Uit de Omstreken CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Juni 1938 Vreemde landen AALSMEER. De snijbloemcnhaiidel. In den handel, meer ln het bijzonder in dien, welke zich bezighoudt met de verzen ding naar binnen- en buitenland, was het gedurende de afgeloopen week over het alge meen zeker niet druk. Aan de veilingen in deze gemeente kan nu wel geconstateerd worden, dat het zomerseizoen, de stille tijd voor den bloemenhandel, is aangebroken. Daar het op de meeste dagen nog koel weer was, heeft deze omstandigheid ongetwijfeld de prijzen van verschillende der belang rijkste bloemsoorten, o.m. de rozen en Am. anjers nog gunstig beïnvloed. Dit was Za terdag wel te constateeren, toen het war mer werd; beide kasproducten daalden toen meer of minder belangrijk in prijs. De hoogste noteeringen waren op dien dag voor de rozen van 2—5'/i en voor de Am. anjers van 261/» cent. De Jap. leliekelken werden bij flink aanbod, matig betaald, nJ. van 2'/i-4, de calla's van 46, de amaryl- liskelken van 47 cent per stuk. Anthu- riums werden met 12 cent voor de beste goed betaald, evenals de clematis-bloemen, welke tot 18 cent noteerden. De soorten bloemen wisselen nu voortdurend; pyre- thrum enz. worden weinig meer aangebo den. Pioenen varieerden van 1027 cent. Irissen van 516 ct. en lathyrus van 4—12 cent (alles per bos). De bouvardia's golden van 36'/i cent, de gladiolen van 24'/t cent en de delphiniums van 35'/t cent per stuk. Aan de veilingen van potbloemen cn planten was steeds een zeer ruim aan bod van legio producten, o.m. nog veel hor tensia's, gloxinia's, in toenemende mate bloeiende begonia's en flinke hoeveelheden perkpotten (geraniums enz,). Ook aan deze afdeelingwerden de pryzen over het alge meen lager. Voor de geraniums werd van 9—12 cent. voor hortensia's van 30—90, voor begonia's van 4095 cn voor gloxinia's van 2565 cent besteed. VROUW IN EEN WATERPUT GEVALLEN. Kort daarna overleden. De 65-jarige echtgenoote van den heer N. nan den Aalsmeerderdyk had Zaterdag morgen omstreeks 10 uur het ongeluk in de zich achter het huis bevindende waterput te vallen. Hoewel de vrouw spoedig uit de put was gehaald door haar zoon, bleek zij reeds bewusteloos te zyn en liet haar toe stand zich zeer ernstig aanzien. Omstreeks den middag is de vrouw overleden Dr. B. alhier verleende geneeskundige hulp BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gerrlt van Veen. 26 J en Merigje Rosenboom, 21 J. te Moordrecht. Geboren :o Marinus, z. van Izak Dor-.t en Emella Polderman. Gevonden: Een dop van een auto, een zak tarwebloem gemerkt fabriek Geest- brug Ryswijk, 2 nummerplaten van een auto H 15952 en H 85792, een paar werk mansschoenen. Inlichtingen by de politie. By de keuring van stamboekmerriën voor Zoetermeer e.o. te Zoetermeer be haalde de heer J. v. d. Eyk alhier in de klas oudere merries 2 eerste prijzen, en met een 2-jarlge merrie een 3den prijs. Ook behaalde de heer P. J. van der Eijk een eersten prijs met zyn 3-jarige merrie en een 4den prijs met zyn 2-jarlge merrie HAARLEMMERMEER. De melk voorziening in de O. L. school aan den Hoofdweg hoek Spaarnwouderweg alhier, is van 1 Juni tot 1 October stopge zet. Er werden in 24 weken vanaf 29 No vember 1937 tot 1 Juni 1938 (24 weken) 7333 fleschjes verstrekt met een gezamen- ïyken inhoud van 1833 Liter Het grootste gedeelte werd door de ouders en het tekort uit het melkfonds betaald. Het Wegencongres en de Natriumverlichting In den avond en den nacht van 28 op 29 Juni zullen hier alle natripmlampen aan den Ryksweg ontstoken worden ter gelegenheid van de excursie uitgaande van het Wegencongres, om de straatverlichting te bestudeeren. Dien nacht zal de per fecte verlichting van vroeger dus in eere worden hersteld! Om bezuinigingsredenen wordt een groot deel der lampen niet ont stoken. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Donderdag a.s. namiddags 2 uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Reclames plaatselyke belastingen. 4. Comp- tabiliteitsbesluiten. 5. Rekening van in komsten en uitgaven van den Schoolart- sendienst 1937. 6 Voorstel inzake belegging van gelden voor onderhoudsafkoop van zer ken op de Algemeene Begraafplaats. 7. Voorstel tot benoeming van een plaats vervangend hoofd voor de openbare lagere school. 8 Voorstel tot tydelyke afwyking van artikel 19 tweede lid der verordening op het beheer van het Gas. en Waterbe drijf 9 Benoeming van 2 Commissarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. wegens periodieke aftreding van den heer P. Kla ver en J B. Meskers. Door B. en W. worden de aftredenden aanbevolen 10. Benoeming van een straatmaker. Door B en W is de navolgende alphabetische aanbeveling op gemaakt: 1 H Jurrema te Noord Bergum; 2 P. J. Schelvisch te Zandvoort; 3. P. Ver- sluys te Oudewater. 11. Mededeelingen. De begTooting 1937 goedgekeurd. B. en W. hebben aan den raad medege deeld, dat de gemeente-begrooting dienst 1937 door Ged Staten is goedgekeurd, evenals de begrootingen van de bedrijven Openbare Werken, Gas en Water, dienst jaar 1937. De verordening tot wijziging van die re gelende de rangen, het aantal, de samen stelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de airtbtenaren der gemeente-politie is eveneens na lang wachten goedgekeurd. Beleggingen van afkoopgelden. De gelden van onderhoudsafkoop van zerken op eigen graven van de Alg. Be graafplaats moeten op verlangen van Ged. Staten door de gemeente belegd zyn in rentegevende fondsen. Tot het einde van het vorige jaar waren zij in totaal tot een bedrag van rond f. 2.000 belegd in een de- positobewijs by de Twentsche Bank bykan- toor Hillegom. Deze 3 procent depositobe- wijzen zyn lntusschen ingetrokken. In ver band hiermede stellen B en W. voor de 'den te doen beleggen bij de Rykspost- spaarbank en in veelvouden van f. 50.te doen overschrijven op een staatsschuld- boekje. Plaatsvervangend hoofd OX.S. De heer H P. Postma eertyds onderwy- zer aan de OL. School was ook waarne mend hoofd dezer school Na zyn vertrek is deze functie onvervuld gebleven. Het hoofd der School de heer W. van der Wal oordeelt hét echter gewenscht, dat weer een onderwyzer wordt aangewezen, die hem bij afwezigheid vervangt. B. en W zyn het hiermede eens en stel len aan den raad voor den onderwyzer den heer P W. Verbeek aan te wyzen als plaatsvervangend hoofd dezer school. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een bestuurder van een auto kwam uit de v. Egmondstraat en botste met zyn wagen tegen de uit de Voorstraat komen de tram op. Het bleef by materleele scha de De vermoedelyke oorzaak dezer aan rijding was het feit, dat waarschyniyk het seinlicht in de v. Egmondstr. niet werkte. HILLEGOM. FEEST VAN DE SPEELTUINEN. Installatie van een aardig clubhuis. De twee plaatselyke speeltuinen, ver- eenigd in den Bond van Hillegomsche speeltuin vereerdglngen, hebben Zaterdag den nationalen Speeltuindag gevierd met de officieele en feesteiyke opening van het Clubhuis der Speeltuinvereeniglng „Goed Wonen", aan de van Meerbeekstraat Het feest begon met het afhalen der kinderen van den Speeltuin Patrimonium, Met de Hillegomsche Harmonie voorop trok de groep kinderen door de gemeente naar het nieuwe clubhuls voor „Goed Wonen". Dit clubhuis is een voormalig kantoor gebouw, dat aan de Leidschestraat stond. Het