Uit de Rijnstreek Victoria-Water LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Juni 1938 Piepkuikens vanaf 45 ct. Braadkippen vanaf 75 ct. WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. ALPHEN. BOOTTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De late terugkeer verwekte veel ongerustheid. Gisteren werd de j aarlij ksche boottocht voor Ouden van Dagen gehouden, waarvoor even als vorige jaren groote belangstelling bestond. Ditmaal verwekte de tocht veel con sternatie en pngerustheid, daar de boot eerst gisteravond om plm 12 uur in onze gemeen te terugkeerde Omstreeks 's-morgens 8 uur was de boot vertrokken, zoodat men wel een voor velen te langen dag heeft gemaakt Naar men ons mededeelde, zijn de lange duur en de late terugkomst toe te schrijven aan het oponthoud voor de bruggen, waar voor men op de uit- en thuisreis eenige uren lieeft moeten wachten, wat buiten de reke ning viel. Het doel der reis was een bezoek aan de Amsterdamsche havens, doch het bezoek zooals men het zich gedacht had kon niet geheel worden voltooid, omdat men veel te laat was. Desondanks hebben de deelnemers mede ln verband met het gunstige zomerweer veel genoten, waarbij vooral de rondvaart op het IJ en de verschillende groote zeekasteelen veel Indruk maakten. Jammer was echter de vertraging, waardoor de deelnemers ook de boot niet even konden verlaten. Steeds i heerschte aan boord een opgewekte stem ming en werden de deelnemers rijkelijk op ververschingen en versnaperingen onthaald. Omstreeks vier uur werd de terugreis aan vaard, doch eerst te middernacht arriveerde de boot hier aan de Rijnkade en toen moest men nog door naar het eindtraject aan den Steekterweg voor de deelnemers uit de Vinkebuurt. die dus zeker niet voor 1 uur zijn thuisgekomen. Verschillende familie leden der deelnemers waren natuurlijk on gerust, daar men er op had gerekend, dat de oudjes omstreeks acht uur. hoogstens 9 uur terug zouden zijn. Naarmate de tijd verstreek en het later werd, werd de onge rustheid grooter. Gissingen over ongelukken Fa. D. WARRING ZONEN HAARLEMMERWEG 6 - TELEF no. 622. S378 CIngez. Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 767. BENNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766,7 te Le Havre. Laagste barometerstand 746,9 te Sortavala (Finland). Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen. Be trokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen. Weinig of geen regen. Iets warmer overdag. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De ondiepe depressie over den Oceaan ver plaatste zich langzaam verder Noordoostwaarts, vlak achter de kern komt een snel dieper wor dende storing tot ontwikkeling, die zich even eens Noordoorstwaarts beweegt.Over het Noorden van de Britsche eilanden is het nog regenach tig. Over Frankrijk en nabij de Azoren hand haafde zich de hoogedruk. het is over Zuidwest en Centraal-Europa rustig weer. In bergachtige gedeelten kwam lokaal onweer voor. De schei dingslijn tusschen koelere polaire lucht en warme tropische lucht loopt thans van Schot land via de Duitsche Bocht naar Dresden. Bij de verplaatsing van deze scheidingslijn kwamen belangrijke temperatuurveranderingen voor. Zoo werd het ln Zuidoost Duitschland en Polen kouder, terwijl het over het Noorden van ons land en het Noorden der Britsche eilanden war mer werd. Over Scandinaviëwerd het kouder, onder invloed van de Noordelijke luchtstrooming die aan de Westzijde van een depressie over Finland aldaar doordrong. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 17 gr. C., fraai. Londen: W.. 17 gr. C., motregen. Berlijn: Z.. 14 gr. C. zw. bewolkt. Nice: windstilte, 23 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14% gr. C. (58 gr .F.). 