Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Juni 1938 WEERBERICHT. DE ZOMER NOVATHEATER „Een Stad op Stelten" „SUIKERFREULE" TARZAN's VLUCHT „Een Stad op Stelten" AGENDA AALSMEER. GEMEENTERAAD. Verhooging der Vermakelijkheidsbelasting. Het vliegveld Schiphol. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester J. Kastelein. Ongegrond werd o.m. verklaard het be roep van het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel alhier, tegen het raadsbesluit, waar bij afwijzend is beschikt op een aanvrage, betreffende toestaan van benoodigde gel den voor het aanleggen van centrale ver warming in de Chr. school te Oosteinde. Op voorstel van het college, besloot de raad, adhaesie te betuigen aan het adres van den Aalsm. Tuinbouwbond, gericht aan den Minister van Waterstaat, inzake be houd van het vliegveld Schiphol voor de burgerluchtvaart. Aan de Gebrs. P. en G. Maarsen werd verhuurd een perceel hakhout, groot 4.10 are, voor f. 2.50 per jaar Goedgekeurd werd de extra-hulp aan werkloozen en B-boeren over het Jaar 1938. Het voor extra-hulp beschikbare bedrag voor dit jaar ls totaal f 945, waarvan f. 330 komt ten laste der gemeente en het restant van verschillende departementen. In behandeling kwam de brief van Ged. Staten, om vóór 15 Juni 1938 de regeerlngs- voorwaarde te aanvaarden tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting. (Van 10 tot gemiddeld 20 nct.i. De rijkssteun voor het dienstjaar 1937 was hieraan door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken afhan kelijk gesteld De heeren Jongkind, Alder- óen Cz. en Hofman wenschten, dat de raad zich tegen dezen eisch der regeering zou verzetten. De voorzitter merkte op, dat argumenten tegen de verhooging dier belasting niet meer zouden batennu zal de raad moeten toegeven, omdat de regeering op haar standpunt blijft staan. Weth. v. d. Meer zeide, dat door het col lege het verzet tegen de verhooging tot het uiterste was gevoerd, doch nu de grens was bereikt, n.l. om te bukken voor de regee ring. Met 93 st. werd het voorstel van B. en W.. de vermakelijkheidsbelasting van 10 tot 20 pet. te verhoogen. aangenomen. Ingekomen was een adres van P. Rave- stein. betreffende aanleg weg, parallel met den Machineweg. traject Aalsmeerderweg tot watergemaal. Het ligt in de bedoeling van adressant aan dien weg 1418 wonin gen te bouwen, waarvoor plm. 2100 M2. ter rein beschikbaar is. Besloten werd deze zaak aan te houden, om de voorwaarden, w.o. adressant vergun- Barometerstand. Gistermiddag 2 )iur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 774. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon Ned. Meteorol Instituut te De Bilt, Hoogste Stand 772.9 te Blacksod. Laagste Stand 748.5 te Helsingfors. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aanvankelijk nog matige, later afnemende Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Aanvan kelijk betrokken tot zwaar bewolkt, later op klarend. Weinig of geen regen. Koele nacht, overdag iets warmer. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogenluchtdruk begint zich thans over Frankrijk en Centraal Europa uit te breiden. De aslijn reikt van Ierland tot Noord- Frankrijk. De depressie in het Noord-Oosten ligt over Finland en vult aan de Westzijde re gelmatig op. Het minimum, dat zich gisteren bii IJsland vertoonde, blijft hoog in het Noor den. Langs de Noorsche kust en in Zweden is de luchtdruk nog stijgende. Een secudaire der Fin- land-depressie geeft nog krachtigen wind in het Westelijke Oostzeegebied. In Engeland en langs de Schotsche kust zijn de winden afgenomen en ls de zware bewolking, die ons land en geheel Centraal Europa tusschen de Elbe en den Rijn bedekt, verdwenen. In Frank rijk heerscht mooi zomerweer en gisteren kwa men daar reeds hooge temperaturen voor. De warmte reikt tot aan Zwitserland, waar de Alpenstations nog krachtigen wind uit Noord west melden en op 2500 meter nog een gesloten wolkendek met regen aanwezig is. In München hielden de onweersregens nog aan. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 13 gr. C., mooi. Londen: West. 13 gr. C., mooi. Berlijn: W., li gr. C.. regenachtig. Nice: Windstilte, 19 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. '54 gr. F.V 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. '56 gr. F.l. HOOGWATERTIJ DEN 11 KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 06 min.: nam. te 18 u. 30 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer'' 's Middags 12 uur: 16 gT. c Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. c. LICU1 OP VOOR fTftsERS e.» Donderdag: 9.53 n.m. tot 4.07 v.m. maans- OP EN ondergang 16 Juni op: 23 u. 12; onder: 8 u. 05. ning zou kunnen worden verleend, wat den financieelen kant betreft, door meerdere leden zeer bezwarend werden geacht en de mogelijkheid van een soepele regeling onder het oog te zien. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W., tot intrekking van het raadsbesluit, waarbij gelden werden gevoteerd voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan in den Schinkelpolder. Zoowel de Minister van Binnenlandsche Zaken als Ged. Staten achtten het vast stellen van voornoemd uitbreidingsplan niet urgent. B. en W. waren bovendien van meening, dat de toekomst van Schiphol, welks nabijheid door de Vereen, van grond eigenaren in den Schinkelpolder o.m. een factor van beteekenis voor genoemd plan kan worden geacht, voorshands onzeker is. Het college stelde den raad voor, om de medewerking van het Werkfonds ln te roe pen, om een wegverbinding met brug tot stand te brengen tusschen den Oosteinder- weg en den Aalsmeerderweg, via land v.h. De Gooyer. De heer Jongkind verklaarde zich, mede namens de twee andere leden der vrijz. fractie, tegen het voorstel, wat zij minder urgent achtten dan de verbreeding van den Uiterweg. Andere leden daarentegen juich ten het toe dat de nieuwe verbinding Oosteinderweg-Aalsmeerderweg, waarvan de kosten indertijd zijn begroot op f32.500, met steun van het Werkfonds tot stand zal kunnen komen. Met 93 st. werd het voor stel van B. en W. aangenomen. Hierop sluiting. Jaarvergadering „Goed Wonen". De woningbouwvereeniging „Goed Wo nen" alhier heeft haar jaarvergadering gehouden in hotel „De III Kolommen", onder voorzit'erschap van den heer W Harting. Na opening volgde lezing en goedkeuring van notulen en jaarverslag. Medegedeeld werd. dat de voorloopige plan nen tot bouw van 17 woningen aan de Spoorlaar, waren goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Biesheuvel, bleek, dat de balans per 31 Dec 1937 sloot od een bedrag van f. 168.192.05. de verlies- en winstrekening over hetzelfde jaar od f. 12.562 59 De be grooting 1938 werd goedgekeurd op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f. 13.190.30 Als bestuursleden werden her kozen. G. J. Beumer, W Harting en Joh. de Vries; tot leden de: Fin. Commissie 1938 werden benoemd: C. Knecht en W. Lange, zaal. Goedgekeurd werd het bestuursvoor stel om 17 woningen te bouwen aan de Spoorlaan en hiervoor de benoodigde gelden aan te vraeen. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarverslag der C. A. V. Verschenen is het jaarverslag 1937 der Coöp. Ver. „Centrale Aalsmeersche Vel ling". De secretaris, de heer K. Hansen Jbz., geeft een overzicht in verband met den omzet. Was de vooruitgang in 1936 pi.m. f. 165.000, in 1937 was deze f. 190.000. Opgemerkt wordt, dat niettegenstaande de oppervlakte in cultuur nog weer intensie ver is beperkt, de omzetten der kweekers niet in verhouding tot de stijging der pro ductiekosten zijn vooruitgegaan. Van de f. 2.663.878.09. welke in '37 aan snijbloemen, potplanten enz., werden omgezet, was f. 677.997.60 geveild door 373 buitenzenders en f. 298.242.41 door de plaatselijke con tractzenders. De leden van 3 contractee- rende vereenigingen en 64 contracteeren- den van buiten Aalsmeer hadden een ge- zamenlijken omzet van f. 373.292.09. In het verslag is nu ingelast een staatje, bewerkt door het Centraal Bureau der Statistiek, waaruit blijkt, dat Groot-Brittannië enz., een steeds belangrijker afzetgebied voor af gesneden bloemen e. d. wordt voor den nationalen tuinbouw (in 1936 werd naar dat land verzonden f. 684.000, in '37 f. 863.000.) Juist nu blijkt dat afzetgebied voor de se ringen van groote beteekenis te zijn. De aanvoer van seringen in 1937 bleef vrij wel stationnair; in '36 waren het 10.207.608, in '37 was dit aantal 10.280.233 takken. Ro zen stegen met 600.000. Am. anjers met 050,000. Wat de doorsnee-prijzen betreft in '37: Seringen 5.74 cent, rozen 2,15, Am. anjers 3.08, grootbl. chrysanthen 5.99, kleinbl. id. 7.29 (p, bos), lathyrus 7.48 (per bos). De seringen stegen, vergeleken met 30, van 4.87 tot 5.74 per tak, de rozen van 1.75 tot 2.15, de Am. anjers daalden van 3.47 tot 3.08 cent per stuk. Wat de pot- en perkplanten betreft, de aanvoer der meeste producten steeg, terwijl die van pelargo niums en cactus zich in dalende lijn be woog. Omgezet werd in '37 aan snijbloemen f. 1.962.670.70, aan potplanten f. 689.850.68, aan groenten enz. f. 11.356.74. De door- sneeprijzen van enkele der belangrijkste potplanten waren: hortensia's 46.09, cycla men 29.89, begonia's 31.5, azalea's 49.75, campanula's 15.21, pelargonium zonale 11.3 en idem peltatum 11.23 cent. Aan vergoe ding op de minimum-prijzen werd ont vangen: voor snijbloemen f. 55.838.62, voor potplanten f. 17.455.40. Op 31 Dec. '37 telde de C. A. V. 494 leden. De heeren M. Harm- sen en Jb. Alderden Dzn.. beiden oud-voor - zitter, werden tot eerelid benoemd. In '37 werd aan 130 personen een bloemkwee- kerscrediet verstrekt tot een gezamenlijk bedrag van f. 98.840. De exploitatie-reke ning over het boekjaar 1937 vermeldt aan baten en lasten f. 224.491.58. Aan provisie weid f. 22.688.11 ontvangen. Afgeschreven wordt op gebouwen enz. f. 53.359.06 en aan de reserve toegevoegd f. 2.340.33. Aan ar- beidsloonen en salarissen werd f. 89.890.61 uitbetaald. Vergadering Ingelanden Oosteinder- poelpolder. In „Bloemenlust" vergaderde de stem gerechtigden Ingelanden van den Oost- einderpoelpolder, onder voorzitterschap van den heer B. Wegman Cz. Na opening volg de lezing en goedkeuring der notulen, d.d. s Febr. '38. Bij de vaststelling der jaarre kening 1937 werd het bestuur gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen. De rekening was door de Fin. Commissie nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den secr.