4 JULI Wed. A. Slarkenbrug 1 I Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 Juni 193* LOTISICO TREKT aalsmeer. h1llegom. katwijk. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. VRAAGT P.W. zegels leidschendam. lisse. i noordwijk. noordwijkerhout. sassenheim. voorhout. voorschoten. warmond. Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude THIJS IJS E1V DE VREEMDE VtJLKAAEA wassenaar. zevenhoven. zoeterwoude. LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Loop der Bevolking. Gevestigd: J. de Graaf. Sportlaan 69; A. Paans. Luwte 29; G. Eyk, Sportlaan 68; C. A. Kreeft. Uiterweg 301; H. H. Koehler. Oost- einderwcg 541; M. van Leeuwen, Oosteinder- weg 537. Vertrokken: P. v. Tienderen, n Haarlemmer meer. Aalsmeerderdijk 319; D. Jongkind, n. Haarlemmermeer. Leimuiderdyk 47; G, Klück. n. Nieuwer-Amstel, Pastoor Meynemalaan 19. „Fanfarecorps Uiterweg" (directeur W. Meijns) heeft besloten, deel te nemen aan het Federatief Muziekconcours te 's-Hertogenbosch, medio Augustus a.s. Het corps dingt mede in de afd. Uitmuntend heid, met als verplichte nummers: „Ebrezza d'Amore" van Em. Wesly en „Suite" van Ph. S. Vlessing. Dertig werkloozen minder. Het aantal werkloozen ls ln de voorgaan de week van 346 gedaald tot 316. Verleden jaar waren er om dezen tijd 278 werk loozen. Jaarvergadering R.K. Kantoorbedienden.. De jaarvergadering van de pl. afd. van den Ned. R.K bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden werd gehouden onder leiding van den heer C. W. van Dam Op 16 Juli zal een excursie gehouden worden naar de Nijverheidsschool te Voor hout. De Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd Een donatie is afgestaan aan het Studie fonds voor minvermogende priester studenten. Als bestuursleden zijn herkozen de heeren Th. A. Stevens en A van Bemmel en gekozen de heer A. van Dishoeck. De voorzitter hield ten slotte een cau serie over de Encycliek Rerum Novarum. Agentschap voor KATWIJK MR. FOCKSTRAAT 12. 1209a Te Delft slaagde voor het propaedeu- tusch examen voor civiel Ingenieur de heer H. J. Kuiper alhier. ERNSTIG ONGELUK. Meisje overreden. Het 8-jarig dochtertje van den heer Jac. P. R. was met eenige vriendinnetjes aan •het spelen in de Nieuwsteeg. Op het mo ment dat de meisjes met de 8-jarige A. R. -voorop een poort kwamen uitloopen, reed juist Joh. V. met een personenauto door de Nieuwsteeg. Niettegenstaande krachtig remmen kon V. niet meer voorkomen dat het kind onder de auto geraakte en be halve andere wonden, een zeer ernstige •beenwonde opliep. De doctoren Hueting waren direct ter plaatse en legden een noodverband, waarna het kind naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden is ver voerd. Daar is een der beentjes 10 c.M. onder de knie geamputeerd. De toestand van het kind is zeer ernstig. Onze plaatsgenoot de heer J. van Rijn Pzn., slaagde te Den Haag voor het examen Engelsche Handelscorrespondentie, afge nomen door de Ver. van Leeraren in Ta len en Handelscorrespondentie („L. I. T. E. H.") De speldjesdag ten bate van de Kat- wijksche Reddingsbrigade heeft opgebracht f. 53.74. P.W. zegels hebben geschenken-waarde P.W. zegels hebben blijvende waarde Inlichtingen in onze winkels: 3489 Burgerlijke Stand. Bevallen: H. C. Bregman geb. Scheffer. z. A. Hage geb. van Bohemen. d. E. M. M. van der Goes geb. Meekel, z. H. C. den Hollan der geb. Vogelaar, z. J. Th. van Meurs geb. Rotteveel, z: Overleden: J. Strampraad. m. 85 J. A. van Es, vr. 81 J. F. van der Dussen, m. 78 J. Getrouwd: C. J. Tol en M Verlaan: G. Chr. van den Berg en C. van der Kraan. Het aantal werkloozen ls belangrijk gedaald