LEIDSCH DAGBLAD - Vierde BSsd Maandag 20 Juni 193(1 Vereen. v.Nat. Veiligheid Uit de Omstreken Ueolahjêcuid Lfai&y! •2&7177 OEGSTGEEST. MOTORRIJDER VERONGELUKT DOOR SNIJDENDE AUTO. Autobestuurder reed door Zaterdagavond omstreeks zeven uur Is op den Rijksweg ter hoogte van de boerderij „Veldheim" een ernstig verkeersongeluk gebeurd, door onverantwoordelijk rijden van een armbestuurder. De 42-j. heer J. E. C. M. H uit 's-Gravenhage reed daar met zijn motortweewieler, toen een perso nenauto hem met zeer groote snelheid passeerde en na het voorbijgaan hem op zulk een wijze den weg afsneed, dat de motorrijder, om niet in botsing te komen met de auto, zich gedwongen zag in den berm van den weg te rijden. Hier botste hij tegen een daar staande verkeerspaal. H. sloeg van de motorfiets en bleef met een gecompliceerde rechteronderbeenfrac- tuur en een vermoedelijke enkelfractuur in den grasberm liggen. Dr. Hugenholtz ver leende hem de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Gemeentezuikenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage werd vervoerd. De bestuurder van de auto, die de schuld aan dit geval heeft, is doorgere den. doch het signalement van den wagen is bekend. Een onderzoek is ingesteld. GEITENKEURING DER O.G.V. Een prachtige dag. Op een daartoe door den heer H. v. d. Mey welwillend afgestaan terrein aan den Rijnzichtweg. organiseerde de neutrale geitenfokvereen. O.G.V. een geitenkeuring. Het aantal aangevoerde dieren bedroeg ruim vijftig, w.o. wij talrijke pracht exemplaren opmerkten. Als juryleden traden op de heeren Roest uit Den Briel, voorz. van den Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen en de Jong uit Den Haag. ass. Rijksveeteeltconsulent. die bij hun eerste overzicht büjk gaven verrast te zijn over de aangevoerde verzameling. In zgjn toespraak tot de leden zeide de heer Roest o.m. namens de jury, gToote en bijzondere waardeering té mogen uitspre ken over de uniforme kwaliteiten der die ren. Tijdens de vele door hen bijgewoonde keuringen is een soortgelijk regelmatige en uitstekende bouw nog zelden opgemerkt. Hij legde met ernst den nadruk op een blijvende goede verzorging en voedering der dieren, waardoor het algemeen peil zoo hoog mogelijk kan worden opgevoerd en gaf tenslotte sterk in overweging, in het najaar met de beste dezer dieren de cen trale keuring te Utrecht bij te wonen, daar hij overtuigd is. dat met deze kwaliteiten zeer zeker een succes is te behalen Tot in bijzonderheden werden de dieren aan de keuring onderworpen. De uitslag is als volgt: Lammeren, wit ongehoomd: le pr. J. Kralt; 2e pr. v. d. Voort; 3e pr. F. de Jager. Lammeren, bont en gehoornd: le pr. J. Vianen; 2e pr. C. Hoogewoning. Eenjarige. wit ongehcomd: Bonds- medaille J. Vianen; le pr. Postma: 2e pr. C. Wassenaar; 3e pr. P. Hoogewoning; 4e pr Siera; 5e pr. Stijger. Eenjarig bont en gehoornd: le pr. van Rossum. Tweejarige, wit ongehoomd: le pr. D. de Mooy; 2e pr. H. v. d. Hoeven; 3e pr. D. de Mooy; 4e pr. C. Hoogewonnig; 5e pr. Rietkerk. Overjarige, vit ongehoomd: le pr. Zedl- stra: 2e pr Mulder; 3e pr. Siera; 4e pr. van Rossum. Overjarige, bont en gehoornd: le pr. Ka- genaar; 2e pr. J. Slootweg; 3e pr. C. Was senaar: 4e pr. Stijger; 5e pr. J. Vianen; 6e pr. Cieder. Na afloop van de keuring welke, dank zij de zorgvuldige afzetting een regelmatig verloop had, sprak de voorzitter, de heer J. Slootweg, woorden van hartelljken dank voor de medewerking aan de keuring en voorbereiding daarvan ondervonden, in zonderheid tot den heer H v. d. Meij voor de beschikbaarstelling van het terrein met opstalling en zijn overige bijzondere dien sten. Hij dankte de jurileden voor de ver richte keuring en deelde tenslotte de prij zen uit. Deze keuring is een groot