De nieuwe Rijksweg Amsterdam—Sassenheim LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bid Donderdag 16 Juni 1938 YISSCHERIJ BERECHTEN Aanbrenging van een belangrijken schakel BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RADIO Ëenige werkloozen hebben een adres den raad der gemeente ingediend om, gelet op de groote stijging der aardappel prijzen. het voor hen mogelijk te doen ma ken. deze over de Groenten-centrale te be trekken. Sinds eenigen tijd is onze gemeente aangewezen als district van de K.J.C. met benoeming van kapelaan C. M. Broers tot districts-directeur. den heer G. A. Bahl- mann tot districts-baljuw. van den he raut Adr. v. Leeuwen Bzn. tot secretaris- penningmeester; mede-bestuurslid is de •leer J. Spaes uit Bodegraven. Het K.J.C.- district Alphen a. d. Rijn omvat tevens de parochies Bodegraven. Nieuwveen. Nieuw koop. Noorden en Langeraar. De opbrengst van het schapenfonds der Geref. Kerk alhier bedraagt over het afgeloopen boekjaar 19371938 f. 209.04. Op de Alphensche brug werd de wiel rijder H. uit Aarlanderveen aangereden door den ijscoventer J. v. O. met zijn bak fiets. H. die hierbij kwam te vallen, be kwam verschillende verwondingen aan zijn linkerarm en been zoodat hij zich onder heelkundige behandeling moest stel len. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag. 21 Juni 1938. des v.m. om 11.30 uur ten gemeentehuize bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming. 2. Voorstel tot het treffen van eenige voorzieningen ter bescherming van de in standhouding en de bruikbaarheid van wegen binnen de bebouwde kom der ge- gemeente. De route, die de muziekvereeniging harmonie „Excelsior" hedenavond zal vol gen luidt: Burg. Colijnstraat. Laag-Bos- koop. Berkenweg. Dwarszijde en Zijdeweg. Aanvangs-en eindpunt het Veilings gebouw. Naar wij vernemen zullen eerstdaags de leden van de Chr. Muziekvereeniging harmonie ..Concordia" in uniform ver schijnen. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden zendingscollecte heeft ruim f. 150 opge bracht Vorig jaar was dit bedrag f. 116. De politie heeft eenige jongens aan gehouden. als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan ergerlijke vernieling in onze plantsoenen, van planten en naam. borden Na opgemaakt prozes-verbaal zijn zij heengezonden. Gevonden: zilveren theelepel, zwem pak. polshorloge, gouden dasspeld, twee broches en een Dortemonnaie met inhoud. Inlichtingen politiebureau. nis opgehaald zou worden. Een zestal be reidverklaringen zijn slechts ingekomen. De heer Rietdijk zeide. dat de bewoners het ophalen van vuilnis beschouwen als een zaak, die van overheidswege moet worden geregeld. Thans wordt al het vuil maar in de slooten geworpen en het dorpswater wordt steeds weer ernstig verontreinigd. De voorzitter zeide. dat het de radicaal ste oplossing zou zt1n om maar weer een gemeentewerkman aan te stellen; deze kan dan allerlei werkzaamheden voor de ge meente opknappen en dan meteen twee maal per week de vuilnis ophalen. In het College van B. en W. is over het doen van een dergelijk voorstel aan den Raad nog geen overeenstemming. De Raad is in meerderheid niet van zins om weder een gemeentewerkman te gaan aanstellen. De heer Rietdijk zou het nog zoo gek niet vinden, als men hiertoe weder