Uit de Rijnstreek 's trots: Victoria-Water LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 1 Juli 1938 Incident met militaire colonne. WEERBERICHT. AGENDA THIJS IJS EN DE VREEMDE VULKANEN ALPHEN. Onderofficier weigert politiebevel op te volgen. Gistermiddag bracht een onderofficier van de motorbrigade uit Haarlem groo- te consternatie teweeg, toen hij wei gerde aan de verkeersaanwijzingen. eerst van den chef-brugwachter en la ter van de politie te voldoen. Het gevolg was, dat hij van zijn motorrij wiel werd verwijderd. Omstreeks 2 uur was de brug in de Brug- gestraat open tot doorlating van de scheepvaart. Het gebruikelijke stoplicht brandde, zoodat het verkeer, komende uit de Julianastraat voor het stoplicht in de Bruggestraat als gewoonlijk moest wach ten. De onderofficier B„ die als ordonnan- ce voor een 7-tal vrachtauto's van de mo torbrigade te Haarlem uitreed, kwam uit de Julianastraat de Bruggestraat in rij den. In plaats van zich in de file achter het andere verkeer aan te sluiten, reed de ordonnance tusschen dat verkeer en het publiek door en zelfs, naar wij vernamen, op min of meer gevaarlijke wijze en zon der zich om het stoplicht te bekommeren. De chef-brugwachter en de politie ver zochten hem te stoppen. Hij wilde hier aan echter geen gevolg geven en rustig doorrijden, zoodat de politie zich voor zijn motorrijwiel plaatste en hij wel moest stoppen. Toen echter de scheepvaart was gepasseerd, de brug gesloten en het stop licht gedoofd was. waarna het verkeer uit de Julianastraat volgens de verordening steeds voorrang heeft, werd hem gelast door te rijden. Ook hieraan wilde hij geen gevolg geven en beriep zich op de con signes van zijn commandant, een luitenant. Nadat de politie hem nogmaals had ge last door te rijden en inmiddels ook de inspecteur de heer Van Beek was gearri veerd, werd de weigerachtige onderofficier door de politie van zijn motorrijwiel ver wijderd. De politiemannen reden de mo torfiets over de brug. daar het verkeer door de halsstarrigheid van den onder officier dreigde vast te loopen. Achter eenvolgens reden daarna ook de andere Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 760. BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 763.0 Isafjord. Laagste Stand 741.6 Vardö. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke veranderlijke wind. later uit Oostelijke richtingen. Meest zwaar bewolkt met nog eenlge regen in het Oosten, in Westen wei nig of geen regen. Iets warmer. BCITENLAND8CH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De Noordelijke depressie trok opvullend ver der Noord-Oostwaarts; een ultlooper ligt nog over de Britsche eilanden en veroorzaakt het koele weer in onze streken. De ultlooper van het Azoren-hoogedruk- gebled heeft boven Midden-Europa plaats ge maakt voor een ondiepe depressie, die langzaam Noord-Oostwaarts trekt en regen veroorzaakt in bet Oosten van Frankrijk. België en ons land. Boven de Randstaten ligt een overblijfsel van den hoogen druk, dat zich Noordwaarts be weegt. Het Azoren-hoogedruk-gebied zelf ligt nog tot voor de Fransche kust. In het Westen van het waarnemingsgebied was de temperatuur onder normaal. De win den zijn over het algemeen zwak en verander lijk en de bewolking is zwaar. In het Oosten is de temperatuur normaal, de winden zijn zwak en het is er licht bewolkt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstil. 14 gr. C.. betrokken Londen: W„ 12 gr. C.. toenemende bewolking. Berlijn: O.N.O.. 19 gr. C.. zwaar bewolkt. Nice: Windstil, 24 gr. C.. mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. 