Poolsch zeiljacht te Amsterdam - Nationale Vijf kamp te Amersfoort LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Het nichtje van kuiten 79sfe Jaargang FEUILLETON MAX SCHMELING gefotografeerd in het ziekenhuis te New York, waar hij onder behandeling was, na den wedstrijd tegen Louis. HOORN is druk bezig zijn straten, grachten en singels te moderniseeren, en zijn oude gebouwen geheel of gedeeltelijk te restaureeren. Ook de oude Hoofdtoren aan die haven wordt thans aan de spits gerestaureerd. DE NATIONALE VIJFKAMP in de omgeving van Amersfoort. Tijdens het nummer paardrijden op de Leusderheide. Ie luit. der Art. D. W. v. d. Bosch neemt een hindernis. INDISCHE VIOOL VOOR PRINSES JULIANA. Door den heer Ohi uit Malang is.een viool gemaakt van hout van den nangke- én poe- loeboom, welke hij Prinses Juliana ten geschenke wil geven. De heer Ohl met de viool. IN DE SIX-HAVEN TE AM STERDAM arriveerden acht Poolsche studenten met hun jacht „Krysztof Arcisrewsky' TE OUDENDIJK is een auto tegen een brugleuning opgereden, waarbij de wagen en de leuning flink werden beschadigd. De bestuurder, werd gewond. KAMPIOEN SCHUTTERS uit alle deelen van de we reld, nemen deei aan de schietwedstrijden te Bisley (Eng.) Mr. Vendry es van Jamaica met een enormen stroohoed door LADY TROUBRIDGE. 26) Tante Beatrice ving deze woorden op en lachte. Linet even op den schouder klop pend, zei zij„Dan moet je er stellig zelf ook heel gauw een hebben." En terwijl zij nog sprak, werd de deur geopend door den butler, die aankondigde: „Mr. Standish is aan de telefoon en vraagt naar miss Seton." Men had den bruidsmeisjes gezegd kwart over twee aan St. Hilda's te zijn In West- minster en mrs. Winsley had den wagen om precies kwart voor twee gesteld, omdat zij wel eens opgehouden konden worden door de menschenmassa, die zich altijd om de kerk verzamelde, als er een deftige trouwpartij plaats vond. Doch lang voordat de wagen voor kwam, had Lmet al die wazige blauwe jurk aange trokken en was bezig den glanzenden hoofdtooi op haar golvende bruine haren te bevestigen. Aan de kerk zou haar een bouquet over handigd worden en op het oogenblik viel er dus niets anders voor haar te doen, dan in haar eigen kamer te wachten tot Tanls klaar zou zijn, die beloofd had, haar te zul len waarschuwen. Wachten beteekende denkenEn den ken hield verband met Marcus en de din gen, die hij haar gisteren door de telefoon gezegd had, toen hij haar had opgebeld om haar zijn excuses aan te bieden over zijn houding in de nachtclub. Alleenhij had haar geen verontschuldiging aange boden! Linet had zich verbaasd over de luchtig heid. waarmee hij dat alles opgevat had. terwijl zij zich voorbereid had op de nede rigste verzoeken om hem te willen ver geven. „Lieverd, neem dat geval van gister avond niet al te tragisch op, hoor." Dat was het eenige, wat hij gezegd had en hij had haar verweten, dat zij weggeloopen was en hem „in den steek gelaten had", zooals hij zich uitdrukte. Die ruzie was lang niet zoo ernstig geweest, als zij zich wel verbeeld had en was geëindigd met een rondje van den Amerikaan. „Zie je nu wei, dat het verschrikkelijk kinderachtig van je was. om er zoo maar vandoor te gaan, alsof een wolf je op de hielen zat." Het had geen zin gehad met hem te praten en het was waar, dat de lichtzinnige wijze, waarop hij het geheeie geval behan delde, haar min of meer het gevoel gafr dat zij zich dom had aangesteld, maar toch was er iets in haar, dat zich heimelijk te gen deze wijze van spreken verzette. Tenslotte had zij, tegen zijn zin, een eind aan het gesprek gemaakt en had zij nau welijks gereageerd op zijn enthousiaste belofte, ook op de bruiloft aanwezig te zul len zijn. Het was Linet volkomen onmogelijk te begrijpen, dat een man van de wereld als Marcus wel eens ongelijk zou kunnen heb ben, Het eenige, wat zij kon doen, als zij elkaar vandaag ontmoetten, was hem te toonen, hoezeer hij haar gekwetst had, hoewel hij de diepte daarvan nooit zou kunnen peilen, evenmin als hij ooit zou we ten, hoeveel jeugdige droomen hij dien nacht verstoord had. Intusschen besloot zij niet te veel aan hem te denken, want dat zou de vreugde van de bruiloft voor haar slechts verminderen. Zij stak de broche met haar initialen, een gift van den