LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 Juni 1938 Gemeenteraad van Leidschendam Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Uit de Rijnstreek SANOSTOL m tnss;h''n WEERBERICHT. Kapitale boerderij afgebrand. Een groot aantal benoemingen AGENDA MUSEA. LUCHTVAART Zomersproeten SPRUTOL Er wordt veel gesproken over een nieuwe economische depressie, die den laatsten tijd ook in den veehandel goed merkbaar is De kooplust is over de geheele linie weer buiten gewoon flauw. Voor den handel in gebruiksvee is er wel een verontschuldiging te vinden. nJ. den hooitijd, doch daar heeft de slachtvee- markt toch niets mee uitstaande en ook hier ligt een ongekende druk op den handel. Van de vroeger zoo groote vraag voor de bad plaatsen. is thans ook niets meer te bespeuren Aan de slachthuizen is dan ook zeer weinig te doen. In de vleeschwarenindustrie is momen teel wat drukte met het inblikken van bui- tenlandsche bevroren vleesch en dit steekt toch wel erg vreemd af als men ziet. dat het eigen product geen voldoende afzet kan vinden. We wezen er reeds in ons vorige overzicht op. dat de eerste weidekoeien met een zeer schraal weidegeld werden verkocht. Ondanks de aan voeren begin dezer week niet bepaald ruim waren, was de vraag in verhouding nog weer minder en liepen de prijzen nog weer een paar cent per K.G. terug. We noteerden voor de goede tot beste kwaliteiten van 66—72 en de mindere soorten 5664 cent per K.G. geslacht gewicht. Voor een extra fijn en prima jong beest werd slechts boven deze prijzen besteed. Ook de slachtstieren waren niet duur: 5560 cent per K.G. geslacht. Voor vette kalveren was de vraag in verband met vrij croote aankoopen voor de scheep vaartmaatschappijen nogal goed en de prijzen gingen daardoor iets omhoog, doch voor het binnenlandsch gebruik was de vraag bepaald slecht. Men vraagt goedkoop kalfsvleesch. Van daar een willige kooplust op de nuchtere kal- verenmarkt en flink prijshoudend: f.7f. 11 per stuk. De wolveemarkt was uiterst stil. Het buiten land koopt op het oogenblik niets, wachtende op ruimere aanvoeren van zuiglammeren. ge schikt voor Frankrijk. De weidelammerenhan- del heeft niet veel meer te beteekenen. De varkensmarkt kan zich door kleine aanbie dingen in prijs handhaven. 24*~25 tot 25 cent per pond levend gewicht. In slachtpaarden een gedrukten handel: 22— 24 cent per pond. Volwaardig r AU/NCT/M LEVERTRAAN-PRODUCT sinaasappclsmaak FL 1.40 PER FLACON IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN 3638 (Ingez. Med.) Barometerstand. ALPHEN. Brandweer stond door stormwind voor hopelooze taak. Vanmorgen omstreeks 7 uur werd brand ontdekt in de kapitale boerderij van den heer J. den Hertog Wzn., in de Ridderbuurt onder onze gemeente. Door den geweldigen stormwind breid de het vuur zich zóó snel uit, dat in den tijd van 20 minuten de geheele boerderij met belendende perceelen in de asch werd gelegd. De brandweer, die met twee motorspuiten uitrukte, kwam voor een hopelooze taak te staan en moest zich in hoofdzaak be palen tot nablussching en voorkoming van uitbreiding van de naast gelegen perceelen. Ook de hooiberg, waarin zich circa 40 a 50.000 K.G. hooi bevond, werd een prooi der vlammen. De vermoedelijke oorzaak is waarschijnlijk toe te schrijven aan het feit, dat vonken uit den schoorsteen van het boenhok zijn gevallen, waarin een wa terfornuis brandde. De brand werd ontdekt door de ouders van den landbouwer, die bij hem inwonen en een sterke brandlucht roken. Voordat men echter goed wist. wat er aan de hand was, stond de woning reeds in lichterlaaie, wat begrijpelijk is, daar de onken op het rieten dak vielen. Van den inboedel kon alleen eenig bed- degoed. wat kleedingstukken en een brand kast gered worden. Uit