È&DAft Italië blijft wereldkampioen voetbal LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 20 Juni 1938 Derde Blad No. 23996 Het internationale voetbal-seizoen 1 1938-1939 I Argo's Lustrumwedstrij den 79 ste Jaargang Prachtig spel in de finale ri OovttxeffeUjk cwoma Njord neemt revanche in de Oude Vier /li* /.i. ///)r//i) Rava. Midden. Serantoli, Andreolo en Ix)- JJI liMlllt I lit catelli; Voor: Biavati. Meazze, Piola, Fer- nhmt'i rari en Colaussi- ftIUII19 liet begin was zeer sensationeel. De Hon garen vielen het eerst aan, maar toen de Italianen loskwamen viel al direct een doelpunt te noteeren. Het was Biavati, die een zeer snellen ren ondernam, het leder werd voorgezet. Piola gaf door aan den vrijstaanden Colaussi, die met een keurig schot Szabo mat zette. Niet ontmoedigd speelden de Hongaren verder. Na prachtig samenspel op den rechtervleugel waar het leder van voet tot voet ging, zonder dat een Italiaan bij machte was er tusschen te komen, werd de bal voor doel geplaatst, Szcngeller kopte met den rug naar Olivieri staande, naar den vrijstaanden Titkos. die met een prachtig schuin schot den gelijk maker scoorde '11). Twee doelpunten binnen twee minuten. Na keurig samen spel, in het doelgebied, waarin de beide vleugelspelers en Piola betrokken waren, kwam de bal bij den vrijstaanden Italiaan- schen midvoor, die van dichtbij onhoud baar inkogelde (2—1) Er was toen een kwartier gespeeld. Tien minuten voor rust kwam het derde Itallaansche doelpunt. Co laussi wist langs Szalai te komen, hij liep op doel af, terwijl de Hongaren dachten, dat hij voor zou zetten. Met een schitte rend schot in den rechterbenedenhoek wist hij Szabo te verrassen (3—1.) In de tweede helft werd er zeer kalm be gonnen. Er volgde een Hongaarsche meer derheid, maar Sarosi zette voor doel niet door en het schieten liet veel te wenschen over. Toen de Italianen het tempo wat hadden opgevoerd, deden zich eenige in cidenten voor. Wij zagen Piola moedwillig naar een tegenstander trappen, terwijl de In een, vooral in de eerste helft op bijzonder hoog peil staanden wedstrijd heeft Italië gisteren te Parijs met 42 over Hongarije gezegevierd en daarmede opnieuw voor vier jaar den titel van wereldkampioen veroverd, een titel, welke dit land, gezien het spel in de finale, cn in aanmerking nemende de fraaie overwinningen in de achtste fi nale (met 21 tegen Noorwegen) in den kwarteindstrijd (met 31 tegen Frankrijk) en in de demifinale (met 21 tegen Brazilië) volkomen toekomt. Zoowel de Italianen als de Hongaren heb ben den bijna 70.000 toeschouwers, die naar liet Colombesstadion waren gekomen ln vele perioden een prachtig, ja soms mees- lerlijk spel voortgezet. Voor den objectie ven toeschouwer viel er veel te genieten. Kc-urig afgemeten ging de bal van voet tot voet, waarbij de Italianen dit combineeren nog perfecter uitvoerden. Schitterend was de balbehandeling, het stoppen van het le der, het starten, het afgeven, kortom al deze onderdeelen van het spel. die. wan neer zij inderdaad subliem worden uitge voerd. voor de kijklustigen zooveel schoons kunnen opleveren. Toch waren er ook belangrijke verschil len, zoo belangrijk zelfs, dat deze de schaal duidelijk naar de zijde van de Italianen doen overslaan. Daar was ln de eerste plaats het onderscheid in tempo. De Hon garen bouwden prachtig de aanvallen op. maar gingen te weinig recht op het doel af Ituctig en op de centimeter zuiver ging de bal van man tot man, maar te veel werd het spel in de breedte uitgevoerd, zoodat men met al deze fijne combinaties ten slotte weinig opschoot. De Hongaarsche voorhoede miste, in het doelgebied geko men, alle doortastendheid. Waardoor de Italiaansche backs, dank zij hun snellen start en hun magnifiek