ls gekocht, overgeplaatst en op den f peeltuin herbouwd. Het bevat een zaal voor 80 tot 90 personen, een bestuurskamer en een lokaliteit voor keuken, berging, W.C.'s enz. Met veler steun en medewer king van leden en bestuursleden vooral, is er een aardig clubhuis van gemaakt! De voorzitter van den Bond en van „Goed Wonem" heeft de vele aanwezigen, in het bijzonder den Burgemeester welkom ge- heeten en bedankt voor de medewerking in velerlei vorm om tot dit clubhuis te komen. Er ls bijna dag en nacht aan gewerkt; de opening heeft wel lang op zich laten wach ten maar nu was het bestuur verblijd over het feit. Vervolgens spraken wethouder Vermeer als naaste buur, de secretaris van 6e Nuso over den speeltuinen, de voorzit ter van E.H.B.O. en de voorzitter van de speeltuinvereenlging „Patrimonium"; een en ander onder aanbieding van bloemen. Daarna hield Burgemeester van Nispen ven toespraak, waarmede hy het clubge bouw geopend verklaarde; onder aanbie- öing van hartelijke gelukwenschen aan het bestuur en de speeltulnkinderen. De voorzitter dankte voor deze woorden, vaama de Hillegomsche Harmonie Kapel speelde en de kinderen het clubgebouw betraden. Inmiddels werden de spelen der kinderen op het grasveld vervolgd en was er muziek van „Crescendo" en van de Acordeon- band. Mede dank zy het schoone weer had dit feest een praohtig verloop I KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der C.P.U. Deze vergadering werd in „Casa Cara" gehouden, waar de heer J. Janze uit Den Haag sprak over: „Het tweeërlei aspect van de economische crisis". De voorzitter, de heer J. G. Schoneveld was verheugd over het groot aantal aan wezigen, Hy las Handelingen 2 3647 en ging voor in gebed. De secr., de heer KI. Haasnoot, las de notulen. De gedrukte re glementen werden uitgereikt. Mededeelin gen werden gedaan omtrent den Provin cialen Landdag, die op Zaterdag 25 Juni op Duinrell zal gehouden worden. De heer Janze onderscheidde de lange en de korte-golf-crises. De langdurige crisis is eigeniyk ingezet onmiddellijk na het ein digen van den wereldoorlog. In 1920 was die reeds als een langdurige kenbaar, hoe wel men de oorzaak ervan nog niet inzag. Spr. ging zeer uitvoerig het oiltstaan daar van na. De crisis van October 1929 begor. met den catastrophalen val op de New- Yorksche beurs, die ons veel ellende ge bracht heeft met de meer dan 400.000 werkloozen Spr. behandelde de aanpas singspolitiek van het vorige kabinet-Oolyn met het neerdrukken van salarissen en steunnormen, om te kunnen concurreeren op de wereldmarkt. Coiyn kwam te laat met de devaluatie van den gulden. Er kwam verleden jaar even een opleving, maar een nieuwe korte-golf-crisis is ingezet in Sep tember 1937. Op het oogenblik neemt het kapitalisme andere vormen aan; het wordt een geordend kapitalisme, waarby spr. zeer uitvoerig stilstond. Dit kapitalisme is niet minder noodlottig dan het kapitalisme, dat wegsterft. Op grond van onze Chr. overtui ging moeten wy er stelling tegen nemen met alle macht en het bestryden. Spr. ver klaarde in den breede de economische ge dachte van de CDU. Er valt te strijden op politiek gebied, want daar zal de beslis sing vallen. Wij moeten meer rekening houden met de Chr. vakbeweging en ons met kracht daarop werpen. De voorzitter dankte spreker voor zyn leerzame redevoering. De heer Vooys deelde mede, dat in de gemeente Katwijk Zondagsontheiilging plaats heeft. Een gemeente-werkman moet oes Zondags de vlaggen hyschen aan de mesten op den boulevard. Sp". vraagt of het niet op den weg van het bestuur ligt, daar een eind aan te maken. De voorzitter zou inlichtingen daaromtrent Inwinnen: men kan het overlaten