en bedraagt thans 124 (v. m. 172) waarvan 44 (v. m, 24) geplaatst zijn ln de werkverschaffing. Gevonden: 1 rijwielbelastingmeik, 1 taschje met Inhoud. Adres bureau van politie. In de openbare lagere school aan den Westvlietweg werd gisteren een open bare les en tentoonstelling van werkstuk ken gehouden. Burgemeester Keyzer heeft in den ochtend een bezoek aan de school gebracht. De speldjesdag ten bate van het sana torium Zonnegloren heeft opgebracht f. 41.65. Morgen wordt ten bate van de Re- classeeringsarbeld van het Hoogeland een speldjesdag gehouden. Gistermiddag heeft op den hoek van den nieuwen Rijksweg Den Haag—Utrecht en den Westvlietweg een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijwiel bestuurd door M. J. M. uit Oirsbeek en een uit de richting Rijswijk komend motorrijwiel be stuurd door H. B. uit Delft. De motorrij wielen werden ernstig beschadigd. Mejuffrouw S. U. wonende in het Park Leeuwenberg ls op den Westvlietweg, waar zij per rijwiel reed. aangereden door ter. uit de richting Rijswijk komende auto. Zij werd tegen de straat gesmakt en kreeg verwondingen aan haar beenen, terwijl haar rijwiel werd vernield. De automobilist reed zonder zich om het slachtoffer te be kommeren door. Geslaagd te Den Haag voor de akte Na 'Nijverheidsonderwijs), mej. M. C. Donk alhier. Muzikale rondwandeling. De burgemeester heeft aan de Harmo niekapel ..Crescendo", alhier, toestemming verleend tot het houden van een muzikale rondwandeling door het dorp op heden avond. aanvangende te halfnegen vanaf het Lindenpleln, zulks ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f. 20.74 op gebracht, dit ls f. 4.31 meer dan verleden jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Jacobus Johannes z. van L. A. Duivenvoorde en G. M. van Eeden; Rut- ger z. van R. vaD Soeren en R. Knoppert; Wil lem Petrus Cornelia z. van M. Muilwijk en Th. M. C. van den Berg; Jacobus Hendricus z. van C. A. van Paridon en Th. D. Zwetsloot; Nico- laas Andreas Maria. z. van C. S. van Noort en J. W. van Gijlswijk; Johannes Petrus Maria, z. van A. H. J. Broekhof en M. H. Vonings; Marinus Johannes, z. van L. Bon cn M. Veer man; Petrus Theodorus z. van Q. J. Warmen- hoven en G. H. Duivenvoorde; Adrianus Petrus z. van H. Versteege en M. I. Schilder; Leonar- dus Johannes z. van A. L. van Berkel en C. J. Smit: Johanna Hendrina Erna d. van N. C. Duijndam en E. Ritter; Nicolaas Theodorus Johannes z. van P. Duivenvoorden en J. C. J. M. Hogervorst; Johannes Adelbertus z. van J. M. Lengers en E. M. Kaptein; Leonardus Jaco bus Wilhelmus z. van J. P. Koelewijn en B. Vink. Overleden: B. Rulgrok, 80 jaar. weduwnaar van H. Bergman; C. J. Fransen, 67 jaar. echt- genootc van D. M. Passchier; M. Kroon. 75 j.; P. Heddes, 70 jaar. echtgenoot van M. van den Bosch; A. J. Pfenninger, 44 jaar; A. Vuurens. 67 jaar. weduwe van J. de Rijk; A. van Huffel 57 jaar. echtgenoot van M. A- Kadan: S. de Haas. 58 jaar. weduwnaar van C. Gerritsen; H. van Schalk. 60 jaar: M. van Stein, 77 jaar; weduwe van P. Meijer. Ondertrouwd: Jac. van der Linden, jm. 25 jaar en H. C. Vreeburg, jd. 26 jaar. Gehuwd: A. Griekspoor. 21 jaar en A. G. Scheepmaker, 20 jaar; C. H. Heemskerk. 29 jaar en C. J. Geerllngs, 27 jaar: R. Th. Vrolijk 31 jaar en C. W. Bakker. 24 jaar; C. Kalker. 