LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 24 Juni 1938 Njordploegen naar Frankfort. ZUIDERKWARTIER I-5.C.0.1 SPORT Internationale Jubileumsregatta op Main. WATERPOLO. R. Z. C. I—L. Z. C. I 2—1. Na spannenden strijd. Gisteravond speelde L.Z.C. I in het Sport- fondsenbad te Rotterdam voor de 2de klasse- competitie tegen het geduchte R.Z.C. I. De Leidsche ploeg kwam als volgt uit: doel: Versluis; achter: v. d. Reyden. Elzlnga en Van Helvert; voor: Lut. Ouwerkerk en Teegelaar. De thuisclub is direct in de meerderheid en zij neemt spoedig na goed samenspel de lei ding. 10. Bij een scrimmage voor de Rotter- damschc goal weet Last echter weldra den bal in het doel te zwemmen 1—1. Door niet opletten zwemt daarna een L.Z.C.'er van zijn man weg. De Rotterdammer bemach tigt den bal en onhoudbaar voor Versluys schiet hy in, 21. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op. Van weerszijden worden goede aan vallen gedaan en er wordt ook goed geschoten, doch de keepers blijven de situatie meester. Met 21 voor R.Z.C. komt dus het einde van dezen, door den heer L. Pott uitstekend ge leiden wedstrijd. TENNIS. Het tournooi te Wimbledon. Wedstrijden van „De Zijl". Onverwachte 32 overwinning op G.Z.C. I Een opwindend slot. Niet minder dan drie polo-wedstrijden werden er gisteravond gespeeld in de zweminrichting De Zijl, waar. als altyd. de publieke belangstelling heel groot was. Begonnen werd met den kamp tusschen de tweede zeventallen van De Zijl en L.Z.C. De thuisclub kwam uit met: doel: Klinkhamer; achter: W. Hasselbach. Van Weizen en J. Stou ten; voor: Sanders, Lepelaar en Loof; terwijl de L.Z.C.-ploeg bestond uit: doel: H. Overde- ve6t; achter: N. Ovérdevest; F. Hofsteenge en De la Court; voor C. Walenkamp, H. A. K. Walenkamp en Spoor. De L.Z.C. was aanvankelijk sterker, doch Klinkhamer stompte een schot van H. Walen kamp over de lat. terwijl Spoor van dichtbij precies naast schoot. Toen daarna de strijd meer gelijk op ging. wist Overdevest met moeite een schot van Lepelaar corner te tikken. De tweede helft was nauwelijks begonnen of H. Walenkamp gaf zijn ploeg met een goed, strak schot de leiding. (0—1). Nadat Lepelaar een zeer fraaie kans om gelijk te maken gemist had, werden de gasten gevaarlijker door méér en iets sneller zwemmen. De la Court, die in de voor hoede was gaan spelen, voerde den voorsprong der L.Z.C. tot 2—0 op en met dezen stand kwam het einde, nadat Overdevest nog een goed schot van Sanders, vlak onder de lat ge vangen had. In den wedstrijd De Zyl III—L.Z.C. III, voor de competitie van den Haagschen kring, ver scheen L.Z.C. met slechts zes spelers. De opstelling van De Zijl was: doel: Keizer; achter: K Kraayenbrink. F. van der Mark en Van Zijp; voor: Kapaan. Verkerk en J. Blans- jaar. Voor L.Z.C. kwamen uit: doel: Meyeraan: achter: Rotteveel. Dingeman en Bonte; voor.: Stallinga en Van der Zanden. De Zijl liet uitvallen zoodat er aanvankelijk met zes togen zes gespeeld werd. Niettemin was de thuisclub beduidend sterker en met 3—0 kwam de rust. Van Oord kwam toen de L.Z.C.