KTRI LEIDSCH DAGBLAD - Derde BSad Maandag 20 Juni 1938 Het schaaktournooi te Noordwijk 3-e tueuwe is f ijÏAffboixd f Eliskases en Keres hebben de beste kansen Euwe wint van Thomas FERIK ROND TENNIS. Zuidafrikaansche speelsters naar Noordwijk. De voorzitter van den N.L.T.B., welke momenteel te Londen vertoeft, heeft aan de Zuid-Afrikaansche ploeg: de uitnoodi- ging gericht om deel te nemen aan de internationale kampioenschappen te Noord- wyk en deze uitnoodiging is, evenals des tijds door de Australische damesploeg, aangenomen. De damesnummers zullen dus in onze internationale kampioenschappen sterk be zet zijn. De Zuid-Afrikaansche ploeg bestaat uit mevrouw MillerHeine, (die het kam pioenschap van Londen won in het dames dubbelspel en de mixed!), mej. Morphew, mej, Piercey en mej. O'Craze. De Zaterdagmiddag competitie. Wassenaar II kampioen in haar afdeeling. Het is De Munnik I Zaterdag gelukt met 51 van De Krogt te winnen. Verschillende mooie partyen werden hier gespeeld. Van deze verdienen in het bijzonder vermeld het heeren enkelspel en het damesdubbelspel, die beide zeer spannend waren. Wernink had Wassenaar I op bezoek. De voorloopige uitslag was hier 32 voor Was senaar. Het damesenkelspel werd uitge steld en wordt vermoedeiyk heden ge speeld. Ook hier was het een zeer geani meerde wedstrijd. Wassenaar n be kampte oip eigen terrein De Munnik n. Door dezen wedstrijd te winnen (met 5—1) werd Wassenaar n on geslagen No. 1 in haar afdeeling. Zeer zeker een mooi resultaat. De volledige uitslagen zijn: De Krogt IDe Munnik I Damesenkelspel: Mevr. Gerritse verl. van mevr. v. Deventer 36, 36. Heerenenkelspel: B. Hertog verl. van P. Kuiper 5—7. 6—2, 36. Damesdubbelspel: Mej. R. Wagemaker en mej. R. Keuls verl van mevr. Van Weizen en mej. E. Koning 79. 26. Heerendubbelspel: H. v. Leeuwen en H. Zwarenstein verl. van P. Kuiper en P. Boot 2—6. 2—6. Gem. dubbelspel: Mej. R. Keuls en Zoe- temeyer sl. mevr Van Deventer en ir. A. A. Lagaaij 6—3. 5—2; mej. R. Wagemaker en dr. Dekker verl. van mej. E. Koning en P. Boot 6—3. 2—6. 4—6. WerninkWassenaar L Damesdubbelspel; Mej. B. van 't-Hooft en mej. T. Kasten verl. van mej. Qsinga en mej. Coster 79, 57. Gem. dubbelspel: Mej. B van 't Hooft en Poemomo verl. van mej. Osinga en J. As- selen 3—6. 7—5. 2—6: mej. T. Kasten en J. Paber sl. mej Coster en H. v. d. Boogaart 2—6. 6—4. 6—2. Heerendubbelspel: J. Faber en J. de Jong verl. van J. Asselen en H. v. d. Boogaart 2—6. 4—6. Heerenenkelspel: Poenomo sl. H. Vink 6—4. 6—2. Wassenaar IIDe Munnik II. Gemengd dubbelspel: Mevr. Rogozinski en F. J. Snel sl. mej. A. Vellekoop en J. Laman 61, 64. Damesenkelspel: Mevr. Goekoop sl. mej. J. Schoppen 2-^—6. 62. 61. Damesdubbelspel: Mevr. Rogozinski en mej. C. Bots verl. van mej. A. Vellekoop en mei. J. Schoppen 16. 26. HeerendubbelspelJ. Asselen en F. J. Snel sl. J. Laman en J. Schumacher 6—3, 6—4. Heerenenkelspel: T. Petit sl. J. de Kort 4—6. 6—1. 6—3 Gem. dubbelspel: mei. C. Bots en J. As selen sl. mej. J. Schoppen en J. de Kort 46. 6—3. 6—4. Promotiewedstrijd Cocktail III Een draw tegen V.C.L. I 44. (Door S. Landau). De uitslagen van Zaterdag en gisteren in het schaaktournooi te Noordwijk gespeelde partijen luiden: Zevende rondeEliskasesBogoljubov afgebroken: SchmidtThomas 'It EuweLandau afgebroken; Spielmann— Keres 0—1; PircTartakower 1—0. Achtste ronde: BogoljubowTartakower afgefor.; KeresPirc 'ItLandau Spielmann afgebr.; ThomasEuwe 01; EliskasesSchmidt 10. De stand van het tournooi is thans; 1. Eliskases, 6 pnt. plus 1 afgebroken partij 2. Keres. 