den stal werden de zich daarin bevindende stier en enkele kalveren gered. Overigens ging alles ver loren, behoudens een schuurtje dat van weinig waarde was. Het gebouw, de inventaris en het meu bilair waren behoorlijk verzekerd. De burgemeester was op het terrein van den brand aanwezig. De brand was tot in wijde omgeving zichtbaar en trok groote belangstelling. Concert. Gisteravond gaf de Chr. muziekver. „Arti et Religioni" in de speeltuinver. „Bloem hof" een goed geslaagd concert. Hoewel de weersgesteldheid niet ideaal was, be stond er toch groote belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Margaretha. D. van En- gelbertus van Egmond en Johanna Elizabeth van Kampen Adrlana. D. van Arie van Ge- meren en Cornelia van Donk. Loop der bevolking. Ingekomen: Van Bodegraven. Wilhelminastr. 88 Margje Muis. z. beroep, Steekterweg 156 Woerden. Poelstr. 12, Cornelia Eberwijn, diënstb., Hortensiastr. 36 Dockum. Stations weg F 57. Cornelia M. J. van Dijk, onderwijze res. Lindenhovenstr. 29 Lisse. Stationsweg 156, Krijn J. Tol. veehouderskn., Zuideinde 12. Vertrokken: Naar Hilversum. Gijsb. v. Am- stelstr. 390. Franciscus J. Parmentier, opvoedend beambte. Raadhuisstraat 44. Gisteren maakten de leden van den Kappersbond met hun dames een prettig uitstapje naar de grens bij Bentheim. Per trein werd eerst naar Apeldoorn gereden, waarna vervolgens werd plaats genomen in een A.T.O.-bus. Allen hebben veel ge noten! Tengevolge van den hevigen storm zijn hier verschillende boomen ontworteld, zonder echter schade aan te richten. Gistermiddag 2 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 754. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 764.0 Toulouse. Laagste barometerstand: 732.1 Lister. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krachtige tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Koeler des nachts, overdag wei nlg verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. De depressiekern, welke gisteren stormach- tigen wind over de omgeving van de Noordzee veroorzaakte, trok Noordoostwaarts. doch werd door een nieuwe diepe kern gevolgd, welke he denmorgen reeds weer over de Zuidpunt van Noorwegen lag, zoodat opnieuw stormachtige wind over het Zuidelijke deel van de Noordzee waait, Deze depressie wordt over de Britsche eilanden gevolgd door krachtige luchtdruk- stijgingen en het laat zich aanzien, alsof deze kern de laatste van een serie Is. Op de Britsche eilanden Is de wind naar het Noordwesten omgeloopen en de lucht begint daar op te klaren. Op het Westelijke deel van het vasteland van West-Europa is de wind nog Zuidwest, met betrokken lucht en regen. In Zuidoost Frankrijk en ln Midden- en Oost Europa hield het vrij warme zomerweer nog aan. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UTJB. Parijs: W.N.W, 12 gr. C., buiig. Londen: Z.W.. 14 gr. C., buiig. Berlijn: Z.W., 22 gr. C.. zw. bewolkt. Nice: Windstil. 24 gr. C., goed. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. P.). 12 uur 's mldd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK A. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 5 u. 0.3 min.: nam. te 17 u. 35 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Gisteravond kwam de raac^van Leid schendam in openbare vergadering bijeen. De notulen werden goedgekeurd, de inge komen stukken voor kennisgeving aange nomen. nadat de heer Vink nog eens den vinger had gelegd op de loonen welke be taald worden in de particuliere werkver schaffing op den vuilput onder Nootdorp Voorstel tot het verleenen van een aan vullend voorschot groot f. 1835 aan de Woningbouwvereeniging Eensgezindheid welke dit voorschot moet uitkeeren aan den aannemer van den bouw van 16 perceelen aan de Smitslaan, welke door den val van