overging. Weth. Visser vond het geenszins noodig. tot een vuilnisophaaldienst over te gaan. De heer Rietdijk zeide. dat de heer Visser makkelijk kan redeneeren; hij heeft ter rein genoeg om zijn vuilnis in een kuil te begraven. De menschen in het dorp hebben die ge legenheid niet. Besloten werd na te gaan hoeveel kosten het voor de gemeente zal medebrengen als men twee maal in de week het vuilnis laat ophalen. Hierna sluiting. Tot onderwijzeres aan de R K. Par. School is benoemd mej. P. A. Lommerseuit Amsterdam. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HAZERSWOUDE. Met ingang van 1 Juli a s. is tot kantoorhouder van het hulpkantoor der PTT. alhier benoemd, de heer W. Kraaye- veld van Gouda. 4 LEIMUIDEN. NIEUWVEEN. De EK. Tooneelvereen. „Inter Nos" hield eer. ledenvergadering. De 2e voorz., de heer Joh. Wetter sprak een woord van welkom in het bijzonder tot den oud-voor zitter, den heer L. de Boer. wien hij dankte voor al hetgeen deze voor de vereeniging gedaan heeft. Hij wenschte, dat de heer de Boer nog vele jaren als regisseur in het belang der vereeniging mag blijven werken. Hierna werden de notulen goedgekeurd. Als voorzitter van het bestuur werd geko zen de heer Joh. Wetter De heer Joh. Burg- meijer tot 2e voorz., de heer H. de Lange tot penningmeester. De heer L. de Boer dankte voor de genoeglijke samenwerking met het bestuur en den prettigen omgang met de leden en sprak zijn beste wenschen uit voor de vereeniging. Na rondvraag volgde sluiting. Uitstapje Ned. Herv. Dameskrans. De Ned. Herv. Dameskrans heeft haar jaarlijksch uitstapje gedaan. Des morgens om 8 uur vertrok men van hier met een touring-car van de firma Maarse en Kroon. Hoewel het weer zich des morgens niet van een gunstigen kant liet zien. is het dien dag bijzonder medegevallen. De stralende zon kwam spoedig te voorschijn. Het eerste doel der reis was het kopje van Bloemen- daal. Daar genoot men van een prachtig vergezicht van Bloemendaal en omstreken- Vervolgens werd gereden naar Haarlem, waar men de koffie ging gebruiken. De hoofdschotel van de reis was de omgeving van Alkmaar en Schoorl. Om 11.45 uur ar riveerde men te Alkmaar, om op tijd te zijn voor het welbekende klokkenspel van den waagtoren, met de wel zeer romantieke l ruitertjes te paard, die klokslag 12 uur te voorschijn komen. De meeste dames had den dit niet gezien, zoodat zij genoten van het aardig te voorschijn komen van de rui ters. Hierna werd in een lunchroom het middagmaal gebruikt. Door de zorgen van de leidster, mevr. WitvlietSchrier. was dit alles in orde gebracht. Voldaan en wel gemoed toog men naar Bergen en Schoorl. Daar is naar hartelust genoten Over Egmond-Binnen werd gereden naar de plaats van bestemming, waar men om streeks 9 uur zeer voldaan arriveerde. Nu maar weer met vollen moed aan het spa ren voor een volgende keer! Burgerlijke Stand. Overleden: Jacobus van Harten 84 J.. echt genoot van J. Braam. Geboren: Maria Agatha. D. van H. P. J Mooren en A. A. Borst. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Woubrugge. C B. den Dub belden. landbouwer. Heerenweg 346. GEMEENTERAAD. Bespreking over den gemeentelijken vuilnis-ophaaldienst. De Raad vergaderde. Onder de ingeko men stukken was een schrijven van den Minister van Soc. Zaken waarbij medege deeld wordt dat in de werkloosheidsuitgave over 1937 tot een bedrag van f. 5510,68 sub sidie zal worden verleend. Het percentage der subsidie bedraagt 23. De gewone bij drage is derhalve vastgesteld op f. 1267.46. De Raad besloot het jachtrecht op de rietlanden en op de Westpias weer voor drie jaren onderhandsch te verpachten aan C. van Staveren voor f. 20 p, j. en aan de provincie Zuid Holland te verkoopen in ver band met den aanleg van een nieuwen prov. verkeersweg een gedeelte water groot 9 Are 72 c.Are voor f. 97,20. Vastgesteld werden eenige besluiten mo del D lot wijziging van de begrooting dienst 1937 en 1938; deze houden voornamelijk verband met het vastgestelde renteloos voorschot uit het werkloosheidssubsidie- fonds. Dit zal over 1937 f. 1345 bedragen; voor een bedrag a fonds perdu komt de ge meente ruet meer in aanmerking, wat als een gelukkige omstandigheid valt aan te merken. De heer Rietdijk zeide noodzakelijk te vinden, dat, hier een vuinisophaaldienst wordt ingesteld. De voorzitter zeide dat B en W. reeds getracht hebben, tot eèn vrij- willigen ophaaldienst te komen. Aan alle Inwoners van het dorp is gevraagd, welk bedrag zij er voor over hadden, als hèt vuil RIJNZATERWOUDE. Angstige oogenblikken met een woonschuit. Gistermiddag wilde de reizende koopman S. met zijn woonschuit uit Oude-Wetering oversteken naar Rijnzaterwoude. Midden op de Brasemermeer brak de mast en de schuit geraakte hierdoor stuur loos. Met een boom probeerde S. de schuit nog te sturen, doch ook deze brak en de woonschuit werd een speelbal van de gol ven. Deze begon hoe langer hoe meer water te scheppen, zoodat de schipper moeite had, om zijn vrouw en acht kinderen waarvan de jongste nog maar een paar maanden is binnen te houden. Gelukkig bleef de schuit drijvend. Zij sloeg tenslotte tegen de keien aan den kant van Rijnza terwoude op een paar plekken lek. Op het hulpgeroep van de schipbreukelingen kwa men de groen teven ter j. Wagenaar en de zoon van B. Möllers te hulp. Het mocht hun gelukken met behulp van den schipper de vrouw en de kinderen behouden aan wal te brengen. Door verschillende personen werden zij van droge kleeren voorzien; het heele gezin werd in een schuur van J. van Iperen ondergebracht. Met vereende krach ten werd ook de schuit op den wal getrok ken. Een wonder mag het hecten, dat bij dit ongeval geen menschenlevens te be treuren zijn. De materieele schade voor het gezin, dat het niet breed heeft, is helaas groot. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Augusta, d. van A. H. D. Vis en A. H. M. van Haaren; Margaretha Wil helmina. d. van J. Mawits en M. W. Velsen; Engelbertus. z. van H. Brandt en J. Timmers; Leoenarda Cornelia Maria, d. van L. J. Rekel- hof en E. Hoogervorst. Overleden: Wilhelmus Johannes Hoogervorst. 