6 pnt.: 3. Pirc. 5 pnt.; 4 Euwe 4pnt plus 1 afgebroken partij: 5. Tho mas 3' pnt 6 en 7 Landau en Bogolju bow ieder 2' pnt. plus 2 afgebr. partijen: 8 en 9 Spielmanm en Tartakower ieder 2 pnt plus 1 afgebroken partij10 Schmidt, 2 pnt. De eerste, die Zaterdagavond in de zaal aanwezig was, was Eliskases. Hij had mis schien het spreekwoord gehoord: Een ezel stoot zich in 't gemeen geen twee keer aan denzelfden steen. Vrijdagavond na. was deze heer. toen de wedstrijd om half zes moest beginnen, niet aanwezig. Volgens de reglementen zette de wedstrijdleider de klok in beweging en reeds was een klein half uur verloopen en nog altijd was er van den meester niets te ziehi. Achteraf bleek, dat hij door vermoeidheid overmand, zich te ruste had begeven en zich ver slapen had. Twee beslissingen waren al zeer vroeg in den avond verkregen. Dit geschiedde aan de borden van de leden vand e oude garde. Tartakower en Spielmann lieten zich resp. door Pirc en Keres afslachten Tartakower verdedigde zich orthodox en volgde de zetten, welke gunstig te boek staan. Doch de theoreticus Pirc wist nog beter en onder het motto: „Grau 1st alle theorie" behaalde hij tegen de regels van de kunst in, in luttele zetten de overwin ning. En den goeden ouden Spielmann ver ging het evenzoo. Ook hij offerde stukken en zijin tegenstander maakte gretig ge bruik van zijn royaliteit. Nadat ten slotte na het middenspel het bord er akelig kaal begon uit te zien, bedacht Spielmann, dat hij met een stuk achter, tegen de aan stormende jeugd toch niet optornen kon en capituleerde daarom bij den 27sten zet. Schmidt had de groote beleefdheid tegen der. Engelschman Thomas de Engelsche opening te kiezen, welke natuurlijk door zijn partner uitmuntend werd gekend. Zocals te voorzien was, was het verloop van beide zijden uitermate correct en het spreekt dan ook vanzelf, dat de heeren tevreden waren de eer te deelen. Een zware positiepartij speelden Eliskases en Bogoljubov. Deze laatste heeft tot nu toe nog geen enkele partij gewonnen en scheen het er nu op gezet te hebben, den favoriet een klinkende nederlaag toe te brengen. Eliskases echter was niet van de zelfde gevoelens en poogde op zijn beurt Bogoljubov een nieuwe nul te bezorgen. Bij het afbreken waren de kansen, die een tijdlang Bogoljubov schenen te hebben toegelachen, eenlgermate gekeerd. Een dichte haag belangstellenden stond den heelen avond om het bord, waaraan de belde Nederlandsche spelers Euwe en Landau elkaar bekampten. Euwe beproefde weer in het orthodoxe damegambiet den hier zoo veel gespeelden zet Dc2. Landau, die een tijd lang de partij Ca- pablanca—Lasker uit Havanna 1921 volgde meende een verbetering te moeten vinden, aangezien de analyses aangetoond heb ben, dat deze variant voor zwart ongunstig is. Euwe, met zijn fijn gevoel voor ope ningen. vond na zeer lang nadenken, de weerlegging en toen het middenspel inging, dat bijzonder gecompliceerd was, had Lan dau een verzwakten koningsvleugel te zij nen laste. Nochtans wist hij met veel be leid de uiterst moeilijke stelling voor