-penn., den heer M. Al- i deiden Czn., voor zijn accuraat beheer. Het bestuur werd gemachtigd, om een kasgeldleening te sluiten, zoodra dit noo- dig mocht blijken aan het einde van het boekjaar, tot ten hoogste f. 10.000. De voor zitter deelde mede, dat het bestuur voor nemens was. de op den polder rustende schulden te converteeren; ze bedragen pi.m. f. 85.000.De onderhandelingen zijn reeds m vergevorderd stadium en de hoop is ge wettigd. dat men slaagt voor belangrijk la ger rentetype dan wat nu betaald moet worden. Vervolgens besprak de voorzitter liet klassement der polderwegen, in ver band met het verkrijgen uit rijks- of pro vinciale fondsen. Het bestuur krijgt hier over een onderhoud met den hoofdinge nieur van Waterstaat. Verder kon de voorz. nog meedeelen. dat het krooswerk in den polder werd uitbesteed aan Bax en Ver beek. waarna sluiting volgde. BENTHUIZEN. Alhier werd aan een 20-tal arbeiders vrouwen een cursus in het naaien en verstellen gegeven, onder leiding van mej. Biugmans uit Rotterdam, en uitgaande van de afd. van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen. Deze leerzame cursus bevatte 12 lessen. HAARLEMMERMEER. Geslaagde autorit voor Ouden van Dagen. Onder begunstiging van zonnig weder werd de door de O anjevereenlglng „Hoofd dorp" georganiseerde autorit voor ouden van dagen gehouden. In een 48tal voor het mooie doel wel willend beschikbaar gestelde auto's ving te ongeveer 1 uur de tocht op het Markt plein aan Gereden werd langs den Schip- holweg over Amstelveen enz. het Gooi in naar Soestdyk Blaricum en Oud-Valkeveen. Dank zij den zoeden zorgen.yan het comité ontbrak het niet aan een gezellige afwis seling, zoodat het voo: de velen een hoogst prettige dag was. die onge'wijfeld bij hen nog lang in aangename herinnering zal blijven. Toen zij 's avonds dankbaar voor het genotene uit de richting Aalsmeer de kom van het dorp naderden, werd de stoet feestelijk Ingehaald met de vroolijke muziek van het fanfarecorps „Excelsior" voorop. Honderden belangstellenden waren getuigen van dezen intocht, die allen als een waardig slot van dezen dag recht aan genaam aandeed Nadat de ln een enthousiaste stemming verkeerende oudjes nog een gezellig uurtje in de groote zaal van de Beurs bijeen waren geweest en de voorzitter van de Oranjevereeniglng dank had gebracht voor aller medewerking werden allen hoogst voldaan huiswaarts gebracht. In verband met de grootendeels tot stand gekomen opheffing van de Haarlem- mermeerlijnen, vernemen wij, dat aan het buiten dienst gestelde stationsgebouw te Hoofddorp evenals aan het voormalige stationsgebouw te Nieuwvennep thans ook door verhuur een andere bestemming kon worden gegeven. Het comité, dat zich te Nieuwvennep heeft gevormd tot hetorganiseeren van een auto-rit voor ouden van dagen uit dit dorp en omgeving, naar dfij Dierentuin in Den Haag, heeft deze tdcht bepaald op Dinsdag 29 Juni as. De heer P C. Snoeks. ambtenaar bij de Posterijen, is met ingang van heden overgeplaatst van Hoofddorp naai' Haarlem. HILLEGOM. Het aantal ingeschreven werkloozen is gestegen: verleden jaar 342 verleden week 344 en thSms bij de laatste telling 358. In de groep landarbeiders was de grootste stijging. IS VOOR U VOORDEELIGER OOK VOOR LEVENSMIDDELEN OIDER, per groote flesch 10 ZOMERTOFFIEES'per halfpond21 PINDA's, per pond 9 BESCHUIT, per pak 5 SLAOLIE, Achacide, per flesch 55 ROOKWORST, per ons 7 SPEC. AANBIEDING t.m. Zaterdag a.s. BIESJES (beslist goed koekje) aw 2904 per pond A 4 KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 17 en Zaterdag 18 Juni een orkaan van vroolijkheid. STAN LAUREL en OLIVER HARDY in hun oer-komische lachstuip De grootste film van de beroemdste komieken. 