2 j. en Cornelia Margaretha Hoogervorst, 4 j.; Pe- tronella Cornelia Maria Koeleman, 1 j. Loop der Bevolking. GevestigdAnna Boer van LeimuidenN. Jaarsma van Nieuwveen; G. J. Bocxe van Sas- senheimC. J. Vis van Leimuiden. Vertrokken: A. T. Indrisie n. Amsterdam; A. M. Thijssen n. Amsterdam. De vrucht der verdeeldheid. Als gevolg van de indertijd tot stand ge komen unificatie der drie groentenveilin- gen, moesten de bestaande vereenigingen worden geliquideerd, waarbij de schuldei* ten laste van de toenmalige leden werden gebracht. Nog steeds gaan deze gebukt on der de aflossing dezer oude vorderingen, zoodat naast het gewone veilingspercentage een gedeelte van de opbrengst hunner pro ducten wordt ingehouden voor delging dezer schulden. In de dezer dagen gehou den vergadering van „St. Phocas" is beslo ten hiervoor 5 °/o van het geveild bedrag te houden. De collecte voor de Samenwerkende Zendingscorporaties te Oegstgeest, de z.g.n. Pink-steroollecteheeft f. 73.09 opgebracht. GEMEENTEBELANGEN. a. Dr. J. W. Wicherink roept voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen gegadigden op die deskundig, belangstellend, practisch, onbevoor oordeeld en breed genoeg zijn om te allen tijde het gemeenschappelijk belang te kunnen laten voorgaan boven ieder partij of groeps- of particulier belang. b. De heer Wicherink verwijst voor dat doel in navolging van verscheidene andere ge meenten in den lande naar de oprichting van een vereeniging voor gemeentebelangen door nog niet verpolitiekte Leidenaren die dan bij verkie zingen met eigen candldaten naast en c.q. tegen die der politieke partijen uitkomt. copdat de velen, die tot dusverre feite lijk niet eens goed wisten, wie van de verschil lende aangeprezen partij-candidaten zij kiezen zouden, alsdan een keuze naar eigen inzicht kun nen doen. die geen partijkeuze behoeft te zijn. Als anti-revolutionnairc Leidenaarster (of mis schien ben ik maai' 'n Leidsche anti-revolution- nairezou ondergeteekende willen opmerken dat de onder a. genoemde qualiteiten gezamenlijk die van een zeer superieur en van niemand af hankelijk mensch moeten zijn met een sterk omlijnde overtuiging en dientengevolge ook 'n politieke richting. b. Is 'n nog-niet-verpolitiekte Leidenaar die bij verkiezingen uit oorzake zijn bestaande anti pathie tegen politieke partijen (vanwege de partij -politiek..met eigen candidaten c.q. te gen die der politieke partijen uitkomt" nog neu traal te noemen of te beschouwen als iemand die boven de partijen staat en in de eerste plaats de gemeentebelangen op het oog heeft? Hij is zélf partij, zij het in negatieven zin. Trouwens, 'n gemeentebelang is geen abstract begrip en de een zal dit belang krachtens de visie van zijn over tuiging anders zien dan de ander. c. Hoe zouden de velen die tot dusverre feite lijk niet eens goed wisten, wie van de verschil lende aange prezen partij-candidaten zij kiezen zouden (dus geen eigen inzicht hadden! of tot geen partij behoorden) alsdan (lid zijnde van de vereeniging gemeentebelangen» een keuze naar eigen inzicht kunnen doen? Wie bepaalt de deskundigheid etc.varr den voorgestelden can- dldaat? Is bedoelde vereeniging consultatie-bu reau in dezen? Me dunkt, hechte organisaties worden alleen gevormd door partijen van 'n bepaalde, positieve richting. En wat de hoofdstad betreft: daar ..raakt men in steeds breeder kringen het gepclitiek in den gemeenteraad beu" als reactie op h?t overwicht van 'n groep die de overgroote meerderheid had. Dat is in zooverre jammer, maar overigens: men leze de raadsverslagen van Leiden. Is men het al lezende eerst met raadslid A eens. na het lezen van de argumenten en de door B. mee gedeelde feiten erkent men daarin heil voor dat gene wat op 'n oogenblik het