SCHUDT UW LEVER WAKKER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 6 Juli 1938 KERK- EN SCHOOLNIEUWS LUCHTVAART VRAGENRUBRIEK AGENDA Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. IIMGEZGNIEIM /TUKKEN De slachtveeafdeelingen waren begin dezer week over de geheele linie iets minder bezet. De stalkoeien zyn bijna uitverkocht en nu er wat regenwater valt. waar vooral het hooge weiland gebrek aan had. is de drang tot verkoopen niet zoo groot meer. Vooral voor de huidige prijzen zal men nu voorloopig den verkoop wel wat rem men. De handel was in het bijzonder Maandag en Dinsdag te Rotterdam iets vlotter en de prij zen in doorsnee een paar cent per K.G. geslacht gewicht hooger. Ook te Amsterdam was de markt even vaster in prijs. Purmerend en Groningen waren aanvankelijk ook iets duurder. Toch was overal de afloop weer uiterst flauw. Een bewijs dat er geen voldoende omzet is. De aanvoeren op de gebrulksveeafdeelingen waren eveneens weer minder. Er was wat meer bezoek tengevolge van het slechte hooiweer en dit gaf de mark ten in het algemeen een drukker aanzien, doch van een drukkeren handel was geen sprake. De prijzen waren evenwel niet lager, terwijl de goede melk- en kalfkoeien wel werden ge plaatst. In hoofdzaak werden deze verkocht naar het Zuiden des lands. We zagen voor enkele koeien nog ruim f.300 besteden; overigens f.2202.75 voor de geschikt ste soorten. De vette kalverenmarkt werd weer vlug geruimd. Men kocht zeer veel voor de scheepvaart. Wij vernamen van de commissio nairs. dat de volgende maand voor dit doel ook een groot kwantum zuiglammeren zal worden gekocht, waarvoor men vooral de Leidsche markt zal bezoeken. Dit is van belang, want de wol veemarkt behoeft noodig wat opleving. Was begin van deze week dan ook zonder vraag voor export te Rotterdam zeer kalm. Te Purmerend echter vlugger en iets duurder. We verwachten ook hier te Leiden a.s. Vrijdag iets beter handel, want er zijn nog consenten, die nog moeten wor den uitgevoerd. De varkensmarkt staat momen teel geheel onder den invloed van de nieuwe prij zenmaatregelen der veehouderijcentrale en 't staat voor ons vast dat er voorloopig beneden de 27 cent per pond levend wel niet veel meer te koop zal zijn. De handel is geheel vastgezet. De vrije handel is dan ook over deze nieuwe prijzen politiek der V.C. allerminst best te spreken. IIN/T IN IITTEEE Juitei» verantwooraenjfcneia dei Redactie). Copie van de al of niet geplaatsts stukken wordt niet teruggegeven. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal ln Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende ls. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 2412 ungez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 756. Hedenmiddag 3 uur: 762. BINNENLANDSCB WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 76fr.O te Toulouse. Laagste Stand 750.8 te Lerwick. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidwestelijke richtingen, later veranderlijk. Aanvankelijk opklarend, later zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen of onweer. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie welke zich gisteren over de Noordzee bevond, ligt thans met haar kern voor de kust van Zuld-Noorwegen. Een nieuwe sto ring komt op den Oceaan tot ontwikkeling en nadert thans Ierlahd. Over geheel West-Europa blijft de koele Westelijke luchtstroom nog aan houden. zoodat de temperatuur in bijna het ge heele waarnemingsgebied belangrijk onder de normale waarde is. Het bleef bovendien buiig, waarbij plaatselijk zware neerslag viel. zoo had Breslau 28 mM, Zürich 18 en de Bilt 18 mM. GEMEENTEBELANGEN. Op mijn stukje van 14 Juni j.l. in Uw blad heb ik mondelinge bewijzen van instemming mogen ontvangen. Slechts één enkel antwoord op mijn betoog ten gunste van de oprichting eener ver- eeniging voor gemeentebelangen kwam bij Uw blad binnen. Overbodig te zeggen, dat deze oogst" mij onbevredigd laat. Ik moge de inzend ster van bedoeld antwoord, mevr. v. Krimpen tDen Boestert. alsnog van repliek dienen. Haar betoog tegen mijn voorstel heeft mij eerder versterkt dan verzwakt in mijn opvattin gen. Een niet-gering gedeelte van dit betoog ging overigens vrijwel langs het mijne heen. Ver der was mij hetgeen de geachte schrijfster be weerde. niet altijd even helder, waardoor het mij soms moeilijk viel aanknoopingspunten te vin den tusschen wat ik gezegd had en wat mevr. v K.d. B. er op teruggaf. Het begin van haar repliek was ietwat misleidend, waar zij mij be weren liet. dat ik ..gegadigden voor de a.s. ge meenteraadverkiezingen'' had ..opgeroepen". Dat heb ik niet gedaan. Ik heb er slechts op gewezen, dat uitgezien moest worden naar candidaten voor raadszetels. die onafhankelijke superieure menschen waren, niet geketend aan imperatieve voorschriften eener partij of aan door een par ty fractie in den Raad of door partij genoot en daarbuiten uitgevaardigde bevelen of verboden ik denk. om nu maar buiten de Leidsche sfeer te blijven. aan gevallen als dat te Amsterdam, waar drie sociaal-democratische raadsleden, die gesproken hadden naar hun eerlijke, persoonlijke ovwtuiging. door de ontevreden Amsterdamsche partij-afdeeling genoopt werden, alle drie hun ontslag als raadslid te nemen. Ik kan in een dergelijke wijze van handelen slechts uitoefening van dictatuur zien; en in het gehoorzamen van de drie raadsleden slechts een gehoorzamen aan dictatuur. Van een gezonde democratie, welke een vrije ontplooiing eischt van de persoonlijk heid en een eerbiediging van een eerlijke, eigen overtuiging is hier geen sprake meer). Of raadsleden behooren tot partij A of B of C. of met geen enkele partij iets uitstaande hebben, moest ons koud laten, wanneer deze raads leden maar. moetende kiezen tusschen eenig direct of indirect partijbelang en het belang der gansche gemeente <d.i. het belang van het algemeen», onvoorwaardelijk het laatste kozen. Dat te dien aanzien nogal eens gezondigd werd en wordt door iedere partij op haar beurt, zal mevr. v. K.—d. B. zeker niet willen ontkennen. Ik herhaal, wat ik reeds eenmaal schreef: wie naar voorbeelden zoeken gaat, zal ze gemakkelijk vinden. Van personen „met een scherp omlijnde over tuiging en dientengevolge ook een politieke richting". zooals mevr. v. K.d. B. schrijft, is juist dit het bedroevende, dat zij zoo vaak zeer eenzijdig „overtuigd" en zeer eenzijdig „poli tiek" zijn. en dat het algemeen belang door deze eenzijdigheid maar erg matig en dan dik wijls bij toeval gediend wordt. „Gemeentebelang is geen abstract begrip", zegt mevr. v. K.d. B. Zeer juist! Hei is reëel begrip (voor zoover een begrip dan reëel kan zijn). Daarom moet het gemeentebelang ook zooveel mogelijk gehouden v/orden buiten veelal op abstracte begrippen rus tende subjectieve gemeenschaps-. levens- en we reldbeschouwingen. Zoo doet een handelman in zijn zaken; zoo doet een geneesheer in zijn praktijk aan het ziekbed. Zoo heeft ook een gemeenteraad te doen in de groote zaak. die Ge meente heet. Mijn geachte tegenstandster vraagt, hoe iemand, die