52 gr. F.l. 12 uur 'smldd.: 12 gr. C. (54 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 39 min.; nam. te 19 u. 16 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eji. Vrijdag: 9.56 nam. tot 4.12 voorm. UAAN8- OP- EN ONDERGANG. J Juli: op 9 uur 9, onder 23 u. 9. militaire auto's door, zonder dat de be trokken commandant zich feitelijk veel met het geval bemoeide. Alléén werd de politie te kennen gegeven, dat zij van een en ander wel meer zou hooren. Doch ook de betrokken officieren zullen er wel meer van hooren, daar de politie tegen den sergeant proces-verbaal heeft opgemaakt. Natuurlijk verwekte deze ongewone ge beurtenis veel belangstelling. Reeds eerder hebben het brugpersoneel en de politie moeite gehad met een dergelijke colonne, die toen ook de verkeersregeling uit han den van het brugpersoneel en de politie wilde nemen Wederom is gebleken hoe nuttig het zal zijn als de nieuwe provinciale weg Rot terdamHaarlemmermeer voor het verkeer gereed zal zijn. en dergelijke colonne's de locale wegen dan rustig kunnen laten liggen. Beroepen. Beroepen door de Chr. Geref. Kerk al hier, ds. P. de Smit te Utrecht. Propaganda-avond „Kousenbond" In één der zalen van de Martha-Stich- ting werd voor de dames van den „Kousen- bond" een propaganda-avond gehouden, waarvoor zeer groote belangstelling be stond. Deze instelling mag zich steeds in de belangstelling van den ingezetenen ver heugen. De predikant-directeur ds. J. Meijer, constateerde dit feit met genoegen. Nadat het Wilhelmus was gezongen, gaf mevr. Meijer een keurig overzicht van het afgeloopen jaar. omtrent behoefte, aanvul ling en werk der dames, waarvoor zij tevens dankte. Het geheel werd aangenaam afgewisseld door fanfare- en fluitmuziek en de uitvoering van een keurig bogenspel, gymnastische oefeningen enz. door jongens en meisjes der inrichting. Er heerschte een gezellige sfeer, waarbij wel bleek, dat de directeur en directrice het hun gasten zeer aangenaam weten te maken. Na een ver loting werd de thee geserveerd en was er nog een gezellig samenzijn, afgewisseld door zang. Ledenvergadering der Wilhelminavereen. In hotel „Centraal" werd ondesr presi dium van den heer W. A. Lam de jaarlljk- sche algemeene ledenvergadering gehou den van de Wilhelminaversenigmg, die o.m. werd bijgewoond door het eere-lld den heer W. den Hertog Azn. De belangstel ling was niet groot De voorzitter memo reerde den grooten vooruitgang van de oude Wilhelminavereeniging, die grooten- deels is te danken aan het actief werken van de verschillende propaganda-commis sies. Hieruit mag dus worden geconclu deerd, dat de W.V. weer opnieuw tot bloei is gekomen. De notulen van den secretaris den heer Bern. Knaapen werden onveran derd vastgesteld. Een discussie ontstond tusschen één der leden en den voorzitter alsmede andere bestuursleden over de wijze van het incasseeren der ledenkwltan- tle's. Volgens dit lid treedt het bestuur te soepel op bij de incasso's, welk het bestuur af wees. De leden wachten bij aanbieding van de kwitanties herhaaldelijk af, wat de vereeniging voor feestelijkheden zal bieden en slechts enkele weken voor de feestelijk heden wordt meestal betaald. Een schrij ven was ingekomen van den heer H. S. v. d Putte, die het bestuurslidmaatschap niet kan aanvaarden; bericht van verhin dering was ingekomen van het bestuurslid den heer D. van Dien. Gevraagd werd of ook de andere niet aanwezige bestuurs leden bericht van verhindering zonden; dit bleek niet het geval te zijn. Naar aanlei ding hiervan moest dezelfde spreker tot zijn spijt concludeeren, dat deze bestuurs leden weinig medeleven tooncn met de W.V., voor de instandhouding waarvan buitenstaanders zooveel presteeren. Uit het jaarverslag van den secretaris over het 39e vereenigingsjaar, bleek dat het ledenaantal is gestegen van 140 tot plm. 900. Gememo reerd werd het zilveren jubileum van den heer W. A. Lam, als bestuurslid. Het jaar verslag van den penningmeester wees een batig saldo aan. De heer Jansen, deelde namens de kascommissle mede, boeken en bescheiden van den heer van Loo in orde te hebben bevonden, zoodat dezen onder dankzegging gedechargeerd werd. De per. aftr. bestuursleden de heeren W. v. Diest en Bern. Knaapen werden herkozen; in de plaats van den heer J. Ottens werd geko zen de heer M. Beerepoot. In de vacature van de heeren W. den Hertog Azn.. B Lam en G. Linssen werden gekozen de heeren Jac. Groeneveld, P. L. Wols en D. Soeteman. Het bestuur heeft besloten, dit jaar zelf standig geen feestelijkheden te organisee- ren ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, in verband met het feit, dat op voordracht van burgemeester P. A Colljn een nationaal comité in het leven is geroepen, belast met de voorberei dende werkzaamheden voor het