zwaarste moet wegen: stad. gemeentekas, bewoners, groep of individu in onderling of onlosmakelijk verband. Waar leven is. is verscheidenheid van belan gen en dus politiek. En de gemeenteraad moet de verscheidenheid van de belangen der ge meenteleden in het oog houden tegenover het belang van de stad en omgekeerd. Met dank aan de Redactie R. v. KRIMPEN—DEN BOESTERD. Foto TURK, Sassenheim De brug over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder ten behoeve van oen nieuwen Rijksweg AmsterdamSas senheim, die gebouwd werd op de werf Gusto" te Schiedam is thans gearriveerd. Het is gelijk gemeld een Basculebrug en bestaat uit twee afzonderlijke deelen, die naast elkaar liggen. Elk deel weegt on geveer 50.000 K G. Teneinde de bruggen te plaatsen zou de scheepvaart drie dagen gestremd zijn, doch de werkzaamheden verloopen vlot, zoodat morgen de scheep vaart. weer vrij zal zijn. Voor het plaat sen der bruggen wordt gebruik gemaakt van een tweetal drijvende kranen. Hierboven het plaatsen van één deei van de basculebrug over de Ringvaart. Het ge vaarte is bijna op zijn plaats. Holland—Oost-Azië Lijn SEROOSKERK, uitr.. 15 Juni te Port Said GROOTEKERK. thuisr., 15 Juni van Port Said. Holland—Australië Lijn AAGTEKERK 15 Juni van Australië te R'dam. Holland—Afrika Lijn SPRINGFONTEIN, thuisr.. 15 Juni van Zanzibar BOSCHFON- FONTEIN, vertrekt 16 Juni nam. 5 uur van Kaapstad naar Mosselbaai. Halcyon Lijn FLENSBURG, 14 Juni van R'dam naar Narvik STAD DORDRECHT. Vlaardingen naar Lulea. 15 Juni uit den N. Waterweg. Kon. Ned. Stoomb. Mij. HEREUS, 15 Juni van R'dam te Passages HERMES. 15 Juni van Amst. naar Hamburg IRIS, 15 Juni van Amst. naar Kopenhagen. Mij. Nederland CHR. HUYGENS. toeristen- reis, arr. 15 Juni te Amst, POELAU ROE- BIAH, thuisr., 15 Juni te Londen. Rott. Lloyd SOEKABOEMI, 15 Juni van R'dam te Londen. Kon. Paketv. Mij. HOUTMAN. Java naar Rotterdam, was 14 Juni 12 uur 's middags op 3 gr. 0 min. N.B. en 65 gr. 6V2 min. O. L. Kon. Holl. Lloyd MONTFERLAND, 15 Juni van Amst. naar Hamburg. Diverse Stoomvaartberichten SCHIELAND. 14 Juni v. Hamburg naar de Tyne TRITO, 14 Juni van Belfast naar Fowey FRIES LAND. 14 Juni van Mantyluoto n. R'dam GEBOREN: Johanna Helena Imelda. d. van G. A. Dries- sen en M. A. den Elzen; Helena Susanna, d. van J. Dool en W. EradusJannetje, d. van G. Rodenburg en J. Gijzenij; Lourens, z. van A. Meijvogel en M. v. d. Meel. ONDERTROUWD: L. Christiaanse Jm. en R. G. Smits, jd.; L. Plaut, jm. 28 jaar en S. Witte, jd. 26 jaar. GEHUWD: I. Beekman. Jm. en E. L. v. d. Linden, jd.; A. Bonte. jm. en M. W. Bonte, jd.; C. Bouw meester. jm. en J v. d. Born, jd.; T. Gressie, jm. en E. M. W. Peuler, At; Chr. Hartevelt, jm. en W. Bakker, jd.; C. M. Karremans, jm. en A. C. M. v. Veldhuizen, jd.; A. P. Kool. gesch. en F. H. Cozijn, jd.; J. Kwakernaak. jm. en M. W. F. Stol. jd.: I. Lardee, gesch. en Chr. Oudshoorn, gesch.; G. Pardon, jm. en M. Kriek, jd.; F. J. W. Raaphorst, jm. en G. H. Lut. jd.. A. Regeer, jm. en H. C. Uljee, jd.; A. Roodnat, gesch. en M. v. Amsterdam, jd. OVERLEDEN: B. v. d. Form. wed. van F .A. Langeveld. 