25 jaar en C. van Kampen, 32 Jaar. GEMEENTERAAD. Benoeming gemeente-ontvanger. De Raad vergaderde gisteravond. Afwezig de heeren J. van Parera en L. de Winter. Ingekomen was een verzoek van twee ingezetenen om een uitweg van de ge meente te mogen koopen. Toegestaan tegen f. 2 per M2. Op voorstel van B. en W. zal de gemeente toetreden tot de faude-risico-onderlinge van Nederl. Gemeenten. Tot heden was ze verzekerd bij een particuliere instelling. De verordening op de heffing der wegen- of- straatbelasting wordt zoodanig gewij zigd, dat voortaan deze nieuwe belasting niet betaald behoeft te worden door de scholen, de begraafplaats; het retraite huis, het parochie-huis, het patronaats gebouw en de gemeentewoning. Op voorstel van B. en W. wordt aan den heer J. P de Jong. eervol ontslag verleend ais gemeente-ontvanger, onder dankbetui ging voor de bewezen diensten. Met 10 stemmen vóór, wordt benoemd tot gemeente-ontvanger, de heer J. Roelin. De benoemde legt in handen van den voor zitter de vereischte eeden af. en dankte daarna voor het in hem gestelde ver trouwen. Tot waarn. on tv. wordt benoemd de heer C. M. Linders en tot waarn. secretaris der gemeente de heer J. P. de Jong. Ook beide laatste heeren leggen den eed af. Hierna gaat de raad in geheime zitting 'er behandeling van reclame's tegen de wegenbelasting. Bij de rondvraag maakte de heer L. M. van Noort aanmerkingen op den Lange- velderweg, waarmee de gemeente-opzichter in kennis gesteld zal worden. De Chr. Vrouwenbond maakte per touringcar een uitstapje naar de omgeving van Bergen Van de mooie omstreken werd volop genoten en hoogst voldaan kwam het gezelschan weer thuis Paard op hol. Gisteravond omstreeks half tien, werd een gedeelte van Voorhout's inwoners op geschrikt door een hollend paard, gespan nen voor een boerenwagen op luchtbanden. Terwijl een zoon van den veehouder D. r. R. bezig was een jong paard, dat gespan nen was voor een boerenwagen op lucht banden. af te richten, op de Hoofdstraat schrok het dier en sloeg op hol. Doordat wagen en paard hun bestuurder kwijtge raakt waren, ging het ter hoogte van den Boerhavestraat het trottoir op om ter hoogte van den Hesrenlaan tegen een boom te botsen, waardoor de wagen vast bleef zitten. Het paard holde door. maar werd op de Sissenbrug tot staan gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Petronella Margaretha, D. van H. J. Lelieveld en C. M. v. d. Burg Al- bert, Z. van J. de Boer en H. D. Meerman. Overleden: Jacobus van der Lee 65 J., echt genoot van G. van Bosscner. Getrouwd: F. de Laai 26 j. van Lelden en Th. C. Rljsdijk 21 J. L. J. Griffioen 25 j. en M. E. Doiderman, 26 j. van Leidschendam J. Dolderman 23 j. van Leidschendam en A. D. Harland 22 j. Ondertrouwd: G. D. van Oest 34 j. van Voor burg en K. Heler 24 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. L. J. Polak. Oranjekade 63 M. H. van Sorneren. Oranjekade 63 Mej. J. Limburg. Leidscheweg 101 Mej. B. W. Ver mond, Leidscheweg 4ly Mej. H. A. Smits. Leidscheweg 135 Mej. J. M. van Schle. Voor straat 9 A. Leeuwenburg en gezin. Papelaan 192 B. H. Albers en gez., Bijdorpstraat 69 J. Zandbergen en gezin, Rijndijk 2 W. W. Los, Leidscheweg 406 Wed. J. Lolte-Kramer en gez.. Burg. Vernedepark 34 G. J. Rood- akker. Burg. Vernèdepark 34 Wed. J. W. van DijkstraOlthuis, Papelaan 26 Mej. A. H. Hellegers. Burg. Treubstr. 30 E. Ruiter en gezin. Burg. Treubstraat 30 Mej. A. P. Hfjlkema, Leidscheweg 289 Mej. J. M. M. Bonefaas. Veurscheweg 149 E. J. Koch, Haag- weg 4 A. de Jong en gez., Rotterdam. Leid scheweg 93 C. Egberts, Leidscheweg 191 C. W. Loggen en gezin, Burg. de Kempenaer- straat 24. Vertrokken: Mej. A. C. Pijper naar Ter Aar. C 192 L. Oudshoorn naar Wassenaar. Lang straat 18 Mej. P. M. A. Slingerland, naar Sassenheim, Hoofdstraat 238 J. Greidanus naar Franekeradeel, Tzum 254 A. J. Niet, naar Den Haag, Kepplerstraat 165a Wed. H. A. StuurOe Bruin, naar Zoeterwoude. Hooge Rijndijk F 