2e Hoofdnummer de verfilming van HENRY VAN WERMESKERKEN's heerlijken roman Een tintelende rolprent, met humor en sentiment. Maandag 20 en Dinsdag 21 De lachkanonnen PAUL HÖRBIGER en THEO LINGEN in de gezellige klucht „A. B. C. DER LIEFDE" en een 2e hoofdlilm. Woensd. 22 en Dond. 23 Juni De grootste sensatie ln de Afrikaan- sche wildernis met JOHNNIE WEISMULLER en MAUREEN O'SULLIVAN en nogmaals 2934 Aanvang der voorstellingen 8 uur. Zaterdag- en Woensdagmidd. groote jeugdvoorstelling, aanvang 3 uur, met de lachfilm „Een stad op stelten" Toegang 15 ct. - Een feestprogramma dat zijn weerga niet heeft. - Plaats bespreken telefoon 400 van 67 uur. Prijzen vanaf 30 cent. Zaterdag. In den Vergulden Turk: Aandeelhoudersverg ,.N.V. v.h. E. J. Brlll". 11 uur voorm. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst, voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3',4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur naip. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; ..Menschen met maskers". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De man die tweemaal leefde". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: Onder Vreemde Vlag". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Nooit te laat". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 u. nam. en 8 u. nam.: „De schrik van wijk 7". Zondag doorl. voorstelling 2—7 en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): 8 uur nam. „Bloemen uit Nizza". De apotheek Hooigracht 48 Ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken wordt van Zaterdag 11 t. m. Vrijdag 17 Juni a.s. waargenomen doqr de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk. Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tol. 274. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verfraaiing van dc Voorstraat. Wie eenigen tijd niet in de Voorstraat mocht geweest zijn, zal binnenkort deze straat bijna niet herkennen. Dit is nog in erger mate het geval met het Veerelnde dat door bestrating, trottoir, groen met mooie afzetting thans een der mooiste plekjes van het dopr zal worden. De straat voor het hoofdverkeer zal spoedig voor de tweede maal zijn gestraat zoodat deze dan ook „af" zal zijn. Het. Noordelijk trottoir krijgt later jonge boomen hetgeen aan het geheel dan een mooi aanzien zal geven. Ieder zal dan moeten erkennen, dat daar iets moois ls tot stand gebracht. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Commissie van PI. Toezicht op het L.O. Deze vergadering werd gisteravond in Gemeentehuis gehouden. Na een openings woord van den voorzitter ds R p. A. Rutgers las de secretaris de heer P. H. Castenmiller de notulen die goedgekeurd werden. Naar aanleiding van de ingekomen stukken werd de opmerking gemaakt, dat wèl stukken zijn binnengekomen betref fende besluiten aangaande de Herv. Scho len, maar geen wat betrof de goedkeuring van he' besluit aangaande het toestaan van een crediet voor het aanschaffen van leermiddelen voor de Openbare School. Eveneens werd opgemerk' dat aan de Commissie geen adv;es gevraagd is naa: aanleiding van genomen beslissingen in de laatste gemeenteraadszittingen betref fende onderwijszaken. Ds. Rutgers deed verslag van schoolbe zoek door hem en den heer L. v. d. Zwan verricht De heer C. Rijnsent behandelde het on derwerp: Katwijk ais visschersplaats, voorheen en thans". Zeer onderhoudend vertelde