in storting te behoeden. De partij werd na den 41sten zet afge broken in een zeer moeilijk te beoordeelen stand De achtste ronde. Met nog meer verbittering dan in de zevende ronde, werd gisteren in de voorlaatste ronde de. strijd ingezet. Had men aanvankelijk Eliskases de lei ding gelaten, het werd thans voor de concurrenten groote ernst en vooral Keres deed zijn uiterste best elke par tij te winnen om zijn mededinger op den voet te volgen, zoo niet voorbij te streven. Inderdaad is hem dit gelukt, daar men stellig mag aannemen, dat Eliskases niet meer dan remise tegen Bogoljubov in de partij uit de zevende ronde zal bereiken, waardoor dus Keres en Eliskases met ieder 5l/t pnt. uit zeven partijen aan den spits staan. Op papier heeft Keres betere kansen, im mers hij moet nog spelen tegen Pirc en in de laatste ronde tegen den slecht in vorm rijnden Tartakower terwijl Eliskases, Schmidt en Euwe als tegen standers heeft. Voor dr. Euwe komt slechts de derde prijs of in het beste geval de tweede prijs in aanmerking. Veel hangt af van de hangpartij met Landau. Dat de meesters van den ernst van de situatie overtuigd zijn, bewijst wel het feit dat gisteren geen der matadoren op het strand te bespeuren was, noch in de gezellge lounge van het Rembrandthotel. Geen bridgepartijen meer. noch genoeg lijke kout. Zij hadden rich allen in hun kamers opgesloten, waar zy serieuze voor bereidingen konden treffen. De eenlge, die zijn humeur nog bewaard heeft, is tour- nooileider Kmoch, wiens taak niet zwaar valt, gezien de goede verstandhouding on der de meesters. Het is toch anders uitge komen. dan algemeen werd verwacht. Keres, die gelijk met Eliskases zou komen te staan, slaagde er net in van Pirc te win nen, terwijl Eliskases een gemakkelijke zege op Schmidt behaalde. De party Keres Pirc was een Catalaansche opening, wel ke door Keres veel wordt gespeeld. Welis waar bereikte hij voordeel, door de groote bewegingsvryheid, doch hij kon tegen het goede tegenspel van Pirc niets uitrichteen. Pirc ruilde telkens af, om zoo weinig moge lijk materiaal op het bord te laten. Ten slotte werden alle stukken geruild, waarna remise het eindresultaat was. Eliskases speelde in de Nimzowitchverdediging de zelfde variant, welke Landau tegen Schmidt toepaste. Schmidt, ryker aan er varing geworden, slaagde er ln zdnaer nadeel uit de opening te komen Eenter verzuimde hy den looper van b4 naar e7 terug te trekkep. zoodat Eliskases het initiatief kon overnemen. Om zich tebe vrijden moest de Estlander de kwaliteit geven. Hii kreeg hiervoor slechts eén pion hii een slechte pionnenstelling. Het koste Eliskases ook geen moeite het eindspel te winnen. De partij Thomas—Euwe was me vrij van fouten. Euwe verdedigde zich Sici- liaansch en koos den Scheveningschen variant. De Engelschman bleek volkomen op de hoogte van deze opening en bereikte zelfs een klein positioneel voordeel. Hy vergrootte dit en op een gegeven oogenblik zag het er voor Euwe hachelijk uit. Thomas verzuimde de goede voortzetting, waarna hii geleidelijk slechter kwam te staan. Van dit moment af, gaf Euwe hem geen Kans meer en wQrkte hij onberispelijk af. Nog voor het afbreken viel de beslissing. Landau heeft het tegen Spielmann op een zware positiepartii aangelegd. Ook deze partij was ln de Nimzowitchverdediging