7. Een mooi schoolreisje. Begunstigd door fraai zomerweer maak ten de leerlingen van de hoogste klassen van de O. L. school, hoofd de heer J. H. Romijn, een schoolreisje. In twee autobussen vertrok men gister morgen naar Rhenen, het mooie oude stadje aan den Rijn. Veel werd hier be wonderd o.a. de Cunera-toren, de mooie vergezichten over de Betuwe, de mooie om streken. „Vader Rijn" werd per gierpont over gestoken om zoo een gezicht te krijgen op de stad Rhenen en de Utrechtsche heuvels. In Ouwehands t>ierenpark werden de mooie dieren en den prachtigen aanleg be wonderd. Via de Pyramide van Austerlitz ging de weg weer huiswaarts. Opgetogen bereikten allen weer ongeveer half negen hun plaats van bestemming. Met groot genoegen zullen zeker allen op dezen dag terugzien. Gevonden: een badpak; een blauwen zijden ceintuur; een dames polshorloge; een nikkelen dashouder; een portemonnaie Inh. 4.50 a 5 gld.; een dames handschoen; een rooden ceintuur met nikkelen haak- sluiting; een kinder armband; een blauwen ceintuur. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 910 uur voorm. HET WIT-GELE-KRUIS, Jaarvergadering. De afdeeling Warmond van het Wlt- Gele Kruis kwam gisteren fn Hotel de Zon in jaarvergadering bijeen. De voorz., de heer J. H. Haverkort opende de bijeenkomst met een woord van welkom en bracht dank aan allen die hebben me degewerkt tot groei en bloei der vereeni- ging, speciaal Zuster M. Rabana en de onderafd .Hulp in de Huishouding", met aan het hoofd de ijverige directrice mevr. DerriksGruter werden genoemd. Hierna werden door de secretaresse mej. A. Walenkamp, de notulen voorgelezen, die werden vastgesteld. Aan het jaarverslag ontleenen wij: Door de wijkzuster werden in het afge- loopen jaar 2431 bezoeken gebracht iv. j. 27791. Door de onderafd. .Hulp ln de huis houding" werd 64 maal hulp verleend. Onder de Ingekomen stukken bevond zich een schrijven van H.M. de Koningin, waarin wordt medegedeeld, dat de vereenl ging Koninklijk ls goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penning- meesteresse mej. P. Heemskerk bleek, dat de totale inkomsten hadden bedragen f. 943.27 en de uitgaven f. 926.73. zoodat de vereeniging een batig saldo van f. 16.64 te boeken had. De rekening 1937 en de begrootlng 1938 werden vastgesteld. De laatste sluit met een nadeelig saldo van f. 145.50 De voorzitter deelde mede, dat alhoewel de vereeniging momenteel 16 leden meer heeft dan het vorig jaar (totaal 307), hij aandrong tot het voeren van propaganda, opdat het nadeellge saldo der begrooting in een batig saldo kon worden omgezet. De aftr. bestuursleden mej. A. Walen kamp en mevr van Mil-Bakker, werden met algemeene stemmen herkozen. De boeken en bescheiden van de pen- ningmeesteresse werden staande de ver gadering gecontroleerd door de heeren L. Ritzen en A. van Delft. Zij verklaarden alles in orde te hebben bevonden. Bij de rondvraag werd het voorstel van den heer L. Ritzen om de afd. Warmond der E.H.B.O. onder te brengen bij het Wlt- Gele Kruis, verwezen naar het bestuur, waarbij de voorzitter toezegging deed. ten spoedigste hierover een beslissing te zullen nemen Vergadering der Sportver. S. M. C. Onder groote belangstelling hield de R.K. Sportvereeniging S.M.C. haar alge meene vergadering ln Hotel de Stad Rome. De vice-voorzitter de heer Th. v. d. Zalm gaf een overzicht van het wel en wee der vereeniging over het afgeloopen jaar. Hij hoopte dat het komende jaar een jaar zou zijn dat zou staan in het teeken van den groei en bloei der vereeniging. Mededeeling werd gedaan dat de voor zitter der vereeniging de heer Schneiden- berg