den gulden schade had geleden. De heer Vink was verbaasd over dit voor stel. daar pas over het financieel beleid dezer vereeniging is gesproken. Alvorens verder op dit punt in te gaan zou spr. gaarne zien, dat B. en W. raadsleden en pers uitnoodigden voor een excursie door de gemeente, daar de raadsleden van oud- Stomwijk niets weten van Veur en omge keerd. Wat het voorstel zelve betreft, merk te spr. op dat waar B. en W. de zaak reeds met de regeering hebben geregeld er door den raad weinig meer aan valt te verande ren. Nadat de voorzitter heeft toegezegd dat de f. 88.50 per jaar verhaald zullen worden en een excursie van de raadsleden in B. en W. zal worden besproken, werd het voorstel z.h st. goedgekeurd. Z.hst. werden verder goedgekeurd het voorstel tot het continueeren voor den tüd van drie maan. den van kasgeldleeningen elk groot f. 50.000 a IV, »/o bii de Coop. Centr. Boerenleen bank te Eindhoven en de Onderlinge Le vensverzekering 'sGravenhage te den Haag. Benoemd werden tot gemeente-secretaris de heer H. J. van Delft, 13 stemmen, waar nemend de heer B. Bieleveld, 13 stemmen, gemeente-ontvanger de heer H. J. Groe- newegen 13 stemmen, waarnemend de heer J, J. J. van den Akker, hoofd openb lagere school Prinses Julianaweg, de heer K. Lambo 13 stemmen, onderwijzeres mej. H. C. Segaar 13 stemmen, hoofd openb, lagere school Westvlietweg de heer A. Kool, 13 stemmen, onderwijzeres mej. A. Honkes. 13 stemmen. De heer Vink zou ln verband met de grootte van de gemeente den gemeente opzichter. den heer G. de Regt. den titel willen geven waarop deze prijs stelt n.I. van gemeente-architect, waarbij de heer Schra- der zich aansluit. Benoemd werden tot gemeente-architect de heer G. de Regt 13 stemmen, directeur lichtbedrijven de heer H. P. Schouten 12 stemmen, 1 stem was in blanco uitgebracht, boekhouder-kassier lichtbedrijven en Inner der waterleidinggelden de heer W. J. J. Sanders, assistent boekhouder de heer G. J. Tol 13 stemmen, agent openbare arbeids bemiddeling de heer H. J. M. \an Herpen, gemeente-verloskundige mevr. M. Ouds hoorn-Glasstra 13 stemmen. De heeren van Delft, Bieleveld, Groene- wegen en van den Akker leggen hieina den eed af, waarna ze door den voorzitter wor den gelukgewenscht met hun benoeming. Benoeming leden van de commissie voor de steunverleenlng en werkverschaffing. De heer Vink vraag„ of spoedig voorstellen zijn te verwachten inzake de bezetting van het Burgerlijk Armbestuur. De heer van den Bosch stelt namens de R.K. fractie voor de commissie nog met een Ud uit te breiden; in dit geval den heer Willemsen. daar het kwartier Broek- weg niet is vertegenwoordigd. De voorzitter kan mededeelen dat ln een volgende raadszitting de andere commissies aan de orde zullen komen, doch eerst moe ten de instructies gereed zijn. Wil de raaa de commissie aanvullen dan zullen B. en W. zich hiertegen niet verzetten; jammer Is dat de RJC. fractie dezen wensch niet vroeger heeft kenbaar gemaakt. Het spijt den heer Vink dat de RK. fractie niet vroeger met dit voorstel is gekomen. In de Prot. fractie is daardoor bespreking onmogelijk geweest, het bezwaar is ook. dat de commissie dan zal bestaan uit een even aantal leden, juister zou zijn dat B. en W. praeadvies uitbrachten op dit voorstel De heer Zuidwyk verzet zich tegen het voorstel van de R.K. fractie. Het voorstel van de R.K. fractie gaat tenslotte z.h.st. r.aar B. en W. om praeadvies. Benoemd werden de heeren Kerkhoff 12 stemmen. Kranenburg 11 stemmen, van den Bosch 12 stemmen, de Lange 11 stem men, verder kregen de heeren ten Hoopen en Schrader leder 1 stem, terwijl 1 stem ln blanco werd uitgebracht. Voorstel tot afwijzende beschikking op het adres van de afd. van het Ned. Roode Kruis om gedurende de zomermaanden vrijstelling te verkrijgen van huur voor het oefenlokaal achter het gemeer. .ehuls, .