niet weten zou, op wie van de aangeprezen candidaten eener partij te stemmen, wél weten zou hoe hij zijn stem uitbrengen moest als lid eener vereeniging voor gemeentebelangen. Alsof de gevallen hier gelijk stonden! Wie op een par- tijcandidaat stemt, stemt ja. op een inwoner van Leiden, doch daarnevens vóór alles op een partijman. Wie stemt op den candidaat eener vereeniging, die uitsluitend gelet wil zien op de belangen van de gansche gemeente, stemt op een Leidsch inwoner, van wien hij overtuigd is, dat deze Leiden kent, Leiden's nooden en be hoeften kent. voor Leiden hart heeft, en voor het belang der gemeente alle andere belangen van partij-politieken aard laat achterstaan; die immer datgene, wat het zwaarst wegen moet. ook het zwaarst wegen laat; ..stad, gemeente kas. bewoners, groep of individu in onderling of onlosmakelijk verband", zooals mevr. v. K. d. B. zoo terecht schrijft, maar het zeer ten onrechte schrijft met betrekking tot politieke partijen. Zoo kunnen de leden der partijen nu eenmaal niet handelen, wanneer zij gekozen zijn als partijcandidaten. Zij zitten daarvoor te zeer vast aan partij theories, -doctrines en dog ma's. en voorts ook nog aan allerlei openlijke en stille afspraken met andere partijen, waarbij het geven en nemen ofwel het „voor wat hoort wat" punt van uitgang is. Zoo zijn dan partijen met haar onontkoombare partijpolitiek in een gemeenteraad, die vóór alles is aangewezen op practischen arbeid ten bate van allen, ongewenscht. Goed kan uit haar arbeid bezwaarlijk voortkomen, dat zonder par tij-actie niet minstens evengoed verkregen wor den kon. kwaad daarentegen komt er al te ge makkelijk uit voort, dat bij het bewandelen van een anderen weg vermeden zou zijn. De Leidsche kiezers kunnen met het tot dus verre bestaande partijenstelsel breken, door zich in een vereeniging voor gemeentebelangen, die candidaten stelt, voor wie politiek in den Raad geen rol speelt, te organiseeren. Maar ja wanneer de Leidenaren een poging om tot de stichting van zulk een vereeniging te geraken, niet willen, of kunnen, of mogen, of durven ondernemenMaar laten de Leidenaren dan ook niet langer klagen en kankeren over zooveel, wat de Raad in hun oogen verkeerd doet of aan nuttigs of wenschelijks nalaat Ik zeg de redactie dank voor het opnemen van bovenstaande. WICHERINK. Leiden. 4 Juli 1938. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W., 14 gr. C.. zw. bewolkt. Londen: ZW.. 13 gr. C.. half bewolkt. Berlijn: W.Z.W.. 16 gr. C.. mooi. Nice: Z.W., 21 gr. C.. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 57 gr. C. (14% gr. F.). 12 uur 'smidd.: 60 gr. C. (16 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 10 u. 39 min.; nam. te 12 u. 12 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur:: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur:: 17 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e.a Woensdag: 21.54 tot 4.16 vjn. MAAN'S- OP- EN ONDERGANG. 6 Juli op: 15 u. 49; onder: 0 u. 40. DE POSTVLUCHTEN. De „Reiger" is gisteren van Indië komend om kwart over drie op Schiphol geland. DE DIENST ENGELAND—AUSTRALIË. De vliegboot ..Challenger" van de Imperial Airways heeft den passagiers- en postdienst tusschen Engeland en Australië geopend. Het toestel is te 16.25 uur plaatselijken tijd te Sydney aangekomen. De tocht is volbracht binnen tien dagen; een dag is verloren te Port Darwin door beschadiging aan een drijver. W. K. te L. Informeert U eens by een R.K. boekhandel. Iets dergelyks bestaat wel. J. de W. te L. Leiden, Den Haag, Rotterd., Dordrecht, Moerdyk. Breda 85 K.M. Inlichtingen over goedkoope treinen, pryzen enz. kunt U aan het station der N. S. alhier krygen. Het fietsen op de Brabantsche wegen is ge heel vrij. Voor België ls een bewys van Nederlander schap noodig. H. D. te S. Hellevoetsluis—Middelharnis. Auto t m 10% M2 f. 2.50. daarboven f. 3.