aan de fractie in den Gemeenteraad. De heer Janze ein digde met dankgebed D O. uit Duinoord vond bij de halte Duinoord een portemonnale inhoudende f. 12.18. Na hiervan op het politiebureau kennisgegeven te hebben, ken hy die aan den eigenaar W. D. uit de Noordstraat teruggeven. Op den hoek BadstraatVoorstraat had een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's, bestuurd door Van P. uit Katwijk a. d. Rijn en W uit Hazerswoude. Er werd belangrijke materieele schade aan gericht.. De politie stelt een onderzoek in. Onze plaatsgenoote mej. C. Zwitser slaagde te Den Haag voor het examen coupeuse. Onze plaatsgenoot E. Barnard is geslaagd voor het diploma B. machineschrijven. uit gaande van den Alg. Stenografenïxmd. Onze plaatsgenoot W. Barnard slaagde voor het examen flnancieele rekenkunde, uitgaande van het Ned. Instituut van Ac countants. De collecte in de Herv. Kerk voor de lialfweezen- en ziekenzorg gehouden, heeft opgebracht f. 76.45. KATWIJK. De sanatorium-plannen. Naar wy vernemen wqrdt in verband met de Sanatoriumplannen niet alleen on derhandeld over grondaankoop met den heer C. Boskamp, doch ook met den heer Jac. v. d. Marei, wiens terreinen aan die van den heer Boskamp grenzen. Men wil de beschikking krijgen over een opper vlakte van 10 H.A. Het ligt in de bedoeling aanvankelijk 100 patiënten in het sanato rium te verplegen. Later zal dit aantal aanmerkelijk worden uitgebreid. Nog deze week zal de gemeenteraad byeen komen o.m. ter bespreking van een voorstel tot verkoop van de gemeentegronden aan den Duinweg. LEIDSCHENDAM. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te den Haag mej. J. A. C. van der Dool te Veur. Gevonden: 1 portemonnaie met in houd, 1 gratis rijwielbelastlngmcrk Adres bureau van politie. —Ten nadeele van W. alhier is een hee renrijwiel ontvreemd, dat deze een oogen blik geplaatst had by d e R.K. Meisjes school ln de Damstraat. Het ls dc gemeen tepolitie gelukt den dader A. R. alhier aan te houden. By het verhoor bleek, dat hy het rijwiel in Lelden had verkocht en ook dat hij zich ln Haarlem aan eenzelfde feit had schuldig gemaakt. Hy is thans naar Haarlem overgebracht en aldaar inge sloten. Jaarvergadering Wandelvereen. „Odilio". Onder leiding van den heer A.M. Paarde- kooper. hield de wandelsportver. „Odilio", haar jaarvergadering in haar clubgebouw. De voorzitter heette byzonder welkom de heeTen J. van Zanten uit Rotterdam, secretaris van den Zuid-Hollandsche Wan delsport-Bond en B van Rooyen uit Lel den, consul voor Leiden em Omstreken var, den ZH.W.B Den leden werd dank ge bracht voor hun prettige samenwerking, inzonderheid by de georganiseerde mar- achen. Goedgekeurd werden de notulen, jaar verslag van de secretaresse en den pen ningmeester. De heer van Zanten gaf een uiteenzet ting van het doel en de werkwyze van den Z.H.W.B waarna met alg. st. tot aanslui ting by dit lichaam werd besloten. Besloten werd de eene week op Donder dagavond te trainen en de andere week op Zaterdagmiddag. Met alg. st. werd besloten aan de club- kleeding toe te voegen een kcrenblauwe stropdas. Na discussie over verschillende uitge schreven wedstrijden werd besloten deel te nemen op 9 Juli a.s. aan de marsehen uitgeschreven door de Chr. Wandelsport- vereen. .Rijswijk". De voorzitter dankte tenslotte de heeren van Zanten en van Rooyen voor hun aan wezigheid. De Autotocht voor Ouden van Dagen. Het Comité Ouden van Dagen heeft we der zyn jaarlyksche tocht gemaakt en wel I met circa 90 ouden en gebrekkigen naar Amsterdam, waar Artis werd bezocht. Om ruim half twee vertrokken de feestgangers in een drietal Viosbussen, nadat de man nen vooraf van sigaren