organisee- ren van algemeene feestelijkheden ter ge legenheid van het 40 j. regeerlngsjubieum van HM de Koningin Het bestuur meen de. dat het in ek geval op den weg van een vereeniging als de W.V. ligt om by de as feestelijkheden daadwerkeiyk medewer king te verleenen en besloot een kleine financieele bydrage te fourneeren ter dekking van de onkosten van het groote vuurwerk, welk besluit met groote meer derheid werd aangenomen. Nadat een der leden het bestuur dank had gebracht voor zyn werkzaamheden sloot de voorzitter de vergadering. De voorzitter uitte nog woorden van er- kenteiykheld aan de nagedachtenis van liet overleden bestuurslid den heer Jac. v. Vliet, een der oprichters van de W. V. Naast de buurtcommissie van de Toussaintstraat is in het leven geroepen een gelijk comité voor de omgeving Van Velstraat en Javastraat. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van het TB C.-fonds van den Chr. Nat. Werkmansbond voor het dr. Visserhuis bedraagt f. 112.43'/!. Tot bestuurslid van den polder Wey- poort ls benoemd de heer A. A. Jongebreur alhier De dameskrans „Draagt elkanders lasten" heeft een bezoek gebracht aan Am. sterdam, waar het Rijksmuseum werd be zocht, waarna de reis werd voortgezet naar Haarlem en na bezichtiging van de s'ad een uitstapje werd gemaakt naar het .Kopje" te Bloemendaal. z'n zoon iz geslaagd I Pa had gezegd: Neem 'n "Akkertje" vóór '1 examen. 3740 (IngeE Med.) BODEGRAVEN. De overdracht van het Waterleidingbedrijf. Thans is zonder eenig officieel vertoon het waterleidingbedrijf van de N.V. Bode- graafsche Waterleiding overgegaan naar de gemeente Bodegraven. De wettelyke over dracht zal eerst plaats hebben in Septem ber als de koopsom wordt betaald, maar niettemin is de Waterleiding van heden af en gemeentebedrijf. Daarmee is een eind gemaakt aan het ruim 30-jarig bestaan van de particuliere Waterleidingmaatschap pij, die in 1907 werd gesticht door de hee ren M Visser te Zwyndrecht en J. Smit te Oud-Beijerland. Voor deze heeren concessie ontvingen was reeds twee maal concessie gegeven, zonder dat de plannen werden uitgevoerd. Deze beide heeren zetten echter door en met zeer gunstig resultaat. Het aandeelenkapitaal is voor 1/3 in Bodegraven geplaatst, voor 2/3 daar buiten. Het bouwen van een viaduct in den Goudschen straatweg over den nieuwen Rijksweg alhier is door de Rykswaterstaat opgedragen aan de fa. A. den Ouden te Goudla voor f. 40.680. Behalve de reeds genoemde cursisten van den pl. middenstandscursus slaagden nog de heeren A. de Jong. Th. Kraan en W. Veelenturf. leerlingen van den R.K. cursus te Alphen a. d. RUn voor het Mid denstandsdiploma. BOSKOOP. Wederom groot Congressisten bezoek. Gisteren te circa 3 uur werd onze ge meente wederom bezocht door een 80-tal deelnemers aan het Wegencongres, w.o. zeer vele buitenlanders. Het gezelschap dat in een drietal auto bussen was gearriveerd werd ontvangen door ir. Vet, le ambtenaar by den Prov. Waterstaat en den heer Nieuwenhuis, Prov. opzichter alhier. Na bezichtiging van de werken aan den zydewegverbreeding, werd ock de in aan bouw zijnde betonweg, van het Postkan toor ln Reyerskcop af, bezichtigd. Tot slot is het gezelschap in twee groe pen met de hefbrug 34 meter omhoog ge gaan, hetgeen voor hen een buitengewone attractie was, daar het een prachtig over zicht had over het Boskoopsche landschap. Tot slot heeft het gezelschao een bezoek gebracht aan de kweekeryen van de firma Felix en Dükhuis. waar men eveneens zeer veel genoten heeft. De be- en onbewaakte overweg. Morgen, Zaterdag zal de spoorwegover weg ln den zydeweg alhier onbewaakt zyn, althans de gemeentelijke waarschuwings dienst houdt op te bestaan. De Provincie heeft waarschuwingsborden geplaatst, die door de gemeente na zons ondergang electrlsch verlicht zullen wor den. De collecte ten bate van de Ned. Herv. School heeft f. 135.30 opgebracht. De bloempjesdag ten bate van de t.b.c.-bestrijding in deze gemeente, heeft de mooie som van f. 217.49 opgebracht. Dit bedrag is circa f. 18 hcoger dan het vorig jaar. Gistermiddag bracht een gezelschap dames en heeren van de Ned. Heide maatschappij een bezoek aan onze ge meente ter bezichtiging van enkele kwee keryen en plantsoenen. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor werktuigkundig ingenieur de heer J. Maarschalk, alhier. HEDEN. Nutsgebouw: Evangelie prediking. 8 u. nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9li—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoot de heer J Bate- laan. slaagde voor het Middenstandsdi ploma. 14. Door het gat heen komen was voor Brom-oom lang geen kleinigheid en het kostte hem veel moeite en veel tyd: hy spartelde en duwde, hy hygde en hy zuchtte, hy schreeuwde soms als hy heel erge tuimelingen duchtte maar ten slotte viel hy zonder letsel naar beneden, op den grond en hy was heel biy, dat hy nu onge deerd daar op zyn voeten stond. Heel in de verte zag hy 't licht, dat uit professor Atomyn's machinekamer scheen; hy dacht; „Ach kom, kom kom, daar ging Thys waarschyniijk heen ik zal er ook maar eens gaan kyken Maar 't zou voor hem niet erg gemakk'Hjk zyn om Thysje te be reiken als hy eens achter zich had gekeken, was hy misschien van schrik bezweken 1 Daar staan twee boeven, groot en kwaad; zy wachten kalm, terwyi oom Brom heel zachtjes ln zichzelve praatmaar wacht maar; binnen een paar oogenblikken zullen zy hem leelijk laten schrikken! TER AAR. GEMEENTERAAD. De winkelsluiting Nieuwe legesverordc- ning Aanstelling van een derden ambtenaar. De Raad vergaderde onder leiding van den burgemeester, B. J. Hogenboom. De Raad ging er mee accoord een sclvrijven van den L. T. B. voor subsidie Tuinbouw- cursus welk verzoek te elfder ure was binnengekomen te renvoyeeren naar B. en W. voor nader advies. Van den Minis ter van Economische Zaken was goedkeu ring verkregen over de wijziging winkel sluitingsverordening, waarover in een vo rige raadszitting een kleine tegemoetko ming was voorgesteld voor de kappers, om n.l. in de zomermaanden het sluitingsuur op Maandag. Dinsdag, Donderdag en Vrij dag met een uur te verlaten en te brengen op negen uur. De vaststelling der statuten voor de op te richten stichting tot het exploiteeren van gemeente woningen, ging in een zeer snel tempo, waaraan het ter inzage geven van deze bepalingen aan de leden, veel heeft bijgedragen. Alleen had de heer Vol- gering een wijziging willen brengen in het benoemen van ambtenaren en wilde dit niet laten geschieden door B. en W.. doch door den Raad. Alhoewel hij ondersteu ning kreeg van den heer P. Hoogervorst, werd het voorstel verworpen. Tegen de heeren Woudenberg. Verboom, de Leeuw, Apeldoorn en de wethouders. Meer voeten in de aarde had de vas*~ stelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van leges, waarmee ongeveer een uur gemoeid was. Verschil lende nieuwe rechten zijn er gekomen, en kele verlaagd en vele verhoogd. Op voorstel van de heeren v. d. Weyden en van Vliet werd besloten een scheiding te trekken tusschen woonhuizen en bedrijven en laatstgenoemden minder zwaar te belasten. Aanvraagvergunning tot verkoop van sterken drank voorheen niets was nu gebracht op f. 5.—. doch weth. v. d. Hoorn oordeelde f.4.— genoeg. Accoord Verder zullen straatmuzikanten een deel van hun recette af moeten dragen aan het gemeen tebestuur, kampeerders per week f. 1.— betalen, maar het trouwen op Vrijdag om twaalf uur blijft niets kosten. De nieuwe verordening zal een aardig duitje in de gemeentekas brengen, wat mogelijk aan leiding is geweest tot algeheele omwerking van de vorige regeling. Het voorstel tot het verstrekken van een opdracht aan den Z. H. Brandweerbond tot het uitbrengen van een rapport inzaxe reorganisatie van de brandweer was nu aan de orde. Onze huidige organisatie van de brandweer eischt verbetering en om hiertoe te geraken, stellen B en W. voor een advies te laten uitbrengen door ver melden bond, die als deskundig aangemerkt mag worden. De kosten voor een dergelijk rapport zullen zoo ongeveer f.75.be dragen. Hulde bracht de heer v. d. Weyden aan het gemeentebestuur, dat thans blijk geeft om de pl. brandweer grondig te her zien; hij adviseerde den Raad terstond tot het geven van toestemming. Z. h. st. aan BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De melodie uit het verleden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur; „Manja". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Verborgen hartstochten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „O moeder, die zeeman". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traax.: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Charlie Chan op de Olympische Spelen". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Juni t/m. Vrijdag 1 Juli a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8. tel. 274. 3733 De gttondste tafeldrank (Inzez Med.) zitler over het voorstel tot het vaststellen van de bezoldiging voor de administratie van de steunverleening, waaronder wordt betrokken de distributie levensmiddelen en de uitvoering der regeling voor kleine tuin ders. Het salaris van den ambtenaar Splin ter, die tot volle tevredenheid werkt, wilden B. en W. brengen op een aanvang van f. 800 met een vlerjaarlljksche verhooging van f. 100— tot een eindsalarls van f. 1200. Juichte de heer Hogenboom dit toe, geheel anders redeneerde de heer Volgering. Toen wy den heer Splinter als volontair hebben aangesteld, aldus spr., Is er op gewezen dat dit een aanloop ls voor een derde ambte naar, wat te wijten is aan de samenvoeging der functies van burgemeester en secre taris. Al staan velen vol bewondering over uw werkkracht, het innemen van twee plaatsen in zoo'n uitgebreide gemeente ls onmogeiyk. Was hier een secretaris en een gemeente-ontvanger, die ten volle hun werk konden doen. dan zou een derde ambtenaar overbodig zyn. Ter verduldc- ïyking merkte de heer Volgering op, dat hy Iemand wel een salaris wil geven; de zaak moet los van alle persooniykheden bezien worden. Hierop gaf de voorz. een overzicht van de uitbreiding der werkzaamheden sinds i920. waar toendertyd met twee ambtena ren werd gearbeid; de vervulling van het secretariaat gaat zooals het behoort te ge schieden terwijl de werkzaamheden van den gemeenteontvanger lnhaerent zyn aan de gemeente-administratie. Weth. van Vliet meende aanvankeiyk hetzelfde als de heer Volgering. maar nu hy lid is van het da- gelijksch bestuur, krijgt men toch een be ter Inzicht in de ontzaggelyke toename der administratieve werkzaamheden. Het voor stel werd aangenomen met de heeren Wou denberg, L. Hoogervorst en H. Volgering tegen. De gemeente heeft van de Provincie Zuid Holland een schryven ontvangen, waarin haar verzocht wordt het hoogspannings station te Aardam te verplaatsen. Eerst heeft de voorz nog gepoogd eenlge schade vergoeding te elschen. maar dit stuk grond was zonder eenig zakelijk recht in bruik leen gegeven. Wel was de Provincie bereid een ander terrein op dezelfde voorwaar den af te staan, maar eenmaal het hoofd gestooten B en W. stelden voor machtiging te verleenen tot aankoop van 60 tot 80 M2 grond tegen f. 4.16 per M2, in eigendom toebehoorende aan de wed. C. v. Vliet. Dit is even voorbij de oude Chr. Nat. School. Goedgevonden. De heer Apeldoorn informeerde naar de stopzetting der steunregeling. In laatste instantie kan nog aangeklopt worden by B en W. Na enkele opmerkingen volgde sluiting. WADDINXVEEN. Zuidkadeverbreeding. Het gemeentebestuur heeft zich tot Ged. Staten dezer provincie gewend, met het verzoek den kleidam langs de Zuidkade te verwijderen en de waterkeerlng mitsdien l« beperken door den kademuur. Indien deze poging succes mocht hebben, zou een aanmerkeiyke verbreeding van de Zuid kade worden verkregen, zeer ten gerieve i an de langs dien weg gevestigde in dustrieën. In het bestuur van het Borgstelllngs- fonas voor Gouda en Omstreken ls ln de plaats van den burgemeester, die als zoo danig had bedankt, als lid benoemd, de heer J. G Herfst, weth.-loco-burgemeester. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. ,„_f j. nmn«rkincr van den hppr Ondertrouwd: Jan den Hertog. 36 jaar. te "f -h™ I A—cn Ariana - Da.n.^ 33 J. P. Hoogervorst, dat sommige schoorsteenen 1 op rieten daken, ernstig brandgevaai op leveren. Controle volgt. antwoordde de voorzitter. Een uitvoerige toelichting gaf de voor- Mej. K. Balt alhier, is benoemd tot onder wijzeres aan de R.K. Meisjesschool uitgaand© van het St. Gertrudis-gesticht te Wervers- hoof (N.H.). 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6