kopwerk steeds volop gelegenheid kregen, in te grijpen. En wat wij het allermeest hebben gemist is het verrassende element in het Hongaar sche spel. Het voetbal, door hen gespeeld, is typisch Centraal-Europeesch, het is technisch bijna volmaakt uitgevoerd pas- senspel zonder fantasie, waarbij dus het persoonlijk initiatief geen rol speelt. De bal moet van man tot man gaande als het ware in doel worden „gecombineerd". Hoe geheel anders spelen de Italianen. Zeker, ook hier het Centraal-Europeesche spel, doch aangevuld met factoren, welke een ploeg tenslotte naar de overwinning moeten voeren. De Italianen voegen er hun snelheid aan toe, waardoor het tempo soms verrassend hoog kan worden opgevoerd. Daarbij weten zij het korte met het open spel af te wisselen. Het bewijs is gister middag wel duidelijk geleverd, want de vleugelspeler Colaussi maakte twee doel punten en de rechtsbuiten Biavati had een groot aandeel in alle goals. Beide buiten spelers, maar vooral Biavati, waren zeer snel en gevaarlijk. Zij aarzelden niet, zelf naar binnen te komen om te schieten, en als zij meenden, dat zij er niet goed voor stonden, was een pasje naar Piola voldoen de om het gevaar nog dreigender te doen worden. Piola speelde een klasse beter dan flr Sarosi. men heeft dit wel eens den wed strijd willen noemen van de twee mid- voors, maar dat is het in geen geval ge worden. Wat Sarosi miste, had Piola in voldoende mate: het doorzettingsvermogen fn het fungeeren als stormram. Fel zat de Italiaansche midvoor er op en elke fout der Hongaarsche verdediging trachtte hij uit te buiten. Bovendien werd er door de Italianen veel beter geschoten, de cijfers spreken hier duidelijker taal dan wat ook. Wij hebben ons de moeite gegeven, het aantal malen te tellen, dat keeper Szabo handelend moest optreden dat wil dus Zeggen voor tusschen palen en lat gerichto schoten en hoeveel keeren dit bij Oli vieri het geval is geweest. Szabo kreeg veer tien keihard en goed gerichte schoten op Zijn doel. waarvan hij er vier moest laten taan, Olivieri moest slechts zesmaal op deze wijze ingrijpen en werd daarvan twee keer gepasseerd. Wij geven onmiddellijk toe, dat de Hon garen het den Italianen wel wat al te ge makkelijk hebben gemaakt, het open spel te spelen, immers, waardoor de beide vleu gelspelers Colaussi en Biavati soms totaal ongedekt bleven, terwijl men wist, hoe snel en hoe gevaarlijk beiden waren, is ons volkomen onduidelijk. Het verdedigings systeem van de Hongaren deugde niet, het (lekken was volkomen onvoldoende en dit wel een der hoofdoorzaken van de ne derlaag geworden. Tenslotte mogen wij niet vergeten, dat ie Italianen uit den aard der zaak met meeT temperament, met meer vuur speel den dan de Hongaren, die het voetbal op geroutineerde wijze als een lesje opzegden, «wijl zij eigenlijk hun tegenstanders een k: hadden moeten geven door verrassen de wendingen in spelopvatting en uitvoe- nng te zorgen. Al deze factoren hebben er tenslotte toe geleid, dat Italië de zege moest behalen en ic twee doelpunten verschil geven op dui delijke wijze het onderscheid volkomen luist aan. Dc wedstrijd In de volgende opstelling werd begonnen: Hongarije: Doel: Szabo; Achter: Polgar 'r. Biro; midden Szlai. Szucs en Lazar; voor: Sas, Vincse, dr. Sarosi, Szengeller en htkos. Italië: Doel: Olivieri; achter: Foni en Na afloop van de finale van het wereldkampioenschap voetbal hadden wij een on- houd met den heer K. J. J. Lotsy, die ons over het Nederlandsche voetbalsei zoen 1938/1939 het volgende .mededeelde: „Natuurlijk staan de beide wedstrijden" aldus de heer Lotsy „tegen België weer op het programma en ook de uitwedstrijd tegen Denemarken staat reeds vast. De mogelijkheid bestaat verder nog: dat Duitschland