en de vrouwen van versnaperingen waren voorzien. Het groot ste deel werd verpoosd ln Artis. waar men vrywel niet uitgekeken raakte! Nadat al len eenlge malen op ruime wyze waren ont haald, werd de terugtocht aanvaard: te ruim half tien was men hier terug. Voor het eerste werden de oudjes ditmaal niet met de muziek van de R.K. Harmonie St. Cecilia ingehaald. De Wandelsportvereeniging D.V.V. is overgegaan tot de oprichting van een on- derafdeellng tooneel. Als regisseur zal op treden de heer Joosten uit Voorburg. In den ouderdom van 77 jaar is alhier overleden de heer F. van der Dassen, gep. assistent-resident. De landbouwer C. Rehling. wonende aan den Broekweg, die 1 dezer zyn 50-j. echtvereeniging herdacht, heeft van het Koninklyke Huis een rood-bont kalf ten geschenke gekregen. In de vergadering van het college van B. en W. is de portefeuille van weth. van Soc. Zaken toegewezen aan weth. L. C. de Koning en die Van Openbare Werken aan weth. H. Smits. By ontstenteniss van den burgemeester zal weth. de Koning optreden als loco-burgemeester. Gistermiddag geraakte aan den Oost- 1 vlietweg een met paard bespannen wagen geladen met schapen, toebehoorende aan den koopman J. Huisman, in een langs den weg loopende poldersloot. Omstanders slaagden er in met veel moeite paard en wagen weder op den weg te brengen. LISSE. Verg. Lisserbroek-, Meer- en Duinpolder. In „De Witte Zwaan" werd de Jaarlyk sche vergadering gehouden dcor de Lisser broek-, Meer- en Duinpolder. De voorzitter, de heer M. V. v. Zanten opende en deelde mede, dat er een kaart ls vervaardigd, waarop alle rioleeringen en waterwegen zijn aangebracht. De voorzitter zeide, dat het gemeente bestuur van Lisse te weinig rekening houdt met het polderbestuur en ook te weinig bijdraagt. De notulen werden gelezen en vastge steld De rekening en verantweording over het dienstlaar 1937 werd goedgekeurd op advies van de kascommissie. De ontvangsten bedroegen f. 3190.88, de uitgaven f. 2799.64, batig saldo f. 391.24 De begrooting voor 1938 werd punts gewijze toegelicht door den secr.-penning- meester en vastgesteld met een bedrag in ontvangsten en uitgaven van f. 3838.75 met onvoorzien f385 75. Er zyn in 1937 1269 maaluren geweest. De voorztfer huldigde den heer G v. d. Veld Sr. welke nu 40 jaar bestuurslid is geweest en prees diens bijzondere kwali teiten. Namens de Ingelanden werd een prachtige zilveren beker aangebeden met inscriptie, gevuld met schitterende bloe men van het bestuur. De heer v. d. Veld dankte op hartelyke wijze. Weth. Warmerdam voerde het woord namens het Gemeentebestuur. Hij sloot zich aan bij dc veerden van den voorzitter, gericht tot den heer v. d. Veld, doch be trok ook den voorzitter ln zijn hulde, nu hij dezen avond als zoodanig aftreedt. Hij hoopte op een steeds nauwere samenwer king in de toekomst opdat in dezen weg veel gedaan kan worden tot heil van Polder en .Gemeente. De voorzitter was dankbaar voor dit woord en zag hierin goede hoop voor de toekomst. Weth. Warmerdam verklaarde de hou ding in het verleden en die van het heden. Het dwaze plan van het Polderbestuur deed de Gemeente een terughoudende houding aannemen. Het nieuwe plan is sympathieker; de samenwerking zal nu wel beter gaan. De heer M. V. v Zanten nam hierop het woord als voorzitter. De secr-penning meester dankte hem voor zyn veelvuldigen arbeid. Als voorzitter werd hierop gekozen de heer M. J. Blokhuis, terwijl in de vacature- G v. d. Veld Sr, gekozen werd diens zoon de heer G. v. d. Veld Jr De heer Blokland nam de benoeming als voorzitter aan. beroemde steden, grootsche natuurtafereelen kunt U zien voor weinig geld, als U reist per C E B U T O - Touringcar. 