spr.. hoe het hier met de vis- scherij gesteld was ln de bloeiperiode van de bomschuiten. Scheepmakerijen floreer den hier toen. scheepstimmerlieden hadden volop werk, evenals de kuipers en de zeil makers. Daarna kwamen de klelvaartulgen eerst de houten loggers, vervolgens de ijzeren loggers en tenslotte de motorlog- gers. Deze moesten te IJmuiden havenen, waardoor aan den bloei van eenlge takken van bedrijf hier een einde kwam Hierop volgde een levendige bespreking, waarbij tal van oude herinneringen uit het verleden werden opgediept. Allen deelden het slot van de verhandeling van den spreker, dat ééns den tijd zal mogen komen, dat wij hier een zeehaven zullen hebben, waar de Katwijksche vloot binnen kan vallen. De voorzitter sprak namens allen hartelijke woorden van dank tot den heer Rijnsent voor het gesprokene De heer Nic. Bos achtte het noodzakelijk, dat de schoolhoofden de leerlingen op merkzaam maken op den colorado-kever, die reeds in het Zuiden van het land sporadisch is voorgekomen en waarvan het optreden op meerdere plaatsen schade zou kunnen berokkenen aan onzen uitvoer. Worden de leerlingen der scholen met de kenmerken van dezen kever op de hoogte gesteld, dan kan wellicht het kwaad in de kiem voorkomen worden. Beslo'en werd de volgende vergadering te houden in September, waar de heer R P. Tjebbes een verhandeling zal houden. Hierna sluiting. Op den 2en Pinksterdag is er op straat met een biljartbal naar de politie gegooid Thans is door de politie aange houden een zekere G. H. alhier, die na verhoor bekend heeft het bewuste feit ge pleegd te hebben. Tegen verdachte is proces-verbaal opgemaakt. Gistermorgen is door de politie aan gehouden W. F. van V. uit Leiden, ver dacht van diefstal van waschgoed, waarvan ln den laatsten tijd veel klachten bit de politie binnenkwamen Er is procesverbaal tegen hem opgemaakt M. v. d. B. deed bij de politie aan gifte van het feit, dat hij in de Prinsen straat is gebeten door een grooten herders hond, waardoor hij een beenwonde be kwam en een gescheurde broek opliep. bollenstreek. De heer Langelaan is reeds de vijfde, die bij deze firma 40 jaren in dienst is geweest. Op het gebied van het vereenigingsleven is hij een goede beken de. O.a. is hij reeds jaren voorzitter van de Huisbroeitentoonstelllngscommissle. Voorts is hij mede-oprichter van tal van vereenigingen. Het zal hem aan de noo- dige belangstelling wel niet ontbreken. Verkooping. Ten overstaan van notaris A. van Pelt had de publieke verkooping bij afslag plaats van de volgende perceelen: Woonhuis Heereweg 268, ln bod gezet op f. 5900.—, werd gekocht door W. Verduyn voor f. 6100.Perceel grond aan de Gre- velingen, groot 95 aren, ln bod gezet op f. 750.werd gekocht door P. Tibboel voor f. 1050.Winkelhuls met woning en bo venwoning, Heereweg 237 en 239. in bod op f. 8500.belde perceelen in comb, ge kocht door J. v. d. Borel, Heemstede, voor f. 17.550—, De collecte, gehouden voor „Werk maakt Sterk" (Jong Holland snakt naar werk) heeft opgebracht de som van f.297, hetgeen bijna f. 100.lager is dan in 1937. Onder groote belangstelling werd we derom de jaarlijksche veiling van Kerk banen gehouden ten bate van de St. Aga- tha-kerk alhier en enkele der kerkelijke vereenigingen. In totaal brachten de ver kochte bollen de som op van f2830.—. NOORDWIJKERHOUT. Onze dorpsgenoot, de heer G. J. Horst- huys, res. 2e luit., ls gedetacheerd bij het Kon. Ned. Ind. leger. Het zangkoor der R.K. St. Jozefkerk maakte zijn jaarlijksch uitstapje naar Utrecht en Den Haag. Toevallig rustte het even uit in „Vaikeveen" waar het 170 ouden van dagen ontmoette uit de ge boorteplaats. Het samentreffen werd een feestelijke gebeurtenis. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Wytzes cn W. den Heyer. Ernstig ongeluk. Aan den nieuwen Rijksweg Den Haag Utrecht heeft wederom een ernstig onge luk plaats gehad. De grondwerker B., die aan het deel achter de Enkesfabrieken werkzaam was, geraakte onder een kiep- Rar, waardoor zijn rechtervoet werd afge reden. Het ongeval ontstond doordat de kar terugliep, waarop B. niet verdacht was. Nadat dl'. Pieck uit Voorburg de eerste hulp had verleend, is het slachtoffer per zieken auto naar St. Antonius Hove vervoerd. Daar de Leidschendamsche politie niet aanwezig was, heeft de politie uit Voorburg assistentie verleend. Bij het in de buurtschap gehouden examen E.H.B.O. zijn geslaagd de dames R. van Swieten, A. van der Lubben, A. Waayer, B. de Groot en de heeren J. van Bohemen, P. H. A. van Zon. J H. L. van der Meer. J. van der Ploeg, Th Kuipers, J. van der Salm, W. Lexmond, B Onderwa ter, R en H. van Haastert. C. Verhagen. Afgewezen werden 2 dames. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. v. d. Spelt, Wilhelminapark 25 J. G. Gleichmann, journalist, De Kem- penaerstr. 80 G. M. Bot, W. de Zwijgerlaan 12 W. C. Plomp, onderwijzeres, Emmalaan 54 A. H. Witteman, db„ Prins Hendriklaan 22 M. H. de Rooy en gezin, Ind. pred., Ter- weeweg 62 J. B. Elinga, verpleegster Ende geest D. Goudkuil., db„ Prins Hendriklaan 2 J. P. van de Pavoordt, Rhijngeesterstraatweg 40 C. W. Otte. verpleegster, Oranjelaan 2. Vertrokken: W. F. en A. P. van der Drift naar Rijswijk, Z.-H., Van Vredenburchlaan 27 J. Beijen, R'dam, Heemraadsingel 285 A. E. D, Lahr, naar Hoogezand. Hoofdstr. 1 L. H. Baars, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 61 C. Koster, naar Den Haag, Reinkenstr. 4a C. A. Pellekoorne, naar Haarlem. Westerhoutpl. 18 K. J. G. Kobes, naar Pematang Siantar N.-I. N. C. Bol, naar Amsterdam. Plantage Badlaan 20. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gijsbertus, Z. van C. J. H. Driessen en C. J. M. Zandvliet Hendrika Petronella Johanna, D. van A. M. Onderwater en J. J. v. Egmond. Overleden: W. F. Egglnk 91 j. Fr. Hoger - vorst 21 j. C. E. van de Putte. geb. Molen broek 82 j. Gerrit Heemskerk 82 j. Op den nieuwen Rijksweg is een auto, bestuurd door J. H. M. M. uit Am sterdam in botsing gekomen met een auto, bestuurd door W. B. uit Leiden, welke laatste nabij „de Slaag" den Rijks weg verliet in de richting Lage Morsch- weg. Hoewel de botsing hevig was, kwa men geen persoonlijke ongevallen voor. De auto's echter werden beide beschadigd. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. LISSE. 40-jarig jubileum S. Langelaan. Morgen hoopt de heer S. Langelaan, al hier, het feit te herdenken, dat hij 40 Jaar onafgebroken in dienst geweest is bij de firma G. van der Mey's Zonen alhier. De jubilaris ls steeds hoofdzakelijk werkzaam geweest ln de kweekerij van genoemde firma, welke een der oudste is in de bloem- SASSENHEIM. Bij K.B. van 13 Juni is opnieuw be noemd tot burgemeester onzer gemeente de heer J. P. Gouverneur. De Speldjesdag ten bate van ,,5imavi' heeft f. 114.86 opgebracht. Het maken van een betonbeschoeiing iangs en het bestraten van de Vaartkade is door B. en W. opged'pcren aan de firma Visser te Wassenaar, zijnde on één na de laagste inschrijf ster. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6