederland), allen in denzelf den tijd; 71 Dominieus (Nederland) 7 uur 48 min. 15 sec.; 88. Van Nek «Nederland) 7 uur 55 min. 51 sec. Algemeen kla^ement: 1. Majerus «Luxemburg' 21 uur 13 min. 20 sec.; 2. V/cck«riing (Duitschland) 21 uur 18 min. 52 sec.: 3. Ledurq Fr.u kriik. 21 uur 19 mm. 12 sec.; 4. Goasmat (Frankrijk) 5. Magne (Frankrijk); 6. Matthias Clemens (Luxe»;/, e.gj alien 21 uur i9 min. 20 sec.; 7. Wengler (Duitschland)8. Larie Hei- gië); 9. Speicher (Frankrijk) allen 21 uur 19 min. 38 sec.; 33. Middelkamp (Neder land) 21 uur 26 min. 24 sec.: 39 Anton van Schendel (Nederland) 21 uur 27 min 42 sec.; 64. Van Nek (Nederland) 21 uur 39 min. 32 sec.; 68. Hellemons 'Nederland), 21 uur 43 min. 21 sec.; 71. Schulte (Neder land) 21 uur 45 min. 44 sec.; 83. Dominieus (Nederland) 22 uur 3 sec. Keeren wij thans terug tot de open wedstrij den. dan willen wij er in de eerste plaats onze verwondering over uitspreken, dat de BM-klasse op het Kaagprogramma ontbreekt. Uitstekend bezet is echter de vergroote zusterklasse, waarin de Sneeker Moedt den stryd zal gaan aanbinden met bijv. Hulk, Flemming, van Schelven, van der Horst, van Kersen om maar een paar namen te noemen van deze zijde van het IJsselmeer. Wij hebben tydens een Kaagweek wel eens grootere pampusklassen gezien, maar de bezetting van de afdeeling met byzeilen doet strijd te over verwachten. Dat zelfde geldt voor een klein maar goed veld vrijbuiters en men kan er van verzekerd zyn, dat het even warm zal toegaan tusschen de vijf-en-veertigers, die met zyn vyven elkaar al zoovele malen hebben bekampt. Naast de regenbogen, welke wij hiervoor reed3 noemden, verdienen een paar klassen bijzon dere vermelding door hun sterke bezetting. Wij noemen byv. de Drakenklasse, welke met acht tien schepen een goed beeld geeft van hara groei. Wy vinden in dit gezelschap natuurlijk de zeilers, die op geen wedstrijd plegen te ont breken, maar wij zien ook nieuwe gezichten. Moltzer en Sanders, die op den Brasem al zullen debuteeren. Verder een oud-jollenzeiler alsBohré, Boersma is uit zyn regenboog gestapt en doopte zyn draak 't Hondsbosch natuurlijk. In de Olympiajollenklasse A zullen niet minder dan 23 scheepjes starten. Zooals wij reeds schre ven: zeven uit de Noordelyke contreien en nu zal dus moeten blyken of de cracks als Lem stra, Recourt, Nathan en de Rotterdammers do Jong, Barzilay. Huybers etz. zich kunnen hand haven tegen de Friesche aanvallen. In B varen nog elf scheepjes en de Kagerplassen ziet der halve een Olympiajollen vloot van een dikke der tig jachtjes. Desondanks zijn er niet veel minder stanaaardjollen dan wij gewend zijn tijdens een Kaagweek. In A zullen zelfs 24 jollenzeilers om ruimte schreeuwen. Het mooie van het veld ls, dat jong en oud van de party is. Wy zyn dan ook erg nieuwsgierig of de jongere generatie het het zal klaarspelen met byv. Karreman, vein Helvert, van der Valk, van Vliet. Heslenfeld enz. Mevr. de Witvan de Stadt heeft zich als eenige dame in dit heerenensemble gewaagd. Met deze Zaankantsche is het mannendom trouwens nog niet klaar. En dan tenslotte de 12 M2-sharpieklasse. Veer tien scheepjes in A en 23 in B. Ovét groote vel den gesproken! Stap zal natuurlijk zyn Kielsche successen trachten te bevestigen, maar hy moest eerder zwichten voor den Loosdrechtenaar Lou werse en dan zijn er nog de gebroeders Nauta en de