3 dg Ardennen, Grot van Han 22.75 4 dg Ardennen—Eifelgebergte 26.50 4 dg RIJn-EUelgeb-Ahrda' 29.50 5 dg Ardennen—Han-boottocht 39.— 6 dg Rijn standpl Neuenahr..^.^.^ 43.50 9 dg Zwitserland 76.— 12 dg Zwitserland „98.75 12 dg Beieren en Tirol „98.50 Inlichtingen en Reisgids bij: CEBUTO-AGENTSCHAP SIGARENMAGAZIJN H. HEESTERMANS LEIDEN, Steenstr. 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532. REIZEN ZONDER ZORGEN 3145 angez. Med.) werk". Eenige jongedames, die voor het goede doel collecteerden, hadden het ge noegen f. 67.voor het goede doel te kun nen afdragen. De collecte bedroeg verleden jaar f. 59.87'/i. De heer E. Hoogervorst hoopt 30 Juni a.s. den dag te herdenken, waarop hij ge durende 25 jaren het ambt vervult van Kerkmeester der St. Victor-parochie. NOORDWIJK. Keuring der Noordwijksche Geitenfok-Ver. Onder groote belangstelling had Zater dagmiddag de jaarlyksche keuring plaats uitgeschreven door de Noordwyksche Gei- tenfokvereenlging. De drukte op het ter rein aan de Van Panhuysweg ieverde een aardigen aanblik op Van kennerszyde werd ons medegedeeld dat in de laatste jaren het fokmateriaal steeds vooruit gaat. zoodat er thans zeer goede dieren door de leden ter keuring konden worden gebracht en de onderlinge kamp. wie met de hoog ste prijzen uit den strijd zou komen, steeds zwaarder werd. De keurmeesters Roest uit Brielle en De Jong uit 's Gravenhage, had den daarom lang geen gemakkelyke taak. De uitslag was als volgt: Witgehoornde eenjarige: ie pr T Kret met Corrie; 2e pr. N. Smit met Nellie: 3e pr. H. Smit met Jansje; 4e pr. C. J. Cas- pers met Liessle Overjarige: le pr T. Noppe; 2e pr. W. v. d. Meulen; 3 J. Noppe. 4 C. Plug; 5 J. v. d. Wiel. Bonte eenjarige: le pr. A. Varkevlsser. Bonte overjarige: le pr. D. v. d. Niet: 2e pr T. Noppe lammeren, ongehoornd: le pr P. van Duyn; 2. A. Plug; 3. Steenvcorden; 4. G Smit; 5. C. v. d. Poel; 6. G. Smit. Lammeern gehoornd: 1. J. Noppe: 2. E. J Noppe; 3. Berbee Wit ongehoornd 1 jaar: le pr. J. v Woer- sem met Altje. welke tevens de bonds- medaille verkreeg; 2. W. Steenvoorden; 3 C. J Caspers; 4. W. v d. Meulen. Tweejarige 1. T Noppe; 2. W v. d Meulen (deze twee exemplaren zullen ge zonden worden naar de groote keuring te Utrecht); 3. J. van Woersem; 4. Peute. Overjarige: 1. J. van Oosten met Bobe- hjn, welke als kampioen tevens den fraaiem wisselbeker bekwam; 2 T. Noppe; 3. C. Plug; 4 J. Ammeraal; 5. J. Passchier; 6. C. J. Caspers ideze greep was wel de aller beste van het ter keuring gebrachte). De Harmoniekapel „Crescendo" gaf onder leiding van haar dirigent, den heer W J. Smolders een geslaagd concert op het terras van het Rembrandthotel. Na afloop dankte de heer A. Leenheer namens het comité, de heer Kmoch namens de schakers en mevr. Sterkenburg namens de directie voor het gebodene. Het geheel werd begunstigd door fraai zomerweer. RIJNSBURG. Op verschillende landerijen is een aanvang gemaakt met het bollenrooien. heigeen aan veel handen werk geeft. Over het algemeen valt het beschot mee. De Dames-zendingskrans maakte per touringcar haar jaarlijksch uitstapje. Thans was Antwerpen het doel van de reis Aan verschillende bezienswaardigheden werd een bezoek gebracht, zoodat het ook nu weer een genotvolle dag is geweest. NOORDWIJKERHOUT. H. Sacramentsprocessie op de St. Bavoterreinen. Gistermiddag had wederom de jaarlyk sche H Sacramentsprocessie plaats op de uitgestrekte terreinen van St. Bavo. Over at waren, volgens gewoonte, hulpaltaren opgericht. Het terrein was versierd met bloemen en eerepoorten. In het midden prykte het groote beeld van Christus-Ko ning Rector Elsenbroek celebreerde een plechtig