succes geworden. VOORHOUT. Voor het Staatsonderwijzers-examen zijn geslaagd mej F. Kuenen en de heer J. Kooien, belden alhier. De afdeeling Leiden der Chr. Dem. Unie is gecombineerd met de afd. Oegst- geest, zoodpt voortaan zal worden gespro ken van de afd. Leiden—Oegstgeest. Vanmorgen zijn een 10-tal werkloozen In werkverschaffing gegaan bij de Fa. N< V. Wamaar en Zn te Sassenheim. Hun overige aantal werkloozen betreft mo menteel 140. WARMOND. GEMEENTERAAD. De Burgemeester weer in den Raad De school geld heffing De kwestie der onbewoonbaarverklaarde woningen. De Raad vergaderde. De heer Breedijk wenschte den Burge meester namens de Raadsleden van harte geluk met zijn herstel en hoopte dat de gedwongen rust hem weer voldoende krachten zal hebben geschonken, om zich weer ten volle aan zijn taak te kunnen geven. De burgemeester bracht den heer Breedijk dank voor zijn sympathieke woor den en de raadsleden voor hun belang stelling van hen tijdens zijn ziekte onder vonden. Aan de orde kwam de wijziging der ver ordening regelende de heffing van school geld voor de bijzondere scholen. In de thans geldende verordening is volgens B. en W. de maatstaf der heffing naar de be- lastbore huurwaarde in de personeele belasting naar den eersten grondslag te laag genomen, daar men bij een huur waarde van f. 150 verplicht is schoolgeld te betalen. In verband hiermede stelden B. en W. voor, eerst dan schoolgeld te heffen, indien de huurwaarde f.300.— of meer bedraagt, zulks wanneer geen aanslag op gelegd kan worden, wegens gemengde hoofdsom der gemeentefonds- en vermogensbelasting. Bij een huurwaarde van f. 300 zal het be drag van het schoolgeld per leerling het zelfde blijven als in de verordening- is vast gelegd. n.l. 30 ct. per leerling per week De heer de Dunne juicht deze wijziging toe. Hij vond de grens van f. 300nog te hoog. daar er verschillende personen zullen zijn, die een huis met een" huurwaarde van i 300. bewonen en toch niet in staat zullen zijn, het verschuldigde schoolgeld te voldoen. Daarom zou spr. willen voorstellen de hef fing bij een huurwaarde van f. 300 te be palen op 6 cent. per kind per week De Voorzitter kon zich met de zienswijze van den heer de Dunne niet vereenigen en zeide dat het logisch verband tusschen gemeng de en hoofdsom en huurwaarde gehand haafd moet blijven. Na bespreking werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aan genomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten toe te treden tot de Fraude—Risi co-Onderlinge van Gemeenten (FO G.) tot een bedrag van f. 10.000. Besloten werd te aanvaarden het strook je grond liggende voor de woning van den heer C. de Haas, alsmede dat, liggende voor de woning van den heer A, M. de Vroo- men, zulks voor den prijs van f. 1.en onder nader vast te stellen voorwaarden. Bepaald werd, dat voor extra hulp aan werkloozen over 1938 f. 5.10 per werklooze beschikbaar zal worden gesteld, waarin door het Rijk wordt bijgedragen f. 3.70 per werklooze. B. en W. stelden voor de ontrurmingster- mijn der onbewoonbare verklaarde wonin gen op den Schippersdam en bewoond door de familie W. Ciere en J. v. Leeuwen, die op 1 Juni j.l. verviel, met 3 maanden te verlengen. De heer Weijers vond het erg jammer, dat weer verlenging moet worden gegeven. Weth. Oudshoorn zeide in de vori ge vergadering een lans voor de bewoners voor verlenging gebroken te hebben, in de hoop en het vertrouwen, dat toen de laat ste verlenEing gegeven zou zijn. Hij hoopte dat de bewoners in deze maanden zóó zou den handelen, dat hun een andere woning verhuurd kon worden. Hij is hierin echter bitter teleurgesteld. Spr. kan volkomen be grijpen. dat geen enkele huiseigenaar be reid is. aan deze personen een huis te verhuren. Het is. aldus