naar Nederland komt. Om de twee jaren speelt het Nederlandsche elftal n.l. te gen Duitschland en den laatsten keer was dat in Dusseldorf. Verder zouden de Zwitsers zeer gaarne een thuiswedstrijd tegen- Neder land spelen en ook dit is een mogelijkheid, waarmede voor het seizoen 1938/1939 wel degelijk rekening moet worden gehouden. Daarme de zou trouwens het inter nationale lijstje alweer compleet zijn". Dc nieuwe' „TURMAC SERDAR" vervaardigd uit het beste* wat NIEUWE Or'cnt voortbracht, ken- OOGST merkt zich door een ongekend /^7o^\ fijn aroma! STUKS A 3139 (Ingez. Med bal geheel ergens anders was. Titkos kreeg een waarschuwing voor een zelfde overtre ding. En toen Sarosi na ruim 20 minuten spelen schitterend het leder in doel plaat ste uit een voorzet van Titkos, was de spanning volkomen teruggekeerd. Er hecrschten in en om het veld alle voet balhartstochten. welke men zich bedenken kan. Gelukkig bleef al te ruw spel verder achterwege. Aangemoedigd door hun suc ces keerden de Hongaren terug, maar het publiek dat zoo gaarne den gelijkmaker zou zien geboren worden, kreeg zijn zin niet. Integendeel, Italië wist een tiental minuten voor het einde op prachtige wijze zijn voorsprong te vergrooten. Eerst had Piola op fenomenale wijze een hoogen voorzet van Biavati in eens op zijn schoen genomen, hoog ging de kogel in doel, waar Szabo met veel geluk den bal nog kon keeren. Maar niet lang daarna zagen wij wederom magnifiek combinatiespel tus schen Piola en Biavati. Schitterend gaf de Italiaansche midvoor aan zijn buitenspe ler over. Deze deed, alsof hij zelf op doel wou schieten, doch op het kritieke mo ment gaf hij den bal naar binnen af. waar Piola met een onhoudbaar schot van dichtbij Szabo voor de vierde maal pas seerde. President Lebrun reikte onmiddellijk na afloop den beker aan aanvoerde Meazza uit. BraziliëZweden 42. Door een volkomen verdiende 4—2 over winning op Zweden heeft Brazilië te Bor deaux beslag gelegd op de derde plaats in het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal Met de rust hadden de Zweden een 21 voorsprong. Ruim 18000 toeschouwers waren gister middag te Bordeaux aanwezig bij den strijd om de derde en vierde plaats De Brazilia nen hadden weer de beschikking over hun midvoor Leonidas en hoezeer deze speler een versterking voor het elftal beteekent komt wel tot uiting in het feit, dat van de vier doelpunten Leonidas er twee voor zijn rekening nam. De wedstrijd bestond uit twee wel zeer verschillende helften. Voor de pauze waren het de dappere Zweden, die zich van een zekeren faam van de Brazilianen niets aan trokken en er lustig op los speelden, maar juist hierdoor en dat hebben wij ook in den halven eindstrijd tegen Hongarije kunnen constateeren hadden zij zooveel van hun krachten gevergd, dat hun tegen standers in de tweede helft het heft in handen konden nemen. De Brazilianen wisten hun krachten beter te verdeelen. speelden constanter en het behoeft geen verwondering te wekken, dat de Zweden onder deze omstandigheden verloren. 5 JUNI Frankrijk Colombes r rankrijk België i Colombes Italië Marseille Italië Noorwegen i Brazilië 1 Straatsburg Brazilië Polen Bordeaux Tsj. Slowakije Schema van het tournooi 12 JUNI 16 JUNI 19 JUNI Italië Marseille Italië vakije v Le Havre Tsj. Slowakije «d Brazilië Nederland Cuba 1 Toulouse [Cuba Roemenië Colombes Italië Zweden vrij Antibes Zweden Zweden Triton wint 4 nummers. (Van onzen roei-mede werker De Wagcningschc studenten hielden Zaterdag en gisteren ter inleiding van hun lustrum uit gebreide roeiwedstrijden op het Maas-Waal kanaal bezuiden Nijmegen. Het kanaal is kaars recht en vormt een schitterende 2 K.M. baan voor maximaal 4 ploegen. De organisatoren hadden het fraaie zomerweer mede en