Lof met „Te Deum Laudamus", w.o. het H. Sacrament in plechtige proces sie naar buiten gedragen werd onder een baldakyn, getorst door vier priesters. Voor op gingen twee ceremoniarissen en daar achter een enorme stoet van geestelyken. zes honderd St. Bavo-patiënten en hon derden geloovigen uit beide parochies en uit naburige plaatsen. Het muziekgezel schap „St. Jeanne d'Arc" en de Harmonie van St. Bavo speelden processie marschen, terwyl het koor der Broeders de Latynsche gezangen zong. De tocht duurde twee uur. By het rustaltaar werd een predikatie ge houden. Na het zingen van het „Tantum ergo" met begeleiding der Harmonie, ont vingen alle aanwezigen den zegen met het „Allerheiligste". Decna volgde sluiting met den Lofzang „Te Deum". Op initiatief van den heer Versluys is alhier opgericht een plaatselyk comité, als onderafd. van „Jong Holland snakt naar SASSENHEIM. De heer P. van Deursen t. In den ouderdom van 80 jaar is Zater dag alhier na een langdurig ziekbed over leden de heer P van Deursen. De heer van Deursen was een vooraan staande persoonlykheid in het bloem bollenvak en stond bekend als een bekwaam vakman. Vele nieuwe soorten Narcissen en Gladiolen zyn door hem gewonnen. De begrafenis zal morgenochtend op het RJC. Kerkhof plaats hebben. Een „huiselyke" koe. Dat in Zwitserland de koeien door de dorpstraten wandelen en hun huizen op zoeken. is algemeen bekend. In ons land is dat echter veel minder gebruikelijk. Toch scheen hier een koe voor de gewoonte van haar buitenlandsche collega's te voelen. Het dier behoorde toe aan een veehouder uit de Kastanjelaan en wandelde van een weiland, nabij Piet Gyzenbrug naar huis toe. De geheele Teylingerlaan werd in een kalm gangetje en zonder ongelukken afge legd. Toen het dier de drukke Hoofdstraat bereikte, werd het door voorby gangers over den weg geleid en daar het herkend werd. weer losgelaten, zoodat het den weg naar den eigen stal kon vervolgen. Daar is het dier behouden aangekomen, zonder ver keersongelukken veroorzaakt te hebben! Gevonden voorwerpen. Een lichte gummi regenjas, belasting- merk, bruine heerenhoed, metalen arm bandje. Inlichtingen by de politie, alhier. De collecte „Werk maakt Sterk" heeft alhier f. 240.64 opgebracht. Zaterdagmiddag is de X5-J. H„ die werkzaam is als stoker op een locomotief by den aanleg van den nieuwen Ryksweg. bekneld geraakt by het aankoppelen van wagens. Met Inwendige kneuzingen werd hy naar de ouderiyke woning overge bracht. VOORSCHOTEN. Afscheid Hulpprediker S. J. Greidanus. In den Kerkdienst van gistermiddag heeft de heer S. J. Greidanus. cand. H. Dienst, die gedurende de afwezigheid van. ds. J. C. Houtzagers, hulpprediker was in. dc Geref. Kerk, afscheid genomen van de gemeente. De heer S. J. Greidanus had tot tekst gekozen Mattheus 7 vrs 2427. Ge zongen werd Ps. 89 vers 7; Ps. 1 vers 1 en 3 en als nazang Ps. 62 vers 4. Toespraken werden er niet gehouden. Ds. J. C. Houtzagers hoopt Zondag 3 Juli a.s., voor het eerst weer voort te gaan in zyn gemeente. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft in deze gemeente opge bracht f. 114.24. hetgeen aanmerkelyk min der is dan vorige jaren. ZEVENHOVEN. Het a.s. Rcgceringsjubileum. Het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin hoopt men hier op 15 Aug. e k. te vieren. Tot voorzitter van het comité, stcretaris en penningmeester zyn gekozen de heeren G. de Bruijn. L. J. Bos en H. C. dc Groot Lzn. De overige comitéleden '1 de bc ren L. Schellingcrhout, C. Slinf - land, J. v. d. Weyden, G. v. Rossenbere en T. Domburg. De burgemeester werd tot eere-voorzitter benoemd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7