Prinses Juliana bij Sparta-Feijenoord - Burgerwachtdag op Ypenburg LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Het nichtje van kuiten 79sfe Jaargang FEUILLETON NATIONALE ROEIWEDSTRIJDEN bij Nijmegen, ter gelegenheid va-n het lustrum van 't Wageningsche Studentencorps, De winnaressen van het nummer achtriems gieken dames ,,De Vliet" worden bekranst DE ENGELSCHE HOEDEN MODE lanceert nu eer „ster" hoed, welke zeer de aandacht trekt. PRINSES JULLAN A bij den wedstrijc Sparta-Feijenoord ten bate van den Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis te Rotterdam. DE ONTVOERDER VAN SKEEG1E CASH - Mc. Call (links) ter dood veroordeeld. Onder bewaking wordt hij naar de gevangenis te Princetown (Florida) overgebracht. UITREIKING VAN DE JAMBOREE-ME DAILLE door districtscommissaris H. F. L. Kramer aan den burgemeester van Bussum H. de Bordes. NATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN georganiseerd door de Zejl- en roeivereeniging „Nieuwt> Meer" te Aalsmeer. Boord aan boord-race tusschen de regenbogen ,,De Leede 3" stuurm. W. Z. v. d. Mey (de Kaag) en „Darli ng" stuurman R. Blickman (Nieuwe Meer, {links). ONTHULLING VAN DE KONINGIN-EMMABANK IN DE RESIDENTIE. De bank, welke geplaatst is tegenover het paleis van wijlen H.M. de Koningin-Moeder in het Lange Voodhout, is een geschenk van de Orde van Vrijmetselaren onder het Groot Oosten van Nederland. door LADY TROUBRXDGE. 13) Want zij begreep heel goed, dat het een leugen was. Tanls zou naar huls gebracht worden door Eldred Byrne, den man, dien zij zoo aantrekkelijk vond en dien haar moeder haatte. „Want," zei Linet tot zich zelf, „Tante Beatrice heeft er haar zinnen op gezet, dat Tanls met Lord Rowant zal trouwen, hoewel ik zeker weet, dat zij niet van hem houdt." „Waar zit je zoo over te peinzen?" vroeg Marcus, die haar zijdelings zat op te ne men, met een eigenaardige uitdrukking op zijn knappe gelaat. „Oh niets. Ik dacht ergens aan." ,Dat deed ik ook," zei hij langzaam. „Ik dacht aan Jou, Linet." „Aan mij?" Linet voelde dat zij een kleur kreeg, toen hij haar zoo plotseling bij haar voornaam noemde. „Wil Je weten, wat ik dacht?" Zij schudde even het hoofd, doch hij zag, dat haar oogen hem antwoordden, hoewel zij geen woord sprak. ..Ik kwam juist tot de ontdekking, dat ik bezig ben mijn hart heelemaal aan jou te verliezen," zei Marcus Standish veelbetee- kenend. Zijn woorden waren duidelijk genoeg. Plotseling herinnerde Linet zich de woor den van haar moeder: „Denk er om, dat het dan de goede man is, Linet." Op de grens van een nieuwe ervaring trok Linet zich schuchter terug, verward, gevleid, gedeeltelijk verrukt, gedeeltelijk bevreesd Was Marcus Standish wel de juiste man voor haar? XXX. Het was een dag of veertien daarna, dat Tante Beatrice Linet iets van haar speciale wijsheid trachtte bij te brengen. „Meisjes moeten er voor zorgen, dat zij een verstandigen kijk krijgen op het leven. Tenslotte zijn al die kostbare genoegens, die een Londensch seizoen biedt, er niet alleen om haar een prettigen tijd te bezor gen. Zij moeten dien tijd ook wel degelijk benutten", zei zij. Gedurende de twee weken, dat Linet nu deel uitmaakte van het huishouden op Ladogan Terrace. had zij als vanzelfspre kend al die kleine karweitjes voor Mrs. Winsley opgeknapt, die Tanis niet wenschte te doen. Zij noteerde de verschillende uitnoodl- gtngen, deed boodschappen, verzorgde de correspondentie en wist zich over het ge heel nuttig te maken bij Tante Beatrice. „Voor knechtje spelen", noemde Tanls dat, en alles negeerend, ging zij haar eigen weg, terwijl Linet er voor moest zorgen, dat de groote doos met bloemen, die van den bloemist gekomen was, uitgepakt werd, de bloemen in de verschillende vazen gerang schikt werden en in den salon geplaatst. Het was dan ook in den salon, dat Mrs. Winsley haar wijze woorden sprak. Zij was dien morgen in een slecht hu meur. Voor haar bureautje gezeten maakte zij aanteekeningen en schreef met gefron ste wenkbrauwen chèques uit, tot zij haar werk onderbrak om haar nichtje ln oogen- schouw te nemen en een gesprek met haar te beginnen, dat een zekere bedoeling scheen te hebben. „En jij vooral moest je tijd benutten", zei Tante Beatrice, „want het ls niet