duizen den toeschouwers bezetten dan ook de glooiende kanaaloevers, terwijl langs beide kanten auto's en fietsen meerijden mochten. Het officieele terrein was het trefpunt van alle Hollandsche roeivereenigingen. die door talrijke inschrijvin gen hun daadwerkelijke medewerking toonden. Daar „Die Ley the" wegens financieele rede nen niet aanwezig kon zijn. berustte het hoog houden der Leidsche kleuren bij de dames- en heerenstudenten. Het was ditmaal „De Vliet", die op duidelijke wijze haar superioriteit toonde, door zoowel de stijl vier alsook de damesacht te winnen. Niet minder groot was het succes der S.R.V. Njord, dat eindelijk den Varsitywin- naar Laga wist te slaan in den fraaien tijd van 7.17. De Nederl. Roeibond keurde het daarna goed, dat de ploeg, bestaande uit Catalani. Koeleman, Roessing, Du Pon (slag) en Coutinho (st.) uit zal komen op de internationale Frankforter regatta's. Quantitatief waren de Tritoneezen het ge lukkigst. Zy konden de nummers jonge Acht A. oude twee. overnaadsche vier en lichte vier tot de overwinningen rekenen. Laga kwam er met 1 zege in jonge acht B slecht af. gezien haar vorige resultaten, Nereus handhaafde op krach tige wyze de hegemonie in de oude acht. De uitslagen van Zaterdag zijn: Overnaadsche vier, eerste heat: 1. Triton 8 min. 52 sec.; 2. Maas 8 min. 53 sec.: 3. Deut sche Sport vier lengten achter. Overnaadsche vier. tweede heat: 1. Njord 8 min. 15 sec.; 2. De Hoop 8 min. 35 sec. Jonge sciff, eerste heat: 1. De Hoop 9 min. 6 sec.; 2. Daventria 9 min. 10 sec.; 3. Amstel eenige lengten achter. Jonge sciff, tweede heat: 1. Poseidon 8 min. 57 sec.; 2. Laga 9 min. 40 sec. Jonge vier b, beslissing: 1. Aegir 7 min. 49 sec.; 2. Triton 7 min. 54 3/5 sec.; 3. Argo. Overnaadsche twee. beslissing: 1. Willem III 9 min 26 4 5 sec.; 2. Poseidon 9 min. 36 sec.; 3. Njord. Oude twee. beslissing; 1. Triton 9 min. 2 2/5 sec.; 2. Njord 9 min. 4 sec.; 3. D.T.U.R.V.; 4. A.R.G.O. Jonge acht a. eerste heat: 1. Nereus 7 min. 19 4 5 sec.; 2. Njord 7 min. 23 2/5 sec.; 3. De Hoop. Jonge acht a. tweede heat: 1. Triton 7 min. 14 2/5 sec.; 2. Argo 7 min. 14 3/5 sec. De resultaten van de eindstrijden waren: Lichte skiff: 1. De Hoop 8 min. 591/5 sec.f 2. Triton 9 min. 2 2 5 sec. Jonge vier a: 1. Aegir 7 min. 423'5 sec. Van de Lagaploeg sprong een man overboord en zwom naar den kant. Oude vier: 1. Njord 7 min. 17.8 sec.; 2. Laga. Jonge acht a: 1. Triton 6 min. 40 2/5 sec.; 2. Argo. met klein verschil: 3. Nereus. Lichte vier: 1. Triton. 7 min. 45 sec.; 2. Njord. 7 min. 50 sec.; 3. Aegir; 4. Argo, dat een groo- ten achterstand had. Jonge acht b: 1. Laga 6 min. 41 sec.; 2. Aegir. Dit was een spannende strijd, waarin de Delf tenaren slechts met klein verschil wennen. Dames stijl vier: 1. De Vliet, Dames stijl skiff: 1. Nereus (mej. La Cha- pelle); 2. Argo (mej. Bakker». Dames acht over 1000 meter: 1. De Vliet, 3 min. 40 sec.; 2. Nereus: 3. De Hoop; 4. Argo. Heeren jonge twee: 1. D.T.U.R.V.. 8 min. 27 sec.; 2. Triton. 8 min. 28 2/5 sec. Jonge skiff: 1. Poseidon (Logger) 7 min. 53 sec.; 2. Laga ((P. van Blerkum) 7 min. 532'5 sec.: 3. De Hoop. kansloos. Overnaadsche vier: 1. Triton. 7 min. 39 sec.: 2. De Maas (buiten mededinging); 3. Njord; 4. De Hoop. Tenslotte kwam de snannende race tusschen de oude achten van Nereus en Laga. Nereus. dat gemiddeld 36 tot 38 slagen per minuut maakte, won in den schitterenden tiid van 6 min. 30 sec. Laga werd tweede met 3 '4 lengte achterstand. OM DEN TROUSSELOT-BEKER. Quick Boys slaat Scheveningen. Voor de tweede maal vond Zaterdagavond de wedstrijd plaats tusschen Quick Boys I en de derde klasser Scheveningen I om den beker uitgeloofd door den heer Trousselot uit Kat wijk aan Zee. Wist verleden jaar Scheveningen dit