-ploeg completeeren. waardoor er van krachtsverschil nauwelijks sprake meer was. Zelfs scheen L.Z.C. nu iets meer in den aanval en het was Rotteveel, die met een ver schot te gen scoorde. Vlak voor het einde maakte De Zijl er echter 41 van. De belangrijkste wedstrijd van dezen avond was natuurlijk die tusschen de eerste zevental len van De Zijl en G.Z.C. uit Gouda, welke door den heer Loeven uit Den Haag voortreffelijk geleid is. hoewel hij o.i. af en toe iets te wel willend tegen forsch spel optrad. De opstelling der ploegen was: De Zijl: doel: Kloots; achter: Van Egmond. Key en Arbouw; voor: Blansjaar, Arnoldus en G.Z.C.: doel: Meulman; achter: Bickneze. J. C. Gravestein en W. de Boer; voor: J. T. Tybout, O. Beck cn C. J. Tybout. De Gouwenaars begonnen met felle aanval len waarbij vooral de snelle rushes van De Boer herhaaldelijk gevaar brachten voor het Leidsche doel. dat echter door Kloots voor treffelijk verdedigd werd. Terwijl de gasten er evenwel niet in slaagden hun overwicht in een doelpunt om te zetten, loste Geeve plot seling een ver boogschot, dat den keeper ver raste. Het schot was heel zwak. doch de bal dreef onder de handen van Meulman door in de goal. waardoor De Zijl op vrü fortuinlijke en zeer onverwachte wijze de leiding kreeg. 1—0. Key en zijn tegenspeler werden even later uit het water gezonden en gaandeweg scheen toen de Goudsche voorhoede aan dreiging te verliezen, zoodat de strijd vri) gelijk op ging. Dadelijk na de hervatting schoot Arnoldus buiten bereik van den keeper tegen den paal! Heel het spel van G.Z.C. concentreerde zich thans op De Boer. die midvoor was gaan spe len. zijn snelheid volkomen verwaarloosde en op buitengewoon ontactische wijze op de 2 M - lijn liggen bleef, waar hfj door Van Egmond zwaar werd gedekt. Een enkele maal wist De Boer een schot te lossen, maar Kloots was in bijzonderen vorm en geruimen tijd wist hy stand te houden. Maar eindelijk was het dan toch De Boer. die gelijk maakte, 1—1. Een moment daarna zou De Zijl waarschijnlijk dl- reet de leiding hernomen hebben, Indien Oeeve niet zelf had willen schieten, doch overge geven had naar den geheel vrij liggenden Ar noldus, die met zijn tegenstander vervolgens uit het water gezonden werd toen het wat al te lel toeging. Plotseling ging Blansjaar toen in een rush naar voren en het was Key. die De Zijl de leiding gaf. 2—1. De gelijkmaker kwam spoedig er na uit een strafworp tegen Van Egmond, 22. Reeds dacht men dat de kamp onbeslist ein digen zou. tot in de laatste seconden Geeve met den bal opzwom en onder stormachtig ge juich aan de thuisclub de overwinning be zorgde! Even dreigde het nog mis te loopen. doordat de tijdwaarnemer aanvoerde, dat hij voor tijd gefloten had. vlak voordat dit doel punt gescoord was. doch het bewijs hiervoor bleek niet te leveren (het. was trouwens ook niet in ovpreenstemming met de constatcering van hen. cl ie naast den tijdwr.arrcmcr gestaan hadden'en na eenige bospreking met dc aanvoerders besloot ten laatste dc heer Loeven het doelpunt toe te kennen, zoodat De zyl met 3—2 winnaar werd. Mej. Rollin Couquerque en mej. Wheeler uitgeschakeld. Het was gisteren bij de voortzetting van de kampioenschappen op Wimbledon weer druk kend heet. Er werd in het dames- en heeren enkelspel en in het dames- en gemengd dubbel spel gespeeld. Onze landgenoote, mej. Rollin Couquerque en de Amerlkaansche speelster mej. Wheeler trof fen het niet, dat zij reeds in de eerste ronde van het dames dubbelspel tegen het kampioens- paar van het vorig Jaar, mevr. Mathieu en mej. Yorke moesten spelen. Het werd een gedeci deerde overwinning voor de Fransch-Engeische