met den Rubinsteinvariant. waarin Landau zeer spoedig het looperpaar verkreeg. Spiel mann zorgde ervoor, dat de stelling geslo ten bleef, zoodat de loopers niet tot hun recht konden komen. Het middenspel, dat nu volgde, was zeer moeilijk. Beiden ston den gelyk. totdat Landau ziin tegenstan der ln een geraffineerden val lokte. Toen Spielmann de dame dreigde te vangen deed Landau een tusschenzetje, waarbij hy Spielmann gelegenheid gaf een stuk te offeren. Niemand had verwacht, dat de combinatiespeler Spielmann hierin zou loopen. Dit kwam hem echter duur te staan. Hij verloor twee stukken voor een toren by ruil der dames. De partij werd na den veertigsten zet afgebroken. Landau heeft twee loopers en een vrijpion, tegen een toren en zal hoogstwaarschijnlijk deze partij winnen. TTl. Tartakower speelde een porte party. Hij verdedigde zich tegen Gogoljubov met den oud-Indischen variant en slaagde erin ge lyk spel te verkrijgen. Hy nam hiermede echter geen genoegen en probeerde het met een koningsaanval. welke door Bogol jubov werd afgeweerd Het kwam vervol gens tot een eindspel, waarin de doctor dame. looper en vier pionnen tegen dame, paard en vier pionnen gaf. Verwacht wordt, dat deze partij in remise zal eindi gen. AUe hangpartijen worden vanavond uit gespeeld en hoogstwaarschijnlijk zal de partij EuweLandau te Amsterdam wor den beëindigd. De partij tusschen Pirc en Tartakower, in de zevende ronde gespeeld, had het volgen de verloop. Wit: Pirc. Zwart Tartakower. Orthodox damegambiet. 1. d2d4 Pg8—f6: 2. c2—c4 e7—e6; 3. Pblc3 d7d5; 4. Lel—g5 Lf8—e7; 5 e2— e3 Pb8d7; 6. Tal—cl c7—c6; 7. Pgl—f3 0—6; 8. Lf 1d3 d5xc4; 9. Ld3xc4 Pf6—d5; 10. Lg5xe7 Dd8xe7; 11. 0—0 Pd5xc3; 12. Tel xc3 e6e5; 13. Ddl—c2 e5xd4; 14. e3xd4 Pd7—f6; 15. Tfl—el De7—d6: 16. Pf3—g5 Lc8d7; 17. Dc2—b3 Pf6—g4; 18. Lc4xf7f Kg8h8; 19. Tc3—h3 Pg4—h6; 20. Db3—d3 Ld7—f5; 21. Dd3xf5 g7—g6; 22. Th3xh6 opgegeven. Mej. W. de Haze Winkelman en A. Messchaert- Mei. M. Scheurleer en P. v. Outeren 57, 46. Mej. A. v. Deventer en E. Vrolijk—Mej. M. v. Wijk en B. Müller 0—6. 7—9. Mej. W. de Haze Winkelman en Mej. A. van Deventer—Mej. M. Scheurleer en M. v. Wijk 3g 57 A. Messchaert en E. Vrolijk—P. Outeren en B. Müller 11—9, 1—6. 6—3. Een tweede wedstrijd noodzakelijk. In een aantrekkelyke en spannende match hebben de twee kampioenen gestreden om het begeerde plaatsje in de 3 A klasse, maar de puntjes werden verdeeld en een nieuwe kamp zal noodlg zyn om uit te maken, wie kan pro- moveeren VCL vooral zal zich gelukkig prijzen met dit gelijke spel. want met inzet van alle krachten slaagde zij erin een 41 achterstand keurig in te loopen en het moet gezegd: deze uitslag geeft de verhouding juist weer. In de enkelspelen opende Kuilman voor Cocktail weliswaar met een nederlaag door voorzichtig en terugge trokken spel ln plaats van vrijuit te slaan en het tempo te verhoogen Messchaert bracht de partijen op gelijken voet door korte metten te maken met zijn tegenstander. Het begon er wer kelijk hoopvol uit te zien. toen ook de beide Cocktail-speelsters hun enkelspelen wisten te winnen, waardoor Cocktail met een 31 voor sprong aan de dubbels kon beginnen. Hier her haalde zich het verloop van de enkelspelen, thans zette Cocktail met een winstpunt in om vervolgens drie partijen aan de Hagenaars af te