zich niet meer als zoodanig herkies baar stelde De vlce-voorzltter bracht den heer Schneidenberg dank voor alles wat hij in het belang der vereeniging had gedaan, want spr weet, dat het voorzitterschap van een sportvereeeniging geen sinicure is. Hierna las de w.n. secretaris de heer A. van Delft de notulen die werden vast gesteld. Tevens bracht hij een keurig ver zorgd jaarverslag uit. De heer B Moerkerk, penningmeester der vereeeniging bracht zijn financieel verslag uit. De rekening gaf een nadeelig saldo te zien van f. 97.90 doch gezien het resultaat over voorafgaande jaren, kon de vereeni ging toch nog een klein batig saldo boe ken. Den heer Moerkerk werd dank ge bracht voor de wijze waarop hij zijn taak had verricht. Overgegaan werd tot verkiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van de heeren Schneidenberg en Papot. De voor zitter deelde mede. dat het bestuur beslo ten had het aantal bestuursleden, dat mo menteel 9 bedraagt terug te brengen op 7. Met alg. st. werd tot bestuurslid gekozen de heer A. van Delft die reeds eenlgen tijd het secretariaat waarnam. Als voorzitter werd gekozen de heer Th. v. d. Zaal. De onderlinge functie-verdeeling ls thans als volgt: voorzitter Th. v. d. Zalm, vice- voorzitter G. van Flburg, le seer. A. M. van Delft, 2e secr. J. Scheltens, le penningm. B. Moerkerk, 2e penningm. E Slingerland. Commissaris van het materiaal J. Hart veld. Overgegaan werd tot herziening van het huishoudelijk reglement, waarbij de door het bestuur voorgestelde wijziging werd aangenomen. Tot leden der kascom- missie werden benoemd de heeren C. van Grieken, J. van Stijn en C. Hartveld. Tot leden der elftal-commissie werden benoemd de heeren Tuynman en Lampo Tot slot deelde de voorzitter mede dat de heer v. Opstal bereid gevonden was gratis trainingslessen te geven, mits de leden steeds op tijd aanwezig zouden zijn. Ook was de heer van Opstal bereid theorethi- sche lessen te geven, hetgeen zeer gewaar deerd werd. Na rondvraag volgde sluiting. Dame: Als je wat komt vragen, zou je toch tenminste Je handen we) uit je zakken kunnen nemen. Landlooper: Nou, om uwes de waar heid te zegge: ik kom juist om een paar bretels. (London Opinion). Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 c. Proefdoos 10 c. 3617 (Ingez. Med.) Gevonden. Regenjas, etui met inh.. partij bonnen, krik, pakje moersleutels. regenmantel, hond, damestasch met inh., dameshoed, paar dameshandschoenen, zonnebril, cein tuur, broche, ketting, schroevendraaier, badpak en handdoek, tentvergunning, voordeursleutel, badpak met baddoek, blauw kinderarmbandje, handschoen, zil veren armband met drukknoop, naaigaml- tuur, een blauwe gummi kinderregenjas, witte poes. hoornen bril met dikke glazen, bruine dameshoed, koperen armbandje, "wl-biljet, actetasch, een rijwielbelasting- merlr, zwart gymnastiekpak. een straat hond, een bruine heerenportemonnale. Vereeniging van Oud-leerlingen. Onder voorzitterschap van den heer H. Schipper hield de afd. Wassenaar in het Wapen van Leiden een alg ledenvergade ring. Na een kort openingswoord door den voorzitter werden de notulen onveranderd vastgesteld. Bij de vele Ingekomen stukken was o.a. een jaarverslag van de cursuscommissie waarin tot uiting kwam het groote succes van de cnlangs geëindigde cursussen. Ter tafel werd vervolgens door een zestal leden een zeer uitgebreide collectie bloe men gebracht. De behandeling en kweek- wijze werd van vele soorten in het kort uiteengezet Hierop kwam in bespreking de deelname aan den op Woensdag 20 Juli te Enschede te houden Bondsdag. Na de pauze werd mededeeling gedaan dat de