spreker, in geen enkel opzicht toelaatbaar, dat deze per sonen eenvoudig weigeren huur te betalen Voor ditmaal wilde spr. zijn stem aan de verlenging geven, doch wanneer de hou ding dezer menschen niet verandert, is van hem in de eerst volgende vergadering een voorstel te wachten, waarbij onver biddelijk tot directe ontruiming zal moeten worden overgegaan. B. en W. zullen en kunnen maatregelen vinden om aan dezen toestand een einde te maken. De kinderen zullen hiervan niet de dupe worden en mo gen dit ook niet. Spr. hoopte dat iedereen zal begrijpen, waarop hij doelt, doch B. en W. zullen niet terugschrikken deze maat regelen. als het noodig is te nemen. De thans bestaande toestand zal en mag niet gehandhaafd blijven. De Raad was unaniem van oordeel, dat inderdaad andere maatregelen getroffen moeten worden en beaamde volkomen het gesprokene door wethouder Oudshoorn. Ook de voorzitter zeide volkomen op het standpunt van den heer Oudshoorn te staan waarbij hij mededeelde, dat den huiseigenaar in dezen geen enkele blaam treft. Spr. vertrouwde, dat de bewoners uit het behandelde de noodige leerling zouden trekken. De heer Weijers wees op den slechten toestand van de Bijleveldlaan en enkele dammen, waarbij de voorzitter een onder zoek toezegde. Hierop volgde geheime zitting. WASSENAAR. De winkelsluiting. De gecombineerde Middenstand heeft aan B en W. verzocht om de 21 dagen ontheffing van de winkelsluiting dit jaar te bestemmen als volgt: 8 t/m 12, 15 t/m 19. 22 t/m 26, 29 30. 31 Augustus, 1 Sep tember en 29 en 30 December .Het ls de bedoeling dat op 31 Augustus en 1 Sep tember de ontheffing zal gelden tot 12 uur n.m., de overige dagen tot 10 uur 's avonds. Openluchtuitvoering „Het Dorpshuis". Zaterdagmiddag gaf de Tooneeivereeni- ging ..Het Dorpshuis" alhier op het land goed Raaphorst, dat hiervoor door H. M. de Koningin welwillend was afgestaan, een openluchtuitvoering.. Begunstigd door mooi weer werd de le gende „de Witte Wijvenkuil" opgevoerd, die zeer in den smaak van het talrijke publiek viel, en veel succes oogste. Het spel onder leiding van den regisseur Scheffel was uitstekend en met voldoening kan dan ook de vereeniging „Het Dorps huis" op deze zeer geslaagde uitvoering terugzien. Gevonden: 2 sleutels, 4 honden, hand- tasch met inhoud, autoband met velg, pad- vindersriem, fietsband, popje, 3 ceintuurs, damesbadpak en handdoek, kerkboek, ro zenkrans, diverse handschoenen, pauw, portemonnaie met inh., dop van benzine tank, heerenrijwiel. 2 vulpotlooden, bnl, hengels met hoes, borsteltje, zakdoekje, 2 vulpenhouders, schildpad, duimstok, 2 kin- derjasjes en gummischoen. Inlichtingen aan het politiebureau lede ren werkdag tusschen 9 en 12 uur: Ter gelegenheid van de onthulling van het monument ter plechtige herdenking van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin werd van het monument een foto vervaardigd en aan Prinses Juliana en Prins Berruhard door het Comité toegezonden. Bij schrijven van 14 Juni j.l. is van den Parti culier Secretaris, jhrè Dedel de dank over gebracht voor deze zeer gewaardeerde aan bieding van de foto van het opgerichte monument, welke foto de Prinses en de Prins met erkentelijkheid hebben aan vaard. Voor de verbouwing en restauratie van de Ned. Herv Kelk alhier, is bij het Kerk bestuur een gift binnengekomen van HM. de Koningin. De Kon. Ned. Politiehonden vereen, organiseert op 2 en 3 Juli a.s. op het land goed Duinrell een wisselbekerwedstrijd, waaraan ls verbonden het afdeelingskam- pioenschap. Vele eereprijzen werden reeds toegezegd. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Domburg en Cornelia v. d. Sluis Jacob Rietveld en Jacoba Alida Steijn. Geboren: Gerk, Z. van W. v. Dijk en D. van Baren. Overleden: J. van 't Kruis, gehuwd met A. v. Geest 74 J. ALPHEN. Vergadering K.K. Volksbond. De afd. Alphen van den Nederlandschen RK. Volksbond vergaderde* in de Sint Josephzaal onder voorzitterschap van den heer A. F. Ruijssenaars Na een kort openingswoord werden de notulen, bij absentie van den heer P. J. Schippers voorgelezen door den tweeden secretaris den heer H. van Egmond Wzn. en onver anderd goedgekeurd. De retraiten te Bergen Vucht en Noordwijkerhout werden aan bevolen. De heer P. J. Schippers is aan gewezen als afgevaardigde in het hoofd comité voor het organiseeren van feestelijk heden, ter gelegenheid van het 40-jarlg Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin De contributieregeling voor werkloozen, in dien zin dat zij 7 ct. per week betalen werd aangenomen; deze nieuwe regeling zal 4 Juli ingaan. Na rondvraag volgde sluiting. Geslaagd Tuinfeest Speeltuin „Bloembol". Zaterdagmiddag werd in den speeltuin „Bloemhol" een tuinfeest gehouden voor de kinderen der leden. Ter gelegenheid hiervan werd druk gevlagd en was de speeltuin zelf ook in een feestelijk pakje gestoken De belangstelling was zoowel van jong en oud zeer groot; het geheel we.'d door fraai weer begunstigd. Door een misverstand kon het feest eerst een half uur later beginnen, doordat de Poppenkast met Jan Klaassen komende van Waddinx- veen hier niet aan het station was uit gestapt en was doorgereisd naar Leiden en vandaar eerst weer naar hier moest wor den verzonden. De heer C. de Jong, opende en stelde het belang van den speeltuin voor de jeugd in het licht. De heer Bonte bal gaf dan met zijn poppenkast een kod dige voorstelling, waarbij natuurlijk ook het oponthoud werd gereleveerd, dat Jan Klaassen had veroorzaakt, door eerst naar Leiden door te reizen. Hierna werd een wandeltocht door het centrum gemaakt, waarbij de kinderen versierde hoepels, autopeds etc. medenamen. De fleurige stoet werd voorafgegaan door muziek van „Leo XIII". dat ook het verdere van den mid dag concerteerde. Na beëindiging van den wandeltocht werden de kinderen getrac- teerd en bestond e: gelegenheid de ver vaardigde werkstukken te bezichtigen, waarvoor eveneens veel belangstelling be stond. Uit alles bleek, dat het bestuur het mogelijke in het werk stelt om de jeugd hier aangenaam en tevens opvoedend bezig te hemden. De middenstandswoningen. Naar aanleiding van een adres van be woners en omwonenden van de Ten Harmsenstraat, noudende het verzoek te bevorderen, dat aan die straat het type middenstandswoningen blijft gehandhaafd, stellen B. en W. den raad voor adressanten in te lichten dat het bewuste terrein onder het uitbreidingsplan valt en bestemd ls voor middenstandswoningen B„ met moge lijkheid van ontheffing door B en W. voor den bouw van bepsfüdè andere gebouwen De steunverleening B in 1938. Ingevolge een circulaire van den Min. van Soc. Zaken betreffende het verstrekken van extra-hulp aan werkloozen in 1938 steunverleening B. deelen B. en W. den raad mede: in verband hiermede merken wil op, dat voor de verstrekking van extra hulp, in den vorm van kieedlng, dekking en schoeisel, aan arbeiders, die hetzü ult- keering genieten ingevolge de steunregeling hetzij bi) een gesubsidieerde werkver schaffing zijn geplaatst, voor 1938 ongeveer dezelfde bepalingen zullerp gelden, als die. welke voor 1937 van kracht waren, met dit verschil, dat nu een bedrag van f.5.70 per1 werloozie over een gemiddeld aantal van 739 besteed kan worden en f. 1.50 per z.g. B-boer, naar een aantal van 5 en f. 3 per C-boer. naar een aantal van 1. De minister heeft zich voorbehouden een ge deelte van het aan de gemeente uit te keeren bedrag niet in geld. maar in natura te verstrekken. Van het hiervoor genoemde genoemde bedrag ad f. 5.70 per werklooze komt