kostbaar kleinood door een overwinning op Quick Boys voor een jaar mee naar Neerland's grootste badplaats te nemen, thans wisten de Katwykers door een fraaie 3—1 overwinning voor een jaar houder van den beker te worden. De vrij talrijke aanwezigen hebben, ondanks de warmte van een vluggen en aantrekkelijken wedstrijd kunnen genieten, doordat beide ploe gen zich voor de volle 100gaven. Of de Kat wij kers verdiend gewonnen heb ben is een vraag die vrij moeilijk te beant woorden is. daar beide ploegen periodes van overwicht hadden, zelfs was Scheveningen een tikje sterker, maar de vlugge en uiterst be weeglijke voorhoede scheen van goed schieten dezen avond geen kaas gegeten te hebben en ook was het geluk niet aan haar zijde, door dat diverse schoten juist langs het doel gin gen en zelfs de lat een keurige scoringkans deed mislukken. Bovendien was de Quick Boys achterhoede in goede conditie en wist zij menigen aanval te onderbreken. Quick Boys stelde daartegenover een meer verrassend spel en er werd ook goed geschoten, speciaal de beide laatste doelpunten waren zeer goede schoten. Over den wedstrijd zelve in het kort nog het volgende: Qnder leiding van den uitstekend leidenden heer Schrama wordt er afgetrapt. Scheveningen heeft drie. Quick Boys twee in vallers. De gastheeren hebben het eerst het minimale wind voordeel. De strijd gaat vlug op en neer. doch allengs komt Q.B. wat meer in den aanval en hoewel doelman Tap er nog wel eens aan te pas moet komen, moeilijk krijgt hij het vooralsnog niet en ook aan de andere zijde blijft de achterhoede meester van de situatie. Na een half uur krijgt De Jong een corner te nemen; de bal belandt bij rechts buiten v. d. Plas. die opnieuw het leder voorzet en het is Jan van Rijn die den bal in het Sche- veningsche doel doet verdwijnen. 10. Scheve ningen komt dan opzetten maar verder dan een serie corners komt men niet en juist in deze periode komt het tweede Katwijksche doelpunt als de jeugdige Vis van vrij grooten afstand een schitterend schot lost, waarnaar Tap tevergeefs grijpt, 20. Met dezen stand breekt de rust aan. Direct na de pauze verkleint Scheveningen uit een doelworsteling den achterstand tot 21 en hoewel zij alle mogelijke moeite doet om gelijk te maken, het wil niet lukken. En ook nu weer komt succes aan de andere zijde, als een der ver opgedrongen backs mist en G. Pluimgraaff snel doorloopt en zijn harde kogel Tap geen kans geeft, 31. De gasten blijven evenwel sterker; aanval op aanval wordt on dernomen. doch steeds worden deze afgesla gen of redt keeper van Duyn eenige malen keurig, doch de gasten hebben geen geluk als de vrijstaande midvoor een zeer hard schot lost, dat vrij zeker voor van Duyn te moeilijk ware geweest, doch de lat nam het werk van hem over en zoo kroop Q.B. door het bekende oog van de even bekende naald. Hoewel ook Q.B. I nog wel een paar kleine kansjes kreeg en tegen het einde weer in de meerderheid kwam, gedoelpunt werd er evenwel niet meer, zoo dat het einde van deze prettige en in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd aanbrak met een 31 overwinning voor Quick Boys. LEIDSCHE VOETBALBOND. De algemeene vergadering van den L.V.B. zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 27 Juli, WEDSTRIJDEN VAN „NOORDWIJK". Morgenavond te halfacht spelen op het Noordwijk-terrein de Noordwijk-Veteranen tegen A.S.C.-Veteranen. Bij Noordwijk zal de oud-internationaal dr. J. Thommée als gast meespelen. Woensdagavond speelt Noordwijk I een ne derlaagwedstrijd tegen A.S.C. I. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Bosk. Boys ILeidsche Boys 5—2; Bosk. Boys II—Leidsche Boys II 2—5. MORSCHKWARTIER. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed-» strijden zijn: Morschkwartier adsp.L.D.T.S. adsp. 1—2. Morschkwartier 3—LD.T.S. 3 70, Morschkwartier 2LD.T.S. 2 13. Morschkwratier IL.D.T.S. I 63. WEDSTRIJDEN L.W.V. Morgenmiddag te halfdrie speelt L.W.V. II tegen Fabrieksarb.. en te 7 uur L.W.V. I tegen L.S.V. op het terrein aan het Zwarte Pad. „FOREHOLTE". De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte IMeerburg I 21; Teilingen I— V.V.L. 71. Teilingen won een zilveren beker. VeteranenwedstrijdOost-VoorhoutWest- Voorhout 22. ROEIEN. Zeven Nederlandsche ploegen naar Frankfort. SPARTA—FEIJENOORD 0—1. Zaterdagmiddag is op het Spartaterrein te Rotterdam een wedstrijd gespeeld tusschen Sparta en Feyenoord ten bate van de Neder landsche Roode Kruis Bloedtransfusiediensten, van welken het tweede gedeelte door H.K.H. Prinses Juliana werd bijgewoond. De wedstrijd eindigde in een 0—1 overwinning voor Feijenoord. Parijs Hongarije I Hongarije Duitschland I 4 Juni Parijs Zwitserland Zwitserland Rijssel Hongarije i I Reims Hongarije Ned. Indië Door van Zweden te winnen legde Brazilië beslag op de derde plaats. BONDSELFTAL—ZWALUWEN 3—3. Gistermiddag werd onder groote belangstel ling op het Hollandia-sportpark te Hoorn een wedstrijd gespeeld tusschen een Bondselftal en een Zwaluwenelftal. De wedstrijd eindigde in een 3—3 gelijk spel. Rust 13. WEDSTRIJDEN VAN FABRIEKSARBEIDERS Om de Fabrieksprijzen spelen de volgende vereenigingen Heden om 7.15 uur Vlos IDe Waard I. Morgen 7 uur De Veteraan IR.K I. Donderdag 7.15 uur TramboysRiwa. Vrijdag om 7 uur zal Fabrieksarb. I Heynco- Boys ontvangen. Van Njord zijn Oude Vier, Univer- siteitsvier en Lichte Vier afgevaardigd. (Van onzen roeimedewerker) Na afloop der roeiwedstrijden van de Wa- geningsche Studenten besloot de N.R.B. na be spreking met de verschillende technische com missies. onderstaande ploegen af te vaardigen voor de internationale regatta's op de Main bij Frankfort f25. 26 Juni). De Hollanders zullen geheel te gast zijn bij de Duitsche zusterverenigingen, terwijl het bootenvervoer op rekening komt van den Ned. Roeibond. die hierdoor bewijst, dat zij interna tionaal contact weet te waardeeren en te sti- muleeren. le. De prachtige Nereus-acht van Simon dc Wit start in het nummer Oude Acht, De daar uit gevormde vier roeit bovendien nog „Kaiser- vierer". 2e. Njord wordt ingeschreven in de num mers Oude Vier en Universiteitsvier met de zelfde ploeg, zooals op het Maas-Waal-kanaal. Verder mag ook de Lichte Vier de reis mede- maken. 3e. Laga komt uit in de Stuurmanloozc Vier. De verschillende Hollandsche vereenigingen worden dus zorgvuldig uit elkaar gehouden, wat betreft de inschrijving. 4e. Een tweetal jonge achten vergezellen de seniores. Aangezien Laga en Argo zich op het lustrum voorbereiden en Triton voor den Tele- graafbeker oefent, viel de keus op Njord en Npreus. Dit zijn weliswaar lang niet de snelste juniores, maar de Frankfort-sche regatta zou gaarne vele buitenlandsche ploegen zien. Voor d*> jon-ze arhten is het bovenden pen prach tig-» oefenschool. Hnt zal ons benieuwen wat der* 7 Holland- sch- rvloegen presteren zuU-n tegen de stprke Tuitsche roeiers. D-» afvaardiging is wel niet geselecteerd, maai- er .crhnilon enkele zeer sterke troeven onder het gezelschap, dat a.s. Donder dag naar de schoone sted aa« Main afreist. LEIDSCHE SLAGERS—E.L.K.E.R.G. Op het Sportmanterrein aan het Zwarte pad spelen vanavond om 7.30 uur de Leidsche Sla gers tegen het Klucht- en Revue Gezelschap. ~OLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLlil. De Noordwijksche Golfclub organiseerde gis teren een wedstrijd tegen bogey met bisques, waarvan de uitslag was: 1. P. Ruitinga <26) all square; 2. A. M. Groskamp (9) met 2 down.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9