cursuscommissie heeft besloten in het a.s. winterseizoen een drietal cursussen te organiseeren. Het nut van het organiseeren van een cursus op bloemisterijgebied werd bespro ken. Melkcursus. Aan het slot van den melkcursus werd door de plaatselijke afd. der Holl. Mü. van Landbouw te Nieuwveen een diploma uit gereikt aan de heeren A. T. Kool. G. Ver- burg en C. van Baren alhier. Uit het fin. verslae van de Diaconie der Herv. Gem. blijkt, dat de kas met een batig saldo sluit van f34A3. Voor het middenstandsdiploma inzake de Vestigingswet Kleinbedrijf, is te Rotter dam geslaagd onze plaatsgenoot de heer Jac. de Kruijf. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelbertus Wilhelmus z. van J. van Gerven en J. Elsgeest; Gerard z. van F. G. van der Loo en W. J. Westhuis; Johanna Maria d. van G. van der Poel en C. J. van Amsterdam Nicolaas Franciscus Antonius Maria z. van J. P. Bensdorp en C. Janmaat; IJmkje d. van J. de Koning en IJ. Huisman; Neeltje Agatha d. van A. Verhoorn en C. A. van Dokkum; Maria Cornelia d. van H. D. Berg en J. M. M. van den Akker: Cornelis Gerardus Maria z. van G. J. Peek en C. J. van Breenen; Adriana Maria d. van A. J. van der Krogt en H. G. de Laat; Gerarda d. van N. van Nierop en M. A. van Rijt; Lena Maria d. van A. van Klaveren en N. J. de Jonge: Adriana Maria d. van J. van Bemmelen en G. M. van der Ploeg; Rosalia Johanna d. van C. B. Groen en M. A. Mocsari; Johannes Cornelis z. van L. Zwetsloot en J. M. Borst: Petrus Wilhelmus z. van G. Overdevest en A. M. Rljkelijkhuizen. Gehuwd: G. J. de Jong en M. H. van der Zon; C. P. Reeuwijk en A. J. M. Mulder. Overleden: M. van Ruiten. 79 jaar; J. Over devest. 8 jaar; M. Monteba, 74 jaar; B. de Jeu, 79 jaar: G. L. van der Krogt. 67 jaar; H. J. Verdegaal, 63 jaar en J. Luk. 64 jaar. De heer J. H. Visser, volontair ter se cretarie dezer gemeente, slaagde voor het examen Gemeente-Administratie A. 12. Thijs begreep er nog niet veel van, maar hij vond dien pro fessor Atomijn een aardigen man; hij begon allerlei vragen te stellen, want je begrijpt wel, dat de heele zaak hem nogal nieuwsgierig maakte. „Goed", zei de professor, „je ziet er betrouwbaar uit en ik wil je er wel iets van vertellenToen, praatte hij een poosje over atomen, die hij kraakte en moleculen die hij deelde, maar daar be greep Thijs niets van, zoodat het hem al spoedig verveelde toen mocht hij allerlei machines bekijken en de uitvinding ging hem steeds vreemdsoortiger lijken. Maar professor Atomijn legde het verder uit: „En nu zal ik je zeggen wat 't beduidt. Diep in de aarde liggen goud, zilver, ijzer en andere nuttige metalen; het grootste gedeelte er van ligt zóó diep in den grond, dat niemand het naar boven kan halen. Maar met déze machines zal dat wel lukken; ik breek hiermee op iedere plaats, die ik wensch, den grond heeelmaal ln stukken daar ontstaat dan een vuurspuwende berg, een vulkaan, waardoor het metaal heel gewoon naar buiten zal gaan. Zoo breng ik dan ijzer of zilver of tin of wat ik maar wil, uit de diepte van de aarde naar boven." Thijs luisterde verbaasd toe en kon het bijna niet gelooven.... zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bil de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. I. WIJTENBURG. Haarl.straai 2. W. G. J. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL, Azn., Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. v. S AVO YEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no 59 - Oegstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NOORDWIJK AAN ZEE: S. DE ROOS Oude Zeeweg 41. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7