gebroeders Overmans en een van Muyden, die wel niet constant zeilt, maar toch een kwade tegenstander kan zyn. Zoo belooft de Kaagweek weer een grootsch zeilfestijn te zullen worden. Aan de organisatie van Van Hoolwerff c.s. zal het zeker niet liggen. Deelnemers zyn er meer dan genoeg en het weerAoh, dat echte Kaagweer is zoo langzamerhand histo rie geworden. En het mag heusch wel een beetje doorwaaien op een paar dagen. m Wedstrijden Braassemermeer. De wedstrijden van Braassemermeer. welke Zaterdag en Zondag worden gehouden Za terdag te halt vier alleen voor de grootere klas sen. Zondag te 10 uur en te halltwee kun nen in het algemeen bogen op een bevredigend aantal inschrijvingen. In de regenboog- en de drakenklasse is de deelneming zells zeer goed. Alle bekende regenboogzeilers zijn van de partij en in de drakenklasse gaan naast de oude ge trouwen enkele nieuwelingen debuteeren. o.a. Ernst Moltzer en Sanders. De Pampusklasse brengt niet zoo'n groot veld. maar jongeren als De Vries Lentsch, Key enz. gaan het zonder twijfel ouderen ais Reitsma, Van der Steur en Schieffer moeilijk maken, zoodat wij hier, evenals in de Olympia jollenklasse. een spannenden stryd mogen ver wachten. In de 12 M. 2 sharpieklasse zal het voorna melijk gaan tusschen de Nauta's en de 12 voets- jollen A. Gaan de Jongeren als Teins, Stouten beek. Mastenbroek en Kev de hegemonie van Van Vliet aantasten? Twee dames zyn van de partij, mevr. De Wit en mej. Smit. In de klassen van het B.M.-type is de animo zeer gering en by de vyf-en-veertlgers vonden wij alleen Vermaat met de Walta. WIELRENNEN. NIEUW-SWIFT. Zondag is er een recordrit voor A-, B- en C- klassers over een afstand van 39 K.M. Start en samenkomst te 9 uur. De N.-Swift leden R. Segaar, Jac. de Groot en Alb. Lodewyks namen deel aan nationale gras- baanwedstrijden te Uithoorn (Utr.) op 10 Juli. Bezoekt ZATERDAGAVOND te HALFACHT den voetbalwedstrijd op het terrein van RIJNSB. BOYS. Entree f. 0.25. Werkloozen f. 0.15. Aan donateurs zal nieuwe kaart worden aangeboden. 4083 (Ingez. Medj VOETBAL. RIJNSB. BOYS-S.C.O.-COMB. SPARTA (ROTTERDAM). Morgenavond te halfacht vindt te Rynsburg de reeds aangekondigde wedstryd plaats tus schen een combinatie van Rynsb. Boys en S.C.O, versterkt met dè gebroeders Windhorst (Wou- brugge) en het Rotterdamsche Sparta. De combinatie bestaat uit: doel: Glasbergen; achter: PerVors en Binsbergen; midden: Bouma Scholten en Iterson; voor: Krijger. N.N., A. Windhorst. N. Windhorst en D. C. de Haan. Sparta: doel: Pil; achter: Weber en Hout man; midden: Hunter, v. d. Heide en Smeets; voor: De Boer, Waardenburg, Seton, Voormolen en Mostert. FINALE L.V.B.-SLEUTELS. Voor de finale L.V.B.-Sleutels zullen Zondag middag te 5 uur op het terrein Zoeterwoud- sche-Singel de volgende elftallen in het veld komen Zuiderkwartier I: doel: P. v. Staden; achter: C. v. d. Burg, L. Rysdam; midden: J. Arnoldes, C. J. v. d. Wilk. A. Kapaan; voor: W. Kriek, L. Breedeveld, G. Houps, C. Arnoldes, J. Nieu- wenburg. Lugdunum III: doel: D. v. d. Berg; achter: N. Dool. W. v. As; midden: P. v. Velzen. J. Bekkering, W. v. d. Lubbe; voor: D. de Bolster, C. de Roo. W. de Roo, A. Siera, A. Strijk. UIT NIEUWVEEN. Zondag speelt Nic. Boys een thuiswedstryd tegen Stormvogels uit Wilnis. Nieuwveen I gaat op bezoek by Alphia. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11