f. 2 ten laste van de gemeente en f. 3.70 voor rekening van het Dep van Soc. Zaken. De bedragen ad f 1 50 per B- boer en f.3 per C-boer, komen geheel ten laste van het Dep. van Econ. Zaken. In verband hiermede is voor 1938 beschikbaar f4222.80 Hiervan komt dus voor rekening van de gemeente f.1478. In overweging wordt gegeven, voor het aangegeven doel de noodige gelden beschikbaar tc stellen. Teraardebestelling van den heer A. A. de Haan. Op de Oosterbegraafplaats werd Zater dagmiddag teraarde besteld onze plaatsge noot de heer A. A. de Haan, gepension- neerd ambtenaar der P.T.T. Op het kerk hof zagen wij verschillende bestuursleden van het Mij. Ziekenfonds o.a. de heeren W. Sprelj, C. Koren en Domburg tn welks bestuur de overledene zitting had, zoomede afgevaardigden van de Redasseering en andere commissies, waarvan hij deel uit maakte, Zoodra de stoet op de begraaf plaats was gearriveerd en de kist met het stoffelijk overschot in het graf was neer gelaten, stelde de heer J. A. Tolk, namens de vrienden van den overledene, diens ware en groote vriendschap in het licht. Nadat dr. J, P. Cannegieter eenige woor den had gesproken, dankte een zoon allen voor de laatste eer, zijn vader bewezen. Burgerlijke Stand. Geboren: Geetruida Agatha Maria, d. van Gerardus Hendrlcus Wilhelmus Vreeswijk en Oda Maria Vergeer. Overleden: Abraham Anthonie de Haan. 65 jaar, echtg. v. Lucretla Stephanla ten Broek Loop der Bevolking. Gevestigd: Lambertus Jonkers, Gouwsl. w. 61. Vertrokken: n. Beesd, Voorstraat 40 Johanna W. G. van Leeuwen: n. Leiden, Meidoornstraat 43, Johanna P. G. Schrijver; n. Alkemade. Rijp- weterlng, Cornelia A. Maas; n. Lelden. Groenc- steeg 29. Bertus Raaphorst; n. Bussum. Wil lemslaan 15. Gerardina J. Bakker. Naar wij vernemen zal de Oranje Garde zoo mogelijk op Zaterdag 9 Juli a.s. een streeklanddag organiseeren. Langs den Oudsh.weg werd in een tuin een zwervend echtpaar aangetroffen, dat zich te buiten was gegaan aan splri- tusgebruik. Per vrachtauto werd het echt paar naar het arrestantenlokaal ter ont nuchtering overgebracht. Het echtpaar was afkomstig uit Amersfoort. Met ingang van 1 September a.s. zal de heer A. Berger, agent van politie te Aarlanderveen den dienst met pensioen verlaten. ALKEMADE. Burgerlijke Stand- Geboren: Maria Johanna. D. van J. N. Borst en J. van der Star Maria Hendrica Theresia, D. van W. P van Ruiten en J. W. Q. Loos Anna Gerarda. D. van H. Zoetemelk en M. J. Schirm Jan. Z. van H. Wiepjes en T. Lubbes. Gehuwd: Petrus Jacobus Heemskerk jm. 27 J. en Apolonia Alida van der Meer jd. 25 j. Herman Steven Wassink jm. 29 j. en Aaltje Engeltjes Gijsbertje de Jong jd. 27 J. BOSKOOP. Het a.s. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. In de vergadering van Boskoop's Oranje- Oomité is het programma voor de te hou den feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H M. de Koningin voor deze gemeente voorloopig vastgesteld. De feestelijkheden zullen wor den gehouden op Dinsdag 6 en Woensdag 7 September a.s. Het voorloopige programma luidt als volgt: 6 Sept Des morgens: Reveille door rui ters; klokluiden; koraalmuzlekaubade van de sohoolkinderen voor het gemeente huis; feestelijke kindcroptocht, opgeluis- ter met muziek, gevolgd door versierde fietsen, autopeds e.d.; traktatie der school kinderen; des middags: Kinderspelen en demonstraties door gymnastiekvereenigin- gen; des avonds: bonte Oranje-avond. Op gevoerd zal worden: Oranje-Boom in Hol- lant's Tuyn. bestaande uit 12 tafereelen. 