titelverdedigsters, maar toch hield het Neder- landsch-Amerikaansche dubbel dapper stand en maakte het zijn tegenstandsters niet gemakke lijk. Budge had een flinke verkoudheid opgcloo- pen. maar ondanks dit won hij toch van den Ierschen Davisbekerspelcr Rogers in drie sets. Alleen in de tweede set was er sprake van strijd. In de beide andere was Budge heer en meester. Een prachtige party speelde hy in het gemengd dubbelspel met mej. Marble. De kampioenen van het vorige jaar stonden mevr. King en McPhail geen set af. Min of meer verrassend werden mej. Jedrzejofska en Mako verslagen door het Engelsche dubbel, mej. Saun ders en Shayes. In het heerenenkelspel won Henkei zonder veel moeite van Boussus. maar de Franschman was er dan ook hopeloos uit. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspelOlllff (Engeland) sl. Gop- fert «Duitschland) 62. 26. 64. 6—3; Budge <V.S.) sl. Rogers (Ierland) 60. 75. 61; Ku- kuljevic Zuid-Slaviësl. Nelson (V S.) 61, 61. 64; Henkei (Duitschland) sl. Boussus (Frankryk) 6—2. 6—3. 6—2; Kho Sin Kie (China) sl. Collins (Engeland) 810, 62, 36. 62; Cejnar (Tsjechoslowakye) sl. Ghaus Mohammed (Britsch-Indië) 62. 64. 11—9, Menzel «Tsjecho-slowakye) sl. Choy 'China) 75. 36. 46. 62. 86; Maneff (Zwitser land) sl. Ranbir Singh (Br. Indië) 6—3, 36, 62. 61; Shayes (Engeland) sl. Lysaght (En geland) 6—4, 64. 6—4; McPail (Schotland) sl. Avory (Engeland) 6—2, 63. 61; Mako (V. S.) sl. Henderson Brooks (Engeland) 62, 63, 57. 62; Hecht (Tsjechoslowakije) sl. Sharpe (Engeland» 63. 64, 57. 61; Ellmer (Zwitserland) sl. Sawhney 'Britsch Indië» 62. 62, 61; Puncec (Zuid-Slavië) sl. Anderson (V. S.) 7—5. 6—3. 4—6. 3—6. 6—4; Mitic (Zuid- Slavië) sl. Procopio (Brazilië) 46. 62. 60, 6—0. Dames-enkelspel: Mevr. Sperling (Denemar ken) sl. mej. Wheeler (V.S.) 60. 60; Helen Jacobs (V. S.) sl. mej. Ingram (Engeland) 97. 63; mevr. Mathieu (FY.) sl. mej. Curtiss (En geland) 60, 63; mej. Scriven 'Engeland) sl. mej. Scott (Engeland) 63. 64. Dames-dubbelspel: Mevr. Mathieu en mej, Yorke 'Frankrijk-Engeland) sl. mej. Rollin Couquerque en mej. Wheeler (Nederland-V.S.) 6—3. 63:-mevr. Fabyan en mej. Marble (V. S.) sl. mej. Jedrzejowska en mej. Thomas (Enge land) 75. 63; mej. Enger en mej. Kraus (Duitschland) sl. mej.. Baumgarten en mej. Kovac (Hongarye-Zuidslavië) 64. 61. Gemengd dubbelspel: Mevr. Fabyan en Hen kei (V. S.-Duitschland) sl. mevr. de Meule- meester en Geelhand (België) 63. 46, 61; mej. Curtiss en Pallada (Engeland-Zuid-Slavië) sl. mej. Wilson en Abe (Australië-Japan) 64, 64; mej. Deutschova en Hecht (Tsjecho slowakye) sl. mej. Craze en Aeschllman Zuid- Af rika-Engeland) 64. 63; mevr. Kirk en Meredith (Engeland) sl. mej. Enger en Koch (Duitschland) 64. 75: mej. Hard wiek en Austin (Engeland) sl. mej. Baumgarten en Csi- kos (Hongarye) 63. 61; mej. Hopman en Puncec (Australië-Zuidslavië) sl. mej. Mavro- gordato en Pettigrew (Engeland) 64. 64; Helen Wills en Borotra (V. S.-Frankryk) sl. mej. Howard en Mensel (Engeland-Tsjechoslowakije) 63. 64: mej. Saunders en Shayes 'Enge land) sl. mej. Jedrzejowska en Mako (Polen- Ver. St.) 6—3. 62. mej. Marble en Budge (V S.) sl. mevr. King en McPhail (Engeland- Schotland) 60. 60. VOETBAL. Smit speelt niet mee. In den wedstrijd tegen Indië. In den wedstrijd tusschen het Bondouif- tdl en de Nederl.