-Ja- dat de heeren Koerts en Zuidwyk het voor stel hebben bestreden, wordt het aange nomen met de stemmen van de heeren vaen de heeren Koerts. Zuidwyk. Kerkhoff en ten Höopen tegen. Benoeming commissie tot wering yan schoolverzuim. Door de heeren Zuidwyk. van den Bosch en Vink wordt critiek uit geoefend op de voordracht, waarna de voordracht werd teruggenomen, ter nadere bespreking. In verband met het feit dat in de werk verschaffingskampen 2 cent per uur minder aan de werkloozen wordt uitgekeerd dan in de gemeentelijke werkverschaffing had de heer Vink eenige vragen gesteld, welke werden beantwoord. Hierna sluiting. HEDEN. Turfmarkt 8: Aandcelhoudersverg. N.V. Leid- sche Caramelfabrlek v. h. Backer en Co. 8 uur nam. Donderdag. Oud-Hortuszlcht: Uitvoering Mondaccor- deonclub „K. en G.". 8 uur nam. Vrijdag. N.V. Leidsche Wolspinnerij: Buitengew. alg. verg van aandeelhouders. 11 uur voorm. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9',4—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3'4 uur 's middags precies. 's Vrtjdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertha Cornelia, d. van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogenboom Theodorus Nicolaas. z. van C. P. de Haas en A. C. Heems kerk. Overleden: Johanna Theodora Huberta Ver sluis 81 j. wed. van H. J. A. Versteeg. Ondertrouwd: Leonardus Martlnus van der Meer. jm. 24 j. en Johanna Akerboom. Jd. 22 J. Petrus Augustinus Bosman, Jm. 29 J. en Johanna Hendrica Turk, jd. 22 J. NIEUWKOOP. Een edelkarper gevangen. De beroepsvisscher M. van Dam alhier had het geluk op de plassen aan een aal dobber een edelkarper te vangen van 35 pond. Het kostte den visscherman groote tegenwoordigheid van geest en vakkennis om het beest in de boot te krijgen. Daar zoo'n groot exemplaar slechts zelden ge vangen wordt komen velen de visch, die ln een groot vischkaar in het leven wordt ge houden, bekijken. 3. Vaststelling statuten voor de op te richten stichting tot het exploiteeren van gemeentewoningen. 4 Vaststelling van een nieuwe verorde ning op de heffing en invordering van leges. 5. Voorstel tot het verstrekken van een opdracht aan de Zuid-Hollandsche Brand- weerbond tot het uitbrengen van een rap port inzake reorganisatie van de brand weer. 8 Voorstel tot het vaststellen van de be zoldiging voor de administratie van de steunverleening. 7. Voorstel tot aankoop van grond in ver band met de verplaatsing van het hoog spanningsstation aan Aardam. 8. Reclame's hondenbelasting. 9. Wijziging begrooting over 1937 en 1938. Burgelijke Stand Geboren: Johanna Thereala Steflna. D. en Gerardus Antonius Johannes, Z. van A. Poelwyk en E. A. Heemskerk. Gehuwd: Arie Janmaat. 25 J. en Gerarda Ver laan, 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: A.C. Pij[>ers van Voorschoten. H. van der Laan en gezin van Zoeterwoude. Vertrokken: Jac Vermei) en M. W. van Ewijk n. Nieuwer-Amstel, G. Verlaan naar Uithoorn. A. N. Mank n. Lelden. H. Rietveld n. Amsterdam. WADDINXVEEN. De opbrengst van den speldjesdag voor den uitgaansdag ouden van dagen bedroeg f. 140. Vele autohouders stellen bovendien hun auto voor dit doel gratis beschikbaar. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.56 n.m. tot 4.11 vm. TER AAR. Dwaze streken. Bij een tweetal ingezetenen van Kor- teraar werden 's nachts sla. wortelen en andere planten uit den tuin getrokken en in de paden of elders gedeponeerd. Hoewel weinig schade is aangericht, wordt door de politie een onderzoek naar de bedrijvers van deze dwaze streken ingesteld. Eere-comité voor de Oranjefeesten. In het eere-comité voor de Oranjefeest viering op 6 en 7 September en bij volgen de bijzondere gebeurtenissen- in het Oranjehuis hebben thans zitting de heeren B. J. Hogenboom, burgemeester, eere-voor zitter, H Bilars. pastoor, ds. Hoeufft van Velsen, dr. Post-Uilerweer, dr. Quartel en ds. Warner. Het aantal leden der commissie is op hoogstens 25 bepaald. Een reglement Is ln de laatst gehouden commissievergadering vastgesteld, waarin uitdrukkelijk is vastgelegd, dat de „Oranje- Commissie" alleen bij buitengewone gele genheden optreedt. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen avond om 8 uur in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. ZOETERMEER. Door den directeur der posterijen te Gouda is op het verzoek van de midden- standsvereenigingen .Aller Belang" en „De Hanze" betreffende het wederom verzen den van post in den middag, goedgunstig beschikt. Voortaan zal in varband hier mede des middags te 1.30 uur alleen aan het postkantoor een busliohting plaats hebben. ZWAMMERDAM. DE VERBINDING MET LEIDEN. MAAN8- OP- EN ONDERGANG. 29 Juni op: 6 uur 53; onder 22 uur 14. In Adres aan den Raad. verband met de groote last die hier ondervonden wordt van de opheffing van het spoorwegstation, wat betreft een directe verbinding met Leiden, vooral voor bezoekers van de markt en het ziekenhuis aldaar, hebben verschillende ingezetenen een adres tot den Raad gericht met het verzoek het mogelijk te maken dat de M.O.D.A, busdienst Alphen-Leiden tot hier wordt doorgetrokken. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 10—12^4 en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 105 uur. 1 Oct.1 Nov. 104 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 oi r» u" Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags*8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederi. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags «gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4'/4 uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en VA4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr,1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. VOOR DONDERDAG 30 JUNI. Hiversum I. 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gr.muz. (Om 8.20 Ber.) 10.00 Gr.muz. 10.15 Morgendienst 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Ber. 12.15 KRO.-orkest en Gr.pl. 2.00 Grjnuz. 2.15 Hobo en piano en gr.pl. 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gr.muz. 3.45 Bijbellezing 4.45 Gr.muz. 5.00 Cursus han denarbeid voor de jeugd 5.30 Gr.pl. 6.00 Orgelspel 7.00 Ber. 7.15 Journalistiek week overzicht 7.458.00 Reportage 8.05 Berich- tenp ANP., herhaling SOS.-berichten 8.15 Het Wognum's zangkoor en gr.muz. 9.00 Causerie „Brengt de machine werkloosheid?" 9.30 Kamermandoline-ensemble (9.5510.00 Ber. ANP.) 10.30 Gr.muz. 10.45 Gymnas tiekles 11.00 Gr.pl. 11.50—12.00 Schrift lezing. Hilversum II, 301.5 M. AVRO.-Uitzending 8.00 Or.pl. (Om 8.30 Ber.) 10.00 Morgen wijding 10.15 Gr.muz. 10.30 Het Omroep orkest 11.00 Modepraatje 11.25 Het Om roeporkest en soliste. (Om 12.15 Berichten) 12.30 „All-Round Sextet". In de pauze: Gr.pl. 2.00 Declamatie 2.30 Kovacs Lajos' orkest en de „Hollandia Three" 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Pianovoordracht 4.50 Voor de kinderen 5.30 Aeolian-orkest en so list 6.30 Sportpraatje 7.00 Vaudeville Radio-orkest. 7.40 Interview 8.00 Berich ten ANP. Mededeellngen 8.10 Omroeporkest en solist 9.15 Reportage 9.45 Kovacs Lajos' orkest en Bram Kwlst's Tokkelorkest 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Renova- kwintet. Droitwlch .1500 M. 11.25—11.45 Pianovoor dracht 12.05 Orgelspel 12.50 Voordracht I.20 Sopraan en bas-bariton 1.50—2.20 Gr.muz. 3.10—3.30 Causerie „Off duty" 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth 5.05 Causerie ..Tea-time talk" 5.20 Sportrepor- tage 5.30 Gr.muz. 6.20 Ber. 6.40 Cau serie ..Forgotten anniversaries" 7.00 Piano voordracht 7.20 BBC.