7 Sept.: des morgens: estafetteloopen voor schooljongens, gecostumeerd snelwan delen voor grootere jongens en meisjes; des middags: gondel vaart door de Gouwe van met bloemen versierde vaartuigen; des avonds: concert; dezelfde gondelvaart, thans feeëriek verb oh t. Tot slot: groot schitterend vuurwerk. Op beide avonden: sprookjesachtige ver lichting van het dorp. Binnen korten tijd zullen verschillende vereenigingen e.d. een verzoek van het Oranje-comité ontvangen om aan het wel slagen van deze feesten de noodige mede werking te verleenen. Het comité rekent bij voorbaat op deze zoo noodige mede- en samenwerking. Reeds thans wekt het de bevolking op om ditmaal zoo actief mogelijk aan de feeste lijkheden deel te nemen Met name denkt het daarbij aan de gondelvaart. Laten zich nu reeds groepen en clubs e.d. vormen om aan deze gondelvaart deel te nemen. Boskoop, het land van bloemen en water, leent zich zoo uitstekend voor een groot opgezette gondelvaart, welke in wijden om trek den aandacht zal trekken. Waar ditmaal twee dagen feest zal wor den gehouden is het te begrijpen, dat de uitgaven veel grooter dan gewoonlijk zullen zijn. Daarom: geef. wanneer straks de col lectanten zullen komen, ditmaal iets ex tra's. Het liefst het dubbele van hetgeen anders voor het Koninglnnefeest wordt af gezonderd, opdat Roskoop ook ln zijn feest viering niet achteraan kome. vergeleken bij de omliggende gemeenten. Burgerlijke Stand. Geboren- Arie Frans Rudolf, z. v. C. Hogen- doorn en E. Pronk. Ondertrouwd: G. Nederhof en A. W. Verwei]. Getrouwd: J. Griffioen. 27 Jaar en A. Ouds- hoom. 24 laar: P. Pit. 28 Jaar en M. van Hoff, 37 jaar; J. Kleijn, 33 jaar en G. Vermeulen, 25 jaar. Oprichting eener liberale Werknemers organisatie. Namens de Liberale Staatspartij, afd. Roskoop, heeft in hotel Klaassen een pro- paganda-avond plaats gevonden, welke speciaal belegd was voor de werknemers in de land- en tuinbouwbedrijven teneinde te trachten ook in onze gemeente een Li berale Werknemersorganisatie op te rich ten. Als sprekers waren uitgenoodigd de heeren Oroenewout en Merkelijn, waarvan eerstgenoemde een zeer duidelijk beeld van de liberale beginselen gaf, welke rede een aandachtig gehoor vond terwijl de heer Merkelijn meer het zakelijke gedeelte be handelde. Het resultaat van deze propa- ganda-avond was. dat een „Liberale Werk nemersorganisatie" werd opgericht, waar voor zich reeds 35 personen als lid opga ven. Er werd een voorloopig bestuur van 5 personen gevormd, waarvan de heer M. C. van der Laan, Zijdeweg 86, als secre taris zal fungeeren. Het zwemmen in de Gouwe voortaan verboden. B. en W. dezer gemeente hebben, met intrekking van hun besluit van 3 Juli 1936, waarbij toegestaan werd op sommige plaat sen in de Gouwe te zwemmen, besloten om met ingang van heden het zwemmen in de Gouwe onder deze gemeente te verbieden Een en ander is gebaseerd op de last. die het drukke scheepvaartverkeer in de Gouwe van de zwemmers (sters) ondervindt ©n voorts in verband met het feit dat er thans nu er 2 zweminrichtingen zijn, voldoende gelegenheid tot zwemmen is. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Johannes. Z. van M. van Driel en M. M. Dompellng Abraham Paulus, Z. van A. P. Voets en M. van Rijn Cornelia Gertruda. D. van J. J. Lourier en J. Jongen Jan. Z. van C. M. van Staveren en M. Slap- pendel. Overleden: Alida Sophia Slappendel 51 j., ge huwd met G. van Aalst. Bij de administratie voor arbeidsbe middeling staan op heden als werkloos in geschreven 60 personen, waarvan het aan tal steuntrekkenden 43 bedraagt. De collecte voor de Zending voor de samenwerkende Zendngscorporatles heeft in totaal f. 123.17 opgebracht. Steunt Luchtverdedigingsfonds! Postgiro Den Haag ten name van 8882 (ingez. Med.) Zending op Pinkster-Zondag bedroeg f. 179.35, plus bovengenoemde f. 5.is to taal f. 184.35. Voor het „Plan 1936" werd ontvangen f. 6.15, voor het Verjaringsfonds f. 28.62. Het saldo van het „Kerkblad" be droeg f. 23.77. In de offerblokken werd ver