—. Din- telsasOoltgensplaat, (Auto (excl. inzittenden) f.2.per persoon f. 0.40. VEREENIGING VOOR DEN BOEKHANDEL. Thieme-prijs voor A. Roland Holst. In de algemeene vergadering van de Vereeni ging ter bevordering van de Belangen des Boek handels. te Zandvoort gehouden, werden als be stuursleden gekozen de heeren W. J. Lubbers en J. I. Noothoven van Goor. De D. A. Thieme-prys, welke om de zes jaar wordt uitgereikt ^pn den auteur van een oor- spronkeiyk Nederlandsch letterkundig werk, werd op voorstel van de Jury gevormd door mevr. Top van RhijnNaeff en de heeren Dirk Coster, mr. M. Nyhoff. Victor A. van Vriesland. A. B. van Holkema, J. C. Tjeenk Willink en mr. A. Loosjes toegekend aan den dichter A. Roland Holst voor zyn bundel „Winter aan Zee". By acclamatie benoemde de vergadering tot eereleden: de heeren A. 3. van Holkema en Paul Nljhoff. RUMOER OM JAN KLAASSENSSPEL. Decor voor studentenhuis gaf aanstoot. Geiyk reeds is gemeld is door Protestansch- ChristeUJke kringen stelling genomen tegen het Jan Klaassensppl, dat ter gelegenheid van het lustrum van het Delftsche Studenten Corps op de markt is opgevoerd. Door de studenten is voor het spel groote propaganda gemaakt en zoo was o.a. de studentenwoning „De Rietveltse too- ren" door het aanbrengen van decors geheel in een poppenkast veranderd. Men zag hier os. een groote toornige kop van een manspersoon afge beeld. waaronder twee engelen waren geschil derd. Onder deze voorstelling van den hemel want dat was waarschyniyk de bedoeling zag men een man liggen en daar doorheen was het opschrift aangebracht „Zoo gaat Jantje naar de bliksem toe". Aan dit doek hebben tal van Delftenaren aanstoot genomen en in verband daarmede is het op verzoek van de politie ver wijderd. TIJDSCHRIFTEN. Haagsch Maandblad. Het Julinummer van het Haagsch Maand blad heeft den volgenden inhoud: Bosporus en Dardanellen; een eeuwenoude politieke twist appel; Staat en volk als bouwsteenen eener toekomstmaatschappyOns Vreemdelingen verkeer: het stiefkind der regeering; zyn aardbevingen als oorlogswapen te gebruiken; Hortense de BeauharnaLs: Holland's ongeluk kigste koningin; Het nieuwe Brazilië: een reisverhaal en een interview; Hollanders ln den greep van de Tsjeka: Herinneringen van een slachtoffer (II). „Onze Vloot". Het hoofdartikel van het Juli-nummer van „Onze Vloot" is getiteld „Welke internatio nale beteekenis heeft de Nederiandsche Ma rine?", waarin allereerst betoogd wordt, dat de waardebepaling van onze zeemacht niet statisch maar dynamisch dient te worden gezien, d.w.z. de strategie in het verband der politiek. De Nederiandsche strategie wyst, ^oowel in het Oosten als in het Westen, in de richting van een neutraliteitspolitiek. Na vervolgens gewe zen te hebben op de bijzondere waarde van de zeemacht voor den neutralen staat, plaatst de schryver twee gezaghebbende oordeelen, n.l. een van Brltsche en eeh van Italiaansche zyde, over de beteekenis van de Nederl. Marine voor de groote mogendheden, naast elkaar en vraagt: wie heeft er geiyk? De conclusie, waartoe .de schryver komt is, dat de huidige sterkte in staat stelt tot krachtige afweer,, maar nog niet voldoende