waar schijnlijk, dat Je later ooit ln de gelegen heid zult zijn het juiste soort mannen te ontmoeten. Ik weet niet, of ik je een twee de seizoen kan beloven, lieve kind. Je moet dus dezen tijd je uiterste best doen." „Ik benut werkelijk elk oogenblik", zei Linet met haar lieven, openhartigen glim lach. Je moest elk oogenblik Tante Bea trice je dankbaarheid betuigen. Vooral niet alles als vanzelfsprekend accepteeren. Dat had Linet in deze veertien dagen wel ge leerd. „Dat ls alles goed en wel, maar dat ls niet wat Ik bedoel", zei Mrs. Winsley en ging nu regelrecht op haar doel af. „Marcus Standish ls inderdaad een knap pe jongen en hij ls charmant genoeg, dat weet ik wel, maar het is een jongeman zonder eenig inkomen en zonder eenige ambitie om geld te verdienen." Zij tikte met haar pen op het bureautje om haar woorden klem bij te zetten. „Hij heeft ook absoluut geen vooruit zichten. Bobbie Vereker integendeel ls bij zonder gefortuneerd. Waarom moedig je hem niet een beetje aan, mplaats van den geheelen tijd met dien Standish op te trek ken?" „Oh, Tante Beatrice Linet liet de drie langstelige rozen, die zij in haar hand had, op de tafel vallen. Zij had een vuurroode kleur en was heelemaal in de war over de onomwonden wijze, waarop Tante Beatrice haar ontluikende gevoelens onder woorden bracht. Zij keek haar tante sprakeloos aan, terwijl er dikke tranen in haar blauwe oogen stonden. Doch Tante Beatrice nam niet de minste notitie van zulke teekenen van verdriet. „Je moet een man zien te krijgen", hield zij vol. ,Die arme Helen kan jou niet eeuwig de kost blijven geven en het is niet waarschijnlijk, dat je daar buiten ooit iemand zult ontmoeten." En met plotselinge bitterheid voegde zij er aan toe, terwijl haar blik zich aan een foto van Tanls bleef hechten, die op haar bureautje stond: „Jullie meisjes bent alle maal hetzelfde. Blind voor je eigen Inte resse. Jullie denkt maar, dat je eeuwig jong blijft. En dat is niet zoo." De woorden van haar tante hadden haar een onplezlerigen schok bezorgd, hoewel zij Inzag, dat Tante Beatrice het beste met haar voor had. Deze boog zich weer over haar brieven en Linet raapte met bevende hand de rozen op, die zij had laten vallen en begon ze mechanisch ln een vaas te zet ten. Tante Beatrice had een uiterst prac- tlschen kijk op de dingen en Linet ver onderstelde, dat zli een rijk huwelijk voor een meisje als het toppunt van zaligheid beschouwde. „Maar dat ls niet zoo", dacht Linet op standig. Zij had het gevoel, alsof Tante Beatrice met een ruwen bezem al de teere droomen en fantasieën, die haar negentien)arigen geest vervulden, had weggevaagd. Wat kwam het er op aan, of Marcus rijk of arm was? Zij had nog geen enkelen keer bewust aan een huwelijk met hem gedacht. Zij vond het heerlijk, dat hij het prettig vond in haar gezelschap te rijn en altijd weer nieuwe plannen smeedde. Hij was vroolljk, plaagde graag, was dikwijls erg lief en Linet mocht hem graag en verlang de naar zijn gezelschap, luisterde naar zijn vertrouwelijke ontboezemingen en waar deerde zijn bezorgdheid voor haar. Zij had hem na dien middag qp Hurllng- ham, waar hij haar verteld had, dat hij rijn hart aan haar ging verliezen, dikwijls ge troffen. Ongetwijfeld was dat ook gebeurd en hoewel Linet zelf nog niet verliefd was, nam Marcus toch een groot gedeelte van haar gedachten in beslag. Gelukkig wist Tante Beatrice niets van al die telefoontjes, die haar 's morgens op haar eigen kamer bereikten en van de vele briefjes, die voor haar bezorgd werden. Marcus' liefdesgeschiedenissen vormden dikwijls het onderwerp van gesprek ln zijn eigen speciale kringetje maar tot nu toe was „Standish' laatste", nog nooit een de- butantje geweest. Met een zucht van verlichting schoof Mrs. Winsley haar paperassen op zij en stond op. „Zorg maar verder voor die bloemen", zei zij. „maar denk er om. dat je vanmiddag een afspraak hebt met Carrie Carstairs om de japon te passen die je op het Hofbal zult dragen." „Ja, Tante Beatrice' Linet zou die af spraak heusch niet vergeten Wat een zalig idee om zoo'n doorzichtige jurk te passen, met een langen sleep en bezaaid met kleine bloempjes van glinsterend kristal. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 5