12 uur 'smidd.: 16% gr. C. <62 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Nam. te 1 u. 17 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". '8Middags 12 uur: 19% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Vrijdag: 9.56 n.m. tot 4.08 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG 24 Juni op: 1 u. 50: onder: 17 u. 29. werden gemaakt, doch gelukkig zijn allen i behouden teruggekeerd! Velen, die hun familieleden wilden afhalen moesten van 's avonds 8 tot 12 uur aan de verschillende aanlegplaatsen wachten. Over „varen" gesproken, de deelnemers zullen er van nu af een woordje over kunnen mee spreken! Belangrijke beslissingen der Chr. Oranjevereeniging. Gisteravond hield de Chr. Oranjeveree niging een bestuursvergadering, waarin werd besproken de vraag of de C.O.V. op 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van de ver jaring van H.M. de Koningin zelfstandig feestelijkheden zal orgnaniseeren. Doordat zich evenwel een algemeen feestcomité heeft gevormd voor de feestelijkheden van het 40 j. regeeringsjubileum met September a.s. werd hiervan afgezien. Wel werd besloten om met November a.s. voor leden en niet- leden één of meer feestavonden te organi- seeren, ter gelegenheid van het feit, dat het dan 125 jaar geleden zal zijn, dat Prins Willem I te Scheveningen met een visschers pink aankwam. Opgevoerd zal dan worden het luisterrijke historische spel „Charlotte van Bourgon". Het aantal avonden zal af hangen van het aantal aangevraagde kaar ten. Dat het ijverige bestuur ook verder niet stil zit blijkt wel uit het besluit om voortaan ook de verjaardagen van H. K. H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bernhard feestelijk te herdenken. Reeds nu zal aan de Chr. muziekver. „Artl et Religioni" het ver zoek worden gedaan op 29 Juni a.s. den ver jaardag van Prins Bernhard, een concert te geven. Voorts werd een propaganda- en advies-commissie benoemd bestaande uit 25 leden onder voorzitterschap van den heer A. Groeneveld. secretaris de heer J. Overduijn, dat het bestuur voor propaganda en feestelijkheden steeds van advies en voorlichting zal kunnen dienen. Door energiek werken onder motto: „alle Oranjeklanten sluiten zich aan bij de C V O hoopt men hierdoor te bereiken, dat het ledental, dat nu reeds bijna 750 be draagt. binnen zeer korten tijd wordt op gevoerd tot 1000. Een 8 j. zoontje van A. werd overreden door een hooiwagen. De Jongen die een bloeduitstorting in zijn been bekwam, moest zich onder heelkundige behandelingstellen. Geslaagd te Utrecht voor het examen middenstandsdiploma de heer C. J. van der Burg. alhier. BODEGRAVEN. Benoemingen bij het Waterbedrijf. B. en W. hebben tot chef-machintst van het nieuwe gemeentelijke Waterbedrijf be noemd den tegenwoordigen functionnarls bij de N.V. den heer C Bekker. Tot klerk op het kantoor der bedrijven is benoemd de heer L. A G Boekraad te Boskoop, terwijl de heer C D. v. d Hoofdakker tijdelijk als fitter in dienst genomen is op arbeidscon tract. Van het bestaande pesoneel zullen alzoo voorloopig twee man niet worden overgenomen, terwijl de derde slechts tijde, lijk in dienst genomen zal worden, hoewel die positie misschien in de toekomst defi nitief zou worden. Het a.s. Zang- en Muziekconcours van „Zanglust". Naar wij vernemen, gaat het nationaal zang- en muziekconcours, op 10 en 11 Augustus te organiseeren door de jubilee- rende zangvereenlging „Zanglust" thans definitief door. Er hebben zich thans reeds ruim 30 vereeniginger, aangemeld en men verwacht er nog enkele meer. Het aantal is dus zonder twijfel groot genoeg en een succesrijk concours is wel te verwachten. Reeds nu is zekerheid verkregen dat op den vooravond, op 9 Augustus, dus een openingsconcert zal worden gegeven door door de. Chr, muziekver. ..Soli Deo Gloria". Op den tweeden avond 10 Aug volgt een concert van „Crescendo", terwijl op den slotavond een groot concert gegeven zal worden door een koor van 400 zangers, onder leiding van den heer K. J. de Beun. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Geertruida, D. van A. L. Bakker en A. C. Vergeer Willem, Z. van W. Domburg en A. van Rookhuizen Hen drik, Z. van E. J. van Schothorst en A. van den Berg Petronella. D. van E. van Vulpen en A. J. Stougle Nelly, D. van Joh. de Groot en J. G. C. Kleffdr Ondertrouwd: L. J. van Dissel wedn. van M. v. d Bos 48 j. en D. Uithol, wed. van J. Blok 42 j. D. Boot 22 J. en J. J. Stapper 22 j. Loop der bevolking. Gevestigd: E. H. Benda, v. Tolstraat 27 A. T Verboom, Weipoort 59. Vertrokken: G. J. Groothof Schroder, naar Amsterdam. Molenpad 9 Th, M. van Velsen. naar Gouda, Gr. Beatrixstraat 13 N. Kap- teijn naar Waarder No. 201 W. Blonk, naar Utrecht Alex Numankade 21 J. G. Jonge- neel, naar Gouda. Kattensingel 94. Het voornemen bestaat de oude uit spanning „Het Zuld-Hollandsche Koffie huis" aan de Noordstraat op te heffen en om te bouwen tot 3 winkelhuizen met bovenwoning. Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Grootwaterschap Woerden hebben de reke ningen en begrootingen van de polders Weyland en de Bree en Meijepolder goed gekeurd De omslagen zijn vastgesteld resp. op f. 3.50 en 6.50 per H A. De collecte voor de Centrale v. Werk- loozenzore heeft hier de flinke som van f 422.56 opgebracht, welk bedrag aanzien lijk hooger is als verleden jaar. Gevonden: een pakje winkelgoederen. een rolletje Inhoudende 50 ct.. een bal, een boor, een duif. een sleutel, een bril, een zilveren vulpotlood, een gebreid zadeldekje, een kinderportemonnaie met inhoud, een komjjne kaas. een huissleutel en een nik kelen polshorloge. veen en Gouda ter bezichtiging van den nieuwen verkeersweg en de brug- en sluts- werken ln die gemeenten Geslaagd te Nijmegen voor het examen handenarbeid de heer J. Jongejan alhier. HAZERSWOUDE. De collecte, welke door eenige jonge dames alhier gehouden is voor de vereeni- ging „Het Hoogeland" heeft f. 19 opge bracht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Loop der bevolking. Gevestigd: Abraham v. d. Voorst en gez., B. 46; Jannetje v. Varik en Dirk v. d. Hoorn, B 46; Maartje Spruit en Willempje Burggraaf, C 3. Vertrokken: n. Overschie. Kleiweg 197, Hen drik Hartenveld; n. Zoeterwoude. B 64, Cornells H. v. Wetten; n. Rijnzalerwoude, Herenweg 12, Arentje C. Druten; n. Alphen a. d. Rijn, Bloem hofstraat 27. Antje Schellingerhout: n. Alphen a. d. Rijn, Hoorn 430. Elsje J. Hogeveen; n. Valkenburg (Z.H.). Commandeursteeg 1. H. Mack en gez.: n. Bergambacht A 79. Jan Mack. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Jan Kempen 36 j. met Antje Schel lingerhout 22 J. Jacob MooU 26 j. met Elsje Johanna Hoogeveen 24 j. Uitgaande van de Holl. Mij. van Landbouw, werd daar het examen afgenomen voor het diploma melken, onder leiding van Ir. W. Huisman uit Den Haag Er waren 6 deel nemers, die allen slaagden t.w. W. Verkerk Ter Aar. uitmuntend; J Hartveld, Ter Aar uitmuntend; C. v. Baren. Zevenhoven, zeer goed; A. P. Kroft, Ter Aar. zeer goed; A F. Kool Zevenhoven, zeer goed; G Verburg. Zevenhoven, goed. Na de uitreiking der diploma's wenschte ir. Huisman de deelnemers geluk en dankte de familie Verkerk hartelijk vooj' de uit stekende medewerking. Dit examen werd voor het eerst in onze gemeente afgenomen. BOSKOOP. Bezoek van Wegencoiigressisten. Gisteren bracht een gezelschap, waar onder vele bultenlandsche deelnemers aan het Wegencongres, een bezoek aan onze gemeente ter bezichtiging van de werken aan de Zijdeweg-verbreeding. Het gezelschap werd ontvangen door ir. Vet van de Prov. Waterstaat, die de noo- dlge inlichtingen verschafte. Het gezel schap vertrok vervolgens naar Waddinx- LEIDERDORP. De a.s. Nationale feestdag. In verband met de feestelijkheden die liier op den nationalen feestdag zullen worden gehouden, had wederom eer, bij eenkomst plaats ten gemeentehuize. Eenige vooraanstaande ingezetenen heb ben zich bereid verklaard in een eefe-co- mité zitting te nemen. Voor de organisatie van de feestelijkheden heeft het