is voor neutralitelts- handhaving in alle gebiedsdeelen. Luitenant ter zee le klasse A. Kroese schryft over het onderwerp „Het schip gaat voor!" Gep. officier-vlieger G. C. M. Scholten be spreekt in een artikel de mogeiykheden voor opleiding tot vlieger by de Kon. Marine. De „Kantteekeningen" handelen over het feit. dat Sovjet-Rusland zeestrydkrachten bouwt voor den handelsoorlog, welke allereerst tegen Ja pan ls gericht, waarby gewaarschuwd wordt, dat Nederland hierby op zyn tellen moet pas sen met het oog op zyn neutraliteit. Voorts bevat dit nummer een overzicht van het zich in bouw bevindende materieel met de daarby behoorende silhouetten en gegevens. Tenslotte is het jaarverslag der vereeniging opgenomen alsmede een artikel over dr. J. C. Eringaard ln verband met diens aftreden als voorzitter van het „Centraal Comité tegen ondermyning van 's Lands Weerkracht". de bezuiniging in een hernieuwde salaris korting voor Nederland in Indië worden gevonden. De reeds met 15% gekorte sala rissen zullen wat Nederland betreft, nu weer met 10% worden verminderd, voor; Indië kan wellicht met een iets geringer percentage worden volstaan. Men vraagt ons telkens naar de op brengst der Pinkstercfllecte; een totaal bedrag kan nog net worden opgegeven, daar voortdurend nog bedragen binnen komen. maar uit de bovenstaande gege vens. waarin de Inkomsten uit de Pink- stercollecte tot eind Juni zijn opgenomen, blijkt, dat ook deze collecte, al is die in vele gemeenten hooger geweest dan in 1937. den in de voorafgaande maanden ontstanen achterstand niet heeft kunnen inhalen. Bovenbedoelde korting kan dan ook alleen ongedaan worden gemaakt, wanneer dc inkomsten van het tweede halve jaar 9ns daartoe in staat stellen. Ds. C. J. H. VAN DIEMEN. Naar wij vernemen heeft ds. C. J. H. v. Diemen. predikant bij de Geref. Kerk van Nieuwleusen zijn gemeente medegedeeld, dat hij op medisch advies met Ingang van 1 Oct. a.s. aan de classis Ommen eervol emeritaat heeft aangevraagd. Ds. v. Die- men werd 1 April 1871 geboren en studeer de aan de Theol. School te Kampen, waar hy ln 1902 candidaat werd. om 8 Nov. 1903 zijn ambt te aanvaarden te Meerkerk. Van daar vertrok hij in 1912 naar Blokzijl, welke standplaats hij 26 Juli 1914 met zijn tegenwoordige verwisselde. Ds. v. Diemen ls vanwege de classis Om men deputaat voor Rijn-Pruisen. WIJZIGING HOOGER-ONDERWIJSWET. De examens aan dc economische hoogescholen. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot aanvulling en wijziging van de wet van 22 April 1937, tot wijziging en aanvulling der hooger-onderwijswet. Bij de voorbereiding van de uitwerking van de wet van 22 April 1937. tot wijzi ging en aanvulling der hooger-onderwijs wet, voor zoover eerstgenoemde wet be trekking heeft op het verleenen van een wettelijken grondslag aan het economisch hooger onderwijs, is de wenschelijkheid gebleken om aan de wet nog enkele bepa lingen toe te voegen, waardoor ecnige rechten, omtrent de verleening waarvan onzekerheid zou kunnen bestaan, in over eenstemming met de bedoeling van den wetgever boven twijfel vastgelegd worden. Artikel 1 van het ontwerp dient om uit drukkelijk vast te stellen, dat de aange wezen economische hoogescholen ten aan zien van de door haar af te nemen examens en te verleenen doctorale graden gelijke rechten hebben als dc faculteit der economische wetenschappen, alsmede dat hetgeen ln of door de artikelen 132, 132bls, 133 derde, vierde en vijfde lid en 134 ten aanzien van de faculteit der economische wetenschappen wordt bepaald, ook van toepassing is op de aangewezen economi sche hoogescholen. Artikel 2 verklaart dat zij, die in het bezit zijn van een toelating tot de facul teit of hoogeschool, deze toelating behou den. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN Leiden Vrije Kath. Kerk, Vreewijkstr. 19, Vespers en H. Lof n.m. 8.15 uur. Alphen Lokaal van Mandersloostr.de heer Redelijkheid van. Ouwerkerk a. d. IJssel, nam. 7 uur. Noordw(jk aan Zee Ger. Bond JuUanaweg 27: de heer Asmus uit Den Haag n.m. 8 u. DONDERDAGAVOND. Alphen Chr. Geref. Kerk: ds. Visser van Bunschoten, n.m. 7'v u. 3976 (Ingez. Med.) RADIO VRIJDAG. Sassenheim Gemeente Gods: Paster J. Per kins n.m. 8 u. NED. HERV. KERK. Beroepen; Te Akkerwoude, C. Warmolta te Heemse. Bedankt Voor Surhuisterveen, M. G. Ros bergen te Noordwyk (Gron.). HET EERSTE HALVE JAAR. H5et zendingsbureau Oegstgeest schrijft ons: De raming voor 1938 bedraagt f. 918.000.- Gedurende het eerste halve jaar was dus noodig f. 459.000—Ontvangen werd ech ter f. 273.427.—zoodat opnieuw groote schulden moesten worden aangegaan. Op dezen weg kan niet worden voort gegaan en de Besturen der Samenwerkende Corporaties zien zich genoodzaakt voorde tweede helft des laars groote bezuinigingen op de raming toe te passen Daar een aan tal ramingsposten betrekking hebben op vaste lasten, die niet op korten termijn voor vermindering vatbaar zijn (huren, (belastingen, rentevergoeding voor opge nomen gelden enz.) en overigens de post salarissen verreweg de grootste is. moet VOOR DONDERDAG 7 JULI. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. AVRO-Ultzen- dlng 8.00 Gram.muziek (Om 8.30 Berichten) 10.00 Morgenwyding 10.15 Gram.muzlek 10.30 Viool en piano 10.55 Declamatie 11.15 Orgel en zang 12.00 Het Kovacs Lajos- orkest (Om 12.15 Berichten) 12.45 Gram. muzlek 1.15 Carel Albert's ensemble. In de pauze: Gram.muzlek 2.45 Omroeporkest 4.00 Voor zieken en thuiszitteden 4.30 Gra- mofoonmuzlek 4.50 Voor de kinderen 5.30 Het Kovacs Lajos-orkest en solist 6.30 Cau serie „Zwemmen" 6.45 Sportpraatje 7.00 De Staalmeesters en solist 7.30 Gram.muz. 8.00 Berichten ANP.. Mededeelingen 8.15 Gram.muzlek 9.00 Radiotooneel 9.45: Om roeporkest en het koor van de Utrechtsche Muziekschool. In de pauze: Gitm.muziek 11.00 Berichten ANP. hierna tot 12.00 „The jumping Jacks". Hilversum II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV.. 11.00 KRO.. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gram.muzlek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muzlek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram muziek 11.30 Godsdienstige eau-' serie 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzlek 12.30 KRO-Orkest <1.001.15 Gram.muziek) 2.00 Handwerkuurtje 3.00 Gram.muziek 3.45 Bybellezing 4 45 Gram.muziek 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 AU Round-Sextet. In de pauze: Gram.muziek 7.00 Berichten 7.15 Gram.muziek 7.45— 8.00 Reportage, eventueel Gram.muziek 8.05 Berichten ANP., herhaling S.O.S.-Berichten Donderdag. „De Overdekte", HaarlemmerstraatGroote Internationale Zwem- en Polowedstryden. Zaterdag. ScheveningenTerrein Petit St. Hubert Openluchtvoorstelling der V.C.J.C.: „Jeremia" van Stefan Zwelg, n.m. 10 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De melodie uit het verleden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam„ Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Manja". Zondag van 27 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Verborgen hartstochten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „O moeder, die zeeman". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Charlie Chan op de Olympische Spelen". Dinsdag. Woensdag en Donderdag: Katwyk aan Zee „Nova-Theater": „De trek naar het Westen", n.m. 8 uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 2 t/m. Vrijdag 8 Juli waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Wacht even, de tweelingen kunnen wel samen gewogen worden; dan deelen we het later door twee! (Happy Mag.) 8.15 Tamboers- en pyperscorps „Jubal" 9.00 Declamatie 9.30 Vervolg concert 10.00 Eerichten ANP. 10.05 Het Hollandsch Stryk- trlo. In de pauze: Gram.muzlek 10.45 Gym nastiekles 11.00 Gram.muziek Circa 11.50 —12.00 Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.25 Orgelspel 12.05 Klein-orkest 12.35 Voordracht 1.20 Gra- mofoonmuz. 1.50 Leonardi en zyn Weensch orkest 2.35 Pianovoordracht 3.103.30 Declamatie 3.35 Stedeiyk Orkest van Bour nemouth. m.m.v. soliste 5.05 Gram.muziek 5.20 Het Clarllyn-Sextet 5.50 Pianoduetten en zang 6.20 Berichten 6.45: Orgelspel 7.20 Troise and his Mandoliers 7.50 Dave Frost en zyn Band 8.20 Het Roadhouse- orkest en solisten 9.05 Het Boyd Neel Stryk- orkest en solisten 10.00 Korte Avondwyding 10.20 Berichten 10.45 Leslie Jeffries en zyn orkest 11.30 Maurice Wlnnick en zyn orkest 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8.10. 8.55—9.05 en 10.30 Gram.muziek 12.40 Giardlno-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Zang 3.20 Piano- voordracht 4.20 Zang 5.20 Radiotooneel 8 35 Planovoordracht 8 50 Selectie ope rette ,,Le Hulla" 10.5011.05 Gram.muziek. Keulen, 456 M. 6.50 en 7.30 Gram.muziek 8.50 Erich Börschel's orkest en Omroepkoor 10.20 Volksliederenconcert 12.20 Kurhes- sisch Landes-orkest Kassei 2.30 Populair con cert 4.20 Amusementsorkest en solisten 6.40 Pianovoordracht 7.30 Amusementssextet 8.20 Omroeporkest, solisten en sprekérs 10.50 Nedersaksen-orkest 12.203.20: Dan- zlger Landesorkest en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepsalon- orkest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 José Schnyders' orkest en Gram.muziek 6.50 Gra- mofoonmuz. 7.23 Zang 8.20 Omroepsalon- orkest en solist 9.20 St. Romboutskoor en solist 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 1.30 Omroep- dansorkest 1.502.20 Gram.muziek 6.35 Omroepdansorkest 7.35 en 8.20 Gram.muztek 9.20 Nationaal orkest 10.3010.50 Gra- mofoonmuzlek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Oswald Heyden's orkest en solisten 8.20 Declamatie 8.30 Opera „Die lustigen Weiber von Wind sor" (Gr. opn.) 10.20 Berichten 10.50 Cello en plano 11.05 Berichten 11.20 Omroepdansorkest 12.20 Omroepkleinorkest en solist 1.15 Tydsein 1.26—2.20 Nacht concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Donderdag 7 Juli. lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.50 Parys Radio 11.05 London Reg. 12.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Parys Radio 13.20 Brus sel VI. 13.50 Brussel Fr. 14.20 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 Brussel Fr. 19.20 Keulen 20.20 Brussel VI. 21.05 London Reg. 21.20 Brussel Fr. 22.20 Brussel Fr. 22.20 Brussel VI. 23.30 Boeda pest of div. 23.20 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 di versen 10.35 Droitwich 12.50 London Reg. 13.20 Droitwich 15.10 Parys Radio 15.35 Droitwich 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen, journalist 20.00 Gram.muz. G.R.D. of div. 20.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6