76 jaar; T. van Duin, echtg. van H. Barnhoorn, 41 jaar; A. Hoogland, wed. van D. de Boorder, 81 jaar; E. Stouten, wed. van J. Kiel, 93 jaar. MOEILIJKHEDEN BIJ HET VERTREK VAN DE KW 58. Toen gistermiddag de motorlogger KW 58 van Vlaardingen naar zee zou vertrekken had den zich ruim tweehonderd stakers bij het schip verzameld. Zij trachtten door scheld woorden en het werpen met steenen de opva renden tot andere gedachten te brengen. De politie greep evenwel in en veegde met gummistokken en sabels de haven schoon, waarna de logger ongemoeid de reis naar zee kon aanvaarden. VEREENIGING VAN HARINGHANDELAREN VERGADERT. WADDINXVEEN. Het Operatiefonds „Waddinxveen". In de vergadering van het Operatie fonds ..Waddinxveen" werd medegedeeld, dat de vereeniging werd opgericht met 648 leden, welk getal is geklommen tot ruim 800. Door vertrek van dr. Hartog ontstond een vacature in het bestuur, waarin werd benoemd dr. Hemminga, die ook tot voor zitter werd aangewezen. De rekening over 1937 sluit in ontvangsten en uitgaaf met een bedrag van f. 862.43, waarbij het saldo van f. 383.60. Vanwege het fonds werden 6 patiënten geholpen, waarvan de onkosten f360 be droegen. Het ledental neemt nog voortdu rend toe en daarbij wordt het bewijs gele verd dat het londs in een behoefte voorziet. Alhier is gekozen tot Heemraad van den vereenigden polder de heer E. Hofman, I landbouwer alhier. ZOETERMEER. Dc a.s. Autotocht voor Ouden van Dagen. De commissie voor autotochten voor Ouden van Dagen alhier vergaderde onder voorzitterschap van dokter Steur. Besloten werd de jaarlijksche tocht te doen plaats hebben op Donderdag 7 Juli a.s. De be stemming blijft vooralsnog een verrassing. Ten einde den tocht zoo aangenaam mo gelijk te maken, zal een beroep worden ge daan op de mildheid van de ingezetenen, alsmede op de welwillende medewerking van autobezitters. Op 20, 21 en 22 Juni e.k., dus Maandag tot Woensdag, wordt in de gemeente een collecte voor dit sympathieke doel gehou den. Ten einde de kas wat te stijven, wordt op Zaterdag 25 Juni a.s., des avonds 7Vs uur, een voetbalwedstrijd gehouden op het terrein van „D.S O.". achter het café Vee- lenturf. De voor den tooht in aanmerking komende ouden van dagen kunnen zioh opgeven bij den heer P. J. van Beek, Dorpsstraat 132 en mej. A. van der Sman, Bleiswijkscheweg 32. vóór 1 Juli e.k. Autobezitters en be stuurders kunnen zich vóór genoemden datum opgeven bij den heer B. C. Groen heide, Dorpsstraat 79. Hierbij wordt opge merkt, dat de rijdenden minstens evenveel pleizier hebben als zij, waarvoor de tocht wordt gemaakt, ergo aan auto's geen ge brek. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. P. Hendrik van Berkel M. D. A. van der Helm v. Nootdorp S. Voorzaat van Den Haag C. de Groot van Leidschen- dam M. M. Paardekooper en gezin van Rot terdam N. C. de Groot van Zoeterwoude H. Fokkema van Den Haag C. J. de Bruin ven Bergschehoek. Vertrokken: A. J. Jamin naar Gorinchem C. M. v. Beek naar Ermelo H. v. d. Scheer naar Enschede J. Winters naar Zoeterwoude. De Pinkster collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de zending heeft f. 90.95 opgebracht. Telegram aan den minister. Gistermiddag is te Vlaardingen een spoed- eischende vergadering bijeengeroepen van de vereeniging van haringhandelaren. In deze vergadering, welke zich in een zeer druk bezoek mocht verheugen, is de ernst van den toestand voor den haringhandel onder de oogen gezien. De oude