bruidegom aan de bruids meisjes. vast, verschoof nog eens haar gol vende haren, die aan weerszijden van dat betooverende halve maantje te voorsohijn kwamen en keerde zich om op het oogen blik, dat Tanis het vertrek binnentrad. Ta- nis zag er absoluut anders uit dan gewoon lijk. Zij maakte een zedlgen en schuchteren indruk en slechts de vuurroode lippen en de uitdrukking van haar donkere oogen weer spraken dit ,Jk haat mezelf in zoo'n kinderachtige jurk", kondigde zij kortaf aan. „Maar we doen beter met nu maar te gaan, want anders windt moeder zich weer op, zooals gewoonlijk." Zij was nauwelijks beleefd en Linet vroeg zich verwonderd af wat zij in vredesnaam gedaan had, dat haar nichtje weer die vijandige houding had aangenomen van de eerste dagen van Linet's verblijf op Lado- gan Terrace. nu ongeveer een maand gele den. Doch er was geen tijd meer om daar over na te denken. Haastig stapten zij in den wagen, die stond te wachten en reden naar de kerk van St. Hilda. Onderweg stopten zij even om Baba en Fanella Blake af te halen. De wagen was nu gevuld met bruidsmeis jes in lichte blauwe japonnetjes, die hon derd uit te babbelen hadden en zelfs Tanis ontdooide een beetje, toen zij zag, dat de bereden politie de menigte terugdrong. Het waren meest vrouwen, die zich gretig voor over bogen om toch vooral een glimp op te vangen, als de bruidsmeisjes zouden uit stappen. In de kerk lagen de bouquetten op haar te wachten. Heerlijk geurende gele rozen, waar de dauw nog op parelde en die saam- gehouden werden door lange zilveren lin ten en een doorzichtigen blauwen strik Ook de elegante menigte, die de banken vulde, zat in ritselende gewaden en zacht pratend in afwachting, tot de hoofdper soon, het witte bruidje, zou komen .Pamela is laat", fluisterde Baba, toen het orgel een zacht tusschenspel liet hoo- ren. ,Dat heb ik wel geweten. Zij is nog nooit van haar leven op tijd geweest." „Kijk eens naar Justin!" Tanis liet haar blik door de kerk glijden. „Hij ziet absoluut groen van nervositeit, dat zij hem laat wachten. Daar zal hij later toch aan moe ten wennen." Naast Linet stond een klein paartje, dat Pamela's sleep in hun mollige handjes zou dragen. Zij kregen van hun kinderjuffrouw nog een paar laatste instructies en hun ronde, blauwe oogjes keken heel ernstig bij de waarschuwing tante Pamela's sleep niet te stevig vast te houden, maar die ook niet te laten vallen en waren sterk onder den indruk van de verantwoording, die op hen rustte Toen schaarden de bruidsmeisjes zich in het gelid, want een dame van koninklijken bloede werd door den broer van Pamela naar binnen geleid en Tanis, een blik op de open deur werpend, zei: .Daar komt zij. Wij zullen ons een beetje aansluiten. Het begint direct." Koorknapen in hun witte gewaden kwa men langzaam binnen, terwijl het orgel zachtjes speelde. Pamela St. Keyne, een slank figuurtje in het wit gekleed, kwam de kerk binnen en bleef even staan, terwijl haar sleep waaiervormig werd uitgespreid en de satijnen slippen door de kinderen werden vastgehouden. Toen liep zij lang zaam, aan den arm van haar vader, naar het altaar, waar de lange bruigom haar. vergezeld van zijn bruidsjonker, opwachtte. De stemmen der koorknapen klonken in een ontróerenden lofzang en de bruids meisjes volgden haar twee aan twee en iedereen keek naar dit liefelijke schouw spel. Door het reusachtige, gekleurde venster viel een zonnestraal op Linet's hoofdje en deed het zilveren halve maantje goud achtig glanzen. Ook haar glanzende haren hadden een gouden gloed en zelfs Beatrice Winsley ontkwam niet aan de betoovering, die er op dat oogenblik van het slanke meisje uitging, dat met gebogen hoofdje luisterde naar de eerste gebeden, terwijl ze de gele rozen losjes tusschen haar gevou wen handen hield. Zij zag er zoo jong en bekoorlijk uit, dat Mrs. Winsley bijna berouw kreeg van haar plan Marcus en Linet samen te brengen, ook al was het heelemaal niet zeker, dat dit tot Linet's geluk zou zijn. Eigenlijk had zij slechts één gedachte, namelijk een slag boom te plaatsen tusschen haar nichtje en den man, dien zij voor Tanis bestemd had, doch nu zij de woorden van de trouwfo#» mule weer hoorde, kreeg zij plotseling wetenswroeging. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5