zameld f. 13.25'/i. De collecten voor de Kerk brachten over de maand Mei op f. 89.43. Die voor het Restauratiefonds f. 46.28. Voor de kosten van het beroepingswerk werd ontvangen f. 90.33, terwijl in het busje piaatsengeld verzameld werd f. 43.68. RIJNZATERWOUDE. In de vacature van kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier werd door vertrek van den heer P. Reingoud en nadien door het bedanken van de in zijn plaats be noemde heer C. van Dorp, benoemd de heer J. Marus alhier, die deze benoeming heeft aangenomen. TER AAR. De eerste snijboonen. Aan Nederlands grootste snijboonenvei ling zooals die van Ter Aar en Omstr. heeten mag zijn in het laatst der vorige week de eerste natuursnijboonen aange voerd door den heer W. Fransen Jzn. Het a.s. Regeeringsjubileum. Het ligt in de bedoeling van het Oranje- Comité, dat ter gelegenheid van de geboor te van Prinses Beatrix de feestelijkheden organiseerde, tijdens het komende Regee ringsjubileum een tweedaagsch feest voor te bereiden, n.l. op 6 September voor de kinderen en op 7 September voor de ge- heele bevolking. Zoo eenigszins mogelijk zal een centraal punt worden uitgekozen, zoodat dit nationaal gebeuren ook gemeen schappelijk wordt gevierd. De collecte, gehouden op de Pinkster dagen in de Ned. Herv. Kerk ten bate van den Ger. Zendingsbond heeft f. 30 opge leverd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De collecten voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk over Mei brachten o|» f. 132.361/» Hierbij is Inbegrepen een gift. van f. 10.—. Bij de intrede werd een gift van f. 25.— ontvangen, als volgt te verdeelenf. 10. voor diaconie; f.10.voor de Kerk en f.5 voor de Zending. De collecten voor de WADDINXVEEN. Fietsers op den Henegouwerweg. Door de politie zijn tientallen processen- verbaal opgemaakt tegen overtreders van art. 11, lid 1. van het motor- en rijwielre glement. Dit artikel wordt blijkbaar in massa overtreden door wielrijders, die in plaats van het rijwielpad, gebruik maken van den Henegouwerweg aan de Oostzijde van de Goude. De heer H. Jenné, adjunct-commies ter secretarie ls benoemd tot plaatsver vangend secretaris. Aan mej. H. Vetter, is wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de O. L, school A. In de eerste helft van Juni werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 99.50 en voor de kerk f. 132.89. De collecte gehouden voor het werk onder de jeugdige werkloozen. heeft opgebracht f 81.34. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. v. d. Kn(jff, 24 Jaar en A Bac. 26 jaar iwon tc BlelswUk); H. Klos. 25 Jaar en H. C. Naatjen, 22 Jaar (won. te Noot dorp) Districtskeuring Paardenfokkerij. Vanwege de regelingscommissie voor de Paardenfokkerij ln Zuid-Holland, werd al hier op het erf van den heer J W. Groe- newegen een districtkeuring gehouden. Ruim een 80-tal paarden werden aange voerd. In de afdeeling Trekpaard werden de volgende paarden onderschelden: MerrieveulensBeatrix van Cairon, eig, J. Janse alhier; Madame, bruinschlmmel, eig. J. Janse alhier; Greta, vosschimmel, eig. J. Janse alhier; Emma v. Vredenburg, eig. J. Janse alhier; Dora v. Vredenburg, eig. J. Janse alhier. In de afdeeling Tuig- paarden, Merrieveulens Aga, eig. J. W. Groenewegen alhier; Trientje, eig. wed. Ph. Groenewegen alhier en Biena, eig wed. Ph. Groenewegen alhier. Op de Stationsstraat voor de woning van den heer S. sprong de hoofdleiding van de waterleiding, waardoor het water met kracht omhoog spoot. Weldra was een groot gat ontstaan en spoot het water op het dak van de woning van den heer S., waardoor het binnendrong en een eenige schade aanrlchte. Weldra werd de hoofd leiding afgesloten en de buis gemaakt. 2—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 14