bestuur zich verzekerd van de medewerking van een twintigtal personen die over dc ver schillende commissies zijn verdeeld, ter wijl nog een nieuwe commissie werd inge steld voor de versiering. De circulaire, welke aan de inzameling van de noodige gelden voorafgaat, zal binnenkort worden rondgezonden. Voor een behoorlijke feest viering is geld noodig en het bestuur hoopt dan ook. dat de Inzameling een succes mag worden! Geslaagd te Amsterdam voor de akte Lichamelijke Oefening M. O., de heer H. M. Zaalberg, alhier. Bij de N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" wordt nog een zilveren jubileum herdacht, n.l. dat van den heer C. Bavelaar, wonen de te Leiden, die 25 jaar geleden bij deze NV. in dienst trad en nu reeds gedurende jaren als meesterknecht bij de fabriek „Canton" van „Ouderzorg" werkzaam is. LEIMUIDEN. INSPECTIE DER VERBETERDE RIET LANDEN. Mooie resultaten der werkverschaffing. Door B. en W. dezer gemeente werd in gezelschap van de heeren mr. de Wildl Meijboom. Rijksinspecteur voor de werk verschaffing in Alg. Dienst. J. W. Hudlg inspecteur van de werkverschaffing te Haarlem en de heer v. d. Borg, hoofd inspecteur der Ned. Helde-Mij.. een bezoek gebracht aan de in werkverschaffing ver beterde rietlanden, welke dezen winter ln werkverschaffing zijn uitgevoerd. De heer Hol te Nieuwkoop, had geheel belangloos zijn motorjacht ter beschikking gesteld. De heeren Huis en van Poelgeest hadden zich bij het gezelschap aangesloten, om zoo- nood ig toelichtingen te kunnen geven van de verrichtte werkzaamheden, de heer Huls als opzichter der werkverschaffing, de heer van Poelgeest als huurder van de gem. rietland^i. Zooals bekend, werd de riet- cultuur bedreigd door het groeien van mos en ander vuil op de rietlanden der ge meente, die ongeveer 30 H A. groot zijn. In den afgeloopen winter zijn onder toe zicht van de Ned. Heide-Mij. deze riet landen in werkverschaffing van mos en ander vuil ontdaan. Nadat dit gebeurd was heeft men een laag bagger op de rietwor tels gebraoht. Bij deze excursie werd een bezoek ge bracht aan een verbeterd stuk rietland en aan een stuk waar het mos en vuil nog welig groeide. De welige groei op het be handelde rietland en de veel betere kwa liteit van dit riet vielen direct op. De heer de Wildt Meijboom was met het verkregen resultaat zeer tevreden en sprak den wensch uit, dat ln den komenden winter met deze werkver schaffing zal worden voortgegaan. Hij hoopte, dat ook particulieren die hier nog groote stukken rietland hebben liggen, het groote nut van deze werk zaamheden zullen inzien en hun riet- gronden in werkverschaffing zullen doen behandelen. Werkverschaffing en vooral produc tieve is n.l. vèr te prefereeren boven steun verleenin g. Begunstigd door het fraaie weer, werd nog gevaren over de Westeinderplassen, zoodat ook daar het zoo rijke natuurschoon kon worden bewonderd! Het ligt thans in de bedoeling van het gemeentebestuur om in den komenden winter de werkzaamheden op de rietlanden voort te zetten. Een woord van dank aan den heer Mol voor het beschikbaar stellen van zijn motorboot is hier op zijn plaats. RIJNZATERWOUDE. Aanbesteding restauratie OX. school. Alhler had plaats de openbare aanbeste ding van het restaureeren der O.L. school en de keuken van de onderwijzerswoning 1. A. Kammeraat, Ter Aar, f. 905; 2. De Raadt en Heemskerk. Ter Aar. f. 915; 3. Chr. Overdevest, Rijnsaterwoude. f. 944; 4. G. Reyneveld, Rijnsaterwoude. f. 958 Het werk is aan den laagsten Inschrijver gegund. TER AAR. De augurken komen weer! Door den tuinder J. van der Hoorn Jzn. werden de eerste augurken ter veiling aan gevoerd. De Meisjesvereenlglng „Wees een Ze gen" maakte een tocht per flets, waarbij om. dc speeltuin „de Vink" werd aange daan. Vermoeid doch hoogst voldaan keer den de leden 's avonds huiswaarts. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Egbertus de Lange 28 j. en Antje Geertruida Roos 25 j. Geboren: Johannes Gerardus, Z. van W. van der Ploeg en H. M. Hillebrand Titia, D. van J. H. Vrielink en G. Smit. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharlna Theodora Maria. D. v. J. A. A. Koot en A. M. Hendrlkse Jannie Sophia. D. van J. P. Huurman en M. de Jong. Overleden: H. Land 27 Jaar ongehuwd C. van der Blom, echtgenoote van A J. Ultden- bogerd. Naar wij vernemen bestaan er plannen tot oprichting van een Ned. Herv. Zieken huis te Voorburg voor Voorburg en om geving, waaronder ook onze gemeente res sorteert. Er zal plaats zijn voor een 100 tal bedden, terwijl het de bedoeling is contri buanten te krijgen tot Instandhouding van het ziekenhuis. Onze plaatsgenoot J. van der Spek Azn. slaagde te Amsterdam aan de Vrije Universiteit voor het candidaatsexamen rechten. Gevonden: een beiasllngplaatje en een imitatie paarlencoliier. Inlichtingen ter secretarie. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: M. Slingerland 21 j. te Nieu- werkerk a. d. IJssel en H. D. Verduijn 20 j. H. J. Kas 30 j. en J. M. Balvert 21 j., te Zeg veld. Getrouwd: W. L. Kruijt 27 j., won. te Vin- keveen en A. J. W. van Dam 26 j. Th. G. van Rossum 25 J.. te Wilnls en B. de Rijk 25 j. G. Leliveld 28 j. en J. VV. Vroonhof 27 j. Overleden: A. Schijff 82 J.. echtgenoote van M. van Dam. NIEUWVEEN. Uitreiking diploma's „melken". Op de boerderij van den landbouwer' p. C. Verkerk heerschte een ongewone drukte. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornells van Os 3 dagen. Ondertrouwd: Jan Schokker 26 j te Ede en Jostna Helena Koster 25 J. Onze plaatsgenoot H. D. Llnschoten, is geslaagd voor het eind-examen aan de HBS. met 5-jarigen cursus te Woerden DAGELIJKS een fleschje VERHOOGT UW GEZONDHEID 3364 (Ipgez. Med.) VOOR ZATERDAG 25 JUNI. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. KRO.-Uitzen ding 8.00—9.15 Gr.muz. (Om 8.20 Berich ten) 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig half uur 12.00 Berichten 12.15 KRO.-orkest (1.001.20 Gr.muz. 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gr.muz. 3.00 Kinderuur 4.00 Be richten, hierna: de KRO-Melodlsten en solist 4.45 KRO.-orkest 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO.-Nachtegaaltjes 6.15 Gr.muz. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gr. muz. 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Het Wlt-Gele Kruis" 7.35 Actueele Aetherflitsen 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 KRO.-Melodisten, solisten, declamatie en gr.muz. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sport- praatje 10.55—12.00 Gr.muz. Hilversum II, 301,5 M VARA.-Uitzending 10.00^10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gr.muz. (Om 8.16 Berichten» 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven 12.00—1.45 Grjnuz. (Om 12.15 Berichten) 2.00 Film- praatje 2.15 Gr.muz. 3.00 Reportage 3.30 VARA-orkest en solist 4.30 Esperanto-uitzen ding 4.50 Utrechtsch Stedelijk Orkest en so listen (gr.opn.) 5.40 Litteraire causerie 6.00 Orgelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbeweging 7.00 Filmland 7.30 Reportage 8.05 Her haling SOS.-Berichten 8.07 Berichten ANP., VARA.-Varia 8.20 VARA.-orkest 9.00 Toe spraak, hierna: Gr.muz. 9.15 Gevarieerd concert 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gr. muz. 11.00 Cor Steyn's accordeonorkest en solist 11.3012.00 De Ramblers. Droitwich, 1500 M. 11.25 Pianovoordracht 11.50 BBC-Northern orkest en soliste 12.50 Sportreportage 1.00 Het Gershom Parking- ton-kwintet 1.40 Sportreportage 1.55 Or gelspel 2.35 Sportreportage 2.50 Troise's Mandoline-orkest en solist 3.35 Gr.muz. 4.05 Sportreportage 4.35 Gr.muz. 4.50 Sportreportage 4.55 Gr.muz. 5.20 Sport reportage 5.30 Sid Millward en zijn Band en Sportreportage 6.20 Berichten 6.45 Sport reportage 7.00 Discussie 7.20 BBC.