moeten staan. In de Heeren-dubbel was het vooral de goede vorm van Messchaert, die Cock tail de zege bezorgde. Bij de gemengd dubbels heeft VCL het volle procent geput uit de rou tine van haar combinatie's. welke elkanders spel goed begrepen en aanvulden, terwijl het bij de Cocktail-duo's nog al eens haperde. Jammer vooral ook. dat de Leidsche speelsters zoo wei nig oploopen en aan het net trachten te ope- reeren. Zij kwamen hierdoor in het nadeel, wat vooral de damesdubbel bleek een partij van een tonige drive s tot opeens een smash of goed ge plaatste volley den doorslag gaf... steeds in het voordeel van VCL. want Cocktail-speelsters en netspel schynt maar niet te kunnen rijmen. Thans wacht VCL in eigen omgeving en op eigen banen Cocktail en het wordt er dus niet gemakkelijker op. Kansloos is Cocktail echter lang niet. vooral als de dubbele nog eens een goede beurt krijgen en de dames zich niet tot drives blijven beperken. De uitslagen zijn: C. Kuilman—p v Outeren 1—6, 6—1 0—6 A. O Müller 6—2. 6—4.' Mej. \V. de Haze Winkelman—Mej. M. Scheur leer 6—4. 7—6. Mej. A. v. Deventer—Mej. M. v. Wijk 6—1 4—6, 6—0. MEJ. JEDRZEJOWSKA EN AUSTIN WINNEN DE LONDENSCHE TITELS. De Londensche tenniskampioenschappen zyn Zaterdag op de banen van de Queens club ge ëindigd. Austin, die ln den halven eindstrijd met 62. 64 van den Zuld-Slavischen davis- bekerspeler Kukuljevic (den intern, kampioen va Nederland) had gewonnen, won den titel door ln den eindstrijd Kho Sin Kie met 62, 60 te verslaan. De Chineesche speler was niet fit. Bij de dames won de Poolsche speelster mej. Jedrzejowska het kampioenschap door een 6—3, 60 overwinning op de Deensche mevr. Sper ling. ZWEMMEN Fraaie prestatie van Cor Kint. Op de nationale wedttrijden te Bilthoven. De zwem- en waterpolovereeniging „Biltho ven" organiseerde Zaterdag in het natuurbad „De Biltsche Duinen" nationale wedstrijden. De fraaiste prestatie van den dag leverde Cor Kint op de 100 meter rugslag. Ondanks het zware water zwom zij op de 50 M. baan den afstand in den formidabelen tijd van 1 min. 14,8 sec. (gelijk aan het wereldrecord) en liet haar groote rivale, Iet van Peggelen, ruim 2% sec. achter. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. G. Sweres <H.D.Z.) 1 min. 13 2/5 sec.; 2. W. Soetekouw (R.D.Z.) 1 min. 14 2/10 sec.; 3. D. Huesken (A.D.Z.) 1 min. 18 2/10 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 6 sec.; 2. J. Been iRD.Z.) 3 min. 11 sec.; 3. D. Heeselaars (O.D.Z.) 3 min. 114/10 sec. 400 meter borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 5 min. 401/2 sec.; 2. Ali Styi (A.D.Z.) 5 min. 59 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Cor Kint (Rot terdam) 14 8/'10 sec.; 2. Iet van Feggelen (Het Y) 1 min. 17 4/10 sec.; 3. Dini Kerkmeester (R'dam) 1 min. 29 6/10 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette dames: 1. Rot terdam 1 met de dames Cor Kint, J. Klijnoot en J. Looyaard 1 min. 46 8/10 sec.; 2. A.D.Z. 1 min. 54 4/10 sec.; 3. O.D.Z. 1 min. 55 6/10 sec. 4 y 100 M. borstcrawl estaffet dames: 1. R.D.Z. 5 min. 3 6/10 sec. (J. Groeneweg, W. Soetekouw, mevr. R. AarsbergenOlsen en Rie van Veen); 2. Rotterdam 5 min. 12 8/10 sec.; I 3. A.D.Z. 5 min. 12 8/10 sec. 20 STUKS 25 CENTS 314)8 (lngez Med.) ATHLETIEK. Fanny Koen evenaart het wereldrecord 100 