-Harmonie-orkest 8.05 Eddie Carroll en zijn orkest en solisten 8.50 Causerie „Transport' 9.20 Ber. 9.40 Variété-programma 10.20 Korte Kerkdienst 10.40 Sportreportage 11.00 Het Kutcher- strijkkwartet 11.40 Joe Loss en zijn Band II.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8.10, 8.55—9.05. 10.10 11.20 Gr.muz. 11.35 Pianovoordracht 11.50 Zang 12.40 Het Bailly-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Zang 3.20 Concert 4.20 Zang 5.20 Radiotooneel 8.35 Planovoordracht 8.50 Symphonie-orkest, het Raugelkoor en soliste 10.50—11.05 Gr.muz. Keulen, 456 M. 6.507.15 en 7.30 Gr.muz. 8.60 Erich Börschel's orkest en Koor 10.20 Volksliederen 12.20 Kurhessisch Landes- orkest 2.30 Populaire muziek 4.20 Het Omroeporkest en solist 6.50 Cembalo-voor dracht 7.30 Het Omroeporkest, Planotrio en solisten 8.50 Stedelijk orkest Münster en soliste 10.35 Gr.muz. 10.50 Nedersaksen- orkest 12.203.20 Omroepkleinorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20 Gr.muz. 5.20 Omroepsalonorkest en Gr.pl. 6.50 Gr.muz. 8.20 Omroeporkest 10.10 en 10.30—11.20 Gr.muz. 484 M 12.20 Gr.muz. 1.30 Omroepdansorkest 1.50—2.20 Gr.muz. 5.20 Gr.pl. 6.35 Omroepdansorkest 7.35 BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Paljas". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Hollywood Hotel". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „M n man is detective". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.; „Ik ben een dief". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straa\.: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Zeeduivels". Zondag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. „Oekraïne". De heer C. L. van Niekerk alhier, slaagde voor het examen algebra en reken- ®;20 -Ein Walzertraum", operette kunde, afgenomen door het Ned. Instituut 0 3°—11 Gr.muz. voor Accountants. Deutschlandsender. 1571 M.: 7.30 Geva- t„ ,,ov, „oyJrieerd concert 8.20 Declamatie 8.30 Die In de plaats van den heer Johs. van ïiictiep Witwe" ooprptte 1020 Berichten 2. Schrijven van den Minister van Eco- Breene, die deze betrekking 18 jaren heeft 10.50 cembalo-'.rchacht - 11.05 Berichten nnmische Zaken over wijziging van de i 'oekleed, is tot koster der Ned. Herv. Kerk 11.20 Augsburger dansorkest en soliste 12.20 Winkelsluitingsverordening. alhier benoemd de heer D. van Geest. 12.20 Omroepkleinorkest (1.15—1.26 Tijdsein). De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Juni t/m. Vrijdag 1 Juli a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 274. DE POSTVLUCHTEN. De „Valk" is gisteren om halfvier op Schip hol geland. De ..Nandoe", gezagvoerder J. J. Geysscn- dorffer. is te Penang op de thuisreis opge houden met motorstoring. De Douglas „Imis" is met A. Bax, als ge zagvoerder. vandaag uit Batavia vertrokken, om post, passagiers en vracht van de „Nan doe" over te nemen voor de reis naar Europa. verdwijnen spoedig door een pot Bij olie O rog i sten 3618 (Ingez. Med.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Donderdag 30 Juni. lste Programma: lederen dag van 824 uur; Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.50 Parijs Radio 12.05 Parijs PTT. Nord 12.20 Parijs Radio 13.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.20 Parijs Radio 16.05 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 19.05 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 London Reg. 20.50 Parijs Radio 22.50 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Reg. 12.05 Droitwlch 12.50 London Reg. 15.35 Droitwlch 18.40 diversen 19.00 Droitwlch 20.50 London Reg. 21.20 Droitwlch. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6