-Indische ploeg zal Suilt oo den Olympischen Dag niet van dc partij z'jn. Hij is vervangen door Van Spaen- donck, aldus meldt de „Sportkroniek", L.D.W.S.LUGDUNUM 3—0. Na een vlot en geanimeerd partytje won L.D. W.S.. dat goed op dreef was. met 30 van Lugdunum. N.Z.H. TRAM-BOYS. Het Secretariaat dezer vcreeniging is van heden af gevestigd P. Philippo, Konlnginnelaan 46, alhier. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.S.O. Voor Zondag zyn vastgesteld: 12 uur: D.S.O. IVMoordrecht III: 2 uur: D.S.O. I—Moordrecht I; 4 uur: D.S.O. Hl- Moordrecht II. NEDERL A AG WEDSTRIJDEN. Zondag te 1 uur speelt Bosk. Boys II tegen Alphia III en te 3 uur Bosk. Boys I tegen Alphia I. NIC. BOYS. Nic. Boys II (Nieuwveen) gaat Zondagmiddag op bezoek by D.S.V. II 'Noorden). WEDSTRIJD TE RIJNSBURG. Maandagavond speelt R. Boys I tegen oud- I RP.C. op het terrein van R.B. UIT LEIDSCHEXDAM. Zondag om 12 uur speelt A.V.V. 3 tegen Docos 2. om 1.45 uur A.V.V. 1 tegen Docos 1 en om 3 uur A.V.V. a tegen Docos a. SPORTVEREENIGING OPGERICHT TE TER-AAR. Te Aardam (Ter-Aar) is een sportvcreeni- ging opgericht, genaamd „Voor ons Plezier". Het bestuur bestaat uit de heeren P. K. Baas, voorz.: C. J. Kroon, seer.; I. Spek, penning meester en C. Valk, algemeen secundus. Aan vankelijk hebben zich 48 leden opgegeven. Be halve het voetbalspel ligt het in de bedoeling speerwerpen, kogelstooten, hoogspringen, ver springen en exercitie te beoefenen. Onder handelingen zijn aangeknoopt voor een ge schikt terrein, in afwachting waarvan de oefe ningen op het grondlichaam van den nieuwen weg langs het Aarkanaal worden gehouden. [titels, die zij vorig jaar in Amsterdam ver overden. Het zal de Hollandse he deelnemers - I dan oog uiterst lastig vallen in dit milieu Q0 een goed figuur te slaan. De Leidenaren zijn echter, zoo als gewoonlijk, vol goeden moed. Drie Njordploegen zijn afgevaardigd, en wel; I De Oude Vier met Catalini (boeg), Koele- man, Roessingh, du Pon (slag) en Coutinho Gisteren is met den trein naar Utrecht j Jr. (stuurman), een groot gezelschap Leidsche roeiers en De Jonge Acht met Hardeman (boeg), supporters naar Duitschland vertrokken om Wiebenga, Esser. Brouwer. Schiff, Zilver- in Frankfort deel te nemen aan de inter- schoon, van Swaay. Reus (slag) en Wegerif nationale wedstrijden, waarbij behalve Njord (stuurman). ook nog de Delftsche Studenten Roeiver- i De Lichte Vier met Coutinha (boeg), Re- eeniging „Laga" en het Amsterdamsche nardel de Lavalette. van Voorthuysen, den „Nereus" aanwezig zullen zijn. Bovendien zijn talrijke vereenigingen uit Frankrijk, België. Denemarken en Joegoslavië uitge- noodigd om hun krachten te meten met de sterkste Duitsche ploegen. Zooals men weet staat het roeipeil bij onze Oosterburen zeer hoog, gezien de 5 Europeesche kampioens- Tex (slag) en Coutinho Jr. stuurman). Als chef d'équipe treedt de heer H. F. Hey- ting op terwijl de ex-Njordinternationaal J. M. W. Kampmeinert het gezelschap als adviseur vergezellen zal. Onze foto werd genomen bij het vertrek hier ter stede. HET COMPETITIE-PROGRAM. Voor de week van 29 Juni tot 6 Juli zyn o.m. vastgesteld Woensdag 29 Juni: Poelmeer IR.Z.C. I. Donderdag. 