yards. Haar tijd, 11 sec., tevens nieuw Nederlandsch record. De Nederlandsche sprintkampioene, mej. Fanny Koen, heeft gistermiddag op de sintelbaan te Amsterdam een schitterende prestatie geleverd tüdens den nieuwelingen- dag van het district Noord-Holland der K.N.A.U. Zy liep de 100 yards in den prachtigen tijd van 11 sec en verbeterde daarmede niet alleen het Nederlandsch record met 0.2 sec. doch evenaarde tevens het wereldrecord op dezen afstand, dat sedert 20 April 1935 op naam staat van de Zuid-Afrikaansche athlete, Barbara Burke, gevestigd te Pre toria. Te zamen met de dames de Vries, ter Braake, Doorgeest, Bak, Loohuys, Kuyt en van der Berg verscheen zij aan den start. Spoedig had Fanny Koen de leiding. In een bijzonder snel tempo ging zij over de baan en dat nog wel. terwijl zy den zijwind meer tegen dan op zy had. Steeds meer liep zij uit, de andere dames lagen een flink stuk achter en met een laatste krachtsin spanning ging mej. Koen met ruimen voor sprong over de eindstreep. De A.D.A. dames Kitty ter Braake en Agatha Doorgeest eindigden als tweede en derde in resp. 12 en 12.1 sec. Het oude Nederlandsche record op de 100 yards stond ten name van Tolllen Schuurman, gevestigd op 30 Augustus 1931 en Fanny Koen zelf, gevestigd op 29 Augustus 1937 te Doetln- chem. TEN CATE WINT TE VUGHT. By gisteren te Vught (N.-Br.) gehouden wedstryden werd Ten Cate, van het Leidsche „Holland" in klasse B winnaar op de 800 M. hardloopen. NIEUW WERELDRECORD 4 X 200 M. ESTAFEETE DAMES. Duitsche ploeg brengt het op 1 min. 45,3 sec. Een Duitsche ploeg, bestaande uit de dames Albus. Doerffeldt, Voigt en Mueller vestigde gistermiddag te Cottbus een nieuw wereld record op de 4 x 200 M. estafette, door dezen afstand af te leggen in den tyd van 1 min. 45.3 sec. Het oude record stond op naam van de Duitsche nationale ploeg met de dames En gelhard, Feldmann. Wittmann en Geriche, ge vestigd op 26 Juni 1932 te Neuroessen met een tyd van 1 min. 45,8 sec. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N. B. v. Z.). Wedvlucht vanaf Orleans. In concours 71 vogels, welke om 7 uur voormiddag in vryheid werden gesteld met Z.O. wind. Afstand der resp. hokken 506—510 K.M. De 1ste vogel werd ge constateerd om 2.57.49 en maakte een gemid delde snelheid van 1064,80 Mtr. per minuut. De laatste puntentellende vogel om 3.54.16 met 955,22 Mtr. per minuut. De uitslag is als volgt: v. Duuren 1, 22; Cos- sée 2, 3; Geel 4. 7. 11. 15. 16. 18; Alting 5,10- Schroder 6. 9. 19. 20; Breedijk 8. 12; Boekkooi 13. 21. 24; Singerling 14. Houthoff 17; v. d. Berg 23. Het kampioenschap vitesse werd gewonnen door C. Geel. Morgen inkorven voor Vierzon. HENGELSPORT. HENGELAARSVEREENIGING D.V.S. Bovengenoemde vereeniging hield gistermor gen ln de Vliet by Allemansgeest een vischwed- stryd. De vangst was redelijk. De pryswinpaars zyn: 1. met wisselbeker H. Fuchs; 2. met extra prys voor grootste aantal P. Fuchs Sr.; 3. W. Wabstra. 4. J. C. Schuchhard, 5. H. Schuch- hard, 6. C. J. Steenbergen. 