-orkest 7.50 Radiojournaal 8.20 Variété-program ma 9.20 Berichten 9.40 Uit Amerika: Weekoverzicht 9.55 Het Blech-strijkkwartet 11.35 Ambrose en zijn orkest e.a. 12.1012.20 10.35 BBC.-Theater-orkest en solisten 11.35 Ambrose en zijn orkest e.a. 12.10—12.20 Berichten. Radio-Paris. 1648 M. 8.109.30 en 10.05 Grjnuz. 12.35 Giardino-orkest (Om 1.50 Zang) 3.20; 4.05 en 8.35 Zang 8.50 Radio- tooneel 9.30 Variété-programma 10.25 Symphonieconcert 11.20—1.20 Jo Bouillon's orkest. Keulen, 456 M. 6.50 Gr.muz. 7.30 Willi Schönfeld's orkest 8.50 Danziger Landesor- kest 12.20 Weensch Symphonie-orkest 2.30 Gr.muz. 4.20 Hermann Hagestedt's Amuse mentsorkest en solisten 7.30 Leo Eysoldtfc dansorkest 8.35 „Die lustige Wltwe", ope rette 10.55 Gr.muz. 11.20 Anton Goronzy en Fritz Wagner met hun orkesten 2.20— 3.20 Orkest van het Opper-Silezische Landes- theater. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.- muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 Gr.muz. 2.20 Jan Steurs' accordeonorkest en soliste 3.20 Gr.muz. met toelichting 4.20 Viool en cello. In de pauze: Gr.muz. 5.20 Gr.muz. 6.35 Zang 7.20 Gr.muz. 8.20 Omroeporkest en solist 9.05 Radlotooneel 9.25 Vervolg concert 10.30 Dansmuziek (gr.- pl.) 11.2012.20 Populair concert 484 M.: 12.20 Grjnuz. 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.50—2.20 Gr.muz. 3.20 Omroep- salonorkest 3.50 Pianovoordracht 4.05 Vervolg concert 4.20 Omroepdansorkest 5.35 Selectie uit de operette „Die Bajadère" 6.35 en 7.05 Omroepsalonorkest en soliste 7.35 en 8.20 Gr.muz. 8.35 Radiotooneel 9.05 Omroepsymphonie-orkest en solisten 10.30 Omroepdansorkest en soliste 11.20 12.20 Gr.muz. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Populair concert 8.20 Gevarieerd programma 10.20 Berichten 10.40 Sportreportage 10.50 Cello en plano 11.05 Berichten 11.20 Om roepdansorkest, Omroepschrammelensemble en solisten 12.20—2.20 Nachtconcert (gr.opn.) 1.15—1.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 25 Juni. lste Programma: Iedereh dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen - 10.20 Parijs R, 11.05 Radio P.T.T. Nord 12.20 Keulen 13.20 Brussel (VI.) 14.20 Keulen 15.35 Brussel (Fr.) 16.20 Keulen 18.20 London Reg. 19.05 Brusel (Fr.) 19.20 Brussel (VI.) 19.50 Keulen 22.20 Brussel (VI.) 22.30 Boedapest of diversen 22.55 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 13.55 Droit wich 19.00: London Reg. 19.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. HEDEN. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling M.S.G, 6—9 uur nam. Zaterdag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling M.S.G, 24 en 6—9 uur nam. Zondag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling M.S.G, 25 uur nam. Dinsdag. N.V. „de Overdekte": Alg. Verg. van aandeel houders. 4 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012% en 26 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 103 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum is ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr.1 April 104 uur. 's Zondags van 13. 4 oi 5 uu Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. 16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 46 uur nam. BIO SCOOPE N. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur imm.; „Paljas". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Br eestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Hollywood Hotel". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.16 uur nam.: „M'n man is detective". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hooge woerd 49: 8 uur nam.: „Ik ben een dief". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traau: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Zeeduivels". Zondag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee)8 uur nam. ,De Drie Musketiers". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 t.m. Vrijdag 24 Juni a.s. waargenomen do^r de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6