haringvoorraad is ge ruimd en de aanvoer van nieuwe haring is uiterst gering.zoo dat er in het binnenland groot gebrek is aan het artikel. Alleen reeds voor den binnenlandschen handel is het hoogs» noodzakelijk, dat de aanvoeren ruimer worden, daar duizenden winkeliers, handelaren en ven ters door dezen toestand gedupeerd zijn. Voor den export is de haring natuurlijk veel te duuren het afzetgebied in het buitenland dreigt dan ook absoluut verloren te gaan. daar onze vaste afnemers genoodzaakt zullen wor den Engelsche haring te gaan betrekken. Na langdurige bespreking is besloten het volgende telegram te zenden aan den minister van economische zaken: „De Vereeniging van Haringhandelarcn te Vlaardingen, in vergadering bijeen, ver zoekt ter bevordering van ruimere aanvoe ren van haring, waaraan groot gebrek is, voorloopig toestemming te verleenen aan alle ter visscherjj uitvarende schepen vol ledig vischtuig aan boord te nemen. Indien geen grootere aanvoeren komen subsidiair vrije invoer van buitenlandsche haring toe te staan. Handelaren anders genoodzaakt bedrijven te sluiten met ontslag van alle betrokken werknemers. Verzoeke dringend audiëntie ter nadere toelichting". VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 16 Juni. Tarbot 65—50 p. Kg.; Tong 100—73 id.: Heil bot 12880 id.: Griet 30—14 p. 50 Kg.; Groote schol 25 id.; Middel schol 23 id.; Zctschol 22.50 —19 ld.; Klelnschol 21.50—5.80 id.; Bot 12—5 id.; Schar 11.502.70 id.; Tongschar 2624 id. Poontjes 4.80—2.20 ld.; Kleinmiddel schelvisch 18—12 id.; Kleine schelvisch 13—6.60 id.; Kleine gul 9—4.80 id.; Wijting 5.60—2.70 ld.; Makreel 5.10—3.80 ld.; Kabeljauw 60—26.50 p. 125 Kg.; Vleet 1.90 p. st.; Leng 1.20 ld. Aan den afslag 3 trawlers: IJM 10 m. f. 2400; IJM 59 m. f. 2220; IJM 85 m. f. 3160; 4 loggers KW 76 m. f. 1470; KW 74 m. f. 1460; RO 1 m. f. 630; KW 38 m. f. 460; en 2 kotters E 436 m. f. 1000 en E 45 m. f 160. SCHEVENINGEN, 15 Juni. Binnen van de haringvisscherijSCH 181 m. 73 kantjes. Maatjesharing f. 57—65; Kloeker soort f. 4250. VOOR VRIJDAG 17 JUNI. Hilversum I, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Berichten, gr.muz. (Om 9.30 Gelukwenschen) 10.30 Mor gendienst 11.00 Gr.muz. 11.15 Cellovoor dracht met pianobegeleiding en Gr.muz. 12.00 Berichten 12.15 Gr.muz. 12.30 En semble Van der Horst en Gr.muz. 2.30 Christ. Lectuur 3.00 Sollstenconcert en gr.muz. 4.30 Gr.muz. 5 00 Sonora-kwintet en gr.muz. 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.00 Berichten 7.15 Litteraire causerie 7.45 Berichten ANP., herhaling SOS.-Berichten 8.00 Koor van de Nederlandsche Bachvereeniging, Utrechtsch Ste delijk Orkest en solisten 10.15 Berichten ANP. 10.20 Gr.muz. 10.45 Causerie „De techniek van het zwemmen" 11.00 Gr.muz. c.a. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gr.muz. (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gr.muz. 1110 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 Gr.muz. 'Om 12.15 Berichten) 12.30 Kovacs Lajos' orkest 1.15 Gr.muz. 1.45 Vervolg concert 2.30 Declamatie 3.00 Variété-pro gramma 4.00 Gr.muz. 5.00 Voor de kinde ren 5.30 Gr.muz. 6.00 De Ramblers 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Hammond-Orgel spel 7.00 Causerie ..De Steunregeling in de Landbouw" 7.20 Berichten ANP. 7.30 Be richten 7.35 Causerie „Reorganisatie in de Nederduitsch Hervormde Kerk (II)" 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie „De positie van de vrijzinnigheid in de Amerikaansche kerk (II)" 9.00 VARA.