7. H. O. Schuch hard, 8. J. Schuchhard. De pryzen bestaan uit huishoudeiyke artike len. WIELRENNEN. WEG KAMPIOENSCHAPPEN IN HET BUITENLAND. By gisteren in het buitenland gehouden weg- kamploenschappen werden de titels gewonnen als volgt: Frankrijk: Paul Maye. Luxemburg: Matthias Clemens. Zwitserland: Amberg. België: P. van Teemsche. SWIFT—EXCELSIOR. De reeds tweemaal uitgestelde wedstryd van Swift tegen „Excelsior" uit Haarlem, heeft giste ren dan doorgang gevonden. Haarlem kwam uit met 8 A-klassers. waar Leiden slechts 4 tegen over kon plaatsen. De wedstryd ging over het bekende traject, „de ronde van Oude-Wetering". waar ook de Z.H. Wieier Federatie op 29 Juni haar wedstryd houdt. Deze moest 10 maal wor den verreden, totaal dus 76 K.M. By de eerste ronde maakte C. de Vink reeds kennis met den grond, waardoor hy een grooten achterstand te boeken kreeg. Waar de Haarlemmers aan den kop waren gestart, o. i. een onjuiste taktiek van de numeriek zwakkere Swift-ploeg. daar pasten deze de juiste taktiek toe, door er direct flink van door te gaan, terwyi de anderen het pele- ton ophielden. Na de eerste ronde lag het veld dan ook geheel uit elkaar. In de 2e groep be vonden zich echter P. v. d. Meer en N. de Ro- mijn, die zich niet zoo makkeiyk loslieten, Zy trachtten zelfs er tusschen uit te gaan. of schoon de 3 Haarlemmers toch niet meer te be reiken waren. In de 9e ronde zagen zij hun kans schoon. In een fel tempo wisten zy zich los te maken uit de 2e groep en zy plaatsten zich daar door 4 en 5. Van de 22 renners in deze klasse bereikten er nog 8 de eindstreep. Dat deze wed stryd voor de Haarlemmers was. ziet men aan den uitslag: 1. Jonker. 2. J. Smit. 3. J. v. Maris, allen E; 4. P. v. d. Meer, 5. N. de Romyn. De tyd bedroeg 2 uur. 54 3/5 sec. Van 4 en 5 bedroeg deze 1!4 minuut langer. De B-klasse was sterk vertegenwoordigd. Waar Haarlem er geen C-klassers op na houdt, besloot het bestuur van Swift, hun C-klassers te laten starten by dc B-klasse. Voor deze klasse bedroeg de afstand ongeveer 61 K.M. Van de 25 renners, die er gestart zijn bereikten er slechts 9 de eindstreep. Successieve- lyk zag men de renners er het bijltje by neer leggen. Vooral tusschen de 5e en 6e ronde vie len de meeste slachtoffers. J. de Boer. die tus schen een koppel Haarlemmers zat. konden ze niet van zich afschudden. Wat ze ook deden om hem te lossen, hy hield vast. Nadat dit spel letje eenige ronden had geduurd, nam hy in de 7e ronde resoluut den kop. twee man van Haar lem in z'n kielzog meesleepend. Jammer, dat hij in z'n sprint te kort komt. Jas en v. Es van Excelsior wisten hem op de laatste 20 Meter nog voorby te gaan. waardoor hy zich met de 3e plaats tevreden moest steUen. 4 en 5 werden Verbeek en v. Dokkum van Excelsior, terwyi de C-klasser Nieuwenburg zich 6e wist te plaatsen. 7. H. Jansen van Excelsior. 8. M. Herreur 9 A Bruininkx van Swift. Een pracht-prestatie van de C-klassers. De tyd voor deze categorie is: 1.51.24 sec. In de juniorklasse wist J. de Graaff van Swlft den wedstryd uit te ryden en hy kwam daar- in het bezdt van de uitgeloofde medaille Gezien den uitslag is het overbodig te zeggen, dat de wisselbeker naar Haarlem verhuisde. ZEILEN. De zeilwedstrijden van „Nieuwe Meer". De zeilwedstryden. welke door de Z. en R.V. „Nieuwe Meer" te Aalsmeer op de Westeinder- P assen zyn georganiseerd, zyn gisteren geëin digd. In de ochtendwedstrijden was de wind niet sterk, doch ln de middagwedstrijden woei er een stevige bries uit het Z.W.. waardoor vele booten gereefd moesten zeilen. Zelfs sloegen een sharpie en een B. M. om. doch ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De uitslagen van de ochtend- en middagwed strijden te zamen luiden: 30 M2. scherenkruiser- klasse: 1. Kajsa van Jetsenga (Nieuwe Meer). 