30 Juni: De Zyi I—Poelmeer I. zyi II—Zian V. Maandag 4 Juli: Zwip I—L.Z.C. I. Poelmeer U-De Zijl II. Dinsdag 5 Juli: L.Z.C. I—Poelmeer I. L.Z.C II —Poelmeer II. De Zaterdagmiddag competitie. Morgen wordt de laatste wedstrijd gespeeld in de 1ste afdeeling. In dezen wedstryd zal vermoedeiyk de beslissing vallen voor het be zetten van de 1ste en 2de plaats. De Munnik ontvangt dan Carla op bezoek De Munnik en Wassenaar, die beide naar de lste plaats dingen, loopen in sterkte niet veel uiteen, hetgeen ook biykt uit het gelijke spel in den tusschen beide clubs gespeelden wed stryd. Wassenaar heeft van Carla gewonnen met 60. Mocht ook De Munnik tot een der- leiyke prestatie in staat zyn. dan ls zy kam pioen. By een uitslag van 51 in het voordeel van De Munnik zal tusschen Wassenaar en De Munnik een beslissingswedstrijd noodig zijn. Behaalt De Munnik een slechter resultaat, dan is Wassenaar kampioen. Daar Carla ongetwijfeld haar uiterste best zal doen. zullen morgenmiddag op de banen van De Munnik spannende partyen zyn te verwachten, waarvoor zeer zeker veel belang stelling zal zyn. In de 2de afdeeling moet ook nog een wed strijd worden gespeeld, n.l. De Munnik IIDe Krogt II. Deze wedstrijd, die aanvankelijk ook op morgen was vastgesteld, is op verzoek van eerstgenoemde club uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Daar Wassenaar II reeds kampioen in deze afdeeling is. gaat het hier om de bezetting van de 2de plaats, waarbij Dc Krogt II de beste kansen heeft. VOETBALWEDSTRIJD (Oegstgeest) OM DEN ZATERDAGMIDDAG-BEKER. Zaterdag 5 uur Terr. Zoeterwoudsche Singel Toegangspr. 10 ct. VerpL rijwielstalling 5 ct. De winnaar komt in de demi-finale. 3355 (Ingez. Med.) BOKSEN. Louis verdiende 2606 dollar per seconde Schmeling moet op een brancard naar Duitschland terug. ZWEMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN KRING DEN HAAG. SKI-SPORT. DE NEDERLANDSCHE SKI-KAMPIOEN SCHAPPEN 1939. Twee weken vervroegd. Met het oog op de universitaire examens en de deelneming van studenten aan de Neder- landsche ski-kampioenschappen heeft het be stuur van den Nederlandschen ski-bond be sloten den datum van de ski-kampioenschappen 1939 vast te stellen op 13; 14 en 15 Febr. te Arosa. Aan de kampioenschappen gaat evenals vorig jaar een veertiendaagsche trainingscursus vooraf. SCHERMEN. HET WAPENFEEST VAN DEN K.O.S. Het wapenfeest van den Kon. Off. Scherm- bond te Den Haag is gisteren begonnen met den korpswedstryd op degen. De eerste equipe van Den Haag legde beslag op den wisselbeker, beschikbaar gesteld dooi den minister van Defensie. Deze beker werd in 1936 door Amersfoort gewonnen. Verleden jaar werd hy niet verwerkt. De eindstand luidde. 1. Den Haag I met 3 gew. matches, 6 pnt.; 2. Amersfoort met 2 gew. matches, 4 pnt.; 3. Den Haag II met 1 gew. match. 2 pnt.; 4. Arnhem met 0 gew. matches. 0 punten. De oud-voorzitter van den bond. generaal- majoor b. d. F. J. Backer, had een zilveren schaal als extra-prys beschikbaar gesteld voor den best geplaatsten schermer. Deze werd ge wonnen door den kapitein mr. J. D. Schepers. Morgen in de Zweminrichting De Zyl. Omtrent de wedstryden om de kampioenschap pen van den Kring Den Haag van den K.N.Z.B., welke morgenmiddag te hall vier in de Zwem inrichting „De Zyl" zullen worden gehouden en waarvan het voorloopig programma reeds Maan- dag 1.1. door ons werd vermeld, kunnen we thans I mededeelen. dat daaraan zullen deeinemen de 'vereenigingen H.Z. en P.C.; Zian; H.G.A. en Zwip (Den Haag»; D.Z.V. (Delft), Z.S.V. <RU»- wijk); De zyl en L.Z.C. «Leiden» en Poelmeer (Oegstgeest), terwijl op de verschillende num mers een record aantal inschrijvingen is binnen gekomen. Op het nummer 50 M. rugslag dames juniores zullen n.l. een veertiental deelneemsters starten, w.o. mej. B. v. d. Bly (Poelmeer), ter wijl op de 50 M. schoolslag dames juniores der tien deelneemsters uitkomen, w.o. mej. T. Ydens (Poelmeer). Aan het nummer 100 Meter schoolslag heeren juniores «acht inschrijvingen) zal o.a. deelne men W. Geeve «De Zyl). Zeer sterk bezet ls het nummer 50 Meter borstcrawl dames juniores, waarop niet minder dan drie en twintig deel neemsters uitkomen, w.o. mej. A. Witmans (Poel meer». Op het nummer 100 Meter borstcrawl heeren juniores (20 deelnemers) komen vier Leidenaren uit n.l. A. Sanders en J. de Looff «De Zyl) en F. Tegelaar en P. Lut (L.Z.C.). ter wyl L.Z.C. o.a. deelneemt met P. Lut; F. Tege laar. P. Versluis. H. v. d. Reyden en J. Elsinga aan het nummer 5 x 50 Meter borstcrawl-esta fette heeren. Tot slot zullen twee waterpolo-wedstryden worden gespeeld te weten: H.Z. en P.C. tegen Zian (dames.) en De zyl I tegen een Kringcom binatie. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN KATWIJK. Negers vieren feest. Dadelyk na het gevecht te New York om het wereldkampioenschap in het zwaargewicht, dat zoo sensationeel ten gunste van Joe Louis ver liep. heeft Schmeling zich naar een bekend arts begeven. Na een onderzoek van twee uren in een polikliniek, waarbij vele roentgenfoto's werden genomen, bleek het, dat twee beentjes, die in het rechtergedeelte van zyn rug onder de nier den wervelkolom met de lendenspieren verbinden, gebroken zijn. De professor van de chirurgische afdeeling. prof. Brennan. zeide. dat de behandeling van dezen breuk zeer lastig en een uiterste rust eischt. Schmeling zal dan ook drie weken in strekverband moeten liggen. De Duitsche kampioen zal op 2 Juni a.s. op een brancard naar de boot gebracht worden en zoo vervoerd worden, waarna hij in Duitschland verder zal worden behandeld. Joe Louis was zeer trotsch en verheugd over zijn overwinning. Hy verklaarde aan de jour nalisten, dat hij zich nu pas werkelijk wereld kampioen voelde. Van een slag in de nierstreek wil hy niets weten. „Met een harden, linkschen hoek op zyn lichaam heb ik Schmeling tegen den grond geslagen". Hij wil niet voor de derde maal tegen Schmeling uitkomen. ..Waarom nog een partij? Ik ben nu quitte met hem". De totale recette bedroeg, de rechten voor film en radio inbegrepen. 1 mil li oen 15096 dol lar, waarvan 940096 dollar voor plaatsbewijzen. Van de netto-winst van 803.113 dollar kreeg Louis 321.245. SSchmeling 160 622 dollar, zoodat Louis in iedere seconde van het gevecht 2606 dollar verdiende. Er bleken, na telling. 72.000 toeschouwers geweest te zijn waarvan 66277 be talende. BILJARTEN. WEDSTRIJDEN TE LISSE. In de Oranjezaal van net Jeugdhuis te Katwyk Laatstgenoemde gJt steeds ^teT rnLn m 7,pp ïmH ciRf.prnvnnri rip nriisnitreikinp nlaats laatstgenoemde gaat steeds beter ryden WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT". Gisteravond werd wederom een competitie- wedstryd gereden voor alle categorieën. Aller eerst kwamen de C.-klassers aan start voor een r over 321- K.M. Slecl."^ een drietal renners kwamen hier aan den start, van wie FY. Blom even heeft moeten lossen, doch op eigen kracht wist hij by te komen, zoodat dit drietal op de finish af ging. waarbij even tevoren van Henk Noests rywiel de ketting af liep. Van Klinken won de sprint. aan Zee had gisteravond de prysuitrciking plaats door den burgemeester mr. W. J. Woldringh v.d. Hoop, van de pry zen van het tournooi om het Kampioenschap van Katwijk. Aanwezig hierby waren de secretaris van den Leldschen Schaak bond dc heer G. Bosscha, notaris Matthys als vertegenwoordiger van V.V.V.. bestuursleden van de damclub en vele leden van schaak- en dam club. De voorzitter heette allen welkom. De wed stryd heeft een goed verloop gehad en is zeer zwaar geweest. Hij bracht dank aan den burge meester. die de prijzen wilde uitreiken. Hij beëin digde met den wensch uit te spreken, dat de volgende wedstrijd een even gunstig verloop zal mogen hebben. weet thans het tempo van Noest zeer goed te volgen. Fr. Blom moest met de derde plaats genoegen nemen. De A. en B.-klassers startten gezameniyk over een afstand van 70 K.M., waarby een zeer felle strijd is geleverd. Na een veertig kilometer welke in een zeer hoog tempo waren gereden, kwam de kleine Rijsbergen met een voorsprong van circa 500 M. door. met een 100 M. achter hem Fr. v. d. Berg. terwijl het peleton nog ge heel intact was. Na een jacht kwam alles weer byeen en hoe wel verschillende renners het nog eens pro beerden. zooals Lodewyks, die tot tweemaal toe een 100 M. wist te nemen, kwam het pele ton steeds weer by de wegloopers. Jammer van B. Teegelaar tweemaal geslagen. Onder buitengewoon groote belangstelling werden gisteren in het gebouw van den R. K. Volksbond te Lisse eenige wedstryden gespeeld. De eerste partij had plaats tusschen B Tee gelaar kampioen van Leiden en Omstreken en C. Faas Lu to. Gespeeld werd 300 carb. libre. In den aanvang ging het spel gelyk op. Na 10 beurten leidde Teegelaar met 10171, terwijl hy in de 15e beurt een serie van 83 car. scoorde, zoodat de stand was 205111. Hierna verslapte het spel van den Leidschen kampioen ten zeerste. In 13 beurten behaalde hy slechts 33 car. Van deze inzinking maakte Faas handig gebruik om zyn achterstand te re- duceeren en met een serie van 44 werd de stand geiyk 232 <na 28 beurten). Het werd toen een nek aan nek race. waarin tenslotte Faas zegevierde. Eindstand 294300. Teegelaar speelde deze party zwak. De tweede ontmoeting had plaats tusschen B. Teegelaar en J. Th. Beuk. kampioen van Java. Gespeeld werd een party van 300 carb. cadre. Reeds in de tweede beurt scoorde Teegelaar 40 car., doch ook Beuk liet zich niet onbetuigd en wist door kleine serie's het tempo te volgen. De strijd was spannend en Teegelaar speelde nu iets sterker dan in de eerste partij, doch bleef nog beneden zyn vorm. Na 15 beurten luidde de stand 146—113 voor B. Teegelaar. Geleidelyk kwam Beuk er nu beter in en scoorde series van 44, 31. 13, 12 en 18. zoodat na 20 beurten de stand was 166231 voor Beuk. Hoewel Teegelaar een serie van 40 maakte, mocht dit hem niet meer baten. In een vlot tempo ging Beuk op het einddoel af om in 24 beurten de party te beëindigen. Teegelaar op 229 latend. Libre C. Faas B. Teegelaar Cadre J. Th. Beuk B. Teegelaar Duif" te Lisse een party van 500 car. cadre tegen J. Bruyninks uit Leiden. waren pnt. brt. h.s. gem. 300 34 44 8.82 294 34 83 8.64 300 24 44 12.50 229 24 45 9.54 5 uur speelt Beuk in café De BILJARTVEREENIGING „L.U.T.O." (LISSE). Gisteravond had de prijsuitreiking plaats van de door L.U.T.O. gehouden nedcrlaag-wedstryden De heer Jos van Riel, voorzitter van „L.U.T.O." reikte de prijzen uit. De prijswinnaars waren: lste afdeeling: lste prys „Poort van Cleef" Leiden; 2de prys „Klein Rustoord" Roelofarends- veen; 3e prys „L.U.T.O." Lisse. Serieprys 63 car. is gewonnen door B. Teegelaar „Poort van Cleef" en J. v. d. Hulst „KI. Rustoord" beide 16 beurten 200 carb. is 12,50. Na loting werd de medaille aan B Teegelaar toegekend. 2de afdeeling: lste prys „Ons Genoegen" Lisse: 2de prys ..O.DJ." Delft": 3de prijs Oude Post" Sassenheim. Serieprys is gewonnen door de Bruin ,,'t Groene Laken" s-Gravenhage 42 carb. Hoogste gemiddelde is behaald door de heer A. Elfering „Ons Genoegen" met. 24 beurten 150 carb. is 6.25. De wedstryden waren uitstekend geslaagd. - oitiuo neti Wij ut nciiuuucia. *J QllliUti Y ail De burgemeester was zeer verheugd dat deze poging van Lodewyks. die voor een brug wedstryd om het kampioenschap zoo n goed %er- strandde. Zeshonderd meter voor de finish zat loop heeft gehad en in goede harmonie is ge- w van Rooyen aan den kop met daarachter 1 speeld. Eens in de week komt men gezellig by een tot bloei van het schaakspel in Katwyk. Hierna ging de burgemeester tot de prysuit- deeling over. Ie afd. lste prys kampioen Th. Admiraal met wisselbekcr van den burgemeester en medaille van V.V.V.; 2de prys W. M. Spierenburg; 3de prys A. J. v. d. Graaff. 2de afd. lste prijs kampioen W. Houwaart met wisselbeker van tandarts L. Hueting on zilveren potlood; 2de prijs Joh. van Beelen; 3de prys I. R. van Brugge. De voorzitter van de damclub de heer L. Brou wer bracht zyn gelukwenschen aan den heer Admiraal over. Onder leiding van den heer Bosscha ving nu een gongwedstrijd aan. waarin J. Huysman Sr. 5 punten verwierf; J. Huysman Jr. 5 p. W. H. Spierenburg 5 p.. W. Houwaart 41.- p., H. v. d. Voet 4 p.. H. M. Tjebbcs 4 p.. J. Schoneveld 4p. en J. de Jong 4 p. W. van Rooyen aan den kop met daarachter Lodewyks en Riethoven, gevolgd door M. Se- gaar en Rijsbergen. Op het moment dat Lodewyks oven omkeek naar Riethoven, benutte v. Rooyen op handige wyze zijn kans en demareerde hy weg. De aar zeling welke nu kwam tusschen de renners om hem te achterhalen, werd hen noodlottig want de sterke v. Rooyen zette alles op alles en kwam met eenige lengten voorsprong als eerste door de finish. Een tactisch stukje werk! De eindsprint tusschen Lodewyks en Riet hoven was zeer fel en werd tot op de laatste centimeters betwist. Dan lag Riethoven weer voor. dan was het Lodewijks. doch in de laat ste centimeter was het Bert Lodewyks die won. gevolgd door Riethoven en achter deze M. Se- gaar. Fr. v. d. Berg gaf tydens den wedstryd op. De uitslag werd als volgt: 1. W. v. Rooyen: 2. B. Lodewijks; 3. R. Riethoven; 4. M. Segaar; 5. Rysbergen. IIN/T (MUTEREN NIEUWE UITGAVEN. Verschenen by C. F. Callenbach N.V. te Nh- kerk: „Veertig jaar Oranje" door Jo Kalmyn— Spierenburg en Ben van Eysselsteyn. By W. P. van Stockum en Zoon te Den Haag: „Is het lidmaatschap van den Volkenbond een gevaar voor de kleinere mogendheden?" door jhr. mr. O. van Nispen tot Sevenaer. By Van Gorcum en Comp. te Assen: „Historie in Woord en Beeld", de eerste aflevering van een nieuw tijdschrift onder re dactie van mr. E. van Beusekom. 34

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 15