-orkest 10.00 Fragmenten uit de operette „Axel an der Himmelstür" 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.00 Schaaknieuws 11.05 Esmeralda-septet 11.30 Jazzmuziek igr.pl.) 11.5512.00 Gr.muz. Droitwich, 1500 M 12.10 Orgelconcert 112.40 Billy Gerhardi en zijn Band 1.20 Cause rie „A cycling torn- of the North" 1.352.20 Het Birminghamsch Dames-strijkkwartet en so list 4.20 Gr.muz. 4.50 Declamatie 5.20 Het Leslie Bridgewater-kwintet en het Cecilian- trio 6.20 Berichten 6.45 Inleiding volgence uitzending 6.50 le acte van de opera „Die Melstersinger von Nürnberg" 8.10 Quatre- mains 8.35 Revue-programma 9.20 Be richten 9.40 „Fact or Fiction? Dragons", dis cussie 10.05 Inleiding volgende uitzending 10.10 3e acte van de opera „Die Melstersinger von Nürnberg" 11.5512.20 Dansmuz. gr.pl.». Radio-Paris. 1648 M. 8.55—9.05, 10.10, 11.20 en 12.35 Gr.muz. 1.50 Zang 2.05 Grjnuz. 3.05 Zang 3.20 Violavoordracht 4.35 Zang 5.20 Casadesus-trio en zang 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gr.muz. 11.20 Orkestconcert m. m. v. het Raugelkoor. Keulen, 456 M. 6.50 Gr.muz. 7.30 en 8.50 Tentoonstellingsorkest 12.20 Omroeporkest 2.30 Vroolijk concert 4.20 Omroeporkest en solist 6.20 Pianovoordracht 7.30 Omroepor kest. vroolijk instrumentaal kwartet en solisten 9.20 Radiotooneel 10.35 Gr.muz. 11.20 Stedelijk Orkest van Krefeld en solisten 12.203.20 Omroeporkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.- muziek 12.50 en 130 Omroepkleinorkest 1.502.20 Gr.muz. 5.20 Omroepsalonorkest en soliste 6.05 Grrnuz. 6.50 Omroepsalonorkest en soliste 8.20 Omroepsymphonie-orkest en -gemengd koor m. m. v. solisten 9.05 Radio tooneel 9.20 Vervolg concert 10.05 en 10.30 —11.20 Gr.muz. 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 en 1.30 Ed. Loiseau's orkest 1.50—2.20 Gr.muz. 5.20 en 6.00 Omroeporkest 6.35 Gr.muz. 6.50 Piano en zang 7.35 Het Gul- ler-trio 8.20 Gr.muz. 8 40 Uit Londen: 2e acte van de opera „Die Melstersinger von Nürnberg" 9.55 Gr.muz. 10.30 Omroep- dansorkest en solist 11.15 Gr.muz. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Cabaret programma 8.30 Berichten 8.40 Jaro Mi- chalek's orkest en solisten 9.20 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.40 Sportreportage 10.50 Fluit en piano 11.05 Berichten 11-20 Omroepkleinorkest en Orgelspel 1220—2.20 Omroeporkest en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR VRIJDAG 17 JUNL lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro. Vara. enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 12.05 Parijs P.T.T. Nord 12.20 Brus sel VI. 14.20 Keulen 15.20 Parijs Radio 15.35 Radio P.T.T. Nord 16.20 Droitwich 16.50 Keulen 17.20 Brussel VI. 18.35 Brus- sel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 London Reg- 20.35 Brussel Fr. 21.40 London Reg. 22.20 Brussel VI. 22.35 Keulen. 4c Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 ^'e sen 10.35 London Reg. 12.50 Droitwich 13.20 London Reg. 17.20 Droitwich -p.20"* Gram.muz. G.R.D. of div. 10.05 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8