45 M2. kruiserklas.se: 1. Walta van Vermaat 'de Kaag) 38 pnt; 2 Benati 2 van Fenenga (Het Spaarne) 19 pnt.; 3. Blauwe Vogel van Mole naar (Z.Z.V.) 16 pnt. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Haring van Fontein (De Kaag) 28 pnt. Regenboogklasse. Afdeeling a: 1. Hollandia van van Staveren (Braassemermeer) 44 pnt.; 2. Saenden van de Wit (de Kaag» 29 pnt.; 3. Eelko van Bergsma (de Kaag» 22 pnt. Afdeeling b: 1. Violet van mevr. Heyenga— Bosma (Nieuwe Meer) 31 pnt.; 2. Sirocco II van Jongkind (Nieuwe Meer) 28 pnt.; 3. Printer van Meyer (Nieuwe Meer) 13 pnt. Drakenklasse1. Hermus van van Lienden (de Kaag) 30 pnt.; 2. Vacavalier van jhr. mr. van Benthem van den Berg (K N.Z. en R.V.) 23 pnt. 12 M2. sharpieklasseAfdeeling a: 1. Koh i Noor van Th. Rol (de Schinkel) 37 pnt.; 2. Spitsmuis van Nauta (de Kaag) 34 pnt.; 3. Dada II van Vollebregt (de Kaag) 22 pnt. Afdeeling b: 1. Ideaal van Schoten (den Koenen) 38 pnt.; 2. Boeaja van F. de Munnik (W.V.A.) 27 pnt.; 3. Einepiek van Rademakera (W.V.A.) 26 pnt.; 4. Aloha van Borra (de Koe nen 24 pnt.; 5. Sirocco van Fransen (Westend) 21 pnt. 16 M2. klasse der N.N.W.B. Afdeeling a: 1. Reldhin van de Boer (W.V.A.) 44 pnt. (middag race is beslissend; 2. Unrest van Coert Fleming (H.J.C.) 44 pnt.; 3. Jaro II van Hulk (Loos- drecht) 27 pnt.; 4. Eclair van de Kleer (W.V.A.) 23 pnt. Afdeeling b: 1. Njord van van Kranen (de Koenen) 31 pnt.; 2. Notos van Snij delaar Jr.. (de Koenen) 29 pnt.; 3. Wetterwille van de Haas (W.V.A.) 26 pnt.; 4. Toleranz van Ross (de Schinkel) 24 pnt. Olympiajollenklasse: 1. Foef van van de Stade (Z.Z.V.) 50 pnt.; 2. Daphla van H. Malhan (Kaag) 35 pnt.; 3. Mop v. Bollemeyer (H.N.D.) 29 pnt.; 4. Ree van Recourt (W.V.A.) 28 pnt. In deze klasse werd alleen de eerste prys uit gereikt, daar er tegen Nathan nog een protest, hangende is. Pampusklasse met byzeilen: 1. Kievit van de Vries Lentsch Jr. (Het IJ) 36 pnt.; 2. Ruiter van Reitsma (de Kaag) 28 pnt.; 3. Donder- kopje van Damme (Nieuwe Meer) 27 pnt. Pampusklasse zonder byzeilen: 1. Spriet van Schrama (de Kaag) 34 pnt.; 2 Stern van Kees Rol (Nieuwe Meer» 22 pnt. B. M. klasse: Afdeeling a: 1. Adri van Leewis (Amsterdam) 40 pnt.: 2. Ivar van Havekotte (de Schinkel) 25 pnt. (middagrace beslissend): 3. Wetterwille van de Vrede (de Koenen) 25 pnt. Afdeeling b: 1, Ridi van Bennlnk (de Schin kel) 33 pnt.; 2. Rapid van ter Beek (de Koe nen) 21 pnt. Twaalfvoetsjollenklasse: Afdeeling a: 1. Mooie Nel van Evers (H.J.C.» 43 pnt 2. Balck Magie van Stoutenbeek (de Kaag» 36 pnt.; 3. Sirene van mej. van der Linden (de Kaag) 32 pnt.: 4. Rana van Zadoks (Nieuwe Meer) 31 pnt.; 5- Bereboe van Bier (H.J.C.) 29 pnt. Afdeeling b: 1. Hella van Gerbranda (H.J.C.) 42 pnt.; 2. Henny van Warners (Nieuwe Meer» 41 pnt.; 3. Presto van Brakema (de Kaag) pnt.; 4. Snapje van Kok (Nieuwe Meer) 30 pnt. 5. Joppe van mej. Kopf (Nieuwe Meer) 29 pnt. ZEIL WEEK TE KIEL. Zaterdag is de jaarlyksche „Kieler Woche begonnen. In de Sharpieklasse